Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#24301) Hunork válasza tototos (#24297) üzenetére


Hunork
veterán

A géphez amúgy passzol az 5570. Ne számolj brutál teljesítményre, a két évvel öregebb NV8800 GT, GS sorozat is jobb nála. Viszont egy alig fogyasztó kártyát kapsz, ha így döntesz.
A nagy kérdés az, hogy mire használnád? Internet-Office-Videó vagy játékra?
Ennyi pénzből sajna, nem lehet ütősebbet kiválasztani, az tény. (mármint újat) Nvidia meg semmi ebben a kategóriában, akkor inkább AMD!

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#24302) jookomak válasza Prime110 (#24298) üzenetére


jookomak
őstag

Egyik játék se a durva grafikájáról híres (hírhedt) szóval nem kell izgulni, simán vinni fogja a 4850. Batman ue3-as, az meg tényleg mindenen elfut. Annyi, hogy nem fogsz tudni aa-t használni, és lehet le kell venni a dolgokat high-ról mediumra.

(#24303) tototos válasza Hunork (#24301) üzenetére


tototos
őstag

1024x768 felbontáson CoD. 8500gt volt a gépben csak sajnos meghalt így ahelyett kell valami. Az a baj hogy 557-ből sem találok ddr5-t jó áron :F

(#24304) Izzé válasza Prime110 (#24298) üzenetére


Izzé
őstag

A procid miatt nem vennék erősebb vga-t abba a gépbe, azt meg neked kell eldöntened, hogy megér-e 20+k-t egy olyan DX11 vga ami teljesítményben ugyan annyit tud mint a 4850-d. Szerintem nagyon nem. :(

(#24303) tototos: Akkor keress GT240-t. Jó áron mennek és a COD-ok jobban is szeretik az NV-ket, 1024-re doszt elég lesz, a 8500GT után meg megváltás. ;]

[ Szerkesztve ]

(#24305) tototos válasza Izzé (#24304) üzenetére


tototos
őstag

Gt240-ből gáz a ddr3-as verzió? Sajna a ddr5 már nem kapható :(

(#24306) Hunork válasza tototos (#24303) üzenetére


Hunork
veterán

Hát igen, én csak DDR3 változatot tudnék mondani újonnan ebben az árfekvésben, de csak azért mert szerintem csak DDR3 változata van ennek a karinak. Ha rosszul sejtem, elnézést!

Viszont, ha szabad javasolnom, érdemes megfontolni a használt, persze tesztelt-kipróbált-és legalább 6 hónap garis VGA cserét, mert azért előre tekintve, úgy vélem, egy idő után úgyis lesz ott komolyabb hardver csere.

GT220-ból ha jól emlékszem, CSAK DDR3 -as jött ki, de gondolkodj rajta, mert az 5570 annál is jobb. Szerintem.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#24307) Izzé válasza tototos (#24305) üzenetére


Izzé
őstag

Lassabb mint a gddr5-el szerelt társa, de még így is az 5570 szintjén mozog, de tudod minden az ártól függ. :)

(#24306) Hunork: Létezik gddr5-s gt240, gyárilag asszem így adták ki, utánna kezdték a gyártók a saját vga-ikat ddr3-mal szerelni. A gt220-at meg szvsz ne keverjük ide, sokkal gyengébb az idáig szóbahozott vga-któl.

[ Szerkesztve ]

(#24308) Hunork válasza tototos (#24305) üzenetére


Hunork
veterán

Opps, bocs, én GT220a-t mondtam...elnéztem, elnézést!
GT240 nem rossz választás, ahogy fentebb mondták. A DDR3-as kb az 5570-el egál, a DDR5 meg jobb is, és télleg jót tesz a COD-nak az Nvidia... :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#24309) Prime110 válasza jookomak (#24302) üzenetére


Prime110
aktív tag

Köszi a választ és neked is Izzé kolléga, akkor marad a mostani! :)
Üdv!

(#24310) Chris78


Chris78
aktív tag

grando.hu/msi/msi_geforce_gts450_n450gts_md1gd3_1gb_pci_e_monitorvezerlo_1475449497.html

Ez megéri?
Bocsi ,hogy nem linkeltem be rendesen de mob telorol vagyok és arról nem tudom ,hogy kell. :'(

[ Szerkesztve ]

....és akkor a hetedik napon az Úr megnyomá a 'reset' gombot.

(#24311) redingitell


redingitell
senior tag

Sziasztok!
Én is vga cserére szántam el magam. Viszont nem igazán tudok dönteni a GTX 570, és a HD6970 között. Szerintetek melyik jobb választás? Elég sok tesztet nézegettem, de így sem jutottam előrébb. Főleg FPS játékokra kellene.
Corsair 650 tx táp, 2x4 GB Geil ultra cl7 1333MHZ, I5 750-es proci.
(Az ASUS dupla ventis vga-ja szimpatikus mind két típusban)

(#24312) Laci2277 válasza menyus11 (#24261) üzenetére


Laci2277
senior tag

Szerintem ha fullhd-ben nyomod a játékokat akkor nagyjából elég lesz a procid hozzá, pláne 3.4Ghz-en. Én GTX 480-at hajtok ugyan ilyen procival 3.2Ghz-en és eddig minden játék ment vele fullon. Úgyhogy csapj bele a lecsóba.

(#24311) redingitell Vegyél gtx480-at. A te általad említett két kártya között helyezkedik el teljesítményben, ugyan többet fogyaszt azoknál, viszont sokkal olcsóbb is.

Amúgy a 6970-es a nyerő!!

[ Szerkesztve ]

(#24313) zsole84 válasza menyus11 (#24261) üzenetére


zsole84
senior tag

Ha a lapon 1 pci-e foglalat van, akkor hová tennél 2 kártyát?

(#24314) Laci2277 válasza zsole84 (#24313) üzenetére


Laci2277
senior tag

Most néztem én is, akkor a 8800gts megy neki a levesbe. :D

(#24315) shteer válasza redingitell (#24311) üzenetére


shteer
titán

egy voks az 570re!

..szerintem jónak tűnik

(#24316) Hunork válasza Laci2277 (#24314) üzenetére


Hunork
veterán

már tegnap mondtam neki...nem is lehetett vón megcsinálni... :N

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#24317) zsole84 válasza Hunork (#24316) üzenetére


zsole84
senior tag

Amd kártya mellé is be lehet tenni Nv kártyát physx-hez, nem azért nem megy, hanem mert a lapon 1 pci-e foglalat van.

(#24318) Hunork válasza zsole84 (#24317) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!

Ezt vágom.
De a másik részét nem.
Akkor ma legalább újat tanulok.
Szóval: vagy SLI van vagy Crossfire. A korai megoldásoktól eltekintve ma az általános gyakorlat és eljárás, ha két, azonos típusú VGA van összekötve. Én még olyat nem hallottam, hogy AMD mellé Nvidia kártyát tesznek (monitor melyikbe van dugva ilyenkor?), és össze is lehet őket kötni. Megint más a korábban említett AGEIA kártya, melyet az Nvidia megvett és már rajta van minden NV kártyán. Mert az egy Fizikai gyorsító kártya volt.
Olvastam amúgy régebben ilyen jellegű próbálkozásokról, de ahogy nekem lejött, ezek nem hivatalos megoldások, és mindenki csak saját felelősségére csinálta.
Ha tévedek, kérlek, javíts ki, mert újat tanulni viszont szeretek.
Előre is köszi a segítséget!

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#24319) zsole84 válasza Hunork (#24318) üzenetére


zsole84
senior tag

Hivatalos soha nem is lesz, de meg lehet csinálni. [link]

(#24320) Hunork válasza zsole84 (#24319) üzenetére


Hunork
veterán

Köszönöm, ma sem keltem fel hiába!!! :K :R

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#24321) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Sziasztok.Kártyavásárlás előtt állok. Ki is néztem mavammak az 560 ti-t,de nem tudom melyik gyártót kéne választanom. Tudnátok ebben egy kis segítséget nyújtani?A válaszokat előre is köszi

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#24322) Hunork válasza GrooveHero (#24321) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!

Én Gigabyte -ot javaslok, OC változatot, gyárilag tuningolt, a hűtése rendben van. Nekem a kisebbik van GTX550Ti, és nagyon "baba". Augusztusban vettem, és még nem ment 65 fok fölé soha, pedig játszok rendesen...És csendes!
Bár mások meg mást fognak mondani, pl. Asust, az sem rossz.
Itt egy link, nézd meg, olvasd végig:
[link]

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#24323) tombar válasza GrooveHero (#24321) üzenetére


tombar
senior tag

szia!
msi, asus, giga (régebben voltak gondok az oc-s rev1es verziókkal, konkrétan nagyon sok megpusztult, de természetesen garra ment az összes), ebből próbálj meg rev2/3as verziókat venni. stabilabbak, jobban bírják a tuningot, bár alapórajelesek, de a sokak által dicsért winfroce 2 nevű hűtése van.
személyes választásom az msi twin frozr2 lenne. ha sikerül kifogni egy hawkot, akkor talán az lenne a legjobb. bár én annak visszavenném a core órajelét 900 körülira, bár 8+1es tápellátása van, ami nagyon jó és ha jól tudom erősebb a pcb-je.
talán játszhat még az evga is, ő hivatalos főpartner, de stock hűtése van.

Everybody knows, you dance like you fuck. So let me see you dance!

(#24324) lizRRR válasza GrooveHero (#24321) üzenetére


lizRRR
őstag

GIGABYTE GTX 560 TI-t javaslom még pedig azért , mert nagyon hatékony " WIND FORCE " hütés van rajta ami nagyon halk.

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#24325) GrooveHero


GrooveHero
addikt

srácok köszi a hszeket. néztem gigát, nem tudtam, hogy van már rev 3 is.
msinek kicsit alacsonyabb az orajele.ráadásul a hawk nem tudom meg ér e annyival többet. sztetek gigát honnan tudnék szerezni?(rev2 vagy 3)

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#24326) lizRRR válasza GrooveHero (#24325) üzenetére


lizRRR
őstag

HAWK hangosabb !

Még mindig a gigabyte állás ponton vagyok. :R

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#24327) tombar válasza GrooveHero (#24325) üzenetére


tombar
senior tag

elméletileg a rev1eseket váltották, de ebben sajnos nem vagyok biztos. ez lényegében a kisker kapcsolataitól függ, illetve attól h vmelyik nagyker importál e. az óra jelekkel annyira ne foglalkozz, 20 mhz ide-oda nem nagy eltérés. talán még szintetikus tesztek sem mutatják ki. esetleg egy 950es so-t is bevállalhatsz a gigától, ezeknek már muszáj rev2eseknek lenniük. a hawkot azért ajánlottam, mert az jól fel van készítve a magasabb órajelekre és remélhetőleg jóval stabilabb is. persze max. akkor ha 5k a differencia, efölött véleményem szerint nem éri meg.

(#24326) lizRRR: én eddig nem tudtam róla h hangos lenne (bár hallottam róla h a tf2 hűtők loadon ciceregnek, de kb. ki nem sz...le)

[ Szerkesztve ]

Everybody knows, you dance like you fuck. So let me see you dance!

(#24328) GrooveHero válasza tombar (#24327) üzenetére


GrooveHero
addikt

igen,egy giga so jól jönne, a 950 már pöpec. a jawk is komoly gép,nem hallgattad youtube-on a hangját?:D nem gyenge:D csak kicsit még sokba kerül nem?

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#24329) lizRRR válasza tombar (#24327) üzenetére


lizRRR
őstag

Én azt írtam h hangosabbak mint a WIND FORCE

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#24330) tombar válasza GrooveHero (#24328) üzenetére


tombar
senior tag

lol anno mikor olvastam róla teszteket, loadon viszonylag halk volt. megnéztem ezt. elég komoly. bár én úgy vagyok vele h nem a hang alapján választom a kártyát. pl simán ráraknék duál 120 millis delta fanokat is. 200+ cfm mindent megér.

(#24329) lizRRR: én meg nem is azért mondtam h félreértsd :R

[ Szerkesztve ]

Everybody knows, you dance like you fuck. So let me see you dance!

(#24331) zsole84 válasza tombar (#24330) üzenetére


zsole84
senior tag

Nem azért, de szerintem ez alapján elég gány ez a twin frozr hűtés...

(#24332) lizRRR válasza tombar (#24330) üzenetére


lizRRR
őstag

Akkor no problem :R

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#24333) GrooveHero válasza zsole84 (#24331) üzenetére


GrooveHero
addikt

nem gány,cyak nagyon hatékony,ezért hangos:D
a 275-ösöm twin frozr-je se volt sokkal halkabb

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#24334) zsole84 válasza GrooveHero (#24333) üzenetére


zsole84
senior tag

Ok, de attól, hogy egy hűtés hatékony, még nem kellene ordítania...

(#24335) tombar válasza zsole84 (#24334) üzenetére


tombar
senior tag

szerintem ez nem jó megközelítés. mindenhol kell lennie kompromisszumnak. pl. noctua hűtők halkak, hatékonyak de drágák. ezzel szemben az ac hűtők teljesítménye érdemlegesen alig maradnak el, elfogadhatóan halkak és nagyon jó árban vannak.
nem tudom h delta fanokkal találkoztál e már de piszok hangosak. ha a te megközelítésedet vennénk alapul akkor nem venné senki. elárulom h veszik.
másrészt ez egy hülye mérés, mivel egy jó házban, normális hűtés kialakításával a tf2-t elég 50-60%on hajtani loadon.

[ Szerkesztve ]

Everybody knows, you dance like you fuck. So let me see you dance!

(#24336) zsole84 válasza tombar (#24335) üzenetére


zsole84
senior tag

Nekem még nem volt ilyen hűtésű kártyám, csak meglepett ez a video. Én nem vagyok delta fan, így nekem fontos, hogy halk legyen a hűtés. Ennyi.

(#24337) GrooveHero


GrooveHero
addikt

van egy állítólag csak az usa-ban forgalmazott procihűtőm,egy sunbeam tuniq tower 120-as.ha a potit felhúzpm csitkára,már annak is szép hangja van,sztem mellette meg sem kottyanna a tf hűtő.meg amúgy is fülessel jáccok,szal a hang nem akadály

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#24338) tombar válasza zsole84 (#24336) üzenetére


tombar
senior tag

amúgy most ez engem is meglepett. a tf2 hűtéseket külföldi lapokon nagyon dicsérték, de itt ph-n mondták páran h brutál hangos. most néztem pár összehasonlító videót és sok különbséget nem hallottam. igaz ott csak ref. tf2 dCU volt terítéken.
amúgy no offense, épp ezért írtam h mindenhol ott vannak az elkerülhetetlen kompromisszumok.

Everybody knows, you dance like you fuck. So let me see you dance!

(#24339) Hunork válasza lizRRR (#24326) üzenetére


Hunork
veterán

Igen, igen, igen! :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#24340) Joe004


Joe004
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnek beruhazni egy uj vga-ra Bf3ra stb.... Ki is neztem egy 570 MSI Twin Frozr III Power Edition/OC -t. Szerintetek ez jo valasztas ? Jah es meg valami doboz hatoldalan 550W os tapot ir minimumnak. Tesztet nem igazan talaltam pont errol a modelrol, szerintetek tenyleg kell neki vagy csak a rossz minosegu tapok miatt van ra irva?

Gepem:
Gigabyte P55A UD4
Core i7 860 2.80Ghz
GEIL Value 6144Mb DDR3 1600Mhz CL8 TRIKIT
Chieftec 500W
Samsung 1Tb es 320 Gb HDD-k.
1db Pioneer DVD iro
Jelenlegi Vga Sapphire HD5850
Monitor Samsung PX2370 szoval full hd ben jatszok ezt csak azert irom.

(#24341) lizRRR válasza Joe004 (#24340) üzenetére


lizRRR
őstag

Elég a táp neki.

Én helyedben referencia modelt vennék , mert halkabb és azért 2-3 minusz fokért nem vennék egy porszívot.

Ez az én véleményem.

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#24342) GrooveHero válasza tombar (#24338) üzenetére


GrooveHero
addikt

kerről a rev3ról tudsz vmit?mert neten semmit nem találtam.
amúgy én is a gigával szimpatizálok,csak nem tudom honnan lehetne beszerezni egyet. mert állítólag nem túl könnyű hozzájutni

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#24343) redingitell válasza shteer (#24315) üzenetére


redingitell
senior tag

Köszi a választ,(neked is laci2277) én is az 570 felé hajlok. Szerinted az ASUS jó, vagy más gyártót javasolsz?

[ Szerkesztve ]

(#24344) csucsbicep válasza Joe004 (#24340) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Az egy dolog, hogy 550 van ráírva. Mert a tápok közt is nagy különbségek vannak. Egy minőségi 500-as elég lesz sztem.

(#24345) GrooveHero válasza redingitell (#24343) üzenetére


GrooveHero
addikt

mennyivel drágább az 560 ti-nél? tud is annyival többez? csak érdeklődök aztán meglâtjuk belefér e a keretbe

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#24346) Joe004 válasza lizRRR (#24341) üzenetére


Joe004
csendes tag

Na idokozben talaltam egy nagyon jo tesztet. A hangoktol nem nagyon felek jokat olvastam rola.De a fogyasztasos diagram nem nyugtatott meg :D. Viszont a teljesitmenye nagyon jonak nez ki, eleg sok jateknal megveri a referncia 580 ast. A full teszt ha valakit erdekel.

(#24347) GrooveHero válasza Joe004 (#24346) üzenetére


GrooveHero
addikt

a tesztre nekem error jött ki

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#24348) Joe004 válasza GrooveHero (#24347) üzenetére


Joe004
csendes tag

Bocsi ugynezki rossz linket copyztam. Ez a jo!

(#24349) Aullah


Aullah
tag

Sziasztok!
Gyors kérdés: Ha megveszem a hd6850-est, akkor ugye elég lesz a 400W FSP tápom, ugye? (a procim phenom x4 9650)

(#24350) olta válasza Aullah (#24349) üzenetére


olta
aktív tag

Megveheted nyugodtan, meg egy 350-es FSP vagy Hipro tap is nyugodtan elvinne. :K

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.