Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#551) Xantomas válasza nRu3 (#550) üzenetére


Xantomas
őstag

Egy fárszt! Rendszeresen lopja a kaját.
Nem egyszer csinálta, hogy a kutricájába egy egész grillcsirkével menekült be. Aztán meg sunnyogott mint sz*r a gazban.
Naponta megeszik 2 és fél konzervet, + amit összefog a kertben. Ez rendszerint, nem télen, 3-4 patkány, veréb, vagy hasonló rágcsáló, néha sikló. Álandóan fölhozza az erkélyre. Volt mikor a lakásban a szájában egy fehér egeret hozott be. Élve. Ha, meg el akart szaladni, megfogta, és pofozta.

[Szerkesztve]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#552) nRu3 válasza Xantomas (#551) üzenetére


nRu3
addikt

egy egész grillcsirkével menekült :D:C szegény nagyon éhes lehett mindig:DDD
Nekem a 2macskám 1konzervet esznek meg naponta, és az egyik 8kilos zaba gép,de ő nemis megy fel az asztalra:U

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#553) 6610i


6610i
csendes tag

Az én macskámall verekedni kell
az ágyamért ha hazajövök a melobol
de ö nyer mindig ha elalszok ráferszik
a hátamka és ott alszik tovább:O

7-cognac tisztán+8tequila

(#554) vtechun válasza Kidus (#548) üzenetére


vtechun
veterán

nekünk 6-ot fialt először Kormi:) Pedig elég kistermetű : Bővebben: link

(#555) Xantomas válasza vtechun (#554) üzenetére


Xantomas
őstag

Egyszer kölkedzett, de akkor 7et. Majd ivartalanítva lett, mert a következőbe valószínüleg belepusztul volna. Nagy céda a kicsike, mert volt hófehér, vörös és fekete is. A többi négy pedig cirmos, és foltos. Sajna ezekből már csak 2 él. A fekete és egy foltos. A fehéret, és a vöröset ellopták, a többit pedig levitték a tanyára, ott meg elötötte őket egy autó.:(

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#556) Kidus


Kidus
őstag

Valaki adjon már egy kandúrt :)
Nem bírom már ezt a galamb-búgást itt :D

Assuming Control

(#557) tildy válasza White Tiger (#461) üzenetére


tildy
nagyúr

El ne felejtsd:eg yilyen szürkeség nekem:D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#558) Drizzt


Drizzt
nagyúr

EEeeez, ilyen kell nekem, MOST!!

Bővebben: link

I am having fun staying poor.

(#559) nRu3 válasza Drizzt (#558) üzenetére


nRu3
addikt

Huh ő tényleg aranyosnak tünik:)

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#560) DLDKox


DLDKox
aktív tag

Sziasztok macskabarátok !
Azért irok most nektek mert a hétvégén hatalmas élményben volt részem ugyanis voltam a kis Ricsi cicámmal Egerben macskakiállításon. Első versenyünk volt és nagyon izgatottak voltunk mind2en. Hatalmas örömmel zárult a verseny mert a kis Ricsi 1. helyezést ért el kasztrált kategóriában.

Itt egy pár kép a versenyről:
Bővebben: link

(#561) Kencsi válasza DLDKox (#560) üzenetére


Kencsi
csendes tag

Gratulálok!:):C

Légy hű magadhoz! Egész életedet vele kell leélned!

(#562) kypre válasza DLDKox (#560) üzenetére


kypre
tag

Gratula...nagyon édesek a képek.
Viszitek majd máskor is versenyre, hogy most ilyen jól szerepelt?

Tiszta város leszünk, ma is gerlét eszünk!

(#563) Kencsi


Kencsi
csendes tag

Nekünk most születtek kiscicáink:2 szürke csikos, és 3 édi fekete.
3 cicus már ki is nyitotta a szemét.:DD:)
nagyon aranyosak,csak az a baj h nem tarthatom meg mindet.:(

Légy hű magadhoz! Egész életedet vele kell leélned!

(#564) DLDKox válasza kypre (#562) üzenetére


DLDKox
aktív tag

Köszönöm a gratulációt mindenkinek és természetesen vinni fogjuk versenyre a kis Ricsit legközelebb Szeptemberben Budapestre.

(#565) cornfake válasza DLDKox (#560) üzenetére


cornfake
aktív tag

nagyon ugyes /enis ugy mentem volna,de majd osszel bp-re tuti megyunk,igaz csak nezelodni:)

I'm what's left, I'm what's right..

(#566) neduddki


neduddki
nagyúr

Hi!

A kovetkezxo jolelku artatlan es felos joszag keresi gazdajat:
[kép]

nagy zold divot-ok elonyben:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#567) fokukac


fokukac
nagyúr

nem kell valamelyikotoknek kiscica?

van beloluk 6 darab! :)
3 db kb. 1 honapos lesz, es 3 db pedig a mult heten szuletett...



[kép]
Bővebben: link

[kép]
Bővebben: link



[Szerkesztve]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#568) Drizzt válasza fokukac (#567) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Gyönyörű. Főleg az a jobb oldali kis kékszemű...
Nagyon szépek, de sajnos még mindig nem lehet egy ideig macskám. :((

I am having fun staying poor.

(#569) kypre válasza fokukac (#567) üzenetére


kypre
tag

nekünk lehet, hogy igen, még megkörnyékezem a páromat...bár szegény jól ki lessz akadva, mert ép most beszéltem rá egy törpenyúlra...:B
de akkor majd mindenkép szólok, hogy mi van...

addig is... gyönyörűek a csöppségek..

Tiszta város leszünk, ma is gerlét eszünk!

(#570) fokukac


fokukac
nagyúr

Ahogy nézem, közben növögetnek a csöppségek... :)


[kép]


[kép]


[kép]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#571) Integra válasza fokukac (#570) üzenetére


Integra
titán

jaj, hogy zabálnám meg a kis vackokat :))
különösen ezt az első kis foltosat!!!!

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#572) fokukac válasza Integra (#571) üzenetére


fokukac
nagyúr

Mi vagy Te, Alf? ;)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#573) Bandit21


Bandit21
addikt

Üdv Mindenkinek,
2 hete van 1 új kiscicánk, most épp 8 hetes, fóka sziámi (menyasszonyom szerint lehet csokoládé színű lesz na mind1)
Mivel eddig nekem nem volt sosem kisállatom csak mióta összeköltöztünk ezért nekem ez új dolog.
A cicával néha nem tudok mit kezdeni és ebben szeretném már régi macskások segítségét kérni:
A cica nagyrészt 4 dolgot csinál, eszik alszik játszik meg wc-zik...
Ebből 1el van baj és az amikor játszik mert nem igazán tudja h hol a határ és bizony már úgy néz ki a kezünk itthon mint aki rózsabokorba esett... Harap karmol nekimegy a lábunknak az ajtónak, szinte mindennek és karmol harap stb.
Ez meddig fog tartani? Meddig csinálja ezt egy kiscica? Most ''méri'' be a környezetét és ha rájön majd h az asztallábat nem tudja levadászni akkor abbahagyja majd? Ha nem vagy addig is mivel lehet egy kiscicát ''fegyelmezni''? Meglehetősen állatbarát fazon vagyok, bántani nem tudom nem is szeretném meg csak az orrára koppintásra gondolok de akkor is Ő fél kg én meg 90 szóval félek h vmi baja lenne, de akkor is meg kellene tanítani h mit szabad mit nem. Leválasztva h hogy mondják 7 hetesen volt aranyos cica csak gyagya néha és az idegeinkre megy...
Itt egy link, a kép 1,3 mb most nem volt időm szenvedni vele de először kicsibe jön be csak szólok h telefonnal ne kezdje senki letölteni:

Bővebben: link

A másik kérdésem lenne hogy most még a hálóban alszik velünk az ágyban és próbáltam már kicsukni de 1 idő után megsajnálom mindig mert nyávog... Amúgy ha elmegyünk itthonról akkor elvan mindig alszik amikor hazajövünk, szóval ki lehet-e csükni éjjelre a hálóból mielőtt megszokja?
Vettünk neki kosarat is mindig van benne takaró de magától nem igen megy bele, abba hogy lehetne hozzászoktaztni?
Hát kicsit sok lett a kérdés na mind1 üdv és köszön előre is ha vki visszaír!!!

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#574) Bandit21


Bandit21
addikt

Up...

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#575) cornfake válasza Bandit21 (#573) üzenetére


cornfake
aktív tag

nu
nalunk default 2 macska van,de amig egy volt csak addig o is ilyen vad volt.amugymeg picit orronlegyintehed,es mondhatod hozza,hogy sic,mert ez nevelesnek is jo...vagy a masik,hogy mini vizipisztollyal neveled...csak ha valami olyat csinal amit nem szabad mindig mondd hozza hogy sicc,mert abbol megtanulja..

''szóval ki lehet-e csükni éjjelre a hálóból mielőtt megszokja?''
á
mi feladtuk,inkabb resnyire nyitva van az ajto,az legalabb lelassitja az ejszakai rodeot:)))

jah amugy nalunk is sziami van,3,5 honapos,megy egy 4 honapos gazicica:)
itt vannak rola kepek:
Bővebben: link

[Szerkesztve]

I'm what's left, I'm what's right..

(#576) sharpapa


sharpapa
aktív tag

Van két nagynagy hízott cicamicám..... Olyan édesek
[L] file:///c:/Documents%20and%20Settings/user/Asztal/Dok1.htm [/L]

[Szerkesztve]

"Mi a különbség köztem és Mark Zuckerberg közt? Én privát információkat adok vállalatokról nektek ingyen, és gazember vagyok. Zuckerberg a ti privát adataitokat adja vállalatoknak pénzért, és ő az Év Embere." (Julian Assange)

(#577) sharpapa


sharpapa
aktív tag

Ja hozzáteszem, ezek a képek kb 1 évesek

"Mi a különbség köztem és Mark Zuckerberg közt? Én privát információkat adok vállalatokról nektek ingyen, és gazember vagyok. Zuckerberg a ti privát adataitokat adja vállalatoknak pénzért, és ő az Év Embere." (Julian Assange)

(#578) kantor válasza Surv (#1) üzenetére


kantor
tag

a szomszed nagy macsakbuzi. minden kolykot megtart. regebben en inteztem a szuletes szabalyozast egy slavia 631-el egy cirmost mindig hagytam neki :DD. de ma mar buncselekmeny lenne. hova jut ez az orszag???

na vettem egy macskariasztot a conrad arulja olyan pir-ultrahangos kutyu. igazabol a kertbe szarastol kis szazalekban veszi el a macskak kedvet :O:O

a szomszed hulye nem lehet vele beszelni. a kutya se jo, mert vol itt egy foxi kocsonbe es midnen reggel rakott egy veres macsakcafatot a lepcsore. egyszer el is asta a viragok koze az asszonypajti meg visitot amikor kiasta :D

szoval mive lehet elriasztani a macskakat? van valami szag, vagy novegy vagy mitomen?

apaaaa. igen? milyen szaga van az antianyagnak? apaaaa. igen? miert hivjak a Foldet foldnek? hat ugy neveztek el.. dehat a vizbol van tobb!!!

(#579) Agostino válasza sharpapa (#576) üzenetére


Agostino
addikt

Vinyoról nem megy ;). Bővebben: link.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#580) sharpapa


sharpapa
aktív tag

Bővebben: link
Bővebben: link

"Mi a különbség köztem és Mark Zuckerberg közt? Én privát információkat adok vállalatokról nektek ingyen, és gazember vagyok. Zuckerberg a ti privát adataitokat adja vállalatoknak pénzért, és ő az Év Embere." (Julian Assange)

(#581) sharpapa válasza sharpapa (#580) üzenetére


sharpapa
aktív tag

Az első még így sem jó :O! Na mégegyszer megpróbáljuk.

"Mi a különbség köztem és Mark Zuckerberg közt? Én privát információkat adok vállalatokról nektek ingyen, és gazember vagyok. Zuckerberg a ti privát adataitokat adja vállalatoknak pénzért, és ő az Év Embere." (Julian Assange)

(#582) sharpapa


sharpapa
aktív tag

Bővebben: link

"Mi a különbség köztem és Mark Zuckerberg közt? Én privát információkat adok vállalatokról nektek ingyen, és gazember vagyok. Zuckerberg a ti privát adataitokat adja vállalatoknak pénzért, és ő az Év Embere." (Julian Assange)

(#583) cornfake válasza sharpapa (#582) üzenetére


cornfake
aktív tag

ez nem is dagi:)))))))))))

I'm what's left, I'm what's right..

(#584) sharpapa válasza cornfake (#583) üzenetére


sharpapa
aktív tag

Faterom váltig állítja, hogy ez egy hájas disznó (a cirmos) , amúgy a ''macskátlanítása'' óta tényleg hízott, de én így szeretem a leggjobban. Amúgy a fekete rendkívül intenzíven, és erősen tud nyávigni (ha kaja kell).

"Mi a különbség köztem és Mark Zuckerberg közt? Én privát információkat adok vállalatokról nektek ingyen, és gazember vagyok. Zuckerberg a ti privát adataitokat adja vállalatoknak pénzért, és ő az Év Embere." (Julian Assange)

(#585) sharpapa válasza kantor (#578) üzenetére


sharpapa
aktív tag

Te vagy már őrült!:(( Ha a kutyádat kinyírná vki állandóan, te mitt szólnál? És külömben is, a törvény nem tiltja hogy ennyi macskája legyen! Azt le merném fogadni, hogy egér még nem látta a házát, viszont egy kutyás házban csak az egérfogók érnek vmicskét.

"Mi a különbség köztem és Mark Zuckerberg közt? Én privát információkat adok vállalatokról nektek ingyen, és gazember vagyok. Zuckerberg a ti privát adataitokat adja vállalatoknak pénzért, és ő az Év Embere." (Julian Assange)

(#586) kantor válasza sharpapa (#585) üzenetére


kantor
tag

nincs kutyam. eger meg ott van ahol kosz van itt az sincs. viszont a bagzo macska van hajnal haromkor, meg teleszart, szetkapart viragagyas egesz nyaron.

ja a szomszed annyira allat, hogy a lakasban hagyja graszalni a dogoket. a multkor lattam, hogy a kaves csesze aljan a tejszint az egyik macsekjaval nyalatta ki. broaf

apaaaa. igen? milyen szaga van az antianyagnak? apaaaa. igen? miert hivjak a Foldet foldnek? hat ugy neveztek el.. dehat a vizbol van tobb!!!

(#587) sharpapa válasza kantor (#586) üzenetére


sharpapa
aktív tag

Jó, az ipsével azér tényleg van vmi, de én a környékbeli macskákat úgy szoktattam le az átjárkálásról, hogy a mikor jött, légpuskával MELLÉJÜK lőttem, és NEM BELÉJÜK . Az éjjel bagzó macska tényleg idegesítő tu lenni, de nekem sikerült fojamatos gíilkolás nélkül leszoktatni a népet területem megsértéséről.:))

"Mi a különbség köztem és Mark Zuckerberg közt? Én privát információkat adok vállalatokról nektek ingyen, és gazember vagyok. Zuckerberg a ti privát adataitokat adja vállalatoknak pénzért, és ő az Év Embere." (Julian Assange)

(#588) White Tiger


White Tiger
tag

Hali! Aki még emlékszik, 2 hónapja írtam ide, h kiscicáik születtek nálam. Most megérett az idő az elvitelükre. A 4ből már csak kettő van, két fekete fiú. képeket lentebb találtok. Mivel most nincs otthon netelérésem (költözés, matáv, vagyis tkábel pedig 2 hét alatt köti be a netet...), ezért légyszi az adataimnál lévő telszámon érdeklődjetek.

Ja igen, pénzt v bármi más ellenszolgáltatást nem kérek értük, csak azt, h jó és gondos gazdija legyen az, aki elviszi őket :)

Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link

Ami nem öl meg, az erősít.

(#589) lapa válasza Bandit21 (#573) üzenetére


lapa
veterán

üdv. nekünk három cicánk van.

''mikor elmegyünk otthonról elvan'' - persze csak remélitek, mert ugye olyankor nem látjátok. előbb-utóbb fel tud ugrani majd az asztalra az még vidámabb lesz. legközelebb próbáljátok ki, hogy mindent teleszórtok homokkal a lakásban (szmájli), teli lesz pici mancsnyomokkal az egész lakás mire hazamentek. szvsz aztalra ugrálásról (amikor nem látjátok) nem lehet leszoktatni őket szvsz. az fog rögzülni benne, hogy ''amikor látnak nem szabad'', ettől függetlenül éjjel meg amikor nincs otthon senki lerámolja a zsömlét (máramelyik) az asztalról és boldogan végigráncigálja a lakáson, egyenletesen elosztva a morzsákat a padlószőnyeg teljes felületén. el kell tehát rakni a kaját.

a karmolásra: meg kell tanítani neki, hogy a comb, vádli és a kéz nem játék. ha keménykedik hopp egy saller. oldalt megpofozod a fejét úgy, hogy azért érezze idővel rájön. ha konzekvens vagy egy idő után látni fogod, ahogy néha megugrik a feje / mancsa a kiszemelt testrészed felé, aztán beleütközik útközben a felismerés falába. a karommal dagasztásról viszont eddig nem tudtuk leszoktatni őket. az egyik mondjuk nem is csinálta soha, de a másik kettő nehéz ügy. egyébként a dolog nagyságrenddel javul ahogy nő.

a hálószobából zárjátok ki szvsz. nem hinném, hogy amiatt sírna, csak egyedül van. majd elmúlik. ha később be is engeditek, az ágyról célszerű durván és egyértelműen lerugdalni őket, tudatni velük, hogy nem az ő pályájuk. akkor csak a szélére fekszenek...

kosárral mi is próbálkoztunk. gyorsan rájöttek, hogy kitűnő pisilőhely. mi persze csak később ismertük fel a dolog nagyszerűségét. úgyis oda fekszik, ahol kényelmes neki, nem érdemes erőltetni.

meg ha már ilyen sokan vannak, felrakom én is a cicák képeit. a cirmos Béla alias bélakutya, a szürke-fehér Benő alias bencianya, a kicsi pedig Bandi alias kicsiny fekete állat.

Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link

(#590) Drizzt válasza fokukac (#570) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Áááá, szerelmes lettem a macsekokba.

I am having fun staying poor.

(#591) bullseye válasza Drizzt (#590) üzenetére


bullseye
addikt

hihetetlen édesek kölyökként. aztán ronda, házsártos rabszolgatartók lesznek :)
ha nem lennék olyan rohadt allergiás, tuti rabszolgaságba taszíttatnám magam a csíkos kis mangamaccsal...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#592) tildy válasza White Tiger (#588) üzenetére


tildy
nagyúr

Ááá pedig én szürkét akartam:Y:O

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#593) Integra válasza fokukac (#567) üzenetére


Integra
titán

én még most is kész vagyok ettől a fehér-szürke kis foltos szőrpamacstól..... :D
szerintem még a melmac-om is megkegyelmeznének neki, annyira szívdöglesztő

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#594) cornfake


cornfake
aktív tag

Bővebben: link

I'm what's left, I'm what's right..

(#595) mr.geeZ válasza cornfake (#594) üzenetére


mr.geeZ
aktív tag

Iszonyat jó:C. Az én macskám szerint is kényelmes a logitech bill (Bővebben: link) de a gép nem annyira szereti őt ezért.

[Szerkesztve]

Bass is a strong instrument, you can't allow yourself to play it weakly, with no authority.

(#596) escie válasza cornfake (#575) üzenetére


escie
őstag

én is voltam azon a ColorStar koncerten. :)
bocs, hogy offoltam.

I'm back, baby!

(#597) cornfake válasza mr.geeZ (#595) üzenetére


cornfake
aktív tag

de hanggal nezted?:)
ugy a kiraly!:)

escie:
lesznek a vekeri fesztivalon is,oda jossz?

I'm what's left, I'm what's right..

(#598) escie válasza cornfake (#597) üzenetére


escie
őstag

áá, nem sajna nem.
lesz elég buli a nyáron, DreamTheater, GreenDay...
az NyF-en eléggé kézre esett a koncert, ugyanis oda járok. :)

I'm back, baby!

(#599) cornfake válasza escie (#598) üzenetére


cornfake
aktív tag

jah,nekem emberem nyiregyi,amugy miert,nincs is messze a vekeri na:))))
majd akkor mutatok rola kepeket:)

I'm what's left, I'm what's right..

(#600) sharpapa válasza lapa (#589) üzenetére


sharpapa
aktív tag

Én kész vok. Kb a mieink is így néznek ki eggyüt, mint az első képen..:DD

Amúgy nekem semmi bajom nincs velük, inkább az elején volt (még zöldfülű macskatartóként), de már eléggé meg vannak tanítva hogy mit szabad. Egyszer egy hétre elmentünk svájcba, és a cirmost bennhagytuk. Nem csinált rendetlenséget nem fosztotta ki a hűtőt, hanem megtanulta kinyitni a háccsó ajtót, azt megélt az egerekből:Y:Y:Y. Nem hittem a szememnek, mikor láttam, hogy éppen nyílik az ajtó, azt kirohan rajta.

A macskák mi mindenre képesek:U:U....:C

[Szerkesztve]

"Mi a különbség köztem és Mark Zuckerberg közt? Én privát információkat adok vállalatokról nektek ingyen, és gazember vagyok. Zuckerberg a ti privát adataitokat adja vállalatoknak pénzért, és ő az Év Embere." (Julian Assange)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.