Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) BEE válasza 0Li (#449) üzenetére


BEE
addikt

Köszi, de ez a kép alig vágott, épp csak kicsit igazítottam a szélein.
A lepke volt olyan kedves, és hagyta hogy belőjem a képkivágást. :))

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#452) BEE válasza hdanesz (#450) üzenetére


BEE
addikt

[link]

Ha kezdő vagy, akkor érdemes a +1D +2D +3D készletet venni,
az előző lepke is azzal készült.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#453) hdanesz válasza BEE (#452) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Nagyon köszönöm a segítséget! :R :)

(#454) BEE


BEE
addikt

Alúról...
[kép]
[link]

...és felűről...
[kép]
[link]

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#455) Allien


Allien
veterán

Megpróbálkozok én is pár képet felrakni.:B Ezek mult hétvégén készültek, napos, de szeles időben, kertben.
Kapaszkodik rendessen:
[link]

Megfázott szegény:
[link]

Még 1 ploska:
[link]

szimatolás:
[link]

séta:
[link]

szörcs:
[link]

még egy szörcs:
[link]

tömeg:
[link]

egy ''mezei'' virágkép:
[link]
:B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#456) Allien


Allien
veterán

Volt egy rovar, tisztára fotó alany. Hagyta magát fotózni:
[link]

pucsított is:
[link]

majd felszálláshoz készülődött:
[link]
:B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#457) 0Li


0Li
aktív tag

Tegnapi:

[kép][link] [kép][link] [kép][link]

(#458) BEE válasza 0Li (#457) üzenetére


BEE
addikt

Hű de ronda a második ! :Y

De azért nagyon jó képek !
Ezek már előtétlencsések ?

BEE :D

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#459) BEE válasza Allien (#456) üzenetére


BEE
addikt

Jó képeket csináltál !
Tetszenek.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#460) 0Li válasza BEE (#458) üzenetére


0Li
aktív tag

Sajna még nem, de nyugodj meg, ha meglesz egyből fogja tudni mindenki!

[kép][link]

[Szerkesztve]

(#461) BEE válasza 0Li (#460) üzenetére


BEE
addikt

Drukkolunk neked !

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#462) 0Li válasza BEE (#461) üzenetére


0Li
aktív tag

(nem tudom mi lesz most a fotózással, mert vettem ma egy kocsit és ugy tünik az is nagyon nagy szerelem) ''imádom a száguldást''

[Szerkesztve]

(#463) biggamer válasza 0Li (#460) üzenetére


biggamer
veterán

:R :)) :R

A száguldozással meg vigyázz, mert aztán ránkhagyhatod a jó kis géped. ;] :DDD

[Szerkesztve]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#464) 0Li válasza biggamer (#463) üzenetére


0Li
aktív tag

köszönöm szépen!

(#465) biggamer


biggamer
veterán

:DD :DD :DD !!! Megnyitottam '' PH-s fotóstalálkozó Esztergomban '' topicját !!! :DD :DD :DD

Elérhető innen : [link]
:)

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#466) 0Li


0Li
aktív tag

Az istennek se akart világosabb lenni ez a ződ izé :DD
[kép][link]

(#467) biggamer válasza 0Li (#466) üzenetére


biggamer
veterán

Nagyon jó lett mit akarsz, még ennél is zőőődebb legyen ? :)

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#468) 0Li válasza biggamer (#467) üzenetére


0Li
aktív tag

Örültem volna neki hogyha kicsit rikítóbb és világosabb! (pedig direkt vakuztam a kis nyomit)! Deh nem panaszkodom!

(#469) BEE válasza biggamer (#463) üzenetére


BEE
addikt

Majd szólunk Hali01-nek, hogy a roncsból előbb a gépet mentse. :))

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#470) BEE válasza 0Li (#468) üzenetére


BEE
addikt

Hát a rikító sárgából nem fog kivilágítani a zöld bogár.
De ne sajnáld, jó ez így is !

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#471) hdanesz


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Nem ide akartam...törölve. :B

[Szerkesztve]

(#472) 0Li válasza BEE (#470) üzenetére


0Li
aktív tag

:R Köszönöm!

(#473) 0Li


0Li
aktív tag

Már késő, elolvastuk! :DDD

(#474) lesaux válasza 0Li (#457) üzenetére


lesaux
veterán

Ilyen állatokat hol lehet találni? Mert én hátramentem a kertbe, de azonkívül hogy megcsípett egy darázs vagy méh, normális rovart nem láttam.

(#475) BEE


BEE
addikt

Ma már nincs energiám válogatni köztük,
úgyhogy felszórom mindet.

[link]
[link]
[link]
*****
[link]
[link]
[link]
*****
[link]
[link]
[link]
*****
[link]
[link]

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#476) BEE válasza lesaux (#474) üzenetére


BEE
addikt

Keress a környéken valami nagyobb elvadult zöldet,
ott biztos lesz sokféle izgő-mozgó jószág.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#477) biggamer válasza BEE (#475) üzenetére


biggamer
veterán

Az utolsó és az utolsó előtti jók lettek, de főleg az utolsó. :C
Az nagyon király, de én előtte leszedtem volna azokat az elszáradt szirmokat.

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#478) hdanesz


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok!
Egy kérdésem lenne:
Makróhoz milyen állványt érdemes venni?
Esetleg konkrét típus?
Köszi a segítséget!

(#479) pitman válasza hdanesz (#478) üzenetére


pitman
őstag

Bármilyen állvány jó lehet, ami elég stabil. Ha földközelben akarsz fényképezni, akkor nem árt, ha a lábai teljesen szétnyithatóak, a középoszlopa kivehető és vízszíntesen, esetleg fordítva is visszatehető. A fentiek erősen függhetnek a használt felszereléstől is.

(#480) hdanesz válasza pitman (#479) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Ahha.:)
Köszi a segítséget.
Kodak Z650-em van, 1/4hüvelykes csatlakozóval.

(#481) j.bravo válasza hdanesz (#480) üzenetére


j.bravo
addikt

Mennyit tudsz rászánni? Illetve mennyire komolyan akarsz állványról makrózni?
Ha nam akarsz alacsonyn, de felülről fotózni, akkor (nem mindig, de) sokszor elég egy babzsák is amire leteheted a gépet és úgy gyúrod a babot, hogy jó irányba tartsa a gépet :) Egy ilyesmi pár száz ft vagy max. 1-2 ezer ért legyártatható, vagy ha megfelelő töltőanyag van (nem muszáj a polisztirol gyöngy, jó lehet valami hagyományos anyag is mint rizs vagy bab), akár otthoh is legyártható anyuka/nagymama/barátnő/te magad által.
(Én őket [link] hívtam fel hogy van-e kis elfekvő polisztirol gyöngyük (ne rohadjon meg mint esetleg a bab), és felajánlották hogy pár százért meg is varrják nekem. Maradék anyagokból megcsinálták, egy ötszázast fizettem talán.)

Whatever.

(#482) pitman válasza hdanesz (#480) üzenetére


pitman
őstag

Az imént említett babzsák nyomvonal is jó lehet, esetleg a beépített vaku elé valamilyen diffúzort kreálni (így, ha egy kicsit stabil a kezed, akkor kézből lehet lövöldözni).

(#483) j.bravo válasza j.bravo (#481) üzenetére


j.bravo
addikt

Egy jó állvány egyébként jó befektetés, csak sajnos ezek nem olcsók, főleg ha ilyen sokoldalúan használható darab mint pitman írta.
Ha rá tudsz szánni 20 és 30k közötti összeget, jó kis állványt lehet már venni, ami a következő gépedhez is jó lesz és évtizedekig szolgálhat téged, de ha nem, vagy nem annyira gondolod komolyan a dolgot, akkor érdemes egy olcsó állvány (ésszel azért) és egy babzsák. Földközelre nagyon jó, és olcsó.
A vakudiffúzor illetve derítő is hasznos tud lenni és egész könnyen barkácsolható, olvass vissza a topikban, volt pár ötlet.

[Szerkesztve]

Whatever.

(#484) hdanesz


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Nahát nahát.Köszönöm a segítséget mindkettőtöknek! :R Az igazság az,hogy nincs túl stabil kezem...és pl. egy 40-50cm magas növényen pihenő rovarhoz is jól jönne az állvány.
A max. összeg 10ezer forint lenne. :B

(#485) j.bravo válasza hdanesz (#484) üzenetére


j.bravo
addikt

Ez esetben lehet hogy vaku (és derítő/diffúzor) lesz a megoldás...
A rovar hajlamos elrepülni mire felállítod az állványt ;) :B
Tíz rugó alatt hama vagy soligor állványt lehet kapni, inkább a soligort érdemes talán (pl. biggamer és hali01 mintha megelégedéssel használna egyet-egyet). Nézd meg ''mennyire van egyben'', ha rászánod magad.

Whatever.

(#486) hdanesz válasza j.bravo (#485) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Azt hiszem ma délután próbálkozni fogok.Ez a derítő/diffúzor dolog micsoda?Valahol mintha láttam volna házilag barkácsolt diffúzort.

(#487) lesaux


lesaux
veterán

Én meg ma öntöttem cukros vizet a virágokra, hogy jöjjenek a darazsak, de nem jött egy se. Nem értem.

(#488) tomta válasza hdanesz (#486) üzenetére


tomta
tag

Én itt láttam a gépedhez való állványt 8500ft-ért.
Hogy mennyire jó vagy sem azt nem tudom.

(#489) hdanesz válasza tomta (#488) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Hmm...merre van az az itt?:)
Típus?
Köszi az infot!

(#490) pitman válasza hdanesz (#486) üzenetére


pitman
őstag

A stabil kezet arra értettem, hogy ha előre-hátra nem nagyon mozog a gép (mert akkor az élesség síkja nem jó helyre fog menni), és vakuval tudsz deríteni, akkor kézből is elég jó eredményt lehet elérni.
A diffúzor valami olyan anyag, ami szépen szórja a fényt (pl pauszpapír, esetleg fénymásolópapír, de ez utóbbi jelentősen levesz a vaku fényéből). Ebből kreálsz valamilyen, lehetőleg elég nagy fényterelőt a vaku elé, nagyjából az objektív frontlencséjének síkjába. Ezzel szép szórt fényt tudsz elérni, ha az objektív mellé jobbra és balra is elég nagy a felülete és a vaku az optikai tengelyen van, akkor viszonylag egyenletes fényt ad oldalról is. (Kvázi egy gyengusz körvakunak felel meg, mely alulról nem világat, oldalról pedig gyengébben, mint felülről).

(#491) Retro11 válasza biggamer (#477) üzenetére


Retro11
senior tag

MIT CSINÁLSZ :Y :Y :Y :Y :Y???Miért adod el ezt a durva cuccost?

(#492) hdanesz válasza pitman (#490) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Ahha tehát a lényeg inkább az előre-hátra elmozdulás kiküszöbölése.Azt hiszem a diffúzor eszkábálásával még várok. :)
De sok mindent kell tudni a fotózáshoz... :Y
Köszi a segítséget!

[Szerkesztve]

(#493) tomta válasza hdanesz (#480) üzenetére


tomta
tag

Bocs ez lemaradt .
[link]

És ha lehetne egy kérdésem:
egy kis gépem van olympus sp320 amihez Panasonic oxyride 2*15V-os AA elemet adtak, használhatok-e ebben a gépben 2*12V 1800Mah-s elemeket

[Szerkesztve]

(#494) pitman válasza hdanesz (#492) üzenetére


pitman
őstag

Nem, minden elmozdulás kiküszöbölése a cél, csak ha vakuval tudsz megfelelő fényt adni a témára, akkor az oldalirányú kézremegést ezzel gyakorlatilag kompenzálod, de ha előre, vagy hátra elmozog a gép (a kis mélységélesség miatt) nem biztos, hogy ott lesz éles, ahol szeretnéd. Ezen a vaku fénye nem tud segíteni, ide kellene az állvány, vagy az egyéb alátámasztás.
A diffúzor készítése nem nagy ügy: kell egy A/4-es pausz, nagyjából a közepébe vágysz egy lyukat az objektívnek (fekvő lap, a lyuk vízszintesen középen, de függőlegesen lap aljának közelében legyen), esetleg keményebb kartonból csinálsz egy keretet neki, hogy ne hajoljon. Ráhúzod az objektívre és hadd szóljon...
Ezt aztán az igényeknek és a gép adottságainak megfelelően lehet fejlesztgetni, korrigálni. Ha a frontlencse közelében van, akkor még az objektív által árnyékolt részeket is be tudja világítani, akár a kompakt gépek 1-2 centis szupermakró módja is használhatóvá válik rossz fényviszonyok között...

(#495) biggamer válasza hdanesz (#478) üzenetére


biggamer
veterán

[link] :)

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#496) Smogus válasza biggamer (#467) üzenetére


Smogus
őstag

bocsi mellé nyomtam


[Szerkesztve]

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#497) hdanesz


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Köszönöm még egyszer mindenkinek a segítséget!:)
Remélem javulni fog a képeim minősége.
Íme egy mai kép,kicsit sötét...de még nincs megfelelő programom amivel világosítani tudnék rajta.:(
[kép][link]

(#498) biggamer válasza hdanesz (#497) üzenetére


biggamer
veterán

Jó lesz ez, csak az élességet kellett volna beállítani a fejére,vagy valamilyére.
Talán a szárnyára állt rá, vagy nem is tudom, hogy hová. :F

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#499) biggamer


biggamer
veterán

Néhány egyszerű és nem túl drága makro eszköz.


[kép] [link] Canon EOS fordítógyűrű a vázba helyezve. A külső szűrőmenet 58 mm. Mellette egy Tessar 2,8/50 mm-es objektív, melynek 49 mm-es szűrőmenete van. Rátekerve három szűrőmenet adapter.

[kép] [link] A Tessar az objektívre erősítve.

[kép] [link] Ezzel a kombinációval készült kép.

[kép] [link] EOS bajonettes, manuális közgyűrűsor 5 darabból. Az első-hátsó egység bajonettes, a közbülső három menetes.

[kép] [link] A legrövidebb kihuzatot a két bajonettes egység összetekerésével kapjuk.

[kép] [link] A teljes közgyűrűsor a gépen. Első végére a fordítógyűrű és arra az objektív van felerősítve.

[kép] [link] Ezzel a megoldással ezt a nagyítást érhetjük el.

[kép] [link] Ugyancsak a teljes közgyűrűsorral és fordított állású Tessarral készült kép. A pénzérme kissé ferdén volt elhelyezve. Ezáltal jól látható a viszonylag kicsi mélységélesség.
A képeken nincs vágás, 100% valamennyi.

Forrás : garfieldka

[Szerkesztve]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#500) hdanesz válasza biggamer (#498) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Lehet nem kellene erre fognom,de eléggé fújt a szél...ez a bigyóka meg egy vékonyka ágacskán ült és himbálódzott.:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.