Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A Linux Mint bemutatása

A Linux Mint egy modern számítógépes operációs rendszer, ami a legtöbb x86 és x64 architektúrájú rendszeren képes futni és betölteni ugyanazt a szerepet, mint a Windows, Mac OS X. Képes együttműködni más operációs rendszerekkel így alkalmazható „dual-boot” vagy „multi-boot” környezetben.

Alapjaiban az Ubuntu Linux operációs rendszerre épül, annak csomagjaival kompatibilis, de saját fejlesztésű asztali kezelőfelülettel, programokkal és rendszereszközeivel sikerült az egyik legnépszerűbb disztribúcióvá válnia.
Másik ágon fut a Linux Mint Debian, LMDE 4 kiadása, mely Debian alapú, az Ubuntu csomagokkal nem kompatibilis és minimális gyakorlottsági szint szükséges a telepítéséhez ill. a használatához.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5851) lev258 válasza amdni (#5850) üzenetére


lev258
veterán

A GParted teljesen jó hozzá. Mint írtam, a partíciós táblát is tedd rendbe, valamint a Ghost-olás helyett én inkább a rendes Windows telepítést ajánlanám. Kezd az egész már bonyolultabb lenni, mint maga a probléma.
Én a helyedben Gparted-ben két részre osztanám a lemezt. Ezután mehet a Windows telepítő. Az majd úgy csinálja, hogy neki jó legyen. Aztán pedig a Linuxot felrakod a fennmaradó részre.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#5852) amdni válasza DZs (#5849) üzenetére


amdni
aktív tag

Oké köszi, én eddig úgy tudtam hogy a grafikus particionáló ugyanazt csinálja mint a diskpart. Használtam már de úgy tűnt azt amit csinált nem több mint a grafikus particionáló.

Este kipróbálom, de 2-3 órámba telt a win7-et úgy telepíteni progikkal együtt ami le van mentve, azt csak szeretném visszaghostolni. Telepítem a win7-et addig amíg a telepítő újraindul, és akkor a c: meghajtóra ghost-al ráteszem amit lementettem. Így ok?

(#5853) lev258 válasza amdni (#5852) üzenetére


lev258
veterán

Valóban nem csinál többet, pontosan ugyanazt. Csak sokaknak könnyebb a kezelése. pl. hirtelen fogalmam sincs, hogy csinál az ember új partíciós táblát a parted-del. Mindenesetre a telepítések előtt ellenőrizd le, hogy az új partíciós tábla jó-e.
Akkor te ügyes vagy. Kollégának az új Windows telepítés, programok, frissítések napokba telt, SSD-vel.
Nem biztos, hogy a jelenlegi Ghost mentésed működőképes. Ez eddig még nem derült ki, én meg nem ismerem se ezt, se a Windows mélyebb lelki gondjait.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#5854) DZs válasza amdni (#5852) üzenetére


DZs
senior tag

A lementett wineddel az a baj, hogy egy helytelen, de nem hibás partíciós táblára hivatkozik, ezért a javító nem látja javítandónak.
Egy dolgot kipróbálhatsz: két tiszta, üres partíciót csinálsz, az elsőre clónozod a wint. Ha nem indul, telepítőlemezével mbr javítás. Ezután, ha indul, linux a másik partícióra. Ha a win az mbr javítás után nem indul, akkor marad az újratelepítés.

[ Szerkesztve ]

(#5855) amdni válasza DZs (#5854) üzenetére


amdni
aktív tag

megvolt:

bootsect /nt60 all

bootrec /fixmrb

bootrec /fixboot

Ha jól emlékszem ezeket a parancsokat lefuttattam.

Nem működött.

De tiszta új telepítés sem ment végig, mikor a telepítő automatikusan újraindult, utána már az is lefagyott. Szóval ott mélyen voltak gondok az ssd partíciókkal.

(#5856) DZs válasza amdni (#5855) üzenetére


DZs
senior tag

A telepítő cd mbr javítását is küldd rá, hogy milyen hiba lehet. Bios beállításokkal nem lehet gond?
Ha telepítés közben fagy, ott mással van gond, mert ha a partíció nem tetszene neki, azt jelzi.

[ Szerkesztve ]

(#5857) amdni válasza DZs (#5856) üzenetére


amdni
aktív tag

linux szerint gpt módban volt az ssd, ennek ellenére telepítettem mbr-rel win7-et, működött is, de most hiába ghosotolom az egész ssd mentést, nem indul el. Igaz lehet hogy a linux telepítéses próbálkozásaim közben legacy módra állította át az ssd-t.

Nem lett volna semmi gond, ha a linux mint látta volna az ssd-n a windows 7-et, de nem látta. Törölte az egész ssd-t mert elfogadtam amit felajánlott. Egy külső hdd-ről telepítettem a linuxot, kiírta hogy lát windows op rendszert, de a külső hdd-n látta, pedig azon csak egy bootolható telepítő rendszer volt winsetupfromusb programmal készült.

(#5858) DZs válasza amdni (#5857) üzenetére


DZs
senior tag

Ha ilyen sok tényezős a képleted, kézi vezérlés kellett volna a legelején. Egy elsődleges, aktív partícióval kínáld meg wint, a többi partíció legyen logikai. A külső hdd-t meg lekapcsolnám.

(#5859) amdni válasza DZs (#5858) üzenetére


amdni
aktív tag

Szóval egy usb-re tegyek 1 linuxot, és arról. ok.

(#5860) King Unique válasza amdni (#5859) üzenetére


King Unique
titán

Amúgy lehet külső HDD-re is elkészíteni a Linux telepítőt, sőt magát a rendszert is lehet oda telepíteni. De, ha van kéznél egy pendrive, akkor érdemesebb inkább azt használni. A telepítő kiírásához Windows alatt pedig eleve a Rufus javasolt [link].
Illetve döntsd el, milyen módban telepítesz (Legacy | UEFI) és a lemez is annak megfelelő legyen (MBR | GPT). Valamint lehet nem feltétlen szerencsés GParted által piszkálni, ha már Windowst telepítesz először, akkor ott a diskpart, grafikus tool a partíciók létrehozásához stb.

[ Szerkesztve ]

(#5861) amdni válasza King Unique (#5860) üzenetére


amdni
aktív tag

Van eredeti windows 7-es cd-m, a leírtak alapján próbáltam átalakítani a szoftvert hogy uefi-s telepítő legyen belőle, és azt kimásolni pendrive-ra rufussal, működött is de mikor újraindult a telepítő nem ment tovább.
Nem értem miért kell másolgatni fájlokat a telepítőben hogy uefi-boot képes legyen, nem lehetett volna már eleve így csinálni?

Kérdezhetek más ügyben?

[url=http://kepfeltoltes.hu/view/160601/IMG_20160531_223744_www.kepfeltoltes.hu_.jpg][img]http://kepfeltoltes.hu/thumb/160601/IMG_20160531_223744_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[/url]

Grive nem működik, itt lefagy mikor fel kellene töltenie valamit a google drive-ra. Letölteni letölt. Mi a gond?

[ Szerkesztve ]

(#5862) amdni válasza amdni (#5861) üzenetére


amdni
aktív tag

http://kepfeltoltes.hu/160601/K_perny_k_p___8211__2016-06-01_12_17_57_www.kepfeltoltes.hu_.png

Bocs az előző link hibás.

[ Szerkesztve ]

(#5863) King Unique válasza amdni (#5861) üzenetére


King Unique
titán

Akkor mért nem DVD-ről telepítesz, tán nincs optikai meghajtó? Illetve nem értem minek ilyen átalakításokkal szórakozni, ha az ISO-k eleve letölthetők az MS olaláról is [link]. Ha UEFI-s (?) telepítőt akarsz pendrive-ra csinálni, akkor meg eleve a Rufus-t érdemes használni. Az megcsinálja rendesen. Illetve a Win7 ilyen téren amúgy is korlátolt [link]...

Kérlek használd alul a "Link" opciót, mert ez így kissé zavaró! Illetve a képek mehetnek a PH! saját tárhelyére (Képfeltöltés a szöveghez), ahol később is megmaradnak!

(#5864) amdni válasza King Unique (#5863) üzenetére


amdni
aktív tag

Ebben a laptopban még szerencsére van optikai meghajtó de soha nem is használtam.

(#5865) Dhampir válasza amdni (#5864) üzenetére


Dhampir
félisten

:DDD

(#5866) ubyegon2 válasza amdni (#5862) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

várjuk már nagyon ! :U

[ Szerkesztve ]

(#5867) amdni válasza ubyegon2 (#5866) üzenetére


amdni
aktív tag

Bocsi még nem csináltam meg. De az uefi telepítés win7-nél megoldva, dvd-re kiírva lehet választani az uefi bootot, az usb-s megoldás még nem az igazi. Gondoltam ha már ennyiszer nekifutok a telepítgetésnek, akkor már uefi módban csinálom.

Linux van még egyenlőre a gépen, a grive programom nem műkszik.
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#5868) amdni válasza amdni (#5867) üzenetére


amdni
aktív tag

[kép]

Még mindig nem megy sajnos, újratelepítettem.

(#5869) amdni válasza amdni (#5868) üzenetére


amdni
aktív tag

(#5870) Mobulla válasza amdni (#5869) üzenetére


Mobulla
csendes tag

A szóközt szerintem nem kedveli...

(#5871) Mr. Y


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Korábban beírtam már ide ezt, de nem jött válasz. Azóta több alkalommal is kerestem az interneten megoldást, de csak kérdéseket találtam ugyanezen témában, választ nem nagyon.

Arról lenne szó, hogy van a Laptopomon egy SIM slot. Ebbe tetettem a kártyámat, hogy használjam a netet, de a gép nem fogja fel.
Rendszerem; Linux Mint 17 Ciammon 64Bit.
Hogyan tudom rávenni a kommunikációra?

[ Szerkesztve ]

But who is watching the guardians?

(#5872) BoB válasza Mr. Y (#5871) üzenetére


BoB
veterán

Tudni kellene milyen modem van benne ahoz hogy lehessen látni hogy linux alatt megy-e egyáltalán.

Lásd pl. lsusb ide vonatkozó része. Utánna meg google.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#5873) Mr. Y válasza BoB (#5872) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Szia!

Van ebben a gépben annyi csatlakozó és olvasó, hogy a felének a hovatartozását sem ismerem, pusztán nem-használási okokból. A küldött parancs ezt adta;

mr_y@Archeer ~ $ lsusb
Bus 002 Device 004: ID 0ac8:1101 Z-Star Microelectronics Corp.
Bus 002 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
Bus 008 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 007 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 006 Device 003: ID 0c24:0022 Taiyo Yuden
Bus 006 Device 002: ID 08ff:2550 AuthenTec, Inc. AES2550 Fingerprint Sensor
Bus 006 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
Bus 005 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 004 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 003 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub

Ebből te látod azt, hogy mi kell? Én nem igazán, egyedül az ujjlenyomat olvasót meg a kamera portot vettem ki.

[ Szerkesztve ]

But who is watching the guardians?

(#5874) Dhampir válasza Mr. Y (#5873) üzenetére


Dhampir
félisten

Ki a laptopod gyártója , mi a típusa?

(#5875) lev258 válasza Mr. Y (#5871) üzenetére


lev258
veterán

Próbáltál mobil kapcsolatot létrehozni? Ha igen, volt hiba valahol?
BIOS-ban nincs tiltva (ha van rá opció)? Gyorsgomb?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#5876) Mr. Y válasza lev258 (#5875) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Nem próbáltam, mert nem tudom, hogy most mit értesz ez alatt. Azért kérdezem, hogy mi a teendő.
Lehet, kicsit optimistán állok a Linuxhoz, mint rendszer, de azt hittem, olyan lesz, mint a Pendrive, egér, billentyűzet, stb a Windows rendszerekkel szemben; Rádugod és megy.
Már látom, hogy nem ennyire egyszerű, ezért kérek segítséget. Mert ugye nem tudom, hogy merre induljak el.
BIOSban még csak arra sem találtam lehetőséget, ahol a rendszer Memória elosztását lehetne állítani. Szerintem egy elég buta BIOSa van, pedig a legújabb.

Dhampir; FujitsuSiemens T5010

[ Szerkesztve ]

But who is watching the guardians?

(#5877) Tim82 válasza Mr. Y (#5873) üzenetére


Tim82
nagyúr

Elképzelhető, hogy csak előkészítés (antenna a kijelzőkeret alatt + sim foglalat) van, WWAN modem nincsen a gépedben.

Nézd meg azt is, hogy az lspci parancs milyen eszközöket listáz (mert lehet, hogy nem USB eszközként kezeli a géped a WWAN modemet).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#5878) Mr. Y válasza Tim82 (#5877) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Személy szerint én ebből annyit sem veszek le, mint az előzőből;

mr_y@Archeer ~ $ lspci
00:00.0 Host bridge: Intel Corporation Mobile 4 Series Chipset Memory Controller Hub (rev 07)
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation Mobile 4 Series Chipset Integrated Graphics Controller (rev 07)
00:02.1 Display controller: Intel Corporation Mobile 4 Series Chipset Integrated Graphics Controller (rev 07)
00:03.0 Communication controller: Intel Corporation Mobile 4 Series Chipset MEI Controller (rev 07)
00:03.2 IDE interface: Intel Corporation Mobile 4 Series Chipset PT IDER Controller (rev 07)
00:03.3 Serial controller: Intel Corporation Mobile 4 Series Chipset AMT SOL Redirection (rev 07)
00:19.0 Ethernet controller: Intel Corporation 82567LM Gigabit Network Connection (rev 03)
00:1a.0 USB controller: Intel Corporation 82801I (ICH9 Family) USB UHCI Controller #4 (rev 03)
00:1a.1 USB controller: Intel Corporation 82801I (ICH9 Family) USB UHCI Controller #5 (rev 03)
00:1a.2 USB controller: Intel Corporation 82801I (ICH9 Family) USB UHCI Controller #6 (rev 03)
00:1a.7 USB controller: Intel Corporation 82801I (ICH9 Family) USB2 EHCI Controller #2 (rev 03)
00:1b.0 Audio device: Intel Corporation 82801I (ICH9 Family) HD Audio Controller (rev 03)
00:1c.0 PCI bridge: Intel Corporation 82801I (ICH9 Family) PCI Express Port 1 (rev 03)
00:1c.1 PCI bridge: Intel Corporation 82801I (ICH9 Family) PCI Express Port 2 (rev 03)
00:1c.2 PCI bridge: Intel Corporation 82801I (ICH9 Family) PCI Express Port 3 (rev 03)
00:1d.0 USB controller: Intel Corporation 82801I (ICH9 Family) USB UHCI Controller #1 (rev 03)
00:1d.1 USB controller: Intel Corporation 82801I (ICH9 Family) USB UHCI Controller #2 (rev 03)
00:1d.2 USB controller: Intel Corporation 82801I (ICH9 Family) USB UHCI Controller #3 (rev 03)
00:1d.7 USB controller: Intel Corporation 82801I (ICH9 Family) USB2 EHCI Controller #1 (rev 03)
00:1e.0 PCI bridge: Intel Corporation 82801 Mobile PCI Bridge (rev 93)
00:1f.0 ISA bridge: Intel Corporation ICH9M-E LPC Interface Controller (rev 03)
00:1f.2 SATA controller: Intel Corporation 82801IBM/IEM (ICH9M/ICH9M-E) 4 port SATA Controller [AHCI mode] (rev 03)
00:1f.3 SMBus: Intel Corporation 82801I (ICH9 Family) SMBus Controller (rev 03)
18:00.0 Network controller: Intel Corporation Ultimate N WiFi Link 5300
38:03.0 CardBus bridge: O2 Micro, Inc. OZ711SP1 Memory CardBus Controller (rev 01)
38:03.1 CardBus bridge: O2 Micro, Inc. OZ711SP1 Memory CardBus Controller (rev 01)
38:03.2 SD Host controller: O2 Micro, Inc. Integrated MMC/SD Controller (rev 02)
38:03.3 Mass storage controller: O2 Micro, Inc. Integrated MS/xD Controller (rev 01)
38:03.4 FireWire (IEEE 1394): O2 Micro, Inc. Firewire (IEEE 1394) (rev 02)
mr_y@Archeer ~ $

But who is watching the guardians?

(#5879) Tim82 válasza Mr. Y (#5878) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nagy valószínűséggel nincs mobilnet modemed, csak az előkészítés.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#5880) Mr. Y válasza Tim82 (#5879) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Értem, de annak mi értelme volna?

But who is watching the guardians?

(#5881) BoB válasza Mr. Y (#5873) üzenetére


BoB
veterán

Én itt csak bluetooth-ot, kamerát és ujjlenyomat olvasót látok.

Az előkészítés értelme, hogy utólag be lehet szerelni ha veszel hozzá.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#5882) Mr. Y válasza BoB (#5881) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Értem, akkor köszönöm.

But who is watching the guardians?

(#5883) lev258 válasza Mr. Y (#5876) üzenetére


lev258
veterán

A Hálózatkezelőben van valami varázsló, ami segít beállítani a mobil kapcsolatot. Ez a legtöbb disztróban így megy, én erre gondoltam. Ott derül ki, mit lát, mit tud aktiválni/beállítani.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#5884) hódmaci válasza Mr. Y (#5882) üzenetére


hódmaci
senior tag

Szia!
Szerintem valami hasonló kellene neked.
1.
2.

De majd a szakik megmondják a tutit. :K

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#5885) Mr. Y válasza hódmaci (#5884) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Köszi, átnézem őket

But who is watching the guardians?

(#5886) gery2123


gery2123
őstag

Tapasztalatok kérek, ha valaki felrakta a 18 határ. Már le lehet tölteni ! :) Csak majd szombaton megyek haza, akkor tudom kipróbálni.

-- PSN_ID: GerY2123

(#5887) Dhampir válasza gery2123 (#5886) üzenetére


Dhampir
félisten

Mi az a "határ"? :F

(#5888) lev258 válasza Dhampir (#5887) üzenetére


lev258
veterán

A "béta" szó átment egy fekete lyukon. ;]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#5889) Syl válasza lev258 (#5888) üzenetére


Syl
nagyúr

Én azt hittem valami új magyar disztribúció jelent meg :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5890) zodo


zodo
nagyúr

Videó kártyát cseréltem hd 7770 => r9 270x ezért a képernyőfelbontást nem tudom megfelelő 1920x1080 méretűre állítani.
Nyilván kellene az amd driver.
Megpróbáltam leszedni a 15.12 verziót de nem tudtam telepíteni mert nem értek hozzá de az is lehet hogy nem jó csomaggal próbálkoztam.
Synapticban fglrx telepítésével próbálkoztam de hibára futott, törött mert nem sikerül letölteni.

Mit javasoltok?

(#5891) lev258 válasza zodo (#5890) üzenetére


lev258
veterán

Ez kicsit faramuci válasz, de azt javaslom, hogy tedd fel valamelyik 16.04-et vagy várd meg a Mint 18-ast. A Mint-nek voltak ilyen jellegű gondjai korábban is, az fglrx pedig már meg is szűnt (az új rendszereken már nem is kell).
Állítólag lesz majd lehetőség 17-esről 18-asra frissíteni, de ennek megoldásán és milyenségén majd akkor kezdenek csak dolgozni, miután már kiadták a 18-ast. Így elég tág időskálán mozog.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#5892) zodo válasza lev258 (#5891) üzenetére


zodo
nagyúr

Ubuntu 16.04 LTS kiadást?

Szerk:

(#5893)

Értem köszönöm.
Nem szerettem volna újra tenni hisz ez sincs fent nagyon régóta.
Lehet kivárom a Mint 18-at.

[ Szerkesztve ]

(#5893) lev258 válasza zodo (#5892) üzenetére


lev258
veterán

Vagy Xubuntu, Ubuntu Mate, ... 16.04-est.
Ha valóban az újratelepítés mellett döntenél, először nézd meg Live módban, minden rendben van-e, másrészt mentsd a fontos adatokat, nehogy elvesszenek.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#5894) Just_Reboot válasza gery2123 (#5886) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Honnan lehet letölteni?

(#5895) King Unique válasza gery2123 (#5886) üzenetére


King Unique
titán

Én tegnap feltoltam a Mint 18 Cinnamon 64 bit béta verzióját egy USB 3.0-ás pendrive-ra ezen leírás alapján. Laptopról van szó, Intel alapú (Sandy Bridge), Intel HD Graphics 2000 VGA, Atheros AR9285 WLAN stb. Rövid idejű használat után első körben az alábbiakat tudnám hozzáfűzni.

Pro:

Stabilitással nem volt gond, nem borult meg a rendszer, vagy ilyesmi.
Megszűnt a korábbi fényerő beállítási probléma [link].
A bejelentkezéstől számított "lassú" behozatala az asztalnak is mintha javult volna.
Jók az új fekete alap háttérképek és az újak közt is akad néhány cool.

Kontra:

A Wi-Fi kicsit nehezen éledezik...a rendszer felállása után is van egy kis fáziskésés, vagy épp kapcsolateldobás.
Firefox alatt, ha egy hivatkozásra jobb klikkelek, akkor egy rakás felesleges dolog is benne van a menüben.
Frissítéskezelő kicsit fura, pl. az 5-ös szintű frissítéséket is megjeleníti, holott nincsenek bejelölve.
Számomra érdekes és komolyabb újdonságokat (felület, működés) nem véltem felfedezni, egy kicsit többet vártam volna.

[ Szerkesztve ]

(#5896) lev258 válasza King Unique (#5895) üzenetére


lev258
veterán

Az utolsó megjegyzés teljesen jogos, de egyben érthető is.
A Mint egyik célkitűzése elvileg egy felhasználóknak szánt egyszerű felület. Ők ezt csiszolgatják kiadásonként. Az újdonság legfeljebb az, hogy megjelenik egy új menüpont vagy pár új beállítás.
Valakinek ez így jó, másban meg inkább hiányérzetet kelt.
Egyébként lesz majd elég dolguk, amikor végre nekikezdenek Wayland alapra fejleszteni. De ezzel még várnak.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#5897) Syl válasza King Unique (#5895) üzenetére


Syl
nagyúr

>Frissítéskezelő kicsit fura, pl. az 5-ös szintű frissítéséket is megjeleníti, holott nincsenek bejelölve.

A 17.3 is megjeleníti, ha be van kapcsolva a "Mindig jelezze a biztonsági frissítéseket" opció a Frissítéskezelőben.
Nem lehet hogy nálad is ez van?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5898) Mr. Y


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Tudnátok mondani programot vagy kódot (terminálhoz), ami eszközkezelőt vagy CPU/RAM figyelőt eredményez? Vagy nem tudom pontosan mi kellene nekem, a problémám a következő;

Linux Mint 17 Mate 64Bit on a FujitsuSiemens T5010

Valami túlhajtja a procit. Legalábbis túlmelegszik, de nem olyan szinten.... <- ez zagyvaság.
Szóval, laptopról van szó, melynek a ventilátora állandóan megy szinte és nagyon forró levegőt tol ki.
Tehát a proci hűtő pasztája és rendszere rendben van, mert a hőt átadja és a rendszer sem jelez elégedetlenséget és én sem tapasztalok a gép menése közben. Ventilátor jó, szűrők tiszták.
Tehát rendszer szintű a probléma, valami megy a háttérben, aminek nem kellene. Win7 alatt nem csinálja. Sőt, Mint Mate 13 64Biten sem.
Leginkább akkor produkálja, ha;
- Netezek
- Hálózatra van csatlakoztatva

Szóval tudtok ajánlani valami figyelőt, amivel kiszűrhetem a tettest?

[ Szerkesztve ]

But who is watching the guardians?

(#5899) lev258 válasza Mr. Y (#5898) üzenetére


lev258
veterán

top, htop
Rendszerfigyelő (grafikus, de kevésbé részletes)
Az nem kód, hanem parancs. A Terminál pedig egy parancssor.
Intel videókártyád van?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#5900) lev258 válasza lev258 (#5899) üzenetére


lev258
veterán

És melyik Mint 17?
17.1, 17.2, 17.3
Más kernelek, így aztán más körülmények, esetleg bug-ok.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.