Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5351) eM'82


eM'82
addikt

Emberek. Volt szerencsém az imént megtekinteni életem első HD adását a kis lg tv-men, az M1 csatornát. 1080i-ben jön, de egyszerűen döbbenet... Haumann Péter mintha ott lett volna a szobámban :). Tényleg nagyon szép az adás.
+ van értelme a Guide gombnak is. A programkalauzzal kérhető értesítés is, de rögzíthetjük is egyből a műsort (vagy beállítjuk, hogy majd később vegye fel).

Node. Ennek a kis megnyilvánulásnak a bővebb története.
Megtudtuk párommal, hogy kikerül a T-Home kínálatából a Cartoon Network... ez nálunk vízválasztó egy szolgáltatóval szemben :P, így a január 5-én lejáró 1 éves iPTV előfizetésünket nem hosszabbítjuk már meg. Eleddig azért nem is akartuk lemondani, mert a dupla-kedvezmény miatt jóval olcsóbb így a kábelnet (alternatíva nincs...). Azonban... tudva levő, hogy a mindigTVextra családi csomagjának havi díja 1990 Ft az első 3 hónapban, utána 2490 Ft. A kábelnet így felugrana ~8500Ft-ra, de ha e mellé egy alap Telefonszolgáltatást kérünk akkor együtt a kettő ~7500Ft lesz (a kedvezmény miatt bőven megéri, aztán majd félretesszük valahová porosodni). Tehát a +2500 Ft-os mindigTV-vel együtt ~10e Ft lesz (nagyjából ennyi a mostani havidíj is... sőt a prémium opció miatt +1e Ft-tal több).

A DVB-T-t egyébiránt egy Silvercrest márkájú (Lidlis cucc) beltérivel (ára passz, kölcsönbe kaptam) próbáltam ki (dunakesziről, téglafal és egy kisebb garázstető az, ami az "útjában" lehetett).
A DVB-T beállításában nagyon köszönöm még egyszer PLaci58 fórumtársunk segítségét. :R

1, DVB-T Antenna bedug, erősítést maximálisra feltekerni, + antennákat nagyjából irányba, de ez szinte egyáltalán nem számított...
2, A TV-t kézi hangolásra állítani, UHF CH-re átállítani a módot, majd mivel Dunakeszihez közel van Széchényi hegy (is) így a 38-as csatornát állítsd be "forrásnak".

Dunakeszin 2 lehetőség van:
a, Budapest, Széchenyi hegy, 38 és 62-es csatornán;
b, Gerecse, 64 és 63-as csatorna.

Megjegyzés: (a jelerősség 100%-on volt mindvégig, míg a képminőség 70-100% között ugrált... ez szerintem egész jónak számít)

3, Beállítod mondjuk a 38-as csatornát és addig állítgatod az antennát, amíg megjelenik a térerősség (pár másodperc alatt megjelent). Akkor választhatóvá válik a hozzáadás gomb. Annak kiválasztásával lekeresi azon a vivőn levő TV + rádió csatornákat.
Utána visszamész a csatornaszámhoz és beállítod a másikat (62) és ugyanígy hozzáadod.
Kilépés után ugyanúgy megjelennek a csatornalistában az adók a DTV-k között, míg a normál kábeles csatornák ez esetben nem törlődnek ki, s nem is módosulnak!

Jó, a Conax modul + aktiválási díj + DVB-T antenna valóban kisebb extra beruházást/befektetést igényel, de úgy vélem még így is megéri a minőségi különbség miatt.
Majd az időjárás lehet, hogy letöri a lelkesedésem (képkockosádos, képkimaradás miatt...), de egyelőre nagyon várom a HD csatornákat :).
Kevesebb csatornánk lesz, de a T-Home-nál a felét amúgy sem néztük... úgyhogy tényleg fölösleges csatornák nélkül kell majd beállítani a programlistát.

üdv

[ Szerkesztve ]

(#5352) RockCNC válasza Con Troll (#5350) üzenetére


RockCNC
senior tag

jol mondod kel a HDMI kábel és1920x1080 ful HD-ban is megy!

(#5353) Con Troll válasza RockCNC (#5352) üzenetére


Con Troll
senior tag

Jelentősebb input lagg nélkül is?

(#5354) warren29


warren29
tag

Azannya: http://www.sg.hu/cikkek/86687/felmilliard_dollaros_buntetes_kartellezo_lcd_gyartoknak

(#5355) RockCNC válasza Con Troll (#5353) üzenetére


RockCNC
senior tag

multiplayerben nem próbáltam, singleplayerben szépen fut full hd-ban.

(#5356) Cocos válasza eM'82 (#5351) üzenetére


Cocos
tag

Még jó,hogy a Haumann ment adásba! Képzeld el, ha a Győzike lett volna a nappalidba :Y

"A lehetetlen nem tény ,hanem vélemény"

(#5357) Attas válasza Minimoa (#5349) üzenetére


Attas
aktív tag

Elméletileg működhet a dolog. A legtöbb és a jobb okos távkapcsoknak van macro funkciójuk. Pl az én SilverCrest multim 1-6 gombokra lehet macrót programozni, külön külön 16 gomb lenyomást. A kiadott jelek közt 1 de akár 21 sec különbséget is be lehet állítani. Szóval ugyan még ebben a formában nem próbáltam ki, de szerintem működhet.

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#5358) Mifune


Mifune
csendes tag

Azt megtudja valaki mondani nekem, hogy miért van az, hogy nálam az LG5590-en 55 csatornát talál a kereső a DigiTv kábelen, míg a szomszédnak a Samu5100-on meg 90-et(rádióval) ugyanolyan DigiTv-vel? Nálam nincs egyetlen egy HD adás sem, míg nála több is , köztük ilyen RTL Klub Teszt, M1, M2, DigiSportHd stb.
Ha úgy indítom a keresőt, hogy csak digitális csatornát keresen, akkor nem talál semmit.
Lehetséges, hogy ezekhez más fajta kábel kellene, és nem működik a 10éve beszerelt kábeleken, mert a digisek anno csak rákötötték a régire a sajátjukat?
Vagy van valami különleges beállítás a Tv-n, amit bekellene kapcsolni keresés előtt?

(#5359) Mifune válasza Mifune (#5358) üzenetére


Mifune
csendes tag

Jó, probléma megoldva. Felhívtam a Digit, és elárúlták a titkot, hogy a keresésnél 121000-re kell állítani a kezdő frekvenciát.
Brutálisan nagy a különbség az analóg és a digitális adások közt. A HD fantasztikus.

(#5360) edeleny válasza Mifune (#5359) üzenetére


edeleny
őstag

Akkor nem a teljes keresést választottad, hanem azt, hogy 121 000-ról induljon?

Hasonló dolgokkal kínlódom én is.
Egyrészt több adónak kellene lennie digitális csatornán, másrészt az LE 5500-s kevesebbet talál mint az LW5590.

Apámnak van egy nem használt régi antenna erősítője, ha azt bekötném a kábelhálózatba, érne valamit, nem tenne tönkre semmit?

( a gáz az, hogy analógon sem ugyan azokat találják)

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#5361) Mifune válasza edeleny (#5360) üzenetére


Mifune
csendes tag

Auto.hangolás -> Kábel -> Diitális kábeltelevízió beállítása : Itt átállítod a "Gyors" keresést "Hálózat"-ra, és az Induló frekvenciához beírod a121000-et, és vársz. A digitális adásokat elég sokáig hangolta, de 50%-tól már gyorsabb lett. Ez csak a digitv-nél kellett nekem.

Nem tudom, hogy az erősítő segít-e a digitális csatorákon, mert az vagy van vagy nincs, erősebb nem lesz szerintem. De majd leírja olyan aki ért is hozzá:)

[ Szerkesztve ]

(#5362) rbriddick77 válasza Con Troll (#5353) üzenetére


rbriddick77
csendes tag

Az input lag nagysága 99%ban a tv-től függ. Állítsd át a tv-n a bemenetet PC-re. Ebben a módban a tv kikapcsol minden felesleges képjavítót, ami lényegesen csökkenti az input lagot.

[ Szerkesztve ]

(#5363) Bernyó84 válasza rbriddick77 (#5362) üzenetére


Bernyó84
aktív tag

Szerintem pár hozzászólással előtte írta, hogy úgy próbálta... de lehet, hogy nem jól emlékszem

Gigabyte P35C-DS3R (F12), INTEL C2Q Q8300, Sapphire HD 7790 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance (CMZ8GX3M2A1600C9R), Chieftech 550W, 500GB Samsung SataII 16MB, 2TB Seagate SATA2 7200RPM 32MB

(#5364) rbriddick77 válasza Bernyó84 (#5363) üzenetére


rbriddick77
csendes tag

Játékmódban próbálta, ami nem egyenlő a PC móddal. Nálam játékmódban van lag, pc-ben nincs.

Persze lehetséges, hogy ő a játékmód alatt a PC módra gondolt.

(#5365) Flashget válasza Mifune (#5359) üzenetére


Flashget
félisten

Azt kipróbálhatnád, hogy országot váltasz..valamely skandinávot norvégiát, svédországot..csak próbaképp.

Realme GT Master Edition

(#5366) edeleny válasza Mifune (#5361) üzenetére


edeleny
őstag

Lehet hogy nálam valami nincs rendjén, de csak a Gyors keresés van, és a Teljes, ahol semmi állítási lehetőség nincs.

42LW5590-m van.

Igen a teljes keresés kb 30 perc, analóg és digitálison együtt.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#5367) Privilage


Privilage
csendes tag

Szép estét mindenkinek!

Összekötöttem a PC-t HDMI kábellel az LW4500-as TV-vel.
Azzal a problémával szembesültem,hogy a tv-n a kép nem tölti ki a teljes képernyőt,hanem egy fekete,2-3 cm széles keret van körülötte.
Ez elég zavaró :(

A TV-n nem találtam erre vonatkozó állítási lehetőséget,mindenesetre a HDMI bemenetet kiválasztottam PC-nek.
A PC-n a beállítás 1920*1080,és nem csak a film lejátszásakor van ez,már az asztal sem teljes képernyős.
Win 7 Ultimate,Gigabyte HD 6850 kártyával.

Van erre megoldás,vagy ez mindenkinek ilyen?

Előre is köszi!

(#5368) Flashget válasza Privilage (#5367) üzenetére


Flashget
félisten

általános ATI hiba de orvosolható :)

CCC-be lépj be és a saját digitális képernyőbe és a scalling options résznél a csúszkát húzd ki teljesen jobbra 0%-ra.

Realme GT Master Edition

(#5369) edeleny válasza edeleny (#5366) üzenetére


edeleny
őstag

Gyors keresésben a beállításokat át állítottam, úgy ahogy írtad, de nem hozott eredményt, még annyi csatorna se volt mint előtte.

Valószínűleg 860000 felett lennének még csatornák, de arra nem tudom kitolni.

Az az érdekes, hogy ha annak a csatornának a beállításait áthozom az LE5500-re amit megtalált az LW5590, és beállítom, azt írja nincs jel, pedig van!
Fene se érti.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#5370) Privilage válasza Flashget (#5368) üzenetére


Privilage
csendes tag

Köszi!
És azt merre találom a CCC-ben?
(mármint saját digitális kijelző)

(#5371) Flashget válasza Privilage (#5370) üzenetére


Flashget
félisten

5. fül
My digital flat panels néven fut ha angolul van nálad is.

Realme GT Master Edition

(#5372) I.K.Z


I.K.Z
tag

LG 47LW4500 Cinema 3D LED televízió van valakinek valamilyen tapasztalata vele? Milyen?

(#5373) Privilage válasza Flashget (#5371) üzenetére


Privilage
csendes tag

Magyarul van.
Az 5. fül a grafika menüben a kijelző beállításai,de abban semmi hasznos sincs :(

(#5374) Kroni1 válasza Privilage (#5373) üzenetére


Kroni1
veterán

a TV tavirányitó gombját megnyomva a bemenet cimke kiválasztást PC -re megcsináltad?

(#5375) Privilage válasza Kroni1 (#5374) üzenetére


Privilage
csendes tag

Igen.
Próbaképpen átállítottam másra is,de nem változtatott a megjelenített képen.

(#5376) Minimoa válasza Attas (#5357) üzenetére


Minimoa
tag

Értem ezt a részét a dolognak.

Azt a részét nem látom, hogy hogyan mondod meg az okos távirányítónak, hogy AV2, vagy HDMI1, vagy HDMI3, vagy DLNA legyen az input.

Az Input gomb megnyomását még megtanítod neki, de azon belül, hogy merre mászkáljon a kurzorral....
Mennyivel egyszerűbb lenne, ha lenne minden inputnak egy-egy kódja, oszt' jónapot.

(#5377) Privilage válasza Flashget (#5371) üzenetére


Privilage
csendes tag

Leszedtem angolul a legfrissebb verziót,és abban megtaláltam,és ezzel meg is oldódott.

Köszönöm! :C

(#5378) Kroni1 válasza Minimoa (#5376) üzenetére


Kroni1
veterán

Mondjuk egy Logitech Harmony tud mindent amit kell. Külön megvan az adatbázisukban minden és kiválasztható minden bemenet egy egy gombra, de ezt én nem tartom fontosnak.. Ha az inputot többször megnyomod és nem a nyilakkal váltasz akkor csak az elérhető aktiv bemenetek közt vált. Gondolom nem jön egyszerre 3-4 eszközről jel a tv-dbe neked sem, így 2x nyomás után már át is állt a megfelelő bemenetre, ez nem értem miért nem jo igy neked!

[ Szerkesztve ]

(#5379) Attas válasza Minimoa (#5376) üzenetére


Attas
aktív tag

Mivel, hogy macrozod, így pl a macro felvételnél megnyomod 4x az input gombot és a HDMI1-re vált ha nem kap több inputot a tv. persze ez ugya attól függ hogy melyik inputon lett kikapcsolva a tv vagy épp hol áll..ööö...nos igen ..vannak gondok ezzel.

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#5380) Flashget válasza Privilage (#5373) üzenetére


Flashget
félisten

ez lett volna :)

Realme GT Master Edition

(#5381) Privilage válasza Flashget (#5380) üzenetére


Privilage
csendes tag

Megtaláltam.Az volt a baj,hogy nekem még régebbi CCC volt telepítve,és abban nem voltak ilyen menük.
A legfrissebbel minden OK.

(#5382) Flashget válasza Privilage (#5381) üzenetére


Flashget
félisten

Olvastam, hogy megoldódott csak ha másnak is lesz ilyen gondja megkell mutatni csak a hsz-t.

Realme GT Master Edition

(#5383) #16695808


#16695808
törölt tag

LG 32LD350 + pl:Orion HT550 házimozi hangfalszett működik?
a kérdés lényege, hogy nekem nem kell házimozi rendszer csak hangfal szett és ezt kötném össze a tv vel, ez működhet? meg tudja a tv-m? és milyen hangfalszettet érdemes venni max 20eFt-ot szánnék rá.

(#5384) htw válasza Tomix24 (#5102) üzenetére


htw
tag

A polarizációs szemüveg miatt 3D-ben nem tudja a full hd-t. Tehát egyik passzív sem. Az aktívak ebben jobbak, viszont azoknak is megvannak a hibái (tölteni kell, drágább a szemcsi, sötétebb, a villogás miatt nem mindenkinek bírja a szeme, stb).

(#5385) htw


htw
tag

Olyan problémám lenne, hogyha plex media szerverrel, vagy DLNA hálózaton ( nero media home 4) próbálok lejátszani 3D tartalmat, bizonyos részeknél akadozik. Mindig ugyanott. Elsőnek azt hittem a wifi miatt van (linksys e1000), de ha utp kábellel kötöm össze laptopot (aspire 5610z) akkor is beszaggat.

Külső vinyoval megoldódik a dolog, de a plexnél tetszik, hogy megkeresi a borítókat a filmekhez és nem csak mappákat látok. Bár nem értem miszerint rendezi őket és nem lehet nyelvet váltani sem, usb-n meg igen. Szóval vannak hibái.

(#5386) htw válasza htw (#5385) üzenetére


htw
tag

47lw5590-es tv-ről van szó.

(#5387) Sanyabá


Sanyabá
senior tag

Minden korán s későn kelő fórumtársnak ,probléma és hiba mentes BÚÉK! :K

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#5388) GEO001


GEO001
aktív tag

B.Ú.É.K. ! :C

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#5389) Sanyabá


Sanyabá
senior tag

Valahol fentébb olvastam hogy valaki nem tudja a tv-t össze hozni a házimozi-val,mármint hogy azon keresztül szóljon.
Nos ,én így oldottam meg: Adott 47LW579S tipus, és Sony házimozi rendszer(4-5 éves)
Vettem egy 250ft-os egyik végén Jack,a másik végén két kimenetes RCA
kábelt.Tv-be a Jack,moziba RCA, és négy. egyben megy a tv állandóan.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#5390) Lacinavi


Lacinavi
tag

Ma sikerült bekonfigolni a rutert. Rákötöttem a TV-re (5590) pikk-pakk beállította magát a hálózatra csak ok-ni kellett. Amit nem csinált meg pendrive-ról frissítést autómatikusan lefuttatta frissítette magát teljesen elégedett voltam eme felhasználóbarát dolgoktól. 3d-s mkv hálón kereszűl simán futott számítógépről akadásmentesen. Szóval teljes a siker. Monjuk netet használni távirányítóval kicsit macerás valami jobb dolgot is kitalálhattak volna. Talán egy kis kézi bilenytűzet vagy valami.

(#5391) htw válasza Lacinavi (#5390) üzenetére


htw
tag

Monjuk netet használni távirányítóval kicsit macerás valami jobb dolgot is kitalálhattak volna. Talán egy kis kézi bilenytűzet vagy valami.

Okos telefonnal simán használható az LG TV Remote, jobb mint a Magic Motion.

(#5392) Zanik válasza Lacinavi (#5390) üzenetére


Zanik
addikt

Okostelefon! :DDD

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#5393) Lacinavi válasza htw (#5391) üzenetére


Lacinavi
tag

Hát biztos csak akkor okos tv-hez okos telefont kell venni. Az is pénzé van.
Egyébbként bármilyen androidos cuccal megy vagy egyébb feltételek is vannak?

(#5394) Flashget válasza htw (#5391) üzenetére


Flashget
félisten

és LG-hez csak LG mobilt vagy más márkát is lehet venni?

Realme GT Master Edition

(#5395) Zanik válasza Flashget (#5394) üzenetére


Zanik
addikt

Akármilyen okostelefon jó. Van TV remote app android-ra, iphone-ra, talán még symbian-ra és windows mobile-ra is.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#5396) Lacinavi válasza Zanik (#5395) üzenetére


Lacinavi
tag

Ez megnyugtató akkor lehet spórólni egy okostelefontáviránítóra.

(#5397) sirarcheer


sirarcheer
senior tag

Sziasztok!
Egy régi LG32LC2R TV-met szeretném lecserélni egy 42LW5500-asra.
Tetszik a 3D megjelenítés, de lenne pár kérdésem:
1. Bárhol veszem meg adnak hozzá 7 db szemüveget hozzá?
(Néztem pár oldalt de nem írják le a csomag tartalmát)
2. Ha letöltök egy 3D film biztonsági másolatot azt PC-ről HDMI-n kereszül le tudom játszani?
3. Mindig TV extra előfizetői kártya alapból csatlakoztatható hozzá vagy kell egy külön modul?

Előre is köszönöm a segítséget.

PSN: sirarcheer

(#5398) Flashget válasza Zanik (#5395) üzenetére


Flashget
félisten

oké csak azért kérdem mert samsungnál meg samsungot mondanak.

Realme GT Master Edition

(#5399) Zanik válasza Flashget (#5398) üzenetére


Zanik
addikt

Nekem nincs okostelóm, öcsémnek van, Android-os, nem LG, simán működött vele. Közben néztem, és Symbian-ra és Windows Phone 7-re nincs alkalmazás :( , csak Android-ra és iOS-re. :K

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#5400) Lacinavi válasza Zanik (#5395) üzenetére


Lacinavi
tag

Ja és ez honnan tölthető le?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.