Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71451) bozsozso válasza Beni2360 (#71448) üzenetére


bozsozso
őstag

Ez nem anyagi kérdés volt, és most sem az. A használatról kérdeztem már bocs. Azért köszönöm a javaslatot.

(#71452) sicc33


sicc33
aktív tag

Sziasztok!

Egy ideje üzenget a tv hogy van új FW (5.00.55) érdemes felrakni? Hoz valami újat? Vagy hagyjam a jelenlegit. LB650V-ről lenne szó.

Köszi

(#71453) Pendragon911 válasza Dreddy32 (#71442) üzenetére


Pendragon911
aktív tag

Tegnap vettük a TV-t, a 3 napban így még benne vagyunk, kérdés, hogy vajon érdemes-e foglalkozni a Tesco-val ilyen téren, hogy cseréljék ki, elég macerás volt a vásárlás így is. Ha ma nem is, de hétfőn valószínűleg teszek egy próbát az LG-nél, most bátrabb vagyok szervizhez fordulni, mint korábban, ugyanis ezelőtt LG problémával egy szerelőhöz kellett menni, aki a környékünkön sok márkának szakszervize volt, viszont igencsak csapnivaló és a rossz munkájáról hírhedt volt. Én is kíváncsi leszek, hogy mit mondanak, lehet először ők is azt javasolják, hogy cseréltessem ki, bár attól azért is tartok, nehogy az legyen, hogy nem adnak egyszerűen egy másik készüléket, hanem megnézetik ezt és napokig nem lesz tv-nk. Egyébként foci esetén más zavaró jelenséggel nem találkoztunk még, viszont ha fekete háttér van, akkor a fenti sarokban látszik a fehér bevilágítás, gondolom ott már tényleg a csavarok túlhúzása a ludas, de én nem nyúlok hozzá, isten ments, hogy elvesszen a garancia. Miután beszéltem az LG-vel, mindenképp beszámolok a fejleményekről nektek.

[ Szerkesztve ]

(#71454) Dreddy32 válasza Pendragon911 (#71453) üzenetére


Dreddy32
tag

rendben, és köszi

(#71455) berci1983


berci1983
csendes tag

Sziasztok!!!Lenne egy olyan problèmàm!!!Van egy Lg webos 2015 tevem ès hozza egy Lg hazimozi,eddig hazimozirol hallgattam mindent,mert ugy volt ra dugva a muholdas belteri,na most az meg szunt a belteri,ès IPTV van benne az Lg tevemben ,amit meg szeretnek tudni!!!Hogyan rakjam èn a hangot ki hàzimozira?Köszönöm!!!

(#71456) frovery válasza berci1983 (#71455) üzenetére


frovery
senior tag

Ha tudnánk a tv és a házimozid pontos típusát, talán tudnánk is javasolni csatlakozási módokat. HDMI és Optikai, esetleg koaxiális ki és bemenetek vannak mindkét készüléken???

(#71457) berci1983 válasza frovery (#71456) üzenetére


berci1983
csendes tag

Hdmi van mindketton,vagy meg nezzem hatuljat ,hogy pontossan mennyi Hdmi van?

[ Szerkesztve ]

(#71458) pepusos válasza Pendragon911 (#71453) üzenetére


pepusos
senior tag

Nekem is tescobol van az 55lf652v. Volt két világos folt a panelen, plusz ugyan olyan foltosodás mint nálad...azonnal cseréltettem. 2 nap alatt volt itt az új, ennek semmi baja.

(#71459) Pendragon911 válasza pepusos (#71458) üzenetére


Pendragon911
aktív tag

Szia, csak annyi volt, hogy neked problémád volt a képpel és szeretnéd kicserélni másikra?

(#71460) pepusos válasza Pendragon911 (#71459) üzenetére


pepusos
senior tag

Plusz a két világító folt. De nem kérdeztek semmit, szó nélkül cserélték.

(#71461) Pendragon911 válasza pepusos (#71460) üzenetére


Pendragon911
aktív tag

A visszacsomagolásra mennyire figyeltél oda? Elomdtad nekik, hogy úgy gondolod, hogy hibás a TV és kérdés nélkül kicserélték?

(#71462) pepusos válasza Pendragon911 (#71461) üzenetére


pepusos
senior tag

Igen. Benne voltam a 3 napban, így nem kérdeztek semmit. Csak mondtam hogy szeretném kicseréltetni, mert világító foltok vannak rajta, plusz homályos egy-két helyen. A dobozába csomagoltam vissza.

(#71463) Tibi73 válasza sicc33 (#71452) üzenetére


Tibi73
csendes tag

Szia!

Nyugodtan felrakhatod én már rég használom, nincs vele semmi gond LB731-en.

(#71464) jsystem


jsystem
csendes tag

Sziasztok,

ezzel szemezek LG 55UF772V
Aqua-ban 290-ért osztogatják, pont ennyi a keretem is rá
preferenciáim: szép sík kép, 4k, DTS, netflix, dlna, youtube, usb-s forrás, feliratok, mindigtvextra, viszont 3d nem érdekel
nincs elírás, valós itt az lg honlapon a műszaki adatlap? [link]

jó döntés ez a 772v vagy tudtok javasolni ennyiért másik, jobb modellt vagy vételt?

Néztem a samukat is, de a papírforma az LG-felé húz. (Bemegyek holnap az MM-be, megkuksizni szemmel is mindent persze, vakon nem veszek tv-t:) )

köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#71465) Shingen


Shingen
addikt

Hali!

Vki használ ilyen hangprojektort?
[link]
Vélemény?

風林火山

(#71466) Julot


Julot
aktív tag

Sziasztok!

LG 43UF7727 TV-m van, és egy olyan jelenségre lettem figyelmes, hogy amikor a távirányító görgőjével váltok csatornát, néha előfordul, hogy nem hozza be az adást, hiába váltok tovább egyik csatornán sem. Fekete lesz a képernyő, és kiírja hogy "csak adat". Ha kikapcsolom a tv.-t, majd be, utána van kép, és hang is. A Tv.-n a legfrissebb hivatalos szoftver van.

Mi lehet a gond? Szerviz?

Köszönöm a válaszokat!

Üdv.:
Julot

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#71467) berci1983


berci1983
csendes tag

Lg LB 650 tèvèm van Iptv applikacio van rajta azon nezem a musorokat,de szeretnèm hazimozira ki tenni a hangot!!Azt ,hogy kène?Ha àt vàltok a hazi mozi kimenetre akkor le valt a teverol!!!

[ Szerkesztve ]

(#71468) Sanyabá válasza #94529552 (#71446) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Köszönöm!

De ebből az időből már kifutottam. Egy darabig még várok, hisz nem sürgős.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#71469) sicc33 válasza berci1983 (#71467) üzenetére


sicc33
aktív tag

Szia! Ez érdekelne. Hogyan lehet stb nélkül IPTV-t használni a az LB650V-n? Melyik szolgáltatótól van az IPTV nálad?

Vagy optikai kimenetről vagy az ARC támogatott HDMI-ről (gondolom, nem teszteltem).

[ Szerkesztve ]

(#71470) #94529552 válasza Pendragon911 (#71453) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nyugodtan vidd vissza, a teszkóban kicserélik szó nélkül. De teljesen tökéletest nem találsz szerintem, mert ilyen az LCD technológia, kisebb nagyobb mértékben minden tévén. Előtte még azért állítsd be képet, pl. Beni2360 javaslata szerint, és ne üzleti módba legyen, hátha javul. Úgy nagyjából ilyesmire[link], meg többen is írtak be ide már értékeket.

jsystem Itt is (majdnem) annyiért osztogatják, és hivatalos gyári jótállás jár vele, ellentétben az aquás bolti garival.

(#71471) karak78


karak78
csendes tag

Sziasztok!! Valakinek erről a típusról van tapasztalata? LG 55UF950V ! Ilyent szeretnék venni de sok mindent nem tudok róla!!

(#71472) Hungarikum87


Hungarikum87
tag

Gyerekek, Lg ha az érkezőben lévő Lg TV-mhez Samsung hangprojektort veszek lehet gond vele?

Hülye vagyok, ezért sokat kérdezek, ilyen ez ()

(#71473) Patrol


Patrol
tag

Sziasztok,

2016.02.10.-én interneten keresztül vásároltam egy LG 43UF778V típusú UHD-s televíziót az Euronics weboldaláról, melyet 02.17.-én meg is kaptam.
Azóta sajnos kiderült, hogy a TV vagy a UPC Magyarországtól "vásárolt" HD-s médiakártya működésével probléma van.

A TV tökéletesen nézhető mindaddig, míg a digitális műsorújság előhívásra nem kerül.
Amint ez megtörténik már a műsorújság bal felső sarkában lévő kis ablakban nem megy az adás és a műsorújságból kilépve már minden esetben a "Kódolt" üzenet jön elő a TV adás helyett.

A UPC technikusát kihívtam, de nem tudott mit mondani a problémával kapcsolatban.

A szerelő a következőket tette:

- médiakártyát cserélt
- automatikusan újrahangolta a csatornákat
- telefonon frissítést kért a médiakártyára
- műszeresen bemérte a jelszinteket

Ennél többet nem tudott tenni, de a probléma továbbra is fennáll, megoldani nem tudta.

A TV szoftvere friss, a médiakártyáé szintén naprakész. (ezek a szerelő kijövetele előtt is adottak voltak)
A jelszintek a TV szoftveréből bemérve tökéletesek és a szerelő műszeres mérései alapján szintén.

Mi lehet a probléma?

- Nem kompatibilis a HD-s médiakártya az LG43UF778V típusú UHD-s TV-vel?
- Nem jók a médiakártyák?
- UPC-s hálózati jellegű hiba?
- Szoftverhiba az LG43UF778V típusú TV-ben?

A jelenségről készítettem egy videót is, melyet itt lehet megtekinteni: LINK

Minden segítséget előre is köszönök!

(#71474) aram01 válasza Hungarikum87 (#71472) üzenetére


aram01
nagyúr

Mire gondolsz?
Hangban azt a szintet produkálja majd amennyit rászánsz, mindegy a márka.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#71475) #94529552 válasza Sanyabá (#71468) üzenetére


#94529552
törölt tag

Még nem, mivel hétvége van, online lehet rendelni.

berci1983 Hang menüben a Hang kimenetet átváltod Külsőre(Optikai/HDMI ARC). Ha van Magic Remote azzal egyszerűbb. Ugyanott alul a Digitális hangkimenet állítható Automatikus/PCM.

Hungarikum87 A vezeték nélküli része(Bluetooth/SoundSync) úgy tudom nem megy más márkával, de meg kell próbálni, hátha.

(#71476) Patrol válasza Patrol (#71473) üzenetére


Patrol
tag

Bocsánat a videó linkje lemaradt: LINK

(#71477) hais42 válasza Patrol (#71473) üzenetére


hais42
csendes tag

Hááát... ezzel a médiakártyával még vannak gondok. Samu Smart TV-m van. Már nálam is cserélték, de csatornaváltáskor 10-ből 3-szor közli, hogy kódolt adás. Mögötte a műsor, OK után helyreáll, de újabb csatornaváltáskor is. Néha!
Erősen gondolkodom, hogy visszacserélem a kártyát boxra. Vagy csak nincs szerencsém?

(#71478) Pacy


Pacy
aktív tag

Sziasztok! Hálózatról szeretnék filmet lejátszani próba képpen. Sajnos azt sem tudom hogy kezdjek neki. :B Milyen programot kell leszednem a tévére? Vagy ott hol találom a hálózaton megosztott dolgaimat? Bocsánat ha láma kérdés de fogalmam sincs. Lg uf852v. Wifin kapcsolódik egyelőre a hálózatra. Köszönöm a segítséget előre is! :R

(#71479) Patrol válasza Pacy (#71478) üzenetére


Patrol
tag

A UPC-s szerelő szerint nagyon ritka a médiakártyákkal kapcsolatos hibabejelentésük/kiszállásuk.
Inkább a mediabox-hoz hívják őket.

(#71480) bobojszan válasza jsystem (#71464) üzenetére


bobojszan
tag

Annyi elírás van az adatlapokon, hogy ihaj...én jeleztem egy csomót az lg felé és javították!
Üdv.

God of War Rank : Chaos

(#71481) bobojszan


bobojszan
tag

UHDs .mp4-et le tudjátok játszani? Sima FHD .mp4-et simán viszi külsőről meg UHD mkv-t de a 4k .mp4-et nem tudom megetetni vele!
[UHD trailers]
Itt van egy halom teszt videó de a 3/4e .mp4.

God of War Rank : Chaos

(#71482) Harkovz válasza Patrol (#71479) üzenetére


Harkovz
aktív tag

Milyen típusú a modul? Nekem Technisat volt, ugyanezt csinálta, most egy Synaps-ot kaptam helyette egyenlőre jó. Upc direct topikban is olvasgass volt róla szó sokszor.

(#71483) Patrol válasza Harkovz (#71482) üzenetére


Patrol
tag

Szia,

Smardtv SmarCAM-3
Köszönöm, megnézem a másik topicot is.

Üdv.

(#71484) Yenka


Yenka
csendes tag

LG hangprojektort szeretnék venni a tv-hez. A kérdésem az, hogy a hangerő szabályzást továbbra is a tv távirányítójával tudom majd kezelni?

(#71485) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Többnyelvű adásoknál hol lehet hangsávot váltani? Felirat gomb van a távirányiton,de hang gombot nem találok.

(#71486) Zodiacus


Zodiacus
tag

LG Electronics 49UF778V vagy Samsung UE48JU6472 ? Melyik a jobb, melyik az ajánlott?

(#71487) Konyika válasza Pacy (#71478) üzenetére


Konyika
senior tag

Szia

Nekem ugyan 652v van de gondolom hasonló lehet e menürendszer.

Menü - Smartshare - eszközök és ott médiaszerverként látom a számítógépeket. Ott klikk az ikonra és kész.

Nálam NAS-sal legalább is így megy :)

(#71488) Nakivagyok válasza Patrol (#71473) üzenetére


Nakivagyok
tag

A legujabb LG szoftverrel nekem is ugyanezt csinalja. Az utolso elotti verzioval nem volt ilyen gond soha. Szoval ugy fest az LG szoftvere bugos sajna.

(#71489) Nakivagyok válasza Grande Ale (#71485) üzenetére


Nakivagyok
tag

Beallitasok gyorsmenuben.

(#71490) #94529552 válasza Patrol (#71473) üzenetére


#94529552
törölt tag

A Guide sztem egy rakás valami, én ezért csak a csatornalistát (Live menüt) használom, ott marad a nagy méretű kép is. Lehet a kártyaolvasó miatt, hogy mindig ki kell kódolni neki, mert ha kipróbálod kódolatlan adókkal, ha van nálad, vagy a mindig tv-vel, ott rendben működik.

Pacy A Téma összefoglaló-ban részletesen megtalálod a Média lejátszás címszó alatt részletezve is. Röviden: a gépedre felraksz egy szerver progit, mint pl. a Plex Media Server, abba betallózod a filmes mappádat, a tévén meg a smart menüben a SmartShare-t elindítod. De a wifivel szoktak gondok lenni, már kisebb méretű fájlokkal is, és a 3D-nél még inkább, ezért jobb lenne egy Lan kábel-en használni, vagy mégjobb a HDMI-s lejátszás.

(#71491) #94529552 válasza Zodiacus (#71486) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ittt nyilván az LG, amott meg a másik. :))

Nálam a csatorna menü alsó részén van több hangsáv esetén a Hang, és a Felirat váltás is. Hasznos lehet neked egy ilyen TV Útmutató, vagy valamilyen írott formája.

Patrol Még azt is kipróbálhatnád, ha a guideban egy másik csatornára mész, és "Elölnézet"-re kattintasz, hogy akkor van-e kis kép, vagy a guidéból a smartra lépsz> "My Programmes", amit a csatorna menünél lehet bekapcsolni, és Smart menüben adhatod hozzá a csatornát.

(#71492) qqzs


qqzs
őstag

Fusot probalta valaki? minek van fent a premium app listaba ha ne mis mukodik a weboldal ahova linkel regisztracio miatt. 2013-as postokat talalok rola hog yindul azota nem indult el es LG-t ennyire nem erdekli milyen szemeteket ajanl premiumkent?

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#71493) Tybor66


Tybor66
tag

LG 32LF5800 TV készülékkel rendelkezők segítségét szeretném kérni, az optimális hang beállításra.

iPhone SE (2016) & iPhone SE (2020) -> Samsung Galaxy A54 (8/256) & MacBook Air M1 (2020)

(#71494) user137


user137
őstag

Segítség :Y

Elhoztam ezt az LG 4k TV-t (49UF685V), és PS3 és PS4 alatt is rettenetesen laggol, illetve nem is laggol, hanem mintha eldobálná a frame-eket. Régi Samsung FHD tévének semmi baja nem volt egyikkel sem.

GT6 úgy 10 fps-nek néz ki a playstation 3-on (60fps helyett!), irányíthatatlan...a PS4 egy kicsit jobb, de a 30fps helyett úgy 15-20 közé esett vissza a frame rate. Ismétlem nem input lag baja van, hanem ez sztm frame drop. :W

- game mód, kézzel minden okosságot kikapcsolva, ugyanaz.
- expert 1 mód, ugyanaz
- HDMI 1 és HDMI 2 között nincs különbség
- a 4K upscaling tudtommal nem lekapcsolható szoftverből

Tudok valamit tenni, vagy én vagyok a hülye, vagy egyszerűen hibás darabot kaptam és vigyem vissza?
Minden segítséget köszönök! :R

[ Szerkesztve ]

(#71495) bozsozso válasza Patrol (#71473) üzenetére


bozsozso
őstag

Igaz nekem uf851v van. Véleményem szerint egyértelmű szoftver hiba. Tavalyi lb670v tv-n isugyanezt produkálta legalábbis a kis képernyőképet tekintve. Ezzel kapcsolatban én többször beszéltem lg-vel illetve írtam is nekik. Nem tudom pontosan melyik frissítéssel, de javították és onnantól fogva belépve a műsorújságba ment minden csatornánál a kis kép. Ezt a kódolt adást én is tapasztalom, de nem minden esetben. Próbáld meg rtl klub HD csatornán használni a műsorújságot. A tavayli lb sorozatnál még olyat a csinált amikor a műsorújságba beléptem bármelyik csatornán akkor képet nem, de az rtl klub hangját hallottam.

Lehet megint fel kellene venni velük a kapcsolatot, mert engem is zavar. Egyébként ez a kódolt adás a legfrisebb verzióval jött elő a gyárival nem. Legalábbis nálam így volt amikor befrissítettem akkor kezdte el csinálni.

(#71496) Ákkk válasza user137 (#71494) üzenetére


Ákkk
addikt

Belépő szintű uhd tv ettöl nem kell nagyon sokat várni. Jobban jártál volna egy fhd tv-vel.

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#71497) #94529552 válasza user137 (#71494) üzenetére


#94529552
törölt tag

Input gomb> Összes bemenetnél átraktad felül a Szerkesztést PC vagy Játékkonzol ikonra? Ha nem jó, vidd vissza, és próbálj ki ott egy másikat is. A TruMotion is legyen kikapcsolva.

Ákkk Hát lehet, meg vétel előtt egy próba sose árt meg.

[ Szerkesztve ]

(#71498) user137 válasza #94529552 (#71497) üzenetére


user137
őstag

@Ákkk az, h belépő szintű tévé (egyébként az LG szerint mid-range), az nem jelenti azt, h eldobálhat frame-eket kedvére. Az ugyanígy belépő Samsungomnak semmi ilyen baja nem volt.

aaaah asszem ez a bemenet téma lesz a ludas. hogy ez mennyire egyértelmű helyen van, grrrr... :W
KÖSZI :R

[ Szerkesztve ]

(#71499) Mr K válasza Grande Ale (#71485) üzenetére


Mr K
senior tag

Ha van MR távirányító, akkor screen remote-ból is lehet nyelvet váltani.

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#71500) Beni2360 válasza berci1983 (#71455) üzenetére


Beni2360
félisten

IPTV az LG TV-ben na ne viccelődjél.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.