Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Redneck válasza f4lcon (#495) üzenetére


Redneck
veterán

Az első márkát nagyon lehúzták az indexes kés fórumon. Alja gagyi azt írták.

Én a helyedben ennyiért egy Victorinox Sentinel Clipet vennék. One Hand, és örök garanciás. 10k extrém metalban. Megéri, én is azt szerettem volna, csak születésnapra a család meglepett a nagy vágyammal egy Delica 4-es Spydercoval. Legközelebb megveszem azért a svájcit is, mert jó kis kés!

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#502) TommyGun válasza peestike (#499) üzenetére


TommyGun
őstag

Ez tetszik ez a bicska, 17 dolcsi kínából? Atyaég...vágom hogy koppintás de elég jó koppintás...

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#503) benfolds válasza peestike (#499) üzenetére


benfolds
őstag

nektek bejön ez az öszvér design, hogy a nyele klasszik magyar, a penge meg modern? mert szvsz elég hülyén néz ki.

(#504) peestike válasza TommyGun (#502) üzenetére


peestike
senior tag

ha jól keresel és merész vagy, akkor már 14-ért is van. :D

benfolds: amit mondasz azt kb az egész ethnic sorozatra rá lehet fogni kb. :)
az összes közül nekem ez tetszik a legjobban, attól függetlenül, hogy magyar....

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#505) Szivacs85


Szivacs85
tag

Banggood-on sok cucc le van árazva.
Kiemelném a Blitzwolf Bluetooth hangszóróját 7191Ft, Napelemes töltőjét 10871Ft és a Xiaomi Powerbankját (a szürkét választva) 3901Ft

ELADÓ: MSI 1050TI 4GB OC és egy hibátlan Ati HD 4670 videokártya

(#506) Szivacs85 válasza Szivacs85 (#505) üzenetére


Szivacs85
tag

Bocs félrement :W

ELADÓ: MSI 1050TI 4GB OC és egy hibátlan Ati HD 4670 videokártya

(#507) YoSzabee


YoSzabee
tag

Sziasztok!
Az alábbi bicskát szeretném ha véleményeznétek
Cold Steel Finn Wolf
Mit gondoltok róla? Esetleg valaki birtokol ilyet?

Köszönöm! :)

"Let strength be granted, so the world might be mended."

(#508) jookomak válasza YoSzabee (#507) üzenetére


jookomak
őstag

Nem rosszak a cold steel-ek, de ez a modell túllóg a legális méreten, szóval úgy vedd meg.

(#509) YoSzabee válasza jookomak (#508) üzenetére


YoSzabee
tag

Ez a legál, nem legál dolog engem hidegen hagy.
Nem fegyvert szeretnék, hanem munkaeszközt.
Minőségben jó? Azt tudom, hogy ezeken van a nagyon erős TriAd lock. De az acél a skandi éllel mennyire jó választás keményebb mindennapi munkához?
Köszi!

"Let strength be granted, so the world might be mended."

(#510) jookomak válasza YoSzabee (#509) üzenetére


jookomak
őstag

Ha munkára kell, nem jobb egy fixpengés?
mora 860 4k, és verhetetlen.

(#511) YoSzabee válasza jookomak (#510) üzenetére


YoSzabee
tag

Már úgy értem, hogy ami egy bicskából kitelik.
Van már fixem, ezért szeretnék mellé egy megdolgozható foldert is mellé, ami bírja ha mondjuk egy kis bushcraftolás a feladat.

[ Szerkesztve ]

"Let strength be granted, so the world might be mended."

(#512) Aske


Aske
aktív tag

Sziasztok,

szeretnék rendelni egy Mora companion 860 mg kést, de sajnos nem vagyok járatos a késes webshopok világában.

Tudnátok mondani egy megbízható helyet, ahol biztosan raktáron van és azonnal küldeni tudják?

Köszönöm!

(#513) jookomak válasza Aske (#512) üzenetére


jookomak
őstag

[link]
[link] Itt nincs raktáron, most vettem észre. Szóval a bladeshop lesz a nyerő. Személyesen is át lehet venni, de előtte mindenképp meg kell rendelni webshopon.

[ Szerkesztve ]

(#514) TommyGun


TommyGun
őstag

Ezekről vélemény?> [link] [link]
Az Enlan 7 centis pengével van, gondoltam megéri azt a 3k-t hogy mindig nálam lehet, túrára meg ott a nagyobbik. ha van hasonló ami szerintetek jobb szívesen veszem az ajánlást.

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#515) TommyGun


TommyGun
őstag

Ez a GearBest amúgy elég megbízható? Rendelt már innen vki kést? Mennyire van esély hogy fos minőségű lesz a cucc amit rendelek? Nézegettem videjókat azt mondják elég korrekt minősége van ezeknek a koppintott kínai késeknek.

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#516) vadászcsiga válasza TommyGun (#515) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Én már többször is rendeltem onnan, sőt van egy ilyen Enlan M07-em is. A gearbestet jobban megszerettem mint az ebayt. Amikor feladják a csomagodat, készítenek egy képet a bubis boritekrol, rajta a neved, címed, es elküldik e-mailben. 2 hét alatt itt van.

Enlan nagyon egyben van, en munkában használom, kartonok felvágásahoz, csomagolás felbontására, ilyenek. Egyszer húztam meg a penget az elején de azt is csak azért hogy fontoskodjak :) Él bírja, egesz nap ott van a zsebemen. Én ajánlom mindket márkát.

(#517) benfolds válasza TommyGun (#515) üzenetére


benfolds
őstag

nekem most jött meg egy sanrenmu és egy ganzo. nem vagyok egy nagy szaki, de én egyelőre nem találtam kivetnivalót bennük. a ganzo 732-est egész nyugodtan az olcsóbb spyderco (meg nem mondom melyik típus, de ugyanúgy néz ki, mint a ganzo) mellé lehet tenni, a pengéje még jobb acél. ha olcsón akarod megúszni, akkor kezdésnek nehéz a ganzóknál jobbat találni.

(#518) Aske válasza jookomak (#513) üzenetére


Aske
aktív tag

Köszönöm!

Itt követtem el egy kis hibát, hogy nem vettem először én sem észre, hogy a második helyen nincs raktáron.

(#519) TommyGun válasza benfolds (#517) üzenetére


TommyGun
őstag

Köszi, akkor ezekszerint az Enlan ganzo Sanrenmu bátran rendelhetőek.
Köff az infókat! Ez is nagyon tetszik > [link]

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#520) peestike válasza TommyGun (#519) üzenetére


peestike
senior tag

nekem mindegyikből van/volt több is. teljesen jók.
gearbest meg olyan, hogy van aki szereti, van aki nem. belga postás csomag többeknek eltűnt, egy nekem is.
félrebeszél a kínai, de rendezhető, ha nem hagyod magad. (paypal-ban se bízz.) viszont, ha kérsz ajánlott postát, úgy sokkal jobbak az esélyek. :K

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#521) jookomak válasza benfolds (#517) üzenetére


jookomak
őstag

Spy kínai széria semmiben nem különbözik az enlan stb-től. Max egy kicsit jobb a quality control (plusz a név miatt drágább). De ha megnézed, ugyanazokat a penge és markolatanyagokat használják. Nem is tartom őket igazi késeknek.
Náluk is ki van alakítva a szortiment. Olcsónak ott a tenacious és társai, valamint a byrd modellek. Kicsit feljebb delica, endura, ami a többi márkához hasonlítva is brutál jó kések azért az árért. Feljebb a sage különböző változatai, aztán a flagship modellek, úgymint a manix, paramilitary, police, military.
Az álombicskám egy legál mérető para2 lenne, esetleg s35v pengével. A compression lock, a forma, a markolat, a penge alakja tökéletes számomra.
Szponzorált kommentünket olvasták.
Továbbra is azt mondom, edc-re van egy szint, ami alá nem adnám. Akkor inkább svájci bicska, vagy egy leatherman.
Jól fogyasztó, megbízható, minimum kompakt méretű, 10 éves használt autót sem lehet kapni 300k-ért.

(#522) Redneck válasza jookomak (#521) üzenetére


Redneck
veterán

A kínai Spyderco kések nem egységesen Byrd márkanéven elérhetőek? Csak mert az extrametalban még a dobozon sem szerepelt Spyderco a Byrdöknél amiket néztem.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#523) zzz03 válasza TommyGun (#519) üzenetére


zzz03
őstag

ganzom van. batran ajanlom nagyon jo minosegu. jobb mint a boker magnum bicskam ami majd 20rugo volt.

amit meg linkeltel elegge pofas meg is rendelem, kar h nincs hosszabb pengevel.

(#524) peestike


peestike
senior tag

Alin a tenacious elérhető 14-16 usd környékén, itthon 20ezer körüli árakat találtam elsőre. Képek alapján én simán eredetinek nézem az alisokat.... Bár, ha G10 és 8Cr13MoV kell, akkor enlan.
A magasabb kategóriájú spyderco koppintások már képek alapján is egyértelmű koppintások. :)

[ Szerkesztve ]

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#525) benfolds válasza jookomak (#521) üzenetére


benfolds
őstag

én fogtam már a kezemben paramilitary 2-t. igazából nekem az adta meg a lökést a taktikai kések irányába, előtte az ilyeneket nem szerettem (és most sem ezek vannak nálam első helyen). amennyibe az kerül, annyit nem mostanában fogok kiadni késért, ezért vettem "helyette" egy ganzo 732-t. kézbe véve annyi tűnt fel elsőre, hogy nehezebb, mint a spy. pedig csak 15g a különbség, mégis megéreztem.

(#526) kriszti@n


kriszti@n
tag

Mennyiért lehet eladni egy alig használt Spyderco Persistence-t ?(doboza is megvan) Hidegfémen vettem,kb 1 éve,de vennék helyette valami komolyabbat.

[ Szerkesztve ]

(#527) jookomak válasza kriszti@n (#526) üzenetére


jookomak
őstag

Az új ára 20, szóval kb 11-14, ha valóban jó állapotú, alig használt.

(#528) kriszti@n válasza jookomak (#527) üzenetére


kriszti@n
tag

Tényleg az,köszönöm.

(#529) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok,

tippre lenne szükségem. nagyon amatőr vagyok a témában, szeretnék is az maradni, túl sok topicom van így is, ehh. keresek egy all-in-one kést, csomagbontás, grill vacsora, blankolás, stb., mindennapi dolgokra. nem ismerem a márkákat, anno a spyderco névre figyeltem fel, mert hypeolták, meg jópofa a pókica rajta. árban olyan 10k körül gondolkodtam, de itt csak Byrd modellek vannak, ennél nem tetszik a lyuk formája a pengén, a Tenacious pedig már egy 20-as. láttam, hogy ár/érték arányban a Ganzo nagyon preferált, ugyanaz a forma és kb. minőség félár alatt kapható. van viszont már elég kínai vackom, jó lenne az a pókocska a pengén. be lehet szerezni a fent említett típust olcsóbban, megbízható külföldi forrásból?

köszi előre is :R

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#530) f4lcon válasza hoffman_ (#529) üzenetére


f4lcon
őstag

maximum használtan lehet Spyderco-t 10 körül lőni.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#531) hoffman_ válasza f4lcon (#530) üzenetére


hoffman_
nagyúr

igen, közben láttam, hogy ez veszett fejsze. olyan spider, amiben nem kínai penge van, pedig már 30-tól indul, felesleges kiadás nekem. a byrd vonalon megtaláltam a számításaim végülis, egy Robin 2 G10 a befutó, forma rendben, ár rendben, minőség is jónak mondott.

köszi a választ!

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#532) Redneck válasza hoffman_ (#531) üzenetére


Redneck
veterán

Én is azt hittem hogy Spyderco Byrd, de csak Byrd. Még a dobozon sem szerepel a pókos cég. Nem is említik. Extreme metalban megnéztem pár liner lockos Byrdöt, közelében nincs a Spyderco minőségnek.

Okos marketing kínai 8Cr13MoV acélból készült pengék, Spyderco design.

Nem rosszak azért, de ennyiért a designt fizeted meg.
Fele vagy harmad áron kapsz ilyet, a topikba járók kapásból mondanak hármat szerintem.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#533) f4lcon válasza Redneck (#532) üzenetére


f4lcon
őstag

Spyderco lesz az, csak belépő szinten:
"Byrd Knives – a Species of Knives Offered by Spyderco. They are produced in the low cost factories in China to very high production standards. This allows customers access to great Spyderco designs at really remarkable prices."

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#534) Redneck válasza f4lcon (#533) üzenetére


Redneck
veterán

Persze, én is így mentem el, hogy veszek egy Spyderco Byrdöt. Teljesen más minőség mint a Spyder, az még a dobozon sem szerepelt.
A dizájnért fizettek és törekednek a minél jobb minőségre. Nem rosszak csak túlárazottak, meglovagolva a pókos cégtől vett dizájnt.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#535) hoffman_ válasza Redneck (#532) üzenetére


hoffman_
nagyúr

nem mondtal ujat, ha megnezed, nem spyderco byrdot irtam, hanem byrdot. a design fontos, egyik itthoni nagyobb webshopban listazott kes sem fogott meg 15k alatt ennyire, a kinai ganzokat meg kerulni szeretnem, mert csak. a spyderco tenacious volt a kiszemelt, de ott is kinai a penge, az meg, hogy 10, vagy 20k ugyanaz a hardver, nem mindegy. az, hogy ganzo lenne 6k-ert is, viszont nem tuzel fel.

a byrd is spiderco gyartmany, csak mas brand, ez esetemben irrelevans :)

szerk.:

ganzoknal nincs hatso mechanika es mindegy 80mm+, nekem max 70mm kellene.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#536) Redneck válasza hoffman_ (#535) üzenetére


Redneck
veterán

Én is legál méretet kerestem nemrég 10-15 rugóért, és a Spyderco kialakítás tetszett a legjobban. Victorinox One Hand Clip mellett 1-2 Byrdöt és CRKT érdekelt. Megnéztem élőben őket, nem voltak rosszak.
Végül Spyderco Delica lett, nagyon sok helyen ajánlották. Mikor először megfogtam, a rozsdamentes acél nyéllel nem tetszett. Nagyon minőségi volt, csak nem állt kézre. Az FRN ellenben nagyon bejött, végül maradt ez.
Imádom!

Ettől függetlenül 10k-ért lehet venni pár korrekt kis kést.

Amit 10-ért még vennék, mert megtetszett:
Victorinox One Hand Clip és FRN-es Byrd Meadowlark 2 vagy Cara Cara 2.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#537) hoffman_ válasza Redneck (#536) üzenetére


hoffman_
nagyúr

meglatom meg, igazabol miutan atfutottam a ganzo palettat, az emlitett negativumok ellenere volt par szemrevalo. a bajom az, hogy nem akarok megint a kinaiaknak penzt adni.

a victorinox ritka csuf, az frn meg irgalmatlanul nem jon be, vagy marad a robin 2 vagy nezek valami g10 ganzot. a legal-nemlegal pont nem izgat, a kenyelem miatt keresek picit kisebbet.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#538) Redneck válasza hoffman_ (#537) üzenetére


Redneck
veterán

Tény hogy nem a szépségével hódit, de azért nem rossz. Legálisnak néz ki. :D
Viszont van rá örök garancia és elég minőségi érzetet kelt kézbe véve.

Szerk:
Én csak gagyi kínait nem akarok, a kínai pengével amúgy nincs bajom.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#539) Chance válasza hoffman_ (#537) üzenetére


Chance
tag

Esetleg nézz rá a CRKT Drifterre, 7,3 cm-es penge, és kézbe fogva nekem nem volt gondom a minőséggel.

Jelenleg egy CRKT Squid ami mindig nálam van, valószínűleg neked a penge kicsi lenne, de evésen kívül nekem mindenre tökéletes és nagyon egyben van.

https://www.flickr.com/photos/ch4nce/

(#540) hoffman_ válasza Redneck (#538) üzenetére


hoffman_
nagyúr

csúfság szegény. persze attól még lehet remek. a kínai pengével nekem sem, csak ha már hype, meg brand, akkor abban ne az legyen. gondolok itt a belépő sypderekre, nem a byrdre.

Chance:

oh, köszi a tippet! ez igen pofás, még a végén ez lesz a befutó. egyszerű, letisztult, pont jó forma és méret.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#541) Redneck válasza hoffman_ (#540) üzenetére


Redneck
veterán

Azokat mondjuk nem értem. Igaz így többet kérhetnek értük.

Azt a CRKT-t én is néztem, nem rossz.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#542) f4lcon válasza hoffman_ (#537) üzenetére


f4lcon
őstag

Real Steel esetleg? (mondjuk ők is kínaiak)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#543) benfolds válasza hoffman_ (#537) üzenetére


benfolds
őstag

nem akarsz a kínaiaknak pénzt adni? :) nemes gondolat, de nem lesz olcsó egyszerű megvalósítani. :D
én a fekete real steel h7 snow laopardba vagyok most szerelmes...(de tartok tőle, hogy túl kínai neked)

(#544) f4lcon válasza benfolds (#543) üzenetére


f4lcon
őstag

cimborám nemrég vett egyet a H6-osa mellé, és le a kalappal a kidolgozás előtt.
csak, hogy fájdítsam a szivedet ;)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#545) jookomak válasza hoffman_ (#540) üzenetére


jookomak
őstag

Crkt, böker, kershaw. Sajnos nincsenek csodák, ennyi pénzért nem nagyon lehet nemkínai bicskát kapni. Ebayen 70 usd körül vannak a legolcsóbb spy delicák. Kár, hogy ilyen nyomorult az árfolyam. Emlékszem, pár éve megállt 12k-ból a dolog.

(#546) hoffman_


hoffman_
nagyúr

köszi a válaszokat mindkettőtöknek.

ja, hát, nemes cél, letettem róla, a crkt kését megtaláltam 10 dollálért, ha egy vacak, megélezem szépen és 3k-t akkor se sajnálok (bár nem írtak róla rosszat).

köszi a tippeket urak.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#547) peestike


peestike
senior tag

az asszony kitalálta, hogy kellene neki kés tokkal együtt. nekem a mora jutott eszembe, ezt néztem ki: [link]
sosem volt ilyen késem, de jól gondolom, hogy nagyon nem lövök mellé ilyen árkategóriában?
viszont, ha esetleg van valakinek ötlete hasonló árfekvésben, akkor szívesen fogadom a tippet! :K
(árban azért lehet menni felfelé kicsit :D )
köszönöm! :R

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#548) jacksly válasza peestike (#547) üzenetére


jacksly
tag

Igazán csajos kést néztél ki! :))
Jó kés a Mora Companion, 12C27 Sandvik acéllal, nekem is van, igaz nem rózsaszín... :N
Ezzel egyáltalán nem lősz mellé, ilyen árban jobbat én se tudnék! :C
Mire használná?

[ Szerkesztve ]

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore, QuadCore, OctaCore...

(#549) peestike válasza jacksly (#548) üzenetére


peestike
senior tag

Köszi a választ! Nagy megterhelést nem hiszem, hogy kapna, kaja szeletelés, irodai felhasználás kb. Fát nem gallyazna vele azért. :D

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#550) TommyGun


TommyGun
őstag

Tanácsotokat megfogadva rendeltem a GearBest-től, és meg vagyok elégedve, 3 hét alatt ideért. Egyelőre csak egy kisebb 7 centis Enlant rendeltem, ezt > [link] És hát nagyon meg vagyok elégedve, nem volt 2000ft és nagyon pöpec kés, masszív, nagyon jó minőség érzetet ad a kézben a cucc, nem lötyög, stabil a penge mint a beton, nem mozog semerre, aztán persze kiderül mit bír, mondjuk nyílván nem túl nagy igénybevételre van ez a kis kés tervezve úgyhogy nem is fát aprítani szeretnék vele, de napi használat melett majd kiderül mit tud :)

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.