Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) biggamer


biggamer
veterán

Sziasztok.

Az utóbbi napokban több kérdés merűlt fel a digitális géppel való makró fotózással kapcsolatban, ezért indítottam ezt a topicot, hogy egy helyen legyenek ezen témához való hozzászólások.
Jöhetnek ide linkek, kérdések, válaszok, tanácsok, tippek és minden, ami ezzel a témával foglalkozik.

biggamer

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#2) biggamer


biggamer
veterán

Kezdésnek ennyi linket találtam, lesz még több is.
Remélem. :)

[link] A makrófotózásról.
[link] Macrophotography

[link] Makró felvételek
[link]
[link]
[link]

[link] Makro Twin Lite MT-24EX


Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#3) biggamer


biggamer
veterán

További linkek : [link] , [link]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#4) polika


polika
senior tag

Egy sima pingponglabda a rendszer vakura rakva kurvajól működik diffúzorként szépen szórja a fényeket + ha még fehérlapot is raksz a jószág mögé akkor lehet szép szines részletes makrókat csinálni (ezeket egy pana fz20 + DCR150 + pingponglabda és fehérlapos derítéssel csináltam: [link], [link] 1:1-es képméret csak vágva lett semmi szín, curves, egyéb buherálás nem volt rajta)

(#5) biggamer válasza polika (#4) üzenetére


biggamer
veterán

Királyok a hőscincér képeid, grat.
És köszi a HSZ-edet, várom a folytatást.
Persze rajtad kívűl a többiektől is, ne fogjátok vissza magatokat. :)

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#6) Smogus válasza biggamer (#5) üzenetére


Smogus
őstag

Jó lesz ez a topik is
kicsit levesszük a terhet a digitális fényképeim topikról
Mostanában kedvet kaptam a makrózáshoz én is, felszerelés az álványon kívül megvan de majd azt is be kell szereznem, csak a zsöcit kellene összegyűjteni :D

Sokszor láttam már fotosoknál ilyen makró állványfejet, ilyet lehet valahol nálunk megfizethető áron kapni???

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#7) Moddingfan válasza biggamer (#1) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Áááá, itt az én helyem :DD Nagyon jó ötlet volt :R

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#8) Moddingfan válasza Smogus (#6) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Nekem van állványom, mégsem tudok még igazi jó makrókak csinálni :D De most kaptam sok hasznos infót, szóval előbb-utóbb csak összejön valami igazán ütős kis kép :D

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#9) biggamer


biggamer
veterán

Örülök, hogy van akinek tetszik, hogy lesz ilyen topic. :)) :DD :C :Y

[link] Egy honlap a Makrófotózásról.
[link] Molnárkák fényképezése. :)
[link] Közelfényképezés kezdőknek.

Szerintem, ha tesztek fel linkeket, akkor az [/L] jel után két space-t üssetek, és után a írjátok be a témát, hogy mihez kapcsolódik.
Így később nem kell majd mindent átnyálazni, ha keresünk valamit. :)
Én is így csinálom.

[Szerkesztve]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#10) biggamer válasza Moddingfan (#8) üzenetére


biggamer
veterán

Mindenki így kezdte, annyi az egész, hogy gyakorolni kell. ;)

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#11) Smogus válasza biggamer (#9) üzenetére


Smogus
őstag

Ilyen filmes dobozból készült diffuzorom nekem is volt és még van is, csak mostanában nem használom mert ha vaku kell akkor felteszem a nagyot
Ja ez a diffuzor nagyon jól használható portréknál is , szerintem hasznos, tényleg elég jól szorja a fényt és egyáltalán nem nevezhető pénzigényesnek :D

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#12) Smogus válasza Moddingfan (#8) üzenetére


Smogus
őstag

most nem síma álványról beszélek, ja és nem is az állvány a lényeg hanem a fej amin tudod mozganatni a gépet tekerőkkel miniméter pontosan, én ha felteszem a cucokat a gépe akkor iszonyatosan kicsi mélységélességet tudok elérni, és ezt a fokuszgyűrű tekerésével már nem lehet irányítani ezért kellene egy állványfej amin a gépet tudom mozgatni

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#13) csiga997 válasza Smogus (#12) üzenetére


csiga997
őstag

Ilyenre gondolsz? [link] [link]


miniméter: LOL! :D

(#14) biggamer


biggamer
veterán

[link] Közelfényképezés I. ( FOTÓ ART )
[link] Közelfényképezés II. ( FOTÓ ART )
[link] Közelfényképezés III. ( FOTÓ ART )
[link] Közelképek készítése
[link] Makrólámpa készítés házilag. :)
[link] Repülő rovarok fotózása. :D

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#15) Smogus válasza csiga997 (#13) üzenetére


Smogus
őstag

Ja ja erre gondoltam :D
[kép]
15K-ért a hülyének is megéri :D

ja és miniméter tényleg LOL :D:D:D észre se vettem csak ahogy mondtad :)

[Szerkesztve]

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#16) Smogus válasza biggamer (#14) üzenetére


Smogus
őstag

Te hallod ez az ember aki a repülő rovarokat fotózza az nem normális az biztos :D
Hihetetlen miket csinált, mondjuk tipikusan a gép megcsinálja helyette a képet ő nem komponál semmit szerintem

Ja az a házi körvilágítás makrókhoz az nem is rossz ötlet, mondjuk csak digit gépekre jó, mert szerintem a wb-t azt hazavágja rendesen egy kitudja milyen színhőmérségletű led :D
De jók a linkek, majd jövök nemsokára képekkel is :) talán

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#17) biggamer válasza Smogus (#16) üzenetére


biggamer
veterán

Látszik is az ipsén. :D

Itt a ketyeréje ( az egyik fele ) :[kép].[link]

Azért van 1-2 jobban sikerűlt képe : [kép][link]

[link] Képtár
[link]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#18) Moddingfan válasza biggamer (#17) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Na neeeeee, hát milyen kütyü ez? :Y Döbbenet, mik vannak.

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#19) Retro11 válasza biggamer (#17) üzenetére


Retro11
senior tag

Azta b***** meg...Huu de durva:DDD!!!Juj ez már horror!Amugy grat a topikhoz menni fog ez csak lécci ne vitatkozzatok már olyan rossz azt nézni...Amugy makrok csináltam ma is be is linkeltem a Digit fényképeim totyikba:D!!!

Amugy Fuji S9500 höz milyen makro előtétett lehet?Vagy mit lehet kezdeni egyáltalán ezzel a gépessel hogy mégdurvábban tudjak makrózni?

Üdv: Retro11 :R

(#20) biggamer válasza Moddingfan (#18) üzenetére


biggamer
veterán

Ezt kell elkészíteni vizsgamunkának, hogy elkezdhesd a makrózást. ;) :DDD

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#21) biggamer válasza Retro11 (#19) üzenetére


biggamer
veterán

Én már lezártam azt a dolgot.

A Te ketyerédre ezek mennek rá : [link] :)
Az alsó 4 a makró !

Ja, ha a gépek alatti szövegre klikkelsz, megnézheted a teszt képeket.
Jobb alsó sarokban, a kis állvány alatt vannak videók is.
Remélem tudtam segíteni valamennyit.

[Szerkesztve]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#22) polika válasza biggamer (#17) üzenetére


polika
senior tag

A röhely az hogy majdhogynem az összes képe egy nagy kalap szar.

Lekapta őket legtöbbet felülről és ennyi, 0 kompozíció, semmi szépség, vagy izlés.

(#23) biggamer válasza polika (#22) üzenetére


biggamer
veterán

Amelyik képet ide fekraktam ( kicsibe is ), az szerintem jó lett.
A többibe az tetszik, hogy nem láttam még lepkét röptébe, így képen.

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#24) csapobea


csapobea
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném letölteni a Canon PowerShot A40 típusú fényképezőgépemhez a telepítő cd. Nem tudjátok véletlenül merre találom?
A régi gépem ''dinoszaurusz kora beli'' volt lecseréltem, a telepítő cd pedig költözéskor eltünt.
Előre is köszi!
Bea

(#25) vepe


vepe
senior tag

szerintetek melyik az a legolcsóbb gép, ami még türhető makroképeket készít?
pl procik,stb közeli fotozására kellene...

(#26) biggamer válasza csapobea (#24) üzenetére


biggamer
veterán

Nem ide való a HSZ-ed, de megpróbálok segíteni.
Ez a srác kereste, próbáld meg elérni emilen, hátha átbírja kűldeni : [link]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#27) biggamer válasza Retro11 (#19) üzenetére


biggamer
veterán

Itt vannak a Raynox-ok : [link]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#28) biggamer válasza csapobea (#24) üzenetére


biggamer
veterán

Jaaj, bocs.
Ő magyarnyelvűt keresett. :B
Egyébként az XP alapból felismeri a hozzá csatlakoztatott készülékeket.

Innen le lehet tőlteni, ha minden igaz, csak regisztrálni kell ! [link]


[Szerkesztve]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#29) Retro11 válasza biggamer (#27) üzenetére


Retro11
senior tag

Köszi szépen hát kezdhetem a gyűjtögetést:DDD!!!Azért még utána járok ennek a Raynox-nak nem akarok pórul járni:DDD!!!

Köszi még1x!

Üdv: Retro11 :R

(#30) BEE


BEE
addikt

Hogy valamit én is hozzátegyek a témához...

Ezek azt hiszem még nem voltak
[link]
[link]
[link]
[link]

Ezt csak azért hogy lássátok, egyszerű cuccal is
lehet ilyet
[link]

Ezt pedig nagyon sajnálom hogy életlen lett
[link]


BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#31) biggamer válasza BEE (#30) üzenetére


biggamer
veterán

Köszi szépen , hogy képeiddel emelted a topic színvonalát. :R

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#32) Neoka


Neoka
aktív tag

Sziasztok!

Jó lesz ez a topik!

már be is raktam a kedvencek közé. :)

Remélem megtanulok makrózni, két napja próbálkozom, de eddig még nem jöttek össze a jó képek.

[Szerkesztve]

(#33) biggamer válasza Neoka (#32) üzenetére


biggamer
veterán

Helóka.

Nyugi, mindenki megtanul.
Csak idő és sok gyakorlás kell hozzá.
Az a fő, hogy ne keseredj el, ha elsőre nem leszel pofi fotógráfus.
Mindenki így kezdte. ;)
Úgyhogy hajrá.

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#34) Moddingfan válasza biggamer (#20) üzenetére


Moddingfan
senior tag

:Y Akkor én kiszáltam :DDD

Ugyanitt makró lencsék eladók :DDD

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#35) Moddingfan válasza BEE (#30) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Na, ilyen életleneket már én is tudok készíteni :D Éles meg majd lesz GIMP-el :DDD, de jó lenne GIMP nélkül is :U Amúgy az előtte lévő kép nagyon profi, csak nem Te csináltad?

[Szerkesztve]

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#36) biggamer


biggamer
veterán

Nikon makró vakuk.

[kép] [link] Nikon R1C1 makró vaku szett

[kép] [link] Nikon R1 makró vaku szett

[kép] [link] Nikon SB-R200 i-TTL makró vaku

[kép] [link] Nikon SB-29s makró vaku

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#37) Dtomi válasza Moddingfan (#35) üzenetére


Dtomi
őstag

Fotós vagy vagy grafikus??? ha fotós szeretnél, akkor ne hagyd a GIMP-re vagy a PS a javát!!!

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#38) Moddingfan válasza Dtomi (#37) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Csak vicc volt a GIMP, nehogy komolyan vegyétek :DDD Én term fotós szeretnék lenni, egyszer talán az is leszek, jó lenne :)

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#39) Moddingfan válasza biggamer (#36) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Milyen kétpálcikás cuccok ezek? :DDD

[Szerkesztve]

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#40) biggamer válasza Moddingfan (#39) üzenetére


biggamer
veterán

Azért a malac perselyedet feltőrhetnéd, ha megszeretnéd venni. :DDD

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#41) biggamer


biggamer
veterán

Befutott az Index topicban az oldalunk.
Innen tettek fel képeket, meg linket. :)
A repülő rovaros ketyerét.

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#42) flugi


flugi
tag

[link]

Nikon D70 + kitobi + carena ősvaku full erőn.

kitobi 18mm állásban, fordítva kézzel a vázhoz fogva, mutatóújjat a rekeszbütyök saccra középen (kb f/10-15)

(sajnos a rendszervaku ilyen konfigban egyszerűen nem jó, mert az obi beárnyékol. Az ember majd agyonnyomja az atkát egy ilyen képért :DDD )

(mod: link kép helyett, túl nagy)

[Szerkesztve]

(#43) biggamer válasza flugi (#42) üzenetére


biggamer
veterán

[kép][link]

Engedelmeddel kicsit javítottam a képen ( remélem ).

Jó lett a képed, ilyen kis állatkát még nem is láttam itt '' amatőr '' fotóstól.
Grat.
És a felszerelésedért is dicséret.
Valami átalakítóval nem tudod fixen rögzíteni az obit ?

Ja, és máskor próbálj arra is figyelni, hogy ne lógjon ki alkatrésze a portréalanynak a képből. ;)
Persze könnyű innen távolból okoskodni.



[Szerkesztve]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#44) flugi válasza biggamer (#43) üzenetére


flugi
tag

tudod milyen gyorsak ezek a kis genyók?? :DDD

másodpercenként akár egy centit is elmegy! A képbe belefér nagyjából 2mm..


fordítógyűrűt már rendeltem, még nincs. Addig rajtavan az obin egy uvszűrő, hogy ne a frontlencsét karcoljam széjjel. Szvsz tetszőleges DSLR géppel lehet ilyet játszani, a legtöbb obi végtelenre fókuszálva éles képet ad megfordítva. A D70 kitobi meg ezen felül a zoomtartomány teljes egészén éles képet ad fordítva...

(#45) Moddingfan válasza biggamer (#40) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Ha eladom az autóm vehetek belőle egy jó kis gépet ilyen kütyükkel :Y . A hülyének is megéri, max. ezentúl gyalog megyek :DDD

Hogy ON is legyek: ma remélem lesz egy kis időm fotózni pár makrót, ha sikerül összehoznom valamit azonnal rakom is fel a PH-ra, fájlinfó marad (elvileg beállítottam a a progit, hogy ne törölje mentéskor), hogy a hozzáértők tudják korrigálni az esetleges beállításokból eredő hibáimat :U

flugi: ''tudod milyen gyorsak ezek a kis genyók?'' - hajlakk ;] Viccet félre téve nekem is sokszor homályos a kép, iszonyat gyorsak ezek a kis vadállatok.

[Szerkesztve]

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#46) Retro11 válasza Moddingfan (#45) üzenetére


Retro11
senior tag

Moddingfan & Biggamer állatok vagytok:DDD : Hajlak a másik meg hűtő:DDD :DDD!!!
Amugy mennyi lenne az a TTl-es ketyere Biggamer bácsi?

Üdv: Retro11:R

[Szerkesztve]

(#47) Dtomi válasza flugi (#44) üzenetére


Dtomi
őstag

Én is arra várok hogy faterom megvegye az s5600-at mert a kis kompaktokkal jobban lehet makrózni. nekem van egy helios 44 es obim az fordítva hihetetlen hogy miket művel! ha meglesz a gép egyből nekiállok makrózni, de én is csak odafogom mert egyszerően nem kapok ilyen gyűrűt esztergéltatnom kéne ahhoz meg luta vok.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#48) csiga997 válasza Retro11 (#46) üzenetére


csiga997
őstag

Erre gondolsz? [link]
186k, csak alig drágább, mint egy SB-800 (és az mt-24-nél is olcsóbb.. ;))

(#49) csiga997 válasza Moddingfan (#39) üzenetére


csiga997
őstag

Mert kétpálcikás, biztos... :D
[link]

(#50) Retro11 válasza csiga997 (#48) üzenetére


Retro11
senior tag

Hu azigen nem sovány az ára ennek sem:DDD!!!Na akkor ez is kicsukva:D!!
Azért köszi!

Üdv: Retro11:R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.