Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5701) GeneraL_XTX válasza sirarcheer (#5698) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Úgy van. Kevesebb HDMI, kevesebb USB, roszabb panel, nincs még LAN csatlakozó se, kiszedték az egész netes részt aminek azért van jó oldala is( firmware frissítés, okostelefonnal való irányítás stb)

Szerintem ezek lazán megérik a 15 ezres különbséget mégha a Smart nem is érdekel( de néha jól jön azért)

(#5702) korfa válasza GeneraL_XTX (#5701) üzenetére


korfa
aktív tag

Azokhoz lenne egy kérdésem akik rendelkeznek lg lw5590-es tv-vel. Amikor bementek a smart menübe akkor halható egy halk bugás. Ez tulajdonság vagy én fogtam ki?

(#5703) jjani72 válasza sirarcheer (#5698) üzenetére


jjani72
tag

Nekem van egy lw4500-as. Mi van vele ? Milyen felszerelés hiányzik belőle ?
Miről maradtam le ?
Ja már látom.
Ha most vennék tv-t a smart miatt nem költenék rá több pénzt, max a jobb panel miatt.

[ Szerkesztve ]

(#5704) djdragon válasza edeleny (#5691) üzenetére


djdragon
csendes tag

sajnos valami nem okes ,megprobaltam a muxolasnal es kivettem ahangot tehat hang nelkül csak atmuxoltam es akkor sem viszi ,tehat nem a hang vegett .valami mas bealitas kene ?Ezt csak a 3 des filmeknel vettem eszre ,peldaul Conan.the.Barbarian .

(#5705) tata21 válasza korfa (#5702) üzenetére


tata21
tag

Szia

Szerintem a hangerőt vedd le és máris elmúlik a halk zúgás. Nekem is hallható, de csak ha viszonylag magas értéken van a hangerő és sok a fehér a képernyőn.
Hogy miért van ez azt nem tudom, de lehet van itt olyan aki tudja a miértre az azértot.:)

(#5706) djdragon válasza jjani72 (#5703) üzenetére


djdragon
csendes tag

mond mar legyszives az mkv 3 deben hogyan oldod meg?MARMINT HOGY LEJATSZa?
Nekem conan harry poter 2 ,nem mennek ,probaltam mar a hangot is atalitani muxolni stb de nem megy .Ugye hangsavot nem lehet valatani?Atkell a magyarhangot 1 önek tenni vagy az angol hangsavot teljessen kitörölni ?

(#5707) djdragon


djdragon
csendes tag

ja igen ,a tevemenn lw4500 ,alol bal sarokban van egy feny csomo ;AHOL NEHA JOBBAN VILAGIT ,tehat ha fekete vagy mas szin van a sarokban latszik hogy jobban vilagit .mi ez cloding?
ES lehet ellene tenni ?es valaki tudja e hogyan megy hogy bekapcsoljam a rekordert az usben ?lw5500 ra atheckelni?
Email cimemre is irhat valaki aki segiteseget tudna nyutani .
dj.pundro@aon.at

(#5708) jjani72 válasza djdragon (#5706) üzenetére


jjani72
tag

Én úgy oldottam meg, hogy összekötöttem a tv-t a számológépemmel. Ezzel az egy lépéssel
az összes konvertálgatós problematikát kikerültem.
Küld el privátba a problémás filmek pontos címét, megtekintem mit is kell ottan konvertálni.
A fénycsomók meg hagy világítsanak, azért vannak.Legalább nem kell félned a sötétben. :)

(#5709) djdragon válasza jjani72 (#5708) üzenetére


djdragon
csendes tag

Ez a 3 film nem lejatszhato 3 des .

Harry.Potter.and.the.Deathly.Hallows.Part.II.3D.SBS.1080p

Conan.the.Barbarian.3D.1080p.Half.SBS

The.Last.Airbender.2010.3D.Full-SBS.720p

Ez a következö nem 3d es lejatsza de nincsen hang eggyik savban sem !

Devil.2010.1080p

fenycsomo a sarokban latom lenn ,hogy erösebb en vilagit ,az is cloding ?vagy az a led vilagitas vegett van ?valakik mondtak hogy azt kijavitsak vagy nem lehet ?garancia stb?firmware .

azt hogy az usb recorder menjen tudsz segiteni?hogy 5500 legyen a 4500 bol?

KÖSZI

NEM írjuk ki az ilyenek nevét... :U

[ Módosította: stevve ]

(#5710) benvolio válasza bandon (#5696) üzenetére


benvolio
őstag

Próbáld kia "0413" vagy "0000" kódot.

(#5711) jjani72 válasza djdragon (#5709) üzenetére


jjani72
tag

Nekem is van beviláglás a sarkoknál, de filmnézésnél nem zavaró. Ha téged zavar akkor nézesd meg egy szerelővel.A felvételi funkciót meg felejtsd el.
A potter filmnek menni kellene csont nélkül, de valamiért nem szereti a tv. Van ilyen.
Ajánlom a másik rilíz csapat munkáját, az tuti megy.
A full-sbs filmet nem fogja lejátszani szerintem.
A conan filmnél a szokásos level 5.1 az egyik probléma, a másik pedig a dts.
A devilnél is a dts hang a bibi.
Próbáld ezt:
MKVmergeGUI-val nyisd meg az MKV-t. Az ablakban látod annak tartalmát. Jelöld ki a magyar hangsáv sorát(1 katt rá),utána jobboldalon az UP gombal vidd fel egészen a második helyre, a videósáv alá. Lent a General track option-ban a Default track flag-nál annak kell lenni, hogy "yes", ha nem,állítsd arra, aztán Start muxing. Igy a magyar hangsáv lessz majd az alapértelmezett.

A másik megoldás(ha nincs szükséged rá) az angol hangsáv kihagyása.MKVmergeGUI-val nyisd meg az MKV-t, majd az angol hangsáv elől vedd ki a pipát, aztán Start muxing.

A DTS brobléma megoldása: MKVExtractGUI letöltése, majd bemásolása az MKVmergeGUI telepítési mappába, aztán innen elindítani. Tallózd be az Input File-ba az MKV-t, Az Output Dir-ben keresd ki, hogy hová tegye(ha a vinyón van az MKV akkor a Source Dir elé pipa,és az MKV-d mellé teszi file-t) aztán csak a DTS elé egy pipa, és Extract. Utána jöhet a TFMAudioTool, katt az Add Media Files-ra, a DTS-t berakod. A Select standard output folder-ban beállítod,hogy hová mentsen, utána Output format-nál katt az AC3-ra, majd az AC3 bitrate-t állítsd a legmagasabb értékre,végül katt a Convert-re. Utána MKVmergeGUI-val megnyitod az MKV-t, a DTS elől kiveszed a pipát, majd katt az add-ra és berakod az AC-3-at utána Start muxing. Igy nem lessz DTS Codec probléma.

(#5712) djdragon válasza benvolio (#5710) üzenetére


djdragon
csendes tag

kicsit reszletesebben legyszives.barmilyen programozhato taviranyito jo?
ES akkor a servizmenü jön elö?vagy hogy?
legyszi ird le ,ha lehet bövebben .
Köszönöm
dj.pundro@aon.at

(#5713) 52a52a válasza djdragon (#5709) üzenetére


52a52a
tag

A fénycsomó a nem megfelelő nyomatékkal történő csavarozás miatt (előlapba a kijelző szerelésekor) lehet, bár most már minden a kijelzőre szerelnek. A vékony kijelző elég hajlékony ezért szállítás során is kialakulhat ez a probléma.

(#5714) djdragon válasza djdragon (#5712) üzenetére


djdragon
csendes tag

Ajánlom a másik rilíz csapat munkáját, az tuti megy.

mire gondolsz?en nc..e t hasznalom.

(#5715) jjani72 válasza djdragon (#5714) üzenetére


jjani72
tag

tvday

(#5716) korfa válasza tata21 (#5705) üzenetére


korfa
aktív tag

nekem ha a hangerõ 0 akkor is hallható, de csak a menükben... nálad ha a hang 0 akkor nem hallható? Másnak nincs ez irányu tapasztalata?

(#5717) panyo válasza korfa (#5716) üzenetére


panyo
csendes tag

Nekem nem búg,de lehet süket vagyok :D

djdragon: A Szervízmenüt (Ez Adjust) én egy Thomson univerzális távval tudtam kicsalni,gyorsan le is fényképeztem minden beállítást nehogy babrálás után szivató legyen :Y

(#5718) djdragon válasza panyo (#5717) üzenetére


djdragon
csendes tag

ES TUDTAD AKTIVALNI AZ USB REKORING OT?

(#5720) tata21 válasza korfa (#5716) üzenetére


tata21
tag

Akkor nem, egyáltalán.

(#5721) rbriddick77


rbriddick77
csendes tag

Azért arra kíváncsi lennék, hogy honnan vettétek, hogy az LW5500-ban jobb panel van, mint a LW4500-asokban. Én legalábbis semmi infót nem találtam erről, pedig kerestem. Szerintem max a vezérlő elektronikája jobb valamivel, de ebben sem vagyok biztos, mert elég minimálisak a különbségek, szóval akár marketing kamu is lehet.

(#5722) panyo válasza djdragon (#5718) üzenetére


panyo
csendes tag

Nekem alapból tudja (lw5590),de már írta valaki,hogy lehet aktiválni ott.

(#5723) tigipuf válasza GeneraL_XTX (#5701) üzenetére


tigipuf
senior tag

Hát én összehasonlítottam a 2 típust az LG oldalán,szerintem a panel ugyanaz,esetleg az elektronika jobb egy kicsit a 5500-ban.A dinamikus kontraszt,meg az a "borzasztó nagy" eltérés válaszidőben egyszerűen szem által nem vehető észre.[link]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#5724) Olywer válasza korfa (#5716) üzenetére


Olywer
csendes tag

Csak egy tipp: Szigetelő szalaggal ragaszd le a TV 220-as tápkebel dugóján a két villa között a földelést és úgy csatlakoztasd a konektorba. Lehet nem árt két szalag, mert csatlakozáskor előfordul, hogy átszakad és mégis érintkezik a földelés. Több esetben előfordult már, hogy ez megoldotta a brummolós problémát, mert a földelésen átszólt egy másik készülékkel.

(#5725) jjani72 válasza rbriddick77 (#5721) üzenetére


jjani72
tag

Ezt a kérdést már én is feltettem egyszer. Az 5500 paneljának pár milliszekundummal
jobb a válaszideje, meg x trillióval jobb a kontrasztaránya.
Az hogy ez effektíve jobb minőségű panelt jelent azt nem tudom, de szerintem nem valószínű,
hogy az igen nehezen előállítható panelekből minden tipusszámra jut különböző.
Inkább az elektronikával mahinálnak. Aztán meg jön az x trillió kontraszt marketing marhaság.

(#5726) Con Troll válasza korfa (#5702) üzenetére


Con Troll
senior tag

Szia, egy ideig nekem is jelentkezett ez a búgás lw5590-en. Vásárlás napján kezdődött, de 1-2 nap után vége is lett. Én is a smart menüben, illetve csatornaváltáskor hallottam, amikor felül megjelenik az infó-sáv. Amint az eltűnt, a búgás is abbamaradt. Magától elmúlt a jelenség, most már (lekopogom) egyáltalán nem jelentkezik.

(#5727) Cocos válasza sirarcheer (#5698) üzenetére


Cocos
tag

Miért hiányzik az LW4500-ból a 3D??

"A lehetetlen nem tény ,hanem vélemény"

(#5728) bigdady


bigdady
nagyúr

Sziasztok!

100 k környékén keresek lcd vagy led vagy plazama tv-t, lényeg hogy full hd legyen minél nagyobb 1:... aránya legyen és természetesen megbízható legyen. Mit ajánlatok most? Jó ár érték aránya legyen.
Mediaában láttam egész jókat ezen ár környékén. Mire kell még figyelni köszi.

(#5729) Bogyó bá' válasza bigdady (#5728) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

100k-ért az LG 32LV3400-as kapható. Full HD, LED-es háttérvilágítás, keveset fogyaszt (nálam 40-42W körül lett mérve). Jó ( de nem briliáns) képminőség, nagyon jó beépített USB-s médialejátszó (eddig mindent visz). Elvileg IPS paneles, de én éppen ezért picit többet vártam tőle (a monitorom is egy DELL IPS, és kb. "ezerszer" jobb a képe...). Felhősödés egyáltalán nem látható, üres fekete képnél sem. Sajnios csak 2 db HDMI csatija van. MindigTv HDMI-s settop-boxszal használjuk.

Eredetileg Samsung ue32D5000-et akartam karácsonyra, de mifelénk mindenhol kifogyott...
Mondjuk én azt venném....

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#5730) bigdady válasza Bogyó bá' (#5729) üzenetére


bigdady
nagyúr

kösz. jól tudom hogy fontos az 1: .. arány? Ezeknek mennyi?
Elfelejtettem hogy a gyerek miatt a fejhallgató alapkövetelmény, samsung tudja az jobban tetszik. Esetleg nagyobb?

(#5731) Flashget válasza bigdady (#5730) üzenetére


Flashget
félisten

Másik topicban ajánlottam a 32LK530 LCD tévét..szerintem azzal jobban jársz. valós 100Hz a másik nem.
és itt 100K alatt van bőven + ajándékot is adnak (3 különböző kábelt)

Realme GT Master Edition

(#5732) Flashget válasza Bogyó bá' (#5729) üzenetére


Flashget
félisten

de én éppen ezért picit többet vártam tőle (a monitorom is egy DELL IPS, és kb. "ezerszer" jobb a képe...)

mert nem 100Hz ez a tipus! Miként a D5000 sem.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#5733) Bogyó bá' válasza bigdady (#5730) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Adatlapja: itt

Műszaki leírás/kép fülön!

Ennek óriási a dinamikus kontrasztja (3.000.000:1), de semmi jelentősége, sőt inkább zavaró: én simán kikapcsoltam, jobb lett tőle. Sajnos ezen nincs fejhallgató csatlakozó...

(#5732) Flashget : A monitoromat is csak 60Hz-en használom... (72-őt csak hackelt driverrel tudja). A gépben van egy digitális tunerkártya, a szabadon fogható adókat itt is szoktam nézni. Ugyanazon csatornát nézve is lényegesen jobb a monitor képe.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#5734) bigdady válasza Flashget (#5731) üzenetére


bigdady
nagyúr

Dinamikus kontraszt arány: 150.000:1.
nem kvés?
Nem értek hozzá... azért kérdezem

[ Szerkesztve ]

(#5735) Flashget válasza bigdady (#5734) üzenetére


Flashget
félisten

ez a pr maszlag nem az számít.
hanem ez:
TruMotion 100Hz

Realme GT Master Edition

(#5736) bigdady válasza Flashget (#5735) üzenetére


bigdady
nagyúr

jó tudni :)
és egyel nagyobban vmi?

(#5737) Flashget válasza Bogyó bá' (#5733) üzenetére


Flashget
félisten

Mert amiről szó van tévé az 50Hz a CMI 100Hz vagyis kamu 100Hz.
erről már sokszor írtak, hogy 100Hz esetében képet szúrnak be az 50Hz-nél meg fekete képkockát (ettől van az akadozó mozgás pl) de ha egymás mellet van két ilyen tévé látni lehet feltűnően a különbséget.
Tv esetében van game állítási lehetőség és akkor az is lemegy 60Hz-re.

Nekem is van tuneres monitor

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#5738) Flashget válasza bigdady (#5736) üzenetére


Flashget
félisten

"-ban?
LG-nél 37"-ban LV4500-as LED vagy ha kell a smart is akkor LV5500 de ezek már jóval 100K felett vannak. Ettől olcsóbb 37"-os csak 50Hz-es van.
samsungba ne vegyél 37"-ost mert nem samsung gyártja bele a panelt.
40" samsung 42" LG

Realme GT Master Edition

(#5739) djdragon


djdragon
csendes tag

Mondja mar legyszi meg valaki hogy hogyan tudnam a hirlevelet lealitani?Mivel a reg nel mondtam hogy minden hozzaszolasnal küldjön egy emailt nekem es most kapom dögivel .

(#5740) bigdady válasza Flashget (#5738) üzenetére


bigdady
nagyúr

nincs 37-es ami 100 hrz-es és olcsóbb ennél a kettőnél?

[ Szerkesztve ]

(#5741) Flashget válasza djdragon (#5739) üzenetére


Flashget
félisten

Jobbra felül "Beállításaim" majd az új oldalon alul középen

Realme GT Master Edition

(#5742) djdragon válasza Flashget (#5741) üzenetére


djdragon
csendes tag

hat kivan kapcsolva ,es megis kapom .

(#5743) Flashget válasza djdragon (#5742) üzenetére


Flashget
félisten

akkor pasz

Realme GT Master Edition

(#5744) Cocos


Cocos
tag

LG reklám nagyon jó!

http://mindent-a-szemnek.hu/index.php/2012/01/zsenialis-tv-reklam/

"A lehetetlen nem tény ,hanem vélemény"

(#5745) bigdady válasza bigdady (#5740) üzenetére


bigdady
nagyúr

Flashget:

ez?

Véleményed?

[ Szerkesztve ]

(#5746) Flashget válasza bigdady (#5745) üzenetére


Flashget
félisten

Eddig kérdeztél 32" majd 37"samsung és LG topicban melyek vagy LCD vagy LED panelosak voltak..most kérdezel egy 42" panasonic plazmáról :)
ebben nem tudok tanácsot adni.

Realme GT Master Edition

(#5747) bigdady válasza Flashget (#5746) üzenetére


bigdady
nagyúr

mindenevő vagyok. azért kösz

(#5748) bigdady válasza bigdady (#5747) üzenetére


bigdady
nagyúr

Mivel 3,5 méterre van a tv elég lenne nekem hd ready is nem? (plazma nem lesz mégsem jó mert szemben az ablak=fény).

És ha 37-40 col környékén keresnék 100 hrz-es de csak hd ready-t? Arra mit ajánlanál?

(#5749) jjani72 válasza Cocos (#5727) üzenetére


jjani72
tag

Ott van az. Így már megvan minden, mert már csak az hiányzott :)

(#5750) Petyás válasza Bogyó bá' (#5733) üzenetére


Petyás
tag

Nekem is van egy Dell IPS monitorom (fénycsöves) és szerintem is szebb a képe, mint az LG (lv375s). Azonos tartalmat még nem néztem rajta.
Lehet a LED-fénycső különbség ütközik ki?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.