Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#99578) aviator


aviator
tag

Sziasztok!

Szeretnék kérni egy kis segítséget.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1 hónapon belül

(2) A gépre szánt összeg forintban?
100k körül, inkább alatta, ha különösen ajánlott gépről van szó akkor 120k-ig is el lehet menni

(3) Felhasználás?
Internet böngészés gyorsan, hatékonyan, torrent, office alkalmazások, esetenként nagy méretű excel táblák kezelése gyorsan, hatékonyan, némi alapszintű programozás, filmnézés full HD-nél nem nagyobb felbontáson TV-re csatlakozva HDMI-n keresztül, zenehallgatás, zeneszerkesztés Audacity programmal, esetenként folyamatos adatkapcsolat fenntartása helyi hálózaton (Wifi) keresztül asztali PC-vel. Egyszerre több párhuzamos feladat se jelentsen gondot, ne lassuljon be ha böngészés közben sok fül van nyitva tömörítek, adatot másolok, telepítek valamit, töredezettségmentesítek, torrentezek stb.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Játékokra nem használnám. COD2 maximum, bár azt talán elviszi mindegyik.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6", nagyobb lehet, ha nem sokkal drágább, kisebb ne. A többi mindegy.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem nagyon lesz hordozva, 2-3 órát ha bír az már jó.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win7-tel lehessen használni, mindegy, hogy mi van rajta.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
HDD 500-1000 Gb, ha ez számít akkor legyen 7200 rpm-es, ha nincs különösebb hatása akkor jó az 5400-as is. RAM-ból ha elég a 4 giga a (3)-ban leírtakra akkor annyi jó, ha nem akkor 8. Ha bővíthető RAM-mal az még jobb lenne. Optikai meghajtó nem kell.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI, minimum 3 USB (2.0 is jó, de nem baj ha 3.0 van benne), SD kártya olvasó ha van az sem gond (de nem követelmény), más nem kell.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Inkább újat, vagy legalább újszerűt szeretnék, de a használt ajánlatokat is megnézem.

Gyártók tekintetében Lenovo-t csak akkor ha indokolt és nagyon javasolt, HP, DELL, ASUS, Samsung jöhet, meg még amit jónak ítéltek.

Jelenleg egy HP G62-m van több mint 4 éve, Core i3 M350 2,27 Ghz 8Gb ram 320 Gb HDD. A HDD méretét leszámítva nagyon meg vagyok vele elégedve, mindent tud amit a (3)-ban leírtam. Kényszerűségből kell megválnom tőle, ezért keresem az utódját. Eddig egy HP250 G3-t találtam elfogadhatónak árban is, tulajdonságokban is, egyedül a Celeron-tól félek egy kicsit.

Köszönöm előre is a segítséget.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#99582) Chaser válasza aviator (#99578) üzenetére


Chaser
titán

Fuji A512 110e-ért ha még lesz, ha nem lesz akkor A514 120 körül.

szerk: coolpet A kijelző ér benne valamit, többi nem. Lenovo szerviz csapnivaló, ne vedd.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#99593) joergie válasza Chaser (#99535) üzenetére


joergie
őstag

ivana, chaser: tökjók vagytok , de nem a véleményetekre vagyok kíváncsi, hanem arra hogy mit ajánlotok. találtam lenovo g580at asszem 55k-ért, ez alá kéne menni. amit írtatok kb a nesze semmi fogd meg jól.
lenovo x220 i3-assal 60k, és ez már tényleg minőség. azt hittem értetek hozzá. itt olvasható az aláírásom alább, ez a véleményem.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#99595) Chaser válasza joergie (#99593) üzenetére


Chaser
titán

Én kérek elnézést, nem értek hozzá. Majd te diktálsz a piacnak, így megy ez valóban :K

OnlineWolf 200-ből nem lesz business gép fhd kijelzővel.
Van egy lifebook most ami nagyon korrekt ajánlat, de hd kijelzős.

Lenovo - ThinkPad, belépőben Edge
HP - Elitebook illetve Elitebook ws, belépőben Probook, több alfajjal
Dell - Latitude, ws, belépőben Vostro
Fujitsu - Lifebook

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#99603) Aron192


Aron192
újonc

Sziasztok, az egyetemi tanulmányaimhoz szeretnék új notebookot venni..:)

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Minél előbb.

(2) A gépre szánt összeg forintban?
Maximum 170 000 forint.

(3) Felhasználás?
Irodai munka, iskola, fotószerkesztés és néhanapján játszás.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Közepes felbontáson.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Maximum 15.6" , de lehet kisebb is.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Napi szinten suliba és haza, időnként utazás közben is használnám.

(7) Operációs rendszer?
Windows

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
500GB is elég, RAM minimum 4GB.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
-

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új gép jöhet szóba.

Egyébként már van pár tippem, ti mit választanátok a következőkből?
HP Pavilion 15-p203nc
HP Pavilion 15-p208nc
Lenovo IdeaPad Z50-75
Dell Inspiron 11z Touch

Tudom, hogy hogy mind egy kicsit másra megfelelő, de érdekelne, hogy ti melyiket ajánlanátok, amelyik megbízható és jó. Választokat előre is köszönöm! :)

(#99604) nrb263


nrb263
tag

Sziasztok!
150k-ig keresek lehetőleg 17"os, sshd-s, 8giga ramos, intel i szériás laptopot. Lenovo B70-80 ezt találtam igazából csak. Vélemény? Otthonra torrentezni / filmezni / mediaservernek kellene. Tehát semmi game vagy render. Jah meg netezni. Azért 150 mert ennyiben tudtam elpasszolni az asztalit, és minnél jobb legyen azért ennyi penzért. [link]

[ Szerkesztve ]

(#99605) Khelben válasza nrb263 (#99604) üzenetére


Khelben
nagyúr

Dell 5749, de sokat ne várj tőle minőség terén. A Lenovonál mondjuk fényévekkel jobb és a garanciája is működik.

(#99603) Aron192 : az általad kinézett gépek nem különböznek, mindegyik egy dologra jó: billegő asztal alá támasztéknak. Ha a játék a fontos, akkor Asus K501. Ha az irodai munka, akkor HP Probook 430 vagy 450.

[ Szerkesztve ]

(#99607) hurenzon


hurenzon
senior tag

Valakinek van tapasztalata a lenovo Z51-70 laptoppal ?
Ajánlott gépezet?

(#99624) japunk válasza OnlineWolf (#99621) üzenetére


japunk
aktív tag

Igen, jelenleg 240 megás netem van, de hamarosan csökkentem 120-asra, szóval lehet feláldozom azt a megmaradt megabájt mennyiséget. A Lenovo gépekről mi a véleményetek? Meg vagyok most áldva a piros színnel :D és a Lenovonál meg a Dellnél találtam ilyen színben jobb gépeket, a többi márka most nem aktuális.

The owls are not what they seem.

(#99626) OnlineWolf válasza japunk (#99624) üzenetére


OnlineWolf
tag

Lenovonál engem is érdekelne a vélemény. (Lenovo és a Windows hátsókapu kapcsolatáról.)

MCU vagy MiniPC az én asztalom (TivaC, Raspberry...)

(#99627) Gergosz2 válasza japunk (#99624) üzenetére


Gergosz2
veterán

Lenovo-ból csakis a TP. A konzumer gépeik minősége hagy némi kívánni valót maga után, nem is beszélve a botrányos garanciális háttérről.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#99634) hurenzon válasza Gergosz2 (#99631) üzenetére


hurenzon
senior tag

Akkor tuti nem veszek lenovo gépet.
Postás mondta, hogy 8x vitte hozta a laptopot és csak ezek után kapott csereutalványt a csávó.

(#99660) Chaser válasza Khelben (#99652) üzenetére


Chaser
titán

Persze jobb alati, de ha a wint leszámolom 150-ért adják a fujit, annyival meg nem minőségibb a lati sztem.

Tom1939 Volt fhd ips verziója 250-300e közt, úgy tudom nálunk már nem elérhető. De ha pattintasz bele egy 250-es ssd-t meg ramot pluszba keretet is ellőtted és lesz egy pörgős géped. 200-ról indult ez a gép, gyanítom 1-2 hét és megy is vissza az ár, vagy emelnek rajta jó magyar szokás szerint mert jól fogy.

szerk: Ciccuka Meg mondjuk Asus, csak nem X. De a kedvedért ajánlhatunk lenovokat is, ha már legtöbb mostani gépük gagyi legalább a szerviz is legyen pocsék. Acer olyan amilyen, leginkább amilyen. Toshiba sok éve nem rukkolt elő valami igazán jóval, általában mindig van jobb nála azonos áron más gyártónál. Packard Bell Acer kölyke, tescos gép. Az általad említett 3 gyártónál eléggé rendben van a szerviz háttér is, de nyilván az téged nem érdekel, hogy hozzátartoznak a notebookhoz ilyen apróságok is, és csak brahiból ajánljuk biztos, meg fizetnek érte. Oppsz, nem kaptam még pénzt egyiktől se, szólok is nekik.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#99717) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok! 22 éves lánynak kellene laptop szülőktől elköltözés miatt.
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Most
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Lehetőleg 100ezer alatt, minél kevesebb annál jobb.
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
Office, net, filmnézés, tehát egy újabb celeron is megteszi
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Netes flash játékok
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Minél jobb minőségű kijelző, jó lenne 13-14" és ebben a méretben a fullHD nem indokolt. Saját tapasztalatból a matt sokkal használhatóbb.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Hétvégi hazajáráskor hurcolva lenne, ha kibír valamennyit akkuról az nem hátrány, de órákat nem lesz így használva
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Megoldjuk :)
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
A minél olcsóbb miatt SSD kiesik, bár később csere aktuális lehet. Ha a bolt hajlik a ráfizetésre plusz pár ezrest vagy egy tizest megérhet. 4 giga ram kell manapság, több meg fölösleges. optikai meghajtó csak plusz egy cipelendő hasztalan alkatrész lenne.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI, D-SUB nem hátrány, de nem is ez fog dönteni. Valamelyik úgyis van.
A legfontosabb a tartósság, a minőségérzet, az összeszerelés minősége lenne a céges laptopom HP 840 G1, ez ebben verhetetlen, Fujitsu e8310 minősége is igen jó. A billentyűzeten le lehessen gépelni egy szakdolgozatot lehetőleg. Ha a touchpad rücskös, nem csúszik, vagy a szélén nincs görgetősáv azt utálom.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új, esetleg refurbished, de hagyományos értelemben használt nem

Amit eddig találtunk:
kisebb Lenovo
nagyobb Lenovo

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#99723) Khelben válasza Warton (#99721) üzenetére


Khelben
nagyúr

Trabant vs. BMW, nem is értem, hogy kerültek ezek egy kategóriába. A G551 egy fém házas gép, normálisan összerakva, az X550 meg egy műanyag izé.

(#99717) rasotamas : ilyen gép nincs. A Lenovo jelenleg nem ajánlott a béna garancia és a nulla minőség miatt. A legolcsóbb ajánlott gép a Fujitsu A514 120k-ért, de az sem felel meg egyik feltételednek sem. Ezekhez az igényekhez kb. 300k Ft kellene. Gondolom a 840-et sem 100k alatt vetted.

[ Szerkesztve ]

(#99727) Khelben válasza rasotamas (#99726) üzenetére


Khelben
nagyúr

Sajnos olcsóbb gépeknél nem csak ezeket veszíted el, hanem azt az alap minőséget is. És a Fujitsu A514 a fasorban sincs egy 840-hez képest, tehát messze ne azt a minőséget várd tőle. Belépő üzleti gép, full műanyagból, ami egy fokkal jobb, mint pl. a Lenovok tejfölöspohár háza, de nagyon messze van az igazi minőségtől.

(#99728) Chaser válasza Khelben (#99727) üzenetére


Chaser
titán

De az komoly, hogy 110e-s gépbe fhd kijelzőt raktak vagy elírás lehet? Ok, eredeti ára 110e, de akkor is.

rasotamas 1,4-es cerkában sok élmény nincs. Van az A512 110-ért még pár helyen, ne 10e-n akarjatok spórolni. De sokkal ésszerűbb lenne egy használt gép, pl 8460p biztos tetszene a leányzónak. Számlával garanciával is van 90-ért, kéz alatt meg olcsóbban is. Ha mindenképp új kell dell 100e alatt 3542/43, legalább van rá 3 év gari és használható nem úgy mint a lenovo garancia.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#99730) duvnjak


duvnjak
újonc

Sziasztok !

Minél előbb szeretnék egy új laptopot venni.

(1) Pár nap-1 hét
(2) 120 000-150 000 huf körül
(3) suli, játék, film nézés,
(4) az elmúlt évek játékai szaggatás nélkül fussanak (nem feltétlen "high" módban), a mostanában kijövő játékok pl. (Mass Effect Andromeda, Mafia 3 valamelyike viszonylagos elfutása sem jelentene hátrányt)
(5) 15,6"
(6) körülbelül hetente 2-szer lenne hordózva
(7) operációs rendszer nem szükséges, azt megtudom oldani
(8) tárhely mérete legalább 500 HDD, RAM mérete 4GB kezdetben, bővíthető lehetőséggel
(9) HDMI-t használnám
(10) új gépben gondolkodom

egyelőre kinéztem két különböző modellt, erre szeretnék tőletek egy "szakmai" véleményt kérni, illetve ha egyéb hasonló modellt ajánlotok azt is megfogadnám

a két modell: LENOVO 80E301AVHV és Toshiba Satellite L50-B-2CV

Köszönettel: Duvnjak

(#99754) trol75


trol75
tag

Sziasztok.
A segítségeteket szeretném kérni laptop vásárlás ügyében.
Volt egy Fujitsu Lifebook AH502 2éves újonnan vett laptopom amit most eladtam.

A laptopból maradt alkatrészek (amit ha lehet szeretnék az újban is használni):
- Kingston SSDNow V300 120GB SSD
- 1 db 4GB-os Kingston 1600Mhz memória.
- 1 db HDD caddy

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1 hónapon belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (max 110.000)
(3) Felhasználás? (internetezés,letöltés,irodai munka,néha videó vágás)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Nem játszanék vele
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Maximum 15.6" , de lehet kisebb is. Matt kijelző
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Napi szinten munkahely és haza, utazás közben nem használnám.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Windows
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? 500GB is elég, RAM minimum 4GB.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Új és használt is szóba jöhet

Az itt ajánlott Fujitsu LifeBook A512-ra érdeklődtem egy boltban, ott majdnem lehurrogtak, hogy mit akarok ilyen elavult régi gépet, aminek nem igazán jó a szerviz háttere sem.

Használt fronton szétnéztem alfa156-nál, tőle már elég sok laptop-t (főleg Thinkpad-ot), illetve asztali gépet vásároltam, mindig nagy megelégedéssel.

Ezek voltak szinpatikusak:
HP Elietebook 8560P (83.990 Ft AMD Radeon HD 6470M 1 GB GDDR3)
Dell Latitude E6420 (84.990 Ft)
Lenovo Thinkpad T520 (89.900 Ft)
HP ProBook 6470b (102.990 Ft 8GB RAM)
HP Elitebook 8470P (109.990 Ft)

A Thinkpadokat ismerem minőségre a többihez még nem volt szerencsém.

Várom segítségeteket.

(#99781) Gergosz2 válasza OnlineWolf (#99777) üzenetére


Gergosz2
veterán

és ki mondta, hogy ő ArchiCad-ban akar komplett épületet tervezni? És azt, hogy én? :)
Egyetemre teljesen felesleges erőművet venni.

(#99776) szabonagyur

De nem értem megint min megy a Vita. A srác csak annyit írt, hogy CAD progihoz kell neki gép, kicit bizonytalan volt, hog kevés lesz a 920M és kész. Gondolom azért tudja, hogy milyen CAD progit szeretne futtatni és gondolom sejti, hogy az milyen gépet igényel.

(#99778) Tikakukac
+1

Barátom ezer éves pentium dualcore os lenovo gépén 4gb ram társaságában simán meg y Matlab, simulink meg ami neki kell. Lehet néha kell egy kicsit várni de megy és kész. Ugyanígy itthon egy HP 630 C1M13EA -n is simán elmegy egy SolidEdge.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#99798) trol75 válasza Khelben (#99755) üzenetére


trol75
tag

Szia.

Köszönöm szépen a segítségedet.
Én is inkább alfa használt gépeiből válogatnák.

Ezeket találtam:
HP Probook 6460B (14",I5-2520M,4GB DDR3 1600,320 GB, Intel HD3000) 78.990 Ft
HP Elitebook 8460P (14",I5-2540M,4GB DDR3,320 GB, Intel HD3000) 79.990 Ft
Hp Probook 6560B (15,6",I5-2540M,4GB DDR3,320 GB, Intel HD3000) 79.900 Ft
HP Elietebook 8560P (15,6",I5-2520M,4GB DDR3,500 GB, Intel HD3000+AMD Radeon HD 6470M 1 GB GDDR3) 83.900 Ft
Dell Latitude E6420 (14",I5-2520M,4GB DDR3 1133,250 GB SataII, Intel HD3000) 84.990 Ft
Lenovo Thinkpad T420 (14",I5-2520M,4GB DDR3,320 GB SATA II, Intel HD3000) 85.990 Ft
Dell Latitude E6520 (15,6",I5-2520M,4GB DDR3,250 GB, Intel HD3000)
Lenovo Thinkpad T520 ((15,6",I5-2520M,4GB DDR3,500 GB, Intel HD3000) 89.900 Ft
Dell vostro 3560 (15.6",I5-3210M, 4GB DDR3 1600Mhz, 500GB, Intel HD3000) 99.900 Ft
HP ProBook 6470b (14",I5-3320M, 8GB DDR3 1600Mhz, 500 GB, Intel HD4000) 102.990 Ft

Nekem a T520 valamiért szinpatikus, lehet azért, mert volt egy pár lenovom (x61,T60,T61,T400,R400,R500).
Igaz nem tudom,hogy ez a lenovo minősége olyan-e mint a régiek.
Hp, és Dell prémium gépekkel még nem volt dolgom
Az utolsó gép nem tudom, hogy megéri-e a +10-13e forintot.

Egy kicsit tudsz nekem segíteni, illetve súgni.

Nagyon szépen köszönöm előre is

(#99842) Corvu$


Corvu$
csendes tag

Sziasztok.

Több napja nézegetem már őket és a segítségeteket akarom kérni.

1. Kb egy max két hónap múlva(azonnal is akár de nem sürgős).
2. Minél kevesebb, 100-250e
3. Rendesen pörögjön rajta a web, 1080p videó ne legyen gond neki(nem tudom a mostani cpuk között mekkora a kül egy i3 és mondjuk egy 4 magos celeron között).
4. Jó az intel integrált vga nekem
5. Erre tőletek várom a választ, mert ez fontos lenne. 11.6-13.3-as gépet szeretnék, de nem tudom
kell e a fullhd, azt nem szeretem ha kicsik az ikonok és többnyire linux fog menni rajta előreláthatólag. TN-IPS is jó kérdés, fontos nekem a jó képminőség nem szeretnék egy moslék kijelzőt nézni de a mostani fejlettségi szinten nem tudom kell e az ips és hogy mennyivel fogyaszt többet mint a tn. Asztali monitorom 2410-es Dell ha jól emlékszem az IPS és jó képe van.
6. Fontos a hordozhatóság és a hosszú akku idő.
7. Nem szeretnék rá oprendszert venni.
8. 128SSD nek jobban örlnék mint 500GB hdd-nek, nem fontos a nagy tárhely.
9. Fontos lenne a minél több usb 3.0 port és hogy bootolni tudjon róla. Fontos még a hdmi kimenet ha néha tv-re kötöm. Webkamera képe is legyen elfogadható. Fontos még az érvényesíthető garancia. Lenovoval megjártam, 2 hónap volt olyat többet nem szeretznék.
Végszónak az usb 3.0 bootolást a teljesítményt és a kijelzőt írnám.
Ja és csak Magyar billentyűs jöhet szóba. Néztem egy használtat ami megfelelt volna de Amcsi modell volt.
Mac-en megy a linux és a windows is és ugyanúgy bootolnak akár usb-ről is?

Köszönöm szépen a segítséget.

Corvus

[ Szerkesztve ]

(#99861) grigo


grigo
őstag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Most
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
140-170e
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
barátnő laptopja lesz, irodai munka, Wow, internet, film, zene
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Wow, maxon úgysem menne, de egy elfogadható minőség akadás nélkül a cél,
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6, ennyiből csak fényes lesz
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nagyon nem, maximum két albérlet között, esetleg ha úgy van munkába, de nem kell extra kicsi és könnyű, ez nem szempont
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
win8.1 (10)
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
HDD fér csak bele, 1TB volt a cél, de úgy vagyunk vele, hogy szívesen beáldozzuk a teljesítmény oltárán, ram 4-8GB, optikai meghajtó nem szempont
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI és webkamera legyen, természetesen felmerült a csajos dizájn de nem szempont, legfeljebb matricázza ha egyénit akar, fontos viszont a megbízhatóság, jó szervízháttér, minél jobb aksi és üzemidő és a numpados magyar billentyűzetkiosztás ha világít az sem baj :)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új

Amire mi gondoltunk:
Dell Inspiron 5558
Dell Inspiron 3543
Lenovo G50-80 (alulról harmadik 149e)

Ebben a két márkában gondolkodtunk. Dell nekem nagyon bevált, bár az drágább volt. Lenovo is szimpatikus. Örülnék ha véleményeznétek az elgondolást, mert ti jobban benne vagytok. Megbízhatóság, szervízháttér, márkaproblémák szempontjából.
Teljesíményt tekintve én úgy gondolom adott árkategóriában nincs ingyenvacsora, de ha van kiugró lehetőség azt is szívesen fogadom. Grafikát tekintve ez az egy kis csoffadt játék érdekli, szeretném ha ez minél szebben futna neki és a maradék internetezéshez és munkához egy lehető leginkább gördülékenyt rendszert szolgálna ki a hardver.

Köszönöm a segítséget előre is. Szép napot.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#99862) Khelben válasza grigo (#99861) üzenetére


Khelben
nagyúr

Asus K501, 160-ért kapsz fullhd felbontást, erősebb vga-t, fém házat. Jelenleg játékra ebben az árban a best buy. A Dell 5558-cal van kb. egy szinten, de jóval erősebb a vga-ja és jobb a kijelzője.
Lenovot felejtsd el ebben a kategóriában, minőségileg és szerviz ügyben is.

[ Szerkesztve ]

(#99866) grigo válasza Khelben (#99862) üzenetére


grigo
őstag

Köszönöm.
Bár ismerőseim elmúlt 3 éves tapasztalata alapján se acer, se asus nem került volna magamtól szóba de így meggondolom. Lenovo akkor kihullik. Marad a nálam örökzöld Dell illetve az általad ajánlott Asus, meg ha még másoktól befut valami akkor az.
De most itt olvasom a Fuji vonalat, ami a családban nálunk az utolsó Fuji volt azóta kb az maradt meg bennem, hogy egy szarosvödör ráírva krétával hogy Fuji. ezek szerint változnak a dolgok. Fényképezőgépben nagyon topon vannak, úgy látszik lehetett náluk egy szemléletváltás.

Nagyon köszönöm.

update: érdemes feljebb menni még esetleg egy 10-15 ezerrel vagy ennél jobbat nem fogok ki?

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#99870) QwErTy42 válasza grigo (#99866) üzenetére


QwErTy42
addikt

Pedig elég sok Fujitsu Siemens gép megy még 6-8 év után is gond nélkül. Most kezdenek el kihullani az utolsók is közülük.
A FuSi nem gyártott egy dekával sem rosszabb gépeket mint mások anno. Voltak szerethető és elpusztíthatatlan szériái és szarosvödrei is. Pont úgy mint a Dell-nek, HP-nak, Acer-nek vagy Lenovo-nak...
A FuSi az elsők között volt, akik anno elárasztották olcsó gépekkel a belépő kategóriát. Nagyon komoly eladásaik voltak és ezért darabszámban több rémhír és negatív tapasztalat volt, ellenben százalékosan egyáltalán nem voltak rosszabbak, mint az ugyanolyan tejfölösdoboz Lenovo-k vagy Acer-ek.

A mostani Fujitsu gépek (2009 óta nincsen már Fujitsu Siemens) már nem játszanak a gagyi ligában. Pont ezért nincsen gépük 100 ezerért és az alatt és ezért nincsenek atomos, meg cerkás vackai.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#99873) Tikakukac válasza QwErTy42 (#99870) üzenetére


Tikakukac
titán

Az egy fokkal másabb szint, hogy FuSi-t szervizelő ismerősnek konkrétan A4-es lapja volt, rajta a kb. összes gépükkel, hogy alaplaphiba, nem foglalkozunk velük és a munkafelvétel ez alapján vette be a gépeket.
Ilyen még Acer-Asus-Lenovo szinten sem nagyon volt-van, pedig azért gördül ki szemét rendesen.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#99909) Corvu$ válasza szabonagyur (#99906) üzenetére


Corvu$
csendes tag

Az már ez után volt, kb akkor kezdődtek a bajok és a spórolás. Enyémben webkam sincs ez még a Dual Core, touchpadje ennyi év után sincs szétkopva jól csúszik jók a gombjai kényelmes használni.
A mostaniak amik mondjuk egy MM-ben ki vannak rakva vagy olyanok hogy lekopik az ember ujjáról a bőr vagy mikor klick-el megőrül mert egybe van a gomb a paddal és nagy erő kell a megnyomásához, nem áll kézre, vagy olyan idegesítő műanyag hangot hallat hogy kedve sincs az embernek hozzányúlni. Pl 300e Lenovo gépen 6 hónap után szétkopott. Az embernek ezért nincs már kedve se venni semmit mert csak magát szopatja vele hogy minden egy hulladék. Én már az az ember vagyok aki addig használ valamit amig tudja az adott célra, hogy minél kevesebb probléma legyen.
A töltője is a gyári deltae néhány kábel megtörésen kívül szintén nem volt semmi baja.

Jobb lenne ha lenne egy márkának 3 termékcsaládja és azok működnének, nem a fostengerben kéne halászni. De már minden ilyen.

Elhiszem hogy jó a mostani Fuji de annyira gyűlölöm a márkát hogy le kéne ragasszam rajta a feliratot, mert különben átfúrnám csavarhúzóval :) Felén rengetegen megvette a szupermárketben 100e ért a szemeteket és várták a csodát, meg egy marhát aki szerelgeti őket.

(#99936) Chaser válasza devil-k (#99934) üzenetére


Chaser
titán

Lenovoból vannak olcsóbban is. Csak a gép minősége hagy kívánnivalót és a szervizük csapnivaló.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#99955) #32577792


#32577792
törölt tag

Na ma ismét tapasztaltabb lettem.
Bementem LSZ egyik vidéki üzletébe: 15,6"-FHD-IPS, ezt kértem. CSAK valami Toshiba 380k-s létezik ebben, semmi más. Mondta a kedves eladó.

MM: -10% a Toshiba és Acer gépekre
Gondoltam megnézem őket.
Toshiba L50-B:
Kicsit nem szép, viszont majdnem már ronda. Cserébe viszont a háza fantasztikusan hajlékony, már-már akrobata-szerű :( A kijelző úgy mozog, mint falevél a reggeli szélben.
Lehet, hogy soha nem romlik el, de lehet, hogy jobb lenne és akkor talán időnként cserélve is lenne :)
Komolyan mondom, a Lenovo sokkal stabilabb.

Acer: egy FHD modell volt, E5-572G-3778, de ez TN paneles, így nem is tapogattam

(#99969) LurkerSheik


LurkerSheik
senior tag

Sziasztok! Kicsit off, aug 11 óta szervizben van a lenovo z510 notim, masodik alkalommal.
meddig huzhatjak meg?
Mit lehet tenni, nincs semmi ertelmes elerhetoseg.
Az adataim a hdd-n vannak mert nem volt kiveheto, igy jo lenne visszakapni, de hanyinger kerulget a lenovotol mar...

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#99970) Falcon C.


Falcon C.
aktív tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
~1-2 hét
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
~180-200ezer
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
Internet, irodai munka és alkalmi játék.
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
- Játékok: Diablo 3, Witcher 2, Dragon Age, EuroTruck 2 Simulator, Burnout Paradise
- Felbontás: külső FHD-s 21"-os monitorra kötném.
- Részletesség: nem ragaszkodom a maximálishoz, közepes elég
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
Teljesítmény.
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
Ha nincs, majd kerül bele.
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
- 14"-től felfelé
- HD elég -> monitor: FHD :)
- talán matt, vagy IPS
(8) Notebook tömege?
Irreleváns, keveset vinném ide-oda.
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
Van legális Windowsom (8), de ha van hozzá, nem baj.
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
- HDD: 320GB-tól felfelé
- RAM: minimum 4GB (majd bővíttetem később)
- ODD: nem ragaszkodom hozzá
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Jó WiFi, memóriakártya olvasó, külső monitorra lehessen kötni, webkamera nem kell, minimum egy USB3
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
Word, Excel orrvérzésig és a játékok.
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
Megakadtam a játékok miatt. Néztem Dellt, Acert, Asust, Lenovot...
Itt nézelődtem eddig: usanotebook.hu, laptopszalon.hu, notebook.hu, laptopsystem.hu
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Legyen rá minimum 1 év garancia.
:R

[ Szerkesztve ]

[Redmi Note 11] [Acer V3-574G-54T5]

(#100012) meili


meili
tag

Sziasztok!
Kevesebb, mint egy éve vásároltam 2 db Lenovo B590-es laptopot, melyektől a hétvégén sikeresen megszabadítottak, így pótolni szeretném őket, de pár napig még csak az egyiket, mivel még egy kicsit reménykedek, hogy meglesz az emberem, viszont egyre mindenképpen szükségem van.
A Lenovók az alábbi paraméterekkel rendelkeztek:
- Intel Core i3-3110M 2.40GHz processzor
- 4GB DDR3 memória
- 500GB merevlemezzel
- Intel HD Graphics (2/3/4/5000) integrált videokártya
Az igazság az, hogy ezeket a gépeket kicsit lassúnak éreztem, mivel a munkahelyemen jóval erősebb gépeket használunk, ezért egy kicsit erősebb gépre neveznék be, mondjuk egy i5-ös procival, ha csak a proci teljesítmény növelése segít rajtam. Legfőképpen otthoni felhasználásra kellenének, de az egyiket szoftverfejlesztésre is használnám, bár arra nem szokott nagy erőforrás kelleni.
Az előző gépeket 120.000 Ft-ért vettem, most az elsőre olyan 150.000 - 160.000 Ft környékén szánnék.
Ajánlották a HP ProBook-okat, hogy azok minőségibb gépek, ezek közül mit tudtok ajánlani? De jöhet más megbízható típus is. Mielőtt ellopták őket, pont hallottam a rádióban, hogy egyes HP modellekre valahol valamilyen szülinapi akció keretében ingyen 5 év garanciát adnak. Erről tudtok valamit?
Segítségeteket előre is köszönöm!

(#100049) garfield545


garfield545
tag

Sziasztok tudnátok írni erre egy két mondatot milyenek összeségében Lenovo IdeaPad B50-80-ból az i5-öst néztem a 70-es szériából meg az i7-est néztem kösz ellöre is a választ

Mama mindig azt mondta, hogy az embernek csak annyi vagyon kell, amiből megél, a többi csak felvágásra meg fennhéjazásra való.Az embernek előbb maga mögött kell hagynia a múltat, csak akkor mehet tovább.Az élet olyan, mint egy doboz bonbon: az ember nem tudhatja, mit vesz belőle.

(#100050) QwErTy42 válasza Mikulásbá (#100041) üzenetére


QwErTy42
addikt

Ezek a CoreM-ek leginkább a szintetikus tesztekben remekelnek az első 5 percben, amíg a passzív hűtés bírja. Utána a 0,8 GHz-es frekivel már a fasorban sincs.
Jó-jók azok a procik de közük nincs egy i5-höz.

(#100042) Fsharp Sajnos még sehol sem láttam matt kijelzővel.

(#100046) ricinus13 A legolcsóbb ajánlott gép volt az előbb linkelt Fuji. A Dell 3543 lehet még szükségmegoldás valamilyen cerka procival annyiért. Ott legalább van 3 év értékelhető gari, ha a teljesítmény tényleg nosztalgikus.

(#100049) garfield545 Töltsd ki kérlek a kérdőívet. Most a Lenovo Ideapodok közül egy sem szerepel az ajánlott gépek között. A garanciális szolgáltatása nem éppen kimagasló. (bővebben: google, tékozló homár, stb.)

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#100086) meili


meili
tag

Sziasztok!
Volt egy Lenovo B590-es laptopom az alábbi paraméterekkel:
- Intel Core i3-3110M 2.40GHz processzor
- 4GB DDR3 memória
- 500GB merevlemezzel
- Intel HD Graphics (2/3/4/5000) integrált videokártya

Ehelyett szeretnék vásárolni egy másikat, úgy néz ki, hogy szintén Lenovo lenne.
Mivel az előzőt kicsit lassúnak éreztem, az alábbit néztem ki:
[Lenovo G510 Black 59-433053 FD]
Paraméterek:
- Core i5-4210M (2600 MHz) processzor
- 4GB DDR3 memória
- 1000 GB merevlemez
- 2018 MB AMD Radeon R5 M230 videokártya

-Ez a gép érezhetően nagyobb teljesítményt fog nyújtani a korábbinál?
-Minőségre milyen a G510 a B590-hez viszonyítva? Éreztem a B590-nél, hogy finoman szólva nem csúcsminőség, de azért elvoltam vele.
-Ha az előzőt 120.000 Ft-ért vettem kevesebb, mint egy éve, akkor itt a 155.000 Ft arányos ár a plusz teljesítményért?
-Miért van az, hogy a legtöbb helyen olyan i5-ös procikat találok Lenovo laptopokban, amiknek a típusvégződése U? Ahogy láttam, ugyanolyan elnevezéssel az M-esek erősebbek. Egyébként mi a különbség az U és az M között?
- Az AMD videokártya miatt kell aggódnom, vagy megfelel?

(#100094) deved111 válasza Khelben (#100088) üzenetére


deved111
csendes tag

Köszönöm a segítséget!

Igazából a helyzet az az, hogy egy olyan helyen dolgozom ahol nagyon jó áron hozzá jutnék egy két laptophoz és ezek közül tudnék választani, véleményed szerint melyikkel járnék a legjobban?

- Toshiba Qosmio X70-B-10T

-Acer Aspire Nitro NB VN7-791G-7775

-TOSHIBA Satellite P70-B-10T,

-Dell Inspiron 5758

-LENOVO IdeaPad Z70-80

(#100095) Khelben válasza deved111 (#100094) üzenetére


Khelben
nagyúr

A Qosmio-t nem ismerem. A VN7 nem rossz gép, de full műanyag, a játékos gépek belépő szintje és nem túl megbízható. Sattelitet szintén nem ismerem személyesen, de a tesztek alapján nem túl jó választás. Lenovot mindenképp kerülném. Dell 5758 meg nem lenne rossz, de ha jól rémlik, csak 920M-mel van, ami egy integrált HD4600-nak felel meg, tehát se játékra, se semmire nem alkalmas.
De egy Asus G751 ezekhez képest teljesen más szint.

[ Szerkesztve ]

(#100119) PandaMonium válasza nexwo (#100118) üzenetére


PandaMonium
őstag

Sajnos mi programozók elég szerencsétlen helyzetben vagyunk olyan szempontból, hogy kell a jó kijelző és a strapabíróság is, ez viszont elég kevés gépben van meg (üzleti gépeket nagy divat sz@r kijelzővel szerelni) amit ki is lehet fizetni hazai fizetésekkel. Így ha újonnan akarsz ennyiért lapost venni valahol mindenképpen kompromisszumot kell kötnöd: Vagy a strapabíróság vagy a kijelző terén.

Konzumer gépben lesz ennyiért FullHD IPS panel (Inspiron 5558) viszont az hímes tojás, vigyázni kell rá és a billentyűzet is olyan lesz amilyen. Másik lehetőség az üzleti ahol legjobb esetben ennyiért 17"-en fogsz kapni 1600x900-at a HP Probook 470 G2-ben, viszont ha jól látom ezt a modellt csak dGPU-val szerelik (ami lehet bónusz vagy felesleg a felhasználástól függően). Ha tudsz még rá dobni pénzt akkor 280e-ből már lesz HP Probook 650 G1 ami FullHD és iGPU-s modell. Vagy utolsó alternatíva, hogy használtat veszel, szvsz ezzel járnál a legjobban mert ennyiért úgy már nagyon jó kis gépeket lehet kapni (pl. E7440, bár ez nem 15,6" de programozásra tökéletes).

Szerk.: És ha Linux-ozol akkor a Broadcom wireless kártyákkal szerelt gépeket javasolt kerülni. Működnek-működgetnek, de az Intel wireless megoldásaira sokkal jobb a driveres támogatás. Ugyan ez vonatkozik az USB vezérlőkre is, jobb ha minden Intel. A legjobb Linux támogatással a Lenovo Thinkpad és a Dell Latitude E sorozat (illetve a komolyabb Probook-ok/Elitebook-ok) rendelkeznek, de Thinkpad-ból nem lesz olyan ami neked kéne, Latitude E-ből is csak használtan mint említettem.

[ Szerkesztve ]

What I cannot create, I do not understand

(#100133) mclaren777


mclaren777
senior tag

Ha egy gyártó megad egy notinak egy maximum memóriamennyiséget ameddig bővíteni lehet, akkor azt semmiképpen sem lehet túllépni?

Lenovo R500 érdekelne elsősorban: létezik hogy egyáltalán nem lehet semmilyen trükkel 4GB (2x2 GB) fölé bővíteni?

[ Szerkesztve ]

(#100137) tozo86


tozo86
tag

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 héten belül.
(2) A gépre szánt összeg forintban?
180 000 Ft
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
Internet, kevés játék, sok filmezés TV-re csatlakoztatva. Fontos, hogy megfelelő legyen a hűtés, mivel napi 12+ órát lesz használva.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Lehetőleg fullHD felbontás, matt/fényes mindegy.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Hordozva lesz, de utazás közben nem sokat használnám.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem kell rá semmi, de windows 7 (10) támogatás legyen.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
1 TB, később SSD bővíthetőség. 8GB RAM. optikai meghajtó nem fontos.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI kimenet mindenképpen kell a TV-re csatlakoztatás miatt.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új.

A kiszemeltem:
LENOVO IDEAPAD B50-80 - i5-5200U, 15.6FULL HD, 1000 GB, 8GB, Radeon R5 M330 2GB, DVD RW

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

`•.¸¸.•´¯`•.¸¸.•´¯`•.¸ ><((((º>

(#100149) meili


meili
tag

Az alábbi két gépről mi a véleményetek:

Lenovo, itt az 5 konfiguráció közül a középsőre gondoltam, 149.990 Ft-ért, Windows nélkül
vagy
Dell

A Dell 5000 Ft-tal drágább, cserébe kétszer akkora a merevlemez, Nvidia kártya van benne és egy évvel több garanciát ad.

Általános otthoni felhasználásra kell, illetve fullHD filmek HDMI-n TV-re közvetítésére.

Melyiket nem ajánljátok, miért? Illetve melyiket inkább?
Ár/érték arányban jónak számít?

Köszönöm előre is!

(#100151) Khelben válasza meili (#100149) üzenetére


Khelben
nagyúr

Lenovot semmiképp, Dellhez meg hozzáraksz 5k-t és veszel egy fullhd-s Asus K501-et (majd ha újra lesz raktáron) és jobban jársz.

(#100155) Lasersailing


Lasersailing
senior tag

Sziasztok,

Segítséget kérnék notebook vásárlás ügyében:
1) Valamikor idén. Ha van olyan időszak, ami különösen kedvező (január???), akkor ebben rugalmas tudok lenni
2) 250 eFt. Ha nagyon érdemes, akkor nagyon max. 300 eFt, de csak ha lényegesen jobb ajánlat van 250-300 között.
3) internet és tsai + HD videók vágása, renderelése saját szórakozásból. Ez utóbbi időben lényegesen kevesebb, és nyilván kompromisszumos megoldást lehet ennyi pénzért...
4) Játék nem szempont. Ami elfut azzal játszok, ami nem, azzal nem (amúgy stratégiaiakkal szoktam játszani)
5) matt kijelző, mérete: 15-17 coll között.
6) 2 hetente hordoznám, de csak autóval (súly nem számít). utazás közben nem lenne használva, vagy csak nagyon ritkán (akksi minimálisan szempont)
7) oprsz. mindegy (ill. ha 250 lesz, akkor esetleg veszek hozzá op. rsz-t is.)
8) RAM: jó lenne 8GB, HDD: 500 GB min. SSD gondolom nem fér bele.
9) Elsősorban Lenovot keresek munkahelyi pozitív tapasztalatok okán). Ugyanezért DELL-t kevésbé. Egyéb márkákról nincs tapasztalatom, billentyűzetet meg mindenképpen ki kell próbálnom, hogy milyen.
10) csak újban gondolkozom.

segítségeteket előre is köszönöm!

(#100157) Khelben válasza Lasersailing (#100155) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem tudom, a munkahelyeden milyen Lenovo-t vannak, de biztos nem 250k-sok, mert azokkal nem lenne jó tapasztalatod. Gondolom a videóvágáshoz erős cpu is kell, az ennyiért csak multimédiás gépben lesz, úgyhogy valami Asus N550/551, G550/551 környékén kellene nézelődnöd.

(#100163) Kwabs válasza PandaMonium (#100162) üzenetére


Kwabs
csendes tag

2,5-es az ssd-m van, olyat nem lehet hogy a dvd olvasó helyére betenni a hdd-t ? Ezzel a laptoppal szemezgetek, Lenovo IdeaPad G50-80 .

[ Szerkesztve ]

(#100194) Khelben válasza Cyrex DoSmt (#100191) üzenetére


Khelben
nagyúr

egy gamer gépen kb mindent lehet, programozni is

A hét vicce :D
Használtan nem veszünk konzumer gépet, mert azokat 2 éves élettartamra tervezik, tehát lutri, hogy mikor fog behalni. Persze lehet, hogy elmegy még 5 évig, csak kicsi rá az esély. Kettő: nincs olyan gép, ami játékra, munkára(programozás) és hordozásra egyformán alkalmas, a három közül csak egy választható, főleg 200k-ból. Három: az a Lenovo nem hogy nem ajánlott, de egyenesen a kerülendő kategória.

(#100203) benike123


benike123
tag

Sziasztok!

Ár/értékben, melyik érné meg a legjobban?

Asus ROG
Kijelző:15,6" 1920 x 1080
CPU: i7 4710HQ
HDD: 1000 GB
VGA: GTX 860M
RAM: 16 GB DDR3 1600mhz
Garancia: 1 év
Egyéb: csak töltő, angol bill, használt
220.000 Ft

Asus - N550JK
15,6" FullHD LED
CPU: i5 4200H
HDD: 1TB HDD
VGA: GTX 850M
RAM: 4GB DDR3
1 év garancia, új, magyar bill, dobozos tartozékok minden
190.000

ASUS G56JR
Kijelző: 15,6" FullHD LED
CPU: i5 4200H
HDD: 1TB HDD
VGA: GTX 760M
RAM: 8GB DDR3
1 év garancia, új, magyar bill, dobozos tartozékok minden
190.000

Lenovo Y510p
CPU: i7 4700MQ
HDD: 1 TB
GPU: GT750M SLI
RAM 8gb DDR3
használt, 8-9 hónap garancia, wsd billentyűk erősen megkopva
190.000

ugyanez csak sima GT755-el 2 év garanciával patika állapot doboz minden 195.000

Teljesítményben kb egy szinten vannak, van ami erősebb de meg éri a plusz pénzt?
Válaszokat előre is köszönöm :R

(#100221) Chaser válasza aAron_ (#100217) üzenetére


Chaser
titán

Dell 5558 fhd ips áll legközelebb ahhoz amit szeretnél. 190-200e ft. Kisebb méretben fhd ips zsebbenyúlós, asusnál van 1-2 ultrabook szerű akármi.

Cyrex DoSmt Jó is az, ha egyetértés van :K ;]

maláj HD+ és SSD azért nem alap dolgok még. Legolcsóbb fhd-s gépet vmelyik lenovonál láttam, gép olyan is, garancia még rosszabb. El kellene gondolkozni azon a használton. Amiket összeírtál újan kb 160e-től indul SSD és OS nélkül.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#100236) aAron_ válasza Chaser (#100221) üzenetére


aAron_
őstag

Sajnos az már túl drága lesz. :(

Közben találtam egy ilyet: LENOVO B50-80 80LT00CXHV. Erről mik a vélemények? SSD is van benne, kijelző is FHD. Igaz nem IPS, de arról le tudok mondani.

Ez valamivel olcsóbb mint a keretem. Nincs semmi a kettő között ami jó lehetne nekem? Például IGP lehetne erősebb, SSD nagyobb, stb.Bosszantó, hogy ennyire nem lehet konfigurálni a notebookokat. Olyan mintha tűt keresnék a szénakazalban.

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.