Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#39940) atesss válasza Borote (#39937) üzenetére


atesss
addikt

Igen, pont olvastam én is, és utánanéztem.
De találtam E5520-öt is, ez miben más pontosan ?
A kisebb kijelzőfelbontás biztos, de mást nem vettem észre.
Igazából én nem érzem a nagyobb felbontás szükségességét, az olvashatóságot is inkább csak rontani tudja (önmagában, persze DPI állítással ez kompenzálható).

TV-re kötve gondoltam. A 24p lejátszásnak van egy kisebb hibája: [link]
Mondjuk sokan mondják rá hogy bolhából elefánt.
Csak gondoltam ebbe az árba belefér már egy diszkrét VGA.
És az AMD 6000-s sorozatnak jobb lehet a hosszú távú driver támogatása; az Intel a VGA driverek tekintetében eléggé elhanyagoló technikát alkalmazott az elmúlt pár évben.
És kétlem hogy 1-2 év alatt ez gyökeresen megváltozna.

De úgy tűnik rosszul gondoltam hogy belefér, pl. a Dell Latitude szériának még alacsony felszereltséggel is elég komoly ára van...
Ráadásul amit elfelejtettem mondani, hogy kellene hogy legyen hozzá Win7 is.

Az SSD már biztosan nem fér bele ebbe az árba.
mert az SSD-ért indokolatlanul nagy felárat szoktak elkérni
Ezt sajnos én is észrevettem, pl. megnéztem itt: [link]
Pl. ez a Probook 4530s HDD-vel biztos nem lenne 170e felett (nincs hozzá Win7 se), 120-as SSD-vel meg 250e itt: [link] :Y
Ráadásul így nem is kell bele HDD, az is komoly megtakarítás nekik - főleg most - még nagybeszerzőknek is.
De ahogy a leírásból látom, ez sem gyári konfig, hanem a bolt cserélte ki benne.
Van olyan gyártó aki gyári konfigot árul SSD-vel (most az árkategóriától elvonatkoztatva) ?
És mi a francért kérnek el az indokoltnál akár 2x-3x nagyobb felárat ?

SSD-nek már utánanéztem (az említett topicban is rákérdeztem), nemsokára veszünk is egyet apám gépébe (asztali, Core 2 alapú).
Csak oda ugye elég a 64GB-os; asztali gépbe mellé simán be tudok rakni egy HDD-t.
De valószínűleg nem is fog kelleni mellé a HDD. Így tudok majd full passzív és teljesen hangtalan konfigot csinálni.
Samsung 830 sorozat tetszik, az 128-asban kicsivel 40e felett van kb.
Egy darabig viszont én fogom tesztelgetni, kipróbálom pár másik gépben, meg megmutatom pár (köztük "SSD-szkeptikus") ismerősnek is.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.