Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59243) dudika10


dudika10
veterán

Üdv!

Először is boldog új évet mindenkinek.
Másodszor egy egyszerű kérdésem volna: létezik-e olyan táp (megfizethető kategóriában, ez legyen mondjuk <20k első körben), ami ~100W alatt passzív?
Kb. 200W egyébként bőven elég lenne, de a gyártók szerint 500W alatt nem táp a táp mostanság.
Alsótápos házba.

Az adatlapomon látható konfig nagyon halk, kivéve a táp. A tápban már cseréltem ventit egy halkabbra, még mindig hangos volt, levettem a feszültséget 10,4V-ra, még mindig túl hangos.
Tudom hogy rövidíti az élettartamot és hasonlók, de a tápra egyetlen egy komoly fogyasztó nem lesz rákötve, a gép nagyjából 50W-ot eszik kb 100%-ban, és terhelve sem több a fogyasztás, mint 120W, tehát a tápot 1/4 terhelésen sem használom és belőle a szoba hőmérsékletét nem igazán meghaladó levegő áramlik ki. Ha nincs passzív, akkor valószínűleg kipróbálom (természetesen folyamatosan mérve az összes kritikus alkatrész hőmérsékletét), hogy a mostani hogy viseli a passzív üzemet...
Tudom, hogy létezik full passzív Seasonic, de az egész gép nem kerül 100.000 forintnál többe, nem akarok csak a tápra elkölteni 40.000-et.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.