Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11851) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Egy ilyen 10 kg-os táp érdekelne vkit felesben?
Olyat hallottatok már, hogy a nedves táphoz kell keverni a szárazat, hogy a macska megegye, nem pedig fordítva? :DDD

(#11823) Nimrod
Részvét a macs miatt. :(

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#11852) Louro válasza fi:zi'k (#11851) üzenetére


Louro
őstag

Ha senki nem vinné, akkor max próbának jó lehet. Nem láttam az adatlapon, hogy te merre töltöd időd nagy részét :) Igazából igyekszek ivartalanított macskáknak való tápot venni, de nem mindig jön össze. Hátha ez is bejön nekik. Szerintem a mi macskáink kifejezetten szeretik a változatos tápot. Úgy meg tudnak örülni az új ízeknek.

Az meg, hogy szárazat a nedves táppal keverni...hát max gyorsabban fogy a táp, mert megromlik a nedves egy este alatt....vagyis csúnyán néz ki reggelre. Na meg nálunk az a folyamat, hogy macska lenyalja a levét róla, majd a sün megeszi a "húst". Ez a felosztás.

Mess with the best / Die like the rest

(#11853) fi:zi'k válasza Louro (#11852) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Jogos, Bp-en vagyok.
Én megvenném a 10 kg-osat egyedül is, de asszony nem engedi. Ezért keresnék vkit, akivel kvázi közösen vennénk, még ha csak 1-2 kg-t is visz el.
Utóbbit pedig azért kérdeztem, mert Dezső nem nagyon eszi a nedves tápokat mostanában. Persze én hülye megvettem két doboz alutasakosat anno, amiből 1 hónap alatt kb 3 db fogyott el, míg korábban 1 tasak 1 nap alatt. Aztán most szórtunk neki tápot is a nedveshez és úgy nagyjából megette.
Pedig jellemezően a nedveset szeretik jobban.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#11854) Louro válasza fi:zi'k (#11853) üzenetére


Louro
őstag

Én benne vagyok, hogy egy kis kóstolóra lecsapjak :) Bár 10 kg hamar el tud fogyni. Ha csak asszony a gond, vedd meg és ha hiszti van, akkor fogd a ruhatárára :)

Nálunk inkább a szárazat szeretik. A tasakosból, ahogy írtam csak a szaft a lényeg. UGyanez a sülthusikkal is. Szárazra nyalják és otthagyják. A sün szerencsére pont így szereti, szóval működik az ökoszisztéma.

Mess with the best / Die like the rest

(#11855) fi:zi'k válasza Louro (#11854) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Mennyit vinnél el?

---
Esetleg még vkit érdekelne?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#11856) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Csak halkan megjegyezném, hogy piacozni nem lehet ebben a topikban, privátban beszéljétek meg.
:R

⭐ Stella

(#11857) fi:zi'k válasza radi8tor (#11856) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A közös vásárlás mióta piacozás? :F Nem eladásra vagy cserére kínálok vmit. Eddig tudtommal ilyenből nem volt gond.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#11858) radi8tor válasza fi:zi'k (#11857) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azért, mert határeset és csak 1 mm-re van attól, hogy az látszódjon belőle: megveszed a 10kg csomagot és a felét eladod valakinek itt a topikban. ;)

⭐ Stella

(#11859) fi:zi'k válasza radi8tor (#11858) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Komolyan, köpni-nyelni nem tudok...
Nem hiszem el, hogy ennyit szerinted nem bír el a szabályzat, mert hogy "ezer" másik topikban működik ez.
Igen, technikailag én megveszem és a másik kifizeti a ráeső részt utólag.

(#11860) radi8tor1
Azért, mert nem értek veled egyet. Egyébként nem kaptam fel a vizet, csak meg vagyok rökönyödve, hogy szóltál, hogy ne piacozzak (=hirdessek), holott szakmai topikban sem ritka az ilyen (közös vásárlás). Sőt volt ami részben emiatt is lett megnyitva, igaz azóta áthelyezésre került.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#11860) radi8tor válasza fi:zi'k (#11859) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én meg azt nem értem miért kaptad fel ennyire a vizet? :U
Btw, ha egy topikban engedjük, akkor mindenhol engedni kellene. Nem tehetünk kivételt.

Másik megoldás átrakni a topikot Lokálba és akkor lehet bármiről beszélgetni, meg adok-veszek-ezni is. :K

⭐ Stella

(#11861) Nazara válasza radi8tor (#11860) üzenetére


Nazara
őstag

Ja, hogy ez a topic amúgy nem a lokalban van? Én eddig abban a hitben éltem.... :DDD

Rudimentary creatures of blood and flesh, you touch my mind, fumbling in ignorance, incapable of understanding.

(#11862) Nimrod válasza Louro (#11854) üzenetére


Nimrod
addikt

Mit értünk hamar alatt? Én 2 kg-osat szoktam venni többnyire, most legutóbb rendeltem 4 kg-osakat. 2 kg-os majdnem egy hónapra elég, mikor-hogy, 3-4 macskára számolva.

(#11863) Louro válasza Nimrod (#11862) üzenetére


Louro
őstag

Itt is 2kg-os van általában vásárolva, de mivel két macska mellett, akik főként a szárazat eszik és van egy sün is, szerintem 1 hónapot nem bír. Bár sose mértem, hogy meddig tart....ahogy fogy, úgy veszem.

Mess with the best / Die like the rest

(#11864) wertigo1984


wertigo1984
őstag

Gazdik!

Valaki probalta mar a Broadline Spotot? Eddig Advocate-t hasznaltunk.

[ Szerkesztve ]

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#11865) schawo


schawo
titán

Sziasztok!

Nálunk megkezdődött az idei egérszezon. Meghozta a kis nyavajás az első idei ajándékegerét, amit annak rendje és módja szerint megint elhagyott. Van erre valami ötlet, hogyan lehetne leszoktatni arról a macskát, hogy zsákszámra hordja be a kinyúvaszott, félholt, vagy épp élő ajándékokat a kedvenc gazdinak (mindegyik macska másnak)? Minél öregebbek, annál hatékonyabb vadászok, és ez nem jelent jót az idei évre a tavalyi fényében.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11866) Louro válasza schawo (#11865) üzenetére


Louro
őstag

Gondolj arra, hogy ha ennyire jók, akkor hamar elfogynak a környékbeli egerek. Végül is ez egy kedves gesztus. (Tudom, nem jó válasz, de nekünk kis labdacsot hoz mindig az egyik esténként, hogy dobálgassuk el neki, amit visszahoz :) )

Mess with the best / Die like the rest

(#11867) schawo válasza Louro (#11866) üzenetére


schawo
titán

Erdőből hordják a barna erdei egereket, onnan nem fogynak ki hét éve :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11868) Louro válasza schawo (#11867) üzenetére


Louro
őstag

Lehet az elsőnél még könnyeznék örömömben, de a sokadiknál lehet kizárnám őket....bár a szívem sajdulna bele, hogy hoznák az ajándékot és nem fogadjuk el :(

Lehet kellene a földre egy tálka, amibe gyűjthetnék. Ti mindig odateszitek az ajándékegereket és hátha megtanulják, hogy oda kell nekik is tenniük. Így esténként vagy amikor tudjátok kiüríthetnétek. (Csak egy tipp. Pesti lakásos cicatartók vagyunk. Ilyen kiváltságban nem lesz részünk.)

Mess with the best / Die like the rest

(#11869) schawo válasza Louro (#11868) üzenetére


schawo
titán

A kinyúvasztott egerekkel van a legkevesebb gond. Néha egy-egy éjszaka 3 db-ot is összeszedek "főzeonban" a fogyasztásra előkészített példányokból. A gond az élő prédával van, amivel engem is megpróbál megtanítani vadászni.

Mindig ugyanaz a rituálé: behozza, még a szájában van az élő zsákmány, de nyávog két egyedien mélyet, amit csak élő ajándék esetén tesz, leteszi a lábam, vagy a székem elé a négy lábára az egeret, az ijedtében lapul, a cicus meg szépen hátrál a szoba faláig és ott elfekszik úgy, hogy lássa az akciót, ami következik. Az egér meg pár másodperc múlva egy speedy gonzales módjára elpucol, és elbújik valahova. Macsek felkel, pár perc múlva kikotorja az egeret, és újra beteszi oda, ahol előtte volt, majd megint elvonul figyelni. És ezt "játsszuk" akár egy órán át, amíg vagy az egér nem bírja már tovább a kiképzést, vagy olyan sikeresen bújik el valahova, hogy a macska nem tudja előszedni többet, mint ahogy ez tegnap is történt az ötödik forduló után.

Ilyen aztán aznap éjjel, rosszabb esetben egy-két napon belül mindig megvan, és a cicus csendben elfogyasztja zsákmányt (a sikerről a meghagyott egérfej tanúskodik). A tegnapi például nem lett meg most az éjjel, úgyhogy most is itt van velem. Pedig hallottam, hogy igyekszik elkapni, de még nem sikerült. Szóval ne irigykedj, aranyos a macsek, hogy így kedveskedik, de mindennek van határa. Köszönöm, nem kérek több egeret a lakásba :DD

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11870) ariel96 válasza schawo (#11865) üzenetére


ariel96
tag

Ez a legnagyobb ajándék, amit adhat neked (szerinte). Fogadd elismeréssel, köszönd meg! Aztán szabadulj meg az ajándéktól. Az egeret frissen, élve kell tálalni. :) Persze én sem rajongom a gyilkolásért, akármilyen élőlényről is legyen szó. :F

Ez a közös vásárlás jó ötlet! Pénzt lehet megtakarítani, hacsak nem az ország másik szegletében lakunk.

:C :R

[ Szerkesztve ]

(#11871) bul07 válasza schawo (#11869) üzenetére


bul07
nagyúr

Mi benti macskánk is nagy vadász , igaz ő nem kijárós így az évente párszor főleg ősszel betévedő güzü vagy házi egér az áldozat
És ekkor ő is kedveskedik most legutoljára éjszaka közepén édesanyám hasára vitte az élő egeret, volt is riadalom :DDD

De az se volt élvezetes hogy kinyuvasztotta az egeret majd szépen berakta az ágyam alá, úgy derült ki hogy kezdett veszettül büdös lenni és elkezdtem feltúrni mindent hogy honnan a francból jön a büdös és meglett :D

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#11872) Louro


Louro
őstag

Fura lehet nektek, de tök jó ezeket olvasni, hogy milyen hálásak :)
Nekem még ami plusz lenne, ha dagasztanának a kis rosszcsontok. Igaz az egyik csak akkor dagaszt, ha az oldalát cumizza, de akkor körmök teljesen kiengedve és terelem a kezemmel. (Szerintem nem nőtte ki.)
De tegnap tökre megörültem, hogy elkezdte viszonylag - csak félig kiengedett körmökkel - dagasztani az alkarom. Mostanában, ha ülök és TV-zek vagy gépezek az ágyon, akkor befekszik az alkarom és a testem közé. De mikor felálltam, akkor tűnt fel, hogy tiszta nyál a felkaromnál a ruha. Valószínűleg a fürdőköpeny bundája tetszhetett meg neki :)

Mess with the best / Die like the rest

(#11873) ariel96 válasza Louro (#11872) üzenetére


ariel96
tag

Az én Muzsikám rendszeresen dagasztotta a hasamat, de csak ruha nélkül szerette, hogy érezze a bőrömet a mancsán. Nagyon barátságos, emberkedvelő cica volt. 6 cica volt az alomban, ezért amikor kb. 3 hetesek lehettek megkínáltam őket konzervvel. Muzsika jól lakott a tenyeremből, és amikor fölvettem elkezdett hangosan dorombolni - ekkor kapta a nevét - és ekkor hódított meg engem. :)

(#11874) fi:zi'k válasza schawo (#11869) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Hát ez haláli. :C

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#11875) Nimrod


Nimrod
addikt

Ma ketten is alkottak. Este egyik majdnem az orrával felvett a telefonomon egy hívást. Rá nem olyan sokkal arra lettünk figyelmesek, hogy a legifjabb sétál az ablakpárkányon... csakhogy az ablak másik oldalán. :Y
Szép kényelmesen visszasétált a nyitott ablakhoz és be a lakásba, mintha mi sem történt volna. Elég széles és kényelmes neki még az ablakpárkány kint egy ilyen művelethez, mi viszont frászt kaptunk. A többiek kis korukban sem csinálták, ő az első nagy felfedező. Egyébként szintén ő az, akitől lassan nem tudunk fürödni, legalábbis fürdőkádból ki- illetve bemenni, valamint kezet mosni.

[ Szerkesztve ]

(#11876) shteer


shteer
titán

Rudi ma reggel egy galambot fogott.

Túl közel engedtem lopózni a kinti pórázos sétán, a galamb meg elszabta, nem tudott megfelelően elrugaszkodni a bokorról, Rudi ugrott és elkapta.

Esélyét se láttam, hogy el tudjam venni tőle így besétáltunk a belső kertbe - galambot a szájában tartva, büszkén.

Bent egy kicsit engedett a szorításán, akkor próbált szabadulni a szerencsétlen - én azt hittem már megmurdelt addigra - de mivel semmi baja nem volt, hagytam had meneküljön el.

Se bolhát, se más egyéb problémát nem akarunk a galambászkodásból.

Vidéki hétvégéken igaz azt fog amit akar, mert ott nincs felügyelet - igaz ott balfék városi galamb sincs ;]

..szerintem jónak tűnik

(#11877) radi8tor válasza shteer (#11876) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nyakörv lehet a megoldás rajta kis csengővel. Ez elriasztja a madarakat, amikor lopózik utánuk a macsek.

⭐ Stella

(#11878) wertigo1984


wertigo1984
őstag

Maffia szulinapi ajandeka :B

Szulinapjan apa karjaiban

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#11879) fi:zi'k válasza radi8tor (#11877) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Mert elriasztja. :DDD

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#11880) shteer válasza radi8tor (#11877) üzenetére


shteer
titán

Videki hetvegeken vadaszhat kedvere, meg nem akarunk neki sokkot okozni a csorgo miatt. Igy is elegge megvaltozik ha otthon vagyunk. Pl nem dorombol :)

..szerintem jónak tűnik

(#11881) kew válasza wertigo1984 (#11878) üzenetére


kew
senior tag

Jó ez a Specific táp? Trovet hipoallergén helyett ajánlották nemrég ennek az ételallergiás kivitelét, de még nem hallottam róla. Tomika minden táptól kiütéses lesz, eddig a Trovet vált be, de próbálnék mást is adni.

Füle érjen bokáig Maffiának! :) Mi is nem rég lettünk 5 évesek, de én szégyen szemre elfelejtettem, és csak néhány napra rá jutott eszembe :U

(#11882) wertigo1984 válasza kew (#11881) üzenetére


wertigo1984
őstag

Koszi Nektek is ;)
Nem tudom hogy milyen, pesten ahol alberletben vagyok, a lepcsohaz mellett 5 meterre van egy allatpatika, ott vettem. Nagyreszt ilyen tapok vannak ott, de ebbol is van tobbfele. Ugy tudom hogy kulombozo betegsegekre vannak kifejlesztve, igy amikor mondtam az uzletvezetonek (aki allatorvos is) hogy egy egyszeru orokmozgo 1 eves kissracnak kellene, akkor ezt ajanlotta.
A Broadline bolha-es kullancsirtonal pedig azt mondta hogy nem muszaj minden honapban azzal kenni, eleg 2-3 havonta, mehet nyugodtan az Advocate kozben. Meg Boscht szeretnem majd kiprobalni.

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#11883) emiki6 válasza wertigo1984 (#11882) üzenetére


emiki6
veterán

Mi stronghold-ot cseppentettünk rá, azóta nem viszketett a bokám. ;) Eddig jól teljesít. :K

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#11884) DeathAdder


DeathAdder
veterán

A kijárós ivartalanított macskám a mellettünk levő szomszéd nőstényével enyeleg már napok óta, szinte keresi amikor kiengedem. A nőstény jól láthatóan párosodni akar, ma meg arra lettem figyelmes hogy az enyém az úttest közepén áll és keresi a szomszéd nőstényt (soha nem ment még át az úton, fél az autóktól). Napok óta teljesen ki van fordulva magából, állandóan ki be járkál, rengeteget játszik, és alig eszik. Még a friss csirkehúst sem ette meg a tányérjából (!!)

Szerintetek mit csináljak? Zárjam be, és készítsek neki almot? :F
Olyan boldogan ugrál le fel az egész udvarban, hempereg, napozik, vadászik ettől pedig nem szeretném megfosztani, de ha az élete a tét... :F
Amíg ez a kis kurva a környéken kéreti magát addig nem vagyok nyugodt :(((

Mit tegyek szerintetek??
teljesen fel vagyok zaklatódva :F

(#11885) schawo válasza DeathAdder (#11884) üzenetére


schawo
titán

Volt már egy ivartalanított kandúrom, ami félsikeres volt. Az egyik heréje még kölyökkorban nem szállt le, emiatt csak bonyolultan lehetett volna teljesen ivartalanítani. De az orvos a műtét után szólt, hogy gebasz van. Meg is volt az eredménye, hajtotta a csajokat. A viselkedése jobban hasonlított a tökös kandúrokéra, mint az eunuchokra.

Egyébként meg miért fáj neked, hogy hajtja a csajokat? Ha egyébként mégis dolgozik benne valamilyen hormon, akkor ez a legkisebb probléma, sokkal inkább aggódnék minden másért, hogy mi lesz később.

Még a friss csirkehúst sem ette meg a tányérjából (!!)
Basszus, te nem tudom, mitől aggódsz. Ha ilyentől aggódnék, rendszeresen összefostam volna magam. Az enyémek rutinból szarnak arra, hogy épp milyen kaját adok nekik. Ha épp hőkezelt húsra vágynak, bele se szagolnak a nyersbe, vagy a macskatápba, vagy épp fordítva. Hány adag szuper finom, friss csirkemellet dobtam már ki, nem is számolom. Ezek macskák, nem kutyák. :D

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11886) DeathAdder válasza schawo (#11885) üzenetére


DeathAdder
veterán

Mi lehet később?

Egyébként ő kb. 1 éves korában lett ivartalanítva, szóval lehet belekóstolt már a jóba régebben.
Azért zavar mert egy nyugodt macska volt, aki a terasztól sokkal távolabb nem nagyon ment, az úttest közelébe meg végképp nem, ma pedig a kellős közepén ácsorgott :F nem szeretném ha ennyi törődés és szeret után csak úgy elcsapná valami, mert egy lánymacska kéreti magát, mert egyébként az út közelébe nem ment soha, fél is a járművektől.
Teljesen ki van fordulva magából... :( lehet egy hétre bent tartom a szobában, amíg a nőstény felhagy a párzási szándékával, vagy fogalmam nincs mit tegyek :F

(#11887) schawo válasza DeathAdder (#11886) üzenetére


schawo
titán

Ha megy benne a hormon, akkor keresi is a csajokat, nem csak a szomszéd bigére hajt rá. Pár napos kimaradások, kintalvás, stb. Meg abban reménykedj, hogy a tiéd a környék legerősebbje, különben lesz félbe szakított fül, megrágott hátsó láb, legrosszabb esetben kivasalt macsek (sajnos az enyém is így járt).

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11888) ariel96 válasza DeathAdder (#11884) üzenetére


ariel96
tag

Attól, hogy ivartalanították szerelmes még lehet a cica, az ösztöneit nem vették ki. Ha van a közelben egy tüzelő cicalány az bizony el veheti az eszét. Ha veszélyes az, hogy az utcán kóvályog, jobb lenne ha néhány napig nem menne ki. Amennyiben van rá lehetőség, foglalkozzatok vele most többet, hogy ne gyötörje a szerelem. :B

Az én Fricikém 3 hetes kora óta velem volt, sosem járt ki, ivartalanították. Aztán a befogadott pici lány nagyon korán elkezdett tüzelni (még nem esett át a műtéten). Bizony az én Fricikém is szerelmes lett, de ez bent a lakásban történt. :)

[ Szerkesztve ]

(#11889) DeathAdder válasza schawo (#11887) üzenetére


DeathAdder
veterán

Nem hiszem hogy megy benne a hormon, eddig is jól el volt már ivartalanított korában (nem csavargott mint előtte), de ez a csaj itt ólálkodik már napok óta.
Először elzavarta utána már megtűrte , illetve a csaj nagyon kérette magát, most meg az ujja köré csavarta :D

Egyébként haza jön este mindig, és bent alszik most is, a szomszéd kandúrokat meg mind elzavarja (elég jó erőben van :K ). Gyakran jön megy, sokat járkál ki-be.

ariel96 - nos ez elmagyarázná, enyém is pont így viselkedik. Nem gondoltam hogy bármilyen szinten fel lehet egy ivartalanított macskának kelteni az érdeklődését, tévedtem :B

Köszi :)

(#11890) Nimrod


Nimrod
addikt

Ivartalanított cicánk eléggé elhízott, de nem tudom hogyan tudnánk lefogyasztani. Reggel kapnak mind konzervet, utána nap közben van nekik száraz amire rájárhatnak. Két másik cica fiatal, ők nap közben többször is fordulnak, de sajnos a dagi is. Elzárni nem tudjuk, panel lakás. Automata etetőt nézegettem, de árban is nagyon drága és nem tűnik használható megoldásnak. :F

(#11891) fi:zi'k válasza Nimrod (#11890) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Kalória csökkentett táp? Persze akkor a többet ehet. Mondjuk a mennyiséget amúgy is tudod szabályozni manuálisan is.

---
Más:
Zooplus-tól akartam rendelni, de még vártam egy napot vele. Első körben fizetésnél volt lehetőség kiválasztani olyat, hogy ha befizetek 1500 Ft-ot, akkor 1 évig 5% kedvezményt kapok fixen. Na ez eltűnt másnapra. :F
Csak én vagyok béna és nem találom, vagy megszűnt (és helyette lenne ez a hülye pontgyűjtés)?

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#11892) ariel96 válasza Nimrod (#11890) üzenetére


ariel96
tag

Ha több cica van igen nehéz megoldani egy cica fogyókúráját. Most csak annyi ötletem van, hogy ő ne azt a konzervet kapja, mint a többi. Kell keresni egy kis energiatartalmú konzervet a daginak, ami azért finom, hogy az evés öröme megmaradjon.

Száraz tápból is lehet kis energiatartalmút választani. Ebben az esetben viszont lehetséges, hogy be kell iktatni +1 konzerves étkezést - ha a cicák között van még fejlődésben lévő kölyök.

Radikális megoldás: a száraz tápot el kell tenni. Ezt is meghatározott időben, külön tálkában kapják. Nincs nassolás. :N

Az én Muzsikám is dagi volt. Amit a többi cica ott hagyott, azt ö eltakarította.
Nem az ivartalanítás volt az elhízás oka. - A többi cica is ivartalanítva volt, mégsem volt gond a súlyukkal.

Amikor 3 hetesek voltak Muzsika testvére Frici hasmenést kapott, és nagyon visszaesett a súlya (Frici volt a legnagyobb az alomban). Megpróbáltam visszahizlalni Fricikét. Pulyka alsó combot főztem nekik, bőségesen kaptak enni. Az lett a vége, hogy Frici nem annyira hízott, viszont Muzsika kigömbölyödött.

Szóval ez az elhízás több tényezős. :U

[ Szerkesztve ]

(#11893) Nimrod válasza ariel96 (#11892) üzenetére


Nimrod
addikt

Ha valaki folyamatosan a lakásban lenne, akkor persze lehetne szabályozni, így viszont elég nehéz. A csak reggel és este korábban nem vált be, minőségibb táppal is soványak maradtak a kölykök. Az sem megy, hogy neki másfajta kaja, mert ugye átjárnak. Ezért is konzervből inkább olcsóbbat kapnak, egy 400-as konzerv elég hármuknak reggelire.

(#11894) gatto_


gatto_
senior tag

Pocak egy éves lett! :)

(#11895) radi8tor válasza gatto_ (#11894) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Grat! :C

⭐ Stella

(#11896) bul07


bul07
nagyúr

Hogy nem tudnak ilyen aprók maradni :D

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#11897) wertigo1984 válasza gatto_ (#11894) üzenetére


wertigo1984
őstag

[link] :R

Maffia husvet hetfon volt 1 eves :C

[ Szerkesztve ]

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#11898) radi8tor válasza wertigo1984 (#11897) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Neki is sok fülhúzást! :)

⭐ Stella

(#11899) Louro


Louro
őstag

Oh mennyi pici cica....nekünk már 5 évesek. De még mindig annyira gyerekek a szememben. Bár néha-néha előkerülnek a kölyökkori képeik és akkor döbbenünk rá, hogy mennyit nőttek.

Grat a sok szülinaposhoz. Remélem kaptak pár kedvenc csemegét.

Mess with the best / Die like the rest

(#11900) wertigo1984


wertigo1984
őstag

Louro es Feher Boss koszonjuk :R

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.