Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#162103) SchumiBácsi

Hello!

Úgy látom a közelmúltban valamennyi VGA ára "beszakadt". A kérdésem az volna meddig megy még ez a tendencia? ;]

3060Ti lesz az új irányom és kettő gyár versenyez:

ASUS dupla ventilátor 8pin táp.
MSI dupla ventilátor 8+6pin táp.

Az MSI milyen helyzetben támaszkodik akkora teljesítményre amit egy sima 8p nem tud kiszolgálni, holott "csak" 220W van megadva fogyasztásnak? Vagy úgy gondolták megosztják a terhelést, hogy a táp szempontjából "kényelmesebb" 2db ágon adni neki mint 1en?

Amit még figyelembe veszek az a bordázás. Jelenleg a 980Ti-n hosszirányú és a korábbi 770-en is olyan volt és nem voltam elragadtatva már attól sem mert sztem nem tud úgy hűlni mint a keresztirányú.

Az első GTX-em 570-es volt keresztirányú bordázással és minden helyzetben elég volt kvázi alapsebességen hűteni a 230wattos VGA-t. Jelenleg az alap hűtés minimum duplája kell, még közepes játékban is, mert sztem a két ventilátor között középen nem megy úgy a levegő ahogy kellene a bordázás miatt.

A keresztirányúnál nincs ilyen, cserébe többet juttathat az alaplapra a melegből, de úgy érzem még is jobb.

1ébként a két kártya 280-300k körül mozog most, ami sztem kissé horrorisztikus még mindig, végül a kérdés lesz e ettől jobb, vagy egyszer csak ismét drágul?

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.