Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) david922x válasza Vhiktor (#290) üzenetére


david922x
csendes tag

Teljesen megeggyező hibajelenséget tapasztalok Samsung LE32R71W készülékemen, mint amit Vhiktor (#290) kommentben írt, kb. 2-3 hete tapasztalom, és azért nem vettem eddig észre, mert világos képeknél nem venni észre csak a sötétebb árnyalatoknál, ott viszont jól látható..... De akár ide is másolhatnám a (#290)-es kommentet, pontosan megeggyező hibám van.....

Annyit még hozzátennék, hogy az egész egy ilyen "fekete koszrétegre" hasonlít, ("koszrétegszerű színtorzulásnak is nevezhetném") látható az egész képernyő felületén.....

Én is azt szeretném tudni, hogy vajon: Mi lehet a baj? Javítható?

(#302) axlrose32 válasza david922x (#301) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Ismételni tudom magam, fotózd le és megmondom, hogy ez a kijelzőhiba javítható-e.

06703896891

(#303) Vhiktor válasza axlrose32 (#302) üzenetére


Vhiktor
veterán

Sajnis én nem tudom lefotózni mert bekrepált a fényképező is..... :S

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#304) Vhiktor válasza david922x (#301) üzenetére


Vhiktor
veterán

Van egy érzésem, hogy ez típus hiba lesz.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#305) axlrose32 válasza Vhiktor (#304) üzenetére


axlrose32
őstag

Igen vannak típushibás kijelzők.
Elég nagy százalékuk javítható, fotó és kijelzőtípus nélkül viszont csak akkor tudok nyilatkozni, ha valamelyikőtök elhozza...

06703896891

(#306) axlrose32 válasza Vhiktor (#304) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!

Közben megnéztem, ha minden igaz V320B1-L04 kijelző lakik benne, és ezt a típust tudom javítani.

06703896891

(#307) Vhiktor válasza axlrose32 (#306) üzenetére


Vhiktor
veterán

:)
Várom a bajtársat, hátha tud feldobni egy képet.
Egyébként most vettem egy új HDMI kábelt és nem látszik annyira a csík, valamivel halványabb lett.

Kb mennyi lenne?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#308) Maggio7


Maggio7
tag

Üdv Mindenkinek!

Olyan problémával fordulok hozzátok, hogy van egy SAMSUNG PS50C6500tw tip. plazma tv-m, két hete vettem észre - 4-5perc használat után - hogy a képernyőn furcsa csíkozás jelenik meg világos háttérnél. A képeken jól látszik. Ha a kontrasztot, vagy a fényerőt állítom változik az intenzitása. A tv még garanciális, nem tudom, hogy fordulhatok-e ezzel a hibával a szervizhez. Ha tudna nekem valaki tanácsot adni. Vagy felvilágosítani, hogy mitől van ez a jelenség? Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#309) Vhiktor válasza Maggio7 (#308) üzenetére


Vhiktor
veterán

Én biztos visszavinném.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#310) david922x válasza Vhiktor (#307) üzenetére


david922x
csendes tag

Nagy a fény a szobában, de így sikerült.....

Tehát kinagyítottam teljes képernyőre egy sötét kék képet,

Amúgy még arra is rájöttem, hogy ez a színtorzulás használat közben változik=értsd:maszatolódik.....

És arra is rájöttem, hogy játékok közben pár pillanatig betűk (az előzőleg megjelent betűk) ragadnak bele (átlátszóan) majd eltűnnek...pár pillanat alatt.....

Tehát itt a kép aminek teljesen sötétkéknek kellene lennie:

(#311) Vhiktor válasza david922x (#310) üzenetére


Vhiktor
veterán

Nekem nem ilyen.
Nekem konstansan ott van egy csík, azon kívűl nem ragad be semmi.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#312) axlrose32 válasza david922x (#310) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Javítható, holnap csörgess meg és megbeszéljük.

06703896891

(#313) wolfbau


wolfbau
csendes tag

Sziasztok!

Van egy 6 éves LG plazma tv-m.
A hibajelenség, hogy egy sötét háttérnél ha elmozdul mondjuk egy világosabb alak akkor az elmozdulás helyén apró fehér csillogó rész marad rövid ideig.
Egy szerelő azt mondta erre, hogy a csatorna kábelek minősége és kötései nem megfelelőek, de most kipróbáltam a dvd-nél is látszik.
Ez milyen hiba a tv hibája, lehet e javítani?
Köszike

(#314) axlrose32 válasza Vhiktor (#311) üzenetére


axlrose32
őstag

Ez is megérne azért egy misét...

06703896891

(#315) axlrose32 válasza Maggio7 (#308) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Én is visszavinném...

06703896891

(#316) Maggio7 válasza axlrose32 (#315) üzenetére


Maggio7
tag

Köszönöm! Azt fogom tenni. De mi okozhatja ezt?

(#317) NIKA cica válasza axlrose32 (#1) üzenetére


NIKA cica
csendes tag

Szia!

LG plazma tv-m bal oldalán a szélén egy kb 4 cm szélességű piros csík jelent meg. Néha néha még eltünt, de mostanában már minden esetben ott van. Valamint, mostanában a kép az egyszínű háttereknél olyan mintha túl lenne vezérelve, sőt néha még az arcok világosabb részén is olyan "olajszerű" foltokat lehet látni. Tudsz erre valamit mondani? Előre is köszi a válaszodat!

(#318) axlrose32 válasza NIKA cica (#317) üzenetére


axlrose32
őstag

Így látatlanban a control boardra gondolnék a foltosodás tekintetében.
A csík viszont sztem már ott is marad mindörökre, kijelzőt feltételezem nem szeretnél cserélni.

[ Szerkesztve ]

06703896891

(#319) sannnya


sannnya
csendes tag

hello!

otletelne kicsit valaki???
:)
van egy lg projektoros tvm...reggel tokeletes mukodott,delutan nem kapcsolt be...
van az aljan 3 kis jelzofeny,ha feszultseg alatt van,akkor az elso pirosrol sargara valtozik normal esetben,most nem,marad piros es a harmadik feny is pirosan villog,felette egy kis homero stilizalt abraja van...
probaltam kikapcsolni es visszadugni,elinditja a ventillatort,porgeti,kattog de vissza is all alul a villogas,nem ad kepet...
:O

(#320) axlrose32 válasza sannnya (#319) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Olyan ez mint amikor valaki felhívja az autószerelőt:
"Jónapot! Elromlott az autóm, mennyi lesz a javítása?"

Típus kellene, aztán leírom a jellemző és a jelenséggel összepárosítható hibaokokat, még körülbelüli árajánlatot is tudok adni.

Projektoros technológiában háromféle létezik, crt, dlp, és lcd...típus nélkül úgy tapogatózunk mint vak a ..nán.

06703896891

(#321) sannnya válasza axlrose32 (#320) üzenetére


sannnya
csendes tag

:)

nem mondom,hogy nincs igazad...
(azt hittem a hiba megoldhato specifikacio nelkul is,tevedtem...)
:))
lg re-44sz21rd

ez egy dlp projekoros tv,ha minden igaz...
koszi a segitseget...

(#322) axlrose32 válasza sannnya (#321) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!

Vagy meghibásodott a fényforrás, vagy tönkrement a színtárcsa , vagy csak a forgásérzékelője szarozik.
Megpróbálja egyáltalán begyújtani a lámpát?
Felpörög a színtárcsa?

Lámpa: (alkatrészár, 300 órás használt) 20e környéke új kb. 45-50.
Színtárcsa javítható, forgásérzékelő szintén.

[ Szerkesztve ]

06703896891

(#323) sannnya válasza axlrose32 (#322) üzenetére


sannnya
csendes tag

elkezdi porgetni a cuccot,mert kattog...
egyszer bevillan sargan az uzembe helyezo lampa aztan pirosra valt es kigyullad a homeros lampa...
kozben a ventillator porog...

(van a keszulek bal also reszen 3 kis lampa...az elso a standby,ami piros,ha ki van kapcsolva,sarga,ha bekapcsol...a masodik felett egy pici lampa van rajzolva,a harmadik felett egy pici homero...
ha bekapcsolom a halozati on/off-al,akkor begyullad a piros stand by...elkezd porogni a ventillator...ranyomok,hogy adja a csatorna,egy pillanatra sargara valtozik a standby majd kigyullad a homeros es elkezd villogni,a ventillator porog tovabb...a lamparajzos feny nem csinal semmit...)

[ Szerkesztve ]

(#324) axlrose32 válasza sannnya (#323) üzenetére


axlrose32
őstag

A lámpát a fényforrásra (hátul) értettem, nem elől a ledre.
Meg kellene kukkolni, felvillan-e, megpróbálja-e begyújtani a ballaszt.

A ventilátorok nem érdekesek, a színtárcsa jellegzetes felpörgésére és visszaszabályozására gondoltam.
Ha visít mint a vett malac, akkor valószínűleg a forgásérzékelője halott.
Ha nem hallod felpörögni, akkor pedig a csapágya állt be.
Ha pesti vagy akkor szívesen megnézem, nincs bevizsgálás, de előbb a végére járunk.

06703896891

(#325) sannnya válasza axlrose32 (#324) üzenetére


sannnya
csendes tag

kuldtem privit...

(#326) hunheli


hunheli
csendes tag

Szia!

Segítségedet kérem. Hozzám került egy DAEWOO DT-42D3 plazma tv. Az alábbi képet produkálja. Mintha át akarna menni negatívba. CRT- ket javítok, de ezt még nemismerem. Valami instrukciót ha mondanál, nagyon megköszönném.

(#327) axlrose32 válasza hunheli (#326) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Most készültem aludni, mert korán kelek, délelőtt megírom.

06703896891

(#328) hunheli válasza axlrose32 (#327) üzenetére


hunheli
csendes tag

Oké!

köszi, jóéjt.

(#329) #06995968


#06995968
törölt tag

Szeretnék segítséget kérni az alábbi hibára, javítható e vagy nem érdemes vele foglalkozni és kell venni egy új Tv-t. Panasonic TX-P50X10y, megjelent egy fuggoleges csík ami vékony volt aztán szélesebb lett. kép mellékelve. :W

(#330) Makk Marci válasza #06995968 (#329) üzenetére


Makk Marci
csendes tag

Szia!

Nekem egy Panasonic Viera TH-42pv600e típusú tv-m van és nem tudom mi lehet a baja. Esetleg megtudnád mondani mi idézheti elő ezt a problémát?

[Kép]

Üdv:Laci

[ Szerkesztve ]

Senki se lehet tökéletes... Belőlem is hiányzik a hiba.

(#331) axlrose32 válasza #06995968 (#329) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Lassan el kell gondolkozni rajta...

06703896891

(#332) axlrose32 válasza Makk Marci (#330) üzenetére


axlrose32
őstag

PDP (kijelző) KO :O

06703896891

(#333) #83164416


#83164416
törölt tag

Sziasztok!

Van egy LG 47SL9000 tv-m. Használtan vettem, rajta van egy matrica, hogy már nem érvényes rá az LG garancia és hogy egy újra szerelt modellről van szó. Van rajta egy kisebb hiba ami talán nem volt a vásárláskor, talán nem vettem észre. Csatolok róla 2 képet. Jelenség: nagy fényerőnél előjön 2 csík a kijelzőn ami nem mindig látható. A csíkok pozíciója (2-3 db) állandó, de nem a teljes terjedelmük "csíkozódik" hanem a kép függvényében csak bizonyos hosszúságban, bizonyos részeken. Kisebb fényerőnél szinte nem is észrevehető, nagyon ritkán jelentkezik a probléma. Szívesen megjjavíttatnám ha ez lehetséges.

Köszönöm.

(#334) axlrose32 válasza #83164416 (#333) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Kijelzőhiba és ez nem javítható.

06703896891

(#335) axlrose32 válasza #83164416 (#333) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Kijelzőhiba és ez nem javítható.

06703896891

(#336) #23073792


#23073792
törölt tag

Sziasztok !
LG lcd tv-n a következő a jelenség : bekapcsolásnál függőlegesen két csík , kb.a képernyő egyharmadánál a két oldalon , majd már üzem közben a képernyő alsó kétharmadán olyan öt másodpercenként öt másodpercre megáll a kép , a felső harmadban viszont megy az adás tovább.Mi lehet a baj ? Javítható ?
A választ előre is köszönöm !

(#337) selenge


selenge
tag

Udv! Van egy lg lcd tv-m, 2 eves, az a gondom vele hogy egyszer csak elmegy a kep, aztan ki-bekapcs megy 5-10percig es ki, hang megy, a led vilagit... Van valami tippetek mi lehet ez? Aztan aramtalanitottam negyed orara, es most nem csinalja...

SZIASZTOK, ÚJ VAGYOK ITT! HOGY VAGYTOK? - Nyomd meg a CapsLock-ot!! - HUUUUU, KÖSZI, MOST MÁR NEM KELL TARTANOM A SHIFTET!

(#338) axlrose32 válasza #23073792 (#336) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Kijelzőhiba és elvileg lehet javítani.
Ha elhozod kiderül.

06703896891

(#339) axlrose32 válasza selenge (#337) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Kicsit több infó kellene, pl. készülék típus kijelző típus.
Lehet t-con hiba is, de ha teljesen elsötétül okozhatja az inverter hibája is a leírt jelenséget.

06703896891

(#340) selenge válasza axlrose32 (#339) üzenetére


selenge
tag

Lg flatron m2794dp a tipusa, sajna kicsit messze vagy :) am kb milyen osszegre kell szamitani javitasnal?

SZIASZTOK, ÚJ VAGYOK ITT! HOGY VAGYTOK? - Nyomd meg a CapsLock-ot!! - HUUUUU, KÖSZI, MOST MÁR NEM KELL TARTANOM A SHIFTET!

(#341) axlrose32 válasza selenge (#340) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!

Elméletileg 6870C-0252A t-con van benne lg-philips kijelzőn.
Szerintem javítható.

[ Szerkesztve ]

06703896891

(#342) axlrose32 válasza axlrose32 (#341) üzenetére


axlrose32
őstag

Viszont arra nem válaszoltál, hogy teljesen elsötétül, vagy homogén szürke lesz (tehát a háttérvilágítás továbbra is üzemel-e.
Ha van háttérvilágítás, akkor kijelző / t-con hiba, ha teljesen sötét lesz akkor pedig a háttérvilágítás invertere áll le.
Javítása mindkét esetben kb. 8-12 között kivitelezhető nálam.

06703896891

(#343) selenge válasza axlrose32 (#342) üzenetére


selenge
tag

Teljesen elsotetul, a hang marad csak... Csak az a baj, hogy te pesten, en siofokon vagyok
De azert koszonom a tanacsot

Azert gaz, hogy 2 ev utan beszarik... Volt olyan tv-nk ami 20 evet mentjavitas nelkul... Tudom mas technologia de azert akkor is gaz

SZIASZTOK, ÚJ VAGYOK ITT! HOGY VAGYTOK? - Nyomd meg a CapsLock-ot!! - HUUUUU, KÖSZI, MOST MÁR NEM KELL TARTANOM A SHIFTET!

(#344) axlrose32 válasza selenge (#343) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!

Inverter hiba.
Siófok környékén van egy jó kolléga, ha gondolod megadom privátban az elérhetőségét.

Szeretettel köszöntünk a fogyasztói társadalomban, itt az a lényeg, hogy 3 évente új készüléket kelljen vásárolnod.
Húsz éve egy készülék fél éves fizetésbe került, most egy haviból meg tudod venni...ennyi.

06703896891

(#345) selenge válasza axlrose32 (#344) üzenetére


selenge
tag

Ez meg sajnos a 3evet sem birta... Mar sajnalom hogy a "regi" samu tvnket odaadtam anyoseknak 82cm sikkepcsoves gyonyoru tv, csak batarnagy volt meg vagy 50kg... :)

Elvittem Endrehez a fo utcaban, ismeros ot ajanlotta

SZIASZTOK, ÚJ VAGYOK ITT! HOGY VAGYTOK? - Nyomd meg a CapsLock-ot!! - HUUUUU, KÖSZI, MOST MÁR NEM KELL TARTANOM A SHIFTET!

(#346) A.T.C.


A.T.C.
csendes tag

Sziasztok, van egy LG50PS8000-ZA plazma TV. Fél éve járt le a garanciája. A képernyőn függőlegesen megjelent egy piros csík, szerintem 1 pixel szélességű. Csak akkor látszik, ha a kép zöld vagy sárga, egyéb esetekben nem látszik, vagy nem zavaró. Mitől van és mit lehet vele csinálni? Köszi.

(#347) axlrose32 válasza A.T.C. (#346) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Kijelzőhiba és ha nincs felesleges 140000Ft-od, akkor ez ott is marad.
Nem javítható, csak komplett cserélhető a PDP.
A mitől van pedig oly mindegy, lehet a cof ragasztása hibás és lehet maga a meghajtó ic hibája is. Sosem fog kiderülni.
Mondjuk én megpróbálnék valamit kavarni az LG Magyarországnál, hátha méltányosságból mégis kicserélik garanciában....

06703896891

(#348) #83164416 válasza axlrose32 (#335) üzenetére


#83164416
törölt tag

Szia! Köszi a választ! Annyit módosítanék még az első bejegyzésemen, hogy frissen bekapcsolva a TV-t nem jelentkezik a hiba, tökéletesen működik egy darabig, csak 20-30 perc múlva jön elő a jelenség. Ezeket figyelembevéve is kijelző hibára gynakszol? Esetleg javítható? Köszönöm előre is a válaszod!

(#349) #83164416 válasza #83164416 (#348) üzenetére


#83164416
törölt tag

Még annyi észrevétel, hogy ha kikapcsolom és utána pár másodperc műlva vissza, akkor ismét 20-30 percig tökéletes, utána kezdi csak a hibát produkálni. Olyan mintha nem hőmérséklet függvénye lenne, hanem elektromosan "túltöltődne" valami, ami a kikapcsolásnál kisül és aztán megint jó... de csak egy ideig...

(#350) Steve 53


Steve 53
csendes tag

Üdv!

Airis 203A típusú 7"-s lcd tv rajzot keresek. Köszönöm

Steve 53

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.