Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#172829) Dhampir válasza Renok (#172826) üzenetére


Dhampir
félisten

A Legion alsó burkolatát eltávolítva a hagyományos "fejjel lefelé" elhelyezett megoldás található. Más kérdés, hogy szabad-e hozzányúlni a szervizen kívül.

A Legion és például az IdeaPad széria esetében időnként a kijelölt szervizt szokták szidni, de a Lenovo gépek ár-érték arányban véleményem szerint elég klasszak voltak.

A hűtés hangossá válik terhelés alatt, ezekben a vékony házú laptopokban valahogyan le kell hűteni a forró felületeket. A még jobb hűtésű gépek "vapor chamber" megoldást kapnak.

A Legion ventilációját részletesen lehet szabályozni külső programmal, ilyen a LegionFanControl. Ennek használatáról és a tapasztalatokról itt tudnak többet és hasznosabbat mondani:

Gaming notebook topik

Például itt látható egy videó a "LegionFanControl" programról.

A Lenovo Legion laptopok topikja:.

Lenovo Legion és IdeaPad Y széria

[ Szerkesztve ]

(<*>..<*>)

(#172834) Pyttawrx válasza Zotyko (#172833) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Ebben az árban inkább használt, vagy szokott lenni 1-2 új is, pl: [link]

használtban pedig: Igazából itt is van a HA-n is sok, ami gyári garis is 1-2-3 év is. Szerintem amik közül válassz, pl Dell Latitude, FJS Lifebook (Japan), HP probook, elitebook, Lenovo thinkpad pl. ezekből nyugodtan kereshet szép példányokat.
Azt meg itt ebben a topicban kérdezz.

(#172853) apholyon


apholyon
aktív tag

Sziasztok!

Alkatrész kérdés ugyan, de remélem maradhat:

G.Skill Ripjaw vélemény? X270-es Lenovo-ba menne. Esetleg jobb alternatíva?

Köszönöm! :R

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#172876) SeniorTilla válasza Kbali (#172875) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Igen így van, plusz ha már komoly gépet vesz az ember, érdemes rendes márkát venni belőle, a nagyoktól. HP, Lenovo, Fujitsu, Dell pl.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#172881) kress


kress
aktív tag

Egy regi Dell Inspiron 7537 i7-4510U / 16 GB ramos gepet cserelnek le
Olyan gepet keresnek ami hasonloan idotallo lenne (ez egy kb 2014-es gep), jo hardveres tamogatas stb.

Prociban Intel, 12.gen, i5/i7 vonalon nezelodnek elsore
Altalanos tanacsoknak is orulnek, pl: a 14"/15"-nal erdemes-e a 15 fele menni, mert jobb lehet a hutese, tobb csatlakozo lehet rajta a 14-es tarsahoz kepest stb.
Erdemesebb-e kisebb alap konfiggal venni es vasarlas utan kicserelni (SSD, RAM)?

visszaolvasva a mysoft keresojevel probaltam a prameterekre szurni, foken ezeket dobta ki:
ASUS TUF Dash F15
ASUS TUF Gaming F15
LENOVO ThinkPad E15 G4
HP EliteBook 640 G9 / HP EliteBook 650 G9
DELL Latitude 5530 / DELL Latitude 5430

Gondolom a lan port miatt nem nagyon van valasztek, ha a lan portot elengednem, es usb->lan atalakitoval mennek akkor ajanlottabb gepek lennenek esetleg?
Ilyenkor pl az ASUS VivoBook Pro 15 is bekerul a talalatok koze.

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
par honapon belul

2. A gépre szánt összeg forintban?
< 700.000 huf

3. Felhasználás?
programozas, fokent szoveg szerkesztes
WSL, docker, esetleg dual boot win/linux, minimalis virtualizacio
altalanos netezes, youtube, online office stb.

4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? -
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
14"-15", fokent monitorra kotve lenne hasznalva
fontosabb hogy valahogy 2 monitort is elvigyen (dokkolo, daisy chaining) full hd-ban

6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
utazas kozben kevesbe lenne hasznalva, a hordozhatosag jo lenne, ezert hajlok esetleg a 14" fele

7. Operációs rendszer?
elotelepitett nem lenyeges, Win11, esetleges linux dual bootal lesz majd rajta

8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
SSD, 500GB - 1TB
RAM min. 16GB

9. Egyéb kívánság, speciális igények?
LAN port, legalabb 1GB
ahogy nezem az uj gepek mar usb-c-n kapjak a tapot, igy legalabb egy tap meg egy plusz thunderbolt usb-c
usb-a min 1
HDMI

10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
csak uj

[ Szerkesztve ]

(#172891) Jarod1


Jarod1
addikt

sziasztok ! erre az igényekre mit ajánlanátok?

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 hónapon belül
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
200-300 e Ft
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Word of thanks hd minőségben fusson , kisebb Videóvágás, zeneszerkeztés
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
CSak wot -ra ,mert jelenleg egy lenovo e531 csak sd minőség
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Inkább matt, minimum 15 "
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Hordozva nem nagyon lenne, 3 havonta max
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win7 et preferálnám, esetleg freedos
de ez ma már tudom lehetetlen küldetés, nem csípem a win10 -et, de ha már csak ez van,
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
8 giga rammal megbékélnék, és az SSD mellé egy Hdd is beszúrható legyen a gépbe,SSD 240 es rendszernek elég lenne
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI legyen, legalább 3 USB
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Lehet használt is, akár.

(#172912) szabolcs5757 válasza 4Grider (#172898) üzenetére


szabolcs5757
csendes tag

Köszi az ajánlatot!
Utoljára kb 5 éve vettem laptopot, azóta nem követem a piacot, szóval a Fujitsu nem tudom milyen laptopokat gyárt mostanában, de gondolom ha cégnek veszitek, akkor elégedettek vagytok vele és megbízható márka. Egy gondom van az általad ajánlott laptoppal, a billentyűzet világítás hiánya, ami viszont jól jönne a sötétben pötyögéshez.

Keresgettem még laptopokat és ezen akadt meg a szemem: [Lenovo IdeaPad 5 82FG00MLHV]. A Laptop.hu mennyire megbízható? Ez a laptop feltűnően olcsóbb náluk, mint máshol.
Másik két laptop amit még kinéztem: [ACER ASPIRE A515-45-R3CL] , [Dell Inspiron 5515FR5WA2/313160]
Ajánlanátok bármelyik laptopot a fentebb említett használatra?

(#172913) Dhampir válasza szabolcs5757 (#172912) üzenetére


Dhampir
félisten

Lenovo IdeaPad 5 82FG00MLHV

Memory soldered to systemboard, no slots, dual-channel (8GB, 12GB, or 16GB model)

Nincs slot memóriamodulnak!

Régóta működő bolt. Laptop.hu és Tablet.hu néven találhatóak meg.

[ Szerkesztve ]

(<*>..<*>)

(#172926) Jimbo75


Jimbo75
tag

Sziasztok!

Tesóm külföldöm van és venne egy gépet, viszont 1/10-s a számtech skillje, sokkal én sem állok jobban, nekem mondjuk 2/10, úgyhogy segítséget kérnénk.
Köszi előre is!

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Most
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Max. 150.000
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Irodai programok, Skype, Netflix
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem használná
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Passz
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Néha hordozná is, de olyan 80%-ban otthon használná
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
SSD, 4 GB RAM min.
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Nincs
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával
Csak új

A következőket nézte ki, csatolok képet. Köszi!
Asus Spin1 (sztem mellette az Acer Aspire 5 jobb)
Asus X415 FA
Lenovo Ideapad 3
Huawei MateBook D14

Tudom, hogy egyik sem csúcsgép, de neki szerintem általános/alap felhasználásra elég lesz.



(#172944) pető bá' válasza BigBlackDog (#172943) üzenetére


pető bá'
őstag

szvsz nem off a kérdés, én is erre próbálok választ kapni :D
Nálunk a fejlesztőknek szinte kivétel nélkül mindenkinek Dell G13/G15 vagy Lenovo Legion van; ha minden nap vinnem kéne lehet, hogy panaszkodnék, de HO + heti/havi 1-2 nap iroda mellé nincs vele gond. Dedikált videokártya még jól is jön a 144hz monitorhoz

"... and I hope you have a great day!"

(#172963) mcdennis


mcdennis
tag

Sziasztok!

3 éve idejöttem tanácsért hogy 100 ezerért milyen laptopot vegyek. Akkor egy használt, felújított üzlet laptopot ajánlottatok. Vettem is egy Lenovo thinkpadot a laptopszalon.hu-n Budapesten. Most barátnőmnek keresünk egy hasonló laptopot, viszont úgy hallottam hogy ez a cég már átalakult, pesten pl. Nincs üzletük.

Tudtok ajánlani olyan üzletet, amelyik foglalkozik használt, felújított üzleti laptopok forgalmazásával és megbízható is?

[ Szerkesztve ]

(#172966) zolipapa74


zolipapa74
csendes tag

Sziasztok! Egy laptopot szeretne a barátom gyerekeknek, 6 és 9 évesek. Ebben kérném a segítségeteket.

Én ilyesmire gondoltam [link] vagy [link] , de ez szerintem felesleges nekik még. A kereten is túllóg de szerintem ezt megtudnám vele beszélni ha érdemes. Vagy egy olcsóbb verzió [link] .
Persze nem feltétlenül kell a Lenovo Legion 5, csak ezekről tudom, hogy elég jó minőségüek.
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Kb. egy hét múlva.
(2) A gépre szánt összeg forintban? 200 max 300e Ft.
(3) Felhasználás? (irodai programok, böngészés, film, tanulás, játék - gyerekeknek)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Kisebb felbontáson is elég. Pl Minecraft.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15,6 Ips matt
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Nem lesz sokat hordozva. Utazás közben nemigen.
(7) Operációs rendszer? Free Dos-os jó lesz. Fel tudjuk mi is telepíteni a Windowst.
(8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
Csak SSD, 256gb minimum vagy 512gb, 8gb ram minimum
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Új

Köszi előre is válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#172977) Kbali válasza zolipapa74 (#172972) üzenetére


Kbali
nagyúr

Újonnan én Acer Aspire 5 sorozatot, HP Probook 4-es, Lenovo Thinkbook, Fujitsu, Dell Vostro, HP Pavilion sorozatokat néznék. Asusból Expertbook, UX sorozat esetleg. De ha elolvasod a topik összefoglalót, abban is vannak kategóriánként tippek. A lányom pl. 10-12 éves korában kapott gépet, egy Thinkpad T440P-t, amit előtte én használtam. Még mindig jó arra, akire neki kell, most megy középiskolába, de mindig tudott vigyázni a cuccaira.

(#172982) piruka


piruka
friss újonc

Üdvözlet! Egyre nagyobb az esély, hogy újra online oktatás lesz, amire szeretnénk beszerezni egy táblagépet vagy laptopot. Elvárás semmi extra, a kijelzője normális legyen meg legyen benne bluetooth és webkamera.
Tabletből ezt néztem ki: Lenovo Tab P11 WiFi/LTE, ehhez van minden is. [link]
Laptopokhoz nem értek, azt nem is néztem. Max keret 200 ezer HUF lenne.

1. Jövőhét folyamán megvenném.
2. 200 ezer HUF.
3. Főként az online oktatásban való részvétel (Google Classrom), Office használat, sok gépeléssel. Illetve netezésre és videók nézésére is lenne használva.
4. Játék nem lesz.
5. Valami kisebb méretű kijelző kellene 12" körül, max 13". FullHD vagy nagyobb felbontás, normális megjelenítéssel.
6. Néhanapján előfordulhat, lakáson belül sokszor. Ágyban is lenne használva.
7. Nem szükséges.
8. SSD 256 GB minimum és 8 GB RAM kellene.
9. Nincs.
10. Jöhet új és használt ajánlat is.

(#172990) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Lenovo IdeaPad 3 15ADA05 gépben 1db forrasztott 4GB RAM van, vna még szabad 1 slot, beraknék még legalább 1db 4GB-ot, hogy dualban menjen. Kérdés: 8GB-val is tud dualban vagy csak 4GB-val?

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#173050) Anubris


Anubris
őstag

Sziasztok!

Egy Lenovo Y510p i7 -4700MQ laptopot szeretnék lecserélni.

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Mostanában.
2. A gépre szánt összeg forintban?
Kb. bruttó 500.000 Ft.
3. Felhasználás?
Internet, excel(nem 1 millió képlettel), word, játék.
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Csak Raid: Shadow Legends-nek kellene elmennie, mindegy milyen képminőséggel.
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
A szabvány 15.6 helyett jobb lenne kisebb 14-es, ha nincs ilyen árkategóriában akkor 15.6. Minimum 1920*1080 felbontás. Matt IPS preferált.
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Lesz hordozva sokat, utazás közben nem.
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Majd Windows lesz rajt, nem kell hogy alapból rajt legyen.
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
SSD, 256 GB elég, memória min 8gb.
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Világítós billentyűzet, minimum 2 usb hely, webkamera (minőség mindegy, szökőévente használom), magyar kiosztású billentyűzet, soha nem volt AMD-m, ezért inkább Intel/NV vonalon maradnék.
Egeret használok, touchpad minősége nem különösebben érdekel.
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Számla, garancia kell, lehet használt.

(#173080) Urbanpuma


Urbanpuma
csendes tag

Kinéztem pár szériát, ha valaki tud pro-kontrákat mondani, azt megköszönném. A high-level specifikációkat össze tudom hasonlítani én is, inkább a gyakorlati tapasztalatok érdekelnek. Pl. recseg a pánt, kényelmetlen a billentyűzet, melegszik, hangos, rá van hegesztve a memória, az aksi hamar tönkremegy, stb.
- Lenovo Ideapad 5
- Lenovo Ideapad 5 Flex
- HP Pavilion
- HP Pavilion X360
- HP 14S
- Asus Vivobook
- Asus X415EA

Van a listában két kihajtható, érintőképernyős. Van tapasztalat arról, hogy ezek mennyire időtállóak, strapabíróak?

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás? most
2. A gépre szánt összeg forintban? 200-300eFt
3. Felhasználás? internet, netflix, multimédia, asszonynak
4. Gamelés? nem, nem, soha :D
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 13-14", mindegy
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? lakásban hurcibált
7. Operációs rendszer? Windows
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége? min 256Gb SSD, 8Gb RAM
9. Egyéb kívánság, speciális igények? min. 3 év gari, cserélhető memória, SSD, aksi (az is jó, ha csak szervíz tudja cserélni), strapabíró váz (ne nyikorogjon már az első perctől fogva)
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? csak új, számlára

(#173094) poecoek


poecoek
csendes tag

Sziasztok!

Egy Lenovo ideapad 710S-13IKB laptopot szeretnék lecserélni és ha lehet, maradnék a Lenovo mellett.
(Amivel elégedett vagyok, főleg a jó hordozhatóság és a viszonylag igényes megjelenés vs. teljesítmény egyensúlya miatt, de egy baleset következtében ő már haldoklik.)

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Elég sürgős (1-2 héten belül).
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
250 000 - 350 000 Ft.
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Irodai programok, Matlab, adatelemzés, grafikonok készítése (Origin, Prism stb.). Hobbi szinten képszerkesztés.

4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem.

5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
méret: 13" és 15.6" között, inkább az alsó határon.
felbontás: a jelenlegi 1920x1080, ezzel teljesen elégedett vagyok, de persze ha jobb, nem hátrány.
inkább matt, de ha minden más sokkal előnyösebb egy fényes kijelzős gépnél, akkor el tudom engedni.
Inkább TN, de nem szigorú preferencia.

6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Könnyen hordozhatót szeretnék.

7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows vagy semmi.

8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
Mindenképp SSD, 256 GB elég. Memória 8 GB fölött, ha lehet.

9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Legalább 3 usb port, de nem kritikus.
Lehetőleg cserélhető memória, SSD, értelemszerűen aksi.

10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új gépet szeretnék.

Nagyon szépen köszönöm a segítséget.

(#173100) jaddz90


jaddz90
tag

Sziasztok!

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Mostanság, szeptemberben.

2. A gépre szánt összeg forintban?
400e Ft környékében gondolkozom, de adott esetben nem +50e Ft dönt erről, ha egy másik gép annyival jobb.

3. Felhasználás?
Játék és otthoni "médiaközpont".
Nem túl fontos a jó akkumulátor, az idő 99%-ában hálózatra lesz dugva.

4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Egyre kevesebbet játszom, de nem bánnám ennyi pénzért kirázná csuklóból, hogy mondjuk egy World of Warcraftot meghajt csutkán, temérdek fps-el. Ezen felül sok YouTube tab nyitva egymás mellett, minden döccenőmentesen menjen FullHD, esetleg a jövőre nézve 4K felbontásban, rákötött TV-vel.

5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
A FullHD felbontással megelégszem, de szeretnék egy szép kijelzőt nézni, nem tudom minden TN panel nagyon fakó-e.
Minimum 15.6" méret

6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem sokat lesz hordozva, utazás közben szinte sosem használom.

7. Operációs rendszer?
Örülnék ha kalózkodás meg egyebek nélkül végre simán csak lenne rajta egy legfrissebb, hivatalos Windows.

8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
Mindenképpen SSD, minél nagyobb annál jobb.
RAM legalább 16GB

9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Fontos a világító billentyűzet, de nem szimpatikusak a mindenféle RGB gamer megoldások, HDMI port kéne, sokszor rákötöm a TV-t, legyen legalább 2-3 USB port, Bluetooth fontos, de ez gondolom alap.

Amit mindenképpen kiemelnék, hogy szeretném ha nagyon! jó és stabil hálókártyája lenne, a Wifis képességei nagyon fontosak, mert ezzel évek óta sz.pok és teljesen kiidegel már, ez az egyik jelentősebb oka amiért lecserélném már az 5 éves Lenovo-t. Egyébiránt meg voltam vele elégedve, de állandóan, mindenféle wifihálózaton baja volt ha kicsit meg lett terhelve a (egyébként Intel) hálókártya.

Nem vagyok már kísérletező típus ami a számítástechnikát illeti, szeretnék egy jó minőségű, stabil, megbízható és a lehetőségekhez mérten jövőálló laptopot a következő legalább 5 évre.

10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Újat szeretnék.

Nagyon köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#173114) gban válasza Pyttawrx (#173111) üzenetére


gban
Közösségépítő

Köszönöm a tanácsokat :R
HP 250 G8 - ez akkor gyengébb házminőség, de i3 és csak 90k
Jól gondolom hogy a gyenge szerkezet akkor a G8 széria jellemzője?

HP 255 G7 - ez már ryzen 3 és csak 110k, a G7 is gagyi?

LENOVO V15 G2 ALC - ez is ryzen 3, 110k

Illetve még ez szimpatikus, 4 magos intel, 8 giga, 'csak' 100k:
Acer Swift 1

Ezekre tőszavakban mi a véleményetek?
Indultunk az 50k-s UMAX-tól (amit egy 'élelmes' kolléga 70-ért árul 'szuper olcsón'), már a duplájánál tartunk de lehet még ezek se ajánlottak :B

Postázást nem vállalok.

(#173134) razzorr


razzorr
őstag

Sziasztok!
Gép vásárlás előtt állok, de nagy a dilemmám, hogy 15,6"-ról váltsak -e 14" körülire?! Egy régi 3kg-os gépem van és azt hordozni, valamint kézben tartani munkám miatt kissé nehézkes. A helyzet az,hogy félek egy kicsit a kis kijelzőtől, mert néha vágok egy kis videót is, webshop karbantartás, ált.használat, semmi extra. De fontos, hogy sokkal jobban hordozhatóbb legyen mint ez a dög. Ami még szempont, hogy USB C-ről tudjam tölteni, legyen jó az üzemideje, lehetőleg világítós a bill. meg egy i5 azért legyen benne. Semmi más csicsa,extra nem kell. Vagy hagyjam a francba a kis kijelzőt és vegyek egy könnyebb 15,6"-t :F Biztos van itt,aki váltott már kisebbre, nem zavaró a szemnek? Tudom lehet nagyítani mindent, de akkor meg kevesebb a tartalom :) A szemem jó, de nem most akarok szemüveges lenni.
Első körben Lenovo, Asus gépeket néztem. HP-m van most, de váltanék. Köszi a válaszokat.

(#173141) razzorr válasza razzorr (#173140) üzenetére


razzorr
őstag

Ezt a kettőt nézegetem most: [link] [link]
Az igényeimnek a Lenovo is megfelel, paramétereiben szinte ugyanaz a kettő, max kijelző. Vagy jobban megéri egy Huawei :F

szerk. Valamint ezt néztem még: [link]
Pro és kontra???

[ Szerkesztve ]

(#173159) bugsyonic


bugsyonic
tag

Sziasztok!

Cserélném a régi lapost (Lenovo B590) egy jóval újabbra. Relatíve riktán használnám, 90%-ban az irodában vagyok, de néha el kell hagyni az irodát.
Grafikai programokra használnám, főként InDesign és Illustrator. Ezt néztem:
https://www.notebook.hu/dell-vostro-15-3500-v3500-25 + 8 Gb RAM és + 512 Gb SSD.
A teljesítmény elég lesz, a Lenovóval is elvoltam.

A fő kérdésem, hogy minőségileg mennyire van rendben ez a Dell? Azt látom, hogy ajánlott. Esetleg valaki használ ilyet? 2 dolog zavar egy laptopnál: 1. recseg/ropog, 2. melegszik. Össze van ez rakva?

(#173163) razzorr


razzorr
őstag

Nos agyaltam tegnap óta és leszűkítettem erre a két gépre:
1. Zenbook [link]
2. Ideapad 5 [link]
Ok, a paraméterek nem teljesen ugyanazok, a Lenovo nagyobb tárhellyel, több rammal.
Ami esetleg a mérleg nyelvét billentheti, az az üzemidő és hogy melyik csendesebb.
Pro-kontra ezek mellett, ellen?!

(#173175) razzorr válasza razzorr (#173163) üzenetére


razzorr
őstag

Segítsetek már légyszi, ebbe a Lenovoba [link] a leírás alapján tudok még tenni egy SSD-t? Vagy Az általam említett Zenbook bővíthető?

(#173178) razzorr válasza Mikulásbá (#173176) üzenetére


razzorr
őstag

Köszi,én is így értelmeztem sajna,meg közben videót is néztem róla. Na mindegy, marad az eredeti kérdésem, a két gép közül melyik :F A lenovo felé hajlok a jobb képarány miatt...

(#173180) #33312512 válasza jackous (#173172) üzenetére


#33312512
törölt tag

Szia!

Én egy Lenovo Legion 5 körül nézelődnék ebben az ársávban. A jelenlegi Legion 5-ösök ár/érték aránya szerintem nagyon rendben van. A Gaming notebook topikban érdeklődj tovább, ott biztosan tudnak további segítséget adni.

(#173181) visszamennyé


visszamennyé
csendes tag

Sziasztok,
Lenovo IdeaPad 5 82LN0025HV tipusnál a 8Gb RAM bővíthető?

(#173203) #33312512 válasza N.Szil (#173192) üzenetére


#33312512
törölt tag

Kérdés, hogy használt is jó vagy csak új jöhet szóba? Kérdés, hogy a hordozhatóság mennyire szempont? Ok, laptop, de abból is van, ami kvázi slim, és van olyan, ami egy járdalapot is megszégyenít. Utóbbiból van pár érdekes, használt cucc Aprón, ott is érdemes lehet nézelődni.

Egyébként ha új, akkor most a Lenovo Legion 5-öt ajánlják nagyon sokan, többek között én is, ezt az irányt is érdemes megvizsgálni. Konkrétan az MSI-ről esetleg a Gaming Notebook topik lakói tudnak bővebben nyilatkozni.

(#173206) grabber


grabber
addikt

Sziasztok!

Lenovo T450s utódját keresem,mert már manapság gyenge irodai munkák közben. Sok levelezgetés,pdf és rajz megnyitások vannak csak. Elsődlegesen Thinkpad-ben gondolkoztam,de nem is elérhetőek és a minőséggel kapcsolatban is azt olvastam a topikjában,hogy nem elég jók. Más márkát nem ismerek,ezért kérek segítéséget.

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 hét
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
600k
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Irodai csak,Autocad
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15" és alkalmanként terep,ottolvashaó legyen nappal
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Heti 1-2 nap iroda,amúgy Home office ,ritkán terep
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
win10
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
SSD 512 min és 32GB ram
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…
HDMI rendes Ethernet,BT legyen benne,csatlakozók oldalt
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)Elsődlegesen új vagy garanciális használt is lehet

[ Szerkesztve ]

(#173230) Elnok5617


Elnok5617
újonc

Azoknak kérem a segítségét akik jól értik amit kérek tőlük! Nem vagyok informatikus és 200.től 300.00 ft.ig olyan modulációt kérek ami otthoni használatra alkalmas. Köszönettel.
Laptop vásárlás ügyében Kp. fizetéssel. Legalább 8. évig viszonylagosan otthoni használatra, + két unoka.
Adatok: Operációs rendszer - W. 11. home
Memória: 8. GB. DDR 4. Ram
Háttértár: 512 GB
Kijelző: 16" érintőkijelző Touchscren 4 és 6 éves nem olvas ír - de érintő kijelzővel megold egyedül mindent
Billentyűzet: Világítás / magyar
Jelenlegi gép: Lenovo ideapad Flex 15 / 20309 2014/01/19
parragagi@digikabel.hu

(#173245) bugsyonic válasza Pyttawrx (#173243) üzenetére


bugsyonic
tag

Köszi! Láttam már, hogy ajánlod a probook-ot. Miért? :)

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Jövő héten.
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Max. 400 e bruttó.
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Irodai programok, Indesign, Illustrator - de pl. a színhűség nem (annyira) fontos.
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem szempont.
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15"+, min. 1920x1080px, matt és inkább IPS.
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Havonta 1-2x, kb. annyiszor is lenne bekapcsolva. Néha kell/fogok irodán kívül dolgozni, kell
egy ilyen gép.
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win. Veszek rá külön.
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
Csak SSD min. 512. max 1024. De nem lenne rossz, ha lenne egy plusz slot SSD-nek.
Ram 16 Gb min.
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
USB legyen rajta min. 2. USB C is jöhet, de nem annyira szempont. Numpad kell. Esetleg a kurzorok legyenek normál méretűek és a pgup/dn legyen külön gombokon.
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új, céges vásárlás.

Megnéztem pár gépet, amire volt lehetőségem:
Dell Inspiron - ezt pl. szerintem nagyon gyenge.
Lenovo Idea Pad 5 [link] - ez szerintem nagyon rendben van.

Lenovo Legion 5 - ez nekem túl gamer. :)

Asus Zenbook valamelyik - ez jól össze volt rakva, de 14"-es volt és nincs numpad.

Lenonvo B590-es van most, de az már lassú, amúgy semmi baja és szerintem 8+ éve megvan.

Köszönöm, ha segít valaki, mert már kezdem úgy érezni, hogy túlgondolom, de azért mégiscsak sokezret adok ki érte. :)

[ Szerkesztve ]

(#173282) Yager01


Yager01
senior tag

Sziasztok, szerintetek akarjak Lenovo Flex 5 x360 Érintős Hajtogatós Laptopot (i5-1135G7 8/512) venni 200-220e körül garanciával (alig használt) ? Nem akarok játszani, föleg munka, filmezés, telefonnal szinkronizálás...stb amire kéne. Note20Ultra-t használok és szeretem a ceruzát ezért gondoltam, hogy biztos szerethető ez a gép is. Ezért valami használható ceruzát darab amit keresek 200 körül.

Igazából nem vagyok képbe, hogy mennyire jó a fent jelzett CPU egy AMD-vel szemben. Illetve az is kérdés mennyire tartós ez a teljesen áthajtható kijelző? Mi a véleményetek, inkább engedjem el a gépet ? Van esetleg jobban ajánlott típus, vagy másik márka ? :R

(#173293) Yager01 válasza Yager01 (#173282) üzenetére


Yager01
senior tag

Többiek? Lenovo Flex 5-ről tapasztalat, vélemény ? :R

(#173298) fogtunder válasza arabus (#173291) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Te láttál már 5-6 éves T szériás Thinkpadet élőben? Ha konkrétan nem ugráltak rajta, vagy ástak vele gödröt és néha ki volt takarítva, meg kapott új pasztát, ennyi idősen is jobb, mint egy 300EUR körüli ipari hulladék.
A T430s-emet melóban hurcoltam 4 éven keresztül, napi szinten oda-vissza, meetingekre, utána használtam itthon egy évig, azóta Apámék gépe. 10 éves és az akkun kívül semmi baja nem volt. A billentyűzete meg köröket ver bármire nagyjából 800 EUR-ig, ami nem egy hátrány, ha sokat kell rajta gépelni.
Ez a 120-130K-s kategória előbb fog széthullani a fos zsanér is bili műanyag ház miatt, mint ez a Lenovo. Kidobni való szemét, persze.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#173301) erikke17


erikke17
őstag

Sziasztok :)
Tesómnak kéne egy komolyabb Notebookot iskolába/játékra néha.
Lenovo Legion 5 15imh6 néztem ki neki. 2 variációban találtam, 82NL005DCK és 82NL005ECK. ECK-s variációban elvileg jobb a kijelző ugye? ECK 300nit 165HZ 100%sRGB ellenben a másikkal DCK csak 120HZ.
ECK és a DCK most egy árban van.
Előre is köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#173324) Yager01 válasza Yager01 (#173293) üzenetére


Yager01
senior tag

Mondjatok már valami tapasztalatot a 2in1 laptopokról amiket 360 fokban lehet hajtogatni és lehet taperolni a kijelzőt? Lenovo Flex 5-öt néztem de minden megoldás érdekes lehet. Igazából nem létszükségelt csak ha már lehet ilyet akkor néha talán jobb mint egy sima laptop. Persze csak akkor ha 2 év után nem megy tönkre a hajtogatástól...stb.
stellaz - már írt két sort köszönet érte, de érdekelne szakik, szervizesek vélmeménye...stb :R :R

(#173333) Lasersailing


Lasersailing
senior tag

Már sokszor ígérte, de most már nagyon haldoklik a fujitsu gépem, így új laptopot kellene keressek az alábbiakra:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 héten belül, kivéve, ha valamire érdemes várni
(2) A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
500k alatt jó lenne megmaradni
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
általános otthoni webböngészés, CIV4 típusú játékok (dedikált videókártyát nem akarok semmiképpen), max. 5%-ban videóvágás (proci igényes), de ez is csak hobbi évente 1* összevágom a gyerekekről készült videókat
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Csak stratégia, így nem szempont. Ami nem fut el rajta azzal nem játszom. (Játékra van xbox)
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15". Full HD, matt. Lehetne 16" is.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
két hetente van szállítva, de kizárólag autóval (súly nem számít), akkuidő nem szempont (na jó azért új korában bírjon pár óra webböngészést / filmnézést. De ebből engedek a legkönnyebben
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
WIN lesz, árat win-nel együtt értettem.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
16 GB elég, vagy többet akarjak?
Kizárólag SSD, 512 GB
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HP, DELL, Lenovot nézegetem, de egy fontos szempont van, a kurzor billentyűk ne legyenek összenyomorítva (családban van probook, ami jó lenne, ha a kurzor billentyűk normálisak lennének...)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
csak új, számlával

Most ezzel szemezek erősen:
[link]

Dell Vostro, latitude, HP probook / elitebook összenyomorított kurzor billentyűi továbbra sem barátaim, így kiestek.
Asus Expertbook B2 esetleg, de gondolom lenovo jobb minőség (?)
Asus Vivobook 16X-et néztem, de arra itt jókat nem fogtok mondani. (volt is a kezemben minap, nem győzött meg...

Van még valami gép, amit érdemes lenne megnéznem?

(#173336) Lasersailing válasza SeniorTilla (#173335) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Ebben van dedikált videókártya, ha jól látom mindegyikben van. (?)
Ill. op rsz.-rel már 500 felett van, ami már fájdalmas összeg lenne.

Kép alapján ez jobban tetszik mint a lenovo, rágódnom kell rajta...
hűtése milyen? (összefoglaló szerint határeset, ez áll még?)

(#173340) Lasersailing válasza SeniorTilla (#173338) üzenetére


Lasersailing
senior tag

"Asztali gépet helyettesítő játékgép kell. 600-800.000 Ft
Alienware
MSI GS, GT széria
Clevo DTR szériái
ASUS ROG Flow
Gigabyte AERO, AORUS
ACER Predator, Triton, Helios
Dell G5 1060-nal
Asus G sorozat (nem GL!), HP Omen (ár/érték aránya nem a legjobb, hűtése határeset)"

Nem én mondtam, az ÖF-ben szerepel, de köszi, hogy írod!

Ha konszenzus szerint nem határeset a hűtése, akkor majd az illetékes ki tudná szedni? Köszönöm!

Dhampir #173337:
Köszönöm. A bekapcsológomb nem gond, az "í" már kérdésesebb, megálmodom. (De legalább teljes értékű kurzorgombok vannak, ráadásul jól elkülönítve, ahogy kell!)

Mindenki:
A lenovo-ról mik a vélemények? vagy expertbook-ról?

[ Szerkesztve ]

(#173355) Yager01


Yager01
senior tag

Szerintetek melyik lehet jobb választás és miért?

Lenovo Flex 5 x360 14" i5-1135G7 8/512SSD Iris Xe
ár: x Ft

Dell Inspiron 14 x360 Ultrabook i5-1135G7 8GB 256SSD Iris Xe
ár: x Ft

Huawei Matebook 14,1" i5-10210U 8GB 512GB SSD Intel UHD
ára: x Ft

Hp ENVY Ultrabook 13,3" i5-1135G7 8GB 512GB SSD Intel Iris XE
ára: x + 10% Ft

HP Pavilion 14" i5-1135G7 16GB 512GB Intel Iris Xe (gari nincs)
ára: x-5%

HP EliteBook X360 1030 G7 i7-10610U 16GB 512GB Intel Iris Xe
ára: x + 27%

[ Szerkesztve ]

(#173386) pepe4


pepe4
tag

Laptop vásárlás előtt állok. Max 200ezer film nézésre és böngészésre használnám otthon. Ezt a típust néztem ki Lenovo IdeaPad 3 82H90052HV. Vélemény róla esetleg más hasonló árban?

(#173392) Lasersailing válasza Lasersailing (#173375) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Sziasztok,

Thinkpad E15-tel kapcsolatban lenne kérdésem:
az egyik honlap szerint az I5-1235U procinál az integrált videókártya az Intel Iris XE, a másiknál pedig Intel UHD graphics?
Jól gondolom, hogy az elsőnek van igaza, ez a proci csak egy féle vidókártyát kaphat, ugye?
[link]
és
[link]

Lenovo honlapján csak gen 2-ig találtam a thinkpad E szériát. Létezik ez?

Másik kérdés:
Elvileg ez dual channel képes gép. Az akkor is működik, ha a forrasztott 8GB mellé 16 GB van a SO-DIMM-be téve?

[ Szerkesztve ]

(#173412) Szaboocs


Szaboocs
csendes tag

Sziasztok,

Kollégának keresünk laptopot az alábbi paraméterek szerint. További szempont legalább 5 évig használná így nem a minimum a cél ezen az árszinten.

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 héten belül
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
250-400 ezer Ft
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Otthoni irodai/hobbi (office, távoktatás)
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nincs játék tervben
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6-os kijelzőméret, full HD felbontás. Panel betekintési szöge jó legyen.
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Évi pár alkalom pl nyaralás közben
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem releváns
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
Csak SSD, minimum 500 giga tárhely, ram 8-16gb
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI minenképpen legyen rajta. ASUS, toshiba, lenovo márkákat nem szeretnénk venni.
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új, garanciával

[ Szerkesztve ]

(#173415) Lasersailing válasza Lasersailing (#173333) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Valahol ezt meg lehet nézni élőben? Több boltnak is írtam, mindenkitől azt a választ kaptam, hogy nincs készletükön, rendelés után rendelik csak meg.

Lenovo thinkpad E15 gen 4:
[link]

Tudom megrendelhetem, max. elállok, de azt nem tartom korrektnek, ha egy mód van rá, akkor ezt nem játszanám el. (ráadásul memóriát esetleg SSD-t is bővítenék + WINt kérnék rá)

(#173420) arabus válasza Lasersailing (#173419) üzenetére


arabus
addikt

Bocs ma már nincs időm ajánlani,de ha ilyen Alder Lake procival veszel lapost legalább ddr5 legyen benne meg 512 ssd 360e-ért.
Nekem ez a Lenovo elég spór lehuzós cégnek hat.

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#173459) < CyberBob >


< CyberBob >
őstag

Sziasztok!
Egyetemista lánynak vennék laptopot aki a normál dolgok mellett rajzolni is szokott a géppel (Wacom tábla) így fontos lenne hogy a grafikus programok is menjenek (Adobe).
A Lenovo Legion sorozatból néztem ki kettő típust a jó paraméterek miatt is meg én is egy két éves Legion-t használok munkára. Egy gondom van az enyémmel a kép minősége. Gyengék a színek és kevés fényerő.
A két típus:
Lenovo Legion 5 17ITH6 - 16 GB RAM - 512 GB SSD - Windows 11
[link]
Lenovo Legion 5 17ITH6 - 16 GB RAM - 1000 GB SSD - Windows 11
[link]
https://radium.hu/lenovo-laptop/lenovo-legion-5-ar/lenovo-legion-5-17ith6-16-gb-ram-1000-gb-ssd-windows-11.html
A 300 nits meg van és jó lenne a 100% srgb legalább.

Jók ezek a vasak vagy esetleg tudtok hasonló paraméterekkel jobbat más márkából (HP / Asus).?

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#173485) Dhampir válasza jjeahh (#173483) üzenetére


Dhampir
félisten

Van, aki az olcsó műanyag IdeaPad laptopot is már évek óta használja:

Lenovo IdeaPad 330 15ARR

Másik felhasználó másik Ideapad laptopja:

Lenovo IdeaPad 3-14IIL05 notebook bemutató

Egy megjegyzés, a ThinkPad szerviz különbözik az IdeaPad szervizétől.

[ Szerkesztve ]

(<*>..<*>)

(#173517) ZavaBalazs


ZavaBalazs
őstag

sziasztok! feleségemnek keresek kompakt gépet, amivel majd be tud ülni egy tanáriba, meg magánórákra hurcolhatja (ahol jó bónusz lenne, ha tudnának PDF-ekre firkálni -> 2in1 + tollas kialakítás)

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás? minél hamarabb
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) kb 200k, nagyon indokolt esetben hajlandóak vagyunk kicsit feljebb menni
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) ms office, böngészés, médiafogyasztás
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? nem
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 13.3, esetleg nagyon kompakt 14, lényeg, hogy 31 cm körüli szélesség (a bolti felmérésnél a 33 centisek már nagyok voltak neki)
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? sokat, autóban/vonaton is lenne használva
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) win10, 11 kompatibilis hardver
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége? SSD, ha nem forrasztott, igazából mindegy, ram minimum 8 gb (bővíthetőség előny :) de most elvan 8 gigával)
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) 2in1 kialakítás tollal nem hátrány, kompakt méret, zsanér bírja a gyűrődést
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) lehet használt, ha szép állapotú és gyors, főképp ilyeneket nézegettem neki. néztünk egy lenovo thinkpad x380 yogát, nem tudom, hogy ez a "szabad ilyet venni" kategóriás használt üzleti-e, vagy nem (ha igen, ez a preferált). ezen felül latitude 7390-et, 7300-át néztünk még, nyilván itt a tollas rész kiesik, viszont ez nem zsákbamacska.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#173539) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Sziasztok,

Hosszu ideje gondolkodom laptop vasarlasan, mert a regi mar tenyleg eleg regi, es most szembe jott egy szerintem korrekt ajanlat:
[Lenovo Legion 5 - 5600H - 16Gb - RTX3060] - 410k (tehat kb 325k netto)
Ugyan ez R7 5800H-val +60k, de nem vagyok benne biztos hogy szuksegem van ra.

Mindenkepp csak uj, szamlas gep johet szoba (vallalkozasba vennem). Sokszinu hasznalatra keresek gepet, abszollut hetkoznapi internetezestol, az alkalmi jatekon (regi jatekok) at, a kep- es videoszerkesztessel bezarolag mindenre is kellene. Semmikepp nem szeretnek a 15.6-tol nagyobb gepet, hoznam-vinnem, de a sulya nem erdekel.

Fo szempontok:
Ar-ertek arany, garanciaido, hosszu tavon tudjak tervezni vele (5+ ev). Jelenlegi laptopom tobb mint 10 eves. :D

Jol latom, hogy ez egy vallalhato masina ennyi penzert?
Alternativak esetleg?

Koszonom! :R

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.