Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#24501) 93.Szabi válasza toldy (#24497) üzenetére


93.Szabi
aktív tag

Ezt nem értem ,hogy mire írtad nekde azt írtam mert linkelted ,hogy gtx 560 evgat veszel ere azt írtam az kitűnő lesz úgy ,hogy ezt nem értem ,hogy mire írtad :F

->>"♪♫ $z@ßł▐ さび▐ ♪♫"<<-▐ "A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt"▐ ══════════════════════════════════════════════════════

(#24502) 93.Szabi válasza Chris78 (#24500) üzenetére


93.Szabi
aktív tag

Szia.

Én a HD 4890 1GB-ost ajánlanám ez jóval erősebb mint a 450 1gb-os itt egy kis öszehasonlitás ajánlóm figyelmedbe :R

->>"♪♫ $z@ßł▐ さび▐ ♪♫"<<-▐ "A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt"▐ ══════════════════════════════════════════════════════

(#24503) 93.Szabi válasza Chris78 (#24500) üzenetére


93.Szabi
aktív tag

És árban sem nagyón különböznek szerintem és úgy tudóm. :R

->>"♪♫ $z@ßł▐ さび▐ ♪♫"<<-▐ "A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt"▐ ══════════════════════════════════════════════════════

(#24504) 93.Szabi válasza KAMELOT (#24499) üzenetére


93.Szabi
aktív tag

Szia.

Hát talán a hd 5750-et mondanám a kér kari közül de nem sokkal jobb :R

->>"♪♫ $z@ßł▐ さび▐ ♪♫"<<-▐ "A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt"▐ ══════════════════════════════════════════════════════

(#24505) petisubaru


petisubaru
tag

Gondolkodtam rajta úgy döntöttem hogy inkább mégis nagyobb kategóriás kártyát veszek GTX 460 1gb, HD 5830 1Gb, vagy HD 6850 1Gb? Full hd monitorhoz kellene 24", és AMD X4 970 a proci ezt azért írtam mert azt mondják, hogy a ati kártyákhoz nagyobb teljesítményű gép kell ( inkább Intel )hogy jól tudjon teljesíteni ez igaz? Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#24506) KAMELOT válasza Chris78 (#24500) üzenetére


KAMELOT
titán

Ha nem számít a fogyasztás és keményen akarsz játszani akkor HD4890 1GB vagy GTX285 1GB
Ha számít akkor GTS450 vagy HD5670 itt is mennek fullon a gamek csak AA nélkül meg néhány beállítást mediumra kell levenni.

(#24505) petisubaru: mennyi a keret rá és milyen felbontású a monitorod?

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#24507) petisubaru válasza KAMELOT (#24506) üzenetére


petisubaru
tag

a

[ Szerkesztve ]

(#24508) KAMELOT válasza petisubaru (#24507) üzenetére


KAMELOT
titán

:D Kicsit bővebben is lehet válaszolni! :D

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#24509) petisubaru válasza KAMELOT (#24508) üzenetére


petisubaru
tag

Véletlen volt bocsi azt hittem nekem válaszoltak nem figyeltem :))

(#24510) 93.Szabi válasza petisubaru (#24509) üzenetére


93.Szabi
aktív tag

Szia.

Ere én is kiváncsi lenék ,hogy milyen felbóntású a monitorod.
Az ,hogy az ATI-kártyákhoz erősebb gép kell az nevetség alapból az ATI-az AMD-hez passzol és mint tudjuk az Intel az erőseb még mindig :R

->>"♪♫ $z@ßł▐ さび▐ ♪♫"<<-▐ "A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt"▐ ══════════════════════════════════════════════════════

(#24511) Atti0925


Atti0925
tag

Mire elég egy HD6770es vga,ha fullhdban játszanék néhány autós játékkal(NFS-ek,Dirt3,F1)egy i3 2100essel lenne hajtva?
Kicsit drágállom(főleg most) a 6850est,a 6790es meg szinte ugyanabban az árban van,használtan meg a 5830as meg ritka,mint a fehér holló :(
Nem vagyok egy hardcore játékos,csak hobbi,heti pár óra játék.

Realme Narzo 30 5G

(#24512) petisubaru válasza 93.Szabi (#24510) üzenetére


petisubaru
tag

A monitorom 1920x1200 felbontás de akkor ati vagy nvidia, ezt azért írtam mert láttam ezt a videót: http://hardver-teszt.hu/test.php?tID=344 és ebből kiderült hogy az nvidia jobban teljesített az amd procival én is csodálkoztam.

(#24513) Chris78


Chris78
aktív tag

Ok.
Nagy köszi a válaszokért. Igy már átlátom a lehetöségeimet. :C :C :R :R

....és akkor a hetedik napon az Úr megnyomá a 'reset' gombot.

(#24514) 93.Szabi válasza petisubaru (#24512) üzenetére


93.Szabi
aktív tag

Szia.

Hát ez alaból nem lehet valós mert az AMD meg az ATI már együtt dolgoznak így logikus ,hogy AMD az ATI jobban passzol az Intel meg az Nvidiához ez így volt mindig és így is lesz szerintem ha más kollégának más a véleménye javitson ki de én így gondolom.

Erről meg.hogy ATI vagy Nvidia nekem mind a kettő volt már nem 1 nem 2 de szerintem az Nvidia a befutó mert a játékok többségét mind Nvidiára csinálják csak a logóból ítélve én még nem láttam mostani olyan játékot ahol mutatnának ATI-logót de Nvidiát annál többet látni. Szóval ezel csak azt akartam le írni ,hogy jó az ATI mert jó én is tapasztaltam de játékokra sokkal gyengébb képhatást nyújt mint az Nvidia már csak a physx véget is az ati mellé hiába raksz be nvidiát mer volt úgy is nálam de nem találják az összhangot.
Ez az én tapasztalatom és személyes véleményem.

->>"♪♫ $z@ßł▐ さび▐ ♪♫"<<-▐ "A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt"▐ ══════════════════════════════════════════════════════

(#24515) 93.Szabi válasza Chris78 (#24513) üzenetére


93.Szabi
aktív tag

Nincs mit remélem találsz egy megfelelőt :K :R

->>"♪♫ $z@ßł▐ さび▐ ♪♫"<<-▐ "A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt"▐ ══════════════════════════════════════════════════════

(#24516) 93.Szabi válasza petisubaru (#24512) üzenetére


93.Szabi
aktív tag

Amúgy árban mire gondolsz meddig szeretnél el menni mert az nem írtad még le :F

->>"♪♫ $z@ßł▐ さび▐ ♪♫"<<-▐ "A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt"▐ ══════════════════════════════════════════════════════

(#24517) tombar válasza 93.Szabi (#24514) üzenetére


tombar
senior tag

nem teljesen fedi a valóságot h amd kártyák jobban is mennek amd procikon. pl ha csak a natív 4 magot nézzük és az árt, akkor a régi nehalem 760ason is jobban mentek a gammák, mint a 955esen, pedig annak magasabb is az alapórajele. manapság sandyken mennek jobban a játékok, mint a denebeken.
2011ben 13 dx 11es amd gaming envolved játék van az amd számláján, míg az nV partján csak 5 versenyző van. anno a pc játékok hajnalán tényleg nV logó virított mindenhol, de mára már eléggé megcsappant a játékok száma.
am én is csak nV kártyát vennék, bár másnak általában amd-t ajánlok, ha nincs kikötést brand illetően. :)

Everybody knows, you dance like you fuck. So let me see you dance!

(#24518) KAMELOT válasza petisubaru (#24512) üzenetére


KAMELOT
titán

Írtam....... írd le a felbontás és a keretet aztán itt a fórumon megmondják mi a legjobb választás!
Felbontást tudjuk 1920x1200
Keret rá?????

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#24519) petisubaru válasza 93.Szabi (#24516) üzenetére


petisubaru
tag

Már tuti eldöntöttem, hogy gtx 460-at veszek vagy msi, vagy evga, esetleg, asus plafon 35-ezért most elkezdtem nézelődni használtak terén is, de lehet tudok nagykerből szerezni ismerős által nem tudom ott mennyi lehet. Boltból újonnan felejtős mert ennyiért eddig még nem találtam sehol, de ha valaki talál 35-ért boltban akkor azt szívesen venném.

(#24520) Hunork válasza Chris78 (#24500) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!

Hát, NV részről nagy ellenfél nincs, mert adott a kinézett kártya. használtan talán egy GTX2xx karit lehetne beszerezni, de azok egyfelől DX10 karik, és brutális áramzabálók!! Esetleg egy GTX550Ti használtan, azért azzal előrébb vagy, AMD részéről a HD6770 karit mondanám. Kérdés a végére a szokásos: mekkora a keret? :K

hopp, most nézem, már elkéstem, nem lapoztam... :N

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#24521) 93.Szabi


93.Szabi
aktív tag

Hát kedves kollégák én még nem találkoztam ma sem ojan játékal ami AMD vagy akkár ATI -logóval kezdené de Nvidiábol annál többet és Intelből is szóval én még meg maradok annál a jó öreg felállásnál AMD+ATI-Intel+Nvidia. :R

->>"♪♫ $z@ßł▐ さび▐ ♪♫"<<-▐ "A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt"▐ ══════════════════════════════════════════════════════

(#24522) kutkut válasza 93.Szabi (#24521) üzenetére


kutkut
addikt

Akkor azt mondjátok, hogy inkább egy gtx 560, mint egy 6870? Vagy a 6870-nek mi az ellenfele? Az 560 3k-val drágább (aprón)... :U

Thx. :R

Meizu MX3 32GB

(#24523) 93.Szabi válasza petisubaru (#24519) üzenetére


93.Szabi
aktív tag

És milyet szeretnél 768mb vagy 1gb de ha 35 ér használtan is kapsz 1gb osat szerintem de nem EBGA-t.
Én gainward-ot ajánlanék mert az egyik haveromnak is az van igaz az csak 768mb os de nagyon jó és a hűtése is jó úgy ,hogy én ezt ajánlom belőle. :R

->>"♪♫ $z@ßł▐ さび▐ ♪♫"<<-▐ "A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt"▐ ══════════════════════════════════════════════════════

(#24524) 93.Szabi válasza kutkut (#24522) üzenetére


93.Szabi
aktív tag

Szia.

Atól függ a sima 560 vagy a ti érdekelne?

->>"♪♫ $z@ßł▐ さび▐ ♪♫"<<-▐ "A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt"▐ ══════════════════════════════════════════════════════

(#24525) Hunork válasza Atti0925 (#24511) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!

Hát a 6770 egy tipikus közepes kártya. de nem rossz. Az AMD fanok elsősorban a Sapphire VaporX -et fogják javasolni, ami nem is rossz megoldás, íme egy link, nézd meg, részletes tesztet olvashatsz. (angolul, persze), de szerintem itt a Prohardveren is találsz tesztet róla.

[link]

Az általad említett 6850 és 6790 meg 1értelműen jobbak! Ez nem vitás.
Mekkora a kereted amúgy?

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#24526) 93.Szabi válasza kutkut (#24522) üzenetére


93.Szabi
aktív tag

Mert a sima nem veri el a 6870 est de már a ti igen.

->>"♪♫ $z@ßł▐ さび▐ ♪♫"<<-▐ "A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt"▐ ══════════════════════════════════════════════════════

(#24527) Hunork válasza 93.Szabi (#24521) üzenetére


Hunork
veterán

Így van! :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#24528) 93.Szabi válasza Hunork (#24527) üzenetére


93.Szabi
aktív tag

:R

->>"♪♫ $z@ßł▐ さび▐ ♪♫"<<-▐ "A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt"▐ ══════════════════════════════════════════════════════

(#24529) 93.Szabi


93.Szabi
aktív tag

Hunork És neked is teljesen igazad van abban amit Atti0925 kollégának adtál :R

->>"♪♫ $z@ßł▐ さび▐ ♪♫"<<-▐ "A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt"▐ ══════════════════════════════════════════════════════

(#24530) 93.Szabi


93.Szabi
aktív tag

VAGYIS AMIT ÍRTÁL :K

->>"♪♫ $z@ßł▐ さび▐ ♪♫"<<-▐ "A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt"▐ ══════════════════════════════════════════════════════

(#24531) kutkut válasza 93.Szabi (#24526) üzenetére


kutkut
addikt

A sima. A Ti már 54k... A 6870 meg 42. :)

Meizu MX3 32GB

(#24532) 93.Szabi


93.Szabi
aktív tag

Na mostmár megyek el teszem magam holnapra jóét mindenkinek . :R

->>"♪♫ $z@ßł▐ さび▐ ♪♫"<<-▐ "A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt"▐ ══════════════════════════════════════════════════════

(#24533) 93.Szabi válasza kutkut (#24531) üzenetére


93.Szabi
aktív tag

Ez így igaz de csak én meg kérdeztem mert nem írt árat ez csak egy jó tanácsvolt.

->>"♪♫ $z@ßł▐ さび▐ ♪♫"<<-▐ "A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt"▐ ══════════════════════════════════════════════════════

(#24534) 93.Szabi


93.Szabi
aktív tag

De most már ténleg megyek sziasztok jóét mindenkinek :R

->>"♪♫ $z@ßł▐ さび▐ ♪♫"<<-▐ "A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt"▐ ══════════════════════════════════════════════════════

(#24535) kutkut válasza 93.Szabi (#24534) üzenetére


kutkut
addikt

Ha adhatok egy jó tanácsot, használd a szerkesztés gombot. Én nem, de van aki harap érte. :R

Meizu MX3 32GB

(#24536) Atti0925 válasza Hunork (#24525) üzenetére


Atti0925
tag

Igazából meg van(v meglenne,de ez szinte napról napra változik) a keret a HD6850-esre,de sajnálom rá a pénzt(meg kellene másra is):).
Nem biztos,hogy szükségem van rá,ha a HD6770essel fullhd-ban kompromisszumokkal tudok játszani,akkor tökéletes nekem.
Ahonnan vásárolok,eléggé korlátozott,és drága a kínálat,de mégis olcsóbb,mint a webshopokban:).Alig van különbség a 6790es,6850es,és a 550Ti árai közt.Ezeknél nagyságrendekkel olcsóbb lenne a 6770es.Ezért a dilemma. :F
De van egy ilyen is:Sparkle GTX 460 1GB GDDR5,amiről vélemény esetleg vkinek?
De igazából még magam se tudom,hogy mi legyen,de lassan döntenem kell :F

[ Szerkesztve ]

Realme Narzo 30 5G

(#24537) Hunork válasza 93.Szabi (#24534) üzenetére


Hunork
veterán

Jó éjt neked is.
(azért nem voltam eddig, hogy Rage-et toljak FRAPS-al mérve. Az eredmény: 59.17 avg!!! Carmack azt mondta, minden gépen ez lesz az alap! Sikerült neki! )

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#24538) Hunork válasza Atti0925 (#24536) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!

Rage-eztem, most meg már feküdni is kéne... :)

Na, kérlek, a GTX460 tökéletes választás lenne, ha most döntesz. Jobb, mint a 6770! Egyértelműen! Már csak a 256 bites memóriabusz miatt is. Viszont fontos: többet eszik, 50W-al! De remek kártya! Nem emlékszem, írtad-e a tápodat, majd írd meg, és meglássuk.
Ha meg nem fontos most a VGA, akkor várjál, hátha történik valami euro-dollár-frank fronton...(bár, miért történne, a pénzeszsákoknak úgyis még több kell :((( )
Holnap sokat leszek gép mellett, melózok... :D
Majd írjál táp ügyben!
Üdv és jó éjt mindenkinek!

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#24539) Danndi válasza Atti0925 (#24536) üzenetére


Danndi
tag

Ha most nem fontos a brutál teljesítmény, akkor akár egy 5770est is vehetsz, használtan 20 körül mozognak, és a 6770-el szinte azonos...

(#24540) OddMan


OddMan
őstag

Az alábbi káryták közül a "Twin Frozr II" vagy a "Vapor-X" hűtéses kártya a halkabb? :U
2D és 3D módban is érdekelne, hogy melyiknek halkabb a hűtése? :F

- N560GTX-Ti Twin Frozr II/OC
- N560GTX Twin Frozr II/OC
- SAPPHIRE Vapor-X HD 6870 1GB GDDR5

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#24541) OddMan válasza OddMan (#24540) üzenetére


OddMan
őstag

Az alábbi kártyát kifelejtettem az előbbi listámból.

- MSI R6870 Hawk (Twin Frozr III)

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#24542) lizRRR válasza OddMan (#24540) üzenetére


lizRRR
őstag

Szerintem a VAPOR-X hütésről mondott " halkság " nem igaz , úgyanis nekem egy 4890 VAPOR-X-em van ami alapjáraton megy 50 fokot , és 50 % megy a ventilátort , és nagyon sűvít.

TF2 szerintem jobb választás , már csak a hütőborda nagysága miadt is.

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#24543) Frequence


Frequence
tag

Szerintetek melyiket érdemesebb megvenni?

MSI N450GTS 512 GDDR5 vagy Sapphire 5750 512 GDDR5 ?

Köszi, Üdv!

Soul and Style!

(#24544) Hunork válasza Frequence (#24543) üzenetére


Hunork
veterán

Üdv!

Bár megrögzött Nvidiás vagyok, de ebben az esetben szerintem a HD5750-el jobban jársz.
(amúgy közel fej-fej mellett van a két kari, viszont az AMD kevesebbet fogyaszt...)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#24545) Kartács


Kartács
aktív tag

Sziasztok!

Egy egyszerű kérdésre szeretnék választ kapni bár több variáció is fennáll amit nem értek v bizonytalan! Előre is köszi :R

Venni szeretnék egy új VGA-t (8800GTS-ről váltanék) ezzel együtt át is térnék az ATi-sok táborába :)
És a 2 kiszemeltem:
HD 6870 1GB (ebből is leginkább a Gigabytes Super OC) úgy látom ez még az egyik legerősebb)
HD 6950 2GB
1) Asus (EAH6950DCII/2DI4S/2GD5) a 3slotos dög, 810/5000 - 60k-73k?
2) Gigabyte 800/5000 (Gigabyte párti vagyok) :) - 62k
3) Sapphire Toxic 880!/5200! !!!!??? - 62k

Utánaolvasgattam itt a teszteknek nekem az jött le hogy a 6950es éri meg jobban (felső kategóriában) mert csak 10k körüli árkülönbség van a kettő kártya között viszont teljesítményben érezhetően jobb (12-15%?)
6870 - 50k nettó ár körül mozog
6950 - 60k nettó körül

Tehát a kérdésem hogy melyik éri meg jobban és abból is melyik MÁRKÁT válasszam?!
Én személy szerint Gigabyte párti vagyok mindenből viszont az Asus erősebb és jókat hallottam róla, de ez a Sapphire Toxic értékekek elég szépek kérdés megérie vagy gyorsabb is ?

Köszi előre is. :R

i7 13700K | ASUS ROG STRIX 4070 Ti OC | 32GB DDR4 | Corsair iCUE H150i Elite LCD WH | Corsair HX1000i | Corsair 5000D Airflow WH

(#24546) olta válasza Kartács (#24545) üzenetére


olta
aktív tag

Ha teheted, akkor mindenkeppen 6950 mellett donts. Az hogy melyik kartyat valasztod, pusztan szimpatia kerdese.
Asus es Gigabyte kartyakon a hutes jol el lett talalva.
Toxic-on is jo, de hangosabb, bar ez szubjektiv. Amit viszont jo ha tudsz, hogy a Toxic kartya egy 6970-es, mivel duplabios talalhato rajta; egyik bios a sima 6950-e, a masik 6970-ese, feloldott shaderekkel. :R A jovot nezve en mindenkeppen az 1GB fedelzeti memoriat meghalado kartya fele hajlok, ezert is javasoltam ezt.

Esetleg NV oldalrol ebben az arkategoriaban meg szetnezhetsz az 570-es kartyak kozott is. :K

(#24547) Frequence válasza Hunork (#24544) üzenetére


Frequence
tag

Köszi!

Soul and Style!

(#24548) Kartács válasza olta (#24546) üzenetére


Kartács
aktív tag

NV most nem játszik már. Főleg hogy jóval drágábbak is!
De akkor valószínűleg 6950 lesz csak még pár megerősítést várok azért a többiektől is meg véleményt, tapasztalatot!

Akkor konkrétan a Toxic ahogy utánaolvastam most egy gyárilag felhúzott kari ami megegyezik a 6970-el... fasza... akkor végülis ez érné meg a legjobban, bár a Gigabye esetleg Asus felé húz a szívem.

Köszi

i7 13700K | ASUS ROG STRIX 4070 Ti OC | 32GB DDR4 | Corsair iCUE H150i Elite LCD WH | Corsair HX1000i | Corsair 5000D Airflow WH

(#24549) GabeeeS


GabeeeS
csendes tag

Sziasztok!

Tud valaki erős, single slotos, vagyis egy kártyahelyet foglaló VGA-t ajánlani?
Ami jobb, vagy egyenlő, mint a GTS 450 illetve az ATI 6770.
Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#24550) justo00


justo00
tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, hogy melyik videokarit vegyem egy 107 cm full hd tv-hez!
Csak full hd fimek nézésére kellene semmi játék!

Árban max 30eft!

Előre is köszi!

Üdv: Justo

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.