Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) ROBOTER válasza biggamer (#200) üzenetére


ROBOTER
addikt

Nézőpont (és rendezés) kérdése :)

186-os hozzászólás

(#202) biggamer válasza ROBOTER (#201) üzenetére


biggamer
veterán

Aha, már láttam az oldaladon. ;]
Na jó legyél, holnap, azaz ma találkozunk.
Jóccakát.

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#203) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Ez meg a macskám orra.:)

[link]

(#204) biggamer válasza ROBOTER (#203) üzenetére


biggamer
veterán

Fúúúúú. :Y
Mondhatnád neki, hogy néha szőrtelenítse.

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#205) j.bravo válasza ROBOTER (#201) üzenetére


j.bravo
addikt

Hol a folytatás? Már kezdett érdekes lenni :)

Whatever.

(#206) Frenky89


Frenky89
őstag

Makrozik valaki Olympus C725-tel?

(#207) biggamer


biggamer
veterán

Lássuk a ... pókot : [link]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#208) biggamer


biggamer
veterán

Kár lenne kihagyni : [link] Igényes honlap, gyönyörű fotókkal. :Y

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#209) Jazz


Jazz
veterán

Az igazi makró fotó, telemakróval. Nem az ilyen 5cm, 0cm-ről, az semmi. (már mint azoknak akik nagyon akarnak közelíteni, csak nem tudják hogyan...)

Raynox DCR-250-es előtétlencse (10ezer FT), és 12x-esen zoomolsz 10cm-ről. Makróüzemmódban nem kell lenni, így FZ5-ömmel is simán használhatok F8, vagy olyan záridőt amilyet csak akarok (mert ugye makró üzemmódban nem engedi).
Ekkor 12x9mm-es tartományt fényképezel le 5MP-el! (minden gépnél más ez az érték, honlapon rajta van)

Hogy mit tud egy ilyen DCR-250? Pl:
[link]
és ez még messze nem a teljes ráközelítés, akkor csak a feje fér bele
vagy:
[link]
[link]
ezek mind DCR-250-el készültek

Ezt csak azért írtam, hogy hátha valakinek ezzel meghoztam a kedvét. Vagy esetleg olyan gépe van, ahol makroban nem lehet állítani blendét (mint FZ5, FZ20...), az se keseredjen el, mert úgy sincs szükség makróüzemmódra, így a panás marketing menedzserek a hajukra kenhetik.:D
(és ez még sokkal jobb is, hiszen többek között pl. választhatsz fél automata üzemmódot, záridő prioritással, F8-ra belövöd (ugye a minél nagyobb mélységélesség miatt) többit meg a gépre bízod, hogy milyen záridő lesz a optimális)

free your mind

(#210) j.bravo válasza biggamer (#208) üzenetére


j.bravo
addikt

[link]
remélem műkszik így a link... a fenti fotüs oldaláról való.
Nekem nagyon tetszik, de valamiért azt súgja a kisördög, hogy ha én linkeltem volna ezt a digifotóim totyikba, akkor le lettem volna tolva hogy alig éles meg hogy semmi különös :D

Whatever.

(#211) biggamer válasza j.bravo (#210) üzenetére


biggamer
veterán

Ezt a HSZ-t nem értem. :F

Ez az oldal jön be a linkednél : http://www.100webspace.com/

[Szerkesztve]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#212) biggamer válasza Jazz (#209) üzenetére


biggamer
veterán

Máskor tegyél fel teljes megközelítést is, hagy lássuk, mit tud a ketyere. :Y

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#213) j.bravo válasza biggamer (#211) üzenetére


j.bravo
addikt

Volt egy hasonló képem, ami ugyanígy ilyen vagy erősen hasonló virág belseje volt, a szirmokból is volt néhol vágva, mint itt. Nem volt ilyen színes, de ezen ugye kis szaturáció feltolással, vagy a rawshooterben a ''brillance'' csúszkával 20mp alatt segíthetünk, ugye.
Na és a lényeg, hogy egyvalakinek talán tetszett, de olyan visszhangok voltak hogy 'nem elég látványos makrónak', meg hogy 'túl kicsi a mélységélesség és alig van éles rész a képen' :D
Arra akartam csak utalni, hogy könnyen befolyásolhat minket egy-egy kép megítésében az, hogy a készítőjétől azelőtt milyen képeket láttunk, avagy mennyire tiszteljük.

szerk.:
Ja hogy azért nem érted mert más jön be, nem a kép?
A fenti fotós oldalán ([link]) a virágos képek között alulról a második sorban a középső képet akartam linkelni.


[Szerkesztve]

Whatever.

(#214) biggamer válasza j.bravo (#213) üzenetére


biggamer
veterán

Aha értem, hogy mit akartál kihozni ebből.
De töredelmesen bevallom, hogy még nem néztem át az összes képét, csak a bogarasakat. :B :)

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#215) kboty válasza biggamer (#197) üzenetére


kboty
tag

Sziasztok, nem haragudtam meg sõt, még katt 1et [link] , ez most 1 kicsivel kisebb mint a fentebbi....
Bee , a fotok simán készültek super-makroba , S2-essel...

Jo hogy kitaláltátok ezt a topikot, üdv Csikból..

(#216) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Na, pókozzunk akkor komolyan:

[kép]
[link]

(#217) BEE


BEE
addikt

Tákoltam egy újabb vakuelőtétet, pár kép ami
már ezzel készült.
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]


BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#218) ROBOTER válasza BEE (#217) üzenetére


ROBOTER
addikt

2,3,5 nagyon jó! A második tetszik nagyon, szép munka. Otthon vannak ezek a virágok?

(#219) BEE válasza ROBOTER (#218) üzenetére


BEE
addikt

Kinn vannak a kertben.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#220) j.bravo válasza ROBOTER (#218) üzenetére


j.bravo
addikt

Nekem inkább a 4,5,6 :) na meg az a robotpók. Nem gyenge.

Whatever.

(#221) BEE


BEE
addikt

Mostani tákolmányom.
Tulajdonképpen csak a vakus módszer tesztelésére
jött létre.

[kép]
[link]

[kép]
[link]

[kép]
[link]

Anyaga belül is fehér kartondoboz, elején pausz jellegű papírral.

BEE :)

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#222) BEE válasza ROBOTER (#216) üzenetére


BEE
addikt

Tetszik hogy olyan komoly képet vág.
A képminőség nagyon jó.

Ha megkérdezhetem, te hogyan állítod be az expót ?
Milyen mértékben vakuzol a napfényhez képest ?

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#223) BEE válasza kboty (#215) üzenetére


BEE
addikt

Na ez a kép már lényegesen jobb !
Kicsit elől van a fókusz, de még belefért az élességbe a méh.

Azért kérdeztem hogy mivel csináltad, mert nagyon nagy
színhiba van azon a képen, ilyet az olcsó előtétlencsék szoktak okozni.
Ha a géppel lőtted, akkor azt teheted ellene,
hogy a képmezőnek csak a középső részét töltöd ki a témával,
mert ott kisebb a színhiba.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#224) ROBOTER válasza BEE (#222) üzenetére


ROBOTER
addikt

Nálam a vaku totálisan TTL üzemben megy, tehát a környezeti fényektől függetlenül elég pontos az expó. A természetes fény és a vaku fény arányát alapvetően az érzékenység, és a rekesz befolyásolja. Ha muszály extrém szűk rekeszt (F20) használni, akkor a háttér gyakorlatilag fekete lenne, ami nem néz ki túl jól. Ilyenkor megemelem az érzékenységet ISO400-ra. Ha közel van a háttér a témához, akkor az is kap fényt, így elég az ISO200-ISO100, főleg ha csak F10-F14 között járok.
Amit igazán figyelmbe veszek, hogy milyen a felület jellege. Egy csilligó kitinpáncéllal rendelkező bogárnál jó eséllyel lesz túlexponálás, ezért ott aláexponálok 0,7-1EV-t.
Ha a fejeket nem befelé, hanem előre irányítom, akkor a fény nagy része elmegy a téma mellett. Ilyenkor feléexponálok, így világos lesz a háttér és a témára is jut elég.
Amit leggyakrabban mérlegelni kell, az a nálam jellemző esti időszak. Ugyanis ilyenkor oldalról érkezik a fény ha süt a nap. Ha a téma egyik oldala a nap felé néz, akkor az egyik oldalt a vaku szétégetné, a másik meg sötét lenne. Ilyenkor jön jól az, hogy a két fej aránya állítható. Ha pl. az ''A'' fej van a sötét oldalon, a ''B'' fej a napos oldalon, akkor az A : B arányt beállítom 4:1-re.

[Szerkesztve]

(#225) ROBOTER válasza kboty (#215) üzenetére


ROBOTER
addikt

Ha sikerülne még közelebb menned, még durvább lenne ez a virágporos hatás. Tényleg jó.

(#226) BEE válasza ROBOTER (#224) üzenetére


BEE
addikt

A beépített vakum nekem is kvázi TTL,
mert az biztos hogy az obin belül méri,
csak a vezérlés mikéntjére nem jöttem még rá.
De eddig nem is próbálkoztam vakus makróval,
külső vakunak meg csak automata lehet, ami itt használhatatlan.

Valahogyan még nem találtam el a jó arányt,
még kűzdök a manuális beállításokkal, fényméréssel.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#227) kboty válasza ROBOTER (#225) üzenetére


kboty
tag

Szia, nehéz volt igy is lekapni ugy mászkált össze-vissza... :) igy is maxi felbontás , mondjuk ugy 5cm voltam a virágtol ha jol emléxem :U ..de nekem igy is jo...

(#228) BEE válasza biggamer (#172) üzenetére


BEE
addikt

A gép az enyém, egy FZ30-as.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#229) biggamer válasza ROBOTER (#216) üzenetére


biggamer
veterán

:R :C :R

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#230) biggamer válasza BEE (#217) üzenetére


biggamer
veterán

Lassan kezdek rád irigykedni. :O :D :C :C :C

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#231) csapobea válasza biggamer (#26) üzenetére


csapobea
csendes tag

Köszi szépen, sikerült.

(#232) biggamer válasza csapobea (#231) üzenetére


biggamer
veterán

Nincs mit.
Aztán hogy sikerűlt ? :F

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#233) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Virág: [link]
S7000+fordított 135mm-es Carl Zeiss teleobjektív, régi SunPak vakura rágumizva cső alakban egy A4-es fehér karton (derítésnek). Sufni tuning. :D

Cselőpók: [link]
Szintén a fenti felszereléssel, de vakus derítés nélkül, amire pedig nagy szükség lett volna, mert elég sötét lett a kép. :(

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#234) biggamer válasza bLaCkDoGoNe (#233) üzenetére


biggamer
veterán

Jó lett a virágos képed. :C
Kicincáltad az odújából a pókincát fűszál segítségével ? :D

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#235) biggamer


biggamer
veterán

[link] , [link] , [link] Nikon gyűrűk. adapterek.

[link] , [link] , [link] Makró képtár ( jó sok kép )

[link] STEREOSCOPIC MICROSCOPE :)


[Szerkesztve]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#236) bLaCkDoGoNe válasza biggamer (#234) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Nem én voltam... :D

Lefényképeztem úgy is, hogy magától kukucskált ki, csak az még sötétebb lett.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#237) biggamer válasza bLaCkDoGoNe (#236) üzenetére


biggamer
veterán

:DDD ;)

Nekem is van egy cselópókos képem a honlapomon, láttad már ?

[Szerkesztve]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#238) bLaCkDoGoNe válasza biggamer (#237) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Igen, és tetszett. Ami viszont nagyon-nagyon tetszett, az a zöld szöcske a vörös liliom-szerű virágon.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#239) lajo


lajo
senior tag

ROBOTER fotói mellett ez nem tudom mennyire számít makronak, de azért benyomom:
[link]
[link]- mintha kicsit sok lenne a ps de mégse olyan rossz....nem tudomm.... :F

[Szerkesztve]

(#240) biggamer válasza bLaCkDoGoNe (#238) üzenetére


biggamer
veterán

Köszi, már más is mondta.
Amúgy az tűzliliom.
Viszont volt, aki azt kérdezte, hogy '' műanyag szöcskét ragasztottál oda ? ''. :O

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#241) Neoka válasza biggamer (#240) üzenetére


Neoka
aktív tag

Miért az nem műanyag? :)) :)) :))

Bocsi ez túl magas labda volt. :)

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#242) biggamer válasza Neoka (#241) üzenetére


biggamer
veterán

Szerintem is. :(((
:)

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#243) biggamer


biggamer
veterán

[kép][link] Nikon d200 + SU800 + SBR200

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#244) Smogus válasza biggamer (#243) üzenetére


Smogus
őstag

Ilyett kellene venned nem 30D-t ;]
Na csak gonoszkodom, én mondjuk filmesen nyomom de ha megint ott álnék hogy milyet akkor szerintem a nikon mellett döntenék, csak drágább sokkal, annó ez a Canonom volt 40ezer, a hasonló nikon meg 80 :D
szóval ez lett belőle :)

[Szerkesztve]

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#245) biggamer válasza Smogus (#244) üzenetére


biggamer
veterán

Előbb olvastam egy HSZ-edet a vakudról, talán a vaku topicban.

Na, elsejétől szabin vagyok, úgyhogy usgyi Pest, venni cumót. :DD :)) :DD

Ja nem, hanem itt : [link]

[Szerkesztve]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#246) Smogus válasza biggamer (#245) üzenetére


Smogus
őstag

Kellen egy olyan topic amiben lehet beszélgetni így estefelé is meg akármikor, olyan lenne mint egy off topic :D
Na mindegy csak egy kósza ötlet volt ;];];]
De úgyis leszólnák, hogy van már itt elég totyik :D

És akkor végülis mit veszel???

[Szerkesztve]

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#247) biggamer válasza Smogus (#246) üzenetére


biggamer
veterán

Canon 30d-t meg hozzá egy ilyet : [link]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#248) Smogus válasza biggamer (#247) üzenetére


Smogus
őstag

Látom már rögtön gondoltál a makrózásra is :D
elég jó képe van az obinak ezekből a tesztképekből szeritnem, erősebb mint a kit jóval :D
bár annyira kijöttem ebből az obitesztelgetásből :)
Hát jólvan akkor sok sikert a vásárláshoz, hiányoznak a képeid :)) (ha szabad ilyet bókolnom:DD)

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#249) biggamer válasza Smogus (#248) üzenetére


biggamer
veterán

:B
Köszi, én is remélem, nem fogok ki valami rossz darabot.
Nagyon hiányzik már a fotózás.
Azért adtam el a gépemet, mert még '' jó árban '' ki akartam szállni belőle.

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#250) Smogus válasza biggamer (#249) üzenetére


Smogus
őstag

Hát ja ja ez a veszte ezeknek a digit gépeknek, időben el kell adni, vagy inkább papírnehezéknek használni, mert ammenyi pénzt adnának érte idővel, azért nem érdemes odadni

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.