Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46451) Slystyle


Slystyle
őstag

Sziasztok!
Egy kis véleményt szeretnék kérni. Nyáron tervezem, hogy veszek egy LG LH3000-es tv-t a monitorom helyett. Mit gondoltok, jól szolgálna?

Akinek módjában áll, az PM-ben üzenjen, hamarabb megnézem :R

(#46452) csigi


csigi
addikt

Kis hibajavítást kérnék, bár nagyon valószínű, nem a TV-vel van a gond.
Új vga-t vettem, 5850-es Ati. A TV egy Samsung LE40B620.
A vga-n displayporton egy 22-es monitor, HDMI-n a TV van. Monitor 1680x1050, tökéletes. A TV 1920x1080 (60hz) lenne, de nem megy kiterjesztett üzemmódban. Csak azt írja a TV, hogy nem támogatott üzemmód.
Ellenben ha klónozom 1680-ban, akkor van kép, viszont itt meg a hang akadozik.
És idáig egy 4850-el, ugyanezzel a TV-vel, kanóccal minden tökéletesen ment...

Tudja valaki mikor írja ki a Samó TV, hogy "nem támogatott üzemmód"? Nem kellene a két kütyünek ezt az üzemmód dolgot lejátszaniuk egymás közt a HDMI-n?
Köszönöm. :R

nofene

(#46453) anrab válasza nightshadow (#46450) üzenetére


anrab
addikt

és akkor mit nyomok a dimarsonon?

(#46454) BBéci válasza abridabri (#46449) üzenetére


BBéci
titán

A LED-esek rövidesen kiszorítják a fénycsöveseket, amiből nem következik egyértelműen, hogy jobbak. Szerintem igen, de ez szubjektív vélemény. Én csakis LED-est vennék.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#46455) nightshadow válasza anrab (#46453) üzenetére


nightshadow
veterán

Az enyém úgy működik, hogy amikor tanító üzemmódban van, akkor pl. a Dimarson távirányítón megnyomom mondjuk a play gombot, majd a tanítható távirányítón is a play gombot, s ekkor megtanulja a jelet. A két távirányító egymással szembe van, kb 10 cm-re egymástól. Ezt mindegyik gombbal el kell játszani, s ezután el lehet rakni a Dimarsont.
Ilyenem van egyébként: [link]

A lényeg: "Tanuló funkció nem gyárilag beállított készülékek távvezérlőjeleinek elsajátításához "

[ Szerkesztve ]

(#46456) schumifun5ma


schumifun5ma
csendes tag

Pár napja írtam, hogy a régi CRT tv-t szeretné a család nyugdíjba küldeni.
Szomorúan tudatom, hogy nem élte meg a nyugdíjaskort és ma reggel elhalálozott. :O
Azonban békés sírra lelt a Saturn begyűjtőhelyén, hozzásegítve minket egy kis plusz kedvezményhez.
Így a régi tv hamvaiból egy új született, ami a Samsung LE32B530 nevet viseli. Az előző kis 14"-hoz viszonyítva eléggé impozáns darabja lett a szobának.
DVB-T nagyon szép rajta. És az analóg jel is jól mutat rajta, ha épp jól áll a kábel. Sajna valahol meg van törve, de majd kicserélem.
Első benyomások alapján csakis pozitívak a tapasztalataim.

(#46457) anrab válasza nightshadow (#46455) üzenetére


anrab
addikt

értem. a philié nem ilyen.

(#46458) SpeedR válasza schumifun5ma (#46456) üzenetére


SpeedR
őstag

Jézusom, az a 14"-os tv durva lehetett. :) Grat az újhoz! Jól választottál.

(#46459) ProdyG válasza Rica (#46436) üzenetére


ProdyG
senior tag

attól még, hogy a felskálázás sztem nem sokat ér, 5k-s gagyi lejátszót én se vennék, gondolom nem fél évre kell a lejátszó. ha hosszabb távra tervezel, nem árt vmi márkásat venni...

(#46460) Bandus99


Bandus99
őstag

Sziasztok

Kerdeznem egy 1 eves Samsung LE32B350 tipusu tv-ert elviselheto a 75K-s ar?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#46461) rígel


rígel
őstag

Sziasztok!

Tegnap vettünk ey barátommal 2 db Samsung le40b650-et. t2w-rendeltünk, azzal a kitétellel, hogyha nem sqxx panel van benne nem biztos hogy kell.
Nos ehhez képest mindkettőnké t2p (made in slovakia; januári gyártásúak), és az egyikben AUO(AA) panel van, a másikban CMO (CN). Elhoztuk, de azzal, hogy ha nem vagyunk elégedettek visszavisszük.
A garival nincs probléma, beregisztráltam a samsung..hu-n gyáriszám alapján simán elfogadta, és megkaptam a + 2 hónap garit.
Viszont 45 foknál nagyobb szögből eléggé elkezd kékülni a fekete, függőleges kitérésnél még hamarabb. Szemből tökéletes.(CN)
Az AA panelesnek (bár lehet hogy csak bebeszélem) szemből nem olyan mély a feketéje, de mintha kevésbé kékülne nagyobb szögből.
SQ panelest sajnos csak a MM-ban láttam, és akármilyen szögből nézve fekete volt a fekete. Viszont a fényviszonyok miatt nem vagyok biztos a dologban, nagyon erős megvilágításban volt szemből, lehet hogy ez viccelt meg. Ezt erősíti az is, hogy volt egy 32"-os AA paneles tv is, ott is koromfekete volt a fekete.
Azokat a b650 tulajokat kérdezném, akiknek SQ paneles a tv-jük, hogy mi a tapasztalatuk otthoni körülmények (normál megvilágítás, ill. teljes sötét) esetén.
Ha valóban van különbség, akkor visszaviszem a TV-t, de ha az SQ is kékül, akkor nincs értelme.
Köszönöm a segítő válaszaitokat,

üdv
rígel

(#46462) abridabri válasza Bandus99 (#46460) üzenetére


abridabri
veterán

szerintem sok kicsit
[link] -ezek az uj arak

En tegnap adtam el az en LG TV met 75k ert ( masfel eves ) , viszont az 100k nal kezdodik ujonnan
[link]

Szerintem a samuert olyan 70k lenne realis

[ Szerkesztve ]

(#46463) ddekany válasza Bandus99 (#46460) üzenetére


ddekany
veterán

[félreolvastam...]

[ Szerkesztve ]

(#46464) Cyrin


Cyrin
addikt

na ezt kövessétek le...

azért vannak fehér foltok, ehez képest...

[ Szerkesztve ]

(#46465) pomk


pomk
őstag

Lenne 1 egyszerű kérdésem:
Ahhoz, hogy tudjam fogni az analóg kábeltTVs adásokat kell valamilyen különleges kütyü? Vagy a LCD TV elég hozzá? LG 32LH3000 vagy Samsung 32B550 tervezek venni. :B

[ Szerkesztve ]

(#46466) dh66e válasza pomk (#46465) üzenetére


dh66e
veterán

elég hozzá a tv meg az antennakábel.

[ Szerkesztve ]

(#46467) stimea


stimea
tag

Tanárurak!
Kettő help kellene!
Lett egy 40B650T2W. Nem ez a gond.
Egyéni műholdvevőről megy. Dél-pesti vagyok, egy darabka dróttal jön digitális TV és rádió.
Mindegyik nagyon klafa! Az internet TV az 1/4-es routerből azonnal feléledt.
1. Ám ennek ellenére – a samu cd-t telepítettem – a TV és a PC nem látják egymást!
A TV nem talál eszközt! Pedig a háló tesztre mindent kipipál. A routerben aut. IP kiosztás van. Más PC-ket lát!
2. Pent vagy memória kártyát bármelyik USB-be dugok a rajta lévő tartalmat lejátssza.
Az USB-s HDD-t viszont nem látja! Ez egy Coolink tok, külső táppal. 500 GB sata Hdd,
amin van 100 GB FAT 32, a többi meg NTFS. A succost hurcolni is használom. A FAT meg a műholdvevőnek kell, mert ezt látja: felvétel/lejátszás.
Októbertől olvastam a fórumot, de nem sikerült megoldani!
El tudtam mondani? :K
Köszönöm a segítségeket!

(#46468) stimea válasza rígel (#46461) üzenetére


stimea
tag

Mi a PC-Dream-tól rendeltük hétfőn 16 óra körül. Kábelajándék módosítást kértünk, mert nem kell scart itt semmihez. A kérés 2 db 1m-es HDMI és 1 USB.
Kb. fél óra múlva hívott az üzlet, hogy szerda dél körül hozzák.
40B650T2W SQo4. Magyar hologramos. Reg után pár perccel samu.hu mailka megjött!! OK! Két gyors kulturált fiatalember, még a cipőjüket is automatikusan levették a lakásban. Nem kékül. Kétségtelen, hogy váltogatni kell a fényviszonyok miatt. :R

[ Szerkesztve ]

(#46469) syl5


syl5
őstag

Sziasztok!
Samsung LE-40b530 LCD Tv-ről vélemények, tapasztalatok milyenek?
Megéri megvenni garancia nélkül? Persze bolti ártól olcsóbban.
Válaszokat előre is köszönöm!

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#46470) anrab válasza syl5 (#46469) üzenetére


anrab
addikt

bolti ártól ólcsóbban vegyél a net-ről garival.
mennyit ment?
havertól?
talán féláron!

[ Szerkesztve ]

(#46471) tony70 válasza rígel (#46461) üzenetére


tony70
tag

Szia!
nekem B6000-es SQ01 paneles Tv- m van. Nekem is kékül oldalról de csak alul felül a fekete csík. Én a fehéregyensuly beállításoknál a Z eltolást felvettem 25-ra! ott játszadoztam plussza fényerő. A kép nekem tökéletes.

(#46472) syl5 válasza anrab (#46470) üzenetére


syl5
őstag

új, csak gari nélkül.
megéri megvenni olcsón? inkább csak arra vagyok kíváncsi mennyire hibásodik meg ez a széria?

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#46473) anrab válasza syl5 (#46472) üzenetére


anrab
addikt

lutri! viszont nekem nem ilyen van.
de ha megis veszed legalább három napig járasd és hallgasd meg hátul is, és csak utána fizesd ki teljesen. viszont ez sem garancia arra hogy nem megy gajra valami és megint kifizeted a fél tv-t a javításra.

[ Szerkesztve ]

(#46474) Bandus99 válasza syl5 (#46472) üzenetére


Bandus99
őstag

Komolyan azt varod, hogy valaki azt mondja a tied nem fog meghibasodni?
Szerintem manapsag barmi elromolhat es az hogy eladtak eddig 20000db-ot valamibol nem jelenti azt hogy 20001. nem fog elromlani.
Amig arat nem irsz senki nem tudja eldonteni annyiert megeri e
Az hogy olcso az jelenthet -10e ftot de jelenthet -30e ftot is.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#46475) Attiba válasza tony70 (#46471) üzenetére


Attiba
tag

Hello!
Nekem 32B650-esem van AA01 paneles. A WestEndben lévő Samsung bemutatóboltban az egyik ott dolgozónak említettem ezt a kéküléses dolgot. Ezt a z Ultra Clear Panel-lel magyarázza. Gyakorlatilag egy olyan fólia van a tv-ken, mint pl: a napszemüvegeken. Ez okozza a kékülést. Nyilván panel függő is a kékülés mértéke, de ő azt mondta, hogy ez "normális". Ha szemből nem kékül, akkor nincs baj...

Iphone 13 Pro, Apple Watch Series 7, Airpods Pro 2, Samsung 55QN95B,

(#46476) syl5 válasza Bandus99 (#46474) üzenetére


syl5
őstag

Nem azt várom, hogy azt mondja valaki, hogy az enyém nem fog meghibásodni. Csupán annyit kérdeztem, hogy ez a típus, széria mennyire hibásodik meg, és mennyire jó minőségű termék, mennyire vannak megelégedve vele a tulajok. A hibát általánosságban kérdeztem, hogy egy nagyobb mennyiséget megnézve milyen valószínű az, hogy elromoljon egy ilyen példány. Tisztában vagyok vele, hogy ez csak statisztika, és ezen felül ugyanúgy elromolhat az én példányom. Azért kérdeztem, mert vannak olyan termékek, amiket biztos nem vennék, és a tulajok nagy többsége sem venne garancia nélkül: Például tapasztalatból tudom, hogy MSI notebook-ot garancia nélkül az életbe nem vennék. Xbox 360-at garancia nélkül szintén semmi pénzért nem vennék. És bármilyen mobiltelefont se.
Egyébként féláron lenne.

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#46477) SpeedR válasza syl5 (#46476) üzenetére


SpeedR
őstag

Féláron, azaz 80e körül szerintem megéri, ha nem lopott.

(#46478) anrab válasza SpeedR (#46477) üzenetére


anrab
addikt

(#46479) laszlo168 válasza SpeedR (#46477) üzenetére


laszlo168
senior tag

70 ezer az ára és nem lopott, legalábbis nem magyarországról:)

(#46480) syl5 válasza anrab (#46478) üzenetére


syl5
őstag

ez a 32-es, nem a 40-es!

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#46481) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Megint én. :)

Feleségem szülei is most vennének lcd tv-t. Kinézték valahol ezt: LG 37LF2510, 130k-ért.
Tudnátok mondani valamit erről a tipusról? Az adás T-Kébelen jön be hozzájuk.

Romani ite domum.

(#46482) Rica válasza BBéci (#46442) üzenetére


Rica
senior tag

Gondolom Samsung és LG is jó márka optikában. Ezek 8-10k között vannak, LG-t felskálázással pedig láttam 15-ért. Kösz a segítséget. :R

schumifun5ma: nekem is az van 2 napja, egy 72-es 8 éves másik Samut nyugdíjazott.

[ Szerkesztve ]

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#46483) rígel válasza tony70 (#46471) üzenetére


rígel
őstag

Hali!
A b6000-ben amúgy ugyanazok az lcd panelek vannak, mint a b650ben?

(#46484) RepeatSector


RepeatSector
senior tag

Hello nekem adott egy 72cm-es lcd-tvm ez a hibája Egyszer kb 2-3perc után elmegy a kép és ha csak visszakapcsolom akkor lesz megint de akkor is csak 2-3percre hang van tudok csatornát váltani ez javitható??? és mennyiért?? irjatok

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#46485) rígel válasza stimea (#46468) üzenetére


rígel
őstag

Hm. Ez érdekes. Abszolút nem kékes? Semmilyen szögből?

(#46486) RepeatSector válasza rígel (#46485) üzenetére


RepeatSector
senior tag

nem vettem észre rajta segitsetek

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#46487) tony70 válasza rígel (#46483) üzenetére


tony70
tag

Azt nemtudom milyen elektronika van benne, de az Európarkban vannak kékülős tv-k 32", 40"-os is igaz ezek 6000-es szeria.erre mondták ezt a folia dolgot.

Nekem 32B650-esem van AA01 paneles. A WestEndben lévő Samsung bemutatóboltban az egyik ott dolgozónak említettem ezt a kéküléses dolgot. Ezt a z Ultra Clear Panel-lel magyarázza. Gyakorlatilag egy olyan fólia van a tv-ken, mint pl: a napszemüvegeken. Ez okozza a kékülést. Nyilván panel függő is a kékülés mértéke, de ő azt mondta, hogy ez "normális". Ha szemből nem kékül, akkor nincs baj...

Nekem is azt mondta egy marketinges a Saturnban, gondolom ez betanult szövegek. Amikor kérdeztem valami komolyabbat, akkor már arra már nemigazán ment a válasz.

(#46488) RepeatSector válasza tony70 (#46487) üzenetére


RepeatSector
senior tag

nem tudtok segiteni???? melegedik a kijelzője meg vmi olyat mondott a szervizes hogy valami ic szállt el de nem tudom hogy mi van vele és ha van valakinek ilyen problemje mondjon megoldást phocus 30 wms ilyen a tv

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#46489) RepeatSector


RepeatSector
senior tag

na valaki tud segiteni??????
akkor vixem a szervizbe vagy kidobom és vexek monitornak egy 21" CRT-t mert az még a mai napig megbizhatóó nem mint ezek az lcd-szarok

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#46490) stimea válasza rígel (#46485) üzenetére


stimea
tag

Most átkapcsoltam drádióra. Itt csak egy hangszóró látszik, amúgy a terület olyan, mintha a tv ki lenne kapcsolva. Ha közvetlenül fölülről vagy teljese oldalról nézem, akkor sötétben észre lehet venni a keret és a képernyő határát. Műsornál a kontraszt és a színtelítettség valamelyest fakul. De, ilyen extrém irányból nem nézek TV-t. Tök sötétben lehet azért látni, hogy be van kapcsolva a TV.
De, nézd csak meg pl. a mobilodat. Ugyan az a technológia. Oldalról csak a CRT képe nem változott. Ez egy még ma is egy kiforratlan katonai/űrkutatási melléktermék, a maga technikai korlátaival.

[ Szerkesztve ]

(#46491) RepeatSector válasza stimea (#46490) üzenetére


RepeatSector
senior tag

Bocsihogy most idiota vok de nem tudom mit csináljak szgépek/konzol/telókhoz értek nem vok én tv szerelő elvixem hétfőn vmi maxekhoz vagy szervizbe de még mindig nem tudtam meg hogy javithato e eza hiba??? PHOCUS 30WMS ez a tv

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#46492) stimea válasza RepeatSector (#46491) üzenetére


stimea
tag

Én sem vagyok szerelőszakember! A helyedben elvinném/megkérdeznék egy nagyobb forgalmú szerelőt/szervizt. Ott van tapasztalat, megtudja mondani megéri e.

[ Szerkesztve ]

(#46493) ORCA58 válasza BBéci (#46441) üzenetére


ORCA58
addikt

Egyszerűen nem akarok megbántani senkit, Sokan téves információk alapján akarnak döntést hozni. A fórum azért van, hogy segítsünk. Az más kérdés, hogy egy kis visszaolvasással az érintett is okosabb lehetett volna.
Ha valaki tudatosan akarna felhergeli másokat, akkor is a legjobb módszer a higgadtság, így általában nem fajul el az értelmetlen vita

(#46494) RepeatSector válasza stimea (#46492) üzenetére


RepeatSector
senior tag

remélem megéri ma vettem a srácnál még működött haver azt mondta ha bekapcsolva hagyom és felmelegxik akkor jó lex de nem lett jó még sok ideig nem hagytam bekapcsolva max 15perc de nemtom hogy mi lehet

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#46495) fury71 válasza BBéci (#46454) üzenetére


fury71
aktív tag

Hali!
Olvastam a Sztereó Sound&Vision 2009 decemberi számában a 46B7000-es cikkedet és nem rossz. Viszont lenne egy kérdésem.
Idézet a cikkből:" A kinézethez hozzá tartozik a talp is, ami tetszetős átlátszó nyakkal kapcsolódik a a tévéhez. Ezt alapbeállításként kék fény világítja meg"
Azt hiszem ez elírás mert a B8000-s széria kék ledes, nem? Esetleg a talpat külön led világítja meg? Én nem találtam sehol.

(Abban számban van a Pana Z1-es plazmáról is írásod. Nagyon tetszik az a TV csak nem kicsit húzós a másfél millás ára. A valóságban milyen volt ez a készülék.)

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#46496) dh66e válasza RepeatSector (#46494) üzenetére


dh66e
veterán

Vidd vissza, nem véletlenül adta el.Gondolkodj! veszel egy használt cuccot és irány a szerviz?(max ha ingyé van).

(#46497) ORCA58 válasza rígel (#46461) üzenetére


ORCA58
addikt

Én vagyok az egyetlen olyan fórumozó, aki csak és kizárólag SQxx -es verziójú TV-t T2P-s 40B650-es VT-t akart venni (november óta) sikertelenül. Sokakat fel is idegsítettem ezzel, pedig ez csak az én problémám. Azóta is az a véleményem, hogy ha valakinek tetszik a készülék ne foglalkozzon a panellel.
Én azt tapasztaltam, hogy a 40 colosban az SQ szebb. Lehet, hogy a hiba bennem van! Az általam látott 37-esek AUO panellel is nagyon szépek, kékülés nélküliek voltak.

stimea:

Gratula az új jövevényhez!
Nekem speciel velük sem volt szerencsén, ráadásul nem adtak volna magyar garit, csak ígéretet, ha baj van majd segítenek.

(#46498) rígel válasza stimea (#46490) üzenetére


rígel
őstag

Tisztában vagyok az lcd technológia korlátaival, nem várok el olyat, ami ezen kívül esik.
Csak arra vagyok kíváncsi, hogy van-e minőségbeli különbség a különböző panelek között, és a pénzemért a lehető legjobbat kaptam-e?

(#46499) rígel válasza ORCA58 (#46497) üzenetére


rígel
őstag

Érdekes ellentmondás, hogy a 37"-os auo "szebb" mint a 40"-os? 37"-os aa és 40"-os SQ közöt egyébként én sem láttam különbséget (ezeket azonos körülmények között össze tudtam hasonlítani.

(#46500) stimea válasza rígel (#46499) üzenetére


stimea
tag

Szerintem áruházban nem lehet jól eldönteni/választani. Kerestem haverokat, ismerősöket és a lakásukon megnéztem a készülékeiket. Persze csak dicsértem, irigyeltem őket. A tapasztalatot meg megtartottam magamnak. Hozzá tettem a fórumon olvasottakat. Sorba rendeztem az elvárásaimat egy papíron. Ez lett! Nem könnyű persze! A "Fekete Madár" ugyan ezt mondja!!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.