Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-28 13:05:31

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!
Ha kimondottan játékra keresel használt notebookot, a gaming notebook topicban érdeklődj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) Multibit válasza Karakál (#450) üzenetére


Multibit
veterán

1. Az előtted lévő hozzászólásban látható kérdőívet töltsd ki!
2. Már megtaláltad a honlapot.

(#452) Khelben válasza neopaszta (#449) üzenetére


Khelben
nagyúr

HP Zbook és Dell Precision is van már 150k körül. Ezeknek lesz megfelelő ereje és megfelelő hűtése ehhez a felhasználáshoz.

(#453) Karakál válasza Multibit (#451) üzenetére


Karakál
kezdő

Stimm, jó helyen vagyok. Majd a gépigény miatt kitöltöm, de amit fent írtam, az arra vonatkozna, hogy a 374 webshopból melyik az amelyik tapasztalataitok alapján az "istenőrizz eszedbe se jusson" kategória és esetleg melyik az a pár bolt, ahová nyugodt szívvel benézhetek és rendelhetek is. Ha erre lenne jótanács, azt megköszönném. :R

(#454) Multibit válasza Karakál (#453) üzenetére


Multibit
veterán

A helyedben én nem ragaszkodnék a webshopokhoz. A HA-n sokszor ki lehet fogni jó állapotú gépeket.

(#455) Laffesz


Laffesz
csendes tag

Sziasztok!
Páromnak szeretnék egy jó minőségű üzleti laptopot venni, a megszokás miatt kikötés, hogy lenovo thinkpad legyen és 14 collos legyen a kijelző. Első körben használtat keresnék, ehhez is adtam meg az árat, de ha nagyon nem találok, akkor újragondolom az elképzeléseimet és egy újba ruháznék be.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Minél előbb, nem hajt a tatár, de hónapokig nem vadászgatnék.
(2) A gépre szánt összeg forintban? Max 135-150ezer.
(3) Felhasználás? Nagy méretű excelek, emiatt nem árt a nagy ram, legalább 8GB és persze böngészés, youtube, facebook.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Nem lenne játékra használva.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 14 collos, a kicsi méret fontos, hogy könnyen hordozható legyen, a többi paraméter, hát ami belefér.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Utazás közben nem lesz használva, de hétvégente meg lenne utaztatva kocsiban.
(7) Operációs rendszer? Windows 10et tennék rá.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? Optikai meghajtót nem szeretnék, ssd-ből egy 240GB szerintem elég, RAM-ból egy 8 GB-ra gondoltam.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) Jó minőségű háza legyen.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Ha lenne rá egy fél év garancia legalább az szuper lenne, de nem elvárás.
Ha van ötletetek megbízható boltra, webshopra, azt nagyon megköszönném, a laptopszalonnal próbálkoztam, de ők most jó hosszú ideig be lesznek zárva, így nem jönnek szóba.

(#456) Karakál válasza Multibit (#454) üzenetére


Karakál
kezdő

Köszi, ez már egy jó infó👍

(#457) doktordrog


doktordrog
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Dell insipiron 1545 laptopunk. Már elég lassan futnak rajta a szoftverek, pedig igazából csak netezésre, szövegszerkesztésre van használva. A topikban láttam hogy a hp 8570p-t ajánljátok. Ez úgy 50k-ból kijönne az apróról. A kérdés, hogy megéri -e a váltás, ezen már ezek az irodai alapfeladatok gördülékenyen mennek? Vagy esetleg ehhez jobban a pénztárcánkba kellene nyúlnunk?

Előre is köszi!

(#458) spyduck válasza doktordrog (#457) üzenetére


spyduck
nagyúr

Tökéletes választás, veheted nyugodtan. A kettő gép tudásban és minőségben is ég és föld.
Javaslom, hogy minimum 8GB RAM-al használd, illetve alapfeltétel az SSD. Ha lehet minimum 1600x900-as kijelzővel keresgélj, abban nagy betekintésű szögű, jó minőségű TN kijelző van.

Jó választás még a Dell Latitude E6530 és a Lenovo ThinkPad T530 is, bár az EliteBook időtállóbb a külső burkolata miatt. Belül (gondolok itt a minőségre) kb ugyan azt kapod mind a három készülék esetében.

(#459) Khelben válasza Laffesz (#455) üzenetére


Khelben
nagyúr

Dell Latitude 5470-et keresnék ilyen keretből. SSD-t meg RAM-ot a legkönnyebb bővíteni. Ha épp 4 GB RAM-mal találsz egy jó ajánlatot, akkor vedd meg aztán bővíted.

(#460) Laffesz válasza Khelben (#459) üzenetére


Laffesz
csendes tag

Szia Khelben, köszönöm szépen a válaszod. :-)

(#461) Karakál


Karakál
kezdő

Sziasztok!Belépnék én is a használt prémium gépek felhasználóinak népes táborába.Általános családi felhasználásra keresek strapabíró gépet,ki is töltöm a kérdőívet:
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1 hónapon belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? Max :100 ezer
(3) Felhasználás? Esti böngészés,videók,filmek,fényképek
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? APEX,GTA5...de ezeket nem erőltetném(gyermekeim)
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Itt azért kényes lennék,legalább HD+,de inkább FHD és visítva IPS
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Gyakorlatilag le lesz szögezve a kanapé mellé :)
(7) Operációs rendszer? W10(csakis jogtiszta ill.frissítve)
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? Optikai meghajtó esetleg,de nem létfontosságú, ssd min.240GB és min.8 giga RAM vagy bővíthető
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) HDMI,
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? 1 év garancia csakis használt,apró karcok nem akadály

Nem pont erre vágyom,de nagy hirtelen ajánlottak egy ilyet:
HP ELITEBOOK 745 G2 14.1" AMD QUAD / 8GB RAM / 500GB HDD HASZNÁLT NOTEBOOK - [ 745 G2 ]
70 ezer ssd 240-el,frisített W10-el

Előre is köszönöm a tanácsokat, véleményeket!! :R :R

(#462) Neck


Neck
veterán

Sziasztok!

Netezésre, képválogatásra, képszerkesztésre (Capture One, esetleg Photoshop), dokumentumszerkesztésre (Word, Excel) keresek használt prémium gépet magánjellegű használatra.
Alapkövetelmény 1080p és matt kijelző, magyar billentyűzetkiosztás, valamint 3-4 évet bírjon ki.

Általános családi felhasználásra keresek strapabíró gépet,ki is töltöm a kérdőívet:
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1 hónapon belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? Van rá pénz, de nem kell elszállni vele. Azt szeretném tudni, mennyibe kerül az a gép, ami a fentieket tudja. De azért ne legyen félmillió, határozzuk meg mondjuk 150e-200e Ft-ban, amitől felfelé el lehet térni, ha szükséges.
(3) Felhasználás? Netezés, képválogatás, képszerkesztés (Capture One, esetleg Photoshop), dokumentumszerkesztés (Word, Excel)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Nem kell játék.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? FHD matt IPS.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Évente 1x-2x mozdítjuk meg, akkor sem kell használni utazás közben.
(7) Operációs rendszer? Mindegy, van Win10 itthon.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? Optikai meghajtó lehet, de nem kell. SSD: ha nincs benne, veszek / teszek bele. Min. 8 giga RAM, eselegesen bővíthető.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) 1 HDMI kell.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Alapvetően jó a használt - de valamennyi gari (akár utólagos, a jelenlegi eladótól) legyen rajta.

Még valami: Rengeteg HP elitebook 830 G3-G4 volt/van a cégnél, ezeket kizárnám, rendkívül sz@r gépek, fagy, alaplaphiba, púposodik az akksi, stb. Nem szeretnék HP-t.

Lenovo, Dell, etc jöhet.

Előre is köszönöm! :R

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#463) Khelben válasza Neck (#462) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ugyanazon a futószalagon készül az összes alaplap és az összes akku. Attól, hogy Dellt vagy Lenovot veszel, még ugyanúgy tönkremehet. Keress Dell 5570-et 4 magos CPU-val (6440HQ, bár melegedni fog eléggé) vagy HP Zbook 15-öt (abban már jó a hűtés is).

(#464) Khelben válasza Karakál (#461) üzenetére


Khelben
nagyúr

AMD-t hanyagolnám. A játék nyilván ennyiből nem fog menni. Marad egy IPS kijelzős HP 840 vagy Dell E7440.

(#465) Karakál válasza Khelben (#464) üzenetére


Karakál
kezdő

Köszönöm! Alábbiakról egy vélemény?
HP840, szép állapot, 90ezer?
Processzor: Intel Core i5 4300u 4x2.9GHz 2 mag 4 szál
Memória: 8GB
Winchester: 500gb
Videókártya: Intel HD 4400 1.7Gb
Akku: 3 Óra
Kijelző: 14.1" LED FullHD IPS 1920x1080
WiFi,( dp) HDMI, Webcam, VGA , kártyaolvasó, USB 3.0, SC kártya olvasó
Vagy:
DELL Latitude E5450 : 105ezer
Processzor: Intel Core i5 5300u 4x2.9GHz 2mag 4 szál
Memória: 8gb
Winchester: 256SSD
Videókártya: Nvidia GT830 4gb össz
Akku: 2-3Óra
Kijelző: 14.1" LED FHD IPS Matt 1920x1080
WiFi, HDMI, Webcam, USB 3.0, VGA kimenet, Kártyaolvasó, Bluetooth

(#466) LattilaX


LattilaX
tag

Sziasztok Használt üzleti gépet keresek max 70 ezerig.
Leginkább netezésre illetve általános szövegszerkesztés/ előadás készítéshez csak néha hordoznám. A mérete nekem nem számít.Milyen típust / konfigurációt ajánlotok? Tudnátok ajánlani megbízható személyt/ boltot akitől debrecenben akár garanciával is megtudnám venni?

[ Szerkesztve ]

(#467) Neck válasza Khelben (#463) üzenetére


Neck
veterán

Az ajánlást köszönöm.

Az általad leírtakkal viszont nem értek egyet. Erősen kétlem, hogy ugyanaz a gyártósor, maximum ugyanazon üzem másik gyártósorán. Dolgoztam már több összeszerelő multinál, nem szokás keverni a márkákat, ráadásul a produktivitás is hatékonyabb, ha én kell egyfolytában típust váltani.

De tegyük fel, ha igaz is, hogy ugyanazon gyártósoron készülnek, a design, a tervrajz, a felhasznált alapanyagok, a preferált beszállító etc a HP-tól jön, és a quality check method a sor végén szintén. Emiatt akkor is lehet eltérő a megbízhatóság, ha ugyanaz az ember rakja össze, mint mondjuk a Dell-t.

Ami tény: a fent említett HP széria közül sok, az utód ThinkPad modellek közül (amik egy ideig párhuzamosan futottak a HP notikkal) szinte egy sem krepált be. Mivel az ember főképp munkahelyen találkozik üzleti notikkal, és innen sok tapasztalatom van, nem szeretnék HP-t mostanában, egyéni preferencia, ha úgy tetszik. Ettől függetlenül tőlem más veheti őket. :R

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#468) Neck válasza Khelben (#463) üzenetére


Neck
veterán

Illetve, írtam egy PÜ-t egy notival kapcs.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#469) Karakál


Karakál
kezdő

Erről egy vélemény?Mennyire van szinkronban az ár és a gép?Vagy valami sántít?

Minimálisan használt, teljesen új állapotú HP ZBook 17 G4 Mobile Workstation típusú magas minőségű, üzleti kategóriás Laptop mindenre alkalmas, bivalyerős konfigurációval: Intel Core i5-6440HQ 4x 2.6Ghz Max. 4x 3.5Ghz-es hatodik generációs, négymagos-nyolcszálas processzor (6Mb Smart cache), 8GB DDR4 Ram (2133Mhz), 256GB M2 SSD, Intel HD Graphics 530 videókártya 4164Mb videómemóriával (Alkalmas komolyabb kaliberű, grafikus, tervezői programok dinamikus futtatására is), Bluetooth 4.0.+H.S., memóriakártyaolvasó, HD webkamera, USB 3.0., USB 3.1 Type-C, HDMi portok, 17.3"-os FULL HD (1920x1080) felbontású tükröződésmentes IPS kijelző, Bang & Olufsen Premium Dolby sztereo hangszórók, gyári Windows 10 Pro op.rendszerrel, garanciával.
Amennyiben személyes átvételre nincsen lehetősége, tegye a kosárba és rendelje meg utánvéttel házhozszállítva, az Ország bármely pontjára, két munkanapon belül 2000.Ft-ért!
129.900 Ft

(#470) LattilaX válasza Karakál (#469) üzenetére


LattilaX
tag

Igen érthető a felvetésed ez nagyon olcsó egy olyan gépért. Elküldenld hogy hol található ez a hirdetés?

(#471) herrká


herrká
senior tag

Sziasztok! Teljesen laikus vagyok a témában, ezért kérnék segítséget! Használt laptopot keresnék. Képátló szinte mindegy, telefontól bármelyik nagyobb... IPS, egyebek sem mérvadóak! Netezesre, hírek olvasására, facéra lenne használva. Előny ha van hdmi kimenet, és ki lehet rakni a tv-re és ott doccenes nélkül viszi az fhd filmeket. Pendrive-rol vagy tarhelyre masolva és onnan, az is mindegy. Szóval erre a célra mi az a minimum konfig, ami szóba jöhet? Ezek milyen arfekvesben elérhetőek? Melyik tipusoktol szaladjunk ellenkező irányba? Köszönöm szépen a segítséget!

Ja, persze wifi az kellene! Köszi

[ Szerkesztve ]

(#472) Multibit válasza herrká (#471) üzenetére


Multibit
veterán

A HA-n érdemes nézelődnöd. Ha nincs igény könnyű, lapos gépre, akkor pl. egy 3. generációs i5 CPU-val szerelt, 14"-os üzleti notebookot keress: Dell (Latitude), HP (Elitebook, ProBook), Lenono (Thinkpad). Ezeket olcsón meg lehet vásárolni.

(#473) herrká válasza Multibit (#472) üzenetére


herrká
senior tag

Szia! Köszönöm szépen!

(#474) milan26


milan26
senior tag

Sziasztok!

Második gépnek szeretnék egy notebookot. Felhasználás célja főként az lenne, hogy ha elutazok valahová magammal vigyem, vendég PC-ként üzemelne, illetve TV-re kötném rá filmekhez, házibulihoz, ezért a HDMI port okvetlen szükséges.

Ezt találtam 50k-ért, nem tudom megfelelő lenne-e, nekem úgy tűnik igen, de nem értek igazán hozzá.

HP Folio 13-2000n Ultrabook - i5 / 4GB / 128 GB SSD / Webkam / HDMI / Gari!

CPU: Intel Core i5-2467M (3M Cache, 2 / 4 × 1,6 - 2,3 (Turbo) GHz
VGA: Intel HD Graphics 3000 (up to 1,6 GB Shared VRAM)
Kijelző: 13,3" HD LED Kijelző
Hálózat: A/B/G/N Wi-Fi / WLAN, Gigabit LAN
RAM: 4 GB DDR3 RAM
HDD: 128 GB SSD (mSata) meghajtó
ODD: DVD-RW Meghajtó
Portok: 1 × USB 3.0, 1 × USB 2.0, HDMI, LAN, ExpressCard, LAN, SD Kártyaolvasó
Akkumulátor: Beépített, kiváló állapotú akkumulátor (3-6+ óra üzemidő)

Proci gondolom elég erre a célra, HDMI van, Webcam és ODD is van, bár utóbbi már nem igazán szempont. Könnyű és lapos, kijelzője ugyan fényes, de alapvetően prémium anyaghasználat. Nagyon jó akksi (3-6 óra) még használtan is és SSD is pozitívum.

Win 10 sem feltétlen szükséges, 7 is elég de gondolom a 10 sem akadály neki.

Viszont a VGA-t szűk keresztmetszetnek látom, nem tudom pl 4k-val boldogul-e, lehet jobb lenne HD graphics 4000. Mondjuk ha csak ez a negatívum, az bőven belefér, 1080p-vel is elvagyok.

Segítsetek kérlek, hogy jól gondolkozom-e.

(#475) milan26 válasza milan26 (#474) üzenetére


milan26
senior tag

Ez jobbnak tűnik, igaz nincs webcam és ssd, gyengébb akksi, viszont eggyel későbbi generációs proci jobb integrált VGA-val, matt kijelzővel.

Dell Latitude E5530

CPU: Intel Core i3-3120M (3M Cache, 2 / 4 × 2,5 GHz)
VGA: Intel HD4000 (akár 1,6 GB VRAM)
Kijelző: 15,6" HD (1366 x 768 px) Matt LED Kijelző
Hálózat: BGN Wi-Fi / WLAN
RAM: 4 GB DDR3 (+ 4 GB : + 5000 Ft)
HDD: 320 GB HDD Meghajtó
ODD: DVDRW Meghajtó

Portok: 2 × USB 3.0, 2 × USB 2.0, HDMI, VGA, SD Kártyaolvasó, Ujjlenyomatolvasó

Akkumulátor: 6 cellás akkumulátor (Jó állapotú, 1 óra, vagy több akkumulátoridő)


Jobb lehet ez?

(#476) Khelben válasza milan26 (#475) üzenetére


Khelben
nagyúr

A Dell újabb és jobban szerelhető, ráadásul fillérekért van hozzá alkatrész ebay-en. Szóval inkább azt.

(#477) fahrii


fahrii
őstag

Jelenleg 2 kiszemelt van HP Elitebook 840 G5 és Thinkpad T480S, szinte megegyező konfiguráció. Nem igazán tudunk választani, így a segítségeteket kérném a választásban.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Minél előbb.
(2) A gépre szánt összeg forintban? 250000.
(3) Felhasználás? Elsősorban munka: Arcmap, Qgis, Agisoft, Autocad, Microstation.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Huginak venném, így nem hátrány ha fut rajta a sims. :D Részletesség mindegy.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 14 collos, fullhd, könnyen hordozható.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Egyetemre folyamatosan vinné magával, illetve munkába is.
(7) Operációs rendszer? Nem szükséges OS, van egyetemi Win10 licenc.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? Optikai meghajtóra nincs szükség, ssd-ből 240, RAM-ból 8GB minimum.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) Érintőkijelző elég nagy plusz lenne munkához, de nem feltétel.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Használt.

(#478) Khelben válasza fahrii (#477) üzenetére


Khelben
nagyúr

Próbáld ki mindkettő billentyűzetét és azt vedd, amelyik jobban bejön.

(#479) TunerJoe


TunerJoe
senior tag

Sziasztok, bocsánat, ha rossz topik
Nekem az lenne a kérdésem, hogy tudtok olyan normális, megbízható boltról, ahonnan lehet részletfizetéssel használt notebook-ot venni? Én személy szerint nem találtam. Az egyik ismerősöm szeretne venni egy konzumer foskupacot újonnan, csak akkor tudnám róla lebeszélni, ha van ilyesmire lehetőség.

instagram.com/albert__gyorgy

(#480) Eliott


Eliott
tag

Sziasztok!

Van otthon egy régebbi Acer-ünk (i5-4210M, NVIDIA GeForce 840M 2GB, 4GB DDR3L), de már fájdalom használni... Kitakarítás és újratelepítések sorozata sem segített rajta. Egy Word fájl megnyitása 5 perc, 3 weboldaltól összeomlik kb, WiFi ledobálja a jelet és alig kapcsolódik, HBO GO-t már el sem bírom indítani, HD Youtube videó döcög stbstb... :N

E helyett keresnék Édesapámnak egy használt üzletit, ami megbízhatóbb társ lenne.

Min. i3
4 - 8GB RAM
14 - 15,6"
SSD nem tudom, hogy milyen keretbe férne bele
HDMI (TV-re kötött filmezéshez)
Legyen lemez meghajtó
Webkamera
Min. 2 óra akku idő

Filmezés (HD youtube, FHD letöltött filmek, HBO GO, Netflix)
Office programok
Böngészés (minől több böngésző ablak)
Skype
Semmi játék vagy egyéb komolyabb dolog.

Konkrét árat nem tudok írni, minél olcsóbban szeretnénk kihozni az adott paramétereket megtartva. Mennyiből lenne ez megoldható? Annyit fordítanánk csak rá, amennyit muszáj. Örülnénk a konkrét modell-típus megjelölésnek.

Köszönöm!

Metin2 is the best game ever. Change my mind.

(#481) milan26 válasza Eliott (#480) üzenetére


milan26
senior tag

Szia!

Én pont most vettem ugyanilyen célra egy HP 6470B-t, és tökéletesen működik.

i5-3210 4x2.5 ghz / max 3.1 ghz Memória: 8 GB DDR3 Háttértár: 128 GB SSD Kijelző: 14” /1366X768 Optikai meghajtó:DVD RW Videokártya: INTEL HD 4000 Csatlakozók: VGA/HDMI/USB 3.0/ Egyéb:WEBCAM/BLUETOOTH/ Akkumulátor: 2-MAX 3 ÓRA+ (220V +GYÁRI TÖLTŐEGYSÉG TARTOZÉK

54k volt+3k a displayport-hdmi átalakító+3k posta

Átalakító kell, mert HDMI nincs rajta valójában, szinte patika állapotban kaptam meg vadi új töltővel. Win 10 előretelepítve OEM legális kulccsal, volt rajta egy Chrome, Deffender bekapcsolva, driverek fenn, Office próbaverzió fenn. Akksira nekem a Win 10 több mint három órát ír. Jó képernyő, jó billentyűzet, jó zsanérok stb. Privátban megírom, hogy honnan vettem, ha kell szólj, itt szerintem nem szabad reklámozni.

(#482) doktordrog válasza spyduck (#458) üzenetére


doktordrog
aktív tag

Köszi a segítséget! Valóban hatalmas előrelépés volt. Már csak az SSDt kell beszereznem!

(#483) Multibit válasza Eliott (#480) üzenetére


Multibit
veterán

Ez jó választás :K

(#484) Karakál


Karakál
kezdő

Erről kérnék egy véleményt,köszönöm szépen :) :
Lenovo Thinkpad T530 FULL HD , i7-3630QM
95 000 Ft
Gyártó: Lenovo Nvidia Kártya!Kategória: Használt laptopKijelző képátló: 15,6 LED HDFelbontás: HD 1920×1080Processzor: Core i7-3630QMProcesszor sebesség: 3.4 GhzMemória: 8 GBHDD/SSD: 180 GB SSDVideokártya: Intel HD4000 1.7GBSRS Prémium audió, WifiHDMI, Minidv, VGA kimenetTelepítve: Igen (Windows 10)

(#485) SybenX


SybenX
őstag

Sziasztok!
Használtan kellene egy régebbi üzleti gép.
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Minél hamarabb.
(2) A gépre szánt összeg forintban? 40-50k
(3) Felhasználás? Böngészés, office programok, átlagos használat.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Nem lenne játékra használva.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15,6", felbontás 1366 x 768 is elég.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Házon belül lesz hordozva.
(7) Operációs rendszer? Windows 10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? HDD is jó, mert cserélem SSD-re, nem kell optikai meghajtó, ramból 4GB is elég.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) Ne törjön a ház, mint a műanyag.

Kinéztem egy HP Probook 6570b-t 40k-ért i5-3210M/4GB ram/15.6" 1366 x 768.
Nem tudom mennyire ajánlott, tudtok-e jobbat ajánlani?

[ Szerkesztve ]

(#486) Newyorker


Newyorker
addikt

Sziasztok!
Minél olcsóbb laptopot keresek, mely csak arra van, h hdmi-n a TV-vel össze van kötve és filmet nézek rajt, illetve letöltök rá :) ágyból telefonra telepített egér progival vezérlem :)

Sztem kijelző lehet pici, ssd, hdmi és kb ennyi, jah és ne legyen ultralassú! Használt is jó, olcsó legyen :)

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#487) fuwiradis


fuwiradis
tag

hali :R

van nekem egy szeretett hp probook 450-em (i5 4200m) es kellene nekem egy hasznalt gep potnak, ha neadj' Isten szukseg lenne ra, mert az elobbi megbetegszik (ne igy legyen) ...

mikor esedekes: nem tegnapra kell, de mondjuk 2 heten belul jo lenne a vegere jarni, nem szeretek sokaig nyitva hagyni dolgokat
osszeg: 80-100k
felhasznalas: linux, programozas, forditas (jellemzoen nem 10k+ soros kodok), eroigenyes dolgok oroszlanresze tervek szerint tavoli gepeken menne, bongeszes..

nem jatszok

kijelzo: 15.6" 1366x768-cal eddig is tuleltem, ips-t viszont szivesen latnek, de nem elsorangu kerdes.
hordozas: 1 ora oda, 1 vissza naponta, taskaban, kezben/buszon/semmi extra
op rendszer: linux van tervbe veve
tarhely: 256ssd ugy tervezem boven eleg lesz, optika helyett esetleg egy hdd. 8gb ram egyelore ugy gondolom eleg, de ket slot kesobbi potencialis 2x8 gb miatt kene
egyeb kivansag: legyen megbizhato. persze ebben van lutri, mert megiscsak hasznaltan keresek gepet, de ha nem torik, nem reped, massziv akkor mar jobban bizok.

jelenleg elitebook 840 g2 es elitebook 8470p kozott gondolkodom. ahogy neztem tan van kb. 10% az utobbi javara, ellenben az tan nem ips, viszont mar ranezesre is masszivabb joszagnak tunik mint a 840 g2. ebben nemileg tobb megbizhatosagot sejtek, ezert jelenleg inkabb a 8470p fele huzok. egyebkent eroben olyan probook 450 korul kellene hozzon, ugy tervezek.

szakmai szemek velemyenet a fentiek tukreben nagyon szepen koszonom elore is :R

(#488) Khelben válasza fuwiradis (#487) üzenetére


Khelben
nagyúr

A 8470-ből ha találsz 1600x900-as LG panelest, az közelíteni fogja az ips minőségét.

(#489) Khelben válasza SybenX (#485) üzenetére


Khelben
nagyúr

Jó a 6570b, csak 1366x768-cal én már nem vennék gépet. A legtöbb weboldal nagyobb felbontásokra készül, a sima böngészés is korlátozott lesz vele.

(#490) Khelben válasza Karakál (#484) üzenetére


Khelben
nagyúr

Tudni kellene, hogy mire akarod használni, mekkora a pénzügyi keret, utána lehet véleményt mondani.

(#491) Khelben válasza Newyorker (#486) üzenetére


Khelben
nagyúr

2. generációs Intel alá már nem mennék, így egy HP 8560p vagy Dell E6520 a minimum, amit keresnék.

(#492) Multibit válasza kaposznyak (#400) üzenetére


Multibit
veterán

Inkább bízd profikra! Vidd el a kazettákat egy erre szakosodott céghez!

(#493) fuwiradis válasza Khelben (#488) üzenetére


fuwiradis
tag

basszus, ez nagyon jol hangzik de sehol sem talalok ilyet.. :( nem tudom hogy haza ennyire keves erkezett anno belole es ezert ritka-e, de gyakorlatilag kizarolag csak 1366x768-ast talalok. nem tudom erdemes-e varni ra, ha mar a netet felturva sem leltem semerre

szerk: esetleg jobb kijelzo iranyaba elmozdulva de az eredetileg felvazolt szempontokat megtartva melyik mas elitebook-ban erdemes gondolkodni?

[ Szerkesztve ]

(#494) a_tesz


a_tesz
Korrektor

Szeretném a segítségeteket kérni, lecserélném öregecske laptopomat, és a nyeklő-nyakló papírvázas helyett szeretnék valami strapabíróbbat, noha nem hordoznám sokat. De a részletek:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
December végéig szeretném mindenképp nyélbe ütni.
(2) A gépre szánt összeg forintban?
100 000 Ft környékét állítottam be elsőre magamnak, ha ennyiért lehetetlen, akkor nyilván muszáj leszek növelni az összeget, nem pedig az igényeket lejjebb adni.
(3) Felhasználás?
Mindennapi netezgetés, videotelefonálás, illetve szeretnék autószimulátorokat futtatni.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
RFactor2, esetleg Assetto Corsa, közepes felbontás és részletesség, de ne jöjjön zavarba, ha 20-25 autó is van a pályán...
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
1366x768 és 14" elég lenne, panel majdnem mindegy, hiszen csak szemből nézném nem túl messziről, nyilván a matt jobb lenne.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Semennyit, maximum házon belül egyik konnektortól másikig.
(7) Operációs rendszer?
Windows 10.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
A legjobb lenne, ha a mostani 2,5" SATA SSD-met bele tudnám rakni, ebben az árkategóriában nem tudom, hogy találnék-e NVMe csatolósat. RAM szerintem 8 GB kellene, jópár évre terveznék vele. Optika nem szükséges, többre tartanám, ha egy második belső SSD bővíthetősége lenne.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények?
Nem bánnám, ha csendes hűtés lenne benne, nyilván ekkora méretben nem vár az ember csodát, de a mostani gépem YouTube közben is fel akar szállni kb.

Köszönöm a tanácsokat!

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#495) Khelben válasza fuwiradis (#493) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az is megoldás, hogy veszel egy olcsó alap kijelzőset és ebayen vadászol kijelzőt hozzá. Jobb kijelző a 840-esben van, abból már volt rendes ips-es.

(#496) Tamás008


Tamás008
tag

Sziasztok. Milyen használt gépet tudnátok ajánlani 60-80 ezer Ft között?

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
-Kb a jövő hónapban.
(2) A gépre szánt összeg forintban?
- 60-80 ezer Ft között
(3) Felhasználás?
- zömében internetetzés, irodai programok, alapfelhasználás. Nem árt ha erősebb proci van benne és van a gépben egy kis erőtartalék. Szóval Celeron és társai tipúsú gyenge processzor nem jöhet szóba.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-Nem
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
-15 colos, ha belefér az IPS akkor az ha nem akkor lehet TN is ha jó képe van a kijelzőnek. HD felbontás elég.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
-Keveset lenne hordozva hosszabb úton. Zömében asztaltól asztalig lenne használva.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
-Windows 10.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
- RAM annyi amennyi belefér az árba, idővel fejleszteném a háttértárat SSD-re.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
- csak használt, a lehető legjobb minőségű és legjobb állapotú gép ami belefér a keretbe.

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#497) Karakál válasza Khelben (#491) üzenetére


Karakál
kezdő

FULL otthoni használat, esetleg egy kis játék, tetszik a gép, az ára is, inkább a típus véleményezés lenne számomra hasznos.

(#498) Khelben válasza Karakál (#497) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ezek öreg gépek, így a megbízhatóság elég fontos kérdés. Általában minél erőseb egy gép, annál hamarabb tönkremegy. A dedikált vga pedig eléggé megdobja a meghibásodási esélyt. Szóval ezt a gépet max boltból venném meg, legalább 1 évre bővített garanciával.

(#499) Karakál válasza Khelben (#498) üzenetére


Karakál
kezdő

Értem, köszi. Boltból lenne, tesztelhető, 2 év garanciával, szép állapotban. Máshogy nem is foglalkoznék vele.

(#500) mAtech


mAtech
aktív tag

Sziasztok!
Tudtok ajánlani használt notebookot áruló megbízható üzletet? Van pár a neten, azt láttam. Tapasztalat van valamelyikkel? Privátba is jöhet, ha úgy jobb :)
Üdv,
Attila

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.