Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12551) gg72 válasza Ace Ventura (#12550) üzenetére


gg72
veterán

Viszont ezekre szerintem nem igaz a "mindent megeszik, és ezenkívűl halk, és tartós is" jelzők, főleg így együtt... Azon kívül pontosan nézz utána, hogy melyik típust is veszed, LG-ből és Samungból annyi van lassan, mint égen a csillag (FW-frissítés így ritkaságszámba megy ezeknél a típusoknál) és hát van, amit dícsérnek, van, amit kevésbé. Majd akik értenek hozzá, megmondják.

(#12552) gg72 válasza Ace Ventura (#12548) üzenetére


gg72
veterán

LG-ben és Samsung-ban ne is gondolkozz, ha a Pio 108-as minőséget akarod utolérni, de gyakorlatilag azt semmivel sem lehet már sajnos... A Pio BDR-205 már közelíti, de az ugye kiesik a számodra.

[ Szerkesztve ]

(#12553) kicsirigó7 válasza Ace Ventura (#12550) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

A Samsungban csak az SH- S223C nem annyira jó. De sajnos már főleg csak ez kapható.
Az összes többi satás típus kifele kopik a boltokból.
De ettől még beleakadhatsz SH-S223F, SH-S223L, SH-S223B verziókba itt ott.
IDE -s ben még inkább kaphatóak, SH-S222A vagy SH-S222L verzióban.
Az LG-t nem ajánlom, egyik típust sem.
Ha nem kapsz F-L-B Samsungot, akkor a Sony Optiarc AD-726xS sorozat, most a legjobb választás. Ha a zaj nem számít.

(#12554) Santiagain


Santiagain
senior tag

Mennyi egy CD/DVD átlagos élettartama? Az én 10-12 éve megírt CD-im és a 2002 óta írt DVD-im (600+ db) mindegyike olvasható, pedig sohasem foglalkoztam különösebben a témával. Mindig középkategóriás (árban) eszközt és lemezeket használtam.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#12555) kicsirigó7 válasza Santiagain (#12554) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Mennyi egy CD/DVD átlagos élettartama?
Ezt nehéz megmondani. Annyi biztos hogy az akkori középkategóriás írók és lemezek jobb minőséget képviseltek mint a maiak.
Főleg ha akkortájt NEC íród volt és RitekG04 mid-es DVD lemezeket pörkölgettél.
Függ az élettartam hogy akkor milyen minőségben lettek pörkölve. És sokat számít a tárolási mód is.
Ezért nem ártana, egy arra alkalmas íróval át tesztelgetni az akkori írásokat.Nehogy 6- 8 év távlatából meglepetés érjen.

[ Szerkesztve ]

(#12556) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Most nézegetem hogy többen Imgburn progival méregetitek az írás minőségét.Mi számít jó értknek itt?Este megnézném én is a lemezeimet.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#12557) Santiagain válasza kicsirigó7 (#12555) üzenetére


Santiagain
senior tag

"Ezért nem ártana, egy arra alkalmas íróval át tesztelgetni az akkori írásokat.Nehogy 6- 8 év távlatából meglepetés érjen."

Annyira nem érdekel a dolog. Az a kb. 10GB fontos adat megvan 2 belső és 2 külső vinyón is.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#12558) gg72 válasza Ace Ventura (#12556) üzenetére


gg72
veterán

Az ImgBurn-nem nem lehet tesztelni, csak írni, tesztelésre ezek ajánlottak (megfelelő = Liteon, Samsung, vagy Plextor meghajtóval):

- OptiDriveControl
- Nero CD/DVD Speed
- KProbe

(#12559) HoReSz1975 válasza kicsirigó7 (#12535) üzenetére


HoReSz1975
őstag

Nem volt DVD-RW NEC 24x AD-7263S Labelflash SATA (fekete) ilyen író, ezt kértem, ez volt készleten DVD-RW NEC 24x AD-7260S SATA (fekete), itt van egy teszt is Katt ide! :U

[ Szerkesztve ]

(#12560) jeni válasza HoReSz1975 (#12559) üzenetére


jeni
félisten

ha neked nem kell lightsribe vagy Labelflash
akkor a sima AD 7260S ugyan olyan jó író kicsit olcsóbban

(#12561) Mikee868


Mikee868
tag

Üdv!
Eljött nálam is a csere ideje, eddig a gépben egy Optiarc AD-7173 ATA volt, szerintem ez eléggé hangos (bár olvastam hogy valahogy lejjebb lehet venni az olvasási sebességet, filmeknél érdekelne,de eddig nem sikerült). A mostani NEC írók is ilyen hangosak? Ezeknél már lehet valahogy állítani az olvasási sebességet?
A többi olvasó mennyivel halkabb? Filmnézésnél észrevehetően vagy elhanyagolható?

(#12562) IRON STORM válasza gg72 (#12545) üzenetére


IRON STORM
őstag

"ez még saját Pioneer-fejlesztés" Hmm azt tudod hogy az aktuális LG féle Renesas chipsetet használja a Pio a blu ray íróinál? Szerintem egyáltalán nem Pio fejlesztés de attól még lehet jó.

Csak a TDi!

(#12563) gg72 válasza IRON STORM (#12562) üzenetére


gg72
veterán

Azért azt gondolom te is tudod, hogy a chipset az nem minden... Vagy létezett pl. Plextor chipset annak idején, vagy Pioneer chipset a 108-as, 112-es, 116-os írókban? :U Mindegyikben régebbi Pio-ban NEC volt, a Plextorban pedig Sanyo, ha nem tévedek.

Tudom, hogy ugyanaz a Renesas chipset van az LG BH10LS30 és a Pioneer BDR-205 írókban, valahogy azonban mégsem egy szinten vannak, így ennyit a vezérlő chipset jelentőségéről. Én továbbra is fenntartom, hogy maga az író Pioneer-fejlesztés, a chipset valóban nem, de azt mindig is küldő beszállítóktól vette minden nagy nevű cég. De ha van egy linked, ami mást mond és elárulja a BDR-205 valódi gyártóját, szívesen veszem.

[ Szerkesztve ]

(#12564) gg72 válasza IRON STORM (#12562) üzenetére


gg72
veterán

[Pont egy éve] egyesült a Renesas és az NEC, így akkor már érthető, hogy a Pioneer miért ezt a chipsetet választotta, hiszen az előző "nagy" generációs DVD-íróiban is NEC chipseteket használt, valszeg csak a név változott. Ellentétben a Pioneer jelenlegi DVD-íróival (DVR-218), melyek valóban csak átcímkézett termékek, egy számomra noname gyártó termékei Mediatek chipsettel.

(#12565) kicsirigó7


kicsirigó7
senior tag

Akkor az is érthető hogy a Sony Optiarc már nem NEC.
Mert a NEC kb egy éve vált ki a Sony NEC Optiarc egyesülésből.
Az is igaz hogy még mindig NEC chipset-ek vannak az Optiarc által gyártott írókban.
De az is tény hogy az előző verziós LiteOn iHAS 124-224-324-424 A íróinak nagy részében Optiarc 724x bél lapul.
Az is elárul valamit, hogy az eredeti LiteOn 524,624 és az Optiarc 724x,726x íróinak a (külseje) nagyon hasonlít. Csak az előlapban különböznek. Mindkettő kínában készül. Lehet hogy egy gyárban?
Nem lennék meglepődve ha lenne egy Sony Optiarc LiteOn egyesülés ezek után.
De az biztos, hogy van köztük valami.

(#12566) IRON STORM válasza gg72 (#12563) üzenetére


IRON STORM
őstag

Szerintem meg rohadtul mellényúltam, mert a Plextor aki más gyártó termékét veszi nem a Pio. :)
Nem tudom miért írtam a Piot.

Csak a TDi!

(#12567) gg72 válasza IRON STORM (#12566) üzenetére


gg72
veterán

Nyugodtan írhattad a Pio-t, mert a DVD-íróira igaz is, hogy mástól veszi őket.

A Plextor pedig sajnos már régóta (néhány éve) csak átcímkéz, a PX-B940SA Blu-ray írójában pl. pont a Pioneer BDR-205 "lakik", persze jelentős felárért...

(#12568) gerzsol válasza gg72 (#12567) üzenetére


gerzsol
aktív tag

Húha, olvastam itt a fórumot, hát én teljesen laikus vagyok itt a DVD írók tengerében, nem is értek hozzá csak a régim bbekrepált és azt szeretném hogy ha lehet ajánljatok nekem egy DVD írót (ne Blu-Ray-t mert arra nincs pénzem), ami viszonylag jó minőség, jól működik és tartós is, és persze nem is aranyárban van. Fekete színűre lenne szükségem. Légyszíves olyat ajánljatok amit magyarországon is könyebben be lehet szerezni.
Én nem használok sem Lightscribe-ot sem labelflash-t, annyi kel csak hogy Dual layer lemezeket is jól tudjon írni, (remélem jól írtam és a DL az ami a 8,5Gb körüli duplaréteges lemezt jelenti)) Én nézegettem egy webshop-ot ahol különféle DVD írók vannak, de nekem annyira kínai ez hogy nemtudom mik a különbségek, pedig vannak 4000ft.ért és 7-8 ezerért is írók, nyilván valami különbség csak van köztük ha majdnem dupla annyiba kerül az egyik a másikhoz képest.
Köszönöm a segítséget előre is.

(#12569) gg72 válasza gerzsol (#12568) üzenetére


gg72
veterán

Hát ha nincsenek különösebb egyéb igényeid (pl. lemezek tesztelése), akkor én továbbra is a Sony Optiarc AD-7260S vagy 7240S típusokat ajánlom, kicsit hangosak ugyan, de megbízható minőségben írnak:
[link]
[link]

(#12570) gerzsol válasza gg72 (#12569) üzenetére


gerzsol
aktív tag

Nekem otthon van egy Pioneer-em van, kb 3 éve vehettem az tökéletesen működik, előtte LG volt, de abból elfogyasztotam párat, valamiért azok nekem hamar haltak abban az időben kb 4-5-6 évvel ezelőtt ezért azóta nem veszek LG-t, NEC van a nagyomn nagyon régi gépembe és még működik, szinte már el van rozsdálva a külseje de az író még mindig működik, ezért a NEC márkát is szeretem, de aztán egy darabból nem lehet megítélni..
Nem, én nem tesztelek semmit, írok vele DVD-t meg újraírható dolgokat de ennyire kell. Fő a tartósság, a gyors sebesség és a minőség.
Megleptél. Sony?
Nekem még életem első CD-ROM-ja volt Sony 48x és nem bírta beolvasni a CD-k felét kb ezért nem szerettem és azóta nem vettem sony-t. Nyilván ennek már 11 éve és nem kell általánosítani és nyilván az mostani cucokhoz te jobban értesz mint én, azért is kérdeztelek titeket.

(#12571) Flashget válasza gg72 (#12569) üzenetére


Flashget
félisten

nekem ezt írták:
"Egyébként a Samsung SH-S223F / SH-S223L /SH-S223B,simán veri írásminőségre.
A Sony Optiarc AD-724X sorozatát"

az optiarc hangos és ha gyengébben ír a AD-724X mint a felsorolt samu írók, akkor vagy AD-7260S vagy samu 223L. nem?

Realme GT Master Edition

(#12572) gg72 válasza Flashget (#12571) üzenetére


gg72
veterán

Aki ezt írta, az biztosan ismeri mindkét írót, én csak az NEC-t. Nekem korábban volt Samsung íróm, azóta kerülöm őket, de ez aztán semmit sem jelent, ettől az újak lehetnek még jók.

(#12573) gg72 válasza gerzsol (#12570) üzenetére


gg72
veterán

Sony Optiarc NEC, ez mind ugyanaz, össze-vissza vásárolták fel egymást. :)

(#12574) Flashget válasza gg72 (#12572) üzenetére


Flashget
félisten

ezért esett végül a választásom a samu 223L íróra
tényleg nagyon csendes és eddig nincs gond az írással sem. 23 ill 2 a teszt eredménye átlagosan a JVC+os lemezzel
de megvannak a régebbi piok 108,215 ha valami tuti íráshoz kellenének :DDD

Realme GT Master Edition

(#12575) Flashget válasza gg72 (#12573) üzenetére


Flashget
félisten

akkor most már aktuális egy NEC Optiarc Sony verzió
vagy NEC Sony Optiarc
:D

Realme GT Master Edition

(#12576) kicsirigó7 válasza gg72 (#12572) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Igen ismeri, mert én írtam ezt. :)

Mivel rendelkezem szinte az összes mostani Samsung típussal.
Nemrég megfordult nálam az Optiarc AD-7241S-AD-7243S is.
Végeztem mindegyik írásáról minőség tesztet, különböző mid-es lemezekkel. Így gyakorlatból fel tudom állítani ezt a sorrendet.

Amelyek a legjobban szerepeltek nálam:
LiteOn iHAS 524 A
Sony Optiarc AD-7260S
Samsung SH-S223L
Samsung SH-S223F
Egy ismerősömnek van 223B-je, ő ugyan úgy megvan elégedve az írásminőséggel mint én az F-L verziókkal. Ő is tesztel évek óta KProbe-val. Ráadásként optikai meghajtók szervizelésével foglalkozik.,

Amelyek jó írók,de nem minden mid-et pörkölnek az előbbiekhez hasonló meglepően jó írásminőségben.
Sony Optiarc AD-7241S
Sony Optiarc AD-7243S
Samsung SH-S222A
Samsung SH-S222L
A Samsung SH-S223C,ez egy kicsivel ezektől rosszabb.
Mert csak 12x-es sebességgel hoz, jó minőségű PIE-PIF írást.
Viszont ezzel a sebességgel megnő a Jitter 12-14%-ra. Tehát nem valami jó videó fájlok írására.Ha ilyen fájlokat akarunk pörkölni akkor a 4x-es írásebesség a jobb választás.

Végezetül azok amelyek csak megfordultak nálam, és mentek vissza a boltba másnap. :D
LG GH-22NS50RBBB oem
Pioneer DVR-S18LBK dobozos
Alig volt olyan mid, amit 4x-es sebességen megtudtak jó minőségben pörkölni.
Magasabb sebességen, már csak gyenge vagy közepes írásokat tudtak véghezvinni. Sok gyengébb Ritek, CMC mid-nél, már alig alig fért bele a PIE 280, PIF4-es értékbe, a legjobb írásuk is. Még a Sony16D1 mid-el is meggyűlt a bajuk.

(#12577) kicsirigó7 válasza Flashget (#12575) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

A 724x sorozat még Sony NEC Optiarc volt.
Viszont a 726x sorozat már csak Sony Optiarc, NEC chipset-el. :DDD

(#12578) kicsirigó7


kicsirigó7
senior tag

A legjobb, teljes mértékig saját fejlesztésű író, az ND-4550A/ND-4551A volt a NEC -nél.

Aztán a közös Sony Nec Optiarc fejlesztésű AD-5200S/A, AD-720xS/A sorozattól nem is tudtak máig jobbat készíteni.
Talán az AD-726x sorozat megközelíti ezeket.De ehhez már a NEC-nek, csak a chipsetjének van köze.

(#12579) Flashget válasza kicsirigó7 (#12577) üzenetére


Flashget
félisten

3 nevet lehet variálni egy darabig :DD

Realme GT Master Edition

(#12580) gg72 válasza kicsirigó7 (#12576) üzenetére


gg72
veterán

Na, ez egy remek összefoglaló volt, ezentúl ezt lehet linkelni azoknak, akik a szokásos "milyen írót ajánlotok mostanában" kérdéssel jönnek! :K

(#12581) gg72 válasza kicsirigó7 (#12578) üzenetére


gg72
veterán

Igen, a AD-720xS/A egy kiváló író (volt), szerencsére nekem még 2 működőképes van belőle... :)

[ Szerkesztve ]

(#12582) zoli03


zoli03
őstag

DVD-írót akarok venni. Sony Optiarc AD-7260S-t néztem ki. Ami fontos: minél tovább bírja ki. Egy Samsung volt régen, aztán meghalt. Most egy Pioneer van, alig használtam, fél évig hozzá se nyúltam, aztán amikor kellett volna, akkor már ez se működött. Labelflash, lightsribe nem fontos, írásra se nagyon használnám, csak néha olvasásra. Viszont minél tovább bírja ki, mert a mostani Pioneer írómat alig használtam, aztán amikor fél év után be akartam olvasni vele egy lemezt, már nem működött.

(#12583) Flashget válasza zoli03 (#12582) üzenetére


Flashget
félisten

Pio215D van látom..
tegyél meg1 próbát..itt levan írvahogyan lehet átflashelni 215L-re.
Nekem újonnan nem olvasta be a lemezek többségét amit 108-al írtam meg. Nagyon felpörgeti a lemezt ezért nem tudja olvasni.
Ez a másik fw ezt a felpörgést fogja vissza a tálca is lassabban fog kijönni. Próbáld meg ha ezután sem olvassa a lemezeket akkor ennyi volt.

Realme GT Master Edition

(#12584) kicsirigó7 válasza gg72 (#12580) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Az lehet hogy egy remek összefoglaló. :B De van egy két szépséghibája. :)

Szinte az összes ajánlott Samsung kifutóban van.
Azért még itt ott lehet kapni Samsungban 223 L vagy B verziót.
Az új Samsung SH-S243D típusról, még külföldi fórumokon is alig van hír.
Annyi bizonyos hogy MTK chipsettel készül, tehát nem lehet egy rossz író.
De szerintem míg ki nem kopik az EU-ból az aktuális SH-S223C, addig kicsi az esély rá hogy hazánkban is kapható lesz.

A LiteOn-ban felváltotta az 524-est a 624 B

Szerencsére az Optiarc-nál az 724xS széria a kifutó. Sokkal jobban megéri a 726xS.
Olcsóbb is jobb is.

IDE-s íróban tényleg megfelelő a Samsung S222A vagy S222L verzió.
Mivel ilyen csatival a legtöbb boltban, vagy ezek vagy LG-k/ Piók kaphatóak. Írásminőségben Samsung jobb választás.

Annyi bizonyos hogy jelenleg nehéz beszerezni azokat az írókat, amiket ajánlottam.
Kivéve akkor ha az Optiarc AD-726xS hangja, valakit nem zavar. Mert ez az egy típus ami, jelenleg legkönnyebben beszerezhető.

(#12585) Niczo


Niczo
senior tag

Érdekességképpen leteszteltem egy most írt Philips DVD-R lemezt amit a régi írómmal, egy NEC ND2500A (1.0b) íróval írtam.

A PIF hibák átlagosak, de a PI :Y
Szerintem ez nagyon korrekt minőség :K

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#12586) kicsirigó7 válasza Niczo (#12585) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Szerintem egyik sem átlagos. Főleg hogy eltelt közben 5 év.
Sokan örülnének ha ilyen minőségben tudnának írni a jelenlegi írójukkal Philips lemezére. :D

De hát a lemezek minősége sem olyan már, meg az írók sem tudják már ezt a szintet.
Ez a következménye az olcsóbbodásnak.

Ez azért meglepően jól-sikerült pörkölés, lehet én is beszerzek ilyen lemezt próbára.
Elárulod hogy milyen kiszerelésben vetted és hol? Egy privit küldhetsz. ;)

[ Szerkesztve ]

(#12587) kicsirigó7


kicsirigó7
senior tag

Főleg hogy eltelt közben 5 év. Az író korára használtságára értendő.
Szk:
Több is mint 5. :)

[ Szerkesztve ]

(#12588) Niczo válasza kicsirigó7 (#12586) üzenetére


Niczo
senior tag

Az írás ma történt, a dátum amit kiír azaz eredeti lemez dátuma.
Ezt a lemezt a Liteon íróm jobb minőségbe pörköli mint a Verbatimot (legalábbis a jelenlegi firmware-el).
pü megy
Egyébként találkoztál már ilyen médiakódú lemezzel?

[ Szerkesztve ]

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#12589) kicsirigó7 válasza Niczo (#12588) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Mostanában nem, de örülök hogy a Philips talált már végre egy korrekt gyártót.
Amelynek a lemezeire. valóban minőséget lehet pörkölni.
Csak az a baj hogy ahányszor veszel ebből a márkából, annyi féle mid-el kapod meg.
Ezért kértem pontos infót. :U

Azért ez sem rossz pörkölés :)
Sony Optiarc AD-7260S. 8x-os pörkölés Maxell -R lemezre:

[link]
Nem egy rossz párosítás. :D

[ Szerkesztve ]

(#12590) Niczo válasza kicsirigó7 (#12589) üzenetére


Niczo
senior tag

Nekem Maxellre a PIF min 2000-2500 körüli vagy akár jóval több.
Ezt a lemezt az én íróim kevésbé szeretik.

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#12591) kicsirigó7 válasza Niczo (#12590) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Fog az javulni a 624-nél egy fw frissítéssel.
Nekem az 524 ilyen korrektül megírja.

8x-os pörkölés. Ezzel a sebességgel próbáld.

[ Szerkesztve ]

(#12592) zoli03 válasza Flashget (#12583) üzenetére


zoli03
őstag

Már próbáltam amikor kezdett meghalni, egy-két lemezt beolvasott flashelés után, aztán megint nem akart olvasni. Akkor veszek egy AD-7260S-t, úgyse olyan drága.

[ Szerkesztve ]

(#12593) Niczo válasza kicsirigó7 (#12591) üzenetére


Niczo
senior tag

Már megvolt: 12166

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#12594) cintula187


cintula187
addikt

Sziasztok! Új dvd írót szeretnék venni. A mostani: NEC ND-3550A Nagyon hangos lejátszás közben, tehát fontos lenne hogy halk is legyen az új de megbízható is.

Köszi

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#12595) Flashget válasza zoli03 (#12592) üzenetére


Flashget
félisten

de átflashelted 215L-re és vissza 215D-re?

Realme GT Master Edition

(#12596) kicsirigó7 válasza cintula187 (#12594) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Akkor mindenképp valami MTK chipset-es LiteOn vagy Samsung a megfelelő.
Ezek közül válasz:
Sata csatival:
LiteOn iHAS 624 B
Asus DRW 24B1ST
Samung SH-S223L
Samung SH-S223B

IDE-s csatival
Samung SH-S222L
Samung SH-S222A

Kicsit nehéz őket beszerezni, de ezektől ne térj el, ha az írásminőség is számít.

[ Szerkesztve ]

(#12597) zoli03 válasza Flashget (#12595) üzenetére


zoli03
őstag

Nem. 215D-ről 215L-re flasheltem.

(#12598) cintula187 válasza kicsirigó7 (#12596) üzenetére


cintula187
addikt

Samsungból a 223C nem annyira jó?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#12599) Flashget válasza zoli03 (#12597) üzenetére


Flashget
félisten

még1 dolog lehet a hiba esetleg..ha nem használtad sokáig akkor egyszerűen poros lett és emiatt nem tudja olvasni a lemezeket.

Realme GT Master Edition

(#12600) Flashget válasza cintula187 (#12598) üzenetére


Flashget
félisten

nem
#12576

samuból 223L sata író pl. itt keresgélj
BEBE = fekete
BEWE = fehér

Realme GT Master Edition

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.