Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31201) murasake válasza dr.bubo (#31200) üzenetére


murasake
csendes tag

A hifivel is volt gond, de ott nem a hangfal búgott, hanem maguk a monoblokkok. Néha teljesen némák voltak, máskor meg mint egy hegesztőtrafó úgy zúgtak. Minden cucchoz (értsd cd játszó, 1. blokk. 2. blokk. két hangfal, mert az is 220-al megy) külön tápkábel jön megszakítás nélkül az óradobozból. A hifinek teljesen külön földelést is csináltam, a hang most már nagyon zsé, de az erősítők néha még mindig búgnak. Lehet, hogy az egyenként 1500W-os trafó miatt? nem tudom...
A tv azóta téma egyáltalán, amióta az LG van. Az az összes av-vel egy szálon kap tápot, nincsenek így ösvényenként szeparálva.

(#31202) Lacinavi válasza murasake (#31201) üzenetére


Lacinavi
tag

Hű a kép alapján nem a minimálbér kategóriába vagy. Már csak a hangfalak egy autó ára.

(#31203) murasake válasza Lacinavi (#31202) üzenetére


murasake
csendes tag

Ha ismered a ML reQuest-et akkor rá lehet ismerni, de egyébként a sztatikus panelen és a szubhangszórón kívül minden az én kezem munkája. De nem akarok tovább offolni, csak azért tettem fel, hogy nem olyan egyszerű itt kinyomozni a tettest, mivel minden kábel rejtve van...

(#31204) mg_traki


mg_traki
csendes tag

LA620S -ben DVB-T /C/ S2 tuner van
LA620V -ben DVB-T2/C/S2 tuner van.

(#31205) LiteCross91 válasza gahor72 (#30471) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Köszönöm a segítségetek. Megjött a tv(42LA620) hétfőn, azóta állítgatom. Az erősítőm nem tud DTS-t, ez 100%-ra kiderült. Ha PCM-re állítom a tv-t, akkor az erősítő Pro Logic-al kever vmit a sztereó pcm jelből a hátsó hangszórókra a DTS-ből. Egyébként millió filmen AC3 DD hang van, azt meg gyönyörűen dekódolja. De, ha DTS hang van a filmen, akkor se bánkódok, mert akkor is szól a hang virtuális Pro Logic-al keverve, csak át kell a tv-t PCM-re állítani.

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#31206) shteer válasza Zirowe (#31193) üzenetére


shteer
titán

A 620V-t megtalalod a UK oldalon. De ott 620S-t nem lelsz :)

..szerintem jónak tűnik

(#31207) Ravenloft válasza Mókus Zs (#31140) üzenetére


Ravenloft
tag

Az alábbi linkről töltöttem le őket. De mint írtam volt, nekem egy kicsit "macerás" volt. De azért csak lejöttek szép sorjában. Amúgy a gépemre szedtem le nem a TV-re. De amúgy, hogy értetted, hogy a TV-re?

http://www.demo-world.eu/trailers/3d-high-definition-trailers.php

(#31208) Mókus Zs válasza Ravenloft (#31207) üzenetére


Mókus Zs
csendes tag

Azt én sem tudom, de köszi. :F

(#31209) Labello válasza murasake (#31198) üzenetére


Labello
csendes tag

Apám tányéros digi-jénél van ilyen gond. A beltérin le kell venni a hangot (nem teljesen), és a TV-t kell felhangosítani. Ekkor elmúlik a búgás.

(#31210) Ravenloft válasza Sjani86 (#31191) üzenetére


Ravenloft
tag

Hogy mi? Csak annyi, hogy egyszerűen imádom! Gyönyörű színek, szuper 3D, maximálisan ízléses design, PS3-al parádés élmény! Csak egy dolgot bánok, konkrétan, hogy "csak" 42"-est vettem. Hisz, a méret a lényeg! :D Ha most tehetném, akkor biztos, hogy 47"-es vagy nagyobb lenne a befutó. Amúgy épp a minap voltam a MM-ban és körbenéztem TV fronton. És meg kell, hogy mondjam, még most is az LG a nyerő! Bár…ha valóban tele lennék pénzzel, akkor a Sony KD-65X9005A lenne a befutó! :D

(#31211) balintka válasza Ravenloft (#31210) üzenetére


balintka
addikt

Nekem is 106-os van az LA690S-ből. Bár egész közelről nézem, kb. 2 méterről (ha akarom, tudom távolabbról is), de így utólag lehet a 119-es kellett volna nekem is.

(#31212) Zirowe válasza shteer (#31206) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Nem a modellt hiányoltam, azt én is megtalaltam, csak az utalást a "gyorsabb" wifire nem. :)
De ez kb olyan, mint amikor a másik be akarta mesélni, hogy az la620 és az lm620 ugyanaz a modell. :)

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#31213) Ravenloft válasza balintka (#31211) üzenetére


Ravenloft
tag

Igen ez így van. Most nem azt mondom, hogy "nézhetetlen", csak azt, hogy ami kezdetben "óriási volt" (32"-es után meg főleg!) az mára már kevésnek bizonyul. Amúgy játszani rajta 2,5m-ről szoktam (ilyen távolságból tökéletes) viszont ha filmet nézek akkor azt 3-3,5m-ről szoktam. Nem mintha élvezhetetlen lenne a dolog, de azért ilyen távolságra már jó lett volna a 47"-es. Késő bánat...

(#31214) balintka válasza Ravenloft (#31213) üzenetére


balintka
addikt

Én egy 2 éves, 94 cm LED-es LG-t cseréltem le erre, de ahhoz képest is ég és föld a különbség. Na annyi a 106 cm javára szóljon, h a TV egy kisebb szobában van, sokszor csak rápillantok a számítógéptől, az pedig csak 1,5 m körül van a TV-től. Lehet ekkora távolságra túl nagy lenne a 119-es.

Milyen messziről ideális nézni egy 119-es TV-t?

[ Szerkesztve ]

(#31215) Zirowe válasza Ravenloft (#31213) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Én 1.6-1.8 méterről néztem a 60"-ast, és még úgyis kicsinek éreztem. :D
Most meg csak 55"-ös van.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#31216) bluobluo75


bluobluo75
őstag

Üdv!

Kellene egy kis segítség, M1HD, M2HD,TV2HD, RTLklub HD csatornához keresek Serviio stream linkeket, plugint, tud valaki?
Esetleg más magyar HD csatornákhoz, természetfilmekhez?
Köszönöm előre is! :R
1 csatornát sikerült eddig beállítanom a Fix HD-t de más ha megy is csak hang nélkül LG 42 LA 620S tévén:
Fix HD
rtmp://video.fixhd.tv:1935/fix/hd.stream

[ Szerkesztve ]

(#31217) LiteCross91 válasza OldMike (#30975) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Én megpróbáltam és át is alakítja, deeee nem lehet utána tekerni a filmet. Azt írja a tv, hogy Nem támogatott funkció. Mi lehet az oka? Simán csak kiveszem a pipát a felesleges angol hangsávtól és rámegyek, hogy Start mux.

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#31218) murasake válasza Labello (#31209) üzenetére


murasake
csendes tag

Nálam pont fordítva van, a beltéri nyomom fel max-ig, a tv-t meg csak éppen annyira, hogy azért még halljam...

(#31219) borist


borist
tag

Sziasztok, német fórumon írták:
04.20.29.
LG hat es hinbekommen dass man HbbTV und Timeshift gleichzeitig aktiviert haben und nutzen kann!
Bei aktivierten HbbTV wird das Timeshift Menü zwar nicht durch klick auf den ok Button angezeigt, dafür aber wenn man pause etc drückt.
Endlich! Spotify gibt's nun auch und eine neue interne App mit dem Namen On Now, ersetzt aber lleider nicht nicht den Guide/EPG

(#31220) mrhyper válasza borist (#31219) üzenetére


mrhyper
csendes tag

Ez szuper, csak nem értem :D

(#31221) Đusty válasza mrhyper (#31220) üzenetére


Đusty
addikt

Én meg azt sem tudom mi az a HbbTv meg timeshift.

(#31222) zitromz


zitromz
tag

Hali!
Szuperfelbontáson kívül van még olyan beállítás ami egyértelműen javítja a kép minőségét?(LGLA620S)
Előre is köszi a választ! :)

[ Szerkesztve ]

(#31223) Watt25 válasza mrhyper (#31220) üzenetére


Watt25
veterán

Google translate:
"LG has got it right that you have HbbTV and Timeshift activated simultaneously and can use!
When activated the Timeshift HbbTV menu is not displayed by clicking on the OK button, but when you press break etc.
Finally! Spotify now on this and a new internal app called On Now, do not but does not replace the lleider Guide / EPG"

HbbTV
TimeShift: Élő adás megállítás-visszatekerés

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#31224) kmarci25 válasza Watt25 (#31223) üzenetére


kmarci25
veterán

Mennyivel jobb lenne a Hobo Blues Band Tv... Nekem a HBB-ről ez ugrott be! :))

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#31225) OldMike válasza LiteCross91 (#31217) üzenetére


OldMike
őstag

Amennyiben DLNA megosztással játszod le az új mkv-t, akkor ez az üzenet nem az átalakítás miatt lehet, mert a beletekerés szerintem egyébként sem működik (vagy nem jól) a DLNA esetében.
Ki kell próbálni egy eredeti mkv állománnyal, ha azzal rendben van a tekerés, akkor valóban lehet hogy az átalakítás során történik valami.

Ez esetben a hangsáv váltás funkció mégis kell, de akkor csak a HDD vagy a pendrive marad, illetve még be lehet szerezni egy tévére kötött médialejátszót.

42LM660S

(#31226) LiteCross91 válasza OldMike (#31225) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Szia! Próbáltam egyértelműen írni, de akkor ezek szerint nem sikerült. Ezért bocsánat. Az összes mkv-t tudom tekerni DLNA-n. Az egyik letöltött filmnél az angol nyelv van elöl, ezért kipróbáltam, hogy megcserélem ezzel a programmal. Ám miután átalakítottam sajnos nem enged tekerni. Természetesen az eredetit tudom tekerni. Tehát 100%-osan az átalakítás következménye. Más nem járt így még? Nem értek a programhoz(mkvmerge), lehet csak vmit ki kéne benne pipálni vagy mit tudom én.

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#31227) ZGO


ZGO
tag

Sziasztok.
Érdekelne, hogy nektek a mostani LG Smart TV-ken mennyire használhatóak a rajta elérhető applikációk?
Mi az amit itt Magyarországon is elérni rajt, és akár naponta is használni. (PL időjárás előrejelzés, tv nézés közben rápillantani) Vannak fizetős appok is?
Azért kérdezlek bennetek, mert ez lenne az első ilyen "smart" tv a családban, és nem szeretnék olyanért pénzt kidobni, ami pl csak 1 hét hype feelinget okoz, majd utána rájönnénk, hogy felesleges plusz, amit nem tudunk élvezettel használni.

[ Szerkesztve ]

(#31228) LiteCross91


LiteCross91
aktív tag

Még egy kérdés, aki DLNA-n néz filmeket. Ebben a lejátszási módban egyszerűen nem tudom a Ratio-t állítani. Van eredeti meg teljes. De pl. kicsit zoomolni szeretnék, hogy a fekete csíkok eltűnjenek, akkor nem tudok. Én vagyok béna vagy tényleg nincs ilyen funkció smart share-nél?

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#31229) ZGO válasza LiteCross91 (#31228) üzenetére


ZGO
tag

Miért zavar a fekete csík?
Esetleg képarány váltás megoldja a problémát?

(#31230) LiteCross91 válasza ZGO (#31229) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Ezt írtam, hogy nem tudok képarányt váltani ha Smart Share-n DLNA-n keresztül nézem a filmet. Van eredeti meg teljes. Azért zavar, mert csak. :) 21:9-esek a mai filmek. Monitoron szépen ránagyítok és eltűnik(nem nem zavar, hogy levág a széléből). Tv-n is ezt szeretném.

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#31231) humi1


humi1
tag

Hát ezzel a képarányokkal nekem is tele van a ........!
Eddig volt egy 4:3-as tv-m. Fekete csík nesze.
Mire össze tudtam vakarni egy normális 16:9-es tv-re, addig meg a 14: mittumén arány terjedt el. Lehet ezt követni? :F
42" tv-nél azér elég szépen ellop belőle a keskenyebb képarány. Főleg 3d-nél.

(#31232) zeus90 válasza ZGO (#31227) üzenetére


zeus90
aktív tag

Bár csak 2 hete vettem egy 660-ast, szóval túl nagy tapasztalatom nincs, de a smart-tól nem vagyok elragadtatva. Nem nagyon mentem még bele, de volt olyan app, amit meg se néztem normálisan mert az első 2 kattintásnál már akadt, várni kellett körülményes volt. (Fuso)

Youtube is elég érdekes, bár az még szerintem teljesen korrekt. Nem egy intenzív youtube keresésre szakosodott kliens, de a telefonnal/tablettel szépen össze lehet kapcsolni, így egész használható. Bár teszem hozzá én több websorozatot/vlogot nézek youtubeon és ezeket végre nagyképernyőn látni elég más dimenzió mint eddig. Feliratkozásokat szépen lekezeli egyébként, egyedül keresgélni körülményes szerintem de ha van egy okostelefonod / tableted akkor kényelmesen meg lehet oldani azt is az ágyból.
Az meg, hogy az elején néha nincs kép pár másodpercig csak kis bosszúság, visszatekeri az ember és kész.

Index app türhetőnek mondható, Facebookot egyszer próbáltam de nem nyerte el a tetszésem meg túlzottan nem is érdekelt.

Szerintem, ha ugyan azokat a szolgáltatásokat és képminőséget megkapja az ember egy nem smart tv-től, akkor én most inkább amellett döntenék + 1 olcsó médialejátszó. Persze egy bizonyos szint után nem kikerülhető a smart, én ezért sem bosszankodok miatta, mert végülis ennél többet nem vártam, elég gyermekcipőben jár ez a technológia még :)

Többi appról meg majd írnak a tapasztaltabbak. Mint írtam az elején nekem csak 2 hete van meg és azóta is még csak 2*1.5 napot voltam vele egy légtérben.

[ Szerkesztve ]

(#31233) borist válasza LiteCross91 (#31230) üzenetére


borist
tag

Sajnos erre még várnunk kell, bezzeg tv adást ida nagyítasz ahova akarsz.... Én is megszoktam a wd playeren az 1.2X nagyítást

(#31234) borist válasza ZGO (#31227) üzenetére


borist
tag

Mi a gyerekkel sokat használjuk a youtubot, az elég jól megy, kezeli a saját listákat, kedvenceket, telefonnal is kereshetsz, még az időjárás is használható, azt számomra ennyi. Szerintem a játékok iszonyú gagyik, nekem nagy csalódás volt, mert egy pár tízezres androidos telón is jobbak futtathatóak. Van a smartban még egy csomó hókusz-pókusz, de ahogy már írták itt, két hét után megunod, meg elég lassúak is.

(#31235) Zirowe válasza LiteCross91 (#31228) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ha belenagyítasz, akkor kb azt kapod, amit régen a tvken nyomtak, 16:9et 4:3-ra kinyomva, az oldalsó történések meg elvesznek.

Legjobb példája ennek az volt, amikor az rtl-en adták az sw ep1-et és a sétálós jeleneteknél alig lehetett látni vmit, mert a kép szélén álltak a szereplők.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#31236) borist válasza Zirowe (#31235) üzenetére


borist
tag

A gond inkább az, hogy nincs meg a lehetőség a nagyításra, aztán mindenki eldönthetné hogy akarja nézni. Szerintem többet nyerek a 16:9 kitöltésével, mint amennyit esetleg elvesztek két oldalt. Kivétel a hét mesterlövész, az olyan széles formátum, hogy elveszne 4 mesterlövész :DD

[ Szerkesztve ]

(#31237) bluobluo75


bluobluo75
őstag

(#31238) Zirowe válasza borist (#31236) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Csökken a felbontás, elvesznek részletek, stb.
Tényleg többet nyersz. :U

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#31239) OldMike válasza LiteCross91 (#31226) üzenetére


OldMike
őstag

Szia!
Lehet hogy ez DLNA program függő. Én a Nero Mediahome4-et használom, ebben - legalábbis nálam - alapból nem működik a tekerés, akár eredeti, akár muxolt állományról van szó (a konténer sem számít). Ezért nem is tűnhetett fel.

42LM660S

(#31240) renaka87


renaka87
újonc

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni!
LG 660S 3D Tv hez szeretnék hozzákötni egy ASUS laptopot, a laptopon VGA kimenet van viszont a tv-n nincs csak scart vagy RCA, RGB ,HDMI! Rákötöttem már VGA RCA kábellel a laptop érzékeli hogy történt valami változtat felbolntást, de a tv azt írja ki hogy nincs jel!
Mi csinálhatnék? Hogy köthetném össze? Vezeték nélkül sikerült hálózaton keresztül de én monitorként szeretném használni a tv-t!
Segítségeteket előre is köszi

(#31241) Zirowe válasza renaka87 (#31240) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Van hdmi-d-sub átalakító is, azzal megoldható.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#31242) renaka87 válasza Zirowe (#31241) üzenetére


renaka87
újonc

Vettem is olyat, de még kellett egy vga átalakító...és nem működik...ugyan azt csinálja :(

(#31243) Zirowe válasza renaka87 (#31242) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Nem értem minek kellett még egy vga átalakító, ha az már tartalmazza.
Nekem már volt dolgom ilyen átalakítóval, tette rendesen a dolgát.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#31244) ZGO válasza zeus90 (#31232) üzenetére


ZGO
tag

Köszönöm a véleményed!
Úgy néz ki akkor valóban beigazolódni látszik az, hogy a boltokban hiába kérdezem az eladókat, csak a marketing dumát hajtják.
Valószínű akkor, hogy inkább úgy fogok tv-t venni, hogy a smart egy utolsó feature, mert azt helyettesítem majd miracast-al :)
Köszi neked is " (#31234) borist "

[ Szerkesztve ]

(#31245) Ravenloft válasza balintka (#31214) üzenetére


Ravenloft
tag

Én meg egy közel 5 éves Sony LCD-t cseréltem le erre. Gondolhatod! :D Ha azt mondom, hogy ég és föld a különbség, akkor valószínű elhiszed. :)

Ahogy olvasom 46"-ra (117cm) írják, hogy SD adás 340cm, HD 260cm, Full HD 175cm. Hogy most ez mennyire állja meg a helyét nem tudom. De biztos lehet benne valami.

(#31246) Ravenloft válasza Zirowe (#31215) üzenetére


Ravenloft
tag

Nem volt az a 60"-as egy kicsit közel? ;) Ekkora méretnél már 2,4-3,3m az ideális. Mondjuk azért egy 55-60-as képátlóval jó darabig biztos ellennék. :D

(#31247) farkas-j válasza renaka87 (#31240) üzenetére


farkas-j
őstag

VGA-HDMI átalakító olcsón. Én itt vettem és tökéletesen működik. Most találtam olcsóbban is itt és itt. Mindegyik ingyen postázza. Átfutási idő 2-5 hét. Nekem a 16. napon már megjött :)

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#31248) renaka87 válasza farkas-j (#31247) üzenetére


renaka87
újonc

Köszi! Megpróbálom!

(#31249) renaka87 válasza Zirowe (#31243) üzenetére


renaka87
újonc

Mert nem tudtam volna beledugni a gépbe és így adtak egy átalakítot hogy VGA legyen! Érted? :)

(#31250) Zirowe válasza Ravenloft (#31246) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Egyáltalán nem, hamar megszokja az ember, 55" ugyanilyen távból már kicsi.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.