Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-28 13:05:31

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!
Ha kimondottan játékra keresel használt notebookot, a gaming notebook topicban érdeklődj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) dzsi23


dzsi23
addikt

Sziasztok!
Remélem, tudtok segíteni, köszönöm előre is!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Mostanában.

(2) A gépre szánt összeg forintban?
Jó lenne megúszni 50k alatt, előbb-utóbb úgyis veszek valami komolyabbat, de valamennyivel bővíthető a keret, ha úgy látjátok jónak.

(3) Felhasználás?
Irodai programok, programozás tanulási szinten (egyetem - mérnökinfó), böngészés, egy hd (netán fullhd) youtube videóval azért birkózzon meg, illetve a felsoroltak párhuzamosan is fussanak.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem használom játékra.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Felbontás legalább 720p, méret minél kisebb legyen a könnyű hordozhatóság miatt. Talán 13" lenne a legmegfelelőbb.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Sokat hordoznám, utazás közben is használnám, így az akksi minél többet bírjon.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win 8.1 vagy 10, vagy ezek valamelyikével kompatibilis legyen, üresen is jó.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD minimum 120, de inkább 250GB, RAM minimum 4GB (4GB esetén bővíthető legyen 8GB-ra, annál több nem kell).

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Bírja a hordozást, legalább 3 USB, 1 VGA vagy 1 HDMI csati.

(#302) Khelben válasza dzsi23 (#301) üzenetére


Khelben
nagyúr

Én minimum 3. generációt keresnék egy használt üzletiből. HP-ból 8470p, 8570p. Dellből 6230, 6330, 6430, mérettől függően.

(#303) dzsi23 válasza Khelben (#302) üzenetére


dzsi23
addikt

Utánanézek, köszönöm! :)

(#304) dzsi23 válasza Khelben (#302) üzenetére


dzsi23
addikt

14" alatt nem létezik használt laptop magyar billentyűzetkiosztással, vagy csak én keresem rossz helyen? :U (A fenti igényeim figyelembe vételével.) A 13" körülieket csak EU kiosztással látom.

(#305) Khelben válasza dzsi23 (#304) üzenetére


Khelben
nagyúr

Vadászni kell. Mivel nagy részük külföldről jön, ezért gyakori az eu-s billentyűzet. Vagy matricázol, vagy itt hardveraprón is hirdet valaki világítós bill. magyarítást.

(#306) jaffa 2843


jaffa 2843
Ármester

Sziasztok!

Olyan laptopot keresek netezésre, youtube, facebook, film, stb., ami mindezt vállalható sebességgel tudja, mondjuk egy kisebb SSD+HDD-vel szerelt és vállalható minőségű a kijelzője és jó üzemideje van. Mindezt erősen 100k alatt gondoltam. RAM, tárhely ha bővíthető az plusz pont. Létezhet használtan valami könnyedebb, csajosabb lapos használtan? Nem pink és ehhez hasonló kirívó, csak valami elegánsabb, letisztultabb darab. De ez annyira nem feltétel. :R

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#307) Khelben válasza jaffa 2843 (#306) üzenetére


Khelben
nagyúr

HP Folio 1040-et hirdettek nemrég 80-ért, valami olyasmit kellene keresned. Vagy HP 840-et, az is hasonló kialakítású. Esetleg még Dell E7440.

(#308) gaboca7


gaboca7
csendes tag

Helló.
140-150 max árig Hp vagy Dell gépet tudtok ajánlani.Valami konkrét tipus jó lenne.
Nem akarok játszani de megbízható viszonylag strapabíró gép kellene valami jó fajta kijelzővel ( az se lenne baj ha ips :) .Néztem ebben a két típusban van egy halom féle de nem igazán tudom melyik az amelyik tényleg egy jó széria.
Amúgy ezek a használ gépek kb mennyi idős masinák?igazából az érdekelne hogy még mennyit bírnak mert nem szeretnék egy év múlva hasonló kérdést feltenni. :)
Esetleg ha konkrét hely vagy üzlet ahonnan beszerezhető azt megköszönném. :R

(#309) violino


violino
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Két netbook közül melyiknek jobb a teljesítménye?

1.
HP Elitebook 2530P
CPU: Intel Core2Duo L9400 (6M Cache, 2 × 1,83 GHz)
VGA: Intel GMA X4500 MHD (768 MB osztott memóriával!)
HDD: 120 GB HDD
Kijelző: 12,1" WXGA (1280*800)
RAM: 2 GB DDR-2

2.
Dell Latitude 2120 mini netbook
CPU: Intel Atom N550 4*1.5 GHz
RAM:2 GB DDR3
HDD: 120 GB HDD
VGA:Intel GMA 3150 VGA (max 256 MB)
Kijelző:10.1" HDr LED TFT (1366 x 768)

(#310) louiphoto


louiphoto
csendes újonc

Sziasztok!

1. HP Elitebook 820 G3 12.5" FHD IPS-rol mi a velemenyetek? Vegszukseg eseten fotok szerkesztesehez gondoltam. De csak azert ezt es most mert kaptam egy "jo" ajanlatot egy hasznalt,de meg egy evig garis gepre.
Van asztali gepem munkara, csak neha jol jonne egy laptop utazaskor. Viszont nem szeretnek 2.5-3kg-ot cipelni.
Van valakinek tapasztalata a kijelzovel kapcsolatban? Mennyire szinhelyes? Tisztaban vagyok azzal, hogy sosem lesz egy laptop szinhelyes, de valamennyire nem artana ;)

2. Tudnatok ajanlani egy laptopot foto szerkeszteshez? Mindenkepp hasznaltat szeretnek/tudok...

Elore is koszi! :)

(#311) Khelben válasza louiphoto (#310) üzenetére


Khelben
nagyúr

[link] Színhelyesség szempontjából nem a legjobb választás. AdobeRGB 37%, sRGB 58%.

(#309) violino : az L9400 jóval erősebb. Más kérdés, hogy manapság már elég kevés a teljesítménye.

[ Szerkesztve ]

(#312) kiciMcHUN


kiciMcHUN
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. A következő egy hónapban szeretnék használt laptopot vásárolni maximum 100.000 Ft értékben. A gépet otthoni felhasználásra szeretném, netezésre, jegyzetelésre, filmnézésre használni. A kijelző mérete maximum 14" legyen mert számomra ez a méret bőven elég. A gépben jobb szeretnék ssd-t a mérete számomra mindegy mert van egy 500gb külső háttértáram de egy 120gb ssd jó lenne ha legalább lenne benne. Az operációs rendszer számomra mindegy, mostanság áttértem linux mint-re így valószínűleg azon is azt használnék. Ahogy nézegettem a legjobb választás a HP Elitbook 840 G1 lenne de ha tudtok jobban, szívesen várom a kommentjeiteket!

Köszönöm a segítséget!

(#313) Khelben válasza kiciMcHUN (#312) üzenetére


Khelben
nagyúr

Billentyűzetét próbáld ki mindenképp élőben. Ha nem jön be, akkor még ott a Dell E7440, ami kb. ugyanaz csak kicsit más a billentyűzete.

(#314) cimbi186 válasza kiciMcHUN (#312) üzenetére


cimbi186
aktív tag

Én pont a héten vettem a lányomnak egy 840 G1-t ilyen áron.
4300U/180GB SSD/8GB RAM. Én csak megerősíteni tudlak a döntésedben :) Szélvész gyors,hamarább feláll mint 1 éves asztalim. És ebben a szériában van FHD IPS paneles,na ha azt meglátsz valahol azonnal csapj le rá. Nekünk sikerült egyet találni,ezzel a kijelzővel brutális élmény.

(#315) Lincler


Lincler
csendes újonc

Sziasztok.

Szerintetek mennyiért lehetne eladni a laptopomat?

MSI GP63 Leopard 8RE - 14 hónap garancia
256/1TB
2x8GB 2666
I7-8750h, 1060 (6GB)
94%NTSC wide-view

(#316) kiciMcHUN válasza Khelben (#313) üzenetére


kiciMcHUN
csendes tag

Annyira nem vagyok billentyűzet érzékeny, számomra az egy olyan pontja a gépnek ami egyáltalán nem meghatározó a vásárlásomban. De köszönöm a másik tippet, az is szimpatikus a számomra majd személyesen is megvizsgálva őket tudok választani, hogy melyik is lenne a jobb számomra.

(#317) meili


meili
tag

Sziasztok!

Egy használt üzleti laptopot szeretnék venni otthoni felhasználásra (netezés, filmnézés). Mivel a cégnél is Lenovo ThinkPadeket használunk, szimpatikusak nekem, de igazából bármilyen márkával kiegyezek, ha elég tartós lesz.
100.000 Ft környékén keresgélek, de nem baj, ha fölé kell menni valamennyivel.
Képernyő felbontásban örültem volna a full HD-nek, de talán el tudom fogadni az 1600x900-as felbontást is, mivel inkább ilyeneket találok. Matt kijelzőt preferálok.
Nincs szükségem előre telepített operációs rendszerre.
SSD-s gépem otthon még nem volt, de talán gyorsítana annyit, hogy bevállalom a tárhely rovására.
Pár USB csatinak és HDMI-nek örülnék, de az is jó, ha HDMI átalakítóval meg tudom majd oldani.

Az alábbi két példányt néztem ki eddig magamnak:
- 116.990 Ft - Lenovo ThinkPad T450 - i5-5300U, 8 GB DDR3, 240 GB SSD, HD Graphics 5500, 14", 1600x900 pixel
- 129.990 Ft - Lenovo ThinkPad T440s - i7-4600U, 12 GB RAM, 250 GB SSD, Intel HD 4400, 14", 1600x900 pixel

A két gép közül melyiket válasszam inkább? Reálisak az árak a paraméterekhez? Hasonló árban tudtok mondani jobbat?

Szoftverfejlesztő vagyok, otthon is foglalkoznék kicsit ezzel, de semmi komolyabb grafikai renderelésre nincs szükségem, erre a mai gépek közül szerintem mindegyikük alkalmas.
Régen eléggé nagy kocka voltam, mindenki tőlem kérdezte, hogy milyen gépet vegyen, de munka és család miatt már évek óta nem követem az aktuális trendeket. Azt sem tudom, hogy a 8 GB RAM mennyire elég manapság, a 4 éves Dell gépemben is annyi van, amit most cserélnék le. Kezdett lassú lenni, de nem tudom, hogy a memória miatt-e.

Köszönöm a segítséget előre is!

[ Szerkesztve ]

(#318) devilzero


devilzero
tag

Sziasztok,
Használt laptopot szeretnék venni elég magas kritériummal. Mivel régen nem néztem az ilyeneknek utána, érdeklődnék, hogy van-e lehetőség az alábbira:
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 hónapon belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Maximum 150.000 Ft
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Programozás, minimális CSGO
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
CSGO, 100FPS, felbontás nem érdekel, de ez egyáltalán nem is fontos tényező
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
IPS FULLHD
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem hordozom
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem lényeg (linux-ot használok)
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Ha egyáltalán nincs az sem baj, ha van akkor SSD. RAM min. 8GB. Optikai meghajtó nem kell.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Csakis 14"-os laptop jöhet szóba, lehetőleg 8. generációs CPU-val, ez a legfontosabb tényező.

[ Szerkesztve ]

(#319) Khelben válasza Lincler (#315) üzenetére


Khelben
nagyúr

(#320) Khelben válasza meili (#317) üzenetére


Khelben
nagyúr

130 körül azért már ki lehet fogni fullhd ips kijelzős gépeket. HP-kat is megnézheted (Elitebook 840, 850), Dellből E6440 például. Jó lenne megnézned őket élőben, mert pont a billentyűzetben különböznek leginkább és mindenkinek más áll kézre.

(#321) Khelben válasza devilzero (#318) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nehéz lesz ennyiért 8. gen-es cpuval gépet találni. Talán egy HP Probook 440 G5 elérhető ennyiből. Dell Latitude 5470 lenne ideális, ha nem ragaszkodnál a 8. generációhoz.

(#322) SlausK


SlausK
tag

Sziasztok,

Előre is köszönöm!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Ebben a hónapban.

(2) A gépre szánt összeg forintban?
125-150k között.

(3) Felhasználás?
Egyetem, jegyzetelés, programozás, képszerkszetés, olykor virtualizáció (GNS3, VMware), esetleg pici 3D. Ezen kívül szokásos otthoni tevékenységek: film/sorozat, kevés játék (van asztali PC).

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Régebbi játékok, mint pl. Stalker, Cossacks, Anno 2070, Skyrim, Farming Simulator 17, izometrikus RPG-k. 720p / 1080p low vagy medium részletességgel. Újabb játékokhoz van asztali PC.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
FullHD, IPS, matt. 12,5" - 14". Jó lenne a minél jobb színhelyesség.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Szinte minden nap nálam lenne, fontos a hosszú akkumulátor üzemidő (5+ óra).

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows 10 Pro

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Tárhely 128, de inkább 256GB SSD. Nem probléma az sem, ha utólag én veszek hozzá.
Minimum 8GB RAM. Valószínűleg idővel duplájára lesz bővítve.
Optikai meghajtó nem fontos, de nem baj ha van (tárhely bővítés miatt)

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI és DisplayPort, de legalább az egyik legyen rajta (inkább előbbi), SD kártya olvasó, Gbit LAN, minimum 2 x USB 3.0, háttérvilágításos billentyűzet és Dsub előny

[ Szerkesztve ]

(#323) vndlczndr


vndlczndr
tag

Sziasztok,

kezdő kollégista egyetemistának keresek laptopot.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Minél előbb.
(2) A gépre szánt összeg forintban?
140-170k, ár/érték arány nyilván szempont.
(3) Felhasználás?
Lesz játék, tehát egy MX150 minimum jó lenne, de nem hátrány az erősebb kártya sem.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Lehessen rajt játszani e-sport jellegű címekkel (pl. Overwatch) értelmes beállításokon. Nyilván a minél magasabb játékteljesítmény nem hátrány.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6, FullHD, IPS lenne jó.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Heti szinten cipelve lesz, de az ultramagas hordozhatóság nem szempont.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Mindegy, megoldom.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Egy SSD és egy HDD kell, vagy legalább hely nekik. (hogy most az ssd SATA vagy M.2, az mindegy) Optikai meghajtó nem kell.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Semmi. Nyilván használt gépet keresek.

Amit kinéztem: Acer Aspire 5 - A515-51G-59BW
Itt kérdéses, hogy vajon miért nem ment el a gép 5 hónapja.

Köszi a segítséget,
Vendel

[ Szerkesztve ]

ex AtomNyúl

(#324) Khelben válasza SlausK (#322) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ez így reménytelen. A hosszú akkuidő üti a nagy teljesítményt, a nagy teljesítmény a 14-es méretet, a hordozás a játékos teljesítményt. A hosszú akkuidő, kis méret, nagy teljesítmény hármasból válassz egyet, a másik kettőben meg köss jó nagy kompromisszumokat.

(#325) Khelben válasza vndlczndr (#323) üzenetére


Khelben
nagyúr

Vigyázni kell rá hordozás közben, amúgy így garanciával nem rossz vétel.

(#326) vndlczndr válasza Khelben (#325) üzenetére


vndlczndr
tag

Rendben, köszi a választ. Ha esetleg van más tipped, azt se habozd megírni! :)

Vendel

ex AtomNyúl

(#327) Khelben válasza vndlczndr (#326) üzenetére


Khelben
nagyúr

Pavilion ugyanez a kategória. Asust, Lenovot kerülném ebben a csoportban.

(#328) SlausK válasza Khelben (#324) üzenetére


SlausK
tag

Köszönöm!
Végül HP Probook 840 G2 lett i7-5600U-val. Eddig ezeket próbáltam ki: Cossacks, FarmSim17 és Temple of Elemental Evil hibátlanul mennek. Akku idő 4-5 óra körül alakul böngészés és rendszer belakás mellett. Még idő kell pontosabb eredményekhez. Később majd írok egy részletesebb tesztet, véleményt.
Ha esetleg nem lesz elegendő az üzemidő akkor egy ilyet beszerzek: HP Extended Battery CO06XL E7U23AA

(#329) Khelben válasza SlausK (#328) üzenetére


Khelben
nagyúr

Programozásra, virtualizációra csak akkor ajánlanék U-s cpu-t, ha nagyon türelmes a felhasználó. Csak mert én is dolgozok ilyen témában és néha a 12 magos asztali is kevés 32 GB rammal.

(#330) vndlczndr válasza Khelben (#327) üzenetére


vndlczndr
tag

Rendben, köszi szépen a segítséget!

ex AtomNyúl

(#331) SlausK válasza Khelben (#329) üzenetére


SlausK
tag

Sajnos nagyobb összeget már nem akartam rááldozni, úgyhogy ennyiből a lehető legsokoldalúbbat szerettem volna kihozni. Lett volna opcióként i5-6440HQ-s Lenovo T440p, amely bár erősebb, de felszereltségben szerényebb volt. Plusz volt már szerencsém annak a tapipadjához, katasztrófa. Komolyabb dolgokra úgyis ott van a Ryzen 2600X-es PC-m.

(#332) Meetal


Meetal
csendes tag

Sziasztok!

Édesanyámnak keresek laptopot.

Elsősorban otthoni böngészés, facebook, szöveg szerkesztés és mivel fotózik, egy kis fotó szerkesztés a cél. Ha utazik tudjon filmeket is nézni (nem akkuról).
Előny a nagyobb kijelző, mert a szeme már nem a legjobb.
Jó volna, ha a böngészés is gördülékeny lenne és nem akadozna.

1: 1-2 héten belül
2: max 120000.-Huf
3: Böngészés, Facebook, szövegszerkesztés, fotók szerkesztése (hobbi szinten), film nézés.
4: Nem fog játszani
5: ha lehet IPS 14+
6: Ritkán hordozná. (nem annyira szempont)
7: Windows 7 vagy 10
8: 250GB SSD, 8GB RAM
9: USB 3.0 esetleg HDMI

Nem tudom az összeg elegendő lesz e rá..

Köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#333) Khelben válasza Meetal (#332) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha szerencsés vagy, ennyiért találsz G5-ös HP Probook 450-et, abban már ips kijelző van.

(#334) Meetal válasza Khelben (#333) üzenetére


Meetal
csendes tag

Köszönöm a választ!
Nem találok eladót. Esetleg ha lemondunk az IPS-ről? (egyáltalán mennyivel rosszabbak az egyszerűbb kijelzők?)
A 15" fontos lenne. A többiben lehet kompromisszum.
Esetleg más típus?
Köszönöm!

(#335) Meetal válasza Khelben (#333) üzenetére


Meetal
csendes tag

Hp Elitebook 8570p
HP EliteBook 850 G2
Esetleg ezek?

[ Szerkesztve ]

(#336) Khelben válasza Meetal (#335) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ezek is jó gépek, de TN paneles a kijelzőjük.

(#337) Meetal válasza Khelben (#336) üzenetére


Meetal
csendes tag

Ha mégis beéri kisebb kijelzővel?

(#338) Khelben válasza Meetal (#337) üzenetére


Khelben
nagyúr

HP 840 G1 vagy G2 van ips kijelzővel vagy Dell E7440 is.

(#339) frewwy


frewwy
tag

Sziasztok!

Ezekre az igényekre tudnátok tanácsot adni? Köszönöm! :)

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1 hónap múlva.

(2) A gépre szánt összeg forintban?
A felső keret 200 ~ 220k. Ebből kellene ár/érték arányban a legjobbat kihozni.

(3) Felhasználás?
Programozás, filmezés, illetve egy kis casual játék. Illetve 2-3-(4?) nagyobb program (Visual Studio, IntelliJ Idea, GIMP, Chrome sok ablakkal) folytonos futása lenne itt még a kritérium.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem PUBG-re gondoltam 4k-ban 120FPS minőségben, de egy CS:GO medium beállításokkal 120-130 FPS mellett jó lenne ha elfutna rajt.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Méretet tekintve 17 col alatt tökéletes bármi, felbontásban a FULL-HD lenne preferálva.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Viszonylag sokat (napi 2-3 óra).

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
WIN10 lenne a legmegfelelőbb, de van kulcsom hozzá szóval ha kell tudok installálni.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
RAM-ból 8 GB megfelelő lenne már DDR4 mellett. Vagy egy nagyobb SSD, vagy pedig egy 120-240GB SSD és mellé egy HDD adattárolásra. Optikai meghajtó nem kell.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Legalább 3 USB, 1 HDMI port.

(#340) Khelben válasza frewwy (#339) üzenetére


Khelben
nagyúr

Egy munkaállomást keresnék a helyedben, HP Zbook 15-öt vagy Dell Precision 4800-at.

(#341) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Párom számára keresünk gépet, eddig Latitude E6430-ast használt, az családon belül tulajdonost váltott, így a megüresedett helyre utódját várjuk.

Mikor lenne esedékes a vásárlás? - Pár héten belül, de nem sürgős.

A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) - Maximum 150-200k.

Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.) - Munka, fényképszerkesztés, filmezés, internet, időnként régebbi játékok.

Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? - Lehetőleg 900p, de jó pár éves játékok futtatására.

Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? - 12-15", matt, minimum HD+ vagy inkább fullHD.

Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? - Heti szinten, főleg asztali gépként üzemel, sokszor dokkolón.

Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) - Operációs rendszer nem szükséges.

Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? - 128Gb SSD, 8-12 GB Memória.

Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) - Webcam, dokkolhatóság, HDMI kimenet. Illetve halk üzem.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#342) Khelben válasza Tothgera30 (#341) üzenetére


Khelben
nagyúr

Dell Latitude-ból egy újabbat vennék, E5470-E5570 környékén.

(#343) Tothgera30 válasza Khelben (#342) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Sajnos az E5xxx széria elég visszalépés minőség terén az E6xxx után. Még kerestünk neki Ultrabook szinten is, az E7xxx sem tetszett neki. Esetleg Precision?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#344) Khelben válasza Tothgera30 (#343) üzenetére


Khelben
nagyúr

Jó a Precision is, de nagy és nehéz. Minden kategóriában visszalépést fogsz tapasztalni, évek óta csak visszafejlődik az anyagminőség.

(#345) Tothgera30 válasza Khelben (#344) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Mintha a Precision M4800 után már ott is mélyrepülés lenne. Ezek után tényleg tanácstalan vagyok, talán egy Latitude E5470-re mégis rápróbálunk.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#346) Khelben válasza Tothgera30 (#345) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nekem volt 5570, t560 meg 840 mellett. Szerintem a Dell a legjobb ebből.

(#347) f.lorand


f.lorand
senior tag

Remélem nem szabálytalan ilyen kérdést itt feltenni, a szakik segítségét szeretném kérni, mert teljesen tanácstalan vagyok. Szeretnék egy pár hónapos, magyarországi hivatalos forgalmazótól származó notebookot eladni (kihasználatlanság miatt). De még megközelítőleg sem tudom belőni az eladhatósági árát, mert eléggé nem tucatdarab. Ha lenne valaki kedves és tanáccsal segítene, nagyon értékelném.

Lenovo Yoga 730, Intel Core i7-8550 1.8GHz, 16GB RAM, 4K átfordítható érintőkijelző (tablet mód), UHD 620, 256SSD, ujjlenyomat olvasó

Hova lehet ezt árazni, ha nem akarom elkótyavetyélni, de hónapokig sem ülni rajta (tehát viszonylag hamar vevőt keresnék rá)?

Köszönöm.

Asztrofotográfia és légi fényképek - https://fenyeslorand.hu

(#348) Khelben válasza f.lorand (#347) üzenetére


Khelben
nagyúr

280-300k körül tudod eladni (újonnan 370-ért lehet kapni áfás számlával). Az árazós topicban tudsz ilyet kérdezni (bár most épp zárva van).

(#349) f.lorand válasza Khelben (#348) üzenetére


f.lorand
senior tag

Azt nem találtam meg, bocsánat. Köszönöm! Ez nagy segítség. Tudnál az új árhoz linket adni, mert akkor az lesz a referenciám. Én is kerestem, de nem találtam, csak másfajta konfigokat (pl nem 4K).

Asztrofotográfia és légi fényképek - https://fenyeslorand.hu

(#350) Starchm


Starchm
őstag

Hali. Laptopot keresnék főleg használtan, mivel az új árak gondolom eléggé elvannak szállva.

1. Elkövetkező 1 hét.
2. 120-150k
3. Jegyzetelés, filmnézés
4. Nop
5. 15,6" ips preferáltan.
6. néha-néha, közbe nem használnám.
7. Megoldom
8. ssd 256+gb vagy ne legyen semmi, 8+gb ram
9. Talán type-c lehetne rajta, de annyira nem fontos.
10. A topikból és az első mondatból adodóan inkább használt :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.