Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43201) marcusa válasza Szajo (#43200) üzenetére


marcusa
addikt

A sima 660-nál 30-35%-kal, a 660ti-nél 10-15%-kal. :)

:-)

(#43202) minek?:S


minek?:S
őstag

Üdv megint, még egy kérdésem lehetne? Intel HD4600(i5-4440) kb milyen 'normál' VGA szinten van?

Üdv.:M.

(#43203) Szajo válasza Enzolord (#43199) üzenetére


Szajo
őstag

Hát nem tudom hol néztél 670et 50-55 be de egyáltalán nincs iponban 90ezer edigitálnál 100...

(#43202) minek?:S -
Ehhez csak annyit fűznék hozzá és javítsanak ki ha nem így van. De én úgy tudom, hogy az integrált VGA-k játékra például nem annyira jók mint akár egy kisebb olcsóbb VGA mivel a GPU RAMot a sima PC ramjából veszi fel és azok nem mennek olyan "sebesen"(MHz). Kicsit furcsán fogalmaztam de javítsatok ki kérlek.

[ Szerkesztve ]

(#43204) marcusa válasza Szajo (#43203) üzenetére


marcusa
addikt

Szerintem ő a használt árát írta. :)

:-)

(#43205) minek?:S válasza Szajo (#43203) üzenetére


minek?:S
őstag

Azt hiszem értem, köszönöm, és amelyik játék kifejezetten támogatja az Intel IGP-it?

Szerk.: Én GTX670et így az első 200 hirdetésben 60-70k között láttam, GTX580-at 45-55k között.

[ Szerkesztve ]

Üdv.:M.

(#43206) Szajo válasza minek?:S (#43205) üzenetére


Szajo
őstag

Mindenképp újonnan szeretnék, szóval szerintem számomra felejtős a használt. Ilyen hogy proci hűtő,gépház,ramok ezeket vennék használtan de mást nem... talán még lapot.

Figy én tapasztalataim alapján (nekem HD4000 van I5-3570K) és mivel most nincs videókártyám néha azzal játszom. World Of Tanks alacsony/közepes beállítások között megy. Rengeteg új játék ilyen kis 1gbosok is szaggatnak rajta elég szépen.(Elég optimalizálatlanok az újak) (Bár FULLHD-ben szóval tutti, hogy ha lentebb veszem jobban mennének, de nem túl sokkal.) Nem mondom, hogy rossz kártya az IGP de pl Path of Exile-be észreveszem mikor új részekre megyek be hogy nagyon beakad és jönnek a kisebb laggok. Szóval sok játékban ha egy helyben állok és max forgolódok (már be van töltve az object bla bla) akkor szépen futkos de amint erősebben kell használni a RAM-ot megakad.
(De pl ilyen Splinter Cell Blacklist számomra esélytelen volt IGP-n :D :D)
Szerintem ilyen alapvető játékokkal el tudsz játszani mint régebbi CODok,Left4Dead 1-2,TeamFortress 2 bla bla.

[ Szerkesztve ]

(#43207) minek?:S válasza Szajo (#43206) üzenetére


minek?:S
őstag

Én is most veszek gépet, de pont procit+lapot+ramot nem vennék használtan:) (ha meg inteled lesz akkor meg elég a gyári hűtő is, ha nem "K")

Az szép, nekem CoD2, BFBC2, GRiD2 mellé kéne főleg, meg persze 1-2 jó játékért amit kipróbálnék szívesen és a jelenlegi P4+6600GT-s gépemen nem megy:DD Szóval szerintem veszek áron alul egy GTX650Ti-t és húzom ameddig bírom. Köszönöm az infókat!:R

Üdv.:M.

(#43208) Szajo válasza minek?:S (#43207) üzenetére


Szajo
őstag

Esetleg ha van hasonló árban, 750TI jobban megérné szerintem. De csak ha nem nagy a külömbség 650TI-hez.
Vagy ha 650TI Boost al találkozol jó árban akkor mindenképp azt vedd azok már tényleg nagyon jók! (Árához képest)
Újabb játékokat nem fogsz szerintem türhetően futtatni IGP-n, de a 3 leírt játék szerintem kisebb felbontásokon elfutogatna rajta. BFBC2-ztem én is IGP-mmel szóval esetleg ha kevesebb a keret most rá inkább várj szerintem ha elvagy addig IGP-vel és később vehetsz egy jó kártyát. :)

(#43209) minek?:S válasza Szajo (#43208) üzenetére


minek?:S
őstag

Én most azt tervezem, hogy veszek egy 650Ti-t ASUS DCUII-vel, felhúzom ameddig csak lehet, és azzal elleszek szerintem kb 1 évig, aztán meg eladom vmennyiért, tudok szerezni 30k-ért 3 év garival, szerintem megéri az.. ki akarom húzni GTX8xx-ig, aztán ha lesz valami jó, akkor veszek, ha nem akkor majd nemtudom.. ez még a jövő. Kezdeti VGAnak szerintem jó lesz. nem?

Üdv.:M.

(#43210) Szajo válasza minek?:S (#43209) üzenetére


Szajo
őstag

Igen, ez tény. MIndenképp sokkalsokkal jobb mint ha az IGP-vel játszanál :) Én a régi 460GTX-el el voltam teljesen csak azért adtam el mert már csak 1 év volt rajta és mondom eladom, el leszek IGP-vel aztán majd veszek később egy jobbat. Igazából még én sem döntöttem el, hogy most vegyek e videókártyát vagy később. Mert tudok egy 460SE-t 9ezerért haveromtól, és azzal szerintem én is el lennék a GTX 8xx ig, vagy talán max még egy 770et vennék később.

[ Szerkesztve ]

(#43211) mijos


mijos
senior tag

Ha nem talalok 35 korul hasznaltan 7850-et akkor biza inkabb ujat veszek 45-ert, de legalabb dobozos lesz es nem sufnigaris. Alig talalok itt apron, de a 6950-6970 se gyakori, foleg garancia nelkulit nem fogok venni annyiert. Ha mar bovitem a penztarcam 45-re, akkor is 7850 lesz a legjobb vetel uj arat tekintve?

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#43212) DudeHUN válasza mijos (#43211) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Itt van 47 ezerért ASUS R9 270 [link]

Gamer for Life

(#43213) TayRol


TayRol
veterán

Sziasztok,

Dell 2709 (1920*1200) alá milyen alap, hdmi kimenetes kártyát ajánlanátok? Kell egy alternatíva, ha az AMD-s APU kevés lenne az Adobe PS/AI/LR/AE/stb.. alá. Nulla játékra, az nincs.:)

(#43214) emperorka


emperorka
tag

Sziasztok!
Az Ati új kártyájáról,az r9 280-ról tudtok valamit?Mennyivel lehet gyengébb mint a 280x?Valamint árban mennyi körül mozoghat?

(#43215) Perillustris


Perillustris
senior tag

Uraim,

ASUS HD7950-DC2T-3GD5-V2 HD7950 3GB GDDR5 PCIE típusú VGA-t cserélnék erre: Asus GTX770-DC2OC-4GD5 4GB.

Utóbbit még kihajtja a INTEL Core i5-3570 (non-K)?

:R

Perillustris

(#43216) marcusa válasza Perillustris (#43215) üzenetére


marcusa
addikt

Legtöbb helyen elég lesz.

:-)

(#43217) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Colorful Passive 680 ilyet hol lehet kapni magyarföldön esetleg rendelni? Bár van most egy R9 270 passzívom csak rendetlenkedik a vsync-el 2 kijelző esetén... Ezért próbálnék nvidiát, hátha az elsőre menne jól.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#43218) gtamate2 válasza emperorka (#43214) üzenetére


gtamate2
veterán

(#43219) emperorka válasza gtamate2 (#43218) üzenetére


emperorka
tag

Köszi a választ.Ezek szerint átszámolva olyan 65-70 e forint körül fog mozogni az ára,bár szerintem ennél több lesz sajnos.

(#43220) anytime


anytime
őstag

Sziasztok!

Van egy ASUS GTX670-es VGA-m, ami jelenleg gyári beállításokkal üzemel:

Szeretném megtudni, hogy:

1. milyen mértékben húzható ez a kártya, milyen tartalék lehet benne fps-ben kifejezve?
2. le tudná valaki írni nekem a vga-tuning menetét, lehetőleg konyhanyelven? Nem vagyok reménytelen eset, a cpu alulfeszelését is megértettem (hála kristóf123 kolléga kitartásának :)

A jelenleg tolt játékok (SEV2 és majd június végétől a III. rséz ill. Medal of Honour sorozat).

Alább egy bencs a SEV2-ből, miközben minden grafikai beállítás a plafonon.

A fentiek alapján, melyik az a beállítás, amit érdemes és szükségszerű lenne lejjebb vennem, hogy magasabb fps értéket kapjak?

Előre is köszönöm a segítséget, üdv:
A

(#43221) ST05 válasza anytime (#43220) üzenetére


ST05
őstag

az "AA" és "AF" meg a super sampling, ezekből huzhatsz visszább..
vga tuning? emeled az órajelet ( vele a minimum feszt feltolod, és a power target-et is maxra )
és tesztelsz, ha birja az órajelet mehet feljebb, ha nem bírja, akkor visszább..
( valoszinüleg 1200MHz környékén lesz a vége , ezt a gpu-z monitorozás fülénél biztosra ellenőrizheted...)
ha megvan egy magas órajel , ami még stabil, ugyanigy a memória órajellel is elindulsz felfelé..
( aggódnod nem kell, kinyirni nem tudod, max lefagy a driver...

(#43222) mijos válasza DudeHUN (#43212) üzenetére


mijos
senior tag

Egy 7870 nem lenne jobb? Hasznaltan vennem, de ettol olcsobban.

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#43223) anytime válasza ST05 (#43221) üzenetére


anytime
őstag

Köszönöm!
Teszt alatt magát a játékot értetted, avagy pl. az AIDA GPU stressztesztjét eresszem rá?
A

(#43224) anytime válasza anytime (#43223) üzenetére


anytime
őstag

A GPU Voltage értékét milyen lépcsőkben kell / lehet / szükséges / érdemes emelni?

Gondolom, egy húzott kártya élettartama azért rövidül ... ?

(#43225) roli97


roli97
csendes tag

Sziasztok!
Szerintetek a GTX 660 vagy az R9 270X éri meg jobban?
FX-8320-as proci mellé lenne.

(#43226) TaylorXIII válasza roli97 (#43225) üzenetére


TaylorXIII
őstag

270X

(#43227) Pepe78


Pepe78
senior tag

Sziasztok!

Fekvő házas Dell GX 620 pc be keresek PCI-E vga-t.

Fentről nézve így néz ki:

HD filmek lejátszása a cél!

A gépben 3GHZ-n szaladgáló P4 proci 4x512mb ram van.

Csak teljesen alacsony Low Profilos vga jöhet szóba,
És ami nagyon fontos , hogy a gépben így is minden forró. Sajnos extra szellőzés nem építhető be.

A kártya 1 slotos hűtésű lehet maximum, mert a hdd keret miatt nincs hely.

Ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#43228) Superhun válasza roli97 (#43225) üzenetére


Superhun
addikt

A 270X számottevően erősebb és ha beindul a Mantle, akkor még jobb lesz.

(#43229) roli97


roli97
csendes tag

Köszi a válaszokat, sikerült dönteni :))

(#43230) =HG= válasza Pepe78 (#43227) üzenetére


=HG=
addikt

Az nem csak PCI foglalat? Nem hinném, hogy PCI-E...

[ Szerkesztve ]

(#43231) TaylorXIII válasza Pepe78 (#43227) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Lehet passzív a kártya vagy a nagy forróság miatt jó lenne ha nem lenne inkább az?

(#43230) =HG=: 149. oldal

[ Szerkesztve ]

(#43232) Pepe78 válasza TaylorXIII (#43231) üzenetére


Pepe78
senior tag

Szerintem aktív az jobb lenne.
De csak 1 slotos hűtés jöhet szóba.

És ez PCI-E.

(#43233) mijos


mijos
senior tag

7870 vagy R9 270?

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#43234) =HG= válasza Pepe78 (#43232) üzenetére


=HG=
addikt

Bocs, én a szabad slot-ot néztem...

[ Szerkesztve ]

(#43235) TaylorXIII válasza Pepe78 (#43232) üzenetére


TaylorXIII
őstag

1 slotos lesz ne aggódj. Egyáltalán nem nehéz ilyen kártyát találni. Magad is megtalálhattad volna fél perc alatt:D pl ez jó lenne:[link] , [link] Aztán sok van még van miből válogatni bőven GT 610 GPUval is de ott van még HD 6450 is.
Szerk: Konrét max méretet viszont dellnél nem találtam szóval azt esetleg tudnál mondani? Mert van úgy, hogy a low profile kártya hiába low profile mégis valahogy túl nagy:D

[ Szerkesztve ]

(#43236) Pepe78 válasza TaylorXIII (#43235) üzenetére


Pepe78
senior tag

Pontos méreteket csak holnap tudok mondani, mert nem az enyém a gép.
PCI-E sínben volt egy DVI kimenetre átalakító kártya.
A kártya végén található fém sín (amivel rögzítjük) az 8cm.
Ez a legkisebb a low profilosok között ha jól látom a dolgokat.

Itt helyben lenne holnap egy használt Geforce 510.

Ez képes lehet hd videók lejátszására?

(#43237) kungzi


kungzi
veterán

hali

szerintetek SAPPHIRE VAPOR-X R9 270X 2GB GDDR5 OC WITH BOOST vagy ASUS R9270X-DC2T-2GD5?

előre is köszi és indok is kellene :)

(#43238) xmaas válasza kungzi (#43237) üzenetére


xmaas
őstag

A zafir kekeckedik mostansag csak 2 ev garival adja a kartyakat szoval erdemesebb Asust venni 3 ev az 3 ev + a hutese is jobb

(#43239) TaylorXIII válasza Pepe78 (#43236) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Minden bizonnyal az is képes rá, igen. Ahogy nézem egy csökkentett GPU órajelű GT 520 azaz GT 610 ez is.

(#43240) janihunk


janihunk
senior tag

Sziasztok. Nyáron szeretnék vga-t cserélni, az volna a kérdésem hogy inkább várjak a DX12 es vga-kra (nem is tudom megérné e?) vagy vegyek egy R9 270 et?

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#43241) xmaas válasza janihunk (#43240) üzenetére


xmaas
őstag

Szerintem majd gyere vissza nyaron ha majd esedekes lesz a vasarlas kitudja meg mi lesz addig :)

(#43242) janihunk válasza xmaas (#43241) üzenetére


janihunk
senior tag

Végül is igaz :)

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#43243) minek?:S válasza Vikthor (#43217) üzenetére


minek?:S
őstag

Ilyet még életemben nem láttam, legalább is amiket néztem boltokat, ott nem lehet kapni. Szerintem valami külföldi megbízható oldalon keress, hátha van. (ebay, amazon) mivel nincs időm most, így nem tudok nézni, de ha lenne akkor utána néztem volna.

Üdv.:M.

(#43244) Vikthor válasza minek?:S (#43243) üzenetére


Vikthor
nagyúr

nagyon durva, nekem ilyenem van ez se rossz, de vhogy nem ér a nyomába... :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#43245) ViZion


ViZion
félisten

Sziasztok!
Munkára szánt új i5 konfig, Photoshop, Corel, Illustrator, RIP sw lennének rajta.
Haswell IGP-t nem ismerem, Ivy-vel PS és Corel kicsit döcögős volt... Vajon ez mit mutatna? Vagy milyen VGA-t dobjak mellé? Egyszerűen az 512 gDDR5 VGA-k eltűntek a boltokból, 1 GB van drágán, vagy DDR3... wattafakk. :U
Haswell IGP vs. HD5450 1GB DDR3 / nV gf210 1 GB DDR3?
Köszönöm a tanácsokat! :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#43246) arcszesz válasza ViZion (#43245) üzenetére


arcszesz
aktív tag

Ezek közül egyiket sem, mindkettő gyöngébb a mai intel igp-knél. A minimum egy GT 630 amiért már érdemes lehet pénzt adni. Hosszabb távra viszont GTX 650/750-et vennék, ne kelljen a gyenge vga miatt szívni.

(#43247) ViZion válasza arcszesz (#43246) üzenetére


ViZion
félisten

Barátomé lesz, ha belefér neki, akkor lehet inkább vegye meg az én HD7770-em, az ilyesmire overkill, én játékra meg veszek erősebbet... Majdnem ugyan az árban, a VGA-m nála még 100 évig vígan menne. Rohadtul kellenének az 512 GB gDDR5-ös passzív VGA-k, mi lett ezekkel, ehh...
Köszönöm! :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#43248) Pepe78 válasza TaylorXIII (#43239) üzenetére


Pepe78
senior tag

Köszi az infókat!

Ilyen lenne még használtan jó áron.

Ez is megüti a mércét?

Ha enyém lenne a gép persze én újat vennék bele 10-15000 között.

De anyósék el sem tudják képzelni mi fán terem ez az egész és csak az ár számít.

(#43249) TaylorXIII válasza Pepe78 (#43248) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Azért ezt már ne. Ez már DX11-et sem támogatja és azért ennyire nem kell régit venni. És többet is fogyaszt 5 wattal:D:D Egyébként te hol veszel ilyen OEM termékeket? Ilyeneket kb sehol sem kapni. Még használtam sem. Szóval?:D

(#43250) datian197


datian197
tag

Sziasztok. Egy Asrock n68-s3 UCC alapba bele megy egy Gigabyte geforce gtx 460 videokártya? Komplikácok nélkül?

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.