Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7194) icecave válasza icecave (#7192) üzenetére


icecave
nagyúr

Bocsánat, már lejárt a szerk. idő.

Valaki tud valamit a Logitech Solar K750-ről? A review-k alapján elég halkan lehet gépelni vele, és mivel Performance egerem van, menne ugyanazzal a vevőegységgel. Viszont a Logitech oldalán nem lehet magyar kiosztásút rendelni. Google pedig ad ki 1-2 oldalt,ahol lehet. Ez elírás vajon?

(#7232) icecave válasza kurtuzov (#7229) üzenetére


icecave
nagyúr

Végignéztem az általad linkelt PH-s videót, azt mondják,hogy kicsit hangos a k750 :D A youtube-os videókon meg alig van hangja, mikor nyomkodják :D Francba,hogy nincs egy normális HALK wireless billentyűzet :D

(#7236) icecave válasza TomiLi (#7235) üzenetére


icecave
nagyúr

K750ből nincs, ma beszéltem a supporttal, nem is igen lesz... :(

(#7286) icecave válasza TomiLi (#7285) üzenetére


icecave
nagyúr

Azon eléggé sokat mérgelődtem én is (a K750 for Mac-en). Viszont a numparda van megoldás, de csak OSX alá. Van a magit trackpad, ami szépen paszol a billhez, és arra lehet venni "takarást": [link] Csakhát ez így nem olcsó,ha mindkettőt megveszed a billhez, még ha menne is. Mondjuk, a minőségi dolgokért sosem sajnáltam a pénzt, nagyon nem mindegy, min dolgozik/mit bámul az ember egész nap. Rám ez nagyon is igaz, grafikusként eleve a gép előtt dolgozom, aztán a szabadidőmet is hol töltöm: hát előtte, sorozatot, filmet, bármit nézve.

(#8762) icecave


icecave
nagyúr

Ha a logitech angliai (UK) webshopjából rendelek egy bill-t, és külön nem kérdez rá a kiosztásra, mikor kosárba rakom, akkor az UK layouttal küldik nem? Ami gyk. ugyanaz, mint a magyar, csak nincs feliratozva, nem?

Konkrétan gondoltam,hogy a k750-est megrendelem, de a fehéret, a mac-es verziót.

(#8819) icecave


icecave
nagyúr

Már majdnem megállapodtam a k750-nél, de nem tudom kiverni a fejemből ezt az ujjlenyomat gyűtő zongoralakkos cuccot. Néztem a Fujitsu lx900-at. Külföldi tesztekben, ahol többek közt az Applre wireless, és a K750, stb szerepel, azt írják, az egyik leghalkabb közülük. Van magyar kiosztásban is. Viszont elég kevés az infó ról a neten, youtube videó meg egy sem...
Valaki tud ellenérvet?

Az egér nem érdekel, nem használnám,csak a billt. A K750 azért lenne ok, mert Logitech Performance egerem van, így mennének egy unifying-ról, viszont a fuji bill meg nem fényes, csillogós.

(#8827) icecave válasza Sk8erPeter (#8826) üzenetére


icecave
nagyúr

Pontosan ez tart még vissza a K750-től és nézegetem a fujitsu-t, de arról meg olyan kevés az infó :(

(#8842) icecave válasza csaabz (#8839) üzenetére


icecave
nagyúr

Az első mondat a lényeg.

Más: szerdán viszik a billemet, döntenem kell addig,hogy k750 vagy fujitsu lx900. Nem tudom, k750 ugye az unifying miatt jó, hisz az egerem miatt már egyet úgyis használok, fuji meg nem szedi jjlenyomat, de nem tudom, mennyire halk/hangos, mert kipróbálni sehol nem tudom,...

[ Szerkesztve ]

(#8849) icecave válasza Tothgera30 (#8847) üzenetére


icecave
nagyúr

"mert át lehet törölni"

Igen, csak pont megint az én példám, hogy a k750-ről akik le akarnak beszélni, épp azt mondják erre, hogy ha letörlöm, akkor karcolódik, annyira hülye anyagból van.

(#8902) icecave válasza stranger28 (#8900) üzenetére


icecave
nagyúr

Billentyűzetről? :D

"Sajnos", megrendeltem a k750est magyarkiosztassal, majd írok róla, ha valakit érdekel, hholnap hozzák.

(#8913) icecave válasza Sk8erPeter (#8912) üzenetére


icecave
nagyúr

Közben megjött a cucc, kb fél órás tapasztalatok ömlesztve a következők.

A gyári fólia viszonylag szépen rajta, amíg az tart, én le nem veszem, addig sem kell paráznom a fényes-zongoralakk műanyag vs. por vs. karcolódás témán.

Gépelés nem halk,de nem is hangos, ha vigyáz az ember, halkan is lehet gépelni, csak az lassabb. Remélem, az asszonynak is ok lesz a dolog éjszaka és nem zavarja majd a gépeléshang. Érzetre nehezebb lenyomni a gombokat, mint az Apple esetében, de azt is érezni és hallani a gépelés közben,hogy gagyibb cuccal van dolgunk (hogy is fogalmazzak, ilyen "utángyártott" a gépelésérzet az Apple-hez képest na). Azért hasonlítom ahhoz, mert évek óta az alu verziót használtam mind vezetékes, mind anélküli változatban.

Unifying szépen felismerte, solar app is rendben van, elő is ugrik gombnyomásra.

A rajta található lábak eleget emelnek a billen, ugyanakkor minden kihajtásnál akaratlanul is arra gondol az ember,hogy ezek a kis pálcikák vajon meddig fogják bírni.

Az összeszerelés ahhoz képest,hogy műanyag az egész, nagyon korrekt, a gépeléses dolgot leszámítva teljesen rendben van, ha felemeli,forgatja, nézegeti az ember, nem azt érzi,hogy valami gagyi cuccot fog a kezében (pedig a képek alapján arra számítottam, de hála Istennek nem lett igazam).

Egyelőre ennyi, a felső billek FN-es kombói alapból működnek, de lehet konfigolni is őket, de gondolom ez nem újdonság senkinek. Ha van kérdés, szívesen válaszolok, hosszabb távú vélemény is lesz napok, majd hónapok múlva is (hisz a gyári fólia sem bírja a végtelenségig, egyszer le kell vennem, és akkor kezdődik a hsz-om elején említett tortúra is.

Ja, egy gyors shot: Logitech K750 Solar HU

[ Szerkesztve ]

(#8943) icecave válasza Sk8erPeter (#8942) üzenetére


icecave
nagyúr

Minek? Amíg csak munkából hazajövet használja pár órát, meg gyk. egész hétvégén... így jö neki. Nem kell mindig 100%-on lennie, ha nagyon merül, majd kiteszi napozni :D

A k750-ről továbbra is pozitívak a tapasztalataim, egyetlen billentyű van, aminek brutális csattanós hangja van, az backspace. Nyilván, emiatt nem küldöm vissza, de ha erősebben "ráütök", azzal az egész kerületet fel lehet ébreszteni. (Erős túlzás természetesen, a lényeg, hogy feltűnően hangosabb, mint a többi billentyű).

(#8981) icecave


icecave
nagyúr

Közben még pár "morzsa" a K750-ről.

Használom már kb. egy hete. A gyári fólia még büszkén felszül rajta, nem is szándékozik feljönni (kíváncsi vagyok, meddig). A por azért szépen leszáll (mire nem), de egyelőre megoldom egy sűrített levegős fújással, majd utána jöhet neki a törlés.
Ha csak simán az asztalon van, és gépelek, akkor "hajlik annyit" billentyűzet,hogy kopogjon az asztallapon, ami elég hülye hangot generál. Pedig egyáltalán nem nyomom erősen a billeket, egész egyszerűen, azt agy 1 mm-t, ami az asztallap és a billentyűzet között van (kis gumilábak emelik meg a k750-et ugye, de csak a szélén), akárhogy gépelek, akkor is hozzá-hozzá ütődik az asztallaphoz. Nem tudom más mondani, talán olyan, mint mikor szeretkezés közben nagyon belejöttök, és azon veszitek észre magatokat, hogy az ágy háttámlája ritmusra ütögeti a falat (csak itt a billnyomkodás a ritmus, és a billentyűzet ütögetődik neki az aszallapnak).

Na, miután ezt "szépen" körbemagyaráztam, jöjjön még a gépelési hang. Ez a billentyűzet NEM halk. Elhiszem, sőt tudom,hogy viszonyítás kérdése a dolog és halknak hallja az, aki a 380-as kukoricadarálóhoz van szokva, de egy átlagembernek, aki átlagos billentyűzethez és közepes/gyors gépelési tempóhoz van szokva, nem lesz nagyon elégedett. Persze, lehet rajta halkan gépelni, ha "gyökkettő" sebességgel, külön ügyelve minden billentyű lenyomására teszi azt az ember...

Ennyi egyelőre, ha van még kérdés, szívesen válaszolok.

Mindezektől függetlenül továbbra is azon a véleményen vagyok,hogy megérte ez a billentyűzet, sejtésem szerint a tökéletes billentyűzet Az Apple alu és a k750 szerelméből születhetne,de erre sok esély nincs ugye.

Aki kompromisszumokkal akar halk és minőségi billentyűzetet (nincs printscreen, teljes kiosztásúban csak vezetékes van, etc.), az Aplpe-t vegye, aki meg normális kiosztás, winre és nem mac-re szánt billentyűzetet akar, ami szintén minőségi, de csak műanyag, és a fent említett hibáktól sem mentes, annak a Logitech a nyerő.

(#8988) icecave válasza Egon (#8986) üzenetére


icecave
nagyúr

Vezetékes és BT Apple billből is van magyar kiosztású, a kompromisszumot "máshol kell megkötni" ezeknél.

k800al is szemeztem, attól a nem laptopszerű billek (oda aztán be tud menni a "gány" közéjük", és a brutális tesco gazdaságos összeszerelés (mind érzetre, mind kinézetre) tántorított el. Többször elmentem megnézni, de egyszerűen mindig úgy jöttem haza, hogy ezért nem hogy 30k-t, de még 5-öt sem adnék :(

Az apple billeknél az a gáz,hogy nincs pl. printscreen, és más gombok is vannak, amiket jobb,ha az ember sharpkeys-el "hoz elő", és pont ezeket, usb-s teljes billel még meg is barátkoztam régebben, de sajnos a bt változatról lemaradt a teljes numpad rész,valamint a de-pageup-own, stb. amit szintén sharpkeys-el lehet megoldani,hogy pl. a jobb cmd gombra teszem a del-t, de nem akartam ilyenekkel foglalkozni. Egy ideig jó volt, aztán egyre jobban hiányzott a teljes kiosztás. Viszont,ha lenne Apple-ből teljes kiosztású, vezeték nélküli, akkor már meg is volna egy életre a billentyűzetem az tuti, de mivel nincs, marad a k750 annak minden előnyéve és hátrányával együtt.

Ami a vicces,hogy az Apple 15k-ból tudott csinálni (számomra) szinte tökéletes billentyűzetet (csak ugye nem vezetéknélküli), a logitechnek ez 20k-ból sem sikerült (hozzátéve,hogy kinek mi a fontos, azt már embere válogatja, én csa ka saját szempontjaimat tartom szem előtt)). Egyik alu és vezetékes, másik ugye műanyag és vezetéknélküli. Na, bumm, megint ott tartok,hogy a kettőből lenne egy frankó :D

[ Szerkesztve ]

(#9003) icecave


icecave
nagyúr

10. napja van meg a K750-em, ezalatt 6%-ot merült. Igaz, sok fényt nem lát, de azért éri valami, nyilván egy világosabb szobában lassabban merül, meg az se mindegy,hogy valaki egy nap 2 vagy 16 órát püföli...

Most kitettem a napra az ablakba, de eddig fél óra napsütésben sem ugrott fel még 1%-ot sem. Kíváncsi vagyok, mennyi idő kell 1-1% feltornázásához. A fényerő nem tudom mekkora mert a Solar App a maximumnál kiakadt, tehát lehet jóval több, mint 500 LUX, csak nem tudja mutatni.

(#9100) icecave válasza Vasinger! (#9099) üzenetére


icecave
nagyúr

Keresőben rengeteg véleményt találsz, köztük az enyémet is. Rekorditő alatt adtam el, számomra akkora egy gagyi sz*r volt... 15k-ért másra számítottam azért, ha nem is csúcsminőségre.

Más: K750 Solar billem mikor 94%-ra merült, kiraktam a napra (letakartam, csak a cellák maradtak szabadon). 5 óra alatt töltött 3%-ot kb, de úgy,hogy először azt jelezte, hogy ugyanúgy 94%-on van, majd ahogy használtam délután estére felkúszott 97%-ra. Másnap kitettem megint, 5 óra kb szintén, fullos napsütés az ablakban, 2%-ot tornásztam fel, 99%-ra. Elgondolkodtam,hogy vajon télen mi lesz? Ha kevesebb a fényerő? Folyamatosan égjen majd a lámpa, ha már lemerült teljesen, és alig tudok visszatornázni rajta. Az ok,hogy kb. 2-3 hó alatt merül le teljesen, de utána? Mindenesetre majd kiderül, és meg is írom.

(#9756) icecave


icecave
nagyúr

Sziasztok! Csak gyorsan megjegyzem,hogy nov. 25-ig minden Logitech cuccra (billre is) 20% kedvezmény van itt: [link].

Nem, nem kapok részesedést, meg semmit, a k750-em innen van, gondoltam, aki amúgy is venne billt, most érdemes.

[ Szerkesztve ]

(#9758) icecave válasza Alpachino (#9757) üzenetére


icecave
nagyúr

Persze, de a másik oldalt nézve, 14500 körül jön ki kedvezménnyel a k750, mikor amott meg majdnem 20. Szóval azért van, ami igencsak jó vétel.

(#9766) icecave válasza Sk8erPeter (#9764) üzenetére


icecave
nagyúr

Az elején halkabb volt, aztán szépen felhangosodott. Annyira nem vészes, de este gyk. "gyökkettő" sebességgel kell gépelni,ha azt szeretnéd,hogy az asszonyt ne zavarja. Az a tipikus nem hangos,de idegesítő hang jellemző rá, ami akkor keletkezik, amikor az ujjad hozzáér a gombhoz, lenyomod, majd "leválik" a gombról leütés után. Tehát nem is a lenyomás hangja zavaró,hanem ahogy az ujjad leütés előtt hozzáér a gombhoz magához. Nem tudom jobban megfogalmazni.

Elgondolkodtam egy k800-onm ha másért nem a világítás miatt, meg azért, ha az merül, tudod tölteni. K750 esetében 40% alatt idegesítően elkezd pirosan villogni. Ha kiteszem fél napra az ablakba, visszatölt 70-75% környékére, ami gyk. 3-4 nap alatt visszamerül 40% alá megint. R2032-es elem való bele,de csak újratölthetőt rakhatsz bele, simát nem, azt meg nem találtam, csak e-bay-en töltővel. Szóval azért nem fenékig tejfel' a dolog. Én csak használni szeretném ezt a tetves billentyűzetet, nem az ablakban pihentetni hetente kétszer fél napot és addig egy régi sz*rral gépelni. A vicc az,hogy az elején rohadtul bírta, gyk. 1%-ot merült naponta. Aztán ahogy fogyott, szépen "begyorsult". :(
Nem értem, miért kell már 40% alatt villogtatni a piros ledet? Összességében még mindig azt mondom,hogy ez egy jó billentyűzet, de aki nem az ablak mellett tartja a gépét és így a klaviatúrát is, illetve sokat gépel egy nap, annak nem ajánlom. Nyilván a gyors merülésben nekem hozzájárul, hogy napi 14 órát itt ülök előtte, és használom max, pshop, skype a főnökkel írásba, etc, plusz,hogy az ablak a szoba másik végében van.

[ Szerkesztve ]

(#9767) icecave


icecave
nagyúr

Szóval kipróbálnék egy k800-at, de akkor kérdés, hogy a k750 mikor és mennyiért menne el, kettőt tartani meg elég nagy luxus, amíg eldönteném, melyik marad.

(#9824) icecave válasza Sk8erPeter (#9823) üzenetére


icecave
nagyúr

Pontosan, a többi engem sem érdekel. Csak hangja most és kb. 2 hónap múlva (k750 is halkabb volt ez elején).

(#12914) icecave


icecave
nagyúr

Sziasztok!

Eddig bírtam a Logitech k750-el :D Na nem azért mert rossz billentyűzet, sőt, nagyon is szeretem, de túl sőtét helyen használom (gyk. nem megy a fényérzékelő a piros fölé, tehát nem tud töltődni és szintentartásra sem elég a fény, ahol használom), és 2 hetente így ki kell tennem a napra egy fél napot, hogy szívjon egy kis kraftot.

Ellenben van vélemény Rapoo billentyűzetekről? Ezt néztem, igaz kombó, de ez egy egyetlen normális teljes kiosztás bill: [link] Itt a topikban sok infót nem találtam sajnos. Külföldi oldalak dicsérik, hogy halk, meg minden, de volt már olyan, amire szintén azt mondták, aztán baromira nem lett igaz (persze, mihez viszonyítva ugye).

(#12933) icecave


icecave
nagyúr

Akkor ahogy ígértem, írok pár szót a Rapoo 8900P kombóról.

Elöljáróban annyit,hogy Logitech K750-et használok és Logitech performance egeret, amik együttes ára kb. 45k körül mozog. Ezekhez fogom leginkább hasonlítani, hisz ezeket használom. A Rapoo ezzel szemben 17k körül mozog, szintén full magyar kiosztással. Amint az látható, az egér próbál a Logitech koppintása lenni, majd elmondom, milyen sikerrel.

Egyszerű dobozban érkezett a munkatársamhoz, együtt bontottuk és teszteltük a cuccot. A kis USB-s adója pont akkora, mint a Logitech unifying egysége, szóval itt nincs különbség. A billentyűzet szép, vékony, lábai nem kihajthatók, hanem az elemek helyének kiemelése fut végig az alján, ami ad neki egy kis dőlésszöget. 2 db ceruza elem/akku kell bele, hogy mennyit bír, az remélem, hónapok múlva derül ki (a K750 napelemes, nem kell benne semmit cserélgetni, de aki nem használja viszonylag világos helyen (átlagos fényű szoba), annak bizony heti egyszer egy fél napot az ablakban érdemes pihentetnie, amíg tölt magán egy kicsit.
Külsőleg nagyon rendben van, fém szintte az egész, nem vonzza az ujjlenyomatokat, de meglátszik foltokban az ujjak koszolása a szálcsiszolt fémen, de ez már csak szőrszálhasogatás, sokkal észrevehetetlenebb ez, mint a zongoralakkon meglátszó. Felül van egy műanyag sáv, ahol érintésre kivilágítanak billentyűk, play, stop, stb. Ezt simán meg lehet nyomni akkor is,ha nem akarod, ráadásul még egy rezgéssel is jelzi ezt a bill (komoly,van benne vibramotor, de minek...). Ha ilyet vásárolok én is, tuti kikapcsolom ezeket az érintőbilleket, több a hátrányuk szerintem, mint a hasznuk. Szerencsére gyári fólia szépen rajta van ezen a műanyag sávon, így sokáig rajta maradhat, és nem fog karcolódni ez az egyetlen kényes rész.
A k750-et annak idején azért vettem, mert halkabb az átlaghoz képest, na, ez a Rapoo még halkabb. A billentyűket nehezebb lenyomni,de megszokás kérdése az egész, jó és kényelmes rajta gépelni. Egyszerűen ebbe nem tudok belekötni. Halk, tényleg az, totálisan, mintha egy minőségi laptop billen pötyörögnél.

Térjünk rá az egérre. Ezen már magán a kialakításon, anyaghasználaton látszik/érződik,hogy bizony, ami minőséget beleöltek a billentyűzetbe, itt lespórolták. Értem én,hogy a sokkal drágább Performance-hoz vagyok szokva, ami legalább anyagminőségben, gomb-nyomáspontban nagyon "ottvan", de ez az egér akkor is "Lengyel piacos" hatást kelt. A gombok lötyögnek, az anyagok nem az igaziak (fényesek, semmi matt felület, kíváncsi vagyok, hogy fog egy fél év múlva kinézni, mert sokat használja munkatársam, grafikusok vagyunk). Bal oldalon van egy "csúszógomb" a bal klikk mellett, amire bármilyen funkciót be lehet állítani, de egyrészt nehéz mozgatni (tuti lenyomod a klikket is miatta mellette), és a kialakítása is olyan,hogy előbb lecsúszik róla az ujjad, minthogy elmozdítod. Egyszerűen nincs, amibe beleakadjon/süllyedjen az ujjad,hogy érezd a mozdulatot. A bal oldalon az undo-redo gombok a leggagyibbak, és túlságosan is kiállnak. Pontosságra nincs panasz, legalább abban remekel az egér.
Azt hiszem ennyi, lényegében mint mondtam, ebbe a csalódottságba akarva-akaratlanul benne van, hogy a jóval drágábbhoz vagyok szokva, de a munkatársam is ezen a véleményem van, úgy,hogy előtte egy átlagos kanócos egeret használt. Tipikusan a "célnak azért megfelel" egér ez tehát, amin legalább a legfontosabb bal és jobb klikk valamint a görgő az, ami teljesen rendben van.

Végeredményben a billentyűzet hatalmas pozitívum, míg az egér némileg csalódottság. Ezt persze gondolta akkor, mikor megvette, mondta is,hogy ennyi pénzért ha csak az egyik tökéletes a másik átlagos, akkor is megéri. Hát, pont ez lett a helyzet. A kopásról, hosszabb távú tapasztalatokról is írok majd, pár hónap múlva.

Ha addig is bármi kérdés van, szívesen válaszolok. Bocsánat,hogy hosszú lett,de igyekeztem mindenre kitérni, amit fontosnak éreztem.

[ Szerkesztve ]

(#13068) icecave válasza Dzsosy (#13067) üzenetére


icecave
nagyúr

1. Megnéztem, találtam videót, eléggé csattog a space meg az enter is . Mellesleg pont ilyen K750-em van,csak feketében. Szóval ahhoz képest keresek legalább annyira halkat.

2. K8100 v2 bugját olvastam, de egyik billemen sem használtam ilyet, valaki írta, hogy ki lehet kapcsolni. Viszont nem csak azzal módszerrel, ami az egeremen is kikapcsolja a win alatt a böngésző, stb plusz gombokat ugye? Tehát simán le tudom tiltani az egész multimédia részét, és kész? Még azon gondolkodom, sok éves szigetes/laptopszerű billentyűzet után meg tudnám-e szokni a nagyobb billentyűket. Van mér a Logi illuminated USB és a Fuji KB910, ez csak US kiosztás, ettől a falra mennék, utálom a laptopomon is. UK kiosztású világítós még elmenne, az legalább ugyanaz, mint magyar, de olyan billt se találok.

[ Szerkesztve ]

(#13070) icecave válasza LonGleY (#13069) üzenetére


icecave
nagyúr

Hát ne haragudjon meg rám a világ,de a brown is csattog, mint a veszedelem... [link] A Blue-hoz képest biztos halk,de egy átlag halknak mondott billentyűzethez képest (K800,K750, Apple alu, k8100) ez egy kalapács....

[ Szerkesztve ]

(#13117) icecave válasza Meklod (#13112) üzenetére


icecave
nagyúr

Nem is tudtam,hogy van magyar is, pedig csak lejjebb kellett volna görgetnem a listában az ár-összehasonlítós oldalon. :D
Rendes kiosztás akkor, minden a helyén? Lehet, berakom versenyzőnek még a Deathstalker és a K8100 közé, még úgyis várnom kell,hogy a K750-em helyett kapok-e újat, vagy mit csinálnak vele. Addig meg ráérek gondolkodni a dolgokon.

(#13257) icecave


icecave
nagyúr

Közben visszaért a K750-em a vevőtől. Nálam sem akart csatlakozni, pedig mikor feladtam, minden rendben volt, bekapcsoltam ,csak pirosan villogott és ennyi.

Mondom kipróbálom már egy sima R2032-es elemmel és láss csodát csatlakozott és jó is :D Aztán visszatettem az akkut, mert ugye az tölthető, simát nem szabad benne hagyni. Viszont aki a Logitechnél kitalálta az akkufiókot, az gondolkozzon el, mert igaz,hogy ott van a dobozon,hogy csavarhúzóval kell eltávolítani/kiszedni), de teljesen össze kellett nyomorgatni, mire ki tudtam szedni. [link] Ez úgy néz így ki,hogy a lehető legfinomabban próbáltam kiszedni, de nem ment... persze, most,hogy bejáródtak a pöckök, amik miatt eddig nem lehetett kinyitni, csak így, már megy körömmel is a kivétel. Ha emiatt kötnének bele a garanciába egyszer, akkor megmondom, hogy nem véletlen rajzoltak a dobozra csavarhúzót, mert még majdnem az is kevés volt hozzá, hogy kinyissam. :D

(#13310) icecave válasza Carvus (#13309) üzenetére


icecave
nagyúr

Igaz, csak akkor még az volt a fejemben,hogy tudom melyik ez a bill,de "jajj, mikor is jelenik ez meg itthon, fenetudja". Valóban,ha rákattintok, minden ok lett volna.

Hát, feltettem a K750-em, de lehet nem várom meg, míg elmegy. Bár,ha Giga hangos lesz, szétverem :D

(#13316) icecave válasza Carvus (#13309) üzenetére


icecave
nagyúr

Meg is rendeltem a Force k7-et, ha megjön, és használom kicsit, fogok írni róla, esetleg összehasonlítom a K750-el :)

(#13319) icecave válasza mqm (#13318) üzenetére


icecave
nagyúr

Én is remélem,hogy nem... ha hangosabb, mint a k750, akkor az szívás, sőt,ha a k750 világítana, az volna a tökéletes billentyűzet számomra.

(#13322) icecave válasza Vasinger! (#13321) üzenetére


icecave
nagyúr

Nemnem, többször próbáltam, de a túlárazott műanyag sz*r mondat jut róla eszembe. Brutális különbség van k750 és k800 között anyagminőségben és összeszerelésben a k750 javára. Szóval nagyon, de nagyon remélem, hogy az Force K7 hozza azt, amire régóta vadászok :D Számomra az igazi egyébként a Razer DeathStalker Expert lenne, magyar kiosztással.

(#13349) icecave válasza mqm (#13347) üzenetére


icecave
nagyúr

Igen, eléggé. Most úgy oldottam meg,hogy még a támaszték alá odaraktam 1-1 10-es csomag papírzsepit, és így király :D Gépelni is jó és még a gombok alá sem látok be. Egyenes széken ülök hátradőlve. Viszont, ha filmnézősre veszem a figurát, és a széket megdöntöm hátra, akkor belátok alá (hozzáteszem, itt már olyan "mélyről" nézem a bill-t,hogy másik alá is belátnék. K750-nél ez ugye nem lehetséges, mert szigetes, de fene tudja,ha világítana, lehet találkoznék ugyanezzel a problémával.

Próbáltam mobillal lefényképezni a szemszögemből és hogy most nem látom a gombok alatti világítást, de lehet "nem jön át" a dolog, illetve a rátekintési szög: [link]

[ Szerkesztve ]

(#13396) icecave válasza mqm (#13395) üzenetére


icecave
nagyúr

Azért vétel előtt ezeket olvasd el: [link]

Más: Most kicsit "megnyomkolásztam" és eddig nem jött vissza az említett probléma. Egyébként egy fontos info, hogy bár kicsit hangosabbnak tartom a k750-nél (pedig teljesen más a hangja), asszony épp mondta, hogy őt egyáltalán nem zavarja és bár hallja, ha gyorsan gépelek, nem idegesítő a hangja számára.

(#13398) icecave válasza mqm (#13397) üzenetére


icecave
nagyúr

Megveheted a k750-em, olcsón :D

Azt nagyon szerettem, egyetlen baja,hogy nem világít, meg hogy ha sokat használod, és nincs neki elég fény, akkor bizony nem árt az ablakba tenni, amíg nem vagy otthon.

egyébként világítósokban sokat nézelődtem, és a helyzet az,hogy a 10k alatti kategóriában most ez a giga ami nekem okés volt, aztán a K8100 lett volna (persze, buggal együtt valószínűleg), majd esetleg az említett Ozone Blade-re neveztem volna be. Amik meg igazán érintettek "érzelmileg", azok meg 20 felett tanyáznak.

Az olcsó szegmensben mindegyikkel van valami geb*asz, vagy a kis enter, vagy random kieső és elkóborolt billentyűk (Í és Ű, stb rossz helyen) és még folytathatnám.

(#29140) icecave


icecave
nagyúr

Sziasztok!

Olvasgatom a fórumot, láttam, hogy még a tökéletes billentyűzet azóta sem született meg, de:

Van egy Genius Slimstart 8000ME billem. Jó, de hangos.

Keresnék egy másikat, ami elsősorban halk és nem lenne gond, ha minél kisebb lenne (slim esetleg). Lehet vezetékes, nem kell,hogy világítson,csak legalább ennek a kettőnek feleljen meg. Asszony itt van tőlem 2 méterre, jó lenne, ha tudná nézni a tv-t akkor is, miközben én belejövök a gépelésbe.

Régebben Egy vezetékes Apple, valamint egy Solar K750-em volt, ezek jók voltak, de most az Apple nagyon nem illik az asztalomra (mindenem fekete szinte), Solar meg baromi drága lett.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.