Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egérpad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egérpadok listáját nézd át!
Hirdetni tilos a fórumon, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2019. 02. 04.
Amennyiben egeret keresel: Milyen egeret válasszak?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2401) AKHook1 válasza s.s.j.goku (#2400) üzenetére


AKHook1
tag

Sok külömbseg nincs. Barrmelyiket veszed jol jarsz. Tapasztalat, nem igeret :DD :R

Hisz nyakas gaz fajtánkra bitófa vár....Igyunk hát pajtás yo ho!

(#2402) s.s.j.goku válasza AKHook1 (#2401) üzenetére


s.s.j.goku
tag

THX

(#2403) AKHook1 válasza zeus90 (#2399) üzenetére


AKHook1
tag

A felületükben van külömbseg. A mantis felülete Fibertek technologiaju szövet, a Goliathus pedig szimpla ruhaszövet.

Hisz nyakas gaz fajtánkra bitófa vár....Igyunk hát pajtás yo ho!

(#2404) Locutus válasza AKHook1 (#2392) üzenetére


Locutus
veterán

Na megvettem az M8000X-et végülis. Tökéletesen megy savmaratott üvegen :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#2405) AKHook1 válasza Locutus (#2404) üzenetére


AKHook1
tag

Nem tapasztalatbol mondtam, hogy nem szereti a savmarott üveget. Volt kollegatarsamat kerdeztem meg mert O hasznalt ilyen padot, es mondta, hogy az Ove nem nagyon szerette :))

Hisz nyakas gaz fajtánkra bitófa vár....Igyunk hát pajtás yo ho!

(#2406) Locutus válasza AKHook1 (#2405) üzenetére


Locutus
veterán

Rángattam, teszteltem most össze vissza, és 800-tól 6000dpi-ig soha sem jön zavarba :)
Az előző ms comfort 3000 pl mindig eltévedt, ha az üvegfelületen lévő kis izzadtság foltra tévedt, amit pl az ujjam hagy nagyobb melegben. Ennek meg se kottyan.

Btw, rájöttem arra is, hogy a Ghostról a neten csupa szar kép van :) Élőben sokkal sokkal jobban néz ki...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#2407) AKHook1 válasza Locutus (#2406) üzenetére


AKHook1
tag

hat igen, eloben minden formasabb :P

Hisz nyakas gaz fajtánkra bitófa vár....Igyunk hát pajtás yo ho!

(#2408) Integra


Integra
titán

nah, roccat taito lett a vége, középső méretben.
nemtok mit mondani róla mint, hogy működik.
:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2409) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Helló

Logitech G9x mellé, milyen egérpadot ajánlotok?

Roccat Sense Adrenalin Blue

Ezt nézegetem, a kinézete nagyon megtetszett, de jó is?

Esetleg más?

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#2410) AKHook1 válasza enginev3.0 (#2409) üzenetére


AKHook1
tag

Razer Goliathus Alpha Control esetleg.

Hisz nyakas gaz fajtánkra bitófa vár....Igyunk hát pajtás yo ho!

(#2411) enginev3.0 válasza AKHook1 (#2410) üzenetére


enginev3.0
félisten

Olyasmi kellene ami kapható iponba, mert onnan rendelnék több dolgot :U

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#2412) AKHook1 válasza enginev3.0 (#2411) üzenetére


AKHook1
tag

hat ipon-on nem valami nagy a felhozatal :B

Hisz nyakas gaz fajtánkra bitófa vár....Igyunk hát pajtás yo ho!

(#2413) enginev3.0 válasza AKHook1 (#2412) üzenetére


enginev3.0
félisten

akkor honnan?

Mert lenne egy alaplap, két hűtő (proci, vga) és egérpad

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#2414) dudika10 válasza AKHook1 (#2412) üzenetére


dudika10
veterán

Tökéletes onnan a taito vagy SS Qck pl. :U

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#2415) enginev3.0 válasza dudika10 (#2414) üzenetére


enginev3.0
félisten

Akkor szerintem a Taito lesz, ezt nézegettem még, csak a másik szép mintás :DDD

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#2416) tronnyeg válasza enginev3.0 (#2415) üzenetére


tronnyeg
csendes tag

Cső Engine! :D Nekem QCK-m van, és nagyon bejött!!! Taito-val tapasztalatom nincs, de hallottak alapján az is hasonlóan jó.

Más off: Szerverrel mi van? Múltkor is fennt voltam és nem volt senki... Ennyi embernek nem tetszik a source?? :D

Szóval ha engem kérdezel, akkor QCK, főleg hogy háromféle méretben van, ha esteleg egy taito túl nagy lenne, vagy nemtudom milyen egérbeállításokkal jácccasz :)

[ Szerkesztve ]

"the cake is a lie..."

(#2417) enginev3.0 válasza tronnyeg (#2416) üzenetére


enginev3.0
félisten

Sajna a helyem se túl nagy, nagy a Logitech Wave foglalja a helyet... cserélni kéne megint :D

Akkor lehet QCK lesz, este megrendelem egyiket hasra ütés szerűen.

Am a serverre felmész, vagy felmentek játszotok pár percet és már is mennek az emberek, sajnos mostanában nem értem rá én se annyit, de mostantól megpróbálok többet lenni :K

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#2418) tronnyeg válasza enginev3.0 (#2417) üzenetére


tronnyeg
csendes tag

Sima QCK-t vegyél akkor, az a közepes méret, nekem QCK-minim van, de kicsinek találom, mert alacsony sens-el játszok. kb az egész egérpad kell egy 180 fokos fordulathoz.

"the cake is a lie..."

(#2419) dudika10 válasza enginev3.0 (#2417) üzenetére


dudika10
veterán

A sima qck 32*27cm kb.
A taito hatalmas, 40*32cm. Csekkold le a méreteket mielőtt akármit rendelsz. :K

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#2420) Nova96


Nova96
őstag

Üdv steelseries 4HD megéri e a 5k vagy nem vagy qck?

(#2421) dudika10 válasza Nova96 (#2420) üzenetére


dudika10
veterán

Az nem egy műanyag pad? Nem vennék a helyedben műanyag padot, inkább a sima qck-t, olcsóbb is.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#2422) AKHook1 válasza Nova96 (#2420) üzenetére


AKHook1
tag

Mindenkepp QcK.

[ Szerkesztve ]

Hisz nyakas gaz fajtánkra bitófa vár....Igyunk hát pajtás yo ho!

(#2423) Nova96


Nova96
őstag

5E értkébe melyik a legjobb?

(#2424) Yamaha R1


Yamaha R1
tag

Akinek régebb óta van Taito-ja meséljen már picit. Mennyire kopik? A megkopott részeken mennyivel lassabb az egér mozgása?

Elsősorban a drágább padok közül szemezgettem, de kipróbálás után nagyon bejött. Ettől érzésre jobb minőség talán csak a Q-pad, bár az nem kimondottan tartós. Attól félek a Taito sem az.

[ Szerkesztve ]

(#2425) percyanderso


percyanderso
csendes tag

sziasztok!
nemrég(2hete) vettem egy razer abyssus egeret, DE
ászrevettem hogy w windowsban és a cssben is van hogy tökegyenessen huzom az egeret akkor ugrál összevissza a pixeleknél,probáltam másik egérpadnál is,asztalon is,papíron is,ugyanugy,persze ez nem mindig van de ha van idegesítő pl amikor egy videonál visszakarom tenni pl 1perc 2másodpercre akkor ugrél összevissza felemelem elteszem és jo,és cs-ben is amikor fejbelönél ugrál.
valakinek valami tipp? segítsetek kérlek,íghy nagyon szar

(#2426) Yamaha R1 válasza percyanderso (#2425) üzenetére


Yamaha R1
tag

Razer driverrel, vagy anélkül csinálja? Ha azzal, akkor próbáld ki anélkül és a Windows egérbeállításoknál a "rámutatás pontosságának javítását" is mindenképpen kapcsold ki. Volt hasonló gondom Diamondback-el, úgy vettem észre a driver a ludas.

(#2427) percyanderso


percyanderso
csendes tag

szia
eleve kivettem a a rámutatás p.-t meg a driver nélkül is szarakszik

(#2428) Yamaha R1 válasza percyanderso (#2427) üzenetére


Yamaha R1
tag

Igazából lenne még jónéhány dolog, amit érdemes megnézni. Ennek ellenére inkább azt javasolnám, első körben próbáld ki egy másik gépen. Ha ott is ugyanezt produkálja, akkor frissítsd a firmwaret. Még mindig fennálló hiba esetén pedig vissza kellene vinni a boltba és kicseréltetni. Valószínűleg hardveres problémája lesz.

[ Szerkesztve ]

(#2429) percyanderso válasza Yamaha R1 (#2428) üzenetére


percyanderso
csendes tag

megprobáltam apám laptopján és ott érdekes ,de hibátlan volt.
akkkor az én gépemnél miért ilyen? :W :F :F :O :O :O

(#2430) AKHook1 válasza percyanderso (#2429) üzenetére


AKHook1
tag

Nemlehet, hogy meghalt a gepedben az usb-port :F

Hisz nyakas gaz fajtánkra bitófa vár....Igyunk hát pajtás yo ho!

(#2431) percyanderso


percyanderso
csendes tag

nem,más egér működik rendessen

(#2432) Yamaha R1 válasza percyanderso (#2431) üzenetére


Yamaha R1
tag

Az USB frekvenciáját állítgattad? Itt egy program. Első körben nézd meg milyen hz-en használod az egeret. Illetve próbáld megfigyelni azt, amikor elkezdi az ugrálást. Változnak-e ilyenkor számottevően az értékek.

[ Szerkesztve ]

(#2433) percyanderso válasza Yamaha R1 (#2432) üzenetére


percyanderso
csendes tag

1000hz
kiprobáltam és lassan huztam 110hz alatt maradt,amiokor ugrált meg felment 180ig a hz
Köszi a segítséget,még mit tudok megnézni?

(#2434) Yamaha R1 válasza percyanderso (#2433) üzenetére


Yamaha R1
tag

Mindig ugyanazon az USB porton próbáltad, vagy esetleg megnézted másikon is? Ha a többin is ugyan ez a helyzet, akkor ezt a részét lezárhatjuk, nem itt lesz probléma. Régebbi egér driverből nem maradt fent valami? Setpoint, Razer driver nagyon nem komálja egymást. Op rendszerek milyenek? (saját géped és a noti, amin próbáltad.)

(#2435) Dizson


Dizson
tag

Hali! Razer Abyssus-hoz tudnátok nekem valami jó egérpadot ajánlani?

(#2436) dudika10 válasza Dizson (#2435) üzenetére


dudika10
veterán

Qck, Taito például.

Nem mind1 mekkora kell, milyen árban és milyen (szövet, alu, üveg netán műanyag).

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#2437) Dizson válasza dudika10 (#2436) üzenetére


Dizson
tag

6k lenne a max. amit rászánnék. Igazából anyaga az mindegy, nem értek annyira hozzá hogy tudjam melyik a jobb. :)

(#2438) dudika10 válasza Dizson (#2437) üzenetére


dudika10
veterán

A leggyorsabb az alu és az üveg, nagyon jók, csak pl marha hideg a kéznek.
Műanyag gyorsan kopik, hangos, egyszóval nem a legjobb.
Általános felhasználásra a szövet a nyerő, legjobb a kéznek, finoman siklik rajta az egér, nem olyan hangos.

Továbbra is a qck-t vagy a taitot ajánlom esetleg Razer Goliathus pl.
De van még jópár jó kis szövet pad. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#2439) percyanderso


percyanderso
csendes tag

Most vettem nemrég eredetibe windows 7-et.
A notin pedig xp-van.
Mindegyiken kiprobáltam,csináltam egy videot(csak egyenssen huzom,NAGYON egyenessen) és fel is töltöttem youtuebra http://www.youtube.com/watch?v=CrNE0UMhrwQ
Megprobálom megint az xp-n figyelmessebben,lehet ott is van hiba,de újra tetttem a drivert(gép resi) és kb 5 percig hibátlan volt aztán elkezdte,de lehet hogy nem és csak nem figyeltem nemis tudom,de ha megnézed a videot megérted milyen idegesítő,jhajjj lett volna a boltban explorer 3.0 :W :W :W :W :W :W :W
aki segít kap csokit! :D :D :R :C

(#2440) Benhill


Benhill
senior tag

Nekem qck+om van, csak kicsit a kezemtol az evek folyaman retkes lett. Mivel/hogy tisztitsam meg?
Vizes torlorongyra mar gondoltam, csak attol tartok felvalik a szovet.

(#2441) DrGonzo22 válasza Benhill (#2440) üzenetére


DrGonzo22
őstag

Valami mosószer + körömkefe + kád/lavór/mosdó. Nekem bevált, már vagy tízszer mostam ki így, nem kell finomkodni a körömkefével sem, széleit belülről kifelé súrold csak. Utána 2-3 öblítés, nem árt vegyszermentes körömkefével is rámenni egyszer, végül folyóvíz alatt egy öblítés. Utána jól rázd ki, ilyen időben 10-20 perc alatt megszárad. Olyan lesz, mint újkorában, az egér is pontosabban fog működni.

Egér optikáját pedig a porszívó szűkítőjével érdemes tisztítani (csak odatartod a nyíláshoz maximum szívóerővel, és kész is), amikor először csináltam egy két éves egéren alig akartam elhinni, mennyivel pontosabbá vált, azóta minden hónapban tisztítom. Az egér, billentyűzet többi részét a kárpit kefe fejjel érdemes porszívózni, minden szennyeződést leszed, és kíméli az eszközöket, sokan nedves papír-zsebkendővel szedik le a koszt, ami hülyeség, a víz befolyhat, és nem is túl eredményes, csak benyomja a koszt a mélyedésekbe, az egér belsejébe.

(Ja és ugyanilyen egérpadom van, szóval nem kell leválástól tartani. Széleket viszont csakis belülről kifelé mindig, különben kirojtosodhat, leválni mondjuk rossz irányú dörzsölés hatására sem hiszem, hogy leválna.)

[ Szerkesztve ]

(#2442) tronnyeg válasza percyanderso (#2439) üzenetére


tronnyeg
csendes tag

Szia!
Nekem is volt hasonló problémám, igaz lézeres egérnél. Ha jól tudom a tied infrás.
Nem vagyok teljesen biztos, úgyhogy megtennél nekem olyat, hogy paint-ben ceruza eszközzel rajzolsz szabad kezű vonalakat, görbéket 125, 500, 1000 Hz-es beállításokkal, különböző dpi-ken, és belinkeled ide? Ez elég jól megmutatja, hogy mennyire ugrál az egér, és menyire követi le a mozgásokat.

[ Szerkesztve ]

"the cake is a lie..."

(#2443) tronnyeg


tronnyeg
csendes tag

Ja bocsi, még annyit, hogy milyen egérpadot használsz, illetve amikor a másik gépen próbáltad ki, milyen egérpad volt alatta?

"the cake is a lie..."

(#2444) percyanderso válasza tronnyeg (#2442) üzenetére


percyanderso
csendes tag

szia,itt vannak a képek :
:405 dpi 1000 hz http://kepfeltoltes.hu/view/100715/4501000_www.kepfeltoltes.hu_.png
1800dpi 1000hz http://kepfeltoltes.hu/100715/dx_www.kepfeltoltes.hu_.png
3500 dpi 125 hz
http://kepfeltoltes.hu/100715/498624377N_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.png

(#2445) percyanderso válasza tronnyeg (#2442) üzenetére


percyanderso
csendes tag

szia,itt vannak a képek :
:405 dpi 1000 hz http://kepfeltoltes.hu/view/100715/4501000_www.kepfeltoltes.hu_.png
1800dpi 1000hz http://kepfeltoltes.hu/100715/dx_www.kepfeltoltes.hu_.png
3500 dpi 125 hz
http://kepfeltoltes.hu/100715/498624377N_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.png

(#2446) tronnyeg válasza percyanderso (#2445) üzenetére


tronnyeg
csendes tag

Igen, nálam is hasonló van a lézeres egérrel, bizonyos felületeken. Ez a jelenség egyre jobban kijön magasabb dpi és magasabb frekvencia mellett. Tehát nálam 3200 dpi és 1000 Hz-en érezhető a legjobban.
Az én egerem ezt csinálja sima szövet QCK egérpadon, viszon az íróasztalomon nem. Lehetséges, hogy a nagy felbontás miatt zavarba jön egyes felületeken.
Pl savmart üveg egérpadon egy ms 1.1a tökéletesen megy, viszont a 3200 dpi-s lézer ott csinálja a legnagyobb ugrálást. Szövet egérpadon kevésbé zavaróan, de nekem ott is ugrál nagyobb dpi beállítások mellett. Sima felületű bútorlapon viszont nem csinál ilyet. Lehetséges hogy a minél homgénebb felületet szereti. Próbálgassad más felületen. Amelyik gépen nem csinált ilyet, ott milyen egérpad volt, illetve most milyen egérpadod van? Még ami eszembe jut most: esetleg az optika tisztítása sürített levegővel, vagy kontakt spray-vel.

Meló után még írok.

"the cake is a lie..."

(#2447) tronnyeg


tronnyeg
csendes tag

A köv hsz-emet eredetileg a logout-ra írtam, de ott nem jelent meg, ezért beteszem ide :)

Egészen idáig, egy Steelseries QCK mini egérpad, és egy MS WMO1.1a boldog tulajdonosa voltam. míg sajnos rá kellett jönnöm, hogy a mini 25*21-es mérete nem a legmegfelelőbb egy 400 dpi-s egérrel és mid-low sens beállításokkal való játékhoz. Volt hogy war-ok dőltek el ez miatt, általában negatív irányba, mivel rendre lemászkáltam róla.

A WMO1.1a-t semmi esetre sem cseréltem volna le, következtetés: sajnos új egérpad után kell néznem.
Elsőnek a sima közepes méretű qck-val szemezgettem, viszont rövid fórumozást követően felkeltették az érdeklődésemet a nem szövetből készült padok is. Természetesen mindenki a saját padját istenítette így aztán meglehetős káosszal a fejemben próbáltam teszteket és webshop-okat böngészve ráakadni a nekem legmegfelelőbb sör egéralátétre :)

Így került az egérpadok terén már amúgy is hatalmasra nyílt látószögembe az üveg egérpad fogalma, ezen belül is az Icemat v2. A vásárlástól csupán két dolog tántorított el: a pad ára, ami duplája (ha nem triplája) az egerem árának, és a nagyon megoszló vélemények. Aki mellette érvel, az szinte isteníti, aki ellene az meg nagyon lehúzza. Ennyi pénzért, meg senkinek sem hiányzik egy pofára esés, úgyhogy úgy volt, hogy maradok a közepes qck -nál, vagy a qck+-nál.

Ekkor jött az isteni sugallat :) Hiszen a szomszédom (nagybátyám) díszmű üvegezéssel foglalkozik, miért ne lehetne nála savmart üveg, amiből nem túl nehéz dolog egy téglalapot kivágni :) Tőle tudtam meg, hogy ilyen üvegből 1 négyzetméter 17-18 ezer forint, amiből egy 32*27 cm-es közepes QCK méretű darab nagyságrendileg 1500 forintra jön ki. Mindenesetre ez is sok összeg számomra egy pofára eséshez :), úgyhogy fogtam a kis egeremet, és kipróbáltam nála egy kisebb darab üvegen, lesz ami lesz alapon. Az 1.1-a tökéletesen működött rajta, a műanyag talpakkal elég furcsa hangja volt működés közben, ezért kipróbáltam a másik ugyanilyen egeremmel, amin teflonok vannak. Ez már sokkal jobban tetszett, rendelés leadva :)

Az egérpad elkészítése nem túl bonyolult: méretet felvesz, üvegvágóval kivág, széleket, sarkokat szépen csiszol, majd alaposan tisztít. :) Természetesen most nagyon leegyszerüsítettem a folyamatokat, hiszen ez célszerszámok nélkül aligha kivitelezhető, de bárki aki üveggel foglalkozik, meg tudja csinálni. Na persze nem olyan szépen mint a szomszédom :):)

Miután elkészült a lényeg, kellett rá nekem valami dekoráció féleség, ugyanis eléggé snassz egy sima átlátszó üveglap az asztalon. Valami jellegzetes, egyszerű. Ezért döntöttem a Team Fortress 2 logója mellett (remélem a Valve nem perli le rólam a gatyámat is :D ), ami kedvenc játék, és a logót könnyedén ki lehet vágni egy műszaki kartonból, amit az üveg alsó felületére ráragasztva, fekete akril festékszóróval ráfújva megkapjuk a kíván alakzatot. Így is tettem, elég pofásra sikerült, örömmel nyugtáztam, hogy így már szívesebben teszem oda az asztalomra :)
Már csak a csúszás ellen kellett valamit kitaláni. Jött is az ötlet nagybátyámtól: vannak neki öntapadós, átlátszó gumi tappancsai. -De hááááát az Icemat-on is pont ilyen vaaan!! - mondam nem kis örömmel a képemen, így sikerült készre szerkeszteni a garázsprojekt egérpadot, ami még jól is néz ki az asztalomon. (persze kinek mi tetszik ugye, ez az én álláspontom) :)

Működés szempontjából most nagyon meg vagyok elégedve vele. Van egy kis hangja neki. Próbáltam mindennel elnyomni ezt, kezdve a home made műanyag füzetborító egértalpaktól, a cellux-al bevont filc anyag tappancsokig, de a teflonnal a legjobb, és ezzel csúszik a legjobban. Hiába, a spanyol viaszt is csak egyszer lehet feltalálni, és ezt már megtették helyettem, maratdam a hyperglide-nál :)
Jó csúszás, elegendő méret. Így már egy 360 fokos fordulathoz pont elég a pad.

Ez egész projekt megáll 2000 Ft alatt, ha nem számoljuk az egeret és az egértalpakat, amik akármelyik másik alátéthez is kellettek volna, viszont én ezt a padot ajándékba kaptam, úgyhogy méginkább megérte, de a teljes anyagköltség nem több 2000-nél, és akkor még talán eléggé fölé is lőttem.

"the cake is a lie..."

(#2448) Kolondrum

Üdv! Van egy lassan 8 éves IME3.0-asom. Kicsit kopottak a teflon talpai. Lehet valahol venni? Még az is jó, ha nekem kell darabolnom.

(#2449) Kolondrum válasza Kolondrum (#2448) üzenetére

Találtam kimondottan ehhez. :B

(#2450) Adonimus


Adonimus
aktív tag

Üdw. Épp egérpad vásárlás előtt állok.
3 ezer forint környékén szeretnék venni.
Kinéztem párat de nem ismerem ezeket, tudnátok tapasztalatokat mondani?
-Gigabyte GP-MP8000 gamer egérpad
-Razer Goliathus Omega Control egérpad (vagy a...)
-Razer Goliathus Omega Speed egérpad (a jobb? Logitech G5-höz kellene kis érzékenységhez.)
-Revoltec LightPad Precision

Köszi előre a válaszokat.

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egérpad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.