Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? - Archívum 6. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#43751) sixtin válasza g4besz (#43739) üzenetére


sixtin
csendes tag

Köszönöm, megnézem ôket!

(#43752) sixtin válasza SocketA (#43742) üzenetére


sixtin
csendes tag

Szia!

Tehát grafikai tervezésre ( bírja akár a plakátméretekben való munkát Photosopban, és Flash)... Szerintem elég a 15 colos monitor, persze abból is jó minôség kellene (laptop).. bár elgondolkodtató, hogy pl. plakátot hogyan tudnék megcsinálni egy 15 colos monitoron..

Árfekvés... 150 ezer - max. 250 ezer... gondolom ennél olcsóbban nincs megbízható gép erôs grafikus kártyával, processzorral..

(eddig asztali G5-ös Macintosh-on dolgoztam.. váltanék, mert nem kompatibilis a kettô..és talán már a PC-ék is vannak olyan jók) Az MSI-t csak netezésre használtam..

(#43753) SocketA válasza sixtin (#43752) üzenetére


SocketA
aktív tag

Igen, ezert kerdeztem, azt hittem, hogy 17colban meg fullHD-ben gondolkozol. ReNew gep jatszik ?

(#43754) sixtin válasza SocketA (#43753) üzenetére


sixtin
csendes tag

pf.. van full HD is? A felbontás fontos lenne..hm

(#43755) sixtin válasza SocketA (#43753) üzenetére


sixtin
csendes tag

Nem tudom, mi a ReNew(?) ...cc

(#43756) SocketA válasza sixtin (#43755) üzenetére


SocketA
aktív tag

Persze, van fullHd is laptopban.
Renew vegulis kulfoldi gep, ami olcsobb. Igy akar 300-350ezres gepet is tudsz venni 250-ert.
Bovebb info: [link]

(#43757) negyedes válasza sixtin (#43754) üzenetére


negyedes
addikt

Egy jobb videokari es kulso monitor is egy megoldas szerintem. A renew cuccok olyan notik amiket a gyarto ujra forgalomba hoz, de nem hasznaltak(kufuto darabok, megrendeltek de nem mentek erte stb) leiras

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#43758) sixtin válasza SocketA (#43756) üzenetére


sixtin
csendes tag

Szvsz grafikai munkához full HD kéne és 17 col, ugye? ..laptopban gondolkodom, fontos, hogy ne csak az asztalnál tudjam használni.

(#43759) sixtin válasza SocketA (#43756) üzenetére


sixtin
csendes tag

De ha a 17 col és full HD .. már fél millió, akkor kénytelen leszek maradni az asztali konfigurációnál sajnos...:(

(#43760) 8nemesis8 válasza stifi (#43699) üzenetére


8nemesis8
veterán

Ez nem olyan rossz hír.
Még utánanézek a márkának.

Egyébként egy Core 2 Duo T5500as proci volt az előd, ennek egy i3mat a 330as legkisebbet gondoltam.
Mennyivel fogyasztana kevesebbet?
Illetve mi az a VGA ami nem túl gyenge de nem is kell, hogy bivaly legyen ,mert asztali 4magos gépem van elég erős VGAval csak az otthon. De azért mondjuk ne legyen túl gyenge sem.
Mondjuk Sourse vagy hasonló hardverigényű játék fusson, bár nem a játék miatt fontos ez.

(#43761) uyka


uyka
tag

HyY.

Szerintetek ez jo notebook megérné megvenni?

véleményeket tapasztalatokat várnék...

ebben az árban ezt láttam legkorrekttabnak.

google. nem sok mindent talál rola teszt ilyesmit nem is találtam..valami ilyesmi is érdekelne pl egy adott játéknál hogyan szuperál...

[link]

ByYe

https://www.facebook.com/hegyiburkolas

(#43762) holinorby


holinorby
tag

Helló!
Kinéztem 2 gépet, egy új samsung 530-at:

Intel Core 2 Duo T6600 2.2GHz
4GB DDR3 RAM, 500GB HDD
GeForce 310M 512MB VGA

és egy sony vaio-t:

Intel Core i3-330M 2,13GHz
4GB DDR3 RAM, 320GB HDD
Radeon HD5470 512MB VGA

Kérdésem lenne, hogy végül is az i3-as proc és a t6600 között van-e különbség,
továbbá szerintetek elegendő-e egy ilyen gép : képszerkesztésre, corel draw, illetve hd filmeket le tudnak-e játszni, valamint van-e ezekben távirányító?(a hdmi csatlakozó hangot is átküldi?)
És még1, hogy utólag vagy gyárilag lehet-e ezekhez HSPDA/3G belső modemet kapni?

Hasonló paraméterekkel néztem még Hp és Dell gépet is, nagy különbség van manapság ezen márkák között?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#43763) domi007 válasza uyka (#43761) üzenetére


domi007
őstag

A ProBook szeria legalja ez a gep. Nem teljesen konzumer, hanem van benne egy csipetnyi a business-laptopoknal megszokott minosegbol is. Ugyan AMD proci van benne es a videokartya is beleposzintu, megis ezert az arert szerintem jo vetel.
Persze akksirol nem fog sokat menni, de alapveto hetkoznapi feladatokban nem lesz kulonbseg Intel processzorhoz kepest.

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#43764) domi007 válasza holinorby (#43762) üzenetére


domi007
őstag

Egyertelmuen Sony-ra szavaznek, meg is mondom miert: egyszeruen tapasztaltabbak, a gepeik minoseget messzirol hallhatoan zengik a huseges fekhasznalok (Samsung uj belepo).
Megeri az i3 a felaraat, mert kisebb a fogyasztasa mint a T6600-ase (ez egy jo regi Intel), de teljesitmenye joval nagyobb.
A VGA sem telejsen piskota, bar ez egy beleposzintu Radeon, megis mar az uj, 5-os szeriabolvalo azaz tamogatja a legujabb technologiakat (pl. DirectX 11),

HD-film lejatszassa; nem lesz gondod, mind az i3-ba integralt GPU, mind a diszkret Radeon kepes ezek dekodolasara.
Taviranyito: hat ha kulon nincs feltuntetve, akkor nincs, de gondolom egy akarmilyen Bluetoothos (ha van bennuk BT, gondolom igen) gond nelkul hasznalhato.

A HDMI atkuldi a DolbyDigital hangot.

3G: bizonyos modelleknel igen, a tobbieknel maximum bele lehet barkacsolni. A fontos dolgo, hogy a nem is veszed meg most a kartyat akkor az antennak be legyenek rakva a gepbe (3G elokeszites) mert igy kesobb csak kinyitsz egy kis ajtot, berakod a kartyat, osszepattintod az antenakkal es maris van neted, mig ha nincsenek antennak akkor neked kell bekabelezned a gepet ami maceras nagyon.

A HP es Dell meg ket megbizhato gyarto, pontos modellek alapjan tudnank mondani, ohogy egy jobb/rosszabb szeriat talaltal.

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#43765) #95590400 válasza uyka (#43761) üzenetére


#95590400
törölt tag

akkor már inkább
[link]

(#43766) g4besz válasza 8nemesis8 (#43760) üzenetére


g4besz
tag

"Illetve mi az a VGA ami nem túl gyenge de nem is kell, hogy bivaly legyen"
én erre ajánlanám a Geforce g210m-et. Fele annyit fogyaszt, mint az előző széria, de jóval gyorsabb annál, directx 10.1 támogatással. Az én gépemben is egy ilyen van: Modern Warfare 2 közepesen, 1366*720-on simán fut, Source engine-es játékokhoz bőven elég.

Itt van róla a hivatalos leírás: [link]

Itt pedig egy táblázat a mobil nvidia gpu-król: [link]

(#43767) Csabi88888 válasza brumi1024 (#43728) üzenetére


Csabi88888
csendes tag

Ez nagyon megéri, miért ilyen olcsó? Aki vásárolt már tőle írjon légyszi privátba, akarok tőle kérdezni 1-2 dolgot. Köszönöm

(#43768) negyedes válasza Csabi88888 (#43767) üzenetére


negyedes
addikt

Eddig mindenki meg volt elegedve vele, en is tole tervezek venni nyaron egy t410est. itt az apros hirdetese(tudom nem szabad linkelni, bocsi)[link]. irj neki privit nyugottan.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#43769) Csabi88888 válasza negyedes (#43768) üzenetére


Csabi88888
csendes tag

Köszi:)

(#43770) aleister


aleister
veterán

Sziasztok!

Eddig csak PC téren voltam képben, ezért lenne pár gyors kérdésem:
- a laptopokban lévő intel cpu-k is tudják a turbo boost-ot?
- a TFT Active Matrix és az WXGA HD LED kijelzők között mi a különbség, melyiket érdemes venni?
- tudtok esetleg konkrétan ajánlani valamit (i5 esetleg i3, radeon hd5470, min 3GB ram, oprendszer nélkül)?

Előre is köszi!

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#43771) aleister válasza aleister (#43770) üzenetére


aleister
veterán

Kis utánaolvasással kiderült, hogy működik a Turbo boost, szóval ez a kérdés tárgyatlan.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#43772) Steve-0


Steve-0
őstag

Vkinek már volt a kezében egy Lenovo U350-en? Anyagminőségre lennék kiváncsi!

(#43773) Artika


Artika
aktív tag

Üdv

Egy kis segítséget kérek.
Laptopot szeretne vásárolni a sógor-komám kb 120-150 E Ft van rá...

Mit lehetne ebből a pénzből kihozni maximálisan? Milyen boltokat ajánlatos felkeresni?

Multimédiára és internetre használná elsődlegesen, esetleg egy kis játék..

THX

[ Szerkesztve ]

Az idegbaj öröklődő betegség. Én is a gyerekeimtől kaptam...

(#43774) đe$|re


đe$|re
senior tag

Az alábbi laptopok maradtak versenyben:
HP Probook 5310
HP Pavilon Dv6
HP Pavilion dv7-2240ef
HP Pavilion dv7-3036ez
HP Pavilion dv7-2220sf
Sony Vaio EB1E1E/WI

Ha esetleg van jobb ötletetek, szívesen elfogadom. Max. keret 200000.Ft. Főleg egyetemre használnám, emellett film-zene-net-néha játék.

[ Szerkesztve ]

(#43775) SocketA válasza Artika (#43773) üzenetére


SocketA
aktív tag

120 es 150 kozott azert mar van kulonbseg! Elsonek ezt kene eldonteni, meg hogy milyen jatek menne rajta. Mert hiaba jatszol keveset, attol meg kell a vas a jatekhoz.

(#43776) SocketA válasza Steve-0 (#43772) üzenetére


SocketA
aktív tag

1.6kg-tol nem kell tul nagy merevitest varni, de amugy jo kis gep, nekem tetszik a teteje, hogy ujjlenyomatos. Szerintem hozza a Lenovotol elvart minoseget. De a tuti az, ha megnezed egy boltban ;) Ebben az arfekvesben szerintem egy nagyon jo kis 13 colos masina.

(#43777) SocketA válasza aleister (#43771) üzenetére


SocketA
aktív tag

i3-ban nincs, i5 es i7-ben van Turbo boost.

(#43778) SocketA válasza sixtin (#43759) üzenetére


SocketA
aktív tag

Renewbol van par, Asisbol (cseregarancian belul javitott modell) meg eleg jo kis gepek vannak 250eFt-ert. Akar fel millios gepet is vehetsz 250-ert. De ezt Neked kell eldonteni, hogy megeri-e...

(#43779) aleister válasza SocketA (#43777) üzenetére


aleister
veterán

Köszi, de mint írtam ennek már utána jártam. :)
Esetleg a tft vs led kijelző összehasonlításhoz pár szó? Valaki?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#43780) Artika válasza SocketA (#43775) üzenetére


Artika
aktív tag

Ezeket néztem eddig:
Asus K70IJ-TY118 135E [link]
Asus K70AE-TY033D 128E [link]
Asus K70AE-TY019D 145 E [link]
Acer Aspire 7736Z-433G25MN 128E [link]

Annyira nem nagy játékos de ha van lehetőség akkor a legjobbat kellene választani :C

Az idegbaj öröklődő betegség. Én is a gyerekeimtől kaptam...

(#43781) g4besz válasza aleister (#43779) üzenetére


g4besz
tag

Saját tapasztalat:
A LED valamivel élesebb kontraszttal és jóval kevesebbet fogyasztással rendelkezik, mint egy TFT. Magyarán a LED-es notik tovább bírják az akkuról üzemelést.

(#43782) SocketA válasza g4besz (#43781) üzenetére


SocketA
aktív tag

Igy van. Itt egy alacsonyabb fogyasztasu hattervilagitasrol beszelunk.

(#43783) SocketA válasza Artika (#43780) üzenetére


SocketA
aktív tag

Szerintem kezdjuk elorol: Mire hasznalnad? Miert 17 col?
Mert ezek egyike sem egy tul nagy erogep. Plane nem 4500-os videokarival... de a 4200 sem egy bajnok.

(#43784) đe$|re válasza đe$|re (#43774) üzenetére


đe$|re
senior tag

Vki??

(#43785) Artika válasza SocketA (#43783) üzenetére


Artika
aktív tag

Előről: :Y
Elsődleges használat filmnézés, zenehallhatás, netezés, skype, stb
másodlagos játék.

A 17" gondoltam a filmek miatt.....
De javítsatok ki ha tévednék, és ajánljatok akár jobbat 15,6 osban.... :R

Az idegbaj öröklődő betegség. Én is a gyerekeimtől kaptam...

(#43786) aleister válasza g4besz (#43781) üzenetére


aleister
veterán

Köszi! :R

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#43787) solfilo válasza Artika (#43785) üzenetére


solfilo
veterán

Játékhoz erősebb vga kell, még ha másodlagos szempont is.

Itt egy gép, ami ugyancsak 17', de olyan kari van benne (HD 4570), ami köröket ver 4200-asra. Igaz, kicsit kilóg a keretből, de teljesít minden feltételt.
ASUS K70AD-TY018 - 154,5k

Ez belefér a keretbe éppen, de valamivel gyengébb a kártya (HD 4330), bár még mindig erősebb, mint az integráltak: MSI CX700X-013HU - 149k

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#43788) SocketA válasza Artika (#43785) üzenetére


SocketA
aktív tag

En ezt ertem, de a problema az, hogy ha csak evente egyszer jatszol a Crysis-sal, akkoris kell egy eros gep, mert nem fog menni a jatek...
Megint auto peldaval jovok: Eleg egy 70 LE-s auto a mindennapokra, varosban maszkalni, de ha evente kimesz vele gyursulni, nem lesz eleg a teljesitmenye.

Szoval elsonek ezt kene eldonteni, hogy milyen jatek lesz rajta.

(#43789) zoo8800 válasza Artika (#43785) üzenetére


zoo8800
veterán

Az Intel integrált VGA-s gépeket el lehet felejteni játékra :D
Esetleg olyan 10 éves játékok elfutnak rajta.

Egyébként nekünk K70IJ TY118 van, egész jó gép.
Két hátrányt említemék, a fényes kijelzőt és a határozott mozdulatot igénylő space billentyűt.

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#43790) Radnix


Radnix
senior tag

Üdv!

Keresek egy laptopot ami tudja a következőket:
4GB RAM, i3-as processzor, 15-16colos kijelző, és legyen rajta numerikus billenytűzet, 2-3usb, (videókártya integrált)

Jó lenne még ha: a gyártó megbízható lenne, jó szervizháttérrel, nem tükröződő kijelző.
mindezt szigorúan 150ezer környékén!

Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#43791) SocketA válasza Radnix (#43790) üzenetére


SocketA
aktív tag

Asusbol, Acerbol es Toshibabol van ilyen, de egyiksem matt kijelzos... en igy hirtelen nem tudok ilyen gepet...

(#43792) creed30


creed30
aktív tag

Sziasztok!
Ha csak a procit és a videokarit vesszük figyelembe melyik a jobb választás?

[intel]
amd

Csak párezer ft az eltérés a 2 között,az amd-s drágább.
Köszi! ;)

(#43793) Artika válasza SocketA (#43788) üzenetére


Artika
aktív tag

Na akkor mondom:
-akié lesz az egyenlőre full láma a játékokhoz úgyhogy nem fog Crysis-sal kezdeni :DDD
-főbb cél multimédia és esetleg régebbi (pl NFS COD) elmenjenek rajta.

THX

Az idegbaj öröklődő betegség. Én is a gyerekeimtől kaptam...

(#43794) #40835072 válasza creed30 (#43792) üzenetére


#40835072
törölt tag

Az intel alapvetően jobb és halkabb processzor de a kettő közül az AMD jobb ha videókarit nézzük!

(#43795) zee81


zee81
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Laptop vásárlása előtt állok,ezt a gépet nézetem ki: [link]
játékra nem igazán kell,a fő cél hogy 1080p- filmeket vigyek,ez a gép elég lesz hozzá? hdmi-n keresztül nézném majd a filmeket egy 94cm-es full hd-s tv-n!
most nagyon baráti áron meg tudnám kapni:125k,új,2 év gari,megéri?

köszi a segítséget mindenkinek!

Zee

(#43796) creed30 válasza #40835072 (#43794) üzenetére


creed30
aktív tag

ha jól értem összességében az amd-s jobb választás?

(#43797) creed30


creed30
aktív tag

[link]
az amd-s videokari ennél az intelesnél is jobb?
köszi! ;)

(#43798) creed30 válasza creed30 (#43797) üzenetére


creed30
aktív tag

egyik x4500
másik x4500M-es

(#43799) aleister válasza creed30 (#43798) üzenetére


aleister
veterán

Itt össze tudod hasonlítani a mobil vga-kat: http://www.notebookcheck.net/Intel-Graphics-Media-Accelerator-GMA-4500M.20379.0.html
A HD4200 nagyságrendekkel jobb a linkelt inteles cumóknál. Nézd még a jobb oldali piros linkes oszlopot.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#43800) domi007 válasza đe$|re (#43784) üzenetére


domi007
őstag

Bar nem neztem ra a specifikaciokra en azt mondom vagy ProBook vagy VAIO, Pavilion-ok azert minosegben lejjebb vannak.

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? - Archívum 6. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.