Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#169045) SeniorTilla válasza Hínár929 (#169044) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Biztos belefutottál valamibe, van ilyen. Az én ügyfeleim nem ezen a véleményen vannak, és én sem. Előfordulnak anomáliák, szívások, de nem ez a jellemző. Vannak azért olyan márkák, ahol sokkal rosszabb a helyzet. Pl. Lenovo TMX. Az Acerét nem ismerem, soha nem foglalkoztam acer géppel.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#169086) Ispy válasza IreN!CuS (#169084) üzenetére


Ispy
veterán

Ezt nehéz megmondani előre: a fél millás gép is széteshet, meg a 200k is. Persze minél több a pénz, annál nagyobb az esélye, hogy nem így lesz.

Inkább abból érdemes kiindulni, hogy ameddig a gari él, addig a laptop is fog. Már ha a márka szerviz háttere rendben van.

De mindent lehet hallani, a dell szar, a hp szar, a lenovo jó stb. Mivel a nagy számok beszélnek, azt meg kevesen ismerik, így csak okoskodni lehet. Én dell párti vagyok, mások inkább hp, megint mások meg más.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#169088) opr


opr
veterán

Sracok, az most komoly, hogy a Lenovo Thinkpad P es T szerias notijaiban is ujabban csak az egyik memoriamodul babralhato, a masik forrasztott? Azert kerdezem, hogy komoly-e, mert viccnek kicsit durva. Eppen havernak nezek uj lapost, kb semmi nem szamit, csak a megbizhatosag/strapabirosag, mert mocsok sokat ciheli magaval, de ezen most kiakadtam.

Vagy En vagyok ennyire gyosz es ott van az, csak nem latom jol a kepeken/videokon?

ui.: Aznap, hogy a frame.work elkezdi europaban is arulni a laptopjat, szerintem pezsgot bontok.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#169093) karolavagyok


karolavagyok
újonc

Sziasztok!
Csak laptop használók vagyunk, nem értünk hozzá (egyelőre), így jól jönne pár vélemény

(1) vásárlás --- ősszel
(2) összeg --- 180-280E
(3) felhasználás --- Alap programok főleg (word, excel), programozás gimnáziumi és egyetemi szinten(BME), filmezés, internetezés, esetleges online oktatás (kamera, mikrofon)
(4) játékra --- semmire
(5) kijelző --- passz
(6) utazás --- hordozva lesz
(7) operációs rendszer --- Windows
(8) tárhely --- 256gb ssd 8gb ram (ezt tanácsolták)
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) --- hdmi
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) --- új

Strapa bíró gépet keresünk a következő pár évre. Amit megnéztem: Lenovo Thinkpad a285, x280, e14, Dell Latitude 3410, 3420 - de ezek csak ötletek, nem ragaszkodom márkához

(#169131) jerry311


jerry311
nagyúr

Ahoj,

Segítség kellene laptop ügyben, viszont UK.
Ebben az árkategóriában kb. merre érdemes nézelődni?
Lenovo Ideapad? ThinkPad? Yoga? Dell Inspirion? Azt sem tudom ezeken kívül ki maradt még a piacon.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? - Nov 16 előtt.
(2) A gépre szánt összeg forintban? Br. 4-500k (1000 GBP környéke)
(3) Felhasználás? Munkagép, irodai programok, kisebb VM-ek
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? - Nope.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? - Kb. mindegy.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? - Többségében otthoni (=konnektoros).
(7) Operációs rendszer? Windows 10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége? Min 256 GB SSD és min 16 GB RAM.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? Nope.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Új

(#169163) alexride


alexride
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek hosszas olvasgatás után, van két gép és most csak ezt a kettőt szeretném összehasonlítani.

Lenovo V15 G2 - AMD Ryzen 5 5500U (2,10 GHz - 4,00 GHz) 8 GB DDR4, 256 GB SSD M.2 PCIe 3.0 NVMe 15,6" FHD (1920x1080) IPS LED - 3 év garancia

MSI Modern 14 B11MO - Intel® Core™ i3-1115G4 (3,00 - 4,10 GHz) 8 GB DDR4, 256 GB M.2 SSD 14 "FHD (1920x1080) IPS - 2 év garancia

Teljesítményben nyilvánvalóan nem szeretném összehasonlítani, ár sem lényeg (egyébként egy árban vannak). Abban az esetben viszont ha a teljesítménytől és a mérettő eltekintünk melyik lenne jobb választás hosszútávon, minőség, szerviz szempontjából? A Lenovo részéről nem olvastam túl jókat, az MSI-ről viszont nem sokat találtam. Külsőre egyértelműen levett az MSI a lábamról, viszont teljesítményben a Lenovo jobb.

(#169164) Ispy válasza alexride (#169163) üzenetére


Ispy
veterán

Egyik szarabb, mint a másik. ;] :P

Én eleve nem vennék olyan gépet, aminek nincsen itthon megbízható szervizháttere, nos a Lenovonak van itthon, csak nem megbízható, az MSI-nek meg szerintem nincsen nálunk.

Gari szempontjából szerintem Dell és HP. Lenovo is jó, csak az üzleti szériában.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#169169) Silverboy válasza Ispy (#169168) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Dupla expresso-t javaslok, 1 cukorral, kis tejjel ;]

#169162 Mr.Mojo
Lenovo ThinkPad E14
Apple MacBook Pro 13"
Huawei MateBook X Pro
HP Spectre
Dell XPS, Latitude

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#169177) alexride válasza Silverboy (#169165) üzenetére


alexride
csendes tag

És arról van információ mennyire megbízható? Összességében ha azt a szempontot nézzük, hogy azért pár évet kibírjon a megvásárolt gép, akkor inkább az MSI Modern 14 felé billen a mérleg mintsem a Lenovo V15 felé? Tudom, sajnos 200 ezer forint körül nem szabad csodát várni manapság, de ha már veszek szeretnék alapos lenni. Szétnézek még a HP-k között is a fentebb írtak alapján.

(#169181) Pyttawrx válasza Narxis (#169180) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Én ramot megnézném. Illetve mi a fuji pontos típusa, és ni a beep kód, azaz hogy sípol.
Azt a lenovo notit meg ne vedd

(#169188) Lewzke válasza SeniorTilla (#169183) üzenetére


Lewzke
őstag

Igen egy 860 PRO 2TB kukára való. Ne viccelj, a hasonlatod nem állja meg a helyét. :)
Lenovo Thinkbook 14 G2 ARE-t szemeltem ki, mivel Ryzenes, van benne 2.5 SATA foglalat és nvme is. Nvme-re menne a rendszer természetesen. A méret pont a kiszemelt, egyedül az érdekelne mennyire szerelhető, a hátlapot leveszem és ott van minden, vagy rosszul látom?

[ Szerkesztve ]

(#169194) alexride


alexride
csendes tag

Sziasztok!

Először is köszönöm a kezdő kérdésekre a válaszokat, mivel sosem volt új gépem, így a válaszok után úgy gondoltam elmegyek egy áruházba meggyőződni arról amiről beszéltek. Teljesen elképedve nyitottam fel egy-két Lenovo és HP gép kijelzőjét, miközben a zsanértól hajlott el a váz, sőt van amelyiknek a képernyője is benyomódott alul felhajtás közben :( Borzasztó ez az anyag minőség ami 200-250 ezer forint körüli, sőt még drágább gépekben is jelen van.

Amire jutottam, hogy biztosan 14-es gép fog kelleni nekem, stabilabb, hordozható és bőven elegendő a mérete.

Teljesítmény, konfiguráció szintén nem szempont most, a Lenovo Ideapad 5-ös szériának a 14-es gépei már meggyőzőek számomra első körben, de a garancia miatt mégis a Thinkbook 14 G2 széria ami felé hajlok. Van esetleg ajánlott 14-es gép 200-250 ezer forint körül ami nem hajlik, hullik szét? Sajnos csak új jöhet szóba, konfiguráció nem szempont, csak kiindulási pontot szeretnék. :R

(#169198) Dhampir válasza Takika14 (#169197) üzenetére


Dhampir
félisten

"Nyitó" hozzászólásnak: :)

A kérdéssort nem töltötted ki, ha jól látom, így például processzort, kijelzőméretet sem pontosítottál, valamint nem derül ki az sem, hogy a magyarországi kissé szerény árupalettáról keresgélsz-e.

Ne hallgass rám, mert ennél jobbak is vannak/lehetnek és más gyártók is léteznek:

15" kijelzőméret vonalon, ha szerényebb színtérrel rendelkező IPS kijelző is jó, valamint elég egy Nvidia GTX 1050/1050 Ti, akkor például Intel processzorral a Dell G15 5511, és ugyanennek AMD Ryzen processzoros változata a Dell G15 5515.

Amennyiben találsz jó áron Lenovo Legion 5 laptopot GTX 1660Ti vagy RTX 2060 videokártyával, akkor ezeket is megnézheted, habár a hivatalos szerviz megítélése még mindig vegyes előjelű. Ezekben legalább 100% sRGB kijelzővel szerelt típusokat érdemes felkutatni.

Érdemes lehet még további pénzmennyiséget gyűjteni egy minimum RTX 3060-as videokártyával szerelt laptopra.

A szervizháttér mibenléte is nagyon fontos szempont.

A játékra legjobb laptop-guruk leginkább itt tobzódnak:
Gaming notebook topik

[ Szerkesztve ]

(#169201) letoltobeze


letoltobeze
aktív tag

Üdvözlök mindenkit!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?

Most, illetve a karácsony előtti akciókat esetleg megvárnám, ha szerintetek van értelme.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)

360-400 ezer
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)

Ez a leglégenyegesebb kérdés, mert emiatt küldtem vissza most egy Lenovo Thinkpad-ot. Ugyanis főként arra kellene, hogy a barátokkal, családdal zoomon, viberen stb. kommunikálunk, illetve a saját fotóinkat, videónkat szerkesszük, válogassuk. Namármost a Lenovónak nagyon gyengusz volt a hangszórója és a kijelzője meg a webkamerája sem volt meggyőző, elégséges. Tehát olyan gép kellene, aminek jó mikrofonja, hangszórója, webkamerája, kijelzője van.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?

Nem használnám játékra.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?

Ehhez abszolút nem értek. A lényeg hogy a lehető legszebb legyen és a lehető legnagyobb szögben ugyanolyan képet mutasson. (a lenovón próbáltam filmet nézni, nem volt élmény)
Ja, és 17 Zoll minimum. (vagy az a max notbooknál? 🙈
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?

Nem lenne nagyon sokat hordoz a, akkor is autóval inkább, szóval ez nem releváns.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)

Inkább windows, de ha semmi sincs rajta, azt is megoldom.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?

A lényeg , hogy cserélhető, bővíthető legyen.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)

HDMI és LAN Port nem lenne rossz ha van. De ha jól tudom a LAN-t meg lehet oldani USB-s adapterrel.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

Lehet használt is, de csak garis.

Előre is köszönöm a segítségeteket! :R

(#169202) SeniorTilla válasza letoltobeze (#169201) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Erre a célra tényleg kár volt lenovot venned. A konzumer gépeknek sokkal jobb hangjuk van, sokszor képük is, árban pedig olcsóbbak. Nézz egy HP Envy 17-esen filmet, egészen más élmény lesz.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#169206) letoltobeze válasza Dhampir (#169204) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Szia, Lenovo ThinkPad T540p | i7-4700MQ.

(#169208) tanulo


tanulo
tag

Üdv notebook vásárlás előtt állok, kitiltom a kérdőívet hátha valaki tud valami jó gépet ajánlani. Igazából néztem már egyet magamnak, (Lenovo legion 5, [link] , na meg még egyet ami nem más mint a most érkező MacBook pro m1x chipel). Tudom két külön kategória a kettő, de nekem mindkettő tetszik, a Lenovo az azért mert jó gép állítólag jól felszerelt, nem játékra kell de nem baj hogy van benne egy erős belső, a MacBook meg azért tetszik mert van iPad(ezt sose adom el), iPhone( jelenleg) és Apple watch( jelenleg) és még sose volt macbookom de jókat mondanak róla az ismerősök akiknek van, jó az anyag használata nem hajlik el az ember kezébe, ( a mostani Asusom szegény nem bírja azt ha kinyitva egy kézzel emeltem fel, gondolom nem valami erős anyagokbol csinálták, de még mindig működik.) Kerestem Windowsos gépet sokat ( Asus zenbook, de abból meg hiányolom a dedikált videokártyát, ha netalán mégis elindítanék egy játékot akkor az menjen, tudom a MacBook se játékra való de sok videó van fent YouTube-on hogy az M1 es MacBook air-en megy a gta5 pl) de ez a Lenovo volt szerintem az ami élhető, nem nehéz de mégis .
Köszönöm a válaszokat, talán nem lett annyira kusza.
1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Mindegy, de szerintem megvárom a black fridayt.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 300-500 ezer
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén). Film, böngészés, komoly munka nem lenne vele, de szeretném ha a következő laptopom is kibírni 6-7 évet mint a mostani.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Nem
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Passz, melyik a jobb?
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Házon belül.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb Win, Macos
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége? SSD és min 512 de inkább 1T
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Új

[ Szerkesztve ]

(#169215) Dhampir válasza tanulo (#169208) üzenetére


Dhampir
félisten

A linkelt Legion notebook modell konfigurációjában a gyengébbik fényerejű és színvisszaadású kijelző szerepel:

Display
15.6" FHD (1920x1080) IPS 250nits Anti-glare, 120Hz, 45% NTSC, Free-Sync, DC dimmer

Lenovo Legion 5 15ACH6H, Part Number : 82JU003RGE

Itt tudsz rákeresni a modellekre:

Lenovo PSREF Product Specifications Reference

(#169217) Pano válasza Tannhauser (#169216) üzenetére


Pano
addikt

Hali

Újonnan ennyiért felejtős (meg nincs is ami még ezt is normálisan elbírná. A telefonodban jóval több kraft lenne). Egyáltalán nem bírnák a hordozást. Az utazás közben használatot meg főleg.
14"-os hetes szériás dell latitude-ot (pl 7480) találsz itt az aprón 160-180 között, garanciával. De nézhetsz nyugodtan Lenovo thinkpadeket is. Ezeket nyúzhatod, bírni fogják.
Viszont mivel ilyen kevés a kereted, a használtba beleférő notik esetén a W11 lehet hivatalos módon ugrott a proci támogatás miatt, de emiatt ne aggódj. Mire a W10 támogatása megszűnik, még előtte notit fogsz cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#169256) GreenGoblin


GreenGoblin
tag

Melyiket javasolnátok és miért:
1. Lenovo Yoga Slim 7 Carbon Gen 6
2. Lenovo Yoga Slim 7i Pro
természetesen mind kimaxolva.
Lényegében AMD vs Intel, oled vs ips.
Most ez a kettő közt vacillálok. Még a Dell XPS 13 9310 is képben volt (van) de rengeteg panaszt olvasok a userekől. Nem
hiszem mernék rizikózni.
Netezés, film nézés, zene hallgatás, adatok tárolása, videótelefonálás nagyritkán szülőkkel. Ja és Dual bootban Ubuntu menne rajta csak nem tudom melyiket csípi jobban az Ubu AMD-t vagy Intel-t. :U

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#169257) zsolti75 válasza jerry311 (#169255) üzenetére


zsolti75
senior tag

Az a 6 hetes szállítás inkább 4-6hónap jelenleg.
Viszont azt nem hiszem el, hogy UK összes webshopjában nincs egy árva thinkpad.
Csak egy percet töltöttem kereséssel az UK Lenovo shopban és 1000 GBP körül "In stock" P14s gen2, P15s gen2, L14, L15, E14 E15.
Független forgalmazók meg más raktárkészlettel és gyakran jobb árakkal bírnak.

(#169262) GreenGoblin válasza zsolti75 (#169261) üzenetére


GreenGoblin
tag

Nem tudnak semmit a Lenovonál. Majd jön ha jön kb. ezt mondták legutóbb nekem.

Na de inkább a kérdésemre valaki? Melyiket?

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#169271) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Sziasztok!

Ismét jön az egyetem és bár eddig sikerült megoldanom, hogy megússzam a notebook vásárlást, ez most már sajnos elkerülhetetlen. Az eddigi egyetemi tevékenységeket Párom Lenovo Legion5-ös (Intel i5, 128GB SSD, 1TB HDD) laposán tudtam intézni (php, C#).
1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Tárgyfelvételtől függ, de maximum fél évem van ezt elintézni.

(2) A gépre szánt összeg forintban?
Nem fogtok örülni, de direkt nem fogok árat írni, szeretném ha úgy ajánlanátok, hogy az a gép tényleg képes legyen a feladatok megfelelő elvégzésére. Utána kiderül, hogy belefér-e a keretbe.

(3) Felhasználás?
Microsoft Office (leginkább Excel), MS Office automatizálás (VBA programozás); OOP haladó szinten (php, Java, C++, C# (Microsoft Visual Studio) programozás) Android és iOS emulátor, SQL adatbázis kezelés. Facebook Business fluid működéssel.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Ha olyanunk van, akkor arra ott a Legion5, szóval ez nem szempont.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?

13-15” Rendes betekintési szöggel, fényerővel, ne tükröződjön.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Munkahelyemre majdnem napi szinten munkavégzéshez, és ezen kívül egyetemi előadások esetén lenne mozgatva, fontos a kompakt méret és a könnyű ház. A Legion5 pl messze van a könnyűtől. (Ez egyébként engem is meglepett, mert használat közben nem tűnik fel, de szállítani kifejezetten kényelmetlen).
(7) Operációs rendszer?
MacOS; Windows

(8) Tárhely mérete és típusa
>8GB RAM; >512GB SSD, de ez is rátok van bízva!
(9) Egyéb kívánság, speciális igények?
Billentyűzetvilágítás

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Kizárólag új!

Kiszemelt gépek:

Macbook Air M1 8magos, 8GB/512GB
Macbook Pro 13” 8GB/512GB
Mindkét gépet az iStyle-nál néztem, diákkedvezménnyel!
A kérdés az velük kapcsolatban, hogy a VS vajon megfelelően van-e optimalizálva az M1-es gépekre. Amerikai yt videókban úgy láttam nincs vele gond, valaki a C++ esetében adott hangot annak, hogy valami nem oké, de sajnos olyan akcentussal beszélt, hogy esélyem nem volt megérteni.

Windowsos gépeket nem néztem, mert nem tudom mi lenne az ideális. Ezért is vagyok itt. :)

Márkák tekintetében Dell és HP gépeknek örülnék, Windows10 Business Pro op.rendszerrel.

Köszönöm előre is a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#169277) tpeter77 válasza Pyttawrx (#169276) üzenetére


tpeter77
addikt

Köszönöm ha segítesz!

A pedagógusi laptopokat alapul véve a Dell Latitude 5480 megbízhatóbb volt, mint a HP ProBook 640 G2.
A mostani Dell és HP közül nem tudom melyik a megbízhatóbb. Első körben ezeknél maradnék, ha lehet.
Lenovo nem tudom van-e oly jó, mint a Dell mert akkor ez is lehet opció. Konkrétan a Lenovo L15 és V15 laptopokra gondolok.

Kinéztem pár gépet, nem tudom ezek egyáltalán szóbajöhetnek-e:
Acer Travelmate TMP215 i510210U
Asus TUF Gaming F15 FX506LH - i5-10300H (dedikált vga nélküli persze)
Lenovo V15 G2 i5-1135G7
MSI laptopokat sajnálom, hogy mindegyik dedikált nvidiás, mert ez csak feleslegesen melegítené a gépet és fogyasztaná az akksit, máskülönben tetszettek volna.

(#169278) Pyttawrx válasza tpeter77 (#169277) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen jó helyen keresgélsz a latival, azok jók nagyon, a hp-nél voltak apróságok, de azok is bírják :). A hordozhatóság miatt én nem vennék 14"nál nagyobbat. Mit szólsz ehhez a mérethez?

Jah igen: Azt a lenovot felejtsd el. :)

[ Szerkesztve ]

(#169298) alpihun


alpihun
senior tag

Sziasztok!

Két Lenovo Legion kérdés, ha szabad :)
1. Intel-es Legion 5 (Pro) mennyivel rosszabb (vagy jobb) mint az AMD-s verzió?
2. Sima Legion 5 megbírja egy RTX 3070 hűtését, vagy 3060-nál tovább ne menjek?

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#169321) tpeter77 válasza Pyttawrx (#169283) üzenetére


tpeter77
addikt

szia!

Az alábbi két laptop közül melyiket válasszam? Hardverben szinte teljesen egyformák, de a megbízhatóságukat nem ismerem, ezért kérek tanácsot.
Csak azt írtam zárójelben, amiben különböznek.
1. Lenovo Legion 5 (SSD 256GB, Geforce GTX 1650 Ti 4GB)
2. Asus TUF Gaming F15 (SSD 512GB, Geforce GTX 1650 4GB)

(#169338) tpeter77 válasza Pyttawrx (#169337) üzenetére


tpeter77
addikt

Oké, megfogadom a tanácsot, gamer gépet nem szívesen venné, utálom ha pörög és zúg a gép.
Hallgatok a szép szóra és veszek hozzá olyan USB-LAN átalakítót, amit mondtál.
Egyébként van 3 féle kábelteszterünk, de ez a félig lenyílós nem sokat bírt. Pedig Dell Vostro 5581 gép volt...
Még egyet megnéztem, a Lenovo L15-öst, annak rendes Lan portja van.
Ha tehát célfeladatra kell gép, akkor Dell Vostro gépet vegyek vagy Acer TravelMatét.
A kettő közül a Dellt ajánlanád?
Plusz hozzácsapok egy LAN átalakítót, hogy tartós legyen.

[ Szerkesztve ]

(#169341) MsGabriella


MsGabriella
újonc

Sziasztok!

Ahogyan a téma nevében is benne van, notebookot szeretnék vásárolni, ehhez kérném a segítségeteket.
Az alábbiak fényében Ti mit javasolnátok?

Az előző gépem egy Lenovo legion Y520 (i7 7. gen., 128gb SSD, 1 TB HDD, 32 gb RAM, Nvidia Geforce 1050 azt hiszem) volt, a teljesítményével nagyjából elégedett voltam, de alaplaphiba miatt kuka, úgy néz ki :(

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Mostanában.

(2) A gépre szánt összeg forintban?
300-350 000Ft, de picivel több még belefér.

(3) Felhasználás?
Mérnöki számítások, 3D modellezés, egyéb általános irodai feladatok.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem használnám játékra.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15.6 vagy ennél nagyobb méret, hogy kényelmes legyen az egésznapos munkához. FHD felbontás, matt kijelző.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Ritkán utaznék is vele, de nem ez a fő prioritás.

(7) Operációs rendszer?
Plusz pont, ha van windows, de nem feltétlenül szükséges, a "semmi" is jó.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
Min. 512 GB SSD, vagy SSD+HDD kominációja, min. 16 GB RAM.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények?
Szeretnék egy megbízható gépet, ami nem adja fel 2 év után.
Fontos lenne, hogy az esetleges garanciális javíttatás zökkenőmentesen menjen.
Pozitívum, ha a ház nem a legnyikorgósabb, legolcsóbb műanyag, legyen strapabíró, legyen kellemes használni.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Lehet használt gép is, csak legyen számla és garancia.

Köszönöm szépen a segítségeteket! :B

(#169343) Balage85


Balage85
tag

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Pár hónapon belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) Kb 400-600e
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) Programozás, fotószerkesztés. Munka szintjén.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Itt nagyon gondolkodom a Thunderbolt csatlakozón és inkább egy külső vga-t tennék rá. VR-om van, a beépített vga mindenképpen kevés lenne.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 14" Nem tudom melyik a jobb: IPS vagy OLED. Eddig matt-ot használtam, nem tudom hogy a fényes használható-e. Van hogy kiülök a teraszra dolgozni. A jelenlegi matt kijelzős laptopom fényerőben rossz, nem tudom kint használni.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Sokat. Utazásra is.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Linux
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége? 1TB SSD, 16GB ram
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) Nincs, elvagyok az usb-c átalakítókkal is. Esetleg a Thunderbolt, de nem tudom hogy valóban szükségem van-e rá.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Új

Az új Ryzen-eket nézegetem, valahogy szimpatikusabbak. Viszont ezekben nincs Thunderbolt.
Az elsődleges cél a teljesítmény és valamennyire az üzemidő és az i7-esek is hasonlóak teljesítményben.

Eddig ezeket néztem:
Lenovo Yoga Slim 7 Pro
Lenovo Yoga Slim 7i Pro
Schenker Vision 14
TUXEDO InfinityBook Pro 14

(#169364) Dhampir válasza DarkDeer (#169363) üzenetére


Dhampir
félisten

Ezenkívül például az Acernek és a Lenovonak is léteznek 17,3" modelljei ebben az árkategóriában, de nem tudom őket véleményezni.

Consumer support tekintetében a HP és még az Acer akitől nem tartanék, ha netán garanciáztatni kellene valamiért, persze ellentétes tapasztalatok is lehetnek.

Létezik ebben a méretben LG gram is (Prohardver cikk), de magasabb áron.

[ Szerkesztve ]

(#169395) Owlet


Owlet
újonc

Sziasztok,

A segítségeteket szeretném kérni.
Adott két laptop, melyeket lehetőségem lenne beszerezni:
Dell Latitude 5420
Lenovo Thinkpad T14 G1

Próbálom összeszedni mindkét gép negatívumait és pozitívumait egyaránt, valószínűleg rosszul keresek, de az 5420-as modellről nagyon NAGYON kevés véleményt találtam..
Hálás lennék, ha valaki felvilágosítana, melyiket javasoltabb vennem, és miért.
A cél egy nagy üzemidejű, könnyű gép programozásra, mindennapi feladatok ellátásara, kevés low graph játékra és tanulásra.

Köszi,
Üdv,
Viktor

(#169405) zsolti75 válasza kesztió (#169404) üzenetére


zsolti75
senior tag

400 az a 600. jövőre lesz 600-as.
Lenovo-nál létezik matt, de nem jó neked, mert vagy nincs num.bill, vagy nagy és nehéz.

[ Szerkesztve ]

(#169429) kesztió válasza koko1238640 (#169426) üzenetére


kesztió
aktív tag

Félreértettél, pont az ellenkezőjét mondom.
Ha csak nem vagy vérsznob, egy 1000 euró feletti laptop bőven elég kellene hogy legyen egy építészmérnök-hallgatónak.
Aki szerint pl. ez a LENOVO IDEAPAD 5 Pro 14 (radium.hu) nem alkalmas 3D renderelésre egy egyetemistának, azt szemberöhögöm.

[ Szerkesztve ]

Bug és debug fia vagyok én

(#169451) Danecay


Danecay
őstag

Sziasztok!

Egyik ismerősöm egy Lenovo IdeaPad 5 82FG00MQHV Notebook-al szemez és a véleményemet kérte. Szerintem nem lenne rossz masina, de nem tudom mennyire lehetne jó szívvel ajánlani manapság egy ilyen Intel® Core™ i3 (1115G4) procival szerelt notebook-ot ~230e Ft-ért? A RAM-ok-ról olvastam, hogy nem bővíthetőek, de ugye 2,5"-s HDD-vel vagy SSD-vel lehet bővíteni a beépített M.2-es tárat?

Köszönöm!

(#169483) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Adott eme laptop: [link] A spec alapján marhára bejönne programozni, meg tanulni rajta. Az SSD és a 4 GHz-es ryzen nagyon bejön ennyiért. Viszont egy kedves barátom mondta, hogy lenovonál csak a business széria megérős, a többivel körültekintéssel kell bánni. Meg eleve a bolt adhat szlovák papírokkal is lapost, nem tudom ez mennyire van így... :U

Hasonló konfigurációval egyébként más javaslatokat is szívesen elfogadok.

Köszi! :R

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#169489) alpihun


alpihun
senior tag

Sziasztok!

Ez még csak egy gondolatkísérlet egyelőre, de kíváncsi vagyok, hogy van-e ilyen laptop, mennyiért, és hogy ajánlott-e:
- 13-14 inch közötti, érintős és 2-in-1 (körbeforgathatós vagy valami) kijelző
- Windows (mármint nem chromebook)
- viszonylag jó stylus support (nem rajzolás, csak jegyzetelés)
- spec szinten egy intel 11gen Iris Xe-s CPU lenne az elvárás, i5 is elég de i7 is jöhet (illetve 16 GB RAM, 500+GB SSD, de kivétel nélkül minden kapható ezekkel)

illetve a kimaradt kérdések:
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Kb 1 hónap.
(2) A gépre szánt összeg forintban?
600k-nál többet nem szívesen költenék rá, de annak örülnék a legjobban, ha létezne ilyesmi már 400k körül is.
(3) Felhasználás?
böngészés, programozás (nem hardverigényes fajta), stylusos jegyzetelés, film/youtube, irodai programok, havi 1x valami régi játék (ezért szeretnék Iris Xe-t) - sok minden van itt, tudom, de egyik sem hardverigényes
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Minden nap hordozva, utazás közben ritkán használnám.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények?
USB-C töltésnek nagyon örülnék! Egy thunderbolt is jó lenne (jobb dokkolók és esetleges eGPU miatt). Más portoknak is örülök, de egy dongle/dokkoló úgyis a setup része lesz.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Új, de van kb mindenhova 10-15% diákkedvezményem.

Eddig ezekről tudok:
- dell: xps 13 túl drága, inspiron 7000 2-in-1 árban van, de nem tudom menyire minőség
- hp: spectre x360 épp határon van, envy x360 árban van, de nem tudom menyire minőség. Ja és olvastam ezekről (vagy csak az envyről?) hogy tablet módban elég bulkyk/kényelmetlenek.
- acer: spin 5 pro-ra talál a leírás
- lenovo: thinkpad l13 yoga g2

Namost egyikről sem igazán tudok semmit, a konkrét hardveres kikötéseket mind teljesítik (asszem), inkább abban kellene segítség, hogy melyik laptopok jók vagy rosszak a következő szempontokból: stylus jegyzetelés/tablet mód, képernyő minőség (nem várok el sokat, de ne 40% sRGB 250 nit legyen), meg úgy overall minőség/tartósság.

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#169491) kesztió válasza Mr Dini (#169483) üzenetére


kesztió
aktív tag

Viszont egy kedves barátom mondta, hogy lenovonál csak a business széria megérős

Simán sületlenség.
Laptop 2 in 1 LENOVO IdeaPad C340-14API, AMD Ryzen 3 3200U, 14" Full HD Touch, 4GB, SSD 128GB, AMD Radeon Vega 3, Windows 10.

Ez tulajdonképpen a 2-in-1 kategória legalja, TN képernyővel, a feleségemnek vettem home office-ra 2 éve, átszámítva kb. 120 ezer (!!!!) forintért. Nos, a kis betekintésű szögű TN gyakorlatilag az egyetlen számottevő hibája, amúgy ékszer, és túlzás nélkül a legjobb vásárunk eddig, pedig felsőkategóriás gépek is vannak a családban. Raktunk bele még 4 elfekvő gigabájtot, úgyhogy gyönyörűen megy rajta a Windows 10, nem melegszik, nem zajos, kényelmes, ilyen jó billentyűzet életemben nem járt még a kezemben, ráadásul még hátsó világítású is. Mondjuk, az asszony azért vigyáz rá rendesen.

Szóval, visszább a sznobizmussal, elvtársak!

[ Szerkesztve ]

Bug és debug fia vagyok én

(#169492) kesztió válasza Mr Dini (#169483) üzenetére


kesztió
aktív tag

Az általad linkelt laptopnak az árához nehezebben tudok hozzászólni, mert egyrészt kevésbé ismerem a mo-i árakat, másrészt forintban is nehezebben megy nekem a számolás, de a kinézet és a specifikációk több, mint bizalomgerjesztők. És hiába épp HP laptopot készülök vásárolni, azért a Lenovo mindig nagy kedvencem marad!

Bug és debug fia vagyok én

(#169534) Rolly


Rolly
veterán

Sziasztok,

feleségemnek szeretnék laptopot venni. Ami elvárás:
- 13-14"-os érintő képernyő (ha lehet 2 in 1 eszköz)
- legalább 16 GB memória
- legalább 512 GB-os SSD
jelenlegi laptopja (12,5 colos thinkpad x230t: 8 GB ram 256-os SSD)

Amiket néztem:
- HP ProBook 435 x360 G8
- HP Pavilion x360
- Lenovo Thinkbook 14S Yoga
- HP EliteBook X360 830 G8

Eddig csak Thinkpad laptopjaink voltak :) ezért a Thinkbook felé billenne a mérleg nálam.

(#169544) kesztió válasza nagysz (#169541) üzenetére


kesztió
aktív tag

Ezzel például mi a gond?
Lenovo IdeaPad 3 15ITL6 15.6" FullHD laptop, Intel Core i5-1135G7, 8GB, 256GB M.2 SSD, Intel Iris Xe Graphics, FreeDOS, Magyar billentyűzet, Kék - eMAG.hu
Direkt i5-öst választottam, hogy a sznobok ne hördüljenek fel.
i3-asból viszont zsákkal vannak 170-200 K forintért. És az i3-as se rossz.

Bug és debug fia vagyok én

(#169550) Ispy válasza kesztió (#169544) üzenetére


Ispy
veterán

Az, hogy ezek a gépek jellemzően szar anyagból vannak, hiányzik a merevítés, ócska a hűtésük, ja és emagos. Meg lenovo garancia, szar szerviz, szar alkatrész ellátás. Legalább is régen ez volt a jellemző a konzumer lenovokra. A laptopnak még mindig nem a hardver a legfontosabb tulajdonsága, soha nem is volt, kb ötödrangú dolog mi van benne.

Szóval aki szívatni akarja magát, az vegye nyugodtan....

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#169552) Sgt.Pici válasza Dhampir (#169551) üzenetére


Sgt.Pici
újonc

Mindkét választott gépnél 3 év háztól házig garancia. Korábbi gépeket is digiprime-rol vettem gond esetén mindig segítőkészek voltak. Igazából egy ideje rágodok ezen a kérdésen tengerek tesztet fórumot végigolvasva jutottam el eddig a 2 gépig. Asussal kifejezetten jó tapasztalataim vannak. Régebben volt a családban Lenovo gép hát akkor ott voltak kétségeim és rossz tapasztalataim viszont most a Legion 5-t nagyon ajánlják mindenütt.

(#169558) TomMusic válasza Ispy (#169557) üzenetére


TomMusic
őstag

Szia!
Nálam egy tizenéves Fujitsu Lifebook érett meg a cserére.
Egy új Lenovo Flex 5 x360-on töröm az agyam, elég jók a speckói, minőséginek tűnik. Bár élőben valóban nem tapogattam meg. De ha jól olvastam, ez ilyen "YOGA" jellegű gép, amit már élőben taperoltam, az elég minőséginek tűnt.
De akkor azt mondod ez felejtős?
Előre is köszi!

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#169597) Ispy válasza lsebestyen (#169590) üzenetére


Ispy
veterán

Gyere vissza 2-3 év múlva, megbeszéljük milyen vétel volt. ;]

Az a baj, hogy mindenki a strapabíró, überkirály gépet keresi 250k-ért, de ez 3x ennyiért sem létezik, ajánlani meg senki nem fog zsábkamacskát. Annó is voltak ajánlott gépek az olcsó kategóriában, nekünk is van egy lenovo ideapad b590, ami most múlt 8 éves, igaz kb. 3x olyan vastag, mint a mostaniak és 2x olyan nehéz és annó ajánlott volt. Csak akkor voltak itt expertek, akik látták ezeket a gépeket szétszedve, szerelték stb.

Az is a baj a konzumer gépekkel, hogy mire lenne hosszútávú tapasztalat velük, mondjuk 3+ év, addigra sokszor már ki is futnak. Szóval nehéz ügy ez...

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#169598) lsebestyen válasza Ispy (#169597) üzenetére


lsebestyen
addikt

Melós gépem egy hp elitebook 830 g6 volt. Azért az megint túlzás, hogy még 750k-ért sem kapsz strapabíró gépet, mert az kb 400-500k lehetett, és azért volt, hogy le lett ejtve két megbeszélő között. Kollégámnak tört be egyszer a kijelző, de amúgy sokat kibírt. :R
Régebbi üzleti notik pedig még többet, de ormótlanabbak is jóval.

Természetesen megírom azt is, ha kettétörik ez a Lenovo, nincsenek illúzióim, maradjunk annyiban. De a hőháztartása speciel tök jó.

(#169637) Bozso68


Bozso68
senior tag

A meglévő, még működőnképes I7-es Y500 Lenovo utódját keresem. Igazán azt se játékhoz vettem 7-8 éve, hanem egy időtálló, nem törékeny mindenesnek a vállalkozásba MS Office-hoz, amivel nem lesz melegedési gond, és néhány játék valahogy, illetve a pl Lightroom, WOT használhatóan elindul.
Kinéztem a Dell G15 5511 I5 11400H, 3050 TI vonalat. Árfekvésben is megfelel. Vállalható erre a felhasználásra?
Köszi!

(#169641) Deadzone41


Deadzone41
őstag

Sziasztok!
Van esetleg infótok arról, hogy a lenovo y540-et az alábbi specifikációkkal pontosan milyen kijelzővel szerelték? Látok 60hz 300nit 72% NTSC infót, meg 250nit 45% NTSC infót is.

Intel Core i7-9750H
- 16GB DDR4 2666 MHz
- Nvidia GTX 1650 4GB
- 512 ssd
- 1TB 7200rpm Sata HDD
- 15,6" FHD (1920x1080) IPS kijelző
- Bluetooth, Wifi (ac, 2x2 MIMO), dual zajszűrős mikrofon, 720p webkamera
- Háttérvilágított magyar billentyűzet
- 3x USB 3.1, 1x USB-C, 1x Gbit LAN, 1x audio, 1x HDMI 2.0, 1x mini DP 1.4

Köszi!

(#169642) Dhampir válasza Deadzone41 (#169641) üzenetére


Dhampir
félisten

Itt meg tudod nézni a keresőben:

PSREF Product Specifications Reference

Egy példa:

Lenovo Legion Y540 81SX0050HV

Beírod a psref keresőbe: 81SX0050HV (a téged érdeklő gép "Part Number" vagyis cikkszámát kell tudnod)

Eredmény

[ Szerkesztve ]

(#169726) Al Capone


Al Capone
tag

Sikerült leszűkítenem két laptopra a lehetőségeket:
[Lenovo]
[Dell]
Mit gondoltok, melyik jobb választás? Nyilván paraméterekben nagyon hasonló, de mi lehet a döntő a kettő között? Üzleti felhasználásra lenne.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.