Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#13601) kali válasza Orgi (#13598) üzenetére


kali
legenda

kíváncsiságból kipróbáltam, és nem okozott problémát adott beállítás!

(#13602) fer válasza Bivaly56 (#13600) üzenetére


fer
őstag

Miért jobb plextorra flashelni, mint liteon-ra? Ha az árát nézzük akkor nagyobb a különbség, és jobb is annyival, mint a liteon? Ha a belső ua. akkor csak az fw kiforrotságában tér el a kettő!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#13603) IRON STORM válasza fer (#13602) üzenetére


IRON STORM
őstag

Próbáld ki melyikkel ír jobban aztán döntsd el. Ttesztelj aztán meglátod.

Csak a TDi!

(#13604) Orgi válasza kali (#13601) üzenetére


Orgi
őstag

Korán örültem, 1 jól megírt dl lemez után kettőt ugyanúgy elrontott => új író.
Ha csak JVC - és + lemezekre írok, illetve viszonylag gyakran Verbatim DL-re, akkor mi a leginkább ajánlott író, Optiarc 726x-széria?
Visszaolvastam és az ajánlottak közül az Asus 24B3ST és 24B3LT crossflashelve is lehetőség, ezekkel esetleg jobban járhatok vagy maradjak a DL lemezek miatt a bevált Optiarcnál?

(#13605) Bivaly56 válasza fer (#13602) üzenetére


Bivaly56
csendes tag

A fórumon a plextor firmware-t ajánlják hozzá.A liteon firmware megvan hozzá.
Kellene hozzá BIN-be a plextor, mert az exe-vel nem tudtam mit kezdeni (átalakítani).
Új író én is ki szerettném tesztelni tulajdonképpen melyik a jóbb firmware!!!

[ Szerkesztve ]

(#13606) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Hátha itt már találkozott vele valaki: [link]

(#13607) atesss válasza IRON STORM (#13597) üzenetére


atesss
addikt

Jól gondolom hogy ezzel minőség ellenőrzésre alkalmas lesz ?
És Plex 890SA-ra flashelve miben lenne (még)jobb ?

(#13608) LGLuke


LGLuke
őstag

Sziasztok!

Vettem egy ASUS DRW-24B3ST dvd-írót. A kérdésem az lenne: ha a Plextor flash-ét rátöltöm, akkor ugrik a 2 év garancia?

(#13609) nadragulya válasza Bivaly56 (#13600) üzenetére


nadragulya
csendes tag

Kérésed szerint az új link:
[link]
Jó próbálkozást! :)

[ Szerkesztve ]

(#13610) Bivaly56 válasza nadragulya (#13609) üzenetére


Bivaly56
csendes tag

Köszönöm az új linket !!!!

(#13611) Bigemperor válasza nadragulya (#13583) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Az ASUS 24B3ST író crossflash-elése Plextor 890SA-ra érthetőbben nem található meg valahol? Két link-et is találtam (egyik használhatatlan) ,de ez az orosz szöveg, nem egyértelmű nekem, mivel ilyet még nem csináltam. Tud vki másik linket esetleg?Milyen veszélyei vannak egy elrontott "átokosításnak"?
Előre is nagyon köszi.

(#13612) GAbre


GAbre
veterán

Üdv!Van 1 6 éves dvd olvasóm,és most sajna le kell cserélnem,mert nincs az új lapomon ide!
Átalakító 1se volt hozzá jó!

Szeretném kérdezni,h van-e vmi hasonló gyorsan olvasó dvd meghajtó/író SATÁS!?
Mert ebbe beraktam a lemezt és pöcre olvassta,még a necembe 1 kis plusz idő!

Avatar

(#13613) nadragulya válasza Bigemperor (#13611) üzenetére


nadragulya
csendes tag

Az alkalmazandó programok neve, ezen belül az egyes ablakok neve, az egyes lépések sorrendje az orosz nyelvű leírásban jól követhető. Ezt követve különösebb ismeret nélkül el tudod végezni a crossflesh-t. Sztem jobbat nem találsz. Ha valami nem tiszta kérdezz!! :K

Ha segít, más típusra, angolul:[link]

Crossflass közbeni áramszünet = kuka :O , de ez minden BIOS frissítésnél így van.

[ Szerkesztve ]

(#13614) Henicica


Henicica
tag

Sziasztok!
Én egy Plextor PX - L611U típusú DVD - írót készülök venni. Kodak Gold DMD lemezeket akarok írni és valami minőségi íróra lenne szükségem hozzá. ( Ilyen drága lemezt nem szeretnék rossz minőségű íróval megírni. )
Azt szeretném megtudni, hogy ez jó választás-e?
( http://lambdacomputer.hu/termekek/reszletek/7258_plextor_px-l611u/ )
És lenne még egy gondom: nem értem, hogy a termékismertetőben miért ajánlják a Nero9 Essentialst. Ez azt jelenti, hogy ha én Ashampoo Burning Studio 6 Free programmal akarok írni, akkor az ezzel az íróval nem lehetséges? :F

(#13615) fer


fer
őstag

Eddig a Samu203D-vel teszteltem a lemezek minőségét, de most hogy van egy 624B íróm írtam vele:
JVC+R 16X írás, a samunak valahogy nem tetszenek a liteon írásai:

A liteon a saját írását már kedvezőbben tesztelte! Én egy kis elfogultságot látok a dologban!

Egyébként a 12X-es írása már elfogadható, de még így sem ér a pio215 nyomába!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#13616) verybigboy válasza fer (#13615) üzenetére


verybigboy
senior tag

Nekem 524 és 624-es íróm is van, de mindkettő más eredményt ad ugyanarra a lemezre :(

Igazán nem tudom mely író az "etalon" a tesztelésekre ... az igazsághoz azért az is hozzá tartozik hogy 524 és 624 közt azért nincs akkora differencia az eredmények tekintetében mint amit Te tapasztaltál a Samsung és a LiteOn közt.

Pioneer 215 :R

(#13617) Flashget válasza fer (#13615) üzenetére


Flashget
félisten

PIF érték bőven 4 felett van egyáltalán nem elfogadható eredmény!

LiteOn 624 íróval próbáld ki a 6x és 8x írást is ezzel a lemezzel.

Realme GT Master Edition

(#13618) fer válasza verybigboy (#13616) üzenetére


fer
őstag

Ez semmi, de liteon és liteon között is van nagy eltérés ezt nézd meg!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#13619) fer válasza Flashget (#13617) üzenetére


fer
őstag

Sajna nincs sok lemezem, inkább maradok a biztosnál és a jobbnál--> Pio215L!
Akkor mit produkálna 20X-24X-es sebességen? Mert a pio 16X-20X tempónál is messze jobbat produkál, mint a liteon!

[ Szerkesztve ]

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#13620) fer


fer
őstag

Találtam egy plextor+R lemezt amit még a samu203D-vel írtam 18X tempóval, akkor amikor vettem az írót!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#13621) IRON STORM válasza fer (#13618) üzenetére


IRON STORM
őstag

Ezer éves meghajtóval ne hasonlítsd össze az új meghajtó eredményeit.
Myce fórumán találsz nagyon sok tesztet, különböző Lite-On írókkal tesztelve, soha nincs ekkora különbség illetve minimális általában.
A másik része a dolognak, a régi Lite-On író lézerdiódája gyatra állapotban lehet már, azért olvas így valószínűleg.

Csak a TDi!

(#13622) fer válasza IRON STORM (#13621) üzenetére


fer
őstag

Sajna nem találtam meg, adnál egy linket a Myce fórumáról?

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#13623) IRON STORM válasza fer (#13622) üzenetére


IRON STORM
őstag

link

Van több alfórum is, érdemes keresgélni. Továbbá a teszteket csak akkor látod ha regisztrálsz, egyébként csak a hozzászólásokat látod a beillesztett képeket nem.

Csak a TDi!

(#13624) King Unique válasza Henicica (#13614) üzenetére


King Unique
titán

Nem tudom mennyire jó írásminőséget produkál a Plextor új slim,jó lenne tudni mi a belseje (talán Liteon :F ),mert saját fejlesztésű cuccokat már nem gyártanak.Pl.a lentebb belinkelt odalon,v hasonlón helyeken kéne rákeresni.Csak azt tudom,h slim írók picivel gyengébb minőségban írnak,mint a normál méretű 5,25",de nem vészes.
De,azért nyilván jobb választás,mint a többi ált.kapható slim hazai Samsung,LG,MSI stb. író.Ha mindenképp külső slim kell,akkor ez nem rossz,ez v egy Liteon. :K

A Nero9-et adják hozzá (ajándékba),de ettől függetlenül lehet hozzá más íróprogit is használni. (pl. nero8-10 v régebbi,de inkább újabbakat,v Imgburn stb.),Ashampoot is nyugottan,max pár kiegészítő funkció pl. Lightscribe nem megy majd,de ahhoz meg ott a free LS Template Labeler.
Bár korábban vki szidta,h sz@r az Ashampoo,inkább mást helyette,ha már adják hozzá, ott a Nero9 (csak az meg elég hardwareigényes,hát még a 10-es :D,bár van micro,lite változat az is igaz ),de ahampoo is maradhat,én is használtam 8-9-10-et,most nero8.3.20.0 liteot+imgburn használom.

(#13625) Flashget válasza King Unique (#13624) üzenetére


Flashget
félisten

asampoo tényleg szar :)
régen ezt adták a cd írókhoz is (nekem is van) majd az xp beépített író szoftfere lett. Elég ennyi indok? :)

van már Nero 10 lite verzió.
Ennek majdnem akkora a mérete mint az 5x és 6x korában volt :)

Realme GT Master Edition

(#13626) King Unique válasza Flashget (#13625) üzenetére


King Unique
titán

Elég... :) Én is Ashampooztam korábban,de nem igazán jött be,német cég az is,de akkor inkább már a nero. CD-DVD-még BD íráshoz (ahhoz inkább imgburn) is azért elég nekem pl.a 8.3.20.0 Lite,Win7 kompatibilis,meg Imgburn mostanában a nagy kedvencem.Jó kis progi és mindent tud szinte,minimális erőforással beéri.
Nero 10 nagyon sokat zabál (Lite-nak is kell azért a nafta),kipróbáltam Securdisc írást is,de combos konfig kell hozzá,mert a gyengébb gépeket nagyon akasztja.Inkább akkor már egy Verbatim Secure Save... :D

[ Szerkesztve ]

(#13627) Flashget válasza King Unique (#13626) üzenetére


Flashget
félisten

Persze, hogy jó az ImgBurn ha DVDDecrypternek hívják az ősét :)
Én nem tudom ma már mi számít gyenge gépnek, de a Nerotól sosem akadt ki nálam.

Realme GT Master Edition

(#13628) wwenigma válasza GAbre (#13612) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

ezt cafolnam, amit arulok jo barmelyik dvd irohoz es hdd-hez is raadasul bootolhato. persze van egy arcos kollega egy modi haverral a masik topikba, igy nem volt nehez ott engem hulyenek beallitani...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#13629) Henicica válasza King Unique (#13624) üzenetére


Henicica
tag

Köszönöm, akkor ennél maradok! :K

(#13630) magedla


magedla
tag

Sziasztok!

A hónapokkal ezelőtt beszerzett Lite-on iHAS624 B végre otthonra talált, összeállt a gép.
Érdemes lenne frissítenem a firmware-t? Ezt találtam: GL27 - 2011, február.
A próbaírásokat melyik programmal szoktátok ellenőrizni?

Előre is köszönöm.

True victory is victory over oneself

(#13631) King Unique válasza magedla (#13630) üzenetére


King Unique
titán

Érdemes frissíteni,javult vele az írásminőség,de,ha visszanézed,látszik is teszteken. :K

Nero CD-DVD Speed,újabb verziói pl.4.7.7.16 v Nero DiscSpeed 5.(ezek ingyenesek,külön letölthetőek,sima exe file) Továbbá Opti Drive Control 1.50 v 1.51.(ez már fizetős,de ingyenesen használható 30 napig,v vhogy így,ill.lehet hozzá keresni-találni "ezt-azt" ;] ) De az látszik a feltett teszteken is,h milyen progival csinálták.
Van még a KProbe,de az már régi,inkább nero v opti. :K

(#13632) Bigemperor válasza nadragulya (#13613) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Értem, köszönet. :R
Asus firmware sose lesz? :U vagy nagyon sokára? akkor vissza lehet a crossflasht állítani?Ja és ez garivesztéssel jár?

(#13633) kali válasza Bigemperor (#13632) üzenetére


kali
legenda

elvileg ugrik a gari, és bizonyos esetekben a gyakorlatban is!

(#13634) Flashget válasza King Unique (#13631) üzenetére


Flashget
félisten

kprobe2 is tökéletes ennyi erővel a nero 4x.x.x-re is mondhatjuk régi.

Realme GT Master Edition

(#13635) magedla válasza King Unique (#13631) üzenetére


magedla
tag

Hálás köszönet a segítségért.
Jövő héten akkor ezen a vonalon indulok el.

[ Szerkesztve ]

True victory is victory over oneself

(#13636) King Unique válasza Flashget (#13634) üzenetére


King Unique
titán

Igaz valóban,de mki nerot v optit használ inkább manapság,meg azért, mert azok "többi értékkel együtt" mérik Jittert is,Kprobe-nál még nem is próbáltam,tán abban is lehet mérni,max külön ablakban.

[ Szerkesztve ]

(#13637) Bigemperor válasza kali (#13633) üzenetére


Bigemperor
senior tag

:R észben tartom. talán egyszer lesz asus firmware is :U

(#13638) Steven88


Steven88
tag

Hali
Szerintetek jó ez samsung 223f sata-s DVD író? Vagy melyiket érdemes venni kb 6e-ig. Előre is köszönöm.

(#13639) nadragulya válasza Bigemperor (#13637) üzenetére


nadragulya
csendes tag

"Kockázat nélkül nincs rizikó"- de jobb DVD író sem!
Az Asus nem szakítja meg magát az új firmwarek kiadásával, úgy tűnik le sem ...-ják a tisztelt vásárlókat. A Plextor ebben (a terméktámogatásban) kicsit jobb, a korábbi LiteOn típusokra elég sok, a gyáritól eltérő, buherált firmware is megjelent.
Ha megolvastad a fórumot, az Asus DRW 24B3-as írók sokáig nem voltak ajánlottak, azóta az íróval semmi változás nem történt, csak lehetővé vált a crossflash Plextorra, vagy LiteOnra.
Sztem az Asus szüretig (azt nem tudni, hogy melyik évben) nem fog firmware-t frissíteni.

(#13640) Flashget válasza Steven88 (#13638) üzenetére


Flashget
félisten

Új?
Nyugodtan megveheted az is MTK chipset-es író így tudsz vele írást tesztelni is.

Realme GT Master Edition

(#13641) Steven88 válasza Flashget (#13640) üzenetére


Steven88
tag

Kösz a választ.
Hogyan teszteljek vele ebben még kezdő vagyok, és nem nagyon van időm se végig olvasni a Hsz-kat. Előre is kösz.

(#13642) GAbre


GAbre
veterán

Vki tud ajánlani vmi íróprogramot?
A neronak az új kiadásait nem nagyon komázom,már túl sok mindent raknak bele!

Avatar

(#13643) Flashget válasza Steven88 (#13641) üzenetére


Flashget
félisten

Veszel valamilyen lemezből egy hengerrel (JVC+, Verbatim+, Sony + vagy -) és hogy tud melyik a legjobb írási sebesség a lemez és íróval ehhez kell a teszt. mert többféle írással kell megirni a lemezt, hogy kiderüljön melyik a jó pl. 8x vagy 12x.
Kprobe2 vagy Opti Drive Control progikkal lehet a samut tesztelni.

Realme GT Master Edition

(#13644) Flashget válasza GAbre (#13642) üzenetére


Flashget
félisten

ImgBurn

Realme GT Master Edition

(#13645) kano válasza Bigemperor (#13637) üzenetére


kano
nagyúr

De mentsd le a régi fw-t és flasheld vissza, ha gondod van vele. Persze, ha már vissza sem tudod flashelni akkor meg tök mindegy, a szerviz sem fogja (talán) nézni, hogy mi is van az írón.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#13646) Carl97


Carl97
csendes tag

Sziasztok!

USB-s dvd íróval lehet bootlni rendesen? Pl.: http://ipon.hu/webshop/product/_asus_sdrw_08d2s_u_feher/160144

[ Szerkesztve ]

Lada, egy vírus, amely ha megfertőz; örökké rabja maradsz..

(#13647) fer válasza Carl97 (#13646) üzenetére


fer
őstag

Ha az alaplapod támogatja az usb boot-ot akkor igen!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#13648) Carl97 válasza fer (#13647) üzenetére


Carl97
csendes tag

:R

Elvileg igen, amúgy ilyen alaplap: http://hu.gigabyte.com/products/page/mb/ga-m720-us3_10/

Lada, egy vírus, amely ha megfertőz; örökké rabja maradsz..

(#13649) Traxx


Traxx
őstag

Sziasztok!

Úgy fest, megadta magát a jó öreg NEC íróm (kb fél percenként, akár van benne lemez, akár nincs, elkezdi "keresni" a gép...mintha nem lenne kapcsolat az alaplappal, vagy megszakadna, és ekkor másodpercekre csonttá fagy minden). Szóval keresnem kéne egy utódot, viszont nem nagyon tudom, mit érdemes vennem.

Ami nálam kritérium lenne, az a halkság olvasás közben (a jelenlegi NEC épp ebben kevésbé jó, de érdekes, hogy amikor pörköl, kussban van...). Továbbá nem hátrány, ha jó minőségben ír :) Ahogy visszaolvasgattam, a Pioneer újabbjai már kevésbé ajánlottak, a NEC (Optiarc) pedig nem a leghalkabb. Nos, felénk Szabolcsban leginkább ezek, illetve az LG, Samsung vonal érhető el, LiteOn pl. szinte sehol, Plextorért meg nem szeretnék dupla összeget kiadni más márkához képest. Nem fogom annyit használni, hogy nekem megérje. Lightscibe és ilyesmik nem fontosak. Elkötelezett semelyik márka irányába nem vagyok, max. annyi kikötésem lehet, hogy fekete legyen :D

Ami a típusokat, valamint a bőségesebb választékot illeti, leginkább ebből a boltból tudnék szemezgetni, még ha nem is a totál legolcsóbb.

Köszönöm a segítséget :R

mod.: még annyi, hogy leginkább 6x sebességgel írok, és Verbatim lemezt szoktam használni leggyakrabban. Hogy IDE vagy SATA csatis legyen az új jószág, szintén nem olyan lényeges, mert mindkét csatlakozóból van az alaplapomon.

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#13650) kicsirigó7 válasza Traxx (#13649) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Ezeket tudom onnan ajánlani:
Asus DRW-24B3LT, Asus DRW-24B3ST. Ezek halkabbak olvasás közben is.
Csak át kell őket Crossflashelni, Plextor vagy LiteOn íróvá.

Ha nem akarsz ilyennel bajlódni akkor a Nec AD-7260S és változatai ajánlottak.
Csak ugye ezek hangosak. :K

Marad még ez: Samsung SH-S222A halk is jó is, aránylag szépen is pörköl.
Esetleg ha beleakadsz Samsung SH-S222L verzióba.
Igaz ezek IDE-s csatolásúak, de jó írók.

Satásban a Samsung SH-S223L az ajánlott.
Szerintem Nyíregyházán, ha nem is ebben a boltban, de egy másikban bele lehet botlani. :)

AB és C-re végződő változatait hanyagolnám. AB még ismeretlen.
C Bár régebbi verzió, de nem ajánlott. Mert hiába van egy rahedli fw hozzá, még sem sikerült még egy sem igazán jóra. :N

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.