Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LED világítás a lakásban (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:07

LOGOUT.hu

A ledek energiahatékonyságuk és a tömeggyártás miatti egyre alacsonyabb árukkal mind népszerűbb fényforrások. A legelterjedtebb foglalatok (pl E14, E27) mellett a sokat használt foglalatokon (pl GU 10, GU 4, MR 16) át ma már a ritkán használt, speciális foglalatok (pl R7s) számára is van ledes alternatíva. A ledes fényforrások a fogyasztók megszokásainak megfelelően formájukat tekintve is igazodnak a korábbi technológiákon alapuló fényforrásokhoz, így találunk kompatibilis ledes alternatívákat pl halogén izzóink helyére is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Van 3 X1méter ledszalagom ami a két végén van betápolva. /ez egy 10 centis aluprofilba van, és akvárium lámpának van használva. / Az első méter végére 12 voltos 0.14A-os számítógép ventilátort szeretnék forrasztani,tehát a szalag végéről kapná az áramot.

Szerintetek így meg tudom oldani? Így nem kellene szétszedni a lámpát,a profil alján plexi védi a szalagot a felcsapódó víztől.

(#7002) macilaci78 válasza Silentfrog (#7001) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szerintem járható út, elég kicsi a venti fogyasztása.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#7003) Silentfrog válasza macilaci78 (#7002) üzenetére


Silentfrog
veterán

Akkor megpróbálom. :R

Egy venti már van a lámpa másik oldalán de nem képes megfelelően lehűteni a szalagot, 50 fok körül van a profil külső hőmérséklete.
Bár az össz fogyasztás is jelentős 85 watt, ha az összes szalag világít.
3 tápegységgel van meghajtva.

(#7004) macilaci78 válasza Silentfrog (#7003) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Hogy néz ez ki... :D

Ha jól gondolom, ez egy U profil lefelé fordítva, alul plexivel lezárva, benne meg a ledszalagok. Egyik végére már tettél egy ventit, és elégtelennek érzed a hűtését.
Próbáltad a hőleadó felület növelését? Bordákkal például? Kellően nagy felület esetén akár passzívan is elmenne.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#7005) -cobra- válasza Silentfrog (#7003) üzenetére


-cobra-
aktív tag

Ezen aztán van mindenfajta led :D

(#7006) Silentfrog válasza macilaci78 (#7004) üzenetére


Silentfrog
veterán

Lottóznod kellene! :C

120 centi hosszúra elvágott gipszkarton szereléshez használatos fémprofil levágva a magasságából, hisz a ledek 120 fokban szórják a fényt, így a 4 centis mélyen a fele fény a profilba maradna.
Így alulról nézve mókásnak tűnik,de ahonnan nézzük ott elég jó, és nem akartam elrontani az összképet a lámpára rakott scythe ninja hűtőbordákkal. :D

Felülről nézve egész dekoratív, és tök büszke vagyok magamra , hogy fodrász létemre így összebarkácsoltam! :DDD

-cobra-.:

A ledek összeválogatása nem randomra ment szigorúan a fényerő és a színvisszaadás volt a cél.

2.2 méter 3014/204 6500K a fényerő miatt
2 méter 5050/60 kék ledszalag a hideg színspektrum felé eltolás miatt
1 méter 3528/60 piros a piros szín kiemelése és a növények fejlődése miatt van.
1 méter 5630 nak vett de valójában 5730-as V-Tac ledszalag ami a fényerő miatt lett véve, de ezzel átvertek. :DDD

A vízen tükröződik a ledek fénye itt láthatod milyen is a ledek fénye! ;)

Összesen kb 6000 lumen valós fényerő.

És a lényeg , csak ledszalaggal, 300 litert világítva.

[ Módosította: radi8tor ]

(#7010) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Ismét led világítást kellene csinálnom egy hálószobában. Azt már tudom, hogy melegfehér led lesz. Eddig 2835-ös leddel csináltam, de szeretnék nagyobbra váltani. Nézegetem az 5050 és az 5630 ledszalagokat. Ez utóbbinak természetesen nagyobb a fényereje, de a fogyasztása is. Valakinek van benne tapasztalata, hogy melyik éri meg jobban? Mondjuk kb. 3 méter szalagról lenne szó, mert egy 2x3,5 méteres szobáról van szó, 2,7 m-es belmagassággal.

(#7011) Doki16


Doki16
addikt

Melyik a jelenleg kaphato legerosebb tipusu smd led szalag?

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#7012) zsolti72837 válasza Silentfrog (#7006) üzenetére


zsolti72837
őstag

Szép

ELADÓ KONTROLLER JOYSTICK VÉDŐ KUPAKOK!! Zsolt XBOX ONE GAMERTAG: TenthCentaur291 ツ 223 pozitív értékelése van és 0 negatív értékelése ELADÓ termékek http://hardverapro.hu/tag/zsolti72837

(#7013) mclaren777


mclaren777
senior tag

230V-os E27 LED nincs 1 éves de most már felkapcsolás után akár percekig veszett gyorsan villog-vibrál. Mi okozza ezt? Cserélik gariban vagy csak ha már egyáltalán nem világít?

(#7014) radi8tor válasza mclaren777 (#7013) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Cserélni fogják mivel nem működik megfelelően.
Elromlott a tápáramköre.

⭐ Stella

(#7015) Feketelaszlo


Feketelaszlo
senior tag

Üdv!
Philips Corepro és Master széria között a dimmelhetőségen és gar.időn kívűl van külöbség? Kihaló félben vannak nálunk a hagyományosak, pár OBI-s LED GU10-et beszereztünk, de ezekkel max. hűtőtáskát lehetne bevilágítani, nem szobát. Noname márkák nem érdekelnek, Panasonicot láttam még, de szeretném, ha égőnként legalább 300 lumen meglenne. Esetleg érdemes várni még ~1-2 évet egy nagyobb beszerzéssel? Annyi tartalék még éppen van.

(#7016) Zsmester89


Zsmester89
őstag

20nm nappalihoz 4 foglalatos lámpával ilyen izzókkal a fővilágítás megoldható lehet?

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#7017) Silentfrog válasza Zsmester89 (#7016) üzenetére


Silentfrog
veterán

Baromi világos nem lesz, de megoldható. Nálam 9 van 27 nm-re, hasonlóan 400-420 lumenesek, csak hidegfehérek

[ Szerkesztve ]

(#7018) Bohus


Bohus
aktív tag

Most rakták össze anyósom új konyhabútorát. Két hónapja a konyhastúdióban jeleztem, hogy nem kell pultvilágítás, majd megoldom. Erre jelezték, hogy az azért nem lesz olyan, ők nútot marnak a LED csíknak, sokkal esztétikusabb. Hát akkor legyen. Most kiderült, hogy az csak a munkalap alsó peremére vonatkozott (ami az alsó szekrénysort világítaná meg), a felső szekrények aljára simán alusínt rögzítettek. Ebben ki is merült a szerelés, a csík felragasztása, bekötés, stb... a villanyszerelő dolga. Hát ezért kár volt, nézem a számlát: LED szalag 15W/m - 9.900 ft/m. Anyós ráadásul rájött, hogy ahol a legnagyobb szükség lenne rá, oda nem kért, ezért nem ártana pótolnom.
Most épp a LED szalagot azonosítom be, így néz ki, és ez van ráírva: F50010-30WA. A google nem halmozott el eredményekkel. Milyen LED szalag ez?

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#7019) PHM válasza Bohus (#7018) üzenetére


PHM
addikt

5050-es, elméletileg 14,4 W/m, és szerintem hideg fehér.
De lehet, hogy neutral.

[ Szerkesztve ]

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#7020) Bohus válasza PHM (#7019) üzenetére


Bohus
aktív tag

Kösz! Igen 15W/m szerepel az árlistán is. A képet a kinézet miatt linkeltem (a mobilom gyatrán makrózik), meleg fehéret kértünk és próba után én semlegesnek érzem. De ha a típusjelölésben a 30W a 3000K fehérre utal, akkor legyen meleg, de nem tűnik annak.
5050-est fogok keresni valahol.
(az alu-profilt nem találtam az árlistában, a 10E ft/m-ben vélhetően benne foglaltatik)

[ Szerkesztve ]

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#7021) Kernel válasza Bohus (#7020) üzenetére


Kernel
nagyúr

60 LED/méterest kell keresni (az 5050 tok 3 chipet tartalmaz, 3x20 mA).

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#7022) Bohus válasza Kernel (#7021) üzenetére


Bohus
aktív tag

Rendben, megszámoltam már!
A munkalap pereme alatti és az alsó belépő mentén végigfutó díszvilágításra nem tartottunk igényt (bár kétségtelenül jól néz ki). A munkalapot megvilágító világítást pedig - az itteni előzményeket átolvasva - minden barkácsolni szerető, alap villamossági ismeretekkel rendelkező ember meg tudja csinálni magának. Teljesen felesleges volt a bútorstúdióra bízni, az anyagárat felszámolták, a többi a szakági szerelő dolga. Az meg itthon majdnem mindenben én vagyok... :)

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#7023) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Hali végre összeállt a hálóban is a ledszalag rejtett világítás. Baromi jó lett és nem mellesleg potom pénz volt Kínából. Az 5050es szalag remekül világít, tényleg teljesen más, mint a 3528,már bánom, hogy először nem ilyet rendeltem az ágy köré is..
Viszont egy érdekességet észrevettem.
Van itthon projektor meg vászon, és a vászon tokjanak a tetejéhez raktam az rgb vezérlés antennajat. És mikor filmezés közben Eco Blank módba rakom a projektort, akkor villan egyet a szalag. Ha folyamatosan nyomom akkor villog a szalag. Persze csak akkor, ha a vászon felé nyomom a projektor irányítójan az eck blank módot. Minden másra nem reagál.
A másik 3528 szalag amit régebben tettem fel az ágy köré az megse nyikkan erre. Mondjuk az vastag fajta 44 kulcsos irányító, a szobához már minit kellett raknom a hely takarékosság miatt.

Tévedtem. Ha már megy az ágynal a 3528, az bedobja a fade módot.
Jah és azóta a pirosra kék lesz, a zöldre piros, a kékre zöld lesz
Összekeveredtek a színek, pedig először jó volt. Mi a fene ez??

(#7024) xylacc válasza Atomgeszi (#7023) üzenetére


xylacc
csendes tag

Mivel az 5050-es általában 3x erősebb, 4,5W/m helyett 14W/m, ezért sokkal jobban néz ki....
De nem mindegy hol használja az ember, mert díszvilágításnak bőven elég a 3528-as még mindig.
A "vastag fajta 44 kulcsos irányító"-n azért bemosolyogtam. 44 GOMB.... kulcs??? :D

(#7025) xylacc válasza _Petya_ (#6951) üzenetére


xylacc
csendes tag

Ha Szegeden érdekel ledes világítás ne a legrosszabb boltba menj be. Kérdezz priviben.

(#7026) _Petya_ válasza xylacc (#7025) üzenetére


_Petya_
őstag

Ez egy régi sztori :) Azóta nem vásárolok ott. Viszont tőled már vettem pár dolgot, nem sokkal a fenti eset után. Azóta is hibátlanul működnek.

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#7027) Atomgeszi válasza xylacc (#7024) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Persze, tudom, hogy erősebb.. de amúgy se járatom 100%-on, és úgyis sokkal jobb, a 3528 falon visszatükröződnek a ledek, az 5050-es teljesen más, még kis fényerőn is. Először ódzkodtam a fogyasztása miatt, de kis fényerőn is tökéletes. Most már mondjuk hagyom így ahogy van az egészet.
Jól van, na... :DD Angolul 44 keys remote, Én meg későn írtam már 12 órázás után nem úgy vág az ember agya. :D
Viszont azt még mindig nem tudom, hogy miért zavarta meg teljesen a controllert a projektor távirányítója és keverte össze a színeket. Leoffoltam teljesen a tápról az egész hóbelebancot de hát megjegyezte a beállítást. Mi a fenét csináljak ezzel?

(#7028) Atomgeszi válasza Atomgeszi (#7027) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Na, az Eco Blank gomb nyomogatására, különböző helyekre kerülnek a színek, illetve, ha épp világít egy szín akkor bedobja az egyik Fade-t.
Szóval helyreállítható, de érdekes,hogy erre a gombra reagál csak a controller.

(#7029) salieri.


salieri.
őstag

Sziasztok!

Ezekbe a lámpákba szeretnék ledes izzókat vásárolni. Milyet rendeljek bele?

[link]

[link]

(#7030) csucsotke


csucsotke
aktív tag

Hali! Led reflektort szeretnék. Ilyet próbált valaki? Nem kell túl erős, max. 100w -os regi tipusú izzót váltana ki.

(#7031) radi8tor válasza salieri. (#7029) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ebbe szerintem nem nagyon lehet LED-est rakni. G4-es méretben csak 12V-os LED-ek vannak.
Át kellene alakítani a lámpatestet (bele rakni egy LED trafót), de az első talpába nem is férne el.

⭐ Stella

(#7032) xylacc válasza salieri. (#7029) üzenetére


xylacc
csendes tag

G4 váltóáramú azaz AC12V típusú fényforrások kellenek ebbe. A lényeg, hogy váltóáramú 12V tápegységeket használnak az ilyen lámpákba, mert a halogénnek fölösleges az egyenáram. De gyártanak már olyan G4-es LED fényforrásokat, amik működnek váltóárammal, csak ezt ki kell hangsúlyozni, amikor vásárol az ember. És azt sem árt átgondolni, hogy ezek a trafók 10-15% terhelés alatt nem működnek megfelelően, tehát ha a lámpába 4x35W (140W) való, akkor legalább 15,de inkább 25W-al le kell terhelni, hogy működjön rendesen. Lehet, benne kell hagyni az egyik halogént....

(#7033) Kernel válasza xylacc (#7032) üzenetére


Kernel
nagyúr

Így járt a másik fórumozó is, csak izzóval párhuzamosan tudott működni az AC LED: [link]

A problémát nem is csak az alacsony terhelés jelenti, hanem az egyszerű AC LED (Graetz-hidas konstrukció) a szinuszjel csúcsaira terhel jobban, de ezt részletesebben már kifejtettem: [link]

Ezek az elektronikus trafók (legalábbis, ami nekem van) képesek egyébként működni alacsony terheléssel is, ha az egyszerű ohmos terhelés.

Gondolom, a linkelt csillárok felső részébe van beépítve az átalakító, ezért nevezi az adatlap 230 V-osnak, de ez nem vonatkozik a G4 izzókra, amit a link szerint is 12V feszültségre gyártanak.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#7034) salieri.


salieri.
őstag

Köszi a kimerítő válaszokat akkor egy sima halogén izzót kell hagyni a lámpában ,így hibátlanul megy a ledekkel? Melyiket rendelhetem meg ebayen ? Miért ilyen drágák ezek a lámpák ,ha még energiatakarékos izzó sem nagyon rakható bele?

(#7035) WestBam válasza csucsotke (#7030) üzenetére


WestBam
senior tag

Nem csak próbáltam, van jelenleg is ilyenünk. 100W-os fényforrást nem fogja helyettesíteni, inkább egy 20w-os verziót nézz, az sokkal erősebb fényt ad, azt is használunk itthon, ég és föld a különbség igaz a 10w az melegfehér a 20w meg hidegfehér bár inkább mondanám kéknek. Megvan másfél éve, semmi bajuk nincs.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#7036) csucsotke válasza WestBam (#7035) üzenetére


csucsotke
aktív tag

Köszi! Akkor még várok vele, a 20 wattosak elég drágák.

(#7037) Palapo


Palapo
aktív tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.
A lakásomban két féle foglalatú világítás van. Az egyik a G9,ezeknél már mindegyiket lecseréltem LED-esre,a nappaliban,a gyerekszobában,az étkezőben és a fürdőben. A másik foglalat ez. Asszem vonalizzó. Ilyen van a lakás többi részében. A konyha a lényeges,mert ott tartózkodunk még sokat. Ha jól tudom ebben a foglalatú verzióban még nincs LED-es. Így arra gondoltam,hogy a konyhabútor felső szekrényének az aljába teszek LED szalagot. Pár napja kaptam egy barátomtól(elfekvőben volt neki) egy ilyet:
CON 782 2046 (120 WW IP20)
Beltéri (IP20) SMD 3528 FLEXIBILIS LED szalag
MELEG Fehér (2700-3000K) / 480 lumen
DC12V / 9,6W / m / 120 LED / m / 8mm fehér
Kiszerelés: 5M

A kérdésem,hogy ennek a szalagnak mennyire erős a fénye? A konyhában jelenleg egy 100W-os J118-as vonalizzó világít a mennyezeten,elég gyéren. A LED szalagot a konyhaszekrény sarkába tenném a felső szekrény aljába 1,8méter és 0,7méter hosszan.

Első körben ennyi lenne a kérdésem. ;)

Ha kell egy kis izgalom,játék,sport,stratégia akkor ezt ki kell próbálnod: http://www.powerplaymanager.com/r735324

(#7038) Bohus válasza Palapo (#7037) üzenetére


Bohus
aktív tag

Mennyire erős a fénye? Ahogy írtad, 480 lumen fényáramot ad méterenként. Ha ez nem mond semmit, akkor kösd rá a szalagot egy tápra, és látni fogod hogyan világít.
Ha a munkalapod 0,6cm széles és ez a 480 lm fényáram maradéktalanul erre a felületre kerül, akkor az ott 800 lux-os megvilágítást jelent majd, ami egy konyhapultnál már megfelelő (előírásról nem tudok, a tényleges igény egyénfüggő is). De nem fog mind odajutni és elnyel belőle a profil búrája is, valamint idővel csökken majd a szalag fényárama. Persze mellette ott a természetes megvilágítás illetve este a mennyezeti általános világítás, ami járulékosan növeli a munkapult megvilágítását, így aztán végső soron akár megfelelő is lehet az a szalag.
Megcsinálod, ha kevesled akkor csak a szalagot kell erősebbre cserélned.

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#7039) Bohus válasza Palapo (#7037) üzenetére


Bohus
aktív tag

Ha a szalagot a konyhaszekrény sarkába teszed, akkor a fényáram ~fele közvetlenül jut a munkalapra, míg a másik fele a fali felületre kerül (csempe?) és onnan visszaverődve jut a célfelületre. Ha gyenge a fal reflexiós tényezője (sötét csempe) akkor ott ismét nagy lesz a veszteség. Minél távolabb fut a faltól a szalag, annál nagyobb hányada éri el a fénynek közvetlenül a munkapultot.
Valóban elterjedt a sarokba helyezés, könnyű láthatatlanná tenni a betáplálást, de nem hiszem, hogy ez a legjobb megoldás.

[ Szerkesztve ]

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#7040) vizimento


vizimento
senior tag

Üdv!

Egy kis segítséget kérnék led-szalag ügyben.

Van egy ilyenem:
http://www.banggood.com/Wholesale-24-Key-IR-Controller-5050-RGB-5M-300-LED-Strip-Multicolor-Waterproof-Lamp-p-51601.html

Még 8 (tehát összesen 9) ilyen szalagot szeretnék egyszerre kapcsolni, és a fényjátékukat "összehangolni".

Hogy oldható ez meg?

Elég a többiből vezérlő nélküli verziót vennem (csak a szalag)? És simán sorba köthetem az egészet? Nem lesz túl hosszú ahhoz, elég fesz lesz a végén is?

Köszi!

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#7041) szabifotos válasza vizimento (#7040) üzenetére


szabifotos
senior tag

Szia!

Sajnos nem elég csak sorba kötni a többi "tekercset." Már a második 5 méteren csökkenni fog a fényerő. Több helyen be kell táplálni. 9x5m-nél ez már 45-50A áramfelvételt jelent. A vezérlő sem fogja elbírni, el fog füstölni. Az a vezérlő max. 5 métert bír el. (3x2A) Vannak nagyobb árammal terhelhető vezérlők, de még ez is csak a felét bírja el, mint ami neked kell. Hogy ennél nagyobbak vannak-e (most hirtelen nem találtam) azt majd a nálam okosabbak megmondják. De pl. ezzel is megoldható ha 2-t használsz, és ezzel a táplálást is talán könnyebb megoldani mert sorkapcsos a kivezetése, így mondjuk egy 4 eres vzetékkel el tudod vinni a fesz-t több pontra a szalagon.

Csak puszta kíváncsiságból: De... Hova kell neked 45 méter rgb szalag? :D

[ Szerkesztve ]

(#7042) Zsmester89 válasza szabifotos (#7041) üzenetére


Zsmester89
őstag

Szerintem egy ilyenhez :D

---
Ilyet használt már valaki? Vagy tud valakit, aki vett/készített már?

---
Másik, ledből a 3528-as és az 5050 között milyen eltérések vannak?

Köszönöm

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#7043) vizimento válasza szabifotos (#7041) üzenetére


vizimento
senior tag

Egy 60nm teraszra lenne. 9 gerenda van keresztben a plafonon, azokra gondoltam mindre 1-1 szalagot.
Fehérre állítva ez lenne az egyedüli világítás, színesben pedig hangulatfény. De asszem akkor erről le kell mondanom, úgy tűnik mind munkában, mind pénzügyileg túlér azon a bizonyos takarón a projekt...

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#7044) szabifotos válasza vizimento (#7043) üzenetére


szabifotos
senior tag

Igen, kicsit "körülményes."
A másik meg, hogy főfénynek az RGB szalag fehérje nem igazán jó megoldás a színhőmérséklete miatt.(bár ki tudja... teraszra lehet megfelelne éppen...)

[ Szerkesztve ]

(#7045) Bohus válasza Zsmester89 (#7042) üzenetére


Bohus
aktív tag

Alapvető különbség a 3528-as és az 5050-as között a méret, itt van róla némi info. (Jó, hogy kérdezted, bevallom eddig nem tudtam, hogy ezek a számnégyesek egyszerűen az SMD chip méretére utalnak.)
Más különbséget különösebben nincs értelme keresni, még két azonos SMD között is jelentős különbség lehet a fényáram mellett a színvisszaadásban, és a fényhasznosításban is. A nevesebb gyártók nagyobb figyelmet szentelnek ezekre a paraméterekre, így termékeik jobb minőségűek és persze - ebből adódóan - drágábbak is.

[ Szerkesztve ]

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#7046) Bohus


Bohus
aktív tag

Persze a 2835 és 3528 SMD is azonos méret szerint, mégis más technológia bújik meg a kettő mögött. Ebben a táblázatban látható, hogy a 3528 fényhasznosítása milyen széles tartományban mozog. A 2835-nél nem lehet nagyon mellé lőni mert - elvileg - a legrosszabb fényhasznosítású is jobb bármely 3528-asnál.

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#7047) PHM válasza Bohus (#7045) üzenetére


PHM
addikt

Fontos különbség még az is, hogy a 3528-asban 1,
míg az 5050-esben 3 led chip van.
Ezáltal az 5050-es háromszor akkora teljesítményt képes felvenni,
viszont mivel a felülete nem háromszor akkora, rosszabb a hőleadása,
ezért szükség lehet a szalagot hűtőfelületre (aluprofil, stb.) ragasztani.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#7048) Dluinet válasza PHM (#7047) üzenetére


Dluinet
nagyúr

35x28=980
50x50=2500 2500/3=833

olyan drasztikus különbség nincsen a kettő között,
talán inkább az hogy egymást melegítik

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7049) PHM válasza Dluinet (#7048) üzenetére


PHM
addikt

Most épp nincs nálam csak 5050-es led, de úgy rémlik, mintha a
3528-as egy leheletnyivel magasabb lenne.
De ettől függetlenül, ha mondjuk azonos, 1mm-es magasságot
feltételezünk, kicsit másképp fog alakulni a helyzet:
35x28+2x35x10+2x28x10=980+700+560=2240
50x50+4x50x10=2500+2000=4500
Ha ezt elosztom hárommal, az eredmény: 1500.
Így már közel 50% az eltérés.
Ehhez vegyük még hozzá, hogy a 3528-as led lábai kb olyan szélesek,
mint az 5050-es három lába összesen.
Ez pedig jót tesz a hőátadásnak.
Személyes tapasztalat, hogy az 5050-es led kb 3x12 mA-rel hajtva
jelentősen jobban melegszik, mint a 3528-as 15-16 mA-es árammal.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#7050) Palapo válasza Bohus (#7038) üzenetére


Palapo
aktív tag

Köszi a választ.

Azt nem mondanám,hogy nem mond semmit a 480 lumen,csak nem tudom,hogy elég erősen világít-e?! A nappaliban(16-17nm) 6db 290lumen LED izzó van a mennyezeten 2,5 méter magasan. a konyhában a felső szekrény aljába ragasztanám a faltól a lehető legtávolabb. Aluprofil szükséges? Ha igen,miért? Konyhába hideg vagy meleg fehér fény passzol jobban? A felső szekrény L alakú,annak az aljába szeretném ezt a LED szalagot. az egyiknél 1,8 méter,a másiknál 70 cm hosszan. Ehhez elvileg elég egy 60 wattos trafó,ugye?

Ha kell egy kis izgalom,játék,sport,stratégia akkor ezt ki kell próbálnod: http://www.powerplaymanager.com/r735324

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LED világítás a lakásban (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.