Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) Beerwolf válasza <Adamsky> (#499) üzenetére


Beerwolf
senior tag

ok, megnézem de még az se bizti hogy meizu lessz, azért egyelőre is köszi a segítséget :R

(#502) Fisha válasza <Adamsky> (#500) üzenetére


Fisha
őstag

Koszi. Nekem igazabol nem fontos a mentes, illetve a lejatszas kozbeni editalas sem. Csak az, hogy lehessen listat osszeallitani magan a cuccon, ne kelljen ehhez pc. Nomeg, hogy ez minel kenyelmesebb legyen.

Szerinte hova erdemes beneznem, hogy az altalad ajanlottak kozul minel tobbet meg tudjak tapizni, ki tudjak probalni? Edigital?

Koszi a segitseget,
Fisha

u.i.: megbizhatsagrol mit lehet tudni ezeknel a kutyeknel. Elo szokott fordulni fagyas/akadas vagy ez mar a legalso kategoriaban sem jellemzo?

(#503) <Adamsky> válasza Fisha (#502) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Szoval ez a lista ''keszites'' (tudtommal) ketfelekeppen lehetseges (a keszuleken).
a) le kell hozza allitani a lejatszast (ilyen van pl. az iRiver iMP-550-emben)
b) lejatszas kozben is szerkesztheto a lista (zenek ''menet kozbeni'' kivalogatasara nagyon jo) ilyen pedig az iAudio U3-amban van.

Szetnezni pedig szvsz. az eDigital-ban es az Infopatika valamelyik uzleteben erdemes.

(#504) rauschie válasza Beerwolf (#494) üzenetére


rauschie
senior tag

beerwolf, fisha: mindkettőtöknek ajánlom a stormblue a9et, nekemis azvan.

mod: bocsi allez, olvashatnék néha mielőtt írok.... szval ez nemtud magának listát szerkeszteni, csak az m3u listákat eszi meg....szval bocs.

ettől függetlenül amugy érdemes lehet sztem megnézni.

[Szerkesztve]

(#505) Beerwolf


Beerwolf
senior tag

És ehez adnak töltőt is?

(#506) Beerwolf válasza rauschie (#504) üzenetére


Beerwolf
senior tag

Ez tetszik, látom te itt a PH!-n vetted de tudnál adni egy linket hogy mennyi mostanság, mer nagyon nem találom csak az a12-t :W

(#507) #41133696


#41133696
törölt tag

Ilyen listát a Creative Nano Plus-al is lehet készíteni?

(#508) Mosómedve válasza rumos14 (#491) üzenetére


Mosómedve
tag

Oké emberek, nem kell megkövezni, nem akarok ilyet (S10) venni, csak seholsem láttam még (még az IRiver. hu-n sem) és érdekesnek tartottam a videoban.... :P
Na, amúgy megvettem a használt IRiver h320-ast...semmi baj nem volt. Tökéletes, elégedett vok.... :C
Iszonyat durva cucc....


[Szerkesztve]

(#509) bwoay válasza rumos14 (#490) üzenetére


bwoay
nagyúr

nem ér Ultra Edition Samsungot mondani, azokkal borotválkozni is lehet!
Valóban (D)820 amúgy.

Viszont a Motorola RAZR méretei: 98 x 53 x 13.9 mm

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#510) djtoomi válasza Beerwolf (#492) üzenetére


djtoomi
addikt

ipod 2 gigás asszem nano vagy mi auszriába baden-be 149 euró komplett wordwiwe garival vagy mi a turóval szal itt is érvényes.nagyon komoly cucc.csak nekem az drága.egyébként az odys-ra nem wordwiwe van de havonta járok arrafele akkor sem éri meg?szal ha para van akkor ott vok.szal ody s7 1 gigás 34.99 euróért.

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#511) bwoay válasza djtoomi (#510) üzenetére


bwoay
nagyúr

wordwive = worldwide?

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#512) rumos14 válasza Mosómedve (#508) üzenetére


rumos14
nagyúr

usb host megy?
én a helyedben nem bírnám ki, hogy ne tegyem fel a rockbox-ot :)

(#513) djtoomi válasza bwoay (#511) üzenetére


djtoomi
addikt

arra céloztam hogy mindenhol érvényesithető.

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#514) wmarci válasza djtoomi (#513) üzenetére


wmarci
senior tag

Na az Iaudionak van ilyen worldwide garanciája.Most veszek egyet az Ebay.comról 320 dollárért + szálítás 3250Ft , nincs vám. :))

(#515) Mosómedve válasza rumos14 (#512) üzenetére


Mosómedve
tag

Az USB Host-ot még nem próbáltam, mert nincs otthon olyan kábel, amelynek mindkét vége mini USB-s és nekünk a fényképezőnkhöz (Canon Powershot S2...asszem) is az kell meg az IRiver-hez. De amúgy meg kell nézni, mert nem megy minden típussal az USB host. Az IRiver.hu-n fel vannak sorolva a fényképezőmárkák, amik bírják....
RockBox? Egyenlőre még a firmware-t sem frissítettem, a gyári van rajta, majd ma délután...tegnap nem tudtam, mert....ööö....nagyon durván hülye vok....ugyebár tölthető adapteres töltőről meg USB-ről. Adapteres töltőt sajna nem adtak hozzá, szal az katter...az USB-ről meg nem tud egyszerre aksit tölteni, meg adatot mozgatni. A menüben választod ki, hogy melyiket akarod. Legutóbb az adatmásoláson volt, mert azt használtam...jöttem hazafelé a vonaton Pestről és nem volt teljesen feltöltve meg én is végig nyomogattam...szóval lemerült....TELJESEN...és tegnap nem tudtam bekapcsolni, hogy töltésre állítsam.....LOLOLOLOLOLOL !!!! :))
Ma megyek töltőt venni...ugyebár bármilyen adapteres töltő jó, ami 5V-ra alakít és megegyezik a polaritásuk nomeg a csatlakozó (nem muszály pont ehhez a típushoz gyártott IRiver töltőnek lennie)? Sztem igen, ne mondjátok azt, hogy nem, mert akkor nem tom bekapcsolni, amíg nem rendelek egy eredeti IRiver töltőt... :DD
Tényleg valahol lehet ehhez a típushoz külön tokot kapni? Ha igen, akkor mennyiért?

(#516) <Adamsky> válasza Mosómedve (#515) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

''...az USB-ről meg nem tud egyszerre aksit tölteni, meg adatot mozgatni...''

Biztos ez? Ez így elég gáz lenne! Szerintem tedd rá a gépre, és hagyd rajta 2-2,5 órát. Illetve próbáld meg azt, hogy szoftveresen eltávolítod (óra melletti ikon bal klikk) majd vársz egy kicsit. Ha nem kapcsol át egy percen belül töltésre, vagy a perc leteltével nem tudod bekapcsolni, akkor ez van. :(

(#517) bwoay válasza Mosómedve (#515) üzenetére


bwoay
nagyúr

na álljon meg a menet, ez kapitális tervezési baki lenne,
mint az már az iAudiok kapcsán is kitárgyaltuk (charge on-off).
Pontosan mi a neve a menüpontnak, illetve mit állítasz vele?
Mert én (talán naív módon) nehezen képzelem el,
hogy kötelező lenne a külön töltő használata.
Márpedig így bizonyos időnként előáll ez a szituáció.
Ha teljesen lemerülve rádugod a gépre, akkor mi történik?
iRivereknél én a download activity nevezetű beállítási lehetőséget ismerem,
ez nem a töltést, hanem pont az adatátvitelt kapcsolja ki, ezért kérdem.

Különben úgy tudod megoldani legegyszerűbben,
hogy szerzel egy Motorola töltőt valakitől,
V3 pl. biztosan van az ismerettségi körödben.

update:
nna, megjött tanult kollegám, és nagyon örülök,
hogy hasonló véleményen vagyunk :D

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#518) hejnekem


hejnekem
csendes tag

hali

azt szeretném megkérdezni hogy tudtok nekem olyan mp3 lejátszót mondani ami
-megbízható legyen
-2gb
-30K környékén

Előre is THX

(#519) merida k.590 válasza hejnekem (#518) üzenetére


merida k.590
csendes tag

kimész határig mondjuk eisenstadtig és veszel 149 euróért egy ipod nano 2 gigásat worldwide garival amit itthon is érvényesithetsz

Annyira motorsport hiányom volt, hogy takarításkor is csak az ideális íveket porszívóztam.

(#520) Mosómedve válasza bwoay (#517) üzenetére


Mosómedve
tag

A beállítás: Menü->General->USB Charging-> On/Off (sajnos utóbbin merült le).
A tünet gépredugásnál: megpróbál elindulni a lejátszó mintha bekapcsolnám, be-boot-ol és amint megjön a menü->low power->automatikusan kikapcsol. Hiába hagyom rajta, próbál mindig beindulni, de nem megy szegénykének....még a reset gomb sem segített (bár gondolom az nem állít át semmit, csak ujraindítja, igaz?). Mivel a lejátszó el sem jut addig h felálljon a rendszer, ezért a gépem értelemszerűen mégcsak nem is érzékeli a lejátszót
De álljunk meg egy baráti szóra, ti azt állítjátok, hogy a PengeMoto töltője fullra megegyezik a H320-éval? 5V-ra alakít, belül:+, kívül:- (polaritásra gondolok) és még a csatlakozója is full ugyanaz? Barátnőm barátnőjének V3-asa van, akkor kibróbálom véle...ez jó ötlet....bár azért sztem kéne egy nem USB-s, állandó töltő is. Elvégre nem vihetem magammal mindenhov a gépem, mégha notebook, akkor sem. Nem tudjátok véletlenül amúgy mennyi egy H320-as hálózati tültő?

Történetesen a ''külön töltő'' nem is ''külön'', szériatartozék, csakhát mivel használtan vettem, se azt, se tokot nem kaptam hozzá.

[Szerkesztve]

(#521) Mosómedve válasza Mosómedve (#520) üzenetére


Mosómedve
tag

Tutira nem jó minden Motorola töltő. Próbáltam egy T192-esnek a töltőjét, de túl rövid volt, nem érte el a '' belső kiálló tüskét'', nem ''kattant be a helyére''. Na jó, mentségére legyen szólva, hogy ez a töltő már több mint 5 éves... :C ...valószínüleg azóta változott. Megpróbálom a V3-as töltőjével....

(#522) djtoomi


djtoomi
addikt

hali megér 11k-t egy 512 megás új ipod shuffle?

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#523) bwoay válasza Mosómedve (#521) üzenetére


bwoay
nagyúr

Persze, hogy nem jó mindegyik!
Csak az utóbbi 5 évet nézve volt vagy 3-4 különböző csatlakozójuk!
Viszont egy ideje átálltak a mini USB rendszer- és töltőcsatlakozóra,
ilyen van a ritkának semmiképpen nem mondható V3-on is.
Bár ha az USB charging OFF-ra van állítva,
akkor gondolom semmire nem mész vele.
H320-at sosem láttam, akkor azon ezek szerint az USB-n kívül van egy másik,
dedikált töltőcsati? ehhh, ez elég körülményes megoldás.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#524) bwoay válasza djtoomi (#522) üzenetére


bwoay
nagyúr

hát neked megér annyit?

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#525) <Adamsky> válasza Mosómedve (#520) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Figy! Mit is kaptel te pontosan a H-320-hoz? Csak mert kellett volna, hogy kapj hozzá töltőt. Én úgy tudom, hogy a köv. cuccok járnak hozzá:
- CD
- felhasználói útmutató
- füles
- AC adapter
- külső elemtartó
- tok
- USB Host kábel
- USB kábel
- line in/out kábel
- külső mikrofon
A dokkoló egyedül opcionális.

Mondjuk mindezektől függetlenül fura, hogy ha gépre van kötve, akkor nem onnan veszi a ''kraftot''. Így tényleg szükséged lesz valamilyen töltőre.
És bizony a Motorola töltője sem lesz jó, mert ha USB nem tölt, akkor az alján lévő kör alakú adapter csatit kell használnod.

(#526) bwoay válasza merida k.590 (#519) üzenetére


bwoay
nagyúr

Nálatok 200 Ft egy euro? :U

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#527) Mosómedve válasza <Adamsky> (#525) üzenetére


Mosómedve
tag

Én csak adatkábelt kaptam hozzá (egyik vége mini USB, a másik normál), meg fülest (sennheiser mx400). A CD, a használati útmutató, a Host kábel, és az elemtartó nem érdekel. Én a tokot hiányolom, meg az AC adaptert. Ezeket lehet, hogy még utólag beszerzem.... Amúgy sikerült eszkábálnom egy töltőt, amivel speciális szögben tartva tölt. Szal rögzítettem így, 10 perc töltés után bekapcsoltam és átállítottam, hogy USB-ről töltsön. Mostantól kétszer is meggondolom, hogy mikor kapcsolom ki ezt a funkciót...amúgy minden örö' és bódottá'... :C . Most örömmel használom. És remélem a firmware frissítések során ezt a csorbát automatikusan kiküszöböli...
Még mindig keresek embereket, akik H300 szériát használnak...kérdeznék tőlük vmit....de erre csak az tud válaszolni, akinek van, mert mérni kell... :P

Ja, és köszönöm mindenkinek a segítségét, akik segítettek a választásban és a pici életre lehelésében... :R :DD

(#528) dzsizusz


dzsizusz
csendes tag

hi!

érdekelne a véleményetek, hogy ti melyikket választanátok az alábbiak közül:

sandisk sansa e250 (2Gb) - 30e ft
Creative Zen V (2Gb) - 30e ft

esetleg a kettő közül valamelyik 4Gb vátozatban 40e ért,

vagy a sony nw-e005 (2Gb) -30e ft
vagy a sony nw-a1000 (6Gb) - 40e ft

igazábol a hangzás beli külömbség érdekelne, ha van olyan aki hallgatott már ilyen lejátszókat. Akinek van ebben az árkategóriában más alternatívája azt is szívesen veszem.



[Szerkesztve]

(#529) rumos14 válasza Mosómedve (#515) üzenetére


rumos14
nagyúr

az usb host kábel sztem így kellene hogy kinézzen: [link]
nem vagyok biztos benne, de lehet hogy a Canont pont nem fogja szeretni, mivel azok tudtommal nem simán külső meghajtóként látszanak ha PC-hez csatlakoztatod.

(#530) rumos14 válasza dzsizusz (#528) üzenetére


rumos14
nagyúr

sztem legjobban a sony szól, szorosan követi a creative, és nem annyira szorosan a sandisk.
ha emlékezetem nem csal, egyik lejátszó sem külső meghajtóként csatlakozik a PC-hez, tehát ebben nincs különbség. köztük.

(#531) rumos14 válasza Mosómedve (#527) üzenetére


rumos14
nagyúr

tanulságos történet, de azért az eléggé suxx, hogy usb-re dugva nem tölti automatice az eszközt.
jó öreg creative muvo2-m produkálta ezt, hogy usb-re dugva nem töltötte. mire felpakoltam rá 1,5giga zenét, az aksi már csak 2/3-on volt.

(#532) kymco


kymco
veterán

A Photohall-nál a philips sa1115 mp3 lejátszó most akciós. Mi a véleményetek a típusról? Van valakinek tapasztalata ezzel az mp3 lejátszóval? Most 20.000 Ft-ért adják... Megéri az árát? (Én használnám a diktafonját is)

www.refujvaros.hu

(#533) bwoay válasza kymco (#532) üzenetére


bwoay
nagyúr

érdekes egy kérdés. ha 20 GB-os, akkor rohanj megvenni, ennyiért ajándék.
ha 32 MB-os, akkor marha drága :D szóval először is: mekkora a tárkapacitás?
amúgy ''szinkronizálgatós'' Phülöpszöt én magamnak nem vennék,
de attól még lehet jó vétel.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#534) AmPeX válasza Mosómedve (#527) üzenetére


AmPeX
aktív tag

Az jutott eszembe, olvasgatva a hsz eket, hogy ezt elég egyszerűen úgy lehet megoldani, ha nem akarsz barkácsolni, hogy a számítógéped előlapi usb csatijaji közül az egyiknek lehúzod az alaplapról az adatvezetékeit. Így sima 5 V os tápként még jó, de a lejáttszód nem fog kommunikálni a géppel. Ha olyan a lejáttszód, hogy ez megtörténhet vele, érdemes feláldozni egy portot erre sztem. Ha meg nagyon szükséged van rá, csak visszadugod... ;)

(#535) kymco válasza bwoay (#533) üzenetére


kymco
veterán

Gondoltam, akinek volt az tudja, hogy ez a típus 1 GB-os és pendrive funkciója is van (ami annyira nem izgat)... Engem a (márka)tapasztalatok érdekelnének elsősorban, és így vsz lehet következtetni arra, hogy megéri-e....

www.refujvaros.hu

(#536) Enigma62 válasza AmPeX (#534) üzenetére


Enigma62
csendes tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy szerintetek érdemes-e venni ilyet:

BlackBit P83 / 1 GB

[link]

A választ előre is köszönöm! :)

(#537) ez_meg_emaz


ez_meg_emaz
őstag

Beárazást szeretnék kérni a hozzáértőktől.
Lenne egy san disk 512mb-os mp3 lejátszóm 2 éves és el szeretném adni. Semmi különösebb típusneve nincs.
Ő lenne az:
[kép]

Helyét egy san disk sansa e-260 venné át. :D Persze még kicsit gyűjtenem kell valszeg.

(#538) kymco válasza kymco (#532) üzenetére


kymco
veterán

up
:)

www.refujvaros.hu

(#539) Mosómedve


Mosómedve
tag

Igen, már azóta megoldottam. Bárkácsoltam egy töltőt hozzá, ideiglensen töltöttem, majd bekapcsoltam átállítottam, mostmár USB-ről megy... :)
Egyébként úgy néz ki, hogy tényleg veszek egy V3-as töltőt. Ez nekem jó, ha a hálózatból simán mini USB-t csinál. Eddig nekem igazán az volt a gondom, hogy a gépem nem fogom mindig vinni, csak azért, hogy töltsem a lejátszót...de ez a Motorola töltő megoldja a gubancot...
Más. Ugye jól tom, hogy elég feltenni a legújabb firmware-t, mert ezek lefelé komptabilisek (amit tud az előző, azt az újba automatice belerakják) ?
Akkor felrakom a legújjabbat...amúgy amint ti is mondtatok, ez téyleg egy banális, átgondolatlan, tervezési hibának tűnik. Az IRiver ennél komolyabb, szvsz sztem a firmware frissítések után ez nem fog többet előfordulni. Még a gyári, eredeti firmware van rajta...az a kb. 5 éves.... :F

(#540) ez_meg_emaz válasza ez_meg_emaz (#537) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Vki beárazná hogy tudjam kb mennyit ér? 10k?

(#541) dzsizusz válasza kymco (#538) üzenetére


dzsizusz
csendes tag

én mást választanék.
edigitalnál a 2gb-os Sandisk Sansa C150 23000
vagy a photohall-ban van sony nw-e003 22000

szerintem min a 2ő jobb a philipsnél. a sonyban van beépített akku, csak az atrac3 formátum miatt lehet necces a dolog, de az szerintem gusztus dolga. engem például nem zavarna.
(30 óra lejátszás, 3 perc töltés = 3 óra lejátszás!)

(#542) dzsizusz válasza ez_meg_emaz (#540) üzenetére


dzsizusz
csendes tag

szerintem 10e simán jó. rakd fel vaterára aztán elválik. beárazódik magától :)
ha meg nem kell senkinek 10e ért akkor meg tévedtem :P
egy próbát megér a dolog.

(#543) Mosómedve


Mosómedve
tag

Ti milyen programmal alakítjátok át a videokat, hogy le tudja játszani a lejátszótok?
Nekem VitrualDub-ot ajánlottak a www.iriver.com-on, de vmi iszonyat összetett, nem igazán igazodok el rajta.... :W

(#544) ez_meg_emaz válasza dzsizusz (#542) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Vaterán most elég necces mert 15.étől uj rendszer lesz. Addig ha tudom felteszem. De ph-n sokkal jobb eladni vmit mert az itteniekben sokkal jobban megbízok.
Jah és köszi a választ. :R

[Szerkesztve]

(#545) dunc


dunc
nagyúr

sziasztok 20 ezer ft a plafon ,milyen mp3 lejátszót vegyek új érdekel!
Pécsi vagyok online boltok link?

[Szerkesztve]

(#546) dzsizusz válasza Mosómedve (#543) üzenetére


dzsizusz
csendes tag

nem tudom hogy pontosan milyen formátumra van szükséged, d úgy néztem, hogy talán asf, vagy vma, de ezt te biztos tudod.
ha a virtualldub bonyolultan tűnik próbáld ki ezt:
http://www.ingyenprogram.hu/index.php?page=downloads&dl=493

itt vannak hozzá screenshot-ok is:
http://mediacoder.sourceforge.net/screenshots.htm

nem tűnik bonyolultnak és elég sok formátumot ismer, ráadásul freeware.

(#547) #41133696 válasza dzsizusz (#542) üzenetére


#41133696
törölt tag

Elsőre úgy olvastam, hogy akkor megvetted ;)

(#548) rumos14 válasza kymco (#535) üzenetére


rumos14
nagyúr

a Philipsben az a jó, hogy rendes a mo-i szervízük. a garin túl bekrepált asztali dvd írómat szinte szó nélkül újra, jobbra cserélték :) a szintén bekrepált 2.1 hangfalam árát pedig levásárolhattam.

(#549) rumos14 válasza Enigma62 (#536) üzenetére


rumos14
nagyúr

jessszzz!!! végre megjelentek Mo-n is a MEizu M6 koppintások, balkezeseknek! a kérdésedre válaszolva: nem.

(#550) rumos14 válasza ez_meg_emaz (#537) üzenetére


rumos14
nagyúr

a típusneve az, hogy Digital Audio Player :) volt itt a ph-n cikk róla úgy 1,5 éve.
sztem a 10k az nagyon a plafon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.