Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Chiller válasza plömplöm (#39) üzenetére


Chiller
őstag

"várjá, nemértem. egy ilyen alma mckönyv levegő nem tud meghajtani három kijelzőt?"

Piacdiverzifikálás (vagy birkanyírás?). :DDD

Amúgy lehet ezt még fokozni:
Mivel csak lehajtott kijelzővel lehet két monitort/tévét megküldeni, így kell venned pluszba almás perifériákat, szintén jó pénzért :)) Na meg gondolom ilyenkor már kell venni elosztókat is, mert ugye port se nagyon van ezeken a "kis" gépeken.

És még egy szint:
Közben a már tavaly megjelent ugyanilyen hardveres Mcbook PRO userek reklamáltak, hogy mégis hogy van ez, hogy ők csak egy (1) külső kijelzőt tudnak meghajtani. Ez az új Air meg sokkal ügyesebb. Jött is az alma válasza, hogy hát elnézést, majd jön rá szoftverfrissítés és akkor a PRO is tud majd kettőt. :C

https://hvg.hu/tudomany/20240309_apple-macbook-pro-air-ket-kulso-kijelzo-tamogatasa-macos-frissites-regi-gepre

[ Szerkesztve ]

(#102) hapakj válasza Chiller (#101) üzenetére


hapakj
aktív tag

Egyébként a sok kijelző meghajtása hw-es korlát. Miért is raknának egy ultrabook / tablet socba feleslegesen rengeteg display controllert. Szóval még Macbook Air-nél még annyira nem is fájdalmas a kijelző támogatás hiánya.

Az Apple a sok kijelző meghajtását amúgy Display port daisy chainnel képzeli el, szóval nincs szükség adapterre és nagyon elegáns megoldás :D

Ami a probléma, hogy ezt az Entry level, subnotebook, tablet SoC-ot a MacBook Pro modellekbe is értékesíti. Ott már tényleg fájók ezek a hiányosságok.

By the way, sok egyéb laptop is úgy tudja csak megoldani a több monitor kezelését, hogy azok több GPU-val vannak meghajtva. S akkor ott már nagyon bukta az energia hatékonyság.

(#103) arn válasza S_x96x_S (#76) üzenetére


arn
félisten

Aha… es mit fogsz rajta futtatni? A bongeszon kivul.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#104) hapakj válasza arn (#103) üzenetére


hapakj
aktív tag

Windows on ARM-ról van szó? Én nem találkoztam olyan dologgal ami ne ment volna rajta. x86 emuláció ugyanolyan jól teszi a dolgát mint Apple-ön. :)

Szoftveresen már jól állnak vele. Jobb teljesítményű, elérhetőbb és olcsóbb termékekre lenne szükség.

(#105) ddekany válasza azbest (#97) üzenetére


ddekany
veterán

"Inklább az a szomorú, hogy pécén sokszor kamuból integrált a ram"

Intel Meteor Lake-nél lesz on-die memory (a CPU/SoC mellé kerül, de közös tokozásba). Állítólag 120 GB/s (míg az M2 100 GB/s). Majd lesz biztos lehúzás, mint Apple-nél, de legalább kapsz némi sebességet is.

[ Szerkesztve ]

(#106) arn válasza buherton (#87) üzenetére


arn
félisten

Most is ugyazok a magok vannak, az osszes m mag az a magokon alapul, es ezeket poroljak mashova is hozzaigazitva az igenyekhez.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#107) arn válasza hapakj (#104) üzenetére


arn
félisten

Csak appleon par ev utan nincs mit emulalni, itt mennyi ido alatt lesznek tulsulyban az armos programok? A qualcomm es az ms csak egy resze a fontos szereploknek, az intel es amdnek is at kellene allnia, de ott kerdes, hogy mekkora erdek fizodik hozza, amikor a hegemoniajukat epp az x86/amd64 adja. Probalkoztak korabban armmal, de eladtak. Az nvnak kellene bedobni vmit, de naluk is inkabb szervervonalon van vmi, a konzumer termekeknel elhalt a dolog.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#108) arn válasza ddekany (#105) üzenetére


arn
félisten

Az unified dolog fontos lenne… pl metal ainal baromi nagy elony, hogy egy csumpi 10 wattos procin futtatsz nyelvi modelleket. Az a 100gb/s a legalja, a tobbi mar rtx szinten van.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#109) azbest válasza S_x96x_S (#100) üzenetére


azbest
félisten

csak az m3 max egy laptopban tudja ezt, desktopon m3 ultra a dupláját. A threadripper pro pedig egy nagyfogyasztású asztali workstation :)

(#110) hapakj válasza arn (#107) üzenetére


hapakj
aktív tag

hát ezek jó kérdések :D Windows platformon valószínűleg megkerülhetetlen az x86, s mivel az MS-nek még igazán store-ja sincs és kontrollja, hogy univerzális binárisokat szorgalmazzon.

A Windows on ARM, emuláció szerintem egy lehetőség, hogy egy olyan termékkategória is elérhetővé váljon, ami úgy tűnik x86-al elég nyögve nyelősen lefedhető. Vagyis nem tudom. Annyit hallani mindenféle csoda Ryzen SoC-okról, amik valahogy csak portable gaming konzolban kap helyet :D Lehet nincs is szükség ARM-ra, csak egy jól újragondol x86 SoC is elég lenne, csak ugye azt csak az Intel vagy AMD gyárthat.

[ Szerkesztve ]

(#111) Chiller válasza hapakj (#102) üzenetére


Chiller
őstag

Ó te jó ég.
Leírom feketén-fehéren, linkkel (itt egy másik) alátámasztva ,hogy SW-es volt az egy kijelzős korlát (ahogy M1 és M2 esetén is valószínűleg), erre te leírod hogy HW-es.

Oké. :C :C

Ezt vártam, csak hát na. Azért nem ilyen gyorsan, egyből.

Akit érdekel a dolog, és nem csak hisz az appleben, annak amúgy work arounddal 6 (hat) kijelzőt tud, bármelyik M széria... Nem mellesleg akár felnyitott laptop kijelzővel.
(Sose volt applem, én se tudtam, de van aki erre esküszik a cégnél, így ez most nekem is újdonság volt, és még lehet jól jöhet. )

(#112) azbest válasza Chiller (#111) üzenetére


azbest
félisten

Ha jól tudom a displayport MST támogatás hiányzik/hiányzott az apple driverből.
Ezért is volt gond némelyik type-c dokkolóval, ami mst-vel adott több monitor kimenetet.

Gondolom az hw limit, hogy hány adatsávot kezel a gpu. Az pedig sw limit, hogy nem lehetett MST.

Azt hiszem a thuderbolt támogatás sem volt minden tekintetben azonos az inteleshez képest, így abból is jöhetett korlát.

szerk:
jaajjjj abban a videóban displaylink adaptert kötnek a gépre. A displaylink nem a gpu-t használja, hanem usb3-on szoftveresen generál virtuális kijelzőt, amit a donglebe épített chip alakít hdmi-re. Butított, 1 hdmi-s dell notin mi is hasonló donglevel kötünk második monitort a géphez winen.

[ Szerkesztve ]

(#113) IgorKGB válasza hapakj (#110) üzenetére


IgorKGB
csendes tag

nem értem pc-n kinek kellene arm, amikor az intel csúcs processzorokat gyart, a következő a Panther 8 Ghz-es lesz

(#114) azbest válasza IgorKGB (#113) üzenetére


azbest
félisten

az átalgembert, aki netezni, videózni veszi a készülékét valsz hidegenhatja, hogy mi van benne, amíg elég gyors és jól működik. Nem mindenki akar milliós csúcs készüléket venni.

Jó lenne több szereplő a laptop architektúráknál, hátha versenyeznének és lejjebb vernék az elszállt árakat. Bár az is igaz, hogy kisebb teljesítményű gépeket viszonylag olcsón is kapni. De arm alapon akár lehetne jobb is.

[ Szerkesztve ]

(#115) S_x96x_S válasza azbest (#109) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> desktopon m3 ultra a dupláját.

Van már M3 ultra ?

> A threadripper pro pedig egy nagyfogyasztású
> asztali workstation :)

A sajtreszelős mac-pro meg csak 24 core ..
és mindent be-kattintva 5.4 Milla ..
https://www.apple.com/hu/shop/buy-mac/mac-pro/torony

abból már kijön egy
AMD Ryzen Threadripper PRO 7995WX ( 96 core , 192 thread )
+ TR50WS PRO alaplap ..

Mottó: "A verseny jó!"

(#116) hapakj válasza Chiller (#111) üzenetére


hapakj
aktív tag

Oh látom nem értesz hozzá nem baj :B :B :B

(#117) azbest válasza S_x96x_S (#115) üzenetére


azbest
félisten

m2 ultra már van és annak 800GB/s a ram sebessége. Te a ramról magyaráztál zöldséget, szóval én is a ramot hoztam példának. A 7995WX tán 200GB/s "feletti" sebességet tud, ha 8 csatornás akkor talán 333 . De eléggé össze-vissza írnak mindenféle számot, szóval lehet jobb is. Meg zavaros, hogy ez a ddr5 féle 32 bites csatornából 8 -e.

Feladattól függ, hogy mit kell venni, ha pénz a kérdés. Van amiben egyik jobb, van amiben a másik.

[ Szerkesztve ]

(#118) hapakj válasza Chiller (#111) üzenetére


hapakj
aktív tag

Nahjó elmagyarázom. Igen HW-es korlát. Két display-t tud meghajtani.

Az új Macbook Air úgy tud két külső kijelzőt meghajtani, hogy közben a belső kijelzőt lekapcsolja. Ezt így nem támogatták az eddig Macbook Air-es és az M3-as Macbook Pro, erre készül SW fix.

Ami videót linkelté azokban gagyi USB-HDMI átalakítókat használnak. Millió limitációval, pl 1080p max, 30Hz. Tehát nem a SoC hajtja meg a displayt, lényegében ezek egy USB-s 2D videókártyák, s nem összekeverendő az DP over USB vagy HDMI over USB-vel

(#119) hapakj válasza azbest (#112) üzenetére


hapakj
aktív tag

köszi a megerősítést és a pontosabb megfogalmazást :)

(#120) hapakj válasza IgorKGB (#113) üzenetére


hapakj
aktív tag

Itt nem csúcs gépekről van feltétlen szó, hanem a Macbook Air formfactorról. Ebben a termékkategóriában nekem úgy tűnik az x86 nem túl erős

(#121) S_x96x_S válasza hapakj (#118) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Két display-t tud meghajtani.

az igazi gond, hogy csak 8K-t tud .. :O
vagyis 16K-s monitort nem tud kihajtani ..

Mottó: "A verseny jó!"

(#122) arn válasza hapakj (#118) üzenetére


arn
félisten

30 euroert vehetsz usb-hdmi 4k60 meg (talan azota 8k) adaptereket, teljesen jol hasznalhato. Vettem vmi harom monitort 1000+ euros monitort, mire rajottem, hogy a regi uw monitoron adapterrel ugyanugy vagy jobban mukodik. Igaz tavaly mar valtottam oledre, azzal mar semmi ilyesmi gond nincs.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#123) azbest válasza arn (#122) üzenetére


azbest
félisten

kérhetek linket? Mert a displaylink cuccok méregdrága áron szoktak lenni. Az olcsó kínai klónok meg csak win alatt működnek.

Nem lehet, hogy te type-c alternate dp/hdmi módú donglet találtál?

[ Szerkesztve ]

(#124) hapakj válasza arn (#122) üzenetére


hapakj
aktív tag

Köszi akkor már fejlődtek, nekem nincs szükségem rá btw.

S én mindig is maradnék annál, hogy direktbe a GPU-ban kötve a display.

1440p 144Hz-et, meg VRR-t nem hiszem hogy tudnának ezek az adapterek.

Nomeg még a késleltetés egy másik kérdés

(#125) arn válasza azbest (#123) üzenetére


arn
félisten

En ezt hasznaltam, 2022ben vettem, azota biztos van jobb. December ota csak hubkent hasznalom. [link]

hdmi,
4 usb,
100 wattig tolt is, az apple toltojet dugtam ra

gyk ugyanugy mukodik, mint ha erre kepes monitort hasznalnal, egy kabelen keresztul megy minden.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#126) arn válasza hapakj (#124) üzenetére


arn
félisten

Ez nem az a swes dockos megoldas (lenovo es tsi tobb szaz euroert), ahol meg egy kodolt videostreamet se tudsz megnezni, es a proci izzad mellette. A gep es a monitor szamara teljesen transparens, szvsz hasonlot integralnak a monitorokba is, semmi funkcionalitas beli elterest nem vettem eszre a 2017+adapter es a 2023as kijelzom kozott. A mac rendesen detektalta a monitor tamogatott modjait.

Ahogy rakerestem van mar 8k 60hz is, 4kt 120hzen tudja.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#127) arn válasza IgorKGB (#113) üzenetére


arn
félisten

Jah, 400 watton.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#128) azbest válasza arn (#125) üzenetére


azbest
félisten

ez nem displaylink, hanem type c alternate módot használ. Bele számít a gpu monitorszám limitjébe

(#129) ddekany válasza IgorKGB (#113) üzenetére


ddekany
veterán

Qualcomm se fog a babérjain ülni addig. Ill. nem tudjuk ez mikor lesz (meg pláne, hogy hány GHz lesz), mert technológiában nagyot ugranak, és ez néha hosszú szenvedés. Persze amíg az ARM PC-n az csak a Qualcomm, addig sok értelme nincs az ARM-nek. Akkor lesz, ha jön a többi versenyző.

(#130) Malák válasza fattyu (#50) üzenetére


Malák
aktív tag

Azért én ilyet tudok neked mutatni :B
Jók ezek az M1-M2-M3 cuccok, szó se róla.

(#131) NeAndrew válasza Malák (#130) üzenetére


NeAndrew
csendes tag

Linkeljed a kurva jo alternativakat akkor, majd megnezzuk a tesztelok mit mondanak.

(#132) azbest válasza ddekany (#129) üzenetére


azbest
félisten

Amíg zárt bootloaderrel, secureboottal lehet csak indítani az oprendszert és az ms csak vele leszerződött partnerekkel hajlandó indítható win-t csinálni, addig nem lesz konkurencia.

Kellene egy bárhol indítható armos win, amit legálisan bárki licenszelhet, aztán már csak adott gyártó gondja, hogy készítsen drivereket win alá. Most az ms nem enged másnak win indítást szerintem. Így a qualcomm sem töri magát, hogy jobb legyen, mert nincs másik opció, csak ők a gittegyletük miatt. Persze ettől még kellhet plusz együttműködés is, hogy optimálisan tudjon működni egy új archnitektúra, ahogy a cpu szál ütemezőknél is összedolgozik ms az intel/amd párossal.

Sajnos a linux 4% részesedéssel nem hatja meg a gyártókat, hogy kijőjenek armos notival.

[ Szerkesztve ]

(#133) GodGamer5


GodGamer5
addikt

De olcsó. Jól be lettek árazva megint. Ennyiért 2 is veszek...🙂

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#134) fatpingvin


fatpingvin
őstag

szoftveres támogatottság státusz report :)

még eléggé gyerekcipőban jár.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#135) hapakj válasza Malák (#130) üzenetére


hapakj
aktív tag

várjuk :)

(#136) arn válasza azbest (#128) üzenetére


arn
félisten

Epp ez a jo :) a masik limitet nem tudod megkerulni

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#137) azbest válasza arn (#136) üzenetére


azbest
félisten

az oké, hogy az a natív jobb, csak nekem úgy tűnt, te a displaylinkes szálra írtad #122-ben, hogy 4k 60Hz -es donglet találtál :) Aztán látom persze későbbi kommentben írtad, hogy nem arra :)

Egyébként, ahogy előtte írtam, ha az apple video driverbe betennék az MST támogatást, ami eléggé szoftveres limitnek hangzik, akkor tudna több monitort egy type-c kimenetről is hajtani.

Anno pécé notihoz én is keresgéltem dokkolókat, én 2x 4k 60Hz-et egy tb4 portról kiadni tudóra vadásztam [link] van egy pár gyengébb képességű dokkolóm is. És közben néztem, hogy az apple gépeknél még külön érdekes viselkedésük lehet. Macbookra kötött dokkoló teszteket és elemzéseket olvasva derült ki, hogy az MST donglek apple géppel kétszer adják ki ugyanazt a képet, míg windows alatt 2 külön képet tudnak kiadni. [link]. Amit linkeltem ott is in iPadOS and (1) in macOS (or dual mirror).

Azt hiszem inteles gépeknél is volt ilyen szoftveres limit, csak arra még lehetett win-t tenni, és win alatt működött több monitor. Így direktben össze lehetett hasonlítani.

Egyébként még a matroxnak van olyan trükkös eszköze, ami egy dupla széles monitorként mutatja magát és ő vágja szét a képet két külön monitorra, de ezek is elég drágák. Plusz nem is nagyon keresik már, mert pécén ilyen gond nem szokott lenni. Lehet armos macre nincs hozzá segédprogram (Mac os 10.11.6 -ig van a weblapon).

[ Szerkesztve ]

(#138) fatpingvin válasza azbest (#137) üzenetére


fatpingvin
őstag

az első amit linkeltél az nem thunderboltos, sime USB-C alt mode.

a Matrox DualHead2Go cucca valóban érdekes, de valójában koncepcionálisan nem egy bonyolult valami és a display pipeline-be nem szól bele, ez már csak az outputot tekergeti. egy időben azt hittem ez lesz a megfejtés a többmonitoros problémámra, de szembesülnöm kellett vele hogy egyrészt olcsóbb lenne egy ultrawide monitor mint hogy a két kis irodai FHD-t drótozgassam, másrészt meg mint az összes G-series utáni Matrox cuccnak, ennek is botrányosan gyér a szoftveres támogatottsága.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#139) azbest válasza fatpingvin (#138) üzenetére


azbest
félisten

Ja igen, tudom, a tb dokkok egy nagyságrenddel drágábbak. Bocs, hogy félreérthető voltam.

Ja és jó is, hogy írod, mert mintha azt olvastam volna, a tb4 két külön kép streamet kéne tudjon egy csatin (2 SST), az usb4 meg egy streamet ami lehet mst is. Szóval tb4 módban a teljes értékű tb4 megvalósításnak mst nélkül is kéne tudnia két monitort kezelni. És úgy látom létezik is dokk, ami dual displayt ígért anno (inteles) machez is [link] [link]
Winhez meg a 2 stream x 2 MST -vel 4 kimenetet ír egy tb4 kábellel az a dokk.

Elvileg azt hiszem szoftver nélkül is működhet a matrox cucca, ha a dupla/tripla felbontástól nem hisztizik a gpu. Csak szoftver nélkül egyben lesz a három, ami teljes képernyős módnál lehet vicces.

#140 fatpingvin
ja itt most a mac képernyő korlát vonal kapcsán írtam, pécén sokkal rugalmasabb :) Azt hiszem az m1 és talán az újabbak sem támogatják például a thunderbolt egpu-t sem. Persze az is lehet, hogy mert nincs apple gpu külön, más gyártó meg nem tud drivert adni kártyához alá. Szoftver is akad win10 és macos 10.11-ig [link] csak már legacy, nincs újabb támogatás.

[ Szerkesztve ]

(#140) fatpingvin válasza azbest (#139) üzenetére


fatpingvin
őstag

elvileg illene működnie, elvégre amit koncepcionálisan csinál az elég primitív: a monitorok EDID-jéből kiszámol egy újabb felbontást ami a két monitor egymás mellé téve, ezt közli az input felé, majd a bejövő data streamet szétdobálja a két kimenet felé. megfelelően gyors logikával ehhez talán még buffer se kell.

aztán kérdés hogy a matrox windows 2000 only vagy mittudomén milyen setup utilityje nélkül ebből mit hajlandó magától csinálni.

az ára viszont továbbra is igen borsos, civilben szerintem több értelme van egy ultrawide monitornak mint két FHD-val szórakozni. vagy még inkább: belepakolsz egy régi kis quadro vagy irodai gépbe szánt radeon kártyát a gépbe és élvezed a plusz kimeneteket.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#141) ddekany válasza fatpingvin (#138) üzenetére


ddekany
veterán

Ultrawide elvileg jobb lenne mint 2 monitor, mert nincs hardveresen fixálva, hogy hogyan bontod fel. A kellemetlenség, hogy Windows csak valami nagyon alap szinten tud ablakokat kezelni, szóval elég tökölös tud ez lenni. Pl. a nagy monitort nem tudod felbontani valamiféle virtuális monitorokra. Van rá valami Power Toys-ban (vagy mi is a neve most), de munkahelyi gépre jellemzően az van, ami alapból ad az MS, szóval... pech.

(#142) fatpingvin válasza ddekany (#141) üzenetére


fatpingvin
őstag

egy ultrawide drágább mint két FHD. ez egy elég erős dealbreaker :D én is ezzel szembesültem nemrég.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#143) hapakj válasza fatpingvin (#142) üzenetére


hapakj
aktív tag

FullHD úristen. 2db 4K alatt nincs élet :D

[ Szerkesztve ]

(#144) arn válasza ddekany (#141) üzenetére


arn
félisten

Shortcutok vannak minden osban az ablakok szetdobalasara oldalra, kb 8 eve valtottam, sose mennek vissza ket kijelzore az egy szeles helyett.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#145) Synthwave válasza arn (#144) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Valószínűleg azért, mert nincs szükséged legalább egy pivotra. :))

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#146) arn válasza Synthwave (#145) üzenetére


arn
félisten

Nincs, a macbook kijelzojet hasznalom, meg az uwt.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#147) fatpingvin válasza hapakj (#143) üzenetére


fatpingvin
őstag

1366x768 it is. napi használatra tökéletes.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#148) dekoninck válasza d@vee (#15) üzenetére


dekoninck
aktív tag

:U Persze, egy elektronmikroszkóp alatt egy kisollóval kivágsz az egyesített processzor-memória kombóból egy darabot, és egy másik memóriából kivágott darabot beragasztasz a helyére Ferrobonnddal.

(#149) hapakj válasza dekoninck (#148) üzenetére


hapakj
aktív tag

Az igaz hogy nem lehet cserélni vagy masszívan körülményes, de a RAM még attól még külön lapkán van, csak egybe van tokozva. Jókérdés, hogy egy ilyen SIP tokozást bárki meg tud mókolni házilag, valószínűsítem nem.

(#150) arn válasza hapakj (#149) üzenetére


arn
félisten

Eleve honnan szerzel olyan ramokat…

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#151) Sirus86 válasza fattyu (#50) üzenetére


Sirus86
tag
LOGOUT blog

Van egy 16Gb Air M1-em, HP Zbook Sutdio G8 es HP Zbook Fury G10 meg par mas HP elitbook meg random gepek otthon. Egyetlen gep, ami nem volt hangos es nem is nagyon megy ventije, az egy HP mt46 Windows11-ere atrakva. Ott AMD Ryzen 3-PRO 4450U proci van. Nejem hasznalja, eddig egyszer kapcsolt be a ventije, pedig asszony rendesen izzasztja a bongeszoket. Egyebkent meg az Air-t nem tudja megszorngatni felhasznaloi elmenyre. A workstationok meg egy kazan eszkozok, nyaron pl a Studio G8-t nem tudom hasznalni, mert thorthlingol erosen. A macbook meg nem. Mas a felhasznalasi terulet, de az Air M1 egy csuda jo gep, toltom neha sima 5V-os toltorol is, meg powerbankrol kempingezes kozben. Ezt tedd meg egy sima x64 cpu-val ellatott geppel. Utoirat: Nem vagyok MAC manias,de elismerem a folenyet as platformnak es szeretem is.

És mondá az Úr: És legyen immáron a kocka, tetraéder!

(#152) hapakj válasza Sirus86 (#151) üzenetére


hapakj
aktív tag

Awwhhhhh, milyen szép objektív vélemény. Igen azt már én is észrevettem, ha már elismered az Apple platformjának meg ökoszisztémájának előnyeit (aminek persze hátrányai is van bőven) akkor már egy elvakult fan vagy :D

(#153) Sirus86 válasza hapakj (#152) üzenetére


Sirus86
tag
LOGOUT blog

Heti egyszer ha hasznalom az Air-t, Certifikacio miatt kaptam a cegtol. Nem vagyoik manias Apple fan, nem ismerem a lelket, mint a Windowsnak, de user experiencre ketsegtelen nagyon jo. Cserebe meg is szivat sok mindenben, amint tartalomfogyasztasrol kikerulsz es valamit nagyon forgeolni kell. Szerintem Apple, Unix, Windows egyre megy, a felhasznalasi cel a lenyeg.

És mondá az Úr: És legyen immáron a kocka, tetraéder!

(#154) fattyu


fattyu
veterán

na meg is jött átköltöztem.
16/512
nem mondom érzek bármi difit az m2es elődjéhez képest :D
szerintem m2ről egyértelműen nincs miért váltani.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#155) arn válasza fattyu (#154) üzenetére


arn
félisten

Prociban meg a ketgeneracios ugras sem tunik tul nagynak.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#156) hapakj válasza fattyu (#154) üzenetére


hapakj
aktív tag

Próbáld meg a ray tracinget :D

Lényegében M3-ban nagyrészt GPU-ban volt előrelépés és nagyrészt ray tracingben

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.