Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Rivaul válasza gojko.m (#800) üzenetére


Rivaul
addikt

Igen teljesen rendben fogja a helyén a zár a pengét de egy kézzel gyorsan lehet nyitni. Ha finoman lazít az ember a közép csavaron akkor stabilitásból még nem veszít de villám gyorsan ki lehet pattintani. Az él tartóssága. Mit mondjak? Sulis voltam még anno és bulikon hegyeztem nyársat, azzal ettem amit értem, blankoltam és vágtam villanykábeleket meg minden fityfenét amit egy tini srác baszakszik a késével :D A 6 év alatt azt hiszem 2x éleztettem. Persze borotválkozós elvárásaim sem voltak de a vastag penge miatt nem dobja el az élét könnyen mint a finomabb darabok.

Az extool meg valóban olyan ahogy leírtad. Van náluk jó is és silány is. Nekem egy racsnis prémium szériás készletem van még tőlük azt használom autó szereléshez és meg vagyok vele elégedve. Viszont a fázisceruzájuk a tecsós kapcsoló csavarjába is beletörött. A feje... :))

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#802) benfolds


benfolds
őstag

sikerült elnyírnom a képen jelölt csavar fejét a ganzo késemen. boltban nem kaptam sehol. nincs ötlete valakinek, hogy hol tudnék ilyet venni rozsdamentes változatban? torx t9-es.

(#803) ZolkoW válasza benfolds (#802) üzenetére


ZolkoW
őstag

torx az szerintem majdnem mindenhol rendelős, a fabory.hu-n kezdeném.
Ha mégis jó helyette domború fejű imbusz, azt viszont komolyabb csavarboltban kapsz, rozsdamentesben is. ott akkor a menet méreteire lesz szükséged.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#804) benfolds válasza ZolkoW (#803) üzenetére


benfolds
őstag

köszi szépen a tippet! sajnos torx-os nincs nekik, ahogy nézem. egyelőre annál maradnék, hogy "gyári" kinézete maradjon (meg most vettem hozzá egy torxos bitkészletet, hogy szerelni tudjam). de ha nem lesz más, akkor váltok imbuszra.

(#805) ZolkoW válasza benfolds (#804) üzenetére


ZolkoW
őstag

valóban, pedig a keresésnél még meg is adható a torx "behajtási paraméter", aztán találat nulla. cserébe: necroman.hu ;]
a kép ne tévesszen meg, lehet, hogy olyan, lehet, hogy nem...imbuszosban mindenesetre az ekkora forma méret (gondolom M4, max M5 kell) tényleg elég lapos fejű, jobban hasonlít a te fotódra, mint a linken.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#806) benfolds válasza ZolkoW (#805) üzenetére


benfolds
őstag

van ott egy metszetrajz, az alapján D-fejű, tehát nem sima kúpos. meg az a vicc, hogy pont T9-es méret nincs. amúgy jó lenne a süllyesztett fejű is, egy másik ganzómban az van.

még az a szerencse, hogy végül is össze tudtam rakni a kést úgy, hogy satuba fogtam a tengelyt és kihajtottam a csavart, és a tengelyt, alátéteket, pengét szépen össze tudtam illeszteni összeszerelés előtt (a tengelyben lévő csavarral együtt csak akkor tudtam volna összerakni, ha már fent van legalább azon az oldalon a g10, ahonnét belenyomom, és egyszerre beleügyeskedem a g10-en, a lineren, az alátéten, a pengén, a másik alátéten stb. tehát mindenen keresztül egyszerre nyomom át a tengelyt - erre pedig képtelen voltam, órákig szórakoztam vele). a csavar a g10 törmelék miatt szorult, de megtisztítottam, és az elnyírt fej ellenére összerakás után még meg is tudtam húzni pont a kellő mértékben. szóval igazából már csak esztétikai problémám van vele, de az is éppen eléggé zavar. meg szerintem szét akarnám majd szedni még egyszer, mert nem kaptam rozsdamentes alátétet, csak simát (eredetileg azért szedtem szét, mert egyik oldalra elfelejtettek alátétet tenni a kínaiak)

(#807) benfolds válasza Dr.NX (#787) üzenetére


benfolds
őstag

(#808) ZolkoW


ZolkoW
őstag

Nemrég vettem egy Ruixin 3 pro-t, még csak ismerkedek a használatával... az már az első összerakásnál látszott, hogy a kés rögzítése elég esetlen rajta, még ha nem is használhatatlan... mágnest neki! :)
Azt kibírom, ha az itthoni egyetlen kerámia kést nem tudom vele rögzíteni..
A hozzá kapott kövek közül a finomak tetszenek, a durva nagyon kopik, de már úton van egy 3 darabos gyémántos készlet.
Első igazi próbálkozás ma volt, előtte egy ollót kíséreltem meg fenni, talán sokkal rosszabb nem lett, mint előtte. mármint az olló. a kés már tűrhetőbbre sikerült.
Biztos vannak itt, akik értenek is hozzá, netán segédeszköz nélkül is szebben megcsinálják mint én azzal, viszont a magamfajtáknak néhány tipp:
-a mágnes szerintem tök jól beválik, de kell hozzá az a támaszték is, ami segít hogy ne csúszkáljon, és a pozíció is állandó legyen, miközben váltogatom, hogy melyik oldalt élezem.
-ha fontos, hogy ne karcoljam össze a pengét, akkor magát a pengét kell festőszalaggal beragasztani. a kőről leváló szemcsék másképp alákerülnek, és ennek nyoma marad. a képen a mágnesre ragasztottam szalagot, de ott így semmit nem ér.
-ez mondjuk alap, hogy olyan késen kezdem el kitanulni, amit nem sajnálok :)
-a mágnesek N52-es neó mágnesek, Banggoodról, kb 1000 Ft volt az 5 db.

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#809) benfolds


benfolds
őstag

ezek a sparos jamie oliver kések milyenek lehetnek? egész bizalomgerjesztően néznek ki.

(#810) lugosi válasza ZolkoW (#808) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez valami hasonló elven működik mint a lansky deluxe?

(#811) ZolkoW válasza lugosi (#810) üzenetére


ZolkoW
őstag

azt hiszem, igen, bár azt csak képen láttam. ez sem 100%-os kivitelezés, de azért kiforrottabbnak érzem.

Sparos J.O. santoku kést vettem pár napja, nekem tetszik. a santoku késeket szeretem, azt a 4 ezret biztos megérte. a nehezebb fajta, nem a japán filigrán.. viszonylag vastag penge, súlyos, semmi csicsa, tartós darabnak tűnik. másik akcióból van egy Zwilling konyhakésem, ahhoz nagyon hasonló kivitelezésűnek tűnik, de már kidobtam a dobozát, nem kerestem rajta apróbetűt, hogy vajon ki gyártja.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#812) benfolds válasza ZolkoW (#811) üzenetére


benfolds
őstag

nekem a kisebbik jobban tetszett, pontosabban a konyhában általában a kisebb késeket használom. kár, hogy nem nagyon gyűjtögettem a sparos pontokat. :U

(#813) gojko.m válasza ZolkoW (#808) üzenetére


gojko.m
senior tag

Kösz, hogy megosztottad a tapasztalataidat a késfenővel kapcsolatban! Nekem is nemrégiben jött meg egy ilyen cucc, de még nem volt időm kipróbálni. Ez a mágneses megoldás jó ötletnek látszik, mert a késrögzítési lehetőség elég esetleges első ránézésre. Pláne kisebb pengék esetén.

A fenőköveket vizesen, vagy olajosan használod?

(#814) ZolkoW válasza gojko.m (#813) üzenetére


ZolkoW
őstag

először vizesen próbáltam, de ezek, amiket adnak hozzá, nemigen szívják be a vizet, pedig a vizes kőnek gondolom kéne. tehát másodszorra már olajjal (na jó, inkább nem mondom meg, mit csepegtettem rá) csináltam, és jobban is viselkedett. 2 napja megérkeztek a gyémántos "kövek", szerintem megérte az árát az a csomag is (~2700 Ft). abban 200,500,800 finomságú kövek vannak, az eredeti készletben 120, 320,600 és 1500. a 120-as nagyon kopik, a többi rendben van, az 1500-as jól jön a 800-as után polírozni, de az lehet hogy inkább csak optika..
Úgy tudtam, 30 fok körüli élszöget szokás adni a késeknek, ehhez képest pár kés után inkább azt tippelem, hogy a gyárakban 35-40-et állítanak be... az élező úgy van kialakítva, hogy -amennyire meg tudtam mérni- kb 20 fokban dől a talp, így ha vízszintes a kő, akkor 40 fokot kapunk. ez közelebb van a gyári élszögekhez, nem csinál olyan széles élszalagot, mint a 30. Eddig tényleg elégedett vagyok, lassan már neki merek állni igazi késeknek is, a játszósak használhatóra sikerültek, kiállták a kolbászpóbát :)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#815) benfolds


benfolds
őstag

aki szedett már szét ganzo kést: szerintetek azért szorulnak a csavarok, mert menetrögzítővel vannak bekenve, vagy pedig egyszerűen csak a g10 törmeléket "hajtják bele" nem szándékosan, amikor összeszerelik a kést?

(#816) peestike válasza benfolds (#815) üzenetére


peestike
senior tag

elméletileg menetrögzítős valóban. anno több külföldi fórumon is olvastam, meg egy itthoni ganzo bemutatóban is említette az író.

[ Szerkesztve ]

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#817) benfolds válasza peestike (#816) üzenetére


benfolds
őstag

én is most olvastam a magyar gb blogon, máshonnét még nem hallottam erről. indokolt lenne a menetrögzítés? nálam annyira meg volt szorulva az egyik csavar, hogy sikeresen elnyaltam a fejét. :(

(#818) Sefter


Sefter
veterán

Üdv Urak!

Tudnátok ajánlani fix pengés karambitot közepes/jobb acélból?
Árat nem írok, ha tudtok valamit eldöntöm megér-e nekem annyit ( gyenge minőségűt találtam 10-20k között..) :)

Psn ID: sefter_hun

(#819) Sefter


Sefter
veterán

Melyik az éltartóbb/keményebb acél, a 440a vagy a 7Cr13?

Psn ID: sefter_hun

(#820) zzz03


zzz03
őstag

vegre! szert tettem egy rendes pillangora. nem mai darab es nem spiaterböl van! :Y :C

(#821) hulkdefy válasza zzz03 (#820) üzenetére


hulkdefy
csendes tag

Mi a baj a spiaterrel? Nekem 15 eve van meg a spiateres pillangom nagyon sokat tekertem regen mostmar csak a port fogja de hibátlan:)

(#822) zzz03 válasza hulkdefy (#821) üzenetére


zzz03
őstag

Elreped, eltorik. Legalabbis nalam :D

(#823) lugosi válasza hulkdefy (#821) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nekem is van egy régi, semmi baja. Igaz mostanában nekem is csak a szerszámos ládában van.

(#824) tibbike01


tibbike01
őstag

Sziasztok,

Szeretnék otthonra magamnak egy kb mindenre használható, jól vágó kést. Húst, zöldséget vágnék vele főzéshez.
Mit ajánlotok? 4-5ezer forintra gondoltam.

Ez jó lehet?

[ Szerkesztve ]

(#825) benfolds válasza tibbike01 (#824) üzenetére


benfolds
őstag

pár hozzászólással korábban volt róla szó, állítólag jó. szerintem egy próbát mindenképpen megér ennyiért.

(#826) jookomak válasza tibbike01 (#824) üzenetére


jookomak
őstag

Ez egyszerűen kicsi. Én inkább a szakácskést javaslom, ha ebből a szériából szeretnél. Esetleg érdemes lehet az ikea késeit is megnézni, árban azok is hasonlóak.

(#827) peestike válasza jookomak (#826) üzenetére


peestike
senior tag

igazából szerintem kinek mi jön be. szakácskést én csak arra használom, hogy bármiből a nagy darabokat kisebbre vágjam, aztán ugyanilyen méretű késsel folytatom. egyszerűen nagynak tartom, kisebb pengét jobban szeretem használni, jobban kézre áll nekem.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#828) benfolds válasza peestike (#827) üzenetére


benfolds
őstag

ugyanez. a kenyérszeletelésen kívül én a konyhában max. akkora pengéjű késeket használok, mint a linkelt darab. de ez tényleg egyéni preferencia kérdése.

(#829) ZolkoW válasza tibbike01 (#824) üzenetére


ZolkoW
őstag

ha olyan minőségű, mint a santoku, akkor ennyit vígan megér.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#830) Doki16


Doki16
addikt

Tudnátok ajánlani egy olyan kést kintről amit mindennap legálisan tarthatok magamnál? Nem igazán értek hozzájuk de láttam, hogy van különbség a zarszerkezetek között. Mindenképp olyan kellene ami azért biztonságos.
Köszönöm előre is a segítséget :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#831) benfolds válasza Doki16 (#830) üzenetére


benfolds
őstag

szerintem ez szuper, és legális. ha nem akarsz sokat rákölteni, de a minőségből sem engednél sokat.

(#832) lugosi válasza benfolds (#831) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ha arra a ganzo-ra gondolsz akkor szerintem az nem legális, lévén hogy rugós a nyitása. Attól hogy nem egy gombot kell megnyomni rajta és úgy nyitja a rugó, attól még rugóskés az, ami így nem hordható, közterületen nem lehet nálad.

(#833) Doki16 válasza lugosi (#832) üzenetére


Doki16
addikt

Ezt a kést linkelte a kolléga: [link] Mindenképp olyan kellene amibe biztosan nem köt bele senki. Túrázáshoz, bringázáshoz, meg csak úgy a hétköznapokban hordanám magammal.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#834) ZolkoW válasza lugosi (#832) üzenetére


ZolkoW
őstag

rugósról (pontosabban az assisted opening típusokról) jut eszembe: jött egy olyan kés, ami nyilvánvalóan hamis Spyderco, de ráadásul nem is az a típus, amit rendeltem. kicsit bántam, de azért ez sem rossz 3 ezerért.. szóval ez ilyen flipperes, de nincs benne egy deka rugó sem. ez akkor ugye nem számít rugósnak? :)
Azt nem tudom, az eredetijében van-e.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#835) Chance válasza Doki16 (#833) üzenetére


Chance
tag

Ha bejön a design, ezt tudom ajánlani:
[link]

Én már 1 éve hordom magammal, kicsi, bőven legál, szerintem stílusos és masszív, igényes kés.
Van belőle fekete/kőmosott változat is, a beszerzése nem biztos, hogy itt a legolcsóbb.

https://www.flickr.com/photos/ch4nce/

(#836) benfolds válasza lugosi (#832) üzenetére


benfolds
őstag

Gondolom lattal mar kozelrol axis lockos bicskat. Ha az rugos kesnek szamit, akkor ennyi erovel a vizipisztolyra is kerhetnenek fegyvertsrtasi engedelyt.

(#837) zzz03 válasza Doki16 (#830) üzenetére


zzz03
őstag

Hanyszor pakoltattak mar ki a rend eber orei a zsebed? :) en evek ota 10+ cm-es kessel maszkalok ami a gatyam zsebebe van becsusztatva a zseb tetejere rogzitve a klipszevel. Lattak mar nem is egyszer nem takargatom, de sose neztek meg, sose kertek el...eddig. :) ha nincs sittes keped nem hinnem h foglalkoznak vele tulzottan.

(#838) busman válasza zzz03 (#837) üzenetére


busman
addikt

+1 :K

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#839) Bicskás


Bicskás
tag

Szervusztok, szép napot kedves topiklakók ! :)

Mit gondoltok, milyen minőségű lehet a Mora 175 típusú kés ?

Kaposváron sajnos senkinek nincs a késesek közül, ahol megvásárolhatnám, mely Magyar webshopok az ajánlottak, ahol egész biztos nem vernek át ?

Mi a különbség a vérvörös műanyag nyelű Mora 175P és a fa nyelű Mora 175 közt minőségben szerintetek, vagy esetleg ugyanaz a penge ?

Strapabíró kés ?

Mert leginkább száraz fát faragni venném, ezért fontos, hogy a feszítésnek jól ellenálljon.

A segítséget előre is köszönöm.

Üdv: Bicskás

(#840) Doki16 válasza zzz03 (#837) üzenetére


Doki16
addikt

Az ördög nem alszik. Soha nem lehet tudni, hogy mikor kell élesben használni egy ilyen kést. Ne legyen rajtam semmi támadási felület. Azt se tudhatod mikor fognak megállítani vagy igazoltatni. Ez a 10 éve nem állítottak meg nem jelenti azt, hogy soha se fognak. 11 éve vezetek soha nem kaptam még büntetést, tehát ezek szerint nyugodtan hajthatok gyorsan. Jah nem, mégsem, azért nem kaptam, mert szabálykövető vagyok. A lényeg akkor is az lenne, hogy egy legális 8 centi alatti kés kell ami ott lehet mindig nálam vagy a kocsiban. Nem firtatom a szerencsém.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#841) zzz03 válasza Doki16 (#840) üzenetére


zzz03
őstag

Tobbszor megallitottak mar es igazoltattak. Mindig ki szoktam szallni ugy beszelgetek a rendorrel. Sose kerte el a kest. Annak ellenere h 90% ban lathato h van nalam. :) De mint irtad az ordog sose alszik.

[ Szerkesztve ]

(#842) Doki16 válasza zzz03 (#841) üzenetére


Doki16
addikt

Szeretek biztosra menni. :) A munkámból adódóan precíz kell, hogy legyek. Ez beépül a mindennapjaimba :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#843) zzz03 válasza Doki16 (#842) üzenetére


zzz03
őstag

Am h ne csak off legyen mindennapi hasznalatra olcso de megis jo kesnek en egy ganzo-t ajanlank, g10-es markolattal h ne csusszon a kezedbe. Eleg jol birjak, igaz szereti a pengeje ha surun elezed (hasznalatfuggo) de ennyi belefer. Nalam is ganzo a rendszeresitet tokeletes. (Igaz 10v11cm a pengeje :P )

Ez pl tetszetos, van ilyenem is :)

[ Szerkesztve ]

(#844) Doki16 válasza zzz03 (#843) üzenetére


Doki16
addikt

Néztem a Ganzo késeket és valóban nagyon tetszenek. Jó áron vannak és amire én használnám tökéletes lenne. 8cm alatti azért kellene mert az önvédelem is része lenne. Elég sokszor járok ismeretlen terepen és elgondolkodtam, hogy nem árt ha van valami nálam.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#845) zzz03 válasza Doki16 (#844) üzenetére


zzz03
őstag

Onvedelem. Hat nem tudom, ha eloveszed hasznalni is kell nem csak ilyesztegetni :D inkabb jarj bokszolni azzal jobban jarsz mint egy kessel. Szerintem.

(#846) Doki16 válasza zzz03 (#845) üzenetére


Doki16
addikt

Jó hát a kés az csak kiegészítés lenne, egy hamis biztonságérzet :) De lényeg, hogy akkor is szeretnék egy legális kést :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#847) benfolds válasza Doki16 (#844) üzenetére


benfolds
őstag

amit linkeltem 7,7 centis, tehát legális. esetleg nézhetsz liner lockosat, ha az axis lockos valóban nem engedélyezett, bár szerintem nonszensz, nem hinném, hogy tiltott az axis lock.
a rugónak nem az a szerepe, hogy "kicsapja" a pengét...lehet azon rugózni (haha), hogy de van benne rugó, de ez olyan szintű szőrszálhasogatás, hogy nem lehet komolyan venni.

(#848) lugosi válasza benfolds (#836) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Véleményem szerint mind a ketten tudjuk, hogy mitől rugós egy kés. A szalmabábérvelés fárasztó, axis lock, ugye? Szerintem azok is tudják, akik ezt ellenőrzik, és büntetnek érte. Szerintem lehet okoskodni, legfeljebb csalódás lesz a vége. De nem kötelező megfogadni a jótanácsot, vegyetek assisted openinges kést, ha akartok, mindenki a saját szerencséjének a kovácsa.

"hogy de van benne rugó, de ez olyan szintű szőrszálhasogatás, hogy nem lehet komolyan venni"

Nem is kell. Nálad lehet majd reklamálni annak, aki pórul jár?

zz03:

"Hanyszor pakoltattak mar ki a rend eber orei a zsebed?"

Néhányszor. A foglalkozásomból adódóan időnként előfordul ez is, illetve rendszeresen az is, hogy fémkereső kapun kell átmennem. Vettek már el tőlem olyan kést is, hogy nevetnétek ha látnátok (persze azt távozáskor visszaadták). Nevetséges vagy nem nevetséges, elég rugalmatlanul tudják alkalmazni ezeket a tiltásokat, persze utólag lehet reklamálni, fellebbezni és utánajárni, de Kovács főtörzzsel az utcán vagy a detektoros kapunál vitatkozni nem. Ha pedig valaki megpróbálja, annak sok sikert hozzá.

És még egyszer hangsúlyozom, nem érdekel, hogy megfogadja-e bárki is amit írok, vagy nem. Ha valaki megfogadja, örülök neki, ha nem, a maga gondja. Mindenki úgy csinálja ahogy akarja.

[ Szerkesztve ]

(#849) jookomak


jookomak
őstag

Szerintem maradjunk annyiban, hogy a törvény az törvény (pontosabban kormányrendelet, mégpedig 175/2003). Mindenki saját belátása szerint tartja be, vagy sem. A ph alapvetően elutasítja a warez, hamisítás stb dolgokat, így hát ez a topik sem javasolhatja direktbe, hogy óóó nem gáz, vedd meg nyugodtan, hordd, én is olyat hordok.

Az axis lock nem a nyitást gyorsítja, vagy könnyíti, ez egy zárszerkezet. A rendelet nem szól róla, így hát ez teljesen legális.

Az assisted opening vagy flipper épp azért lett kifejlesztve, hogy elkerülje a legtöbb országban jelenlévő "rugóskés" mint tiltott eszköz definíciót, ergo legális. Erre mondjuk személyesen nem vennék mérget, jó lenne néhány valós rendőrségi jelentés, vagy bírói döntés.

A tanulság: vegyetek spyderco-t, mert szerintem az a legjobb. Pont. Lehetőleg para 3-at, mert az legál méret, és nagyonállatjó. Vagy Chris Reeve Sebenza-t, de a minit. Az is nagyonállatjó.
Ui: egyre jobban elgondolkodom egy ilyen ganzo-n, de félek, hogy a rendes késeim rossz szemmel néznének rá. Kíváncsi vagyok mit tudnak a kínaiak ilyen téren.

Önvédelemre pedig csak és kizárólagosan paprikaspray. Nem kell harcolni vele, csak megfelelő távolságból fújsz.

[ Szerkesztve ]

(#850) benfolds válasza jookomak (#849) üzenetére


benfolds
őstag

köszi. pont erről van szó, hogy én nem törvényszegésre biztattam a kérdezőt, csak mivel senki nem tudta idézni a vonatkozó jogszabályt, mely szerint tiltott lenne az axis lock, így szerintem okkal voltak kétségeim vele kapcsolatban. de tényleg jó lenne pontosan tudni, hogy mit szabad és mit nem. a magam részéről nyugodtan alszom, mert sosem hordok magamnál kést közterületen, csak túrázáskor (persze ebbe is bele lehet kötni, hogy amíg elhagyom a várost, addig is nálam van.)
ganzót tényleg vehetnél, nagyon kíváncsi lennék, hogy a profi kések után milyen benyomást tesznek rád. amúgy folyamatosan finomítanak rajtuk, utoljára pl. nagy lyukak kerültek a linerekre, így könnyebbek lettek. szerintem a g732/g729 és a g7531-es a legjobban sikerültek (jó helyről lettek koppintva).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.