Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#13451) belinho válasza boozoo (#13442) üzenetére


belinho
senior tag

Nem érdemes feltenni a magic speed programot, mert amire kéne pont arra nem jó, mivel csak a cd olvasási sebességét tudja változtatni.
Irás alatt tényleg csendes a samsung, de olvasás alatt ne is beszéljünk róla.

Drága samsung mérnökök nem tudom miért nem tudnak beleírni a programba egy olyan algoritmust, amivel a dvd lemezek olvasási sebességét is lehetne módosítani, pl ha filmet nézek, akkor nem kell a 16*-os olvasási sebesség, elég lenne a 2*-es is.
A nero drive speed meg miért is működne win 7 64 bit alatt.

Ha valaki csendes író-olvasót akar, az vegyen asus-t.

(#13452) kano válasza kano (#13450) üzenetére


kano
nagyúr

Ha jól látom akkor a Plextor PX-L890SA lightscribe képes. Ha crossflashelem a DRW-24B3ST-t Plexre akkor tudni fog lightscribe-ot is?
Köszönöm!

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#13453) kano válasza kano (#13452) üzenetére


kano
nagyúr

Már olvastam, hogy fogja tudni.
Köszönöm! :R

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#13454) boozoo válasza belinho (#13451) üzenetére


boozoo
tag

Basszus, ezt hamarabb is írhattad volna (Asus) :/
Na mindegy, akkor Magic Speed marad a neten :)

Köszi a válaszokat kicsirigó7, Flashget, hagyom a SB03-ast a Samun.
Viszont ez tudja azt a Bitsetting valamit, mintha gyári lenne az írt dvd?
Vagy kell hozzá valami buhera?

Harmadrészt tökéletesen igaz, amit kicsirigó7 írt, a mínuszos és a TDK dvd-kről. Legalábbis ~1000 lemezem mind TDK --os. :)

(#13455) verybigboy


verybigboy
senior tag

Hááát, nem igazán tetszik az eredmény :F ... íme:

Liteon Ihas 524, Maxell Xtreme Protek, 8x írva

Samsung fényévekkel jobb eredményt ad, de gondoltam egy próbát megérne, de utólag nem ért meg. Jitter is "nagyon" magas, szóval nekem nem tetszik az eredmény (tudva mire képes ez az alapanyag!!!)

(#13456) _Volkovy_ válasza kicsirigó7 (#13441) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Egy flash-t csak meg tudok csinálni ;)
Egyébként továbbra is fogalmam sincs, hogy milyen a lemez mid, mivel semmi sincs a környéken ami felismerné..

(#13457) King Unique válasza verybigboy (#13455) üzenetére


King Unique
titán

Hát tényleg nem az a csúcsszuper,amit elvileg tudna az alapanyag. :U Új firmware-el próbáltad,van már GL27 is,ha jól tudom?

[ Szerkesztve ]

(#13458) verybigboy válasza King Unique (#13457) üzenetére


verybigboy
senior tag

BL2U firmware van rajta. Köszi a megerősítést hogy tényleg nem csak én látom ezt ... "nem jónak" az alapanyag tudásához képest.

Gond az nincs, beletúrok a 30-40db-os DVD író zsákocskámba azt kihúzok egy jobb írót (ami jobban passzol ehhez az alapanyaghoz).

(#13459) verybigboy


verybigboy
senior tag

Hááát, nemtudom, kicsirigo7 a Samsung 223F-re esküszik, megpróbáltam, íme az eredmény:

SH-S223F, SB03 fw, Maxell Xtreme Protek, 8x írva:

Ez + os lemez, nyilván ezért is lett az eredmény már jobb, de nekem még mindig a jitter érték magas!!! Lehet 6x-an kéne írnom??? SH-S222L nél mint mindjárt mutatom, a PIE és a PIF értékek hasonlóak, de a jitter sokkal-sokkal jobb, íme:

SH-S222L, Maxell Xtreme Protek, 6x írva:

(Régi GSA-s LG írókat még nem is próbáltam ezzel a MID-el, azokat is majd meg-meg nézem)

[ Szerkesztve ]

(#13460) verybigboy


verybigboy
senior tag

Upsz, most látom 222L-nél 4x-es sebesség lett beállítva az ellenőrzéshez :( majd előveszem a lemezt azt újra próba!

(#13461) Flashget válasza verybigboy (#13455) üzenetére


Flashget
félisten

Miért nem rakod fel a GL27 fw-t? jobb lett tőle az író.
de én úgy tapasztalom ezekkel az MTK chipsetes (samsung 223L, LO 624 B) a 8x írás nem igazán a legjobb úgy általában.
LO-nál 6x ill. 12x íráson samsungnál 12x sebességnél jöttek ki nálam a jobb eredmények

Realme GT Master Edition

(#13462) King Unique válasza verybigboy (#13458) üzenetére


King Unique
titán

Bocs,most látom :Y 524-el írtad és 624-el ellenőrizted,624-re értettem az új firmware-t.
De az fura,h elvileg az 524-es Liteonban kiforottabb a firmware,jobb az írásminősége,bár PIF jó,Jitter magas (max 10-12% lehet ugye),PIE is sok,ahhoz képest...Lehet FHT,OHT stb. beállításokkal kéne játszadozni,v Liteonnak egyszerűen nem a MAXELL a kedvence,Samsungnak meg annál inkább. :K Liteonnal +osat próbáltad,lehet jobban megkajálja?

[ Szerkesztve ]

(#13463) kicsirigó7 válasza King Unique (#13462) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Most derült ki hogy az 524 A-n a BL2U fw van, verybigboy-nak.
Vagy is a legújabb, de itt is úgy jártak mint a samu 223L-nél az SB04 el. :D

(#13464) King Unique válasza kicsirigó7 (#13463) üzenetére


King Unique
titán

Igen korábban pont taglaltuk is itt,v a lemez topicban,h 524-esnél a legújabb fw a sz@rabb! Másikkal azért csak jobban megírja. :K
Fel se tűnt nekem se,csak 524-624-nél javítottam a korábbi hsz-omat,jó h szoltál,verybigboy is visszapakolja a régit (engedi elvileg,nem?) és meg van is oldva. :)

[ Szerkesztve ]

(#13465) kicsirigó7 válasza King Unique (#13464) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Az nem olyan egyszerű mint a samunál . Sima exe-vel itt nem fog menni. :N
Csak bin fájlal lehet megoldani, Flash vagy EEPROM Utility segítségével.

(#13466) King Unique válasza kicsirigó7 (#13465) üzenetére


King Unique
titán

Hát igen,ennél macerásabb,de megoldható azért. Újabb fw-t meg nem is adtak ki azóta hozzá,h kijavítsák a hibát,ha jól nézegettem,v úgy vélik jó ez így,visszaflashel mki,ha bajuk van... :DD :F

[ Szerkesztve ]

(#13467) Flashget válasza kicsirigó7 (#13465) üzenetére


Flashget
félisten

mikor kijött a G27 én se tudtam addig visszarakni a G24-t amig nem jött egy friss Flash a G27 fw-hez..
a régi Piok meg samu ebből a szempontból jobb.

Realme GT Master Edition

(#13468) kano


kano
nagyúr

Akkor szerintetek egy Asus 24B3ST-t melyikre érdemes crossflashelni Lite-On 624-re vagy Plextorra? Illetve, ha gond van vele akkor vissza lehet flashelni?
Köszi!

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#13469) IRON STORM válasza kano (#13468) üzenetére


IRON STORM
őstag

Érdemes Plextorra igen. Vissza is lehet flashelni.

Csak a TDi!

(#13470) kano válasza IRON STORM (#13469) üzenetére


kano
nagyúr

Szétszedte valaki már ezt az írót? Ennek tényleg Plextor is a belseje vagy csak fw-n keresztül lehet elhitetni az oprendszerrel, hogy Plextor íróval van dolga?
Köszi

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#13471) IRON STORM válasza kano (#13470) üzenetére


IRON STORM
őstag

Lite-On a belseje. De ugyanezt a belsőt forgalmazza a Plextor is 890SA néven.

Csak a TDi!

(#13472) cintula187


cintula187
addikt

Sziasztok!

Rengeteg régi dvd-met nem tudom már olvasni az írómmal. Megvan vagy 5 éve kb. NEC ND-3550A Lencse tisztitás után is rengeteget el se kezd olvasni. Karcmentesekről van szó pl. Maxell DL, verba tdk.. Milyet ajánlotok amivel le tudnám cserélni?

Előre is köszi

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#13473) cintula187 válasza boozoo (#13442) üzenetére


cintula187
addikt

Samsung SH-S223L és "223C" között sok különbség van?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#13474) IRON STORM válasza cintula187 (#13473) üzenetére


IRON STORM
őstag

Igen. A "C" típus nem ajánlott író. Az "L" típust többen ajánlgatják, nekem soha nem volt Samsung íróm.

Csak a TDi!

(#13475) cintula187 válasza IRON STORM (#13474) üzenetére


cintula187
addikt

Értem. És ez a samsung/bebe /rsms között mi a küli?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#13476) cintula187


cintula187
addikt

Jaj istenem ez mennyire tajparaszt dolog már? :D

Samsung saját oldala: "FÖRMVER" :)

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#13477) Truman válasza IRON STORM (#13438) üzenetére


Truman
senior tag

Köszi a tippet. :) Végül egy NEC 7263S -et vettem. Azokat a DL lemezeket is csont nélkül olvassa, amiról azt hittem az LG elcs*szte. Érdekes, hogy ezeket egy 1 hónapos SATA -s LG-n is kipróbáltam, és az sem olvasta be.
Úgyhogy eddig nincs kivetnivalóm, jó vételnek tűnik..

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#13478) Flashget válasza cintula187 (#13473) üzenetére


Flashget
félisten

223L MTK chipsetes (csendes, gyengébb mínőségű lemezt pl. maxell viszonylag jól megirja)
223C samsung chipset (szar)

Realme GT Master Edition

(#13479) verybigboy


verybigboy
senior tag

Megjött az "új" Pioneer 216D íróm, 1.09 fw-el.

Pioneer 216D, 1.09 fw, Maxell Xtreme Protek, 8x írva:

Jobb eredménye lett mint a Liteon 524A-nak, igaz ott elvileg nem a legjobb fw-t használtam (ott majd még kipróbálom a kicsirigo7 által megküldött fw.-t), de nekem a jitter érték még mindig magasnak tűnik a kiváló :R Maxell alapanyaghoz ...

[ Szerkesztve ]

(#13480) IRON STORM válasza verybigboy (#13479) üzenetére


IRON STORM
őstag

Azért mert kisebb a PIE érték még nem jobb ez az eredmény. Itt azért a 6-os PIF érték odab.sz:)
Lite.On íróval ne írj 8x-an. 6x, 12x Próbáld ki úgy milyen az eredmény.

[ Szerkesztve ]

Csak a TDi!

(#13481) Flashget válasza IRON STORM (#13480) üzenetére


Flashget
félisten

szerintem rossz képet rakott be :D

Realme GT Master Edition

(#13482) Balulord


Balulord
csendes tag

Sziasztok!

Xbox360 játékokat írnék és játékokat játszanék le vele: PLEXTOR PX-L890SA Fekete
Jó lenne rá?
Ha nem,mit javasoltok?

[ Szerkesztve ]

Xelon

(#13483) djculture válasza Balulord (#13482) üzenetére


djculture
félisten

Szerintem azt fogják javasolni hogy olvasd el a fórum szabályzatát:)
Plextornak amúgy meg csak a neve van már régóta,semmivel se jobb mint akár egy másik író viszont aneve miatt drága.

[ Szerkesztve ]

(#13484) IRON STORM válasza Balulord (#13482) üzenetére


IRON STORM
őstag

Feltehetően DL lemezeket vésnél ha jól értem. Javasolnám inkább, hogy az NEC 7260,61,63 típusokból válassz.

Csak a TDi!

(#13485) kano


kano
nagyúr

Sziasztok!
Az normális egy Asus 24B3ST írónál, hogy a gép bekapcsoláskor furcsa hangot ad (olyan mint ha oda-vissza kapkodná egyszer a fejet)? Gondolom ellenőrzi a lézerfejet, de ilyen érdekes hanggal?
Köszönöm!

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#13486) verybigboy


verybigboy
senior tag

Na újból leellenőriztem most már 8x-os sebesség mellett, íme:

SH-S222L, Maxell Xtreme Protek DVD+R, 6x írva:

Azt gondolom ez így már OK, ez hozza azt amit én gondolnék ettől a lemeztől. Samsung SH-S222L :R

(#13487) Flashget válasza verybigboy (#13486) üzenetére


Flashget
félisten

jaja ez szép írás! Grat!

Realme GT Master Edition

(#13488) joker55


joker55
tag

Sziasztok!

Egy gyors kérdésem lenne DVD-író választással kapcsolatban.
Ti melyiket javasolnátok az alábbiak közül? (ami fontos hogy megbízható legyen, LightScribe-os, és viszonylag halk. Win7-el használnám)

-NEC AD-7261S-0B
-ASUS DRW-24B3LT
-LiteOn iHAS524 vagy IHAS624

Esetleg valami más?
Előre is köszönöm a segítségeteket!

--Trance 4ever--

(#13489) mshifi


mshifi
csendes tag

Most vettem 4185ft bruttóért egy Sony Optiarc AD-7260S modellt a "vizeseknél".
(1.03 gyári FW)
Verba DVD+R 6X írás mellett ilyen az ISO:

PIE max 12; avr 1.10; total 19541
PIF max 4; avr 0.01; total 1140
(csak 1 db PIF 4 !; a többi 1 vagy 2)
Jitter teszt sajna nincs.
Az a fránya 1 db PIF 4 nem kéne!!! De ezt mindig oda rakja a kicsike!

[ Szerkesztve ]

(#13490) mr.pic


mr.pic
csendes tag

Sziasztok!

Új író vételén gondolkodom, mert a mostanim a napokban nem mindig hajlandó megírni az eddig gond nélküli DVD-ket, "Power Calibration Area Error" hibaüzenettel. Van ötletetek, hogy mi lehet a baj, ill. kell-e emiatt új író? Jelenleg: Plextor PX-810SA-val írok JVC DVD-R 16x-re (TYG03), DVD Decrypterrel, 6x-osan. Több ezer DVD benne van már az íróban, 3 éves múlt.

Ha cserélnem kell újra, mit mondtok? Visszaolvastam jópár oldalt a hsz-ekben, de csak egyre bizonytalanabb leszek. Tesztelés nem érdekes, csak a megbízható, tartós írásminőség.

Előre is köszi!

(#13491) mshifi


mshifi
csendes tag

A fenti kép tanúsága szerint, azért lehet ennél jobbat is írni bőven.
Lásd samu SH-S222L disc quality-t kettővel feljebb...
Szóval nekem nem lett ez a BEST OF íróm.

[ Szerkesztve ]

(#13492) mshifi


mshifi
csendes tag

Számomra eddig ezek az itt sűrűn elhangzó rövidítések ( MID, FW... ) kínaiak voltak.
Mivel nem csak én lehetek így ezzel, leírom másoknak amit találtam.
Itt találtam forrást hozzá.

"MID" - MID CODES = Manufacturer ID (MID) codes for the type of disc

"FW" - FIRMWARE = az íróban ez a progi ismeri fel a MID kód alapján a lemez típusát

Ezen kívül a firmware még a lemezre hangolja az írót, tehát nem csak azonosító szerepe van, hanem a jobb kompatibilitást is segíti a különböző adathordozókkal való munka során.
Ezért szokták a gyártók időnként frissíteni, javítani, kiegészíteni, vagy épp elszúrni...

Előre is bocsi azoknak, akiknek ez nyilvánvaló volt. :R

[ Szerkesztve ]

(#13493) joker55


joker55
tag

Erre tudtok tanácsot adni?
[link]
Köszönöm!

--Trance 4ever--

(#13494) King Unique válasza joker55 (#13493) üzenetére


King Unique
titán

NEC 7261 jó lenne,olcsó is,csak nem éppen halk. Liteon drágább vmivel,524-es úgy tudom már nem kapható,624-es Lightsribe mellet tud LabelTag-ot is,emelett tesztképes és halkabb is.A firmware új Asus-nál,Liteon 624-nél még picit kiforratlan,de jönnek ki fw update-ek,javulni fog,ill. 624 javult is a GL27-el.

Én Liteon 624-et venném! :K Mondom ezt úgy,h ez a legfullosabb,Asus is hasonló áron van,belseje Liteon annak is,de 624 többet tud.

Más alternatíva esetleg vmi samu egy pl.S223L,de össz.nem jobb 624-nél,olcsóbb inkább.Vagy Plextor 880 SA,ha még kapható,de az meg drága,Liteon a belseje annak is.A 890-esnél meg még kiforratlan a fw és drága az is... :D

Szal 624,ha nem sajnálod rá azt a +pár ezret.

[ Szerkesztve ]

(#13495) kano válasza King Unique (#13494) üzenetére


kano
nagyúr

Ha az Asus 24B3ST-t átflashelem Lite-On 624-re akkor tudni fogja a LabelTag-ot is? Mert ha jól tudom akkor a Lightscribe-ot tudja.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#13496) King Unique válasza kano (#13495) üzenetére


King Unique
titán

Nem tudom pontosan :F ,ehhez lehet elég a fw-es támogatottság,lehet nem és vmi hardwares + "alkatrész" is kell hozzá/bele,de ez feltételezés.

Próbáld meg,azt kiderül. :D Vagy inkább várd meg míg vki más okosabbat mond.

(#13497) kano válasza King Unique (#13496) üzenetére


kano
nagyúr

Szerintem a szoftver vezérli a lézerfejet. Köszi, majd kipróbálom.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#13498) Flashget válasza mshifi (#13491) üzenetére


Flashget
félisten

És azt miból gondolod, hogy az adott író az adott lemezre 6x írással tud a legjobban?
Ezt kikell kisérletezni 6-8-12x írással és tesztképes íróval ellenőrizni(LiteOn, Plextor)

Realme GT Master Edition

(#13499) Flashget válasza mr.pic (#13490) üzenetére


Flashget
félisten

olcsóbb kategória, de nem tesztképes író pl. Optiarc 726x viszont hangos
ha még hozzátudsz jutni samsung 223L (csöndes gyengébb mínőségű lemezeket pl. maxell is jól ír)vagy 223F
a samsung 223C kerülendő!
Asus 24B3ST vagy 24 B3LT
LiteOn 624B
Plextort nagyon nem érdemes venni mert drágább mint a Liteon és mindeközben LiteOn belsőt tartalmaz.

Realme GT Master Edition

(#13500) mshifi


mshifi
csendes tag

Ha vki-t érdekel itt egy hirdetés, amit érdekesnek találhattok, ha most vennétek DVD RW-t.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.