Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A Linux Mint bemutatása

A Linux Mint egy modern számítógépes operációs rendszer, ami a legtöbb x86 és x64 architektúrájú rendszeren képes futni és betölteni ugyanazt a szerepet, mint a Windows, Mac OS X. Képes együttműködni más operációs rendszerekkel így alkalmazható „dual-boot” vagy „multi-boot” környezetben.

Alapjaiban az Ubuntu Linux operációs rendszerre épül, annak csomagjaival kompatibilis, de saját fejlesztésű asztali kezelőfelülettel, programokkal és rendszereszközeivel sikerült az egyik legnépszerűbb disztribúcióvá válnia.
Másik ágon fut a Linux Mint Debian, LMDE 4 kiadása, mely Debian alapú, az Ubuntu csomagokkal nem kompatibilis és minimális gyakorlottsági szint szükséges a telepítéséhez ill. a használatához.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5551) amdni válasza lev258 (#5548) üzenetére


amdni
aktív tag

Holnap linkelek hogy én miket látok itt a Linuxban, fura dolgokat :)

Most meg windows-al másoltam A mappa tartalmát A hdd-ről B hdd-re A mappába, és ott sem ment át minden, a két mappa mérete nem egyezik.

Ilyen nincs.

(#5552) lev258 válasza amdni (#5551) üzenetére


lev258
veterán

Akkor könnyen lehet, hogy a lemezzel se stimmel valami.
Holnap folytatjuk, most aludjunk. :K

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#5553) amdni válasza lev258 (#5550) üzenetére


amdni
aktív tag

Dropbox ikon megvan, de nem indul el semmi mikor rákattintok.

Ez sz.tem valami hiba mégiscsak. Újratelepítés sem oldotta meg. Másik dropbox verzió sem.

(#5554) amdni válasza lev258 (#5552) üzenetére


amdni
aktív tag

OKé hali!

köszi!!!!

(#5555) lev258 válasza amdni (#5553) üzenetére


lev258
veterán

Mint Cinnamon? Azt hiszem, ott tényleg van valami bug. Mint 17.2-ben még nem volt vele gond, de a 17.3-ban én is láttam már, hogy olyan, mintha nem is lenne ott az ikon, nem reagál kattintásra. De ez csak a Dropbox-ot magyarázza.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#5556) amdni


amdni
aktív tag

Megvan a hiba, az A hdd ntfs, a B hdd fat32, a 4 gigánál nagyobb fileok meg persze nem másolódtak át. Na ez az én hibám, linuxal formáztam B hdd-t és úgy tűnik nem figyeltem és fat32-re formázta.

(#5557) amdni válasza lev258 (#5555) üzenetére


amdni
aktív tag

igen Cinnamonn 17.3 azaz.

(#5558) Mr. Y válasza lev258 (#5536) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Korábban beküldtem (pár üzenettel feljebb), hogy mit reagál a terminál rá. De nincs sehol ikonja

But who is watching the guardians?

(#5559) lev258 válasza Mr. Y (#5558) üzenetére


lev258
veterán

Korábban azt mutattad, hogy a viber parancsot nem ismeri a Terminál. Konkrétan a fájlt még eddig nem indítottad, vagy nekem nem mutattad.
amdni: Akkor te is belefutottál az új Cinnamon ezen bug-jába. A merevlemez kérdés pedig megoldódott. :DDD
Ideiglenes megoldás: dbus-launch dropbox start -i parancs

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#5560) lev258 válasza lev258 (#5559) üzenetére


lev258
veterán

A -i nem kell a végére.
Tehát helyesen: dbus-launch dropbox start
Ezt akár be is teheted az Indítópultba.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#5561) spammer válasza Mr. Y (#5558) üzenetére


spammer
veterán

Terminálban válts a viber könyvtárába:

cd /opt/viber

Majd futtasd a programot:

./viber &

Elindul, vagy kiír valamit?

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#5562) BoB válasza spammer (#5561) üzenetére


BoB
veterán

Nem ártana & nélkül indítani, hogy mindent látni lehessen.

Mr.Y: a tab kiegészítés. Ha semmit nem írtál a terminálba persze hogy megkérdezi hogy mind a több ezer parancsot kiírja neked ami lérhető?

Kezd el írni hogy cd, mappa neve akármi, utánna nyomd a tab-ot. Az kiegészíti.

Nem hülyeséget írt, te írtál bele hülyeséget.

És itt nincs olyan hogy kiterjesztés, windows-os értelemben. A végrehajtható fájlok nem exe-k, a linux máshogy mondja meg egy fájlról hogy micsoda, nem az alapján hogy a nevében milyen karakterek állnak egy pont után. nem olyan hülye mint a win

Nem ártana megnézni az abszolút alapokat.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#5563) amdni válasza amdni (#5557) üzenetére


amdni
aktív tag

Hali!

Hol tudom beállítani hogy a png-t megnyissa a képnézegető?
http://kepfeltoltes.hu/view/160428/K_perny_k_p___8211__2016-04-28_15_10_31_www.kepfeltoltes.hu_.png

Cinnamonban sehol sem találom.

(#5564) lev258 válasza amdni (#5563) üzenetére


lev258
veterán

Nálam megnyitja. Az van beállítva Alapértelmezett alkalmazásnak Fényképekhez.
Már értem. A Gnome Commander-ben kellene ezt valahol megkeresned, annak egyéni beállítása van.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#5565) lev258 válasza amdni (#5563) üzenetére


lev258
veterán

Itt írnak róla, illetve bővebben találsz róla információt más oldalakon.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#5566) Mr. Y


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Tudom, hogy a tab kiegészítés. Azért sem értettem.
Azzal is tisztában vagyok, hogy fájlt vagy könyvtárat egészít ki. Viszont azt is látom, hogy a beírt parancsot nem fogadja el, már az első karaktertől. Pedig el kellene neki. Hiába, végigpróbáltam az összes lehetőségtől a kiegészítést, nem reagál rá. Ergo nincsen. De a kép pedig pont arra bizonyíték, hogy van...

Viber pedig, hogy meglegyen minden opció;

mr_y@Archeer /opt/viber $ ./Viber
./Viber: error while loading shared libraries: libharfbuzz.so.0: cannot open shared object file: No such file or directory
mr_y@Archeer /opt/viber $ ./Viber &
[1] 2408
mr_y@Archeer /opt/viber $ ./Viber: error while loading shared libraries: libharfbuzz.so.0: cannot open shared object file: No such file or directory

(M)[1]+ Exit 127 ./Viber(/M)

[ Szerkesztve ]

But who is watching the guardians?

(#5567) BoB válasza Mr. Y (#5566) üzenetére


BoB
veterán

Értem.

Viber: írja, hogy nem tudja betölteni azt a library-t.

Ubuntu vonalon majd lev segít neked megkeresni melyik csomag tartalmazza.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#5568) lev258 válasza Mr. Y (#5566) üzenetére


lev258
veterán

Akkor most tedd fel a Synaptic-ból, vagy ahonnan tudod a libharfbuzz csomagot/csomagokat és próbáld újra.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#5569) Mr. Y válasza lev258 (#5568) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

A synaptic nem talál ilyet, de netről leszedtem az 1.2.6-os verziót, mivel sem terminál, sem szoftverközpont nem adott zöld jelzést. .tar.bz2 formátumban jött le, az Archívumkezelő úgy kezeli, mint egy tömörített fájlt, de nem találok benne olyan elemet, mely foglalkoztatná a csomagtelepítőt.
Mit csináljak vele?

[ Szerkesztve ]

But who is watching the guardians?

(#5570) lev258 válasza Mr. Y (#5569) üzenetére


lev258
veterán

Nincsen? Nálam Mint 17.3-on ott van a Synaptic-ban. Valamelyikőnknél gubanc van.
A csomag neve lehet hosszabb (0b a végén), meg mindenféle finomságok.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#5571) Mr. Y válasza lev258 (#5570) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

És ez után már nincs találat;

But who is watching the guardians?

(#5572) lev258 válasza Mr. Y (#5571) üzenetére


lev258
veterán

Melyik kiszolgáló szervert használod? Én a KFKI-n vagyok.
Kapcsoltál ki alap tárolókat esetleg?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#5573) Mr. Y válasza lev258 (#5572) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Az első mondatodat nem értem.
Komolyabb használat tekintetében zöldfülű vagyok a rendszert illetően.
Viszont azt tudom, hogy nem kapcsoltam ki semmit és nem állítottam el.

But who is watching the guardians?

(#5574) lev258 válasza Mr. Y (#5573) üzenetére


lev258
veterán

Pedig valami akkor sincs rendben. A Szoftverforrások menüben nézd meg, hogy milyen szerverek vannak beállítva. Az alap trusty-t tedd át a KFKI-ra (az egyik magyar szerver), ha nem azon van. Ezután futtass egy frissítést.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#5575) Mr. Y válasza lev258 (#5574) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Biztos ebbe? Én nem találok egyik menüpontjában sem ilyen lehetőségeket.

But who is watching the guardians?

(#5576) lev258 válasza Mr. Y (#5575) üzenetére


lev258
veterán

Te melyik Linux Mint-et használod? Most látom csak, Maya. Elképzelhető, hogy ahhoz nincs ilyen csomag. Valamiért azt hittem, neked is 17-esed van.
13-ashoz (precise) valóban nincs ilyen csomag, így a Viber sem fog menni, legalábbis ez a verzió nem.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#5577) Mr. Y válasza lev258 (#5576) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Köszönöm a segítséget. Esetleg alternatív verzió van?

But who is watching the guardians?

(#5578) lev258 válasza Mr. Y (#5577) üzenetére


lev258
veterán

Nem tudom, mit értesz alternatív alatt. Viberből megpróbálhatsz keresni egy korábbi verziójú .deb csomagot, de nem biztos, hogy az menni fog. Ha menet közben változtattak a protokollokon (ahogy a Messenger-nél is többször megtörtént), akkor a régi verzió nem működőképes.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#5579) amdni válasza lev258 (#5565) üzenetére


amdni
aktív tag

Köszi, igen én is rájöttem közben hogy ez a hiba csak a gnome commanderben van.
Épp telepítettem a legújabb xubuntut, egy ssd-re, el sem indul, csak a bal felső sarokban villog a kurzor.
Ennyi.
A telepítés is csak úgy indult el, hogy először arra mentem rá hogy linux kipróbálás, és az "asztalon" lévő telepítés ikonra kattintva futott le a telepítől. Ha bootolsákor arra mentem hogy linux telepítése és nem kipróbálás, akkor is csak fekete képernyő és bal felső sarokban villogó kurzor.
Most ugye nem megint én szúrok el valamit?

(#5580) lev258 válasza amdni (#5579) üzenetére


lev258
veterán

Nem te. Lehet hibás a telepítő (ISO, vagy ahogy felkerült a médiumra), esetleg bug. Videókártya?
UEFI-s gép? EFI partíciót csináltál?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#5581) amdni válasza lev258 (#5580) üzenetére


amdni
aktív tag

Laptop, dell 4310. Minden automatán volt, nem állítottam át semmit, usb 3-mas pendrive-ról telepítettem egy sata 3-as ssd-re, igaz a laptop sata 2-est tud csak.

Bocsi nem tudom mi az az UEFI.
A partíció az amit felajánlott a telepítő, swap és ext4 ha jól emlékszem. Teljes ssd törlésével telepítettem.

[ Szerkesztve ]

(#5582) lev258 válasza amdni (#5581) üzenetére


lev258
veterán

Az UEFI az a rendszer, ami leváltotta a régi BIOS-t. Elvileg amikor kiválasztod, hogy a pendrive-ről bootoljon, van külön EFI USB pendrive sor. Amennyiben neked is ilyen van és a SETUP-ban is EFI, nem pedig legacy mód van beállítva, akkor szükség lesz egy FAT32-es EFI partícióra is.
Volt már szó arról is, hogy usb3-ról nem mindig sikerül a dolog (különböző gépek, pendrive-ok szerencsétlen együttállása esetén).

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#5583) amdni válasza lev258 (#5582) üzenetére


amdni
aktív tag

A bios legacy módban volt. Átálítottam, holnap újra telepítem.

(#5584) Mr. Y válasza lev258 (#5578) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Az akció sikerének hiánya mellett is nagyon szépen köszönöm a válaszokat és a segítőkészséget.
Illetve, tudom, nem ide tartozik, de ez a fórum aktívabb, mint a kérdés helyére kijelölt, így ott hiába várok választ...
15"-os 16:9-es matt képernyőfóliát hol lehet venni?

But who is watching the guardians?

(#5585) lev258 válasza amdni (#5583) üzenetére


lev258
veterán

Akár maradhat is úgy (legacy-ban), abban az esetben nem kell EFI partíció. Csak az volt az egyik tippem, hogy UEFI módban EFI partíció nélkül próbáltad. De akkor ez kizárva.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#5586) Aylarth


Aylarth
tag

Sziasztok,

Az alábbi problémám van. Telepítettem Cinnamon ablakkezelővel a Mint-et, egy A10-7700K APU procival rendelkező gépecskémre.
Majd arra gondolván, hogy milyen jó lesz, feltettem egy ATI drivert, (a honlapról letöltve, biztosan ehhez a APU-hoz), majd aztán az újraindítást követően elkezdett villódzani a képernyő, az indítást követően pár perc után, és utána már nem indult el az x-windows system. Azóta nem tudom elindítani a linux-ot. :W
Tud valaki segíteni?
Esetleg lehet újratelepíteni....úgy, hogy az eddig beállított dolgot, és telepített dolgok megmaradnak? Vagy mit célszerű?
Előre is köszi! :R

(#5587) lev258 válasza Aylarth (#5586) üzenetére


lev258
veterán

AMD cuccokhoz a 16.04, illetve majd a később érkező Mint 18 lesz ideális neked. A jelenlegi rendszert persze életre tudjuk kelteni.
Amikor elindult a rendszer, vagy olyasmi, nyomj Ctrl+Alt+F2-t. Kapsz egy konzolos felületet. Itt jelentkezz be (felhasználónév, jelszó), majd add ki a sudo apt-get purge fglrx* parancsot (a csillag is kell a végére). Ezután sudo shutdown -h now. Kapcsold be a gépet és jónak kell lennie.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#5588) Aylarth válasza lev258 (#5587) üzenetére


Aylarth
tag

Nagyon szépen köszönöm a gyors választ! :R
Megpróbálom, és jelzem, hogy sikerült!

(#5589) Aylarth válasza lev258 (#5587) üzenetére


Aylarth
tag

Sajnos azt írja ki, hogy nincs ilyen parancs. :-(
Biztosan így kell írni? Van esetleg valami más megoldás?

(#5590) lev258 válasza Aylarth (#5589) üzenetére


lev258
veterán

Ne haragudj, de biztos jól írtad be? Még akkor is kell ismernie, ha fenn sincs az AMD meghajtó. Én rendszeresen félregépelem a purge-t sietségemben. Pontosan mit ír ki? Ha meg tudod oldani, fotót is mutathatsz.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#5591) lev258 válasza lev258 (#5590) üzenetére


lev258
veterán

Esetleg azt is megmutathatnád, mit és honnan töltöttél le (milyen AMD meghajtót).

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#5592) Normi™


Normi™
őstag

Sziasztok!

Kezdő Linuxos vagyok és úgy döntöttem,hogy a Mint-el kezdem,eddig nem is bántam meg,nagyon tetszik.Örülök,hogy a Thunderbird van alapértelmezett kliensként integrálva,viszont van egy pici gondom vele...szépen beállítottam a fiókokat mint a win-ben,de sajnos nem kapok értesítést a tálcán mikor érkezik egy levelem,csak akkor látom ha tálcáról nagy méretre rakom.MI lehet ennek az oka?Más is talákozott a jelenséggel?Illetve a másik kérdésem...el lehet valahogy tüntetni a firefox felett azt a sávot ami gyakorlatilag ugyanazt írja ki mint ami az aktuálisan megnyitott fülön van?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#5593) Sonja válasza Normi™ (#5592) üzenetére


Sonja
veterán

Ezt a kiegészítőt add hozzá: FireTray ;)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#5594) Normi™ válasza Sonja (#5593) üzenetére


Normi™
őstag

Király,köszönöm szépen,a másikat is megoldottam közben :)

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#5595) Dhampir válasza Normi™ (#5594) üzenetére


Dhampir
félisten

Hogyan oldottad meg?

(#5596) Normi™ válasza Dhampir (#5595) üzenetére


Normi™
őstag

Ezzel

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#5597) Dhampir válasza Normi™ (#5596) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm! :R

(#5598) Mr. Y


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok!
Napok óta nem tudom beindítani a rendszeremet. Ubuntu 15.4
Ezt adja ki;

Mit lehet vele csinálni?

Szerk; Annyit tudok, hogy frissülni akart, és ez nem sikerült... Holott amióta felkínálja, én mindig a Hagyj békén-re mentem rá. Erre...

[ Szerkesztve ]

But who is watching the guardians?

(#5599) porthamt


porthamt
csendes tag

Ha szeretnétek a MATE 1.14-es verzióját használni, akkor tegyétek meg a következő lépéseket:

Terminal:

sudo add-apt-repository ppa:jonathonf/mate-1.14

sudo apt-get update

sudo aptitude upgrade

Újraindítás.

(#5600) kriszpontaz válasza Mr. Y (#5598) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Nekem ez HDD szektorhibának tűnik, lemez elérési hiba (I/O error, sda (sda10) )
Próbálj először kábelt cserélni, majd ha az sem OK, akkor LIVE CD/DVD-ről boot, Disks Utility-vel ellenőriztetni a lemezt (sda), esetlegesen ha tudod, a SMART értékeket kiolvasni.
Ha el tudod érni a lemezt, valószínű olvasás tesztnél hibát fog dobni. Ments le róla mindent (akár külső HDD házban) amit csak tudsz.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.