Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#36151) csucsbicep válasza Apollo_21 (#36147) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Én meg várnám a 7850-et.

[ Szerkesztve ]

(#36152) Apollo_21 válasza zoleeno1 (#36150) üzenetére


Apollo_21
addikt

Thx..Sajna pont ugyanezt a tesztet sikerült olvassam másfél hete:D Épp ezért nemtudtam eddig se dönteni....hol az egyik jobb 5fps-el hol a másik mondjuk 7%al...vagy fordítva..esetleg OC esetén eléggé elhúz a 69xx hez képest..de a többiért neméri meg..

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#36153) csucsbicep válasza Apollo_21 (#36152) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Várd meg a 7850 árát, hogy mennyi lesz. Teljesítménye pedig sokat fog még javulni az újabb driverek miatt. De pont a 78xx miatt sokan fogják eladni a 69xx karijukat, úgyhogy aprót is érdemes lesz nézegetni.

(#36154) Apollo_21 válasza csucsbicep (#36153) üzenetére


Apollo_21
addikt

Kénytelen leszek:D Felvet a pénz úgyis.....mint mindenki mást.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#36155) BeriHampeR válasza Apollo_21 (#36152) üzenetére


BeriHampeR
aktív tag

HD7850 jobb választás minden tekintetben, leszámítva az árát, már most adják elfele azok a tulajok a kártyáikat akik majd erre a szériára fognak váltani, mivel most még drágábban lehet értékesíteni, de ha megjelennek és az ára kb 70-80k környékén fog szerepelni, MAX 90k (árfolyam függő) Akkor a HD6950 aprón kb 50k fog érni, de ha jól alakul a forint lehet 45k ért is megkaphatod. de felesleges jósolgatni :D várni kell és majd akkor tedd fel újra a kérdést.

Addig is vedd meg azt a kártyát, újonnan s az maradhat cserekártyának a későbbiekben, mivel új ezért alsó hangon 3évig biztos szolgálni fog.

(#36156) lchicken


lchicken
csendes tag

udv
segitseget szeretnek kerni.
asus f8sg notim van, tonkrement benne a vga kartya, ami egy nvidia 9300m.
nem talalok sajnos belevalo ujat, ezert gondolkozom h cserelem egy ati radeon hd2400 -re.
elmeletileg kompatibilis, mivel ezt a fajta gepet szereltek mindket fajtaval.
a kerdesem az, lehet e ebben az esetben biost frissiteni, es hogyan kell?
thx elore is

(#36157) 93.Szabi válasza Apollo_21 (#36154) üzenetére


93.Szabi
aktív tag

Mindenképp várd meg,hogy milyen ára lesz a 7850-esnek és utána dönthetsz,hogy melyiket érdemesebb meg venni mert ha ténleg nem olyan sokkal jobb akkor nem érné meg a dupla árat de ha meg jobb lesz sokkal és még az ára sem lesz nagyon sok akkor egyértelműen az újabb lenne a jobb.

->>"♪♫ $z@ßł▐ さび▐ ♪♫"<<-▐ "A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt"▐ ══════════════════════════════════════════════════════

(#36158) Apollo_21 válasza 93.Szabi (#36157) üzenetére


Apollo_21
addikt

Naja..csak újabb gyártási tech..megminden kutyafaxxxaaa, driverek is javítanak rajta nemkeveset, nyár végére szerintem kiforrja magát mind árban mind tudásban..bőven.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#36159) 93.Szabi válasza Apollo_21 (#36158) üzenetére


93.Szabi
aktív tag

Ez így igaz addigra biztos be fog állni az ára de azt nem értem azt halottam,hogy március-elején fogják ki dobni őket de még a kanyarban sincsenek talán március végén jőnek. :F

->>"♪♫ $z@ßł▐ さび▐ ♪♫"<<-▐ "A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt"▐ ══════════════════════════════════════════════════════

(#36160) Apollo_21 válasza 93.Szabi (#36159) üzenetére


Apollo_21
addikt

Amíg nem gyűjtöm egyikre se össze nemis zavar:P madj akkor fog

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#36161) 93.Szabi válasza Apollo_21 (#36160) üzenetére


93.Szabi
aktív tag

Hát addig ne is :) Most nézelődtem igen jó árakért hozzá tudnál jutni egy 4870-eshez 15k-ért mennek és abból még engednének is ha szépen megkérnéd őket. :DDD

[ Szerkesztve ]

->>"♪♫ $z@ßł▐ さび▐ ♪♫"<<-▐ "A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt"▐ ══════════════════════════════════════════════════════

(#36162) Apollo_21 válasza 93.Szabi (#36161) üzenetére


Apollo_21
addikt

Vhogy nemlehet PCi-e..s lapba beletolni agp-s karit mi?:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#36163) 93.Szabi válasza Apollo_21 (#36162) üzenetére


93.Szabi
aktív tag

Hát nem igen . :D Vagy is én még nem halottam ilyenről.

[ Szerkesztve ]

->>"♪♫ $z@ßł▐ さび▐ ♪♫"<<-▐ "A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt"▐ ══════════════════════════════════════════════════════

(#36164) seu


seu
csendes tag

Sziasztok! 1280*1024es felbontàshoz elég egy 6770?kesobb akarok venni egy masik monitor t ahhoz majd veszek egy komolyabb kàrtyàt.bf3 megy rajta.amùgy q9400am van.köszönöm

(#36165) homeless09 válasza Apollo_21 (#36162) üzenetére


homeless09
őstag

gumikalapáccsal megoldható

seu: még bőven sok is :) de későbbiekhez jól jöhet

[ Szerkesztve ]

'Nobody, nobody does it better than Manchester United'. |

(#36166) BeriHampeR válasza seu (#36164) üzenetére


BeriHampeR
aktív tag

bőven elég arra a felbontásra, jó választás.

(#36167) seu


seu
csendes tag

Sapphire ok jok?25000ert lattam az a4 teamnal,vagy mas màrka jo,
?sima pcie os 1gb

(#36168) zoleeno1 válasza seu (#36164) üzenetére


zoleeno1
addikt

Oda még elég, magasabb felbontásra már nem. Húzz egy kicsit a procin is.
szerk: igen, Sapphire az egyik (ha nem a) legajánlottabb.

homeless09: balgaság, lsd fent.

93.Szabi: márc. 19-én kezdik forgalmazni Mo-on 78xx-et.

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#36169) homeless09 válasza zoleeno1 (#36168) üzenetére


homeless09
őstag

hm?

'Nobody, nobody does it better than Manchester United'. |

(#36170) zoleeno1 válasza homeless09 (#36169) üzenetére


zoleeno1
addikt

"még bőven sok is :) de későbbiekhez jól jöhet"

Nem igaz, arra a felbontásra jó. Magasabbra, fullhd-ra (mert mint írta monitort is venni fog, gondolom azt akar) már kevés lesz :K

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#36171) homeless09 válasza zoleeno1 (#36170) üzenetére


homeless09
őstag

1280-ra még kisebb kártya is bőven jó

'Nobody, nobody does it better than Manchester United'. |

(#36172) zoleeno1 válasza homeless09 (#36171) üzenetére


zoleeno1
addikt

de te nem ezt írtad...
"még bőven sok is" - nem igaz, erre a felbontásra pont jó
"de későbbiekhez jól jöhet" - nem igaz, magas felbontáson már kevés
BF3-at emlegette, vagyis új játékokról beszélünk, ennek fényében írtam amit írtam.

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#36173) seu válasza zoleeno1 (#36172) üzenetére


seu
csendes tag

Köszönöm

(#36174) homeless09 válasza zoleeno1 (#36172) üzenetére


homeless09
őstag

jólvan legyen igazad...nem kezdem el elmagyarázni...

'Nobody, nobody does it better than Manchester United'. |

(#36175) Schuby


Schuby
aktív tag

Eljött az idő, videokártyát vennék. saját kút főből 6850-et akartam venni, ki is néztem a pcx-nél de visszadobták hogy nincs raktáron.Kérdésem érdemes ebben gondolkodni, vagy nézzek mást? Mi most a best buy ebben a kategóriában
Gép:
CPU x4 955 BE
6gb RAM
Asrock 880 gxh usb3/sata3

[ Szerkesztve ]

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#36176) homeless09 válasza Schuby (#36175) üzenetére


homeless09
őstag

Milyen felbontáson használnád, és mennyi a max keret rá?

'Nobody, nobody does it better than Manchester United'. |

(#36177) Schuby válasza homeless09 (#36176) üzenetére


Schuby
aktív tag

36 lett volna a 6850 ezt rászánom,most 1650x1050 20"

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#36178) homeless09 válasza Schuby (#36177) üzenetére


homeless09
őstag

ITT találsz HD6850-eket :)

'Nobody, nobody does it better than Manchester United'. |

(#36179) BeriHampeR válasza Schuby (#36177) üzenetére


BeriHampeR
aktív tag

(#36180) baloghzr2


baloghzr2
tag

Sziasztok,

Én is a 6850-et néztem ki magamnak a vtx3d x edition!A 6850-ből melyik a legjobb gyártó?Sapphire vagy VTX3d?

Ehhez a konfighoz kellene:
Asrock h60m hvs
intel i3 2105
kingston 4gb
Dell u2412m

Milyen felbontásban tudnék játszani ezzel a konfiggal és kártyával?

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#36181) homeless09 válasza baloghzr2 (#36180) üzenetére


homeless09
őstag

Szia,

ha megfizeted a felárat, akkor egyértelműen Sapphire. Ahogy látom a monitorod tudja a fullhd-t, kis kompromisszumokkal ugyan, de tudnál játszani vele a monitorod maximum felbontásán.

'Nobody, nobody does it better than Manchester United'. |

(#36182) Izzé válasza baloghzr2 (#36180) üzenetére


Izzé
őstag

Helyes döntés! Jóval erősebb vga ez mint a 6770, ráadásul általánosságban elmondható, hogy elég jól bírják a tuningot is. Persze kivételek mindig vannak és erre alapozni nem szabad.
1920-ra ez a belépő szint, de ha nincsenek óriási igényeid, el lehet vele lenni. A másik kérdésedre a válasz egyértelműen a Sapphire! :K

(#36183) Kiskutyák


Kiskutyák
aktív tag

HY!

Lassan meghalóban van a 8800GTX-em... :W :W :W :W ez van, megszolgálta árát, idejét, a mai játékok simán futnak vele full grafikán. Legalábbis a legtöbb. :) Nem volt rá panaszom, kivéve, hogy kb. tojást lehetne rajta sütni. :)

Na a lényeg, hogy kinéztem az utódját. Sokat már nem játszom, ritkán van időm oda ülni,de akkor meg idegesít, hoyg percenként összemosódik a kép és szét fagy az egész gép. Win alatt egyszer sem fagyott, se HD filmek közben sem. Csak játékok. Sokszor lefutott rendszer stabilitás teszt akkor sose fagyott. Win rendbe rakva, hiába akkor is csinálta. Másik gépben meg még nem teszteltem a kártyát. Na de mind1. Úgyis öregecske már. :)

Amit néztem MSI GTX550ti OC 1GB [link]

nettó 24ért.

Nekem ennyit megér. Néztem teszteket, Jónak tűnik, fogyasztása kevesebb, ergo nem melegszik annyira. Memory Bandwidth -ben gyorsabb a 8800GTX-nél. Pixel Rate -ben is sokkal jobb, kivéve a Texel Rate ott valamivel alul marad a 8800GTXnél. [link]

Kiváncsi lennék, hogy valakinek van ezzel a típussal valami tapasztalata? Illetve, hogy mi a véleményetek? :) Max felbontás amiben használni fogom az fullHD 1920*1080.

Köszi

:R :R

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat!A kis emberek mindig ezt teszik de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz."

(#36184) BeerBier válasza Kiskutyák (#36183) üzenetére


BeerBier
senior tag

Üdv.

Hasonló kártya szolgál nálam,csaképp Cyclone hűtéssel...De a többi adat megeggyezik.
Igaz én csak 1680x1050-ben használom,de gondom még nem volt vele.
Persze jönnek majd mindjárt jópáran hogy ATI-t vegyél mert olcsóbb jobb szebben néz ki satöbbi....És persze igazuk is lesz sokaknak voltaképp.

Olyan vagyok mint egy hal....fejem is van,de a farkam irányit

(#36185) Kiskutyák válasza BeerBier (#36184) üzenetére


Kiskutyák
aktív tag

Volt már ATI kártyám is, AMD konfigom is. Most Intel van...az AMD konfigomnál nem volt ennyi fagyás, de ez most betudható a hibás 8800GTXnek :( :( :( :W :W ...Maradok az nVidiánál, a 8800GTX egy tökéletes kártya votl annak idején, de még a mai napig is az. Nagyon meg voltam vele elégedve, csak ne melegedne annyira. Most nekem azért kell egy uj VGA, mert ez haldoklik. Nem csúcskártyát keresek. Az 550ti akciós volt ahol megveszem, annyit még megér nekem amint írtam. :)

Tehát akkor neked nem volt vele gond. Sok fórumon olvastam, meg hozzászólásoknál, hogy sokan meg vannak vele elégedve. Na de várom a többieket is!!!! :) :) Kinek mi a tapasztalat!! :) :R :C

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat!A kis emberek mindig ezt teszik de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz."

(#36186) Izzé válasza Kiskutyák (#36183) üzenetére


Izzé
őstag

1920-ra kicsit erősebb vga-t néznék, minimum egy GTX 460-ban vagy 6850-ben gondolkodj. A Hardware Compare, pedig nem teszt, a specifikációkra alapozni így ebben a formában nagy butaság. A vga teljesítménye sok mindentől függ, javaslom nézz valódi teszteket! A HC csak arra jó, hogy tudd a fogyasztását, vagy még arra se.
Ezeket a teszteket nézd meg: [guru3d] tpu

(#36187) BeriHampeR válasza Kiskutyák (#36185) üzenetére


BeriHampeR
aktív tag

Ha Nvidia vonalon akarsz maradni akkor mindenképp 460GTX, akkor vedd ezt ha magas felbontáson s eleget játszol, de ha csak hébe-hóba unaloműzésként akkor elég lesz számodra az 550GTX

(#36188) Turbolada II válasza BeriHampeR (#36187) üzenetére


Turbolada II
őstag

Inkább pár ezressel drágábban egy 6850. Sokkal gyorsabb az 550Ti-nél.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#36189) BeriHampeR válasza Turbolada II (#36188) üzenetére


BeriHampeR
aktív tag

25K ért tud hozzájutni elvileg.. persze ha drágábban akkor mindenképp inkább HD6850.

(#36190) homeless09


homeless09
őstag

Azért látom a legtöbb user itt ATi fan :DDD

Hozzá tenném jómagam is az ATi-t (AMD) preferálom jobban :K

[ Szerkesztve ]

'Nobody, nobody does it better than Manchester United'. |

(#36191) BeriHampeR válasza homeless09 (#36190) üzenetére


BeriHampeR
aktív tag

csak Reálisak :D a számok magukért beszélnek.

[ Szerkesztve ]

(#36192) Turbolada II válasza Kiskutyák (#36185) üzenetére


Turbolada II
őstag

Nettó áron tudod beszerezni vagy mi?

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#36193) FrozenThrone válasza homeless09 (#36190) üzenetére


FrozenThrone
aktív tag

Ár/teljesítményben, ott vannak most a szeren az ATI kártyái ;)

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#36194) bresnyev


bresnyev
csendes tag

Sziasztok!

Előre is elnézést kérek tudatlanságomért, illetve fukarkodásomért! :)
Szóval videókártyát szeretnék venni minél olcsóbban, de használhatót... árban 10 ezer Ft környékét lőttem be, de eléggé elkavarodtam. Ja és újat akarok venni a garancia miatt.
Szeretnék játszani vele (bár javarészt nem arra venném), de nekem bőven elég lenne a max. 1024x768, ill. nem várok csodát (legújabb játékok nagy gépigénnyel, szűrők, stb) csak minél jobbat szeretnék választani.
Na ebben kérem segítségeteket.

Ezt a kártyát néztem ki első körben:

GIGABYTE Videókártya PCI-Ex16x ATI HD 5450 512MB DDR3

Ez mennyire számít vacaknak? Régebben egy GF 8600GT silent -em volt (tönkre ment), ez jobb? Esetleg mit érdemes nézni keresgélésnél? GPU órajel? Memória órajel? Hány bit-es? Vagy ezek önmagában semmit nem jelentenek?
Mit jelent amúgy egy kártyánál, hogy OC?

Előre is köszönöm a segítségeteket és a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#36195) Turbolada II válasza bresnyev (#36194) üzenetére


Turbolada II
őstag

A HD4850 használtan pár hó garanciával sokkal jobb vétel. Nagyon olcsó húsnak NAGYON híg a leve. Hogy mennyivel lassabb? 80 vs. 800 shader processzor.

[link]

[ Szerkesztve ]

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#36196) bresnyev válasza Turbolada II (#36195) üzenetére


bresnyev
csendes tag

És az kb. mennyibe kerülne? Vagy ne legyek lusta és nézzek körül? :) Csak az érdekel, hogy mi az "elfogadott" ár érte, ill. itt érdemes körülnézni vagy valami használt kártyákkal foglalkozó boltban?

(#36197) Turbolada II válasza bresnyev (#36196) üzenetére


Turbolada II
őstag

Én ezt [link] megnézném.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#36198) Izzé válasza bresnyev (#36194) üzenetére


Izzé
őstag

Tornázd feljebb kicsit a keretet ha már mindenáron újat akarsz venni. 13k-ért van gt430, ami megállja a helyét 1024x768-as felbontásban. Ennél gyengébb vga-t csak azok szoktak venni akik nem játszanak semmivel. Géped alkatrészei (proci, lap, táp, memória mennyisége)?

(#36199) dawil


dawil
tag

Szeretném lecserélni VGA-mat. Egy ilyet néztem ki. Igazából a kérdésem az lenne, hogy ez jobb vagy valamelyik másik 6850-es de Sapphire? Semmi vapor-x meg oc nem kell nekem. Csak a márka megbízhatósága, teljesítménye, venti hangja érdekel.

Összecsukható babakocsimat szétnyithatóra cserélném!

(#36200) Turbolada II válasza dawil (#36199) üzenetére


Turbolada II
őstag

Mind a 2 kártya nagyon jó.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.