Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#23201) csucsbicep válasza Lawn (#23200) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Az E6600 nem lesz elég neki. Nyilván működni fog, de nem lesz a vga teljesen kihajtva.

[ Szerkesztve ]

(#23202) Daffchy


Daffchy
őstag

HD 6870-et melyik proci bírja kb kihajtani? (AMD fronton csak)

(#23203) maross válasza Lawn (#23200) üzenetére


maross
veterán

nem artana a procinak par plusz mhz. ha meg nincs meg a videokartya, es nem tervezel prociupgradet, egy kategoriaval kisebbet keress szerintem. ha mar megvan, akkor a procin probalj tuningolni.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#23204) trialboj válasza Izzé (#23195) üzenetére


trialboj
őstag

Azt nem tisztáztük, hogy az 500wos táp, egy phenom 965 mellet ami kb 120wot eszik, még mindig szabad válogatnom az izmosabb vga-k között is?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#23205) csucsbicep válasza Daffchy (#23202) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Kisebb tuninggal talán egy Phenom II X4 már elég neki.

(#23206) v.attis válasza jookomak (#23199) üzenetére


v.attis
őstag

Lehet, hogy nincs értelme, de ha a bővíthetőséget nézem akkor gazdaságosabb lenne, mint a sima médialejátszó. Egyébként valószínüleg médialejátszó marad, mert úgy néz ki nem tudom másképp összehozni egyelőre.
Amúgy ha lesz plazmám, akkor a mai videókártyák melyik csatolón küldenek ki képet már botolásnál? HDMI-n kimegy a kép azonnal? Tehát a fentebb leírt problémát milyen összekötéssel lehet megoldani?

(#23207) Daffchy válasza csucsbicep (#23205) üzenetére


Daffchy
őstag

Köszi szépen.
Most mindenképp egy VGA-t veszek, 6870 lesz az már biztos, de a procit nem tudom cserélni most. Athlon II X2-m van 3.6Ghz-n. Egy darabig azzal kell ketyegnie majd. :)

(#23208) csucsbicep válasza Daffchy (#23207) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Sok esetben nem lesz elég neki, de ha nem sokára cserélsz cpu-t, akkor már rendben van.

(#23209) RootRulez válasza Lawn (#23200) üzenetére


RootRulez
félisten

Ha jóféle mindenképp. Ha gagyi, akkor is, csak akkor kevésbé biztonságosan... Most nézem procira is gondoltad, válaszom csak a tápra vonatkozik. :D

A VGA-nak nem ártana egy jobb proci. :K

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#23210) Izzé válasza trialboj (#23204) üzenetére


Izzé
őstag

Persze, ha normális minőségű még csúcs vga-t is rakhatsz a gépbe, de ha valami codegen vagy hasonló akkor kb semmilyet. :)

(#23211) trialboj válasza Izzé (#23210) üzenetére


trialboj
őstag

Chieftec 500as jó vételnek tünt.

Utolsó kérdés, és utána tényleg nem lábatlankodok itt tovább.

Ha nem sürgős a vásárlás, akkor van értelme várnom, amíg kijön egy újabb sorozat, és lejjebb engedik a 6870-ek árát? És ha igen akkor itt 1-2000 ftos árcsökkenés lenne vagy komolyabb, csak egy átlagot érdekel, nem várom el, hogy pontosan megmondja valaki :)

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#23212) Izzé válasza trialboj (#23211) üzenetére


Izzé
őstag

Az jó lesz. Persze, van értelme várni ha nem sűrgős. Év végén 2012 elején elvileg jön a HD7xxx széria, ami lehet lejjebbviszi a hd6xxx árait, de az is lehet, hogy mivel 28nm-en jön az új generáció, olcsóbb lesz gyártani és ezt a teljesítményt akár már a 7k szériában is olcsóbban megkaphatod. De tudod, ha előre látnám a jövőt, már milliomos lennék. ;)

(#23213) trialboj válasza Izzé (#23212) üzenetére


trialboj
őstag

Köszönöm szépen a segítséget :D akkor lehetséges, hogy jövőre ugyanitt ugyanezekkel a kérdésekkel :D

további szép napot, trial

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#23214) Eyesis válasza Izzé (#23212) üzenetére


Eyesis
őstag

miért nem vagy? :)

Mennyire biztos ez a 2012 eleje? Én eddig 2011 végét sejtettem :) Karácsonyát :)

Eyesis

(#23215) Tothgera30 válasza Izzé (#23212) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Még ha frissen bejön, biztos lesz ára, mint általában. Várni kell egy fél évet hogy oda essen ahová mint a 6***-es kártyák.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#23216) Eyesis válasza Tothgera30 (#23215) üzenetére


Eyesis
őstag

igen, de a 6os kártyák árán rögönt látszani fog, nem? :)

Eyesis

(#23217) tombar válasza Eyesis (#23216) üzenetére


tombar
senior tag

nem hinném h annyira evidens lenne a király kategória árának a csökkenése. nekik az a céluk h az újat vegyék és ne a régit. a caymant meg úgy is megveszik, mert az a 7es széria közepébe megy, de csak később.

Everybody knows, you dance like you fuck. So let me see you dance!

(#23218) Eyesis válasza tombar (#23217) üzenetére


Eyesis
őstag

akkor ha idén akarok venni kártyát akkor tök nyolc meddig várok?

Eyesis

(#23219) tombar válasza Eyesis (#23218) üzenetére


tombar
senior tag

ha abszolút csúcskategóriát akarsz, akkor esetleg, de most az euró árfolyama (kb. 305 Ft) miatt én egy darabig nem vennék. a csúcs 7000ek az első pár hétben nyilván drágák lesznek, de talán majd beállnak a a 6970 szintjére. persze ez nagyrészt függ a teljesítményüktől is. ha felső-középtől lefele szeretnél venni kártyát, akkor én a helyedben figyelném az adott céget h miként reagál az árfolyam ingadozásokra. tartósan erős forintnál érdemes venni, feltéve ha nem sürgős.

Everybody knows, you dance like you fuck. So let me see you dance!

(#23220) maross válasza tombar (#23219) üzenetére


maross
veterán

inkabb 288.9 most, mint 305 :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#23221) tombar válasza maross (#23220) üzenetére


tombar
senior tag

szerintem elnézted. a 288.9 egy nagyon jó vételi ár. de ugye mi az eladási árt nézzük, az meg 300 Ft körül mozog. jó ha 296 (pl OTP). pénzváltóknál nyilván olcsóbb, de nem abban váltják át értelemszerűen.

[ Szerkesztve ]

Everybody knows, you dance like you fuck. So let me see you dance!

(#23222) maross válasza tombar (#23221) üzenetére


maross
veterán

ez a kozeparfolyam. ha kartyaval fizetsz, ennyivel szamoljak.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#23223) tomipower


tomipower
csendes tag

Hali!
Nekem olyan kérdésem lenne milyen vgt-t vegyek?!

Jelenlegi konfigom:

Asrock N61P-S alaplap

AMD x2 240 2,8 Ghz CPU

Kingston 2x2 GB DDR II RAM

Asus ATI HD4350 512MB Silent VGA

3 éve vettem a gépet 50%-ban internetezésre, 40% Photoshop (fotós lennék) a maradék 10% a játék(cs 1.6) más nem is igen menne...
Eddig egy 17-s Eizo monitort használtam most lecseréltem egy 23" dell-re és megjött a kedvem az újabb játékokra is :)
A kérdés a következő 30-40-ből szeretnék venni egy normális vga-t és játszani, esetleg Full HD-ban ha már úgy is tudja a monitor!
Vagy szerintetek akkor már procit is kéne venni?

(#23224) tombar válasza maross (#23222) üzenetére


tombar
senior tag

sry. elnéztem :) kicsit fura volt nekem is. portfoliót még ma nem néztem meg. na mindegy, szerintem a magyar kereskedői mentalitással nyugodtan számolhatunk 300 Ft-tal :(((

Everybody knows, you dance like you fuck. So let me see you dance!

(#23225) Buster17


Buster17
addikt

35k ért milyen vga-t ajánlatok? használtan is jó min 1 év garival.

azt elfelejtettem mondani, hogy full hd-ba nem tudom vinni a monitorom miatt

[ Szerkesztve ]

(#23226) Tothgera30 válasza Buster17 (#23225) üzenetére


Tothgera30
Ármester

6850-et vagy 6870-et. Apróból egy nagyon halk hűtéses Giga OC-t vagy Asus DirectCU-t le lehet vadászni, 6870-ből pedig örülsz ha találsz ennyiért.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#23227) lsc válasza Buster17 (#23225) üzenetére


lsc
nagyúr

Az adataidnál lévő gépbe ?

Az élet kegyetlen .

(#23228) Alastair' válasza Buster17 (#23225) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ha a Sempron 140-hez és 2x1 giga ramhoz vennéd, akkor egy 5670 is sok.

Alister from Hell

(#23229) Buster17 válasza Alastair' (#23228) üzenetére


Buster17
addikt

nem ahhoz kell :)

többeknek köszi

(#23230) Alastair' válasza Buster17 (#23229) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Akkor 6850 vagy GTX460.

Alister from Hell

(#23231) Yxcvb


Yxcvb
csendes tag

Sziasztok.Az A8-asba levő APU mennyivel jobb a 7800GS-nél?A meglévő rendszeremet szeretném frissíteni.

(#23232) reflxx


reflxx
aktív tag

Sziasztok! Vettem ma 1 zsír új 6950 2gb DCU II vga-t. és cs:s-ben ugyanannyi fps van mint az 5770-nél.. szerintetek miért?:/

(#23233) Alastair' válasza reflxx (#23232) üzenetére


Alastair'
nagyúr

CPU?

Alister from Hell

(#23234) reflxx válasza Alastair' (#23233) üzenetére


reflxx
aktív tag

AMD Phenom II 955 3.2Ghz. de gondoltam rá hogy 3.6körülire húznám..

(#23235) lizRRR válasza reflxx (#23232) üzenetére


lizRRR
őstag

Na ott a hiba ugyanis a VGA-T nem hajta ki a CPU.
Na most addig húzd ameddig csak tudod , mert AMD procik eleve gyengébbek mint egy intel és erre lehet rám fognak förmedni és erre azt fogják mondani h annyival is olcsóbb...
És játékban nincs különbség.
Na igen , de !

Ha megnézik az emberek órajeleket nem nézik... csak eredményt nézve óóó hisz ez ugya azt tudja mint a másik és ez olcsobb akkor ezt veszem igen , csak hogy az AMD 3.2 GHZ-n van egálba egy intel 2.6 GHZ-val...

Szóval ha rám hallgatsz , és a procihütőd engedi akkor addig húzd ameddig csak tudod.

[ Szerkesztve ]

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#23236) tombar válasza reflxx (#23234) üzenetére


tombar
senior tag

ez kb olyan, mintha egy i3assal tolnád.
amúgy erőteljes cpu limited van sajnos. ehhez a cpu-hoz egy 6870 lenne a plafon, de lehet h sokat mondtam. amúgy nem volt rossz választás, egy jó darabig el leszel vele, persze az idő múlásával egyre jobban fog jelentkezni a cpu limit.

[ Szerkesztve ]

Everybody knows, you dance like you fuck. So let me see you dance!

(#23237) Alastair' válasza lizRRR (#23235) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Azt ne mond már, hogy egy 955 csak egy 5770-est tud kihajtani? :W

Itt is tényleg szar a 955:

Természetesen meg kell rántani, főleg egy 6950-eshez. Minimum 4GHz.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#23238) lizRRR válasza Alastair' (#23237) üzenetére


lizRRR
őstag

Na már meg is van az első :DDD :DD

Egy szóval nem mondtam hogy csak egy 5770 tud ki hajtani.
Én csak azt mondtam h mindenképpen meg kell rántania a procit. ;)

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#23239) Alastair' válasza lizRRR (#23238) üzenetére


Alastair'
nagyúr

De ezt a "már meg is van az első" arcot gyorsan vedd vissza.

tombár: "ez kb olyan, mintha egy i3assal tolnád." :W

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#23240) tombar válasza Alastair' (#23239) üzenetére


tombar
senior tag

mert amúgy az alapórajeles 955 és a 2100 között tényleg nagy a különbség.
amúgy amit beraktál képen, látszik h a 760astól csúnyán lemaradt. na most gondolj bele, mekkora lenne a differencia, ha csak a 2300at vennénk alapul. jó az igaz h nem egy súlycsoport, de ha már egy nehalem is lenyomta, akkor hiába toldozzuk foltozzuk, nem hozza a kívánt teljesítményt.
másrészt meg légyszíves ne bomolj annyira, mert fogja magát vmelyik jó képességű azt kibannol flame miatt. thx :)
/no offense :B /

[ Szerkesztve ]

Everybody knows, you dance like you fuck. So let me see you dance!

(#23241) sagesz93


sagesz93
addikt

Hi!
Single slotos vga-t keresek egy ilyen házba.
A körítés: asrock h61m-itx és i3-2100
Értelmes vga-t szeretnék, ami esetenként játékra is alkalmas.(persze bizonyos szinten, nem várom el a fullhd minden maxon sima futtatást)
Ez tetszett meg a legjobban, de ahogy nézem ez csak ddr3-as míg a többi 6670-es ddr5-s.
Valami még erősebbet elviselnék...

(#23242) lizRRR válasza Alastair' (#23237) üzenetére


lizRRR
őstag

Látod 2.8 is majdnem 20 pts fölé megy.
az AMD 3.2 hez képest readásul egy X6-os 1100

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#23243) Alastair' válasza tombar (#23240) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A 2100 is csak 2 magos.

flame miatt? :Y

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#23244) AxBattler válasza sagesz93 (#23241) üzenetére


AxBattler
félisten

Nézz körül az XFX-nél:
HD6670
HD6750
HD6770 ÁRGÉP - szerintem elég jó áron van...
HD5670 ÁRGÉP - ócsóér'...
HD5750
HD5770

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#23245) tombar válasza sagesz93 (#23241) üzenetére


tombar
senior tag

szia!
ha nem tévedek a sapphire-nek van single 6850ese és 6770ese. bár ezek már jórészt gaming kártyák. sok minden függ a memória sebességétől is, de az is lényeges h milyen gpuval van párosítva. szerintem lowend kategnál nem hinném h olyan orbitális különbség lenne. ha normális az árdifferencia a gddr3as ás 5 verziók között, akkor nyerő lenne az utóbbit választani. nagyon nem akarsz 2 slotos kártyát? na igen az xfxek elég jók :)

[ Szerkesztve ]

Everybody knows, you dance like you fuck. So let me see you dance!

(#23246) Dtomka válasza Alastair' (#23239) üzenetére


Dtomka
veterán

az órajel nagyon fontos. nekem régebben intel q 6600 2.4 -most i5 2500 k van, mind 2 négy magos - tapasztalatom, játékokban megugrott az fps szám!

[ Szerkesztve ]

(#23247) sagesz93 válasza AxBattler (#23244) üzenetére


sagesz93
addikt

Big THX! :R
Az 5670 az ami jól néz ki, árban is.
De majd még nézegetem ezeket, sose találtam volna meg!

tombar: vennék én 2 slotos kártyát, ha elférne ebbe a házba... vagy ha lenne olyan ház ami ugyanennyibe kerül és hasonló dolgokat tud, csak belefér egy 2 slotos kártya. Nem igen van ilyen, de persze ugyanúgy mint most a vga-nál, lehet most is valami újat mutat valaki. :)

(#23248) Alastair' válasza sagesz93 (#23247) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Az 5670-es egy nagyon jó kis kártya, csak arra figyelj, hogy GDDR5-öst vegyél.

Alister from Hell

(#23249) tombar válasza Alastair' (#23243) üzenetére


tombar
senior tag

2 magos, de van ht, bár... tudjuk jól h a natív 4 magos alkalmazásoknál nem sokat ér. nyilván ott a 955 a nyerő. pl ezért nem értem ha 2100k-t miért nem adták ki. sztem még 4-4,5-nél sem érné utol a 2300at, így nem lenne házon belüli konkurencia.

a másikra:
hát ja. van pár tag, akivel összeakasztottam a bajszomat és bannoltak is. az a vicces h véleményem szerint semmi személyeskedés nem volt a dologban (na igaz masszív off volt, de ugye arra ott az off topic) csak próbáltunk egy értelmes vitát folytatni (najó az egyiknél felhoztam a legeslegelején a fanboy témát, de utána az ebből adódó félreértéseket próbáltuk normális hangnemben megbeszélni) aztán vhogy kijutottunk a banhoz.
amúgy nem vettem flamenek, nyilván neked is van álláspontod, amit jónak látsz. ezzel nincs is gond. csak mások egy hevesebb vitát (ami ugye szintén messze van a személyeskedéstől, ergo veszekedéstől) félreértenek. na mindegy ebbe nem akarok túlságosan belemenni, kár a szóért.

sagesz93 : ja értem. azt hittem abba is be lehet suvasztani. az 5670 jó választás. bár a 6670 sem elvetendő

[ Szerkesztve ]

Everybody knows, you dance like you fuck. So let me see you dance!

(#23250) AxBattler válasza sagesz93 (#23247) üzenetére


AxBattler
félisten

Lassan a testtel!
Most nézem, hogy ez is GDDR3-as, és tényleg jobb lenne az ötös.
Szóri...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.