Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2401) CarrGomm


CarrGomm
aktív tag

Üdv!
GTX650-es kártyát vennék. Korábban már ajánlottak itt MSI-t, aminek ha minden igaz nincs CUDA támogatása. Legalábbis a honlapon nem látom, hogy lenne, és ha jól tudom, akkor az nem árt, ha valaki After Effects-et, vagy PS-t használ. (lehet, hogy óriásit tévedek, nem tudom)
Találtam egy Zotac VGA-t, ezt: Zotac GTX650 2GB GDDR5 AMP! Edition ZT-61003-10M.
Ennek már eleve megnövelt órajele van (GPU órajel : 1189 MHz, Memória órajel : 5600 MHz), ráadásul 2 GB-os. Szóval szerintem jobb választásnak tűnik, mint egy-két másik GTX 650-es, árban sem annyira vészes. (bár most ahogy nézem, itt sem írják a cuda-t?)
Zotac VGA-k mennyire ajánlottak, megbízhatóak? Még sosem volt ilyenem, és jó lenne hallani valami pozitív véleményt róla.
Egy másik amivel szemezgetek, az ez: Asus GTX650 1GB GTX650-DCT-1GD5.
Kicsit olcsóbb, memória órajelben viszont lassabb.
Másik kérdés, mennyivel lenne jobb választás a fenti két VGA helyett egy GTX 650 TI-t venni? Előrébb lennék egy alap TI-vel egy megnövelt órajelű GTX650-nél? 39-ért már van TI, bár az már picit sok, annyit csak akkor adnék érte, ha tényleg megérné az a plusz 3-6e Ft.
Még egy dolog, 500W-os Chieftec tápom van, elég az ezekhez a kártyákhoz (Q6600 proci, 3 HDD van a gépben)?
Kösz előre is!

(#2402) Kalos7 válasza BomiBoogie (#2400) üzenetére


Kalos7
tag

Thx BomiBoogie. Megtudnád nekem mondani, hogy mennyibe kerül egy ASUS GeForce GTX 660 DirectCU II TOP videókari jelenleg?

(#2403) Sondi1986 válasza CarrGomm (#2401) üzenetére


Sondi1986
addikt

Ha munkára kell a CUDA akkor a régebbi GTX5xx nézegesd vagy az új HD7xxx, mert az új GTX6xx nem alkalmasak munkai feladatra, elég gyengére sikeredett a bennük lévő cuda.
Én inkább egy HD7770-est ajánlok.

GTX650 túl értékel vga-k, nem éri meg az árukat.
Ha mindenképp nv akkor 650TI

[ Szerkesztve ]

(#2404) Sondi1986 válasza Kalos7 (#2399) üzenetére


Sondi1986
addikt

ezen elég sok vga szerepel.

[ Szerkesztve ]

(#2405) BomiBoogie válasza Kalos7 (#2402) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

(#2406) CarrGomm válasza Sondi1986 (#2403) üzenetére


CarrGomm
aktív tag

Ja igen, nvidia-t szeretnék és nagyon max az a 39ezres, tehát ennél több semmiképp.
Ez a cuda amúgy benne van mindegyikben, csak valahol nem írják, vagy mi?

(#2407) Kalos7 válasza BomiBoogie (#2405) üzenetére


Kalos7
tag

Ismerem a Googlet =)
Csak arra voltam kiváncsi, hogy tudsz-e nekem jó boltot mutatni.
Szal akkor újonnan 66 000 Ft. Az jó mert vettem 43 000-ért 1 évest 2 év garival.
Szerinted jó üzlet volt?

(#2408) Sondi1986 válasza CarrGomm (#2406) üzenetére


Sondi1986
addikt

Benne van az új GTX6xx szériába csak nagyon gyengék lehet azért nem írják. Az új GTX6xx széria inkább játékra alkalmasak mint hogy dolgozunk rajta.
Ebben az évben az AMD kártyák munkában erősebbek. 650ti

[ Szerkesztve ]

(#2409) BomiBoogie válasza Kalos7 (#2407) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Szerintem megért annyit, használd egészséggel. :C

(#2410) Kalos7 válasza BomiBoogie (#2409) üzenetére


Kalos7
tag

Mit gondolsz 580W-os táp elég neki?

(#2411) CarrGomm válasza Sondi1986 (#2408) üzenetére


CarrGomm
aktív tag

Végülis nem elsődleges, hogy munkára legyen jó, csak menjen vele simábban, mint a mostanival, ami low.

Zotac-ről, mint márkáról vélemény?

(#2412) KAMELOT válasza Sondi1986 (#2398) üzenetére


KAMELOT
titán

Ez érdekes egy videó. Mert nekem fut ilyen beállításokkal csak full HD-ben 45fps körül. kicsit gyanus a videó.
És akkor nekem csak az AA 4x volt és a másik filter is csak 4x
És nekem volt e5200 + hd5670. Medium low néhol high beállításokat tettem. Úgy volt meg a 35FPS AA ki volt kapcsolva.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#2417) TheCsics válasza Sondi1986 (#2408) üzenetére


TheCsics
csendes tag

Én úgy tudom, hogy az Adobe CS6 támogat ugyan OpenCL-t de csak Macen. Ez igaz? Egy GTX660Ti helyett milyet ajánlanál pontosan? (Maradva Nv oldalon) Írtad a régebbi 5ös szériát, de nem zabál az nagyon sokat?

Szerk:

Supported AMD graphics cards for GPU acceleration:
- AMD Radeon HD 6750M (only on certain MacBook Pro computers running OS X Lion (10.7.x) with a minimum of 1GB VRAM)
- AMD Radeon HD 6770M (only on certain MacBook Pro computers running OS X Lion (10.7.x) with a minimum of 1GB VRAM)

(forrás)

[ Szerkesztve ]

(#2418) skilled88


skilled88
tag

SAPPHIRE karit se érdemes venni .. hulladék egy gyártó! Lehet a topba vannak eladás listán ,de hogy néznek ki a kártyák atyaég .. :O

EVGA - ASUS - MSI - GAINWARD meg fontoltabb karik

"Powered Forever*Corsair HX520 Modular" Lumia 800 Black

(#2419) BomiBoogie válasza skilled88 (#2418) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ezen kívül valami érdemi bizonyíték?

"megfontoltabb"

[ Szerkesztve ]

(#2420) BomiBoogie válasza Kalos7 (#2410) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Milyen pontosan az a táp? Teljesítményében ez normális 580W-os táp bőven elég, sőt, sok is egy 660-nak.

(#2421) marcusa válasza Kalos7 (#2407) üzenetére


marcusa
addikt

Lehet rosszul emlékszem, de szerimtem 1 éve nem is volt még Gtx 660...

[ Szerkesztve ]

:-)

(#2422) skilled88 válasza BomiBoogie (#2419) üzenetére


skilled88
tag

Mire gondolsz ?? csak egy sohaj volt ...

Különben meg csicsacsicsa.. de elenyésző tuningra vagy álltalánoságra ..
mind 1 mezei felhasználó úgy se veszi a gyártók közti külőmbséget ..

"Powered Forever*Corsair HX520 Modular" Lumia 800 Black

(#2423) Sondi1986 válasza TheCsics (#2417) üzenetére


Sondi1986
addikt

Ennyire nem vagyok a témában csak olvasgatok mi mire ajánlatos. 5 szériából mindegyik zabál!
De itt van cikk hogy munkára melyik alkalmasabb: [link]

(#2424) solfilo válasza TheCsics (#2417) üzenetére


solfilo
veterán

A linkelt oldalon valami nem klappol, AMD oldaláról csak mobil vga-k szerepelnek a felsorolásban, nVidia oldalról meg csak asztali és munkára szolgáló vga-k. :F

forrás

(#2422) skilled88: szerintem arra gondolt, hogy hiányoztak az érvek a hozzászólásodból. Csak simán lefikáztad a Sapphire-t, miközben rengeteg elégedett pH! user használ a gyártótól valamilyen kártyát.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#2425) skilled88 válasza solfilo (#2424) üzenetére


skilled88
tag

gondoltam ..persze ár érték jó arány

"Powered Forever*Corsair HX520 Modular" Lumia 800 Black

(#2426) freaghill


freaghill
őstag

High end gamer gép alá milyen videókártyát ajánlotok?
ASUS HD7970-DC2-3GD5 HD7970 3GB GDDR5 PCIE megfelelne, vagy jobbat? Ár mindegy.

(#2427) Sondi1986 válasza freaghill (#2426) üzenetére


Sondi1986
addikt

Megfelel!
Ja az ár mindegy akkor GTX690. :B

(#2428) TheCsics válasza solfilo (#2424) üzenetére


TheCsics
csendes tag

Igen, én is érzem a lista hiányosságait, de hivatalos oldalon csak ezt találtam. Minden esetre kösz az összefoglalót is !

[ Szerkesztve ]

(#2429) milanfan


milanfan
tag

Sziasztok!
Ehhez a konfighoz egy 17"-os monitoron 1280*1024-es felbontáson milyen kártyát javasoltok BF3 és hasonló játékokhoz Nvidia és esetleg Ati vonalon?
Illetve ha egy éven belül váltanék egy 21"-os full HD monitorra,akkor mivel járok jobban?Ha most veszek egy olcsóbb kártyát,aztán majd ahhoz egy komolyabbat,vagy most vegyek inkább egy olyat,ami már ahhoz is elég lenne??

LAP: Gigabyte H67ma-usb3-b3
CPU: Intel Core i5-3470 3.20GHz S1155 BOX
RAM: 2db DDR3 4GB/1333MHZ Kingston
HDD: 2.0TB WD 5400/64MB/SATA 3év Green
ODD: LG H24NS90 SATA Black OEM
VGA: Erre majd javaslatokat kérnék

Előre is köszi a segítséget!

(#2431) TheCsics válasza Sondi1986 (#2423) üzenetére


TheCsics
csendes tag

Nem akarlak ezzel zargatni, de találtam még egy ilyet is:
"The Ray-traced 3D Renderer can work either on your CPU alone (and is multithreaded, taking advantage of all of your available processor cores), or can use the NVIDIA OptiX library to render on CUDA-enabled NVIDIA video cards. If at all possible, you really, really want to use ray-tracing with an approved CUDA card: The difference will make or break this feature for many users. For example, a 48-frame-long animation of a reflective and transparent logo at 1920x1080 took 44:30 (min:sec) on a 12-core 2.93 GHz MacPro with an unsupported ATI Radeon HD5970 video card (the fastest the Apple Store currently offers); installing a previous-generation NVIDIA Quadro FX 4800 dropped that to 14:30; replacing it with a current-generation Quadro 4000 dropped it to 6:15."
(forrás)

Tehát úgy néz ki, a Radeonok jobbak, csak épp nem támogatja az After Effects... jól látom?

(#2432) Zsati


Zsati
csendes tag

Üdv mindenkinek

PCI-X-es videokártyát keresek egy HP Proliant ML350-be. Esetleg ha valaki tudna segíteni megköszönném. :R

Zsati

(#2434) solfilo válasza milanfan (#2429) üzenetére


solfilo
veterán

Szia!

Mennyit tudsz most rászánni?
Egyébként meg nem ártana egy kisebb, gyorsabb hdd a rendszernek, vagy egy ssd. Ez az 5400-on pörgő merevlemez lassú lesz.

(#2430) Kalos7: nem tudom, hogy az erőmű kell a 6850 alá minek minősül (túlzás vagy durva félretájékoztatás), miközben egy 23 ezer Ft-os cpu-val (Ph II X4 965 BE) sem lehet kimutatni lényegi különbséget a Radeon és a GTX460 között... Ettől függetlenül sok siker az eladáshoz!

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#2435) milanfan válasza solfilo (#2434) üzenetére


milanfan
tag

Köszi!Igen egy 60GB-os SSD is fog bele kerülni majd később.
A kártyára most olyan 30-40 közt gondoltam maximum!
Később meg esetleg 50-60 környékén.Vagy inkább most ruházzak be drágábbra egyből??

(#2436) milanfan válasza Kalos7 (#2433) üzenetére


milanfan
tag

Az mennyi? :N
Egyébként olyan kártya kéne nekem,amin később megy a nagyobb monitoron is a BF3 normálisan!

(#2437) solfilo válasza milanfan (#2435) üzenetére


solfilo
veterán

Kérdés, hogy mikor lenne a monitorcsere.
Most elég lehet 20k-ért egy 6770-es is hardverapróról, aztán amikor majd fHD-ra váltasz, mehet az izmosabb kártya is. Ha viszont mostanság (fél éven belül) lenne a csere, akkor érdemesebb már most erősebb kártyát venni. Szerintem.

solfilo

(#2438) haddent


haddent
addikt

Melyiket javasolnátok?
Asus GTX 670 DC2OG
Gigabyte GTX 670 GV-N670OC-2GD

És még egy kérdés: a Giga jól láthatóan nem referencia PCB, az Asus -szal mi a helyzet? (Azt tudom, hogy a hűtő non.-ref, de a pcb vajon :F ? )

Ezek közül kéne választani, strapabíróságot, hőfokot, és tuning potenciált figyelembe véve. Nyilván ehhez szerencse kell stb... de mégis, melyik a jobb? Az, hogy melyik hangosabb nem számít

Közben megláttam, hogy az Asus büszkén hírdeti, hogy CHIL vrm chippet használ. Nem ez van a referencián, hanem valami gagyi, "moduláris" kis VRM chip pcb van odatákolva, ezek szerint szerintem akkor az Asus is non.-ref. :K De igazoljatok / cáfoljatok meg

[ Szerkesztve ]

(#2440) KAMELOT válasza skilled88 (#2418) üzenetére


KAMELOT
titán

Ha hulladék lenne nem venné senki! És nem csak a kinézet a fontos hanem a minőség. És neked lehet akármilyen szép kártyád, ha valamikor betojik a kártya aztán lehet vinni gariztatni.

(#2439) Kalos7: NFS MW2 lehet megy full grafon csak a GPU 50%-on megy. :) Azért valami keményebb játékot szoktunk viszonyításképpen írni. Az a gond, hogy PH-n is 30K a max összeg azért a kártyáért. 30K-ért már HD7770-et veszel tiszta újat. :) HD7770 vs. GTX460 Tuningal megnyomva + 12.11-es driver a HD7770-nél agyonveri a GTX460-at. FŐleg kevesebbet fogyaszt.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#2442) skilled88


skilled88
tag

Valaki világosítson fel !!
Régen vette majdnem " mindenki " nagyobbnál nagyobb tápegységeket..600W - 750W -1000W de azért az gameseknél majd nem 500W táp mindig megvolt .. :K

Lényeg! Igen vették is ezeket mert a Videókari megkövetelte persze gondoljuk csak az SLI-re X2-re stb... :DD

Napjainkba meg azt lehet tapasztalni hogy mai videókártyák tápigénye egyre kevesebb .. :U

Ezek szerint akik régebben ruháztakbe komoly tápra most nem minőségre gondolok hanem teljesítményre mára soknak tünik a videókártyák igényeihez ?? :F :Y

"Powered Forever*Corsair HX520 Modular" Lumia 800 Black

(#2443) Qru válasza skilled88 (#2442) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Így van. Látod én is 650W-os tápot használok miközben az egész gépem maxra terhelve még félig se terheli le a tápom... De korábban kellett a nagyonn táp, mert az 550W-os Chif tápom nem bírta eteni az akkori konfigom.

#nincsbennetarcsi

(#2444) skilled88 válasza Qru (#2443) üzenetére


skilled88
tag

Ez szép vagy is .. energia felhasználásba ,de cink mert régen se voltak olcsók a tápok és ezek szerint felesleges napjainkba már a nagy gondolok én 750 W tápra ..

"Powered Forever*Corsair HX520 Modular" Lumia 800 Black

(#2445) csucsbicep válasza haddent (#2438) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Szerintem a 670/680 topikban ezt jobban meg tudják mondani.

(#2446) izomhod


izomhod
senior tag

sziasztok!

van egy 512-es sapphire ddr5-ös 5670-esem, de kezd kevés lenni bizonyos fps-ekhez

kéne egy erősebb, de nem követem a piacot:)

a mostanit 10ért el lehetne szeirntem adni, ahhoz csapnék még 15-öt, tehát 25k a keret

17 colos monitorom van, nem hd, nem tervezem cserélni, a kártya nem lenne húzva

athlon 64 x2 4400+ 3 giga ram van a gépben, a tápom fsp 400 60 apn
mit kéne vennem?

köszi

[ Szerkesztve ]

(#2447) zsolthee


zsolthee
senior tag

Sziasztok!

HD7850-et szeretnék majd venni, de nem tudom, hogy érdemes megvenni a 2GB-os verziót?
FullHD-ban játszok 1 monitorral...meg Hitman + AC3 :)

Illetve másik: Ennek alternatívájaként nVidiát is nézegettem. Mit érdemes ugyan ezen a szinten (HD7850) most megvenni?

Köszi!
:R

(#2448) Daywalkerb


Daywalkerb
csendes tag

sziasztok!
egy fontos kérdésem lenne. Közeleg a karácsony?:D Nem nem ez.
Videókártyát fogok venni nemsokára és nem vagyok benne biztos hogy milyet is vegyek.
Mindenképpen Radeon-t szeretnék és fogok is, mert amd phenom II Black edition 3.4 procim van.
Alaplapom: 78LMTS2p Gigabyte, 8gb ddr3.
Jelenlegi videókártyám : Sapphire radeon HD 4850.
Nézegettem a videókártyákat neten és 1-2 embert meg is kérdeztem számtech üzletben. Ők a HD7770 ghz editiont ajánlották ár és teljesítmény kategóriában. Nem találtam normális vga összehasonlító oldalt ami szépen felvázolja grafikonokkal a teljesítményt mint a vgaspeed.hu , ott viszont nincsenek az uj modellek már vagy 1 éve.
Olyan videókártyát vennék ami megéri az árát, jelentős teljesítmény javulást is hoz a jelenlegi vga-mhoz képest. nyilván nem a csillagos ég a határ, de hajlandó vagyok rákölteni kicsit többet ha ez teljesítményben is mutatkozik, ti milyen vga-t ajánlanátok és miért?

DAY

(#2449) csucsbicep válasza izomhod (#2446) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Az a baj, hogy a géped többi része is kevés, ebbe nem éri meg erősebb vga-t venni.

zsolthee: Az AC3 nem éppen fekszik jelenleg a Radeonoknak, a 2GB-osok közül gyakorlatilag majdnem mindegyik ajánlható, itt már az ár a döntő.

[ Szerkesztve ]

(#2450) marinea2 válasza zsolthee (#2447) üzenetére


marinea2
addikt

A 2gb-os 7850 a jó választás! :)

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.