Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2451) Bomc válasza Pocak89 (#2433) üzenetére


Bomc
aktív tag

Neked jók a hangszóróid? Nálam mintha a bal halkabb lenne mint a jobb :(

(#2452) holozis_HUN2


holozis_HUN2
tag

Egy kis off... Összeraktam egy amd konfigot.

Proci: AMD FX-8350 4,2 GHz Turbo órajel 8 mag
Videokártya: AMD Radeon HD 7870 2 gb
RAM: Kingston 2X4 gb 2133 MHz RAM
Alaplap: ASUS M5A99X EVO R2.0
Merevlemez: TOSHIBA 1TB 32Mb SATA3
Táp: Chieftec SMART 600W
Monitor: ASUS VS197D

Ez kb 230k és nagyon jól néz ki... Vélemény?

(#2453) M.T. válasza holozis_HUN2 (#2452) üzenetére


M.T.
senior tag

A te esetedben arra gondolok hogy a pénz is eléggé szempont ne tűnik rossznak ez a konfig ennyiért.

(#2454) nbware válasza holozis_HUN2 (#2452) üzenetére


nbware
senior tag

nem rossz, de ha bekapcsolod, elhalványul a lámpa, a 600 watt, az 600 watt ha játszol :)

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#2455) TaylorXIII válasza nbware (#2454) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Ha 1200 Wattos tápegysége volna akkor sem lenne 1200 Watt ha játszana. kb 300 wattot fog fogyasztani teljes terhelésen a gépe és FSP Raider 550/650 ajánlottabb vagy egy Corsair GS 600.

(#2456) M.T. válasza TaylorXIII (#2455) üzenetére


M.T.
senior tag

Így van egy fogyasztásmérővel ezt le is lehet ellenőrizni.
Nekem 240 W -ot fogyasztott az asztali konfigom játékok alatt terhelve 4 magos phenom2 x3 négymagosítva 3,2 Ghz en kis feszültségtuningal ati hd5770+8 Gb ram, 1Tb -os meg egy 420Gb os vinyóval.
Fogyasztásmérővel, igaz a drágábbak pontosabbak meg minden de házi mérésre az ilyen 3000Ft os is megteszi.

[ Szerkesztve ]

(#2457) Dicker


Dicker
őstag

Na megjöttek a Haswell-es gépek. Jó 2-3 hét, és talán itthon is kapható lesz.
I7-4700MQ-val szerelve, és új kijelzőt kapott, ami már tükröződésmentes, és a ramok is alacsonyabb feszültségen üzemelnek, plusz 24 GB SSD van az eddigi 16 helyett, az 1 TB HDD mellett. A 750M meg pedig már egyértelmű. :)

(#2458) beloadjoker válasza Dicker (#2457) üzenetére


beloadjoker
őstag

Ez jó hír, az árakra nagyon kíváncsi leszek :D Eddig a 290 i7 16gb-ért és sli 650-ért nagyon jó volt, de ez még jobban hangzik, bár csak a matt kijelző miatt, a proci nem lett akkora durranás szerintem.

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#2459) nbware válasza TaylorXIII (#2455) üzenetére


nbware
senior tag

Hat jo, szerintem meg nem. Akkor minek kell bele rakni 600 wattosat, ha csak 300at vesz fel? 300 wattos tappal el sem indul a gep? En mar mertem gepet komoly muszerrel es a 1200 watt, ha terhelve van a gep, az nem 300 watt volt, hanem ugy 600-800 kornyeken.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#2460) Cyber_Bird


Cyber_Bird
senior tag

A 600 Watt a névleges teljesítménye, ahhoz jön még egy hatékonysági tényező ami normális esetben 80+ vagy optimálisab esetben 90+ os azaz a 600 W máris csak 540W lesz. tehát 600-at már nem igazán fogyaszthat egy 600as táppal. A 300W amiről szó van, a felvett teljesítmény, amit tényleg fogyaszt, a 600 meg a névleges amire elvileg képes a táp. Szóval ne keverd a szezont a fazonnal légyszives.

[ Szerkesztve ]

(#2461) beloadjoker


beloadjoker
őstag

Ja és akkor ez lesz az 510p, vagy ez az 500 megint továbbfejlesztett változata lesz ?

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#2462) Danex válasza nbware (#2459) üzenetére


Danex
addikt

Egy 12V-os 0,2Amperes ventilátort is üzemeltethetek egy ipari 12V-os trafóról aminek legyen mondjuk 3000W a max teljesítménye akkor se fog annyit fogyasztani a kis ventilátor hanem csak, 2,4W-ot(plusz a hatásfok miatti veszteség).

Azért szoktak nagyobbat belerakni mert a tápegységek általában a 60-70%os (ez rémlik) terhelés mellett rendelkeznek a legjobb hatásfokkal, plusz ha tuningolni/fejleszteni akar az ember akkor nem kell azonnal új tápegységet is venni.

Előző gépemben is 450-es táp volt ,de legdurvább terhelés mellett se evett meg 320W-nál többet. 340W-os minőségi tápot meg nem nagyon kap az ember.
De példának az Y500-at is fel lehet hozni, a gép alapjában sose fogja elérni a 170W-ot mégis ilyet adtak hozzá, hogy ne 100%-on menjen a tápegység ha odataposnak neki.

[ Szerkesztve ]

(#2463) nbware válasza Cyber_Bird (#2460) üzenetére


nbware
senior tag

Ezt en tudom, en amit irtam arra irtam, hogy ha 600 wattos a tapja a gepben, akkor nem 200 wattot fog csak enni, hanem joval tobbet, tehat novekedni fog a villanyszamla is durvan. Tudom, mert haveroknak 750-1200 wattos tapjaik vannak es durvan megnott a villanyszamla. Erre akartam kilyukadni, hogy egy laptop joval kevesebbet eszik. Tema lezarva :-)

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#2464) M.T. válasza Danex (#2462) üzenetére


M.T.
senior tag

De sajnos ha extrém módon tuningolod a cuccot akkor kevés a 170W táp ezért lehet kapni 240W osat is a lenovonál.

(#2465) Dicker válasza beloadjoker (#2461) üzenetére


Dicker
őstag

Ez az 510. Amire itt sokan mondták, hogy 510 az maradt a Y500 a 750M-el, és a 3630-al.
Az ára jelenleg nyitóáron 320-30 között van 3 év garanciával, és mivel ez nem akkora különbség szerintem itthon sem lesz vészesebb, mert kb. ezen az áron adják a hazai boltok is.

(#2466) M.T. válasza Dicker (#2465) üzenetére


M.T.
senior tag

Az igen 30-40k az árkülönbség igaz matt kijelző talán ez az ami nem lett volna rossz de mivel az ilyen gépet szabadban nem nagyon lehet használni így meglehet barátkozini a fényessel is.
A többi majdnem no komment a videókártya gyári tuningos kepler más biossal, a proci az fejlesztett de minimális különbség tesztek alapján.
Az ÉN véleményem szerint amíg kapni jó áron Y500at addig azt érdemes venni bár valakinek lehet megéri a matt kijelző azt plusszt.

(#2467) Dicker válasza M.T. (#2466) üzenetére


Dicker
őstag

Azért a fényes kijelző szobában is tud zavarni, ha kint süt a nap, mert besötétítve mindig nem lehet lenni. Na meg az asztali lámpa fénye miatt is látja magát az ember benne néha. Már csak az a kérdés, hogy egyáltalán milyen az a matt kijelző, mert ez még nem jelenti azt, hogy jó is. Illetve a cpu hőtermelése, ami még érdekel aztán értékelem. :)
A 330 ezer Windows-al jön ki. Szóval nem mondanám egyáltalán eltérőnek az árakat, mert a mostani maximum felszereltség op. rendszerrel van ennyi körül, és ez is arra az árra vonatkozik. A régebbiekét nyomja le, illetve azok szerintem hirtelen ki is fogynak. :)

[ Szerkesztve ]

(#2468) M.T. válasza Dicker (#2467) üzenetére


M.T.
senior tag

igen a kijelzőt emlegettem én is bár ennek a fényesnek nagyon szép képe van az asszony laptopjának matt a kijelző de rosszabb képe van.
Az árakban nem értek egyet mert ha most nem is de amint kapható lesz lesznek a készleten maradt Y500 ak 650M SLI vel tuti lesz 30k - val olcsóbban (másnem akcíóban) és akkor amíg azt kapni nem venék ilyet.
SZERINTEM nem éri meg az árkülönbség amíg azt lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

(#2469) Dicker válasza M.T. (#2468) üzenetére


Dicker
őstag

Ahogy most is néztem, csak elvétve maradnak. Például nem véletlen nem árulnak még i7-es 750 SLi-s gépet a laptopszalonnál se, annak ellenére, hogy van, és kapható. Nekik is van még raktáron a 650-es gépekből pár darab, azért akciózzák, meg nyomják őket, hogy fogyjon ki, és a helyére tennék be azonos árban szerintem. (akció előtti, mert már 280 alatt az i7-es, sli, 8gb) Addig nem is lesz kapható itthon, amíg ki nem ürül nagyjából a készlet. Nem akarják, hogy a nyakukon maradjon.
Na meg minden árából nem tudnak faragni. Sajnos a windows az stabil áron van. Viszont a lenovo boltjával ellentétben az itthoni boltokban van freedos gép. Így csökkenhet az ára a 300-as határ alá is. :)

(#2470) M.T. válasza Dicker (#2469) üzenetére


M.T.
senior tag

Lehet a lényeg nekem már majdnem fél éve megvan és nem kell evvel a dilemmával szembesülnöm, hogy várjak ne várjak :)

(#2471) Dicker válasza M.T. (#2470) üzenetére


Dicker
őstag

Igen az egyértelmű, hogy akinek van már Y500-a az nem fog cserélni. De akinek nincs az elgondolkodhat a kettőn, csak legyen azzal is egy minőségi teszt. :)

(#2472) holozis_HUN2


holozis_HUN2
tag

Bocsi megint off...

Több ember véleményére hallgattam és INTELes procit veszek. Kinéztem egy i5-3570-est. És ennek a gyári turbó órajel az 3,8 GHz. És gyári hűtővel birom húzni 4.0 GHz-re? EZ NEM A K-S VERZIÓ!!!!!

Ehez kellene alaplap. 25-30k-ig kerestem ATX alaplapot. Kellene nekem bele pcie 3.0, usb3.0, SATA 3. Jah meg belemenjen a 2133 MHz ram és 16, vagy 32 Gb belőle. Nah ez ebben a kategóriában megoldható? Mert én alaplaphoz nem nagyon értek ezért kellene help... :) THX!! :D

(#2473) Danex válasza holozis_HUN2 (#2472) üzenetére


Danex
addikt

A sok offodat ITT folytasd ha lehet. Talán mindenki nevében köszönöm :U

(#2474) Bozso68 válasza Danex (#2473) üzenetére


Bozso68
senior tag

+1 :R

(#2475) dragoners válasza Danex (#2473) üzenetére


dragoners
tag

megelőztél :R

(#2476) TaylorXIII válasza Cyber_Bird (#2460) üzenetére


TaylorXIII
őstag

600 watt névelges teljesítmény ez IGAZ de az nem igaz, hogy nem tud 600 wattot leadni(minőségi tápokról beszélünk). Szó sincs 540 wattról. A táp 600 wattot képes leadni és az lehet, hogy a 12 voltos ág/ágak nem bírnak 600 wattot csak kb 500-at(pl Chieftec CTG 600-80P) de van még több ág is és mikor 600 wattot ad le a táp a gép felé akkor konnektorból TÖBB mint 600 wattot vesz fel a táp hatásfokától függően(80+,90+) és és az ami a különbség a felvett és leadott teljesítmény között az jelentkezik hő formájában ezért nem kell annyira hűteni a nagy hatásfokú tápokat ergo kisebb fordulatszámú ventilátor ergó csendesebbek.

(#2477) TaylorXIII


TaylorXIII
őstag

előző leírást megérteni segítő ábra:

(#2478) Malonee


Malonee
tag

Na már bent van az országban a y510:

[link]

(#2479) beloadjoker válasza Malonee (#2478) üzenetére


beloadjoker
őstag

Ez jó hír. :-) Hát igen a matt kijelző az nagyon nagy piros pont :-) a többi az nem nagy különbség, a proci nem jobb olyan sokkal.

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#2480) M.T. válasza beloadjoker (#2479) üzenetére


M.T.
senior tag

Öröm és boldottá :)

[ Szerkesztve ]

(#2481) beloadjoker válasza M.T. (#2480) üzenetére


beloadjoker
őstag

Az, de azért kíváncsi leszek az árára ezzel a procival, 16gb rammal ssd nélkül és freedossal. :)
Ja tényleg akksi téren vmi változás ?

[ Szerkesztve ]

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#2482) Danex válasza beloadjoker (#2481) üzenetére


Danex
addikt

Proci elvben kevesebbet eszik, ha hozzá se érsz a géphez mint a mostani, de a 750m-nek a feszültsége 1,025V helyett 1,136V tehát az meg többet fog fogyasztani. Akksin talán jobb lesz a helyzet pár perccel (de egy SSD-vel szerintem több üzemidőt nyer az ember, mint ezzel a procival :U )

(#2483) beloadjoker válasza Danex (#2482) üzenetére


beloadjoker
őstag

Értem szóval nem számottevő az üzemidőben a különbség :/ Esetleg nem jön valami gép egy db izmos min. 750m-es karival, és optimussal ? y580 volt ilyen, annak a szériának annyi ? /illetve nem szériának de értitek na :D/

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#2484) Danex válasza beloadjoker (#2483) üzenetére


Danex
addikt

Hát tudtommal a 4. generációs proci többnyire annyival takarékosabb, hogy minimális terhelésnél még kevesebbet fogyaszt, de ha rendesen használja az ember és kell a teljesítmény akkor számottevő különbség nem nagyon lesz, de mivel még nincs rendes teszt róla nehéz bármit is biztosra mondani.

(#2485) M.T. válasza beloadjoker (#2483) üzenetére


M.T.
senior tag

Előbb utóbb biztos lesz valami hasonló amit akarsz, de amíg akkumulátorok (vagy hasonló energiatárolási mód) terén nem lesz valami nagy technológiai áttörés addig olyan gépet, hogy gamer gép nagy akkuidővel ne keress......

[ Szerkesztve ]

(#2486) beloadjoker válasza M.T. (#2485) üzenetére


beloadjoker
őstag

Nekem a nagy teljesítmény fontos, de nem gamelés miatt, tehát mondjuk elmegyek egy netcaféba ott netezgetek ilyesmi, nekem a teljesítmény akkor kell ha virtualboxban futtatok valamilyen win*ost vagy más linuxot mint ami lesz rajta, de ezeken kívül pl hash fejtésre vagy john the ripperre amiknek kell a nyers erő.
Ha ilyeneket nem csinálok akkor én csak torrentezek, netezek, zenét hallgatok, stb stb..
Tehát nekem a használat úgy történne hogyha csúcsra járatnám a gépet akkor mindig hálózaton lenne, csak ha akksiról megy úgy is ki kéne bírnia egy pár órát :/ Ezért lenne nekem ideális az optimus, viszont az sli meg ugye bitang erős, :/
Olyanról gondolom ne is álmodjak mostanában hogy esetleg sli + optimus ? Vagy ha kiveszem a 2. vga-t akkor sem lehet valahogy életre kelteni ?
És bocsi ha kicsit off volt :B

*Egyébként akksik terén vannak áttörések csak ezeket nem hozzák nyilvánosságra a s*emetek /fejesek/ :(( valamiért nem éri meg nekik hogy a népnek ne kelljen minden este töltőre dugnia a laptopját vagy telefonját :((

[ Szerkesztve ]

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#2487) Danex válasza beloadjoker (#2486) üzenetére


Danex
addikt

Drágább kategóriában (Alienware), a modderek megcsinálták az SLI+Optimust biosban való állítgatással, ez nálunk sajnos nem lehetséges, mivel (valószínűleg költségcsökkentés miatt) a grafikus vezérlő a prociban nem érhető el hardveres szinten és ezáltal az sem segít ,ha az ember kiveszi a 2. kártyát (egy minimálisan jobb lesz talán az üzemidő, de akkor se számottevően)

(#2488) beloadjoker válasza Danex (#2487) üzenetére


beloadjoker
őstag

Értem köszi ! :)
Sajnos az alienware drága nekem :D Az m11x-el szemeztem még régebben az r3-al i7-el 2gb vga-val meg 16gb rammal, nekem jó is lett volna a mérete miatt nagyon, viszont azt meg ma már kb lehetetlen megszerezni garival :/ meg persze nem utolsó sorban szerintem nagyon ronda, és az összes alienware gépről ez a véleményem.

[ Szerkesztve ]

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#2489) M.T. válasza beloadjoker (#2486) üzenetére


M.T.
senior tag

Az akkutechnológiáról már kb 5 éve is olvastam hogy nano szénhálós akku meg max 1 perc alatt fullra töltés de valahogy 5 éve nem sikerült megjelennie kereskedelmi forgalomba.
Az összeesküvés elméletedre miszerint nem akarják, hogy nekünk is legyen egyszerű a válasz, nem tudják úgy megcsinálni hogy olcsó legyen (drága előállítani és macerás is).
Ez tuti így van mert ha valaki ezt meg tudja csinálni az olyan lenne hogy gyökeresen megváltoztatja a világot jöhetnének a normális elektromos autók stb.
Annyi pénz lenne benne......

[ Szerkesztve ]

(#2490) beloadjoker válasza M.T. (#2489) üzenetére


beloadjoker
őstag

Hát nem tudom, lehet hogy én vagyok nagyon pesszimista, de szerintem csak nem engedik megcsinálni, illetve forgalomba hozni :/

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#2491) Dicker válasza M.T. (#2489) üzenetére


Dicker
őstag

Idén, vagy tavaly év végén volt egy "új" technológia, amivel többszörösére növelhető az akkuidő. Lényegében ugyanezt a jelenlegit alkalmazná, csak nem síkban, hanem három dimenzióban gondolkodva, és nem grafit, lítium kombinációval, hanem nikkel, és mangán-dioxidal. A kivitelezése olcsó, és a működése sem változott, csak éppen többször annyi reakció megy végbe, mint eddig, így több az energia. De adják többért az se számít. Ha elérhető már lehet variálni, akinek szüksége van rá.

(#2492) godfella69 válasza Malonee (#2478) üzenetére


godfella69
tag

Nem akarlak elszomorítani titeket, de annyi a különbség hogy jobb lett a kijelzője már akinek, ha rendes fényviszonyok között vagy az y500-al szerintem tökéletes. Takarékosabb a proci? őszintén szólva engem ez nem izgat ha kb ugyan azt tudom belőle kihozni erőforrásilag... a másik dolog pedig a 750m SLI, ebben pedig az a poén ugyan az mint a 650m SLI csak picit magasabb az órajel amit ráadásul ugyan úgy eltudsz érni egy kis órajel tuningal és különösebben nem is terheled vele hőfokilag sem és ezt tapasztalatból írom. Azért mert 650 helyett 750 van oda írva ugyan az csak a sorozatszám változott :D

Röviden és tömören akinek Y500 van annak teljesen felesleges megvennie mert szinte ugyanaz!!!

PSN ID: godfella1990; Batte.net: arabsejk90#2613

(#2493) dragoners válasza godfella69 (#2492) üzenetére


dragoners
tag

a y510p tényleg csak egy frissített verzió, akinek y500 van annak nem kell váltani, viszont aki teljesen új laptopot vesz a közeljövőben, annak érdemes lehet elgondolkodni rajta.

(#2494) Bomc


Bomc
aktív tag

Az érdekes hogy a 8 GB memóriára tényleg 8 GB-t ír ki, előző notimba 4 GB volt, de csak 3,48 GB volt használható

(#2495) Dicker válasza Bomc (#2494) üzenetére


Dicker
őstag

Véletlen nem xp-d volt? Vagy lehet elhalt pár chip az egyiken. :)

(#2496) Bozso68 válasza Bomc (#2494) üzenetére


Bozso68
senior tag

XP csak 4GB-ot lát, amiben benne van a videomemóra is, tehát bármekkora RAM legyen a gépben, csak 3,xxGB-ot tud értelmezni belőle.

(#2497) M.T. válasza Bozso68 (#2496) üzenetére


M.T.
senior tag

Rosszul tudjátok ez nem XP tulajdonság, hanem a 32 bites windows nem tud 4 Gb nál több ramot megcímezni, ebben benne van az összes memória, cache ilyesmi........
Persze vannak verziók még valami 32 bitesben is ami tud 10+ gigát valami 36bites címzéssel de az nem asztali op rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#2498) godfella69 válasza M.T. (#2497) üzenetére


godfella69
tag

Érdekes, nekem először win7 volt fent 32 bites és simán felismert 16 giga ramot, egyedül az SLI-t nem ismerte fel minden újra indulás után

PSN ID: godfella1990; Batte.net: arabsejk90#2613

(#2499) Bozso68 válasza M.T. (#2497) üzenetére


Bozso68
senior tag

Persze, hogy az összes 32 bites így kezeli 4GB-ig. Én csak az XP-re reagáltam, de ide tartozik természetesen a Win7 /32, és a Vista /32 is :) .
De valahogy úgy voltam vele, ha XP fölötti rendszert telepítek, akkor már automatikusan 64 bitest nyomtam fel. A hardver mindig megvolt hozzá szerencsére.

(#2500) nbware válasza godfella69 (#2498) üzenetére


nbware
senior tag

Hat az igen erdekes, akkor neked ilyen durvan tort verziod volt.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.