Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#37151) ZozzHUN válasza Zadia (#37150) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Írta valaki, hogy 250/450/550 kb ugyanaz, de most nézem a tesztet, és 550est már érdemes venni. De hogy 550 vagy 560 se legyen azt nem tudom :)

(#37152) gera021


gera021
aktív tag

hello,

le szeretném cserélni az asus 6970-em, asus 7870-re, oka h kevesebbet eszik, szerintetek baromság az ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#37153) Izzé válasza gera021 (#37152) üzenetére


Izzé
őstag

Attól függ mennyit kellene ráfizetned.

(#37154) gera021 válasza Izzé (#37153) üzenetére


gera021
aktív tag

szerintem 30k biztos...

(#37155) MZsoltee válasza gera021 (#37154) üzenetére


MZsoltee
veterán

Értelmetlen számold ki mennyi idő alatt jön vissza a villanyszámlán...

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#37156) gera021 válasza MZsoltee (#37155) üzenetére


gera021
aktív tag

értem, akk nincs csere...

(#37157) ekiterv


ekiterv
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek melyik kártya (hűtése) a halkabb. Holnapig kéne döntenem.
Meg esetleg azt tudjátok-e, hogy egy
- P4 3.06 HT proci
- 2GB RAM
- P4SP-MX
ki tudja ezeket hajtani?

[HD 3850]
[HD 3850]

[HD 4650]

Melyiket ajánlanátok inkább?

Köszönöm előre is.

(#37158) kbalint95


kbalint95
csendes tag

Erre valaki?

[ Szerkesztve ]

"Az emberek azért szeretnek szörnyeket kitalálni mert akkor ők maguk kevésbé tűnnek annak."

(#37159) DeadBullet válasza ekiterv (#37157) üzenetére


DeadBullet
tag

Nekem egy Sapphire HD 3850-esem (az egy szlotos van nekem, az elso amit linkeltel, a masodik link nem megy) van a masik gepemben, malmozik szegenyke a Barthonom mellet. Eleg halknak mondhatom. De tul nagy halksagot ne remelj tole. Kihajtani nem fogja a procid, de azert megteszi, jatsz minel nagyobb felbontasban, hogy vga limites fele told a dolgokat mint kis felbontas es cpu limit legyen. De szemely szerint nem ajanlom, hogy vegyel meg abba a gepbe egy ilyen eros videokartyat, mert nem fogod kihasznalni es gepfejlesztesnel nem fogod tudni eladni mar senkinek kb. Mennyiert tudnal venni egy ilyen eros agp-s videokartyat?

Meg amennyire tudom, nem tul jo a tamogatas az agp-s hd 3000-tol felfele szeriahoz, mert az osszekoto Rialto (PCI Express AGP fordito Chip vagy valami ilyesmi) chip nem azokhoz tervezve hanem egy regebbi modellhez, talan az X1000es szeriahoz. En sokat szivtam a kartyammal, mert az nvidias (nForce 2-es) alaplapommal nem szeretik nagyon egymast.

[ Szerkesztve ]

Hataron tulrol! Steam: DeaDBuLLeT Origin: LorDDeaDBuLLeT

(#37160) Alastair' válasza ekiterv (#37157) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Egy 7600GT elég abba a gépbe.

Alister from Hell

(#37161) 93.Szabi válasza Zadia (#37147) üzenetére


93.Szabi
aktív tag

Jobb az 560 se az csak annyit tesz az se,hogy valamivel gyengébb mint a rendes de még így is bőven jobb mint az 550ti itt van egy kis teszt egy kicsit húzol rajta és a normál 560-as színtett hozza majd tudomásom szerint.

->>"♪♫ $z@ßł▐ さび▐ ♪♫"<<-▐ "A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt"▐ ══════════════════════════════════════════════════════

(#37162) baloghzr2


baloghzr2
tag

Blue@x
Izzé
ZozzHun

Köszi!!!Akkor marad a Sapphire radeon 6850!!!Szerintetek érdemes még várni vele,hátha lejjebb megy az ára vagy már ez is jó ár és nem valószínű,hogy lejjebb megy????

Előre is köszi!

(#37163) Izzé válasza baloghzr2 (#37162) üzenetére


Izzé
őstag

Nem valószínű, hogy ettől olcsóbb legyen, így is elég jó áron kapni már. Szvsz ne várj a vásárlással, jött a 7xxx széria, a 6xxx-t már nem gyártják, már csak raktársöprés megy.

(#37164) Bigeee


Bigeee
tag

Úgy valahogy, és ha ilyen tempóban kapkodják mint a jelenlegi legjobb vétel, akkor nem sokáig marad szerintem ennyi az ára :D

(#37165) Pedro78


Pedro78
senior tag

Üdv!

Vga-t cserélnék, ebben szeretnék segítséget kérni.

Jelenlegi konfigom :

Gygabyte EP35-DS3R,
Core2 Quad Q6600 2.4,
Radeon R4850,
2x2 Gb Black Dragon Geil 800MHz,
Nem mai konfig, idén lesz 3 éve, hogy összeraktam, de egyenlőre vga cserére futja csak.

Egy 6850-el jól járnék?

Ez miért olcsóbb ennél? A márka nem megbízható talán?

Bnet : Pedrochen#21774 - Steam-Origin : -tRs-Pedro - Epic : Pedrochen

(#37166) ZozzHUN válasza Pedro78 (#37165) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Szia

Azért olcsóbb, mert VTX3D, nincs vele semmi baj, nálam 6870es változat fut ugyanilyen hűtővel.

(#37167) Izzé válasza Pedro78 (#37165) üzenetére


Izzé
őstag

Ha legalább 1680x1050 a monitorod felbontása akkor tuningold a procid legalább 3GHz környékére és akkor már mehet mellé a 6850.

(#37168) baloghzr2


baloghzr2
tag

Sziasztok,

Tehat,mint ahogy tegnap mondtatok marad a hd 6850.Na most Sapphire-t ajanlottak itt a ph-n!
A Gigabyte Gv r6850oc-nak nagyobb a gpu es a memoria orajele is!sot az Asusnak is!Miert jobb megis a Sapphire???Vagy jobban jarnek egy Asusal vagy Gigabyteal???

Elore is koszi!

[ Szerkesztve ]

(#37169) 93.Szabi válasza baloghzr2 (#37168) üzenetére


93.Szabi
aktív tag

Gigabyte kártyák kerülendők az ASUS-Sapphire azért éri meg mert halk és jó hűtésük van.

->>"♪♫ $z@ßł▐ さび▐ ♪♫"<<-▐ "A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt"▐ ══════════════════════════════════════════════════════

(#37170) baloghzr2 válasza 93.Szabi (#37169) üzenetére


baloghzr2
tag

Tehat akkor az Asus-t erdemesebb megvenni vagy a Sapphire-t??

Az Asus 790mhz a Sapphire 775mhz-n megy!

Ja es az alaplapomon(Asrock h61m hvs) csak 1db 16x Pci-e es 1db 1x Pci-e van.Azt irjak nagysaga ket slot!De egy slotba kell berakni csak ket slot nagysagu helyet foglal,ugye?

Elore is koszi!

[ Szerkesztve ]

(#37171) kételkedem válasza baloghzr2 (#37170) üzenetére


kételkedem
addikt

De egy slotba kell berakni csak ket slot nagysagu helyet foglal,ugye?

igen!

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#37172) lsc válasza baloghzr2 (#37168) üzenetére


lsc
nagyúr

Még szerencse hogyha oc a kártya akkor nem alapórajelen megy. Az már más kérdés hogy annyi oc-ért teljesen felesleges fizetni amikor akár ccc-ben beállíthatod ingyen.

Az élet kegyetlen .

(#37173) baloghzr2 válasza lsc (#37172) üzenetére


baloghzr2
tag

És te mit ajánlanál Asus vagy Sapphire????fogyasztásban,gyorsaságban hűtésben melyik a jobb vétel?

Előre is köszi!

(#37174) baloghzr2 válasza kételkedem (#37171) üzenetére


baloghzr2
tag

Köszi!!!!

(#37175) lsc válasza baloghzr2 (#37173) üzenetére


lsc
nagyúr

Én sapphire-t vennék, annak ellenére is hogy az asus 3 év garis.
Azért van pát típus, nem csak egyfélét gyártanak.

Az élet kegyetlen .

(#37176) 93.Szabi válasza baloghzr2 (#37170) üzenetére


93.Szabi
aktív tag

Mindenképp egy Sapphire-t mondanám bevált halk hűtésük van.

->>"♪♫ $z@ßł▐ さび▐ ♪♫"<<-▐ "A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt"▐ ══════════════════════════════════════════════════════

(#37177) baloghzr2


baloghzr2
tag

Koszi!!!Akkor marad a Sapphire!

(#37178) kbalint95


kbalint95
csendes tag

Kezdő 3D-tervezésre szeretnék videókártyát és én a V4800-at gondoltam (AMD FirePro).
Mi a véleményetek?
Magával a vásárlással megvárnám az Ivy Bridge-s procikat, és belőlük egy i5-2570K-t gondoltam magamnak, 16GB 1600MHz-s RAMmal karöltve.

"Az emberek azért szeretnek szörnyeket kitalálni mert akkor ők maguk kevésbé tűnnek annak."

(#37179) ZozzHUN válasza kbalint95 (#37178) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Sajnos harmadjára se tudunk érdemleges választ adni. Keress fel pár olyat aki ilyenekkel foglalkozik.

(#37180) kbalint95 válasza ZozzHUN (#37179) üzenetére


kbalint95
csendes tag

Köszi, ez így tök korrekt, csak azt hittem h nem is akartok válaszolni a kérdésemre, esetleg csak átfutottatok felette. :)

"Az emberek azért szeretnek szörnyeket kitalálni mert akkor ők maguk kevésbé tűnnek annak."

(#37181) ZozzHUN válasza kbalint95 (#37180) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Figyelünk, ne aggódj. Ha gondolod van pár ilyen ismerősöm, ha nagyon nem találsz semmit akkor rájuk kérdezek.

(#37182) kbalint95 válasza ZozzHUN (#37181) üzenetére


kbalint95
csendes tag

Nagyon megköszönném, már tök régóta nyomozok eredménytelenül. :(

"Az emberek azért szeretnek szörnyeket kitalálni mert akkor ők maguk kevésbé tűnnek annak."

(#37183) prime_adam válasza kbalint95 (#37182) üzenetére


prime_adam
aktív tag

Hát ilyen téren én nem Amd-t választanék, nem vagyok semmi ellen, csak amiket pl én használok ott egytől egyig Nvidia van favorizálva.

Átgondoltad kell-e 16gb memória? Egyelőre a felét se fogod kihasználni, később meg fele áron bővítheted a memóriád.

[ Szerkesztve ]

(#37184) kbalint95 válasza prime_adam (#37183) üzenetére


kbalint95
csendes tag

Hát nézd, ami a V4800-zal van egy kategóriában az a Quadro 600. Ez alapján a specifikáció alapján erősebbnek tűnik az AMD. A memória most olcsó és szerintem megérné beruházni 16GB-ra, még akkor is, ha csak később használom ki. Bár több mint valószínű, hogy a 8GB is bőven elég lenne.
Arról mit gondolsz, hogy az nVidia segítségével 3D-ben tervezzek 3D-t? :D

[ Szerkesztve ]

"Az emberek azért szeretnek szörnyeket kitalálni mert akkor ők maguk kevésbé tűnnek annak."

(#37185) prime_adam válasza kbalint95 (#37184) üzenetére


prime_adam
aktív tag

Átmentünk off-ba mikor elég on-topic :D

Lehet hogy erősebb is, csak ha az Nvidia áll a háttérben (és ezen a területen sokszor ő áll ott), akkor már nem egyértelmű melyik lesz a gyorsabb. Őszintén szólva nem szoktam erről teszteket vizsgálni, de sokszor ez a helyzet. Plusz ott van a physx, akár plug-in formájában is beépíthető a maxba és sok szenvedéstől megsegít.

Mindenesetre ajánlom hogy interneten keress specifikus teszteket, hogy ahol használni szeretnéd, amire használni szeretnéd melyik, hogy teljesít.

(#37186) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!

27e ftig milyen video kártyát javasoltok?
Újat szeretnék,ATI,és Nvidia is játszik,és ebbe a kupacba kellene:
Giga SuperB 460w
Asrock 970 Extreme 3
Athlon II X3 460
3x2Gb Kingston HyperX Blu 1600mhz
Tudom, hogy már kérdeztem, de folyton észreveszek más szempontokat,más kártyákat, más pro/kontra érveket...
Az összeg max ennyi,1 forinttal sincs több,hiába kapnám meg a Star Trek Enterprise-t alig 3000 forinttal drágábban... :))
Előre is köszi!
Dodo

(#37187) kungzi válasza dodopek (#37186) üzenetére


kungzi
veterán

3*2GB ram? inkább 2*4 vegyél, az amd nem ismeri a tri channelt

használt vagy új videókarit?

(#37188) dodopek


dodopek
addikt

Igen, hanem írom le külön,ezt mindíg mondja valaki. :) 2x2 már megvan, és mivel elég olcsó veszek még hozzá 2gb.Többet éra 7esnek,mint a dual...
Így lesz a 3x2gb...

[ Szerkesztve ]

(#37189) bajaki válasza dodopek (#37186) üzenetére


bajaki
őstag

Szia!

Szerintem maradj a 6770-esnél. Abból a pénzből pont kijön. Nem rossz kis kártya.

Üdv:
bajaki

(#37190) Apollo_21


Apollo_21
addikt

És elmeséled mire kell 6giga?:D én a 4el is úgy vagyok h ha nem 7lenne fent nemis kellene csak max 2 talán 3..csak azért marad a 4 mert elég macerás volt utánna járni ennek a típusnak meg mert a vidkarinak pattint 1gigát.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#37191) BeriHampeR válasza dodopek (#37186) üzenetére


BeriHampeR
aktív tag

Feleslegesen variálsz.. ilyen meg olyan szempontok alapján.... HD6770 jelenleg a legjobb vétel ezen a szinten, mivel több pénzed nincs ezért irány a bolt és használd egészséggel.

Ahoz a procihoz erősebb felesleges. Max HD6850, de akkor is erősen húznod kell a procit hogy ki tudd használni az erejét.

(#37192) dodopek válasza Apollo_21 (#37190) üzenetére


dodopek
addikt

És milyen 6770es? Mert igazából ez a problémám.Itt ajánlotta egy kolléga az XFX ATi Radeon HD6770 1Gb (HD-677X-ZHLC) kiadásút, egy másik megjegyezte, hogy két kábeles a hűtése, lehet, hogy gond lesz a fordulatszám szabályzással.Nézegettem az ASUS ATi Radeon HD6770 1Gb (EAH6770/DC/2DI/1GD5)-t, megtetszett, hogy van rajta analóg monitor kimenet, de észrevettem, hogy alacsonyabb a memória órajele.
És hogy miért variálok ennyit? Emlékeztek mennyi memória kellett átlagosan egy géphez 6 évvel ezelőtt?Na, én akkor újítottam utoljára a konfigot.És valószínűleg legközelebb megint csak akkor fogom.Szóval most megpróbálok olyan gépet összehozni ebből a pénzből, ami a lehető legtovább életképes.Hát ezért kell a +2gb Ram...
Egy szóval,-és ígérem többet nem zaklatlak benneteket- Asus, vagy XFX?
Kösz, szép hétvégét!

(#37193) kbalint95 válasza prime_adam (#37185) üzenetére


kbalint95
csendes tag

Nem akarok beleszólni, de szerintem ha AMD HD széria, akkor csak Sapphire. Annak a hűtése is tuti jó.

"Az emberek azért szeretnek szörnyeket kitalálni mert akkor ők maguk kevésbé tűnnek annak."

(#37194) Kean_Sorbo válasza dodopek (#37192) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Nézd nekem ilyen volt, és nagyon meg voltam vele elégedve. A hűtése meg baromi jó, és csendes. Velem együtt sokan bizony a Sapphire-ra szavaznak.

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#37195) Alpachino válasza Kean_Sorbo (#37194) üzenetére


Alpachino
veterán

Ez mind szép és jó, de ez már 31K, amiért GTX550 TI is van, ami gyorsabb tőle..... :K

Ez már teljesen korrekt 6770 árban is [link]

dodopek : A fent linkelt SAPPHIRE-t ajánlom.... :K

[ Szerkesztve ]

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#37196) bajaki válasza dodopek (#37192) üzenetére


bajaki
őstag

Én is ezt ajánlanám. :K

(#37197) toronte


toronte
csendes tag

Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy mekkora upgrade lenne egy 4850 toxic lecserélése egy gtx 460-ra? Főleg halkabb gépet szeretnék, ezt viszont elérhetném egy Arctic Cooling Twin Turbo Pro hűtővel is olcsóbban, mint venni egy nagyobb tápot is a kártyához (jelenleg 350w, ami kevés).

Ár/érték arányban melyik racionálisabb? Új kari+táp, vagy vga hűtő felszerelése?

(#37198) szasanyi válasza toronte (#37197) üzenetére


szasanyi
félisten

A többi komponens és a felbontás ismerete nélkül nehéz megmondani. Milyen az a 350-es táp? A lényegesebb különbségeket itt láthatod.

[ Szerkesztve ]

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#37199) zolee86


zolee86
tag

Sziasztok!
Egy 6770 kártyát szeretnék venni, gondolom felesleges nagyobbat vennem a C2D E7500(3,6 Ghz )procihoz és 4 giga ddr3 ramhoz.
VTX-re és sapphire-re csak 2 év garit adnak, esetlen van olyan gyártó aki 3 is ad?
Melyik gyártót javasolnátok?

(#37200) szasanyi válasza zolee86 (#37199) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem a konfighoz fölösleges, hanem alacsony felbontás esetén. Attól nyugodtan vehetnél 6850-et is, ha legalább 1680x1050 felbontásban játszol. Amúgy már linkeltek egyet, aminek az ára is elfogadható.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.