Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#301) Surv válasza Integra (#300) üzenetére


Surv
tag

Lakásban tartott.
A hasa nincs felpüffedve, nem is kemény és gyakorlatilag nyugodt az állat. Nem levert és hányni sem hányt. Játszani is van kedve, szóval azért bízom bene, hogy nem annyira komolya a helyzet.

Most 1 napig minden esetre megpróbáljuk ''éheztetni''. Csak vizet kap, hátha kicsit javul a helyzet.

Ja, kajailag főképp Whiskas-on él. Bár néhány napja kapott egy ''gyanús'' korábban vásárolt, de még bontatlan ''noname'' húskonzervből. Lehet, hogy azóta vannak a tünetek.

Egyszer evett belőle és ki is dobtam, bár semmi szaga nem volt. Egyszerűen gyanús volt az állaga annak ellenére, hogy nem volt még kibontva.

[Szerkesztve]

Ha azt hallanád tőlem, hogy Mensa tag vagyok, az nem azt jelenti, hogy ebédnél én többet fogok kapni, mint te

(#302) Integra válasza Surv (#301) üzenetére


Integra
titán

akkor kaja lesz, éheztessétek ki.
felejtsétek el a whiskas meg a többi ilyen divat kaját
ha jártok tesco-ba akkor ott van fressnapf bolt.
ott vegyetek eukabana iams macskatápot.
igaz ezek nem olcsók, de nem véletlenül kerülnek ennyibe. (mondjuk whiskas sem épp olcsó)
szóval ezek verseny tápok, én is ezt adok mindkét macseknak.
kor szerint változik melyiket kell venned nekik, illetve testsúly alapján adagolod.
egyik két éves normálist kap, a másik 14 éves, ő már senior kaját kap.
mindkettőnek folyamatosan kemény széklete van, nem ragad egyik szőrébe sem semmi visszamaradó cucc.
házi kaját egyáltalán nem kapnak, csak ezt, nagyon ritkán egy kis husifalatot felvágottból, de amúgy azt sem igazán. és néha kapnak száraz kitekat kaját még.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#303) Integra válasza Surv (#301) üzenetére


Integra
titán

itt a link, bal oldalt vannak a különböző fajta kaják, kortól változóan.
Bővebben: link

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#304) Surv válasza Integra (#303) üzenetére


Surv
tag

Köszi, megnézem majd a Tesco-ban, amit írtál.
Meglátjuk beválik e a jószágnál is :)

Köszönöm a segítséget! :U

Ha azt hallanád tőlem, hogy Mensa tag vagyok, az nem azt jelenti, hogy ebédnél én többet fogok kapni, mint te

(#305) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Ezt a képet nem bírom megállni, hogy ne szúrjam be!

I am having fun staying poor.

(#306) Integra válasza Drizzt (#305) üzenetére


Integra
titán

szeggggééééény:))
jófej kis dög lehet:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#307) HaroWerks válasza Drizzt (#305) üzenetére


HaroWerks
senior tag

Aranyos :)
Nekünk sajnos csak egy nagydarab fekete kandúr jutott, olyan vad, hogy megfogni kölyök kora óta nem sikerült :D

(#308) tildy válasza Bagoly (#284) üzenetére


tildy
nagyúr

Eszembe jutott:bogáncs spray! Az jó!

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#309) @rglaaf


@rglaaf
veterán

Sziasztok.Nekem is van egy macskám a fajtája Nepáli serpaölő.Szinten tartja a serpapopulációt.

PSN:BiZzare_0 ️

(#310) Drizzt válasza HaroWerks (#307) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Iiiimádooom a fekete macskákat... Muielőtt eltévelyednétek, amit beszúrtam, az nem az én macskám volt, hanem találtam a neten...

Most sajna nincsen macsek. Pedig imádoooom őket.

I am having fun staying poor.

(#311) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Ez annyira tetszik...

I am having fun staying poor.

(#312) Integra válasza Drizzt (#310) üzenetére


Integra
titán

ez csak neked:))
Bővebben: link

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#313) Drizzt válasza Integra (#312) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Szép macsek.. Gondolom ,nálatok lakik és Bertalan névre halgat?

I am having fun staying poor.

(#314) Drizzt


Drizzt
nagyúr

I am having fun staying poor.

(#315) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Szvsz a moderátorok nem fognak kedvelni, de... :DDD

I am having fun staying poor.

(#316) Integra válasza Drizzt (#313) üzenetére


Integra
titán

igen, ő a kis rosszaságom:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#317) Drizzt válasza Drizzt (#305) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Affene kéne nekem ez a kép 1024*768-ban, vagy valami ilyesmi hó a fejre stílusú macskás kép...

I am having fun staying poor.

(#318) Bagoly válasza Integra (#302) üzenetére


Bagoly
senior tag

Ha nem csak a saját cicádat szereted szerintem ne vegyél több iams/eukanuba terméket, ugyanis ezeket a termékeket állatkísérletekkel fejlesztik mind a mai napig. :(((
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link

Helyettük ajánlom a Royal Canin-t, amit náluk ugyanannyira szeretnek (Ugye Iams-t nem veszünk, mióta tudjuk mitől fényes a cica bundája :( ) de ők nem kegyetlenkenek az állatokkal.
Bővebben: link

A zöldmagazin-on találhattok egy listát is azokról a cégekről, akik állatkísérleteket folytatnak a termékeik kifejlesztéséhez. Mi ezeket nem vásároljuk, esetleg fontoljátok ti is meg.

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#319) Bagoly


Bagoly
senior tag

Hogy ne kelljen keresni:
azoknak a cégeknek a listája, akik állatkísérleteket folytatnak a termékeik tökéletesítéséhez...Bővebben: link

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#320) Surv válasza Bagoly (#318) üzenetére


Surv
tag

A Royal Canin-t az én macsekom is szereti.
Lehet veszek is neki megint.
A Whiskas is állatkísérletezik?

Ja, a macsekomat elvittem állatorvoshoz, kapott injekciót és 10 napig tablettát, utána kigyógyult a hasmenésből. Bármilyen vicces, a tablettákat kakaóscsiga darabba begyömöszölve ette meg ''feltünés nélkül''. Akkora darabba raktam, amit tulajdonképpen egy harapással be tud kapni. Tudom ajánlani tablettát nem kedvelő macskák gazdáinak. :P

Ha azt hallanád tőlem, hogy Mensa tag vagyok, az nem azt jelenti, hogy ebédnél én többet fogok kapni, mint te

(#321) @rglaaf


@rglaaf
veterán

Sziasztok.Tudnátok e nekem segiteni abban hogy hol találok pesten olyan boltot ahol cica butorokat lehet kapni plBővebben: link nagyon sürgős lenne köszi

PSN:BiZzare_0 ️

(#322) Integra válasza Surv (#320) üzenetére


Integra
titán

én ált egyben adom be nekik a féreghajtót félévente, csipesszel ahogy a dokitól tanultam, kajából ezek a dögök kitúrják:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#323) Bagoly válasza Surv (#320) üzenetére


Bagoly
senior tag

Legjobb tudomáspm szerint a whiskas nem folytat ilyen kísérleteket.

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#324) Integra


Integra
titán

basszus
hazajövök és mit látok?
az egyik macskám, amelyik már 14ik évét tapossa, az utolsó hegyes alsó metszőfoga félig kifordulva oldalra áll:(
szegénykém, lassan nem tudom mit adjak neki amit még megtud rágni és lenyelni..
ráadásul az egész alsó állában rosszindulatú daganat nő és fogalmam sincsen meddig bírja még..
mit adjak neki enni ilyen esetben??

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#325) Surv


Surv
tag

Mit szeret enni a macska a legjobban? A tiétek mit? Mi a számára a ''fenséges lakoma''? Szülinapja lesz, meg akarom lepni :) Ha más ötlet nem lesz, akkor kap egy egér alakú tortát - vezeték nélkülit :)

Ha azt hallanád tőlem, hogy Mensa tag vagyok, az nem azt jelenti, hogy ebédnél én többet fogok kapni, mint te

(#326) Surv válasza @rglaaf (#321) üzenetére


Surv
tag

Nem tudom sürgős-e még, de van a Récsei Centerben egy nagy kisállatbolt, szerintem lehet vagy 6-800 m2. Ott láttam bútorokat is, ráadásul most akció is van. Nagyon tudom ajánlani mindenkinek azt az üzletet!

Ha azt hallanád tőlem, hogy Mensa tag vagyok, az nem azt jelenti, hogy ebédnél én többet fogok kapni, mint te

(#327) babycortez válasza Surv (#325) üzenetére


babycortez
csendes tag

Az enyém nagyon szereti ezeket a vitamin falatokat ráadásként még a szőre is szebb tőle és nem káros az egészségére sem. Én játékkal szoktam meglepni mert úgyis mindig 1 hét után szétzuzza...:D

Sok káros szenvedély lehet kellemes, de a sex nem rontja a fogakat!!!

(#328) Integra válasza Surv (#325) üzenetére


Integra
titán

vegyél neki valami friss filézett halat, azért odalesz:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#329) Integra válasza babycortez (#327) üzenetére


Integra
titán

fressnapf-ban kapni ezeket a szőrös egereket amiket úgy hirdetnek hogy ilyen meg olyan erősek. mire behoztam az autóból az összes tescos zacsit, már kettőben volt...
egyszerűen nem lehet kapni tartós játékot:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#330) fokukac


fokukac
nagyúr

Nemtom, vajon a macskaszarnál mi lehet büdösebb? :U

épp' tanítom a kismacskáimat, hogy hogyan kell az alomba szarni, és elkaparni...

hát, nem egyszerű dolog... öklendeztem tőle, pedig nem vagyok egy érzékeny típus.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#331) Integra válasza fokukac (#330) üzenetére


Integra
titán

fostosak?
még nem láttam macsekot amelyik nem mászik bele saját magától a macskaalomba ha egyszer beleraktad és az végigszaglászta:)
de lehet hogy csak nekem van/volt mázlim a dögökkel:D

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#332) Drizzt válasza Integra (#331) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Az én macskám régebben mindigh odajött hozzám, s elkezdett nyávogni, ha szarnia kellett, aztán kiment, mivel kiengedtem, szart, s bejött.

I am having fun staying poor.

(#333) Integra válasza Drizzt (#332) üzenetére


Integra
titán

nekem szobatiszta mindkettő, bár most a kisebbik (2 éves kb) szönyegre bombázott...
egész nyáron kint volt a kertben és arra gyanakszom hogy a benti macskaalom szaga nem tetszik neki, holott teljsen tiszta. nem cseréltem egész nyáron értelemszerűen, mivel kijárt és lehet hogy úgy megszívta magát szaggal az alom, hogy az zavarja. úgyhogy kicserélem, valszeg meglesz vele oldva.
nem engedem nagyon ki télen, csak rövid időre, mert megfázik és elkezd menni a hasa. perzsa macskát meg minden hasmenéses kaki után fürdetni, hát szegénynek nem egy vidámpark, nekem sem:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#334) PeliScan


PeliScan
addikt

Két aranyos, 6 hetes kiscica gazdákra vár Újpesten! :)

Az eddigi elajándékozott 52(!!) db kiscica alapján azt mond6om, h garanciát is vállalok rájuk, annyira ranyosak. :D

(#335) Surv


Surv
tag

Na egy konkrét és fontos kérdés, mert rövidesen aktuális lesz.
Van tapasztalata valakinek a macska és a lakásban lévő riasztóberendezésekkel kapcsolatban?
Olyan kellene nekem, ami nem riaszt be a macskára, akkor sem, ha az ugrál.
Tud valaki valami jó ötletet azon kívül, hogy ne rakjak a lakásba riasztót?


[Szerkesztve]

Ha azt hallanád tőlem, hogy Mensa tag vagyok, az nem azt jelenti, hogy ebédnél én többet fogok kapni, mint te

(#336) Integra válasza Surv (#335) üzenetére


Integra
titán

ilyen esetben úgy kell a rendszert megcsinálni hogy a nyílászárókat is bekell kötni.
vagyis a mozgásérzékelők ilyenkor kivannak kapcsolva, de az összes nyílászáró, ajót ablak etc bevan élesítve.
ha nincsen bent a macsek, akkor másik programot kell bekapcsolni a rendszeren és ilyenkor élesíthetők a mozgásérzékelők is.
hirtelen más nem jut eszembe
de riasztó szerelő cégeknek és tanácsadóknak tudniuk illene erre a helyes választ

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#337) HaroWerks válasza PeliScan (#334) üzenetére


HaroWerks
senior tag

Mail ment.

(#338) Surv válasza Integra (#336) üzenetére


Surv
tag

Aham. Ez is jól hangzik elsőre. Köszönöm.
Van valakinek konkrét tapasztalata? Vagyis van olyan, akinek a macska a lakásban van és mégis aktív a riasztó is a lakásban?

Ha azt hallanád tőlem, hogy Mensa tag vagyok, az nem azt jelenti, hogy ebédnél én többet fogok kapni, mint te

(#339) PeliScan válasza HaroWerks (#337) üzenetére


PeliScan
addikt

Ment re mail, illetve itt is vannak a képek. :) Érthető módon nem szereik ha éjszaka a szemükbevakuznak, holnap csinálok világosban képet róluk, illetve az anyjukról is (uyge nézd meg az anyját, vedd el a lányát :D)

Bővebben: link
Bővebben: link

(#340) HaroWerks válasza PeliScan (#339) üzenetére


HaroWerks
senior tag

Köszi mégegyszer, állati aranyosak :)
Holnap akkor majd írj.

(#341) Surv


Surv
tag

Van valaki, aki a macskát lakásban tartja, de aktívan működik mellete a riasztó is a lakásban?

Ha azt hallanád tőlem, hogy Mensa tag vagyok, az nem azt jelenti, hogy ebédnél én többet fogok kapni, mint te

(#342) Sanya válasza Surv (#341) üzenetére


Sanya
nagyúr

macska a házba? FÚJ

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#343) Surv válasza Sanya (#342) üzenetére


Surv
tag

Hát nem is a levesbe... fújj :C

Ha azt hallanád tőlem, hogy Mensa tag vagyok, az nem azt jelenti, hogy ebédnél én többet fogok kapni, mint te

(#344) Integra válasza Sanya (#342) üzenetére


Integra
titán

ezt mind sikerült összehoznod?
még savazásra sem vagy érdemes

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#345) Vki


Vki
tag

Ti hallotatok már úszó macskarúl? :F
Mert én igen.

Nemigaz,hogy mindig,mindenki csak útálni tud engem... :(

(#346) Integra válasza Vki (#345) üzenetére


Integra
titán

az enyémek speciel utálják a vizet:)
de unokatesóm orosz kék macsekja, az frankón beleül a fürdővízbe a kádban ha elfelejtik leengedni.... :D
ül nyakig a habok közt és nézelődik..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#347) Vki válasza Integra (#346) üzenetére


Vki
tag

Csak azért,mert macskáskönyvben olvastam azt,hogy a ''török macska'' az úszómacska.Ja,vagy a vasmacskát írták?! ;]

Nemigaz,hogy mindig,mindenki csak útálni tud engem... :(

(#348) Surv válasza Vki (#345) üzenetére


Surv
tag

Én annyit mondhatok és ezt képekkel is tudom bizonyítani, hogy a mi macskánk (1 éves perzsa-házimacska hosszú szőrű keverék) imádja a vizet. Tulajdonképpen hetente egyszer együtt fürdik valamelyikünkkel a kádban. Ilyenkor a víz a nyakáig ér, akár habos, akár nem. Egész nyáron dugdosta a fejét a víz alá, amikor melege volt. SZóval én simán elhiszem, hogy van macska, amelyik úszik :DD

Ha azt hallanád tőlem, hogy Mensa tag vagyok, az nem azt jelenti, hogy ebédnél én többet fogok kapni, mint te

(#349) bbazsy válasza Surv (#335) üzenetére


bbazsy
őstag

Lvileg kisállatokra nem riaszt be.

Cégnél olyan a riasztó, hogy ha elég óvatos vagyok, simán mászkálhatok mellette, de ehhe persze ismerni kell hol, mikor, hogy...

Kis mozgásra [ állat ] nem riaszt, legalábbis úgytomm van ilyen is.

..

(#350) vicces


vicces
addikt

szerintetek ez milyen nyavaja? :

2 macskánknak begennyesedik a szeme. az egyik macskának már talán kezd lemenni, de a másikat még csak most kapta el.
a hülye orvos csak annyit tudott mondani, hogy csepegtessünk nekik a szemükbe.. ész!

:)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.