Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Mmc kártya mitől mehet tönkre? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Lala6


Lala6
őstag

Tönkre ment a fényképezőmben lévő MMC kártya. Mikor bekapcsolom, azt mondja, hogy nincs formázva. Leformázom, fényképezek...amíg nincs kikapcsolva a gép addig jó. Kikapcsolom, utánna be és megint azt mondja, hogy nincs formázva.
Kipróbáltam egy telefonban is, ott is csak a kikapcsolásig működik.

Mitől romolhat el egy ilyen kártya? A gépből szinte nem is volt kivéve.

(#2) TheVeryGuest


TheVeryGuest
senior tag

Nem akarlak megijeszteni, de a flash memóriák élettartama véges. Kibír vagy 10k írás/törlési ciklust. Ha valami gagyi alapanyagból vagy selejtből készült a kártya, akkor bármelyik pillanatban bemondhatja az unalmas. Egy ismerősömnek a HP fényképezőhöz ''ajándékba'' kapott gyári kártya pusztult el. Először nem olvasott le róla pár képet aztán már be se bootolt a gép, ha benne volt a kártya.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#3) Sanya


Sanya
nagyúr

elromolhat:

sav, lúg, magas hőmérsékletű víz, kalapács, statikus feszültség, stb...

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#4) Lala6


Lala6
őstag

Vettem helyette egy Kingston-t elvileg élettartam garival. Ha nem a matrica felőle oldalt nézem akkor szinte teljesen ugyanolyan, mint a régi volt: CE Made in Korea
A számok persze eltérnek rajta...de akkor is kísérteties a hasonlóság.

(#5) Lala6 válasza Sanya (#3) üzenetére


Lala6
őstag

egyik sem volt...egyik pillanatról a másikra.

(#6) Sanya válasza Lala6 (#5) üzenetére


Sanya
nagyúr

akkor lehet hibás volt gyárilag

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#7) Lala6 válasza Sanya (#6) üzenetére


Lala6
őstag

számomra érthetetlen a dolog. Kb. fél évig működött, most meg egyik pillanatról a másikra meghalt. Semmi behatás nem érte. Este még fényképeztem, reggel meg már nem tudtam olvasni a kártyán lévő adatokat.

(#8) ngabor2 válasza Lala6 (#7) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Elég, ha 1 bit elromlik rajta a ''megfelelő'' helyen. Onnantól kezdve viszlát. Nekem is a telefonhoz adott 32megás Nokia-kártya szaraxik, úgyhogy kukázni fogom, vagy kulcstartó lesz belőle...

(#9) Lala6 válasza ngabor2 (#8) üzenetére


Lala6
őstag

Hát ebből is kulcstartó lesz...azért meglepő milyen könnyen tönkremegy. Este azért még benyomom egy kártya olvasóba a gépben, hátha lehet még valamit kezdeni vele.

(#10) csiga997 válasza Lala6 (#4) üzenetére


csiga997
őstag

Erre a kisérteties hasonlóságra választ jelenthet pl. a szabványok léte mint olyan. Pl. ha veszel két villanykörtét, akkor azok is csak a feliratokban fognak különbözni.

(#11) Lala6 válasza csiga997 (#10) üzenetére


Lala6
őstag

De az egyiken made in hungary van a másikon made in germany.
Most akkor számíthatok rá, hogy a kártyára valóban csak az élettartamáig van gari, ha tönkrement utánna már nincs? :)

(#12) csiga997 válasza Lala6 (#11) üzenetére


csiga997
őstag

Pontosan. A magyar gyártmányú villanykörtére Made in Hungary, a német gyártmányúra pedig Made in Germany felirat kerül. A villanykörte az villanykörte. :DDD
Az élettartam garancia (a művelt világban, tegyük ezt azért hozzá) azt jelenti, hogy ha meghibásodik, akkor kicserélik, függetlenül attól, hogy mikor vetted. (Magyarul: ha kiég a villanykörtéd, akkor kapsz másikat.) Magyar viszonyok között ennek a negáltja érvényes, azaz ha nem hibásodott meg akkor nem cserélik ki. :D

(#13) Lala6


Lala6
őstag

Megjavult a kártya :D
Betettem kártya olvasóba, formáztam, visszatettem a gépbe és úgynéz ki, hogy jó lett. :))

(#14) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Szia.
Nagyobb ütástől, viztől rlromolhat, de akár egy idő után el is ,,öregedhet''.

(#15) ngabor2 válasza Lala6 (#13) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Túl fontos dolgokat IMHO ne tárolj rajta, vagy amint lehet, mentsd le. Engem már szivatott meg ilyen kártya, pendrive, floppy, cd, úgyhogy ha 1x rosszalkodott, onnantól kezdve nem bízok meg benne.

(#16) Gaskin


Gaskin
aktív tag

Az 2Gb-os A-data MMC kártyám elég furcsán kezdett viselkedni. Dolgozik, de mintha hibázna néha. Tud valaki esetleg egy normális flash kártya tesztelő programot? Előre is kösz.

(#17) biggamer válasza Gaskin (#16) üzenetére


biggamer
veterán

Ezzel a programmal vinyók minőségét lehet ellenőrizni : [link]

Jobb oldalt van a Free változat.
Ha van olvasód, azzal tegyed fel a gépre, akkor olyan lesz, minha az is meghajtó lenne.
Akkor talán azt is meg tudod nézni vele. :F

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#18) Gaskin válasza biggamer (#17) üzenetére


Gaskin
aktív tag

Köszi. Kipróbáltam. Sajna a kártyaolvasót nem veszi észre nekem... :(

(#19) Fryskitt válasza Lala6 (#13) üzenetére


Fryskitt
addikt

Szerencsére. Azért egy ilyen elromlós-megjavulós kártyában nem nagyon bíznék. Várd meg, amíg megint csinálja, és vidd vissza a boltba. Ha tényleg fél éves, akkor még garanciálisnak kell lennie.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#20) NovaBlue


NovaBlue
aktív tag

[ Szerkesztve ]

(#21) NovaBlue


NovaBlue
aktív tag

21

[ Szerkesztve ]

(#22) KrAt válasza NovaBlue (#21) üzenetére


KrAt
veterán

Én nagyon ügyes vagyok, és röntgenszemeimmel látom a képet, és tudom, h nem ebbe a topicba kellene írnod, ergo fejezd be plz ;)

>>>ITT<<< kérdezd ;)

[ Szerkesztve ]

(#23) NovaBlue válasza KrAt (#22) üzenetére


NovaBlue
aktív tag

Köszi a linkért és BOCSI :R

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Mmc kártya mitől mehet tönkre? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.