Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#37201) zolee86 válasza szasanyi (#37200) üzenetére


zolee86
tag

Csak 1680x1050 felbontáson játszom, 6850 kicsit drága számomra.

(#37202) szasanyi válasza zolee86 (#37201) üzenetére


szasanyi
félisten

Oda jobb lenne egy 6850 - főként hosszabb távra -, de megteszi egy HD6770 is (vagy használtan és olcsón 5770 ami ugyanaz, csak ugye nem új). Legfeljebb néhány játékban némi kompromisszum szükséges a grafikai részletességet illetően.

[ Szerkesztve ]

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#37203) toronte válasza szasanyi (#37198) üzenetére


toronte
csendes tag

Chiftec a táp, egy core2 2,8ghz-es proci és 4gb ddr2-es ram áll rendelkezésre.

Az érdekelne, hogy melyik racionálisabb: veszek 8ért egy hűtőt és elértem a célom, vagy eladom a kártyát a 8-at kiegészítem és veszek használtan egy gtx 460-at. (amit viszont úgy olvastam nem bírna el a jelenlegi táp) és akkor lényeges teljesítménybeli javulást is elérek.

Nem vagyok hardcore gamer (már :) ) de néha elszórakozgatok az újabb játékokkal is. Skyrimet azért már megérezte a 4850 magasabb beállításokon.

Vagy tök hülye a kérdés és nekem kellene tudnom, hogy mit akarok?

Ja és nem mellékes, hogy eddig 1280on játszottam, viszont jön az új fullhd monitor.

[ Szerkesztve ]

(#37204) szasanyi válasza toronte (#37203) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem, a kérdés jó. Viszont arra a kártyára +8k ellenében nem érdemes hűtőt venni (amit ugye kétséges, hogy tudsz-e, kell-e később egy másik VGA-n használnod). A másik, hogy a hűtés nem hoz teljesítménybeli javulást. E tekintetben a GTX460 (és abból is 1GB VRAM változat inkább) jobb választás mindenképp, de itt meg körülmény van, ami fontos. A CPU kevés lesz alá, így nem fogja hozni azt a FPS teljesítményt, amit abban a felbontás amúgy képes lenne. Másrészt a táp valóban kevés lehet, főleg ha az előbb említett teljesítmény javítása érdekében CPU tuning is lenne. Asszem leírtam milyen előnye-hátránya lehet ennek, annak a döntésnek, most te jössz neked kell dönteni. ;)

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#37205) toronte válasza szasanyi (#37204) üzenetére


toronte
csendes tag

Köszönöm szépen!
Így már tiszta sor,hogy nem érdemes ebbe a konfigurációba erősebb kártyát rakni.
Viszont még lehet,hogy beáldozok a hűtésre, hogy addig is szép csend legyen. Erre még alszok egyet :)

(#37206) szasanyi válasza toronte (#37205) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem kell drága hűtés, elég egy normál AC TwinTurbo - olcsó, de jó állapotú használt akár, így meg van oldva és sokba sem került. Még a 4870-emet is elvitte VGA vezérléssel csendben, és a gyári hűtővel elért hőfokok alatt! ;)

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#37207) toronte válasza szasanyi (#37206) üzenetére


toronte
csendes tag

4ért találtam twinturbo-t+1000 a posta+venni pasztát,de úgy néz ki kapok kb 13% kedvezményt, így 7ért kapom a vadi új twin turbo pro-t helyben. no kockázat.

(#37208) marcyman


marcyman
aktív tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy a most kijött AMD 7850-es videokártyát teljes egészében ki tudom-e használni egy olyan alaplappal amely még nem támogatja a PCI-E 3.0-át?

Konkrétan az alaplapom: Asus P8P67-M

Egyébként egy GTX 560 Ti TOP-ot cserélek le, szóval jó lenne ha legalább olyan szintet tudna hozni a következő kártya.

Három kártya között vacilállok: AMD 6970, GTX 570 és az AMD 7850.
Árban hasonlóak, a 7850 kevesebbet fogyaszt a többihez képest viszont valamennyivel gyengébb is, vagy nem?
Szerkesztésre is használom a gépet, ezért talán az nvidia jó döntés lehet, kérdés, hogy mennyire jön ki ez a plusz használatnál.

Köszöntem előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#37209) Alpachino válasza marcyman (#37208) üzenetére


Alpachino
veterán

Igen jól látod, a 6950, GTX560 TI OC szintjét hozza a 7850, persze az újdonság "előnyével" :) , és kedvezőbb fogyasztással.... Ha kb. ugyanennyiért hozzá tudsz jutni a 7850-hez, akkor csapj le rá...

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#37210) szasanyi válasza marcyman (#37208) üzenetére


szasanyi
félisten

PCIe 3.0 nem lényeges, nem befolyásolja hátrányosan a használatot. A HD7850 bár új és remek a fogyasztása, valamint feature-ök tekintetében bajnok, magas ára és az elődökhöz képest sem nagyobb teljesítménye miatt még nem a legjobb választás. Ha olyan programot használsz ami az NV architektúráját használja, és lényegesen jobb lehet a teljesítmény - vagy fordítva, ezt neked kéne tudnod melyik.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#37211) csucsbicep válasza marcyman (#37208) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Egyébként nézd csak:[link]

(#37212) cut


cut
aktív tag

590 es kártyát nem érdemes venni szerintem. Eladni meg lehetelten, hulyen lenne bárki 590 et venni. 580 sli vagy a 6-os széria jobban megéri.
Az 590 en egy félresikerült széria...

134 piros pötty :)

(#37213) marcyman válasza csucsbicep (#37211) üzenetére


marcyman
aktív tag

Köszönöm a válaszokat!

Ezt jó tudni azért, hogy a régebbi lapok is támogatják. :)

Szerintem végül inkább maradok a „régebbi” 6950, 6970 vagy GTX 570 szériánál. (Ahogy a pénztárca engedi.)

A jövőre nézve talán a 2gb DDR5 kecsegtetőbb a GTX 570 1280 mb ramjával szemben.

(#37214) cut válasza marcyman (#37213) üzenetére


cut
aktív tag

480 at érdemes venni. De ha vársz egy picit akkor az 58o nak is jó áron lesznek.
Persze a 6970 is jó választás... :R

134 piros pötty :)

(#37215) 93.Szabi válasza marcyman (#37213) üzenetére


93.Szabi
aktív tag

Egy 6970-tökéletes választás lenne de egy 570-sem rossz bár akkor én is a 480-ast mondanám igaz sokat fogyaszt meg melegedik is de van benne kurázsi.

->>"♪♫ $z@ßł▐ さび▐ ♪♫"<<-▐ "A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt"▐ ══════════════════════════════════════════════════════

(#37216) csucsbicep válasza marcyman (#37213) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Ha olcsón meg kapod őket, mert Sapphire 7850 nagyon jó kártya, jó hűtéssel. Baromira lehet húzni őket és úgy elérik a GTX580 szintjét és ezt szinte az összes tudja.

(#37217) szasanyi válasza 93.Szabi (#37215) üzenetére


szasanyi
félisten

Először jónak tűnhet a GTX480 mert valóban erős, de az a magas fogyasztás és melegedés egyre nagyobb gond lesz. Arról nem beszélve, hogy fél-egy év múlva lehet eladhatatlan kategória lesz (mármint normális árért).

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#37218) gergo0328


gergo0328
senior tag

Sziasztok!

A mostani configomon szeretnék VGA-t és Tápot cserélni. Eddig a HD6870 x2-ben, a GTX580-570, 6970 2GB-os VGA-kon gondolkodtam esetleg a mostani 7-es szériás AMD-re érdemes spórolni és onnan venni egy 7970-50-et vagy kicsit gyengébbet?

Üdv Tóbi

ui,:Sajnos az utóbbi időben nem követtem a teszteket így nem nagyon tudtam dönteni :B

(#37219) Kean_Sorbo válasza Alpachino (#37195) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Van ilyen 25e alatt, csak máshol kell megnézni. Azért ajánlottam ezt, mert a hűtése hőcsöves, és nagyon jó. Amit te linkeltél azt most adta ki a Sapphire, ennek a gyártását meg megszüntették. Gondolom a 7-es sorozat miatt. Addig kell ilyet venni amíg van valahol.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#37220) csucsbicep válasza szasanyi (#37217) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Kivéve a Lightning.

(#37221) Alpachino válasza szasanyi (#37217) üzenetére


Alpachino
veterán

Azért vannak kivételek, eme brutális Lightning, :) [link][link] a GTX580-at, már alapfeszen is odaveri, a tuningról, meg a többi extráról nem is beszélve :K

[ Szerkesztve ]

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#37222) szasanyi


szasanyi
félisten

Felhoztátok példának az egyetlen és egyben legdráágább GTX480-at... ami még most annyi, aminél még újonnan sem ért sokkal többet. :N Tőlem jó, az én buxámat semmilyen tekintetbe nem terheli.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#37223) Alpachino válasza szasanyi (#37222) üzenetére


Alpachino
veterán

Ez van.. :) :C

De a GTX480 MSI TF II is kiválló vétel mostanában..... :K

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#37224) szasanyi válasza Alpachino (#37223) üzenetére


szasanyi
félisten

Persze... Paksra kötve, és + 2db 12cm ventivel két oldalról megtámogatva. ;]

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#37225) csucsbicep válasza szasanyi (#37224) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

A fenét. Lightning is simán lehűti a 480-at.

Most is elég szépen viszik őket HA-on.

[ Szerkesztve ]

(#37226) szasanyi válasza csucsbicep (#37225) üzenetére


szasanyi
félisten

Olyan 60-70k körül gondolom. Annyiért meg is érdemlik, hogy legyen egy olyan kártyájuk - használtan. :R :D

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#37227) Alpachino válasza szasanyi (#37224) üzenetére


Alpachino
veterán

:D Látom nem értesz hozzá de sebaj, van ez így kolléga, :K de itt egy kis olvasni való,[link] ha már a hírdetésem szövegét amit linkeltem, (minden le van írva,) nem olvastad ;]

65 fok terhelve, több órás BF3-al tesztelve...ez a Paks meg már retrós duma :D

De így olvasva a hsz-eidet nem is neked találták ki a Lightning-ot.... :) :C

[ Szerkesztve ]

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#37228) szasanyi válasza Alpachino (#37227) üzenetére


szasanyi
félisten

Elolvastam, de nem tartozom a potenciális vevőjelöltek közé - ezt talán sejthetted már -, és az az infó bőven elég. Azért mert a fogyasztás és használt kártya ára miatt én nem tartom jó vételnek 2012 Q1-ben, nem jelenti hogy láma vagyok - kolléga. :N Ennek ellenére nincs harag, a további szakértését meghagyom neked. Ezzel be is fejeztem e témát és az OFF-ot.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#37229) Alpachino válasza szasanyi (#37228) üzenetére


Alpachino
veterán

:R Megértelek.....azért tettem a hirdetésem után is, hogy "Ínyenceknek" :K

Az tény, hogy az átlag felhasználót nem igazán vonzza a Lightning, de ennek is megvan a vevő köre ami a privieim alapján elég szép számmal vannak :K

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#37230) 010203 válasza Alpachino (#37050) üzenetére


010203
tag

Ez a Sapphire elverne egy XFX 6850 Black Edition-t?
Vagy forma-forma lenne?

(#37231) Alpachino válasza 010203 (#37230) üzenetére


Alpachino
veterán

"Sapphire HD 6870" ha erről a kariról van szó, akkor igen, ha nem is sokkal, mivel az XFX 6850 BE egy gyárilag tuningolt példány

[ Szerkesztve ]

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#37232) schwartz válasza Alpachino (#37229) üzenetére


schwartz
addikt

Igy van. En is fenem a fogam ra. Meg Speed(R) kartyajara is... :D

If he dies, he dies.

(#37233) Alpachino válasza schwartz (#37232) üzenetére


Alpachino
veterán

:R Jól teszed.... :D

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#37234) sz.j


sz.j
nagyúr

Szevasztok!

Mivel eddig nem játszottam és csak elvétve néztem videókat, különösebben nem érdekelt, hogy milyen a gépben lévő VGA. XP alatt, mert 1024×768 felbontással, aránylag jól megvoltam az Nvidiás Asus EN8600GT Silent vga-val, relatíve éles betűk, jő képek mellett.
Most váltottam Win7 64bit-re (1024×768) és valahogy életlennek tűnnek a betűk, és a képek sem olyan jók mint XP alatt.
Mi a véleményetek, egy vga cserével lényegesen lehetne javítani az élességen?
És ha igen, akkor tudnátok egy nem túl drága, Silent típust (lehetőleg Nvidia-t) ajánlani?

Előre is köszi a segítséget.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#37235) szasanyi válasza sz.j (#37234) üzenetére


szasanyi
félisten

Milyen drivert van telepítve a kártyához?

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#37236) sz.j válasza szasanyi (#37235) üzenetére


sz.j
nagyúr

A Win7 Pro (64bit) automatikusan felrakott valamit, de nem tudom pontosan, hogy mit, sőt a WU-ról frissítést is töltött hozzá.
(Csak nem arra gondolsz, hogy nincs/nem lett felrakva a vga drivere ...?)

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#37237) szasanyi válasza sz.j (#37236) üzenetére


szasanyi
félisten

Van, mert a Win7 saját adatbázisból telepített drivert, de sztem az nem a legjobb. Tedd fel ezt, elvileg megoldja a problémát. Én nyomnék a monitornak is egy resetet, és ha nem alapértelmezettben használod, utáni állítanám a kívánt értékeket.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#37238) 010203 válasza Alpachino (#37231) üzenetére


010203
tag

És inkább egy HD6850 BE-t érdemes venni, vagy egy hasonló árkategóriájú Nvidia-t?

(#37239) Alpachino válasza 010203 (#37238) üzenetére


Alpachino
veterán

Ez szimpátia kérdése :K Én hasonló ár és teljesítmény esetén, NV.szoktam választani, de van aki fordítva.... :)

Tehát ha konkrét árat és karikat közölsz, akkor többet tudok/tudunk segíteni :K

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#37240) sz.j válasza szasanyi (#37237) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszi a linket, úgy néz ki, hogy ezzel a driverrel élesebbek lettek a betűk és a képek is.

Amúgy hagy kérdezzem meg, hogy az alábbi konfighoz (és a valószínű utódjához: LGA1155) milyen passzív VGA lenne a jó választás?
Alaplap: P35-DS4
Proci: E8400
RAM: 6GB
Monitor: Samsung 730BF
Win7 Pro, 64bit

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#37241) baloghzr2


baloghzr2
tag

Sziasztok,

Jovoheten megvennem a videokartyamat!Itt a ph-n a Sapphire Hd 6850-et ajanlottatok!A kerdesem az lenne,hogy mennyivel teljesit jobban a 6870????
Erdemesebb lenne hozza adni meg egy kis penzt vagy ha kicsit overlockolom a 6850-et el tudom erni a 6870-et sebesseget???Full hd-ben szeretnek jatszani!

Ez a konfigom:
Astock h61m hvs
Intel i3 2105
Kingston 4gb 1333
Fsp hexa 400
Dell u2412

Elore is koszi!

(#37242) szasanyi válasza sz.j (#37240) üzenetére


szasanyi
félisten

Használt, vagy új? Mennyi számít a fogyasztás? Egy alternatíva használt téren: Gigabyte 9600GT 512MB jó, én használtam olyat és abban a felbontásban játszani is lehet vele.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#37243) csucsbicep válasza baloghzr2 (#37241) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

FullHD-re inkább 6870. A 6850 950/1150-en hozza kb a 6870-et.

(#37244) szasanyi válasza baloghzr2 (#37241) üzenetére


szasanyi
félisten

Én is egyetértek a 6870-nel, olyannyira, hogy már annál is szükség lehet esetenként tuningra ahhoz, hogy ne-, vagy csak kevesebb legyen a grafikai kompromisszum (pölö BF3).

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#37245) sz.j válasza szasanyi (#37242) üzenetére


sz.j
nagyúr

Az, hogy használt vagy új azon még nem gondolkodtam, inkább azon, hogy lehetőleg olyan legyen ami hosszabb távra is (akár új konfig mellett is, pl. 1155) megoldja a vga témát.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#37246) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Szerintetek melyiket lenne érdemesebb vennem?
Tuningolás végett kérdezem ezt, van egy Gigabyte GTX460 SOC ami 900/1800/4000Mhz tud alapfeszen, ez már 33%os GPU tuning egy referencia 460hoz képest.
A kártya 39000Ft lenne, vagy érdemesebb egy GTX560ban gondolkodnom ami 43000Ft lenne.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#37247) szasanyi válasza sz.j (#37245) üzenetére


szasanyi
félisten

Akkor azt elsőként kell eldöntened. Ha új, és hosszabb távra szeretnéd akkor ahhoz több infóra van szükség:
- árkategória? (rendelkezésre álló anyagi keret)
- AMD vagy NV preferált-e? (bármi miatt, mert ugye több dolog is lehet)
- 3D teljesítmény (tervezés, játék, stb.) mennyire számít?
- halk is jó, vagy kizárólag passzív hűtéssel szerelt érdekel?

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#37248) baloghzr2


baloghzr2
tag

Csucsbicep
Szasanyi

Koszi a valaszt!

Es el fogja birni a tapom,ha 6870-et veszek???

Ezzel a konfigal:

Asrock h61m hvs
Intel i3 2105
Kingston 4gb 1333
Fps hexa 400

Ja es a 6870-bol is a Sapphire-t erdemes venni?

Elore is koszi!!

[ Szerkesztve ]

(#37249) csucsbicep válasza baloghzr2 (#37248) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Elviszi, főleg hogy egy keveset fogyasztó i3 van mellette.

(#37250) szasanyi válasza baloghzr2 (#37248) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen, a Sapphire jó gyártó és ajánlott, valamint az a táp elbírja gond nélkül.

Gaboman: magabiztosan nem vágnám rá, hogy tuti ez vagy tuti az. Az sem mind1 milyen GTX560, és milyen hűtővel? Az alaphelyzet ismeretében - és ugyanúgy tuninggal - a GTX560 jobb választás lehet. Persze attól is függ, mennyire tuningos példányt fogsz ki, de ebben nincs tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.