Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#41851) Apone33 válasza lolll3 (#41850) üzenetére


Apone33
őstag

Én a helyedben nem vennék olyan kártyát, nem egy mai darab, melegszik, sokat fogyaszt.

Play Hard!!!

(#41852) csucsbicep válasza lolll3 (#41850) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Brutális táp kell alá és a nagy melegedés miatt nem éppen tartós darabok.

(#41853) Speed® válasza Bendőke (#41843) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Igen, rá gondoltam..igazán halk megoldás :K Egyébként az Ultimate 7750re is köthetsz 2 DVIost, az egyiket átalakítóval.

[ Szerkesztve ]

(#41854) lolll3 válasza csucsbicep (#41852) üzenetére


lolll3
tag

Értem.. Csak mikor kijött nagyon akartam venni 1et de ma már úgylátszik nem érdemes :) köszi a válaszokat. :R

"Majd ha az ember kivágja az utolsó fát, megmérgezi az utolsó folyó vizét, kifogja az utolsó halat is, akkor rádöbben, hogy a pénzt nem lehet megenni."

(#41855) Bendőke válasza Speed® (#41853) üzenetére


Bendőke
tag

Rendben, köszönöm a segítséget, még éppen belefér a keretbe, kb. ennyit hagytam rá, ha kellene még valami. Az átalakítósdit nem szeretem, inkább a két primer DVI, még ha így drágább is.

(#41856) sssirius válasza Alastair' (#41849) üzenetére


sssirius
tag

Köszi! A shing által említett termékekhez képest ez "mennyivel erősebb"? Nem nagyon értek hozzá... Nézegettem a fent említett 3 vid.kártya árait, elég nagy skálán mozog. Ár/érték arány itt hogy működik?

// Ettől függetlenül azt láttam, hogy elég jónak írják a 6950-et itt. Mennyire érdemes használtat venni? Esetleg az eladót valaki tudja ajánlani? ( kicsit ódzkodok a használt termékektól... ott van bennem, hogy vajon miért akarja eladni )

(#41857) Alastair' válasza sssirius (#41856) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Amikor kijön az új széria, itt jelen esetben a HD7800, ami váltja a HD6900-et, a pénzesebb emberkék le szokták cserélni az újra, ami valamivel jobb, de drágább is. Ilyenkor az előző szériát elég jó áron szokták eladni.
Érdemes lecsapni egy ilyen 6950-re, mert a teljesítménye kb a 7850 körül van, de olcsóbb nála. Az újakra ez nem igaz, a bolt nem nagyon tesz ilyen különbségeket.

Alister from Hell

(#41858) tixem


tixem
addikt

Üdv,

Segítsetek... Tönkrement a jó kis 5850 karim kell egy új.
Hosszas agyalás után 2 vga-ra szűkült a kör. Gtx 570 vs hd7850.
Mire kell? BF3 ultra full hd 22 colos monitorra, többmonitoros rendszer kilőve. Kérdés: mi igaz azokból a legendából hogy az 570 1,25 giga memóját megeszi a bf3 ilyen részletességgel. Mert ha igaz akkor 7850... De: kell még nekem 3d tervezőprogikra, hd filmek konvertálására (itt talán a cuda előnyben van?). Ár: mindkettőt találtam 74 alatt, egyik egy msi twfrozr 570, másik valszeg egy sapphire vga. Egy a gond, hogy a sapphi csak 2 év garit ad uannyi pénzért, az msi 3 évet. Viszont van gigabyte 7850 3 évvel, de pont egy ref. Giga 5850 ment szét, így kicsit elbizonytalanodtam. Fogyasztás: ebben a pitcairn az ász, de igazából nem fontos, egy corsair vx 450 elbírna egy twfrozr 570-et? Környező hardverek: 2500k, asrock p67 extreme 4, kingston hyperx 1600 mhz 8 giga, plusz a fent említett táp + egy sata 2es hdd de az nem sok vizet zavar.
Nos. Mindkét kártya mellett szólnak érvek ellenérvek, egyik mellett plusz 1 év gari meg cuda, másik mellett meg a 2 giga ram, fogyasztás meg az esetleges gyorsulás friss driver esetén. Melyikkel járnék jobban? Ja és az 5850-emhez képest mindkettő komoly előrelépés, de már ő is vitte a fenti részletességgel bf3 multit akadás nélkül. Köszönöm!

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#41859) StarZ3r0


StarZ3r0
tag

Hello!

Annyit szeretnek kerdezni, hogy egy i3-2120-hoz az alabbi kartya megfelelo-e?
SAPPHIRE 11202-00-20G HD7750 1GB GDDR5 PCIE

Arban a 30 a kritikus hatar nekem, ennel nem talaltam jobbat, elsosorban nem jatekra lesz a konfig, szal keveset jatszok, de ha kiprobalok 1-1 uj jatekot, az jo lenne, ha egy medium beallitas mellett elindulna egy-egy ujabb jatek is. 1920x1080-as nativ felbontasban.
koszi a segitseget.

(#41860) tixem válasza StarZ3r0 (#41859) üzenetére


tixem
addikt

Röhögve kihajtja azt a kártyát. És arra elég is amire need kéne, DE: Én szétnéznék a hardveraprón is, mert szerintem egy 7750-ért 30 ropi sok, úgy hogy a 6850 már 35ért is kapható újan, és azért nem egy kategória a kettő. Nézz körbe inkább itt az aprón, szerintem biztos találsz szinte vadi új garanciás 6850-et 30 ezerért, sőt lehet, hogy 7770-et, netán 5850-et is találsz ennyiért, bár erre kisebb az esély, de ki tudja.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#41861) StarZ3r0 válasza tixem (#41860) üzenetére


StarZ3r0
tag

Koszonom, feltetlen korulnezek az apron.

(#41862) TTomax válasza tixem (#41858) üzenetére


TTomax
nagyúr

Segítek neked, a GTX570-re nem fogsz tudni három monitort rakni... mert nem lehet...ha lehetne is elfogyna a vram... még lowon is.... 7850...Látom,hogy nV felé huz a szived,de kell a több monitor akkor nem jó választás...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#41863) Jander


Jander
senior tag

i5 Ivy mellé mit ajánlotok? Gazdaságos kártyára lenne szükségem, játékra is kellene (főként mmorpg-hez). Most egy HD 4890-em van, jó régi és kezd nagyon hangos, meleg lenni, és persze rengeteget fogyaszt. Előre is köszi a válaszokat.

If practice makes perfect, and nobody's perfect... WHY PRACTICE?

(#41864) Stirbi válasza Jander (#41863) üzenetére


Stirbi
addikt

HD7850 :) (keretet nem irtál)

4890-hez ezeket füzném hozzá: újrapasztázás, részletes ventikifujás kompresszorral. (egyébként igen, az a gyártástechnológia már régi)

(#41865) taknyi válasza Stirbi (#41864) üzenetére


taknyi
aktív tag

Lehet, hogy régi, de még megállja a helyét... :P Nekem ez van, mielőtt kijött a Max Paine3 le akartam cserélni, mert gyenge ajánlottra írták a rendszerkövetelményben. :O Aztán játszottam vele 1680*1050, very high beállításokon 35 fps teljesen akadásmentes. :DD Valószínű Full HD-hoz írták a rendszerkövetelményt... :K Úgy döntöttem elhalasztom a cserét, majd 6850-re ha összejön a gempa akkor újítok, addig tökéletes egy 22" 1680*1050-hez....

[ Szerkesztve ]

World of Tanks privátban http://aprod.hu/hirdetes/world-of-tanks-planetside-hawken-jatekok-ID16eOd.html

(#41866) Stirbi válasza taknyi (#41865) üzenetére


Stirbi
addikt

Ez igy igaz, hogy még mindig lehet vele játszani, olcsóbb gamer konfigokba ajánljuk is a milyen asztali gépet vegyek topikban (hasznátlan beszerzik).

(#41867) tixem válasza TTomax (#41862) üzenetére


tixem
addikt

Nincs csak egy monitorom, nem is tervezek többet. Azért is írtam, hogy eyefinity meg ilyen vackok kilőve. Bf3 alatt ne fogyjon el fullhd ultrába, bár nemhiszem hogy egyiknek is gondja lenne a ram-mal ha az 5850-em megette a játékot gond nélkül. Ennek fényében melyik lenne jobb választás.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#41868) sssirius válasza Alastair' (#41857) üzenetére


sssirius
tag

Köszi a segítséget! Valószínűleg megveszem azt a kártyát.

(#41869) Jander válasza Stirbi (#41864) üzenetére


Jander
senior tag

Hát igazából még én sem tudom, hogy mennyit kellene költenem vga-ra, azért nem is írtam. 4890 hűen szolgált már évek óta, csakhát eljárt felette az idő vasfoga. Pedig régen az csúcskártya volt, és 52-ért vettem, micsoda öröm volt, hogy ennyiből megúsztam. Köszönöm akkor utánanézek valami jóféle 7850-nek.

Érdemes a pár e Ft-al drágább Sapphire OC-t venni a sima helyett? És még egy kérdés, mondjátok, hogy nem lesz olyan hangos mint a 4890 terhelés alatt, mert ez egy hajszárító már anno is az volt, de most évek múltán...

[ Szerkesztve ]

If practice makes perfect, and nobody's perfect... WHY PRACTICE?

(#41870) Speed® válasza Jander (#41869) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A 4890et is meg lehet szelidíteni, egy pasztázás-takaritás után megfelelő ventiprofillal/órajellel/feszültséggel újszerű lehet..ettől függetlenül a váltással 7850 szinten csendet is vásárolsz, legyél nyugodt. Sapphire-OC ajánlott :K

(#41871) ione


ione
csendes tag

Helló!

Régi konfigom lecserélése előtt állok. Határozott terv egy AsRock H77 pro4/mvp lap. Hozzá egyelőre egy G620 processzor amit később esetleg erősebb Sandy Bridge vagy Ivy Bridge-re cserélnék. 4 GB 1600 Geil RAM. Tápom 460W Gigabyte. Monitorom 21" CRT amit 1280x1024-ben használok, de jobb kártyával talán használnám 1920x1600-ban.

Ritkán játszok gépigényes, modern játékokkal (>2004), de lehet hogy játszanék ha lenne hozzá jobb hardver. Egyedül a Runescape MMORPG-t tolom. Régebben nagyon szerettem a Rune-t, Savage volt a másik nagy kedvenc. A Skyrim reklámja még hozzám is elszivárgott, ezt a játékot szeretném kipróbálni.

Na szóval ezekhez a körülményekhez keresek VGA kártyát 20-25k környékén maximum 30k-ig. Emellett olyan kártya kellene amivel nincs sok szívás Linux alatt. Jópár éve az ATI kártyákkal gyakran drivergondjaim voltak.

Sapphire 5670 1GB-t néztem 22k ért pcx-nél, ugyanitt gigabyte 6750-et 25kért vagy ettől jobbakat nézegessek szóbajöhet nvidia, amd is.

Ezek közül, vagy ezeken kívül mit javasoltok mi érné meg figyelembe véve azt is, hogy jópár évre terveznék a kártyával legyen valamennyire időtálló, a modern játékokkal is elboldoguljon egy darabig ha nem is maximum beállítások mellett és, hogy esetleg izmosabb proci is kerülhet mellé?

[ Szerkesztve ]

(#41872) Alastair' válasza ione (#41871) üzenetére


Alastair'
nagyúr

HD6770, ennyiért nVidiából újonnan csak gyengébbet kapsz.

Alister from Hell

(#41873) ione válasza Alastair' (#41872) üzenetére


ione
csendes tag

Igen, köszi, nézegettem már korábban ezt a típust és ebben a cikkben azt írják róla, hogy cukormázzal turbózott 5700-as sorozat.
Ha ez igaz és nekem nem kell 3d-es bluray filmlejátszás és az MVC driver gyorsítása amit nem tudom micsoda akkor nem jobb ha alacsonyabb sorozatszámú olcsóbbat veszem ami nagyjából ugyanazt tudja?

(#41874) Alastair' válasza ione (#41873) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Igen, csak 5770-est már nem kapsz újonnan. Használtan igen.

Alister from Hell

(#41875) ione válasza Alastair' (#41874) üzenetére


ione
csendes tag

Igaz, azt nem lehet. 5670-est még 1-2 helyen igen. Kiváncsiságból rákerestem, és találtam itt egy elméleti összehasonlítását az 5670-es és a 6770-es kártyának. Érdekes lenne tudni gyakorlatban mennyivel jobb a 6770-es az 5670-nél. Elméleti hasonlítgatás azt mutatja, hogy a 6770 fogyasztása jelentősen nagyobb szinte duplája az 5670-nek igaz közben a texel, pixel ráta is 132%-kal magasabb, a memóriasávszél 5%-kal, az áruk között mo-n meg kb. 6-10k különbség van.

(#41876) Alastair' válasza ione (#41875) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Az 5670 teljesen más kategória, jóval gyengébb mint az 5770, 6770.

Alister from Hell

(#41877) ione válasza Alastair' (#41876) üzenetére


ione
csendes tag

Okés, az a 132% nem kevés. Eléggé hajlok affelé, hogy megvegyem ezt a szép piros kártyát amit ajánlottál, az is lehet 2t veszek belőle 1et az asztalra nézegetni.

Van még1 kérdésem, mégpedig az, hogy függetlenül attól, hogy én most max. 30kig keresek melyik manapság összességében a legjobb ár/érték(teljesítmény) arányú kártya az egész videókártya piacon?

[ Szerkesztve ]

(#41878) Alastair' válasza ione (#41877) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ha újakról beszélünk, akkor is vannak kategóriák, és minden bizonnyal mindenkinek más a véleménye.
Én az alap, olcsóbb kategóriából az 5670-est szoktam ajánlani, a következő a 6770, majd a 6850, (nekem ilyen van) és végül a 7850.
Felette már nagyon drágák, az már extrém kategória.

Hogy miért a VTX? Talán ez a legolcsóbb gyártó.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#41879) ione válasza Alastair' (#41878) üzenetére


ione
csendes tag

Ok, köszi a segítséget!

(#41880) hemaka


hemaka
nagyúr

sziasztok

leendő konfigomba néznék valami videókártyát, hogy azért ne a cpu-be épített legyen. Max. 20e-t szánok rá. Most nézegettem, ilyen árban GT440, 6670, 4850, 6570-et látok.
Ezek közül melyiket érdemes választani?

(#41881) Alastair' válasza hemaka (#41880) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ha újat veszel, akkor ezt: klikk. Ha szerencséd van, akkor a külső tápcsatis Juniper magosat kapod, ami majdnem egy 6750-nek felel meg. ami a képen is van

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#41882) hemaka válasza Alastair' (#41881) üzenetére


hemaka
nagyúr

Köszi, akkor majd megpróbálok egy ilyet beszerezni. Bár ipontól nem szívesen veszek bármit is. Valami más alternatíva létezik, ha esetleg nem találok?

(#41883) dobost


dobost
senior tag

Sziasztok!
Szerintetek várjak még arra, hogy a 7es széria megfizethetőbb lesz, vagy ruházzak be egy ilyenre?
Már vagy 3 hónapja nézegetem a videókártyákat és azóta is verem a fejem a falba, hogy nem csaptam le egy 6870esre amíg 45 körül volt az ára... :W
55öt eléggé visítva adnék ki a kártyáért, mert már átlépi a lélektani határt, amit egy videókártyára szánok... ;]
Sapphire 7770 vapor-x-el is szemezek még, de egyelőre gyenge a teljesítménye a 7830 meg ki tudja, hogy mikor jön... jön-e egyáltalán.

Egyelőre 1280X1024ben játszom a monitorom miatt, de sztem nemsokára veszek egy full HDset. BF3ra kellene főleg, mert a D3at a jelenlegi 8800GT is lazán viszi.
Abban se vagyok biztos, hogy a 7770 nagy gyorsulást hozna a 8800GT után (villanyszámlában biztos, főleg, hogy a GT max sebességen pörög állandóan... :DDD :DD)

Üdv,
Tamás

[ Szerkesztve ]

(#41884) Smani


Smani
senior tag

Egy Sapphire 6950@6970 2GB mennyire jó vétel 50-ért?

(#41885) csucsbicep válasza Smani (#41884) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Attól függ milyen hűtésű és mennyi gari van rá. Egyébként, a moddolás elég komoly plusz fűtéssel jár, de teljesítményben nem hoz annyit.

(#41886) Smani válasza csucsbicep (#41885) üzenetére


Smani
senior tag

1év.
Ref hűtés.

Mit értesz az alatt, hogy nem hoz annyit?

(#41887) Stirbi válasza dobost (#41883) üzenetére


Stirbi
addikt

Üdv.
Szerintem a bestbuy a 7850, keveset fogyaszt és nagyon jó a tuningpotenciálja.

(#41888) Smani


Smani
senior tag

Esetleg nettó 50-ig van olyan vga ami erősebb mint a 6970?

(#41889) dobost válasza Stirbi (#41887) üzenetére


dobost
senior tag

Tudom... :DDD
70e már nem fér bele a keretbe sajnos... :N
Igazából 2 játékkal játszom, D3 és BF3, ezért nem akarok sok pénzt a gépre áldozni, úgyhogy keresem az olcsó és jó kategóriát, aminek az ára nem verdesi a plafont és a BF3at full HD-ban tudja futtatni... ;]

(#41890) Stirbi válasza dobost (#41889) üzenetére


Stirbi
addikt

Akkor tökéletes választás az általad linkelt kártya, hatékony hűtéssel van szerelve, úgyhogy nem fogsz benne csalódni.

(#41891) csucsbicep válasza Smani (#41886) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Arra gondolok, hogy több hátrányod lesz belőle, mint előnyöd, jobban fog melegedni és fogyasztani. Persze nem muszáj, úgy használni a kártyát. Reális ár érte szerintem, bár a ref hűtő vagy hangos és hatékony vagy meleg és csendes.

Esetleg még 560Ti 2GB lehet alternatíva.

[ Szerkesztve ]

(#41892) Smani válasza csucsbicep (#41891) üzenetére


Smani
senior tag

Értem. Köszönöm.

(#41893) StarZ3r0


StarZ3r0
tag

Az a praktikus kerdesem lenne hozzaerto felhasznalokhoz, hogy szerintetek mi a legjobb vasar 30k kornyeken ujonnan? Mivel sajnos hasznalt 6850-et egyenlore nem sikerult szereznem.

Szoval eredetileg 7750-re gondoltam, de ez elmarad a 6770-tol. Viszont kevesebbet is fogyaszt! Lenyeges itt a fogyasztasra figyelni?
Aztan a tovabbi ajanlasok kozott van 6750 vapor-x, 6770, gtx550ti. Szoval mar teljes a kaosz a fejemben es tesztek nezegetesevel se jutok elore.

Ti melyiket vennetek?

(#41894) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Passzív hűtésű VGA-t keresek DVI kimenettel, 20k-ig, régebbi játékokhoz (max Diablo 3, Starcraft 2 az újak közül), mit ajánlanátok?

Let the Zone take me if I am.

(#41895) Stirbi válasza kutga (#41894) üzenetére


Stirbi
addikt

HD5670+accelero s1 :)

(#41893) StarZ3r0-volt egy teszt, ahol összességében a HD 7750 nagyjából 7%-kal marad el a HD 6770-től.

[ Szerkesztve ]

(#41896) kutga válasza Stirbi (#41895) üzenetére


kutga
nagyúr

Köszi!

Ennek milyen a gyári hűtése?

VTX3D VX5670 1GBD5-HX PCIE

Let the Zone take me if I am.

(#41897) Stirbi válasza kutga (#41896) üzenetére


Stirbi
addikt

Szinte teljesen ugyan az, mint a sapphire 5670-nek, ami pedig csendes és hatékony. :)

(#41898) kutga válasza Stirbi (#41897) üzenetére


kutga
nagyúr

Vajon kapok még ilyet újonnan?

Let the Zone take me if I am.

(#41899) Stirbi válasza kutga (#41898) üzenetére


Stirbi
addikt

Milyet ?

Hisz a VTX3D tökéletes kártya.

[ Szerkesztve ]

(#41900) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Azt ne felejtsétek el, hogy az a VTX Jupiner magos.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.