Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#49401) lucifercsira


lucifercsira
csendes tag

Ja és még valami, amiből akinek eddig nem esett le h totál nem értek hozzá, annak is csörögni fog: a felbontás számít földfelszíninél? Értve h hd adást nem igazán fogok rajta nézni. Szerintem a Hd ready elég de szívesen veszem ha kioktattok, hogy rosszul gondolom.
Köszönöm

(#49402) Cyrin


Cyrin
addikt

Hát nekem sose jött be a plazmák képe, az egyik rokonomnak Pioneer van, és hát az se tetszik. A fekete ott se fekete, de az nem is zavarna, de hogy a fehér piszkosszürke mindnél az kiakaszt, nem bírom elvisleni.

(#49403) BBéci válasza lucifercsira (#49400) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem a DVB-t képminősége felveszi a versenyt a UPC digitálisával.
A HD sajnos csak 1440 x 1080-as felbontású, de az is szuper.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49404) atesss


atesss
addikt

#49380-re valaki ?

Közben leginkább a 40B550 és a 40B530 közt gondolkozunk, szerintem simán megér +10e-t a B550, de a barátom még eléggé gondolkodóban van.
A USB-s JPG, MP3 + szervíz menü átírással filmlejátszás is jó dolog azért.
Olvastam, hogy jobb a képminősége is a B550-nek, meg kicsivel kevesebbet is fogyaszt, de ez mégis kb. mekkora különbség lehet ?

De még az első gond, hogy találni kéne ma Bp-n átvehető 40B550-et. :F
40B530 van a 220Volt-ban, bár arra most fogok rákérdezni, hogy gyári gari van-e, mert az azért nem mindegy !

(#49405) Peat76


Peat76
őstag

Valakinek van már itt 3d-s tv-e??Van 1 db 1.4-es ultra high speed HDMI kábelem,de én nem használom,ha érdekel valakit érd.priviben!!

http://www.monstercable.com/productdisplay.asp?pin=3831

Sony OLED XR-55A83J + Xbox Series X + PS5 DiscE., Nintendo Switch & Wii U + PS3 FAT 4 db 60GB US, Iphone 14 Pro Max 256GB+AW7 Cellular+Airprods Pro csakis a futás miatt! Csak azért is kiírom, attól még nem vagyok prosztó!

(#49406) anrab válasza Cyrin (#49402) üzenetére


anrab
addikt

"A fekete ott se fekete"
teljesen egyetértek veled.
ezt a múltkor én is megírtam. /azt hiszem itt/

(#49407) anrab válasza lucifercsira (#49400) üzenetére


anrab
addikt

a kábeles digitális adás nincs kitéve a környezeti hatásoknak. /pl. napkitörés, mágneses vihar a föld polaritásának a megváltozása. :D /

(#49408) Jimmy8


Jimmy8
senior tag

Gratula a SONY-nak :W
A honlapja minden héten változik, rendszeresen (most is) le van lassulva a szervere ( a támogatás részlegnél jön elő a lassulás).
Az adatokat keverik: Most akartam letölteni az új firmware-t az 32EX402-höz. A korábbi letöltött fájlhoz képest más a kiterjesztése (természetesen a kicsomagolás után), és persze így a TV sem ismeri fel és nem is frissít. A korábbi magyar leírás a frissítésről valahogy angolra változott...
A garanciális feltételek máshogyan vannak leírva a vásárláskor kapott garanciapapíron, az akkori (januárban éppen aktuális tartalommal bíró) Sony.hu honlapon, meg a mostani (áprilisi tartalommal feltöltött) honlapon.
A szervizinfo.hu honlapon nem tudom leellenőrizni, hogy beregisztrálták-e a készülékem, mert a legfrissebb regisztrált televízió vásárlási dátuma 2008...
Egy korábbi érdeklődő e-mail-emre nem válaszoltak...

Na de a TV nagyon jó, szép a képe stb... De fagy, mint a víz Szibériában télen...
Analóg módnál csak néha csinálja 1-2 hetente, de digitális vételnél, ha sokat kapcsolgatok, vagy állítgatom a képet, akkor pár perc alatt tudom produkálni a hibát.
Ekkor annyit csinál (vagyis nem csinál), hogy nem érzékel a távirányítóra semmit (azaz érzékel, mert megvillan a TV-n a zöld LED, de a tv nem reagál rá semmit). Ekkor az oldalsó kikapcsoló gomb sem működik. Így vagy kihúzom a konnektorból, vagy megnyomom a távirányítón a kikapcsoló gombot (erre nagy nehezen rájöttem, hogy reagál).
A kikapcsoló gomb megnyomása után kb 10másodperc múlva "pukkan" egyet a hangszórókból, vele egyidőben elmegy kép, majd újraindul a tv (azaz a hagyományos bekapcsolási procedúra zajlik).
Egyenlőre nem szervízeltetem (jelenleg csak analóg adást nézek), bízom benne, hogy csak a firmware a "rossz"....

Na ennyit a Sony-ról (azaz csak az én TV-mről, mert lehet csak kikaptam egy hibásat).

Azért ha valaki hasonlóan járt ezzel az új EX szériával, jelezze már. Ekkor nyugiba leszek, hogy hiába erőlködök, úgy sem lesz jobb a tv-m, csak ha méltóztatnak egy stabilabb soft-ot írni rá..

[ Szerkesztve ]

(#49409) anrab válasza Jimmy8 (#49408) üzenetére


anrab
addikt

itt
olvass vissza márciusig kb.
pl.

[ Szerkesztve ]

(#49410) dh66e válasza lucifercsira (#49401) üzenetére


dh66e
veterán

Szinte mindegy milyen tv-t veszel ebben a kategóriában a Mindig tv vételére,inkább azon izgulj hogy van e jó vételed.A minősége nagyon veri az analógot.
Tippem:LG LH 3000

(#49411) Jimmy8 válasza anrab (#49409) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Köszi:)
Látom te is megszenvedtél vele. Rendben van már a dolog?
Nekem T-Home-os kábel-TV-m van Szegeden, és van egy kis csavar is történetemben: nekem egyszer a fagyást akkor is produkálta, amikor ki volt kapcsolva (tehát készemléti állapotban volt) a TV: Bekapcsoláskor a bekapcsolást jelző LED kigyulladt a TV-n, de semmi sem történt, csak miután megnyomtam a kikapcs. gombot a távvezérlőn. Ekkor 10mp, majd pukkant és újraindult..

Azon gondolkodtam, lehet a "földhurok" miatt van egy kis potenciál különbség a kábelhálózatban. Holnap megyek és veszek egy galvanikus leválasztót, remélem csak ennyi lesz a hiba..

(#49412) anrab válasza Jimmy8 (#49411) üzenetére


anrab
addikt

nálam egy konektoron van minden. azt hiszem ilyenkor nincs föld hurok. de lehet rosszul emlékszem.
a probléma nincs megoldva /ill. nem nézem azokat 786MHz/ és hogy most te T-Home-os vagy egyre jobban úgy néz ki a dolog hogy a tv tuner hibája lesz.
a másik topic Digi-s.
ott az lg volt problémás és a phili. a phili többünknél.
ja, és akik kijöttek a Digi-től azok se tudtak mit mondani. ezt a galvanikus leválasztót nem is említették.

[ Szerkesztve ]

(#49413) Jimmy8 válasza anrab (#49412) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Sajnálom, hogy neked nem sikerült megoldanod :(
Hát ha minden kötél szakad, akkor gariztatom a tv-m, de előtte azért én is próbálkozom.

(#49414) #09634560 válasza horatiocain (#49384) üzenetére


#09634560
törölt tag

Mivel az LCD-vel abszolut de nem egy kategória és a felhasználási területei is enyhén szólva különbözöek,ha nem vetted volna észre. Vagy láttál már DVB-tuneres vetítőt?? Ha igen,mennyiért???

(#49415) lucifercsira válasza dh66e (#49410) üzenetére


lucifercsira
csendes tag

:R

(#49416) Rotor82


Rotor82
aktív tag

Nektek asztali géphez való sima ata vinyót felismer a b650?mert nekem nem.Próbáltam jumperolni master,slave,stb...Nem történik semmi.Pedig direkt vettem hozzá ata/sata csatlakozót, amihez van adapter is a tápkábel csati meghajtásához(12V).
A noti aksimat simán felismeri a tv, nem is kell neki külön áramforrás(gondolom azért mert ez csak 5voltot eszik és annyit ad a tv is).

(#49417) DTS5.1


DTS5.1
csendes tag

Sziasztok!

Egy kérdés: A napokban vettem egy EMTEC Movie Cube S800H lejátszót.
Nagyon jól műxik, de a digit kimeneten (erősítőbe) csak sztereó jel (PCM) jelenik meg.
Bármilyen kiterjesztést indítok. :W

-Szerintetek ki lehet kapcsolni valahogy a dts downmix-et?
A célom az lenne, hogy az erősítőn a teljes hang jelenjen meg.

Hejj :(

(#49418) dh66e válasza DTS5.1 (#49417) üzenetére


dh66e
veterán

Hát nem sok köze van a lejátszódnak,meg az erőlködődnek az lcd topichoz,de szerintem a lejátszódban kell kiválasztani a digitális kimenetet.

(#49419) DTS5.1 válasza dh66e (#49418) üzenetére


DTS5.1
csendes tag

Köszi, de erre nem találtam egyelőre lehetőséget.

[ Szerkesztve ]

(#49420) Cimbooora


Cimbooora
aktív tag

Üdv!
Tud valaki ajánlani egy olyan helyet, ahol lehet kapni 0% THM-re lcd tv-t?
Olyan 100-150e közötti árral.

(#49421) kp78 válasza Cimbooora (#49420) üzenetére


kp78
addikt

Fukaréknál 10 havi kamatmentesre lehet, ha megfelelsz a kritériumoknak :U

[ Szerkesztve ]

(#49422) Karel000


Karel000
csendes tag

Sziasztok!

Megvettem az LG 42 LH9000 Led-es Tv-ét.
Hát mit mondjak, nagyon patent. 255.000Ft szerintem nagyon megéri. A fekete az fekete, eddig mindent lejátszott usb-ről. Szerintem gyönyörű színek, bár nincs mellette másik tv, amivel összehasonlítsam, de nagyon tetszik.
Viszont volt már téma, de nem találom, hogy a csatornaváltások 2-3 másodperc, mire átkapcsol, de mintha ezt is meg lehetne oldani. Valaki megírná?

Akit érdekel kérdezzen a készülékről szívesen válaszolok.

sziasztok

(#49423) anrab válasza Karel000 (#49422) üzenetére


anrab
addikt

tedd fel a legfrissebb fw.-t. szerintem csak azzal lehet megoldani. de ha számgombbal váltasz csatit, nem hiszem hogy gyorsabb lesz.

(#49424) Karel000 válasza anrab (#49423) üzenetére


Karel000
csendes tag

OK.
Netről kell leszednem az új Firm-öt?
Mert háló csati nincs rajta.
2010 februári gyártású, olyan nagyon régi FW nem lehet rajta.

(#49425) kp78 válasza dh66e (#49346) üzenetére


kp78
addikt

Megvettem a Pana TX-L37U10E-t, egyelőre ismerkedünk, eddig tetszik. :))
Mivel azonban itthon most még analóg kábel tv van, nyilván nem olyan a kép, amilyennek lennie kellene, de dvd filmmel próbálva már egészen más.
Azért így is élmény egy 72-es tv után, aztán hamarosan ígérik, hogy digitális lesz a helyi tv is :))

[ Szerkesztve ]

(#49426) harry válasza kp78 (#49425) üzenetére


harry
veterán

Roppant szimpatikusnak tűnik, 130ért :K
Sajnos itthon más nem nagyon rajong a témáért, amit meg is értek, hisz a mostani TV is működik és nincs vele gond, így meg azért mégiscsak luxus lenne TV-t cserélni, és ennyiért.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#49427) dh66e válasza kp78 (#49425) üzenetére


dh66e
veterán

Köszi az infót! Amennyiben van lehetőséged próbáld ki a földfelszíni digitális adásokkal-jobb esetben csak egy szobaantenna meg egy közeli tv adó kell hozzá-mert annak jobb a minősége persze a csatornaválaszték az gyengébb jóval.
Az analógnál maradva pedig kapcsold be a képzaj szűrést valamelyest javítani fog a kép minőségén.Használd egészséggel. :)

(#49428) kp78 válasza dh66e (#49427) üzenetére


kp78
addikt

Rendben, kipróbálom!
Viszont ilyen képzaj szűrés bekapcsolási lehetőséget sehol sem találok a menüjében. :U

Szerk.: Megtaláltam P-NR néven :)

[ Szerkesztve ]

(#49429) anrab válasza Karel000 (#49424) üzenetére


anrab
addikt

igen a tv támogatási oldaláról.
a gyárban csak alap fw.-t raknak rá, bár lehet hogy közben frissebbel adták már ki. nem tudom nézd meg.

(#49430) BBéci válasza Karel000 (#49422) üzenetére


BBéci
titán

Ízlések és pofonok.
2 hétig használtam egy ilyen tévét, pár hete írtam róla itt a topikban. 250-et tényleg megért.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49432) #09634560 válasza Cimbooora (#49431) üzenetére


#09634560
törölt tag

Szolgáltatásokat nézve egyértemüen a 8404. Csak épp árat nem irtak. :) D árgép szerint is.

(#49433) shun


shun
csendes tag

Két TV közül kellene választani:
Samsung LE-32B530
LG 32LF2510

Melyik ajánlott és miért?
Kösz.

(#49434) balu333 válasza BBéci (#49430) üzenetére


balu333
tag

Szia! Egy kis segítséget szeretnék kérni tőled, gondolom már volt szerencséd Samsung UE32c6000 típusú Led Tv-hez. Igazából az érdekelne, hogy jobb- e a képe mint az előző modellnek a 32b6000-nek, tehát megéri az ártöbblet ? Meg bármilyen észrevétel érdekelne, amit tapasztaltál az új Tv-vel kapcsolatban, köszi előre is a választ Balázs!

(#49435) szaszapi válasza shun (#49433) üzenetére


szaszapi
őstag

a samsungot javasolnám,de csak ha ennyi kessed van, rádobsz egy 5-öst és b550et veszel,az okosítható, így pendrive-ról vagy vinyóról filmeket is tudsz rajt lejátszani.

(#49436) feinadam


feinadam
csendes tag

Üdv!
Van egy Samsung LE32B450-es tvm.
Mire jó a GUDIE?Valami olyasmit vártam mint a Régi 10-éves thomsonomnál ha ott megnyomom az infot, akkor a tv legyűjti a teletextről hogy éppen mi megy,illetve egy másik gommbal kiírja a napi műsort.Nagyon kényelmes volt nem kellett teletextezni.Ezzel nem lehet valami hasonlót?
Másik kérdésem , hogy láttam a samsung oldalán firmware frissítést.Kérdésem érdemes-e feltenni, ha igen miért, mert egyenlőre semmi problémám nincs a régivel se.

(#49437) gabor1000


gabor1000
csendes tag

Hali

Jövő héten szeretném megvenni a tv-t, de nem tudok dönteni a 40b650/c650 ill. a b6000 között. Szerintetek melyikkel járnék jobban? Nem feltétlenül ár-érték alapján döntök, melyiknek lehet szebb képe, ill. a ledes jobb annyival?

(#49438) fury71 válasza gabor1000 (#49437) üzenetére


fury71
aktív tag

Szerintem C650. A ledes szerintem nem annyival jobb mint amit az árkülönbség indokol. Bár a B6000 ára nagyon közel van az új C650-hez. Viszont a B6000-ben nincs internet@tv, filmlejátszás stb. A C650 2010-s modell.

[ Szerkesztve ]

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#49439) szaszapi válasza fury71 (#49438) üzenetére


szaszapi
őstag

lednek azért szebb a képe jobb a kontrasztaránya is én láttam b650 mellett b6000et és képbe eléggé verte a b650et.C650-ben sem lesz jobb panel sem nagyobb kontrasztarány mint a b650ben volt.

(#49440) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Van valaki akinek tapasztalata van Fehérvári DBV-T vétellel kapcsolatan? Az érdekelne samu tv-vel (külső antenna nélkül) lehet fogni a DVB-T adásokat? Természetesen a tv mpeg4-es...
Ismerösömnek próbáltuk belöni, de nem talál semmit. Most vagy itt nem lehet venni vagy rossz a tv (én ez utóbbit tippelném sajnos). Privibe jöhetnek a válaszok, elég az hogy igen, vagy nem (de a városrésznek is örülnék, hátha az is számit bár ezt egyáltalán nem tartom valószinűnek). Jó lenne ha többen is irnátok. Köszi

(#49441) gabor1000 válasza szaszapi (#49439) üzenetére


gabor1000
csendes tag

Látom vágod a témát. Ha a c650-ben nem lesz jobb panel, mint a b650-ben, akkor tényleg mindenképp a b6000 a nyerő választás számomra. Azt hiszem holnap meg is rendelem, bár eredetileg b650 lett volna, csak pc dream-nél lecsúsztam róla.

(#49442) dh66e válasza szabi__memo (#49440) üzenetére


dh66e
veterán

Szobaantennával veszed?

(#49443) fury71 válasza szaszapi (#49439) üzenetére


fury71
aktív tag

Lehet, hogy igazad van, de nekem itthon 46B7000 van és csak a tapasztalatom alapján mondom, hogy nem biztos megéri a többlet a ledesért.
A kontraszt az biztos, hogy jobb a ledesen, nem is kicsit, de a többi paraméter (a betekintési szög, a clouding, a szolgáltatások stb) szerintem nem vagy nem annyival jobbak mint mondjuk a C650-nél. Főleg, hogy a B6000 szolgáltatásai alul maradnak akár a B650 vagy C650-hez képest.

[ Szerkesztve ]

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#49444) fury71


fury71
aktív tag

Félreértés ne essék, nem szapulni akarom a TV-m vagy a ledes tv-ket. Én nagyon meg vagyok elégedve az enyémmel és nem válnék meg tőle még 3D-re sem cserélném.
Viszont én szemtelenül jó árban jutottam hozzá és akár a netes árát sem akartam érte adni, akkor inkább a B650-750 vettem volna.

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#49445) Digitalis válasza fury71 (#49444) üzenetére


Digitalis
senior tag

Én is így vagyok vele. Csak a marketing erősen a konzumidiotizmusra alapoz, startégiai szempontból is csepegtetni kell a technikát (saját szemszögükből még igazuk is van). A trendy jelenleg a csillió kontraszt értékek strófolása, amik nyomatékosan, ösztönzően, bátorítóan (vakítóan ;] ) hatnak egyes potenciális vevőkre. Persze valójában nem az 5000000 érték feltüntetésétől lesz jó fekete és annak árnyalatai, a színek, vagy a megjelenítés nyugodtsága, természetessége. Később ha a kezelési útmutatóra, már nem fér ki a sok nulla, akkor biztos kifognak találni mást. (jön 3D 1.0/2.0/2.1 xxx, utána majd talán beépítenek még egy tesszelátort is. stb. ;] )
30k-s din.kontrasztos (2 éve nagyobbat még nem mertek hazudni) "öreg" philips-en is pl.teljesen ok a fekete és árnyalatai: [link]

[ Szerkesztve ]

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#49446) szaszapi válasza fury71 (#49444) üzenetére


szaszapi
őstag

gabor1000 két helyén is feltette a kérdését,én a samu topicban ezt megírtam neki hogy el kell döntenie mit részesít előnyben,de te gondolom ezt nem olvastad.Írtam hogy ha a kép és színek fontosak neki akkor ledet vegyen ha tudás akkor b650 vagy c650.

(#49447) fury71 válasza szaszapi (#49446) üzenetére


fury71
aktív tag

Igen olvastam, még mielőtt ezt írtad. Végül is igazad van, neki kell eldöntenie mit akar és ha a +szolgátatások nem kellenek viszont a kép számít, akkor lehet jobban jár a B6000-el.

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#49448) Cyrin


Cyrin
addikt

azért ez a kontraszt meg a fekete mélyfekete legyen sokszor az ellenkező irányban hat, a sötét részek annyira deep feketék lesznek, hogy elveszik az információtartalma is annak a résznek. Sokszor megfigyeltem már ezt Samu-Sony pároson. A Samu tényleg fekete volt, de nem is volt azon a képrészleten semmi, míg a Sony-nál látszott, hogy az nem üres rész ám.

Persze valszeg otthon ezt rendesen be lehet állítani, ez csak a parasztvakító módnak köszönhető remélem.

(#49449) szabi__memo válasza dh66e (#49442) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Egyáltalán lehet fogni ezekkel a tv-kkel bármit is külső antenna nélkül? Vagy az kell mindenképp? Gondoltam/tuk van bennük egy kis botantenna, nincs? :F

(#49450) #09634560 válasza szabi__memo (#49449) üzenetére


#09634560
törölt tag

Külső antenna mindenképp kell,még ha bot is.Zhagyma irt a multimédia rovatban több helyen is az antennákról,őt kérdezd,nagyon nagy szakmai tapasztalata van e téren.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.