Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12001) Angel2014 válasza b. (#12000) üzenetére


Angel2014
addikt

A tied inkább ez lehet..

[link]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#12002) Dr. Szilikát válasza b. (#12000) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

A tiéd lencsés (Direct LED) rendszerű, ez a típus ismerete nélkül is jól látszik a képen.

Valószínűleg két LED kezd már túlmelegedni, akár ki is éghet még, de szerencsére az nem jár olyan kellemetlen következményekkel, pótolható, komplett sor is cserélhető.

#11999 Angel2014

Nagyon inkorrekt, hogy a javítás lehetőségét veszi el a gyártó, ilyen diffúzor plexit nem egyszerű keríteni.

(#12003) b. válasza Dr. Szilikát (#12002) üzenetére


b.
félisten

és mit gondoltok milyen költsége van ennek? megérheti?

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#12004) Dr. Szilikát válasza b. (#12003) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Nem tudom, a környékeden milyen árajánlatot kapsz, elvileg lehetne egy kölcsönösen jó árat összehozni. Ha valaki vállalja a két LED cseréjét, akkor legyen pontosan az eredetinek megfelelő színhőmérsékletű, különben kékebb vagy sárgásabb árnyalatot fogsz látni, azon a részen.

Másik lehetőség a sor cseréje, az is beleférhet még gazdaságosan, de kérdezz rá szerintem telefonon, a saját "körzetedben", akik vannak, szerelők.

(#12005) b. válasza Dr. Szilikát (#12004) üzenetére


b.
félisten

Ok köszi megpróbálom, bár szerintem Fehérvárra kell vinnem mert a helyi szerelő nem sokat ér.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#12006) oil120 válasza Dr. Szilikát (#12004) üzenetére


oil120
senior tag

Én már csak egyben cserélek led sztripet, sok az olyan tapasztalat, hogy idővel tönkremegy másik a csapatból.

(#12007) mjanoshu


mjanoshu
csendes tag

Sziasztok,

Tud valaki sediteni az alabbi LG tv kephibaval kapcsolatban!?
Milyen panel illetve alkatresz lehet a hiba okozoja?

42LW4500

Elore is koszonom

Jani

(#12008) farkas-j válasza poptartcat (#11988) üzenetére


farkas-j
őstag

Egy tipp. Próbáld meg axlrose32-vel a topik első hozzászólójával felvenni a kapcsolatot. Ő javít TV-ket. Én is neki adtam el mindenestől a 32LA660 3D TV-nket, mert gazdaságosan nem volt javítható. (Sérült a kijelzője.) Neki több alkatrésznek megtartott készüléke is lehet.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#12009) Energie X


Energie X
őstag

Sziasztok!

Ma szüleimnél jártam látogatóban. A lényeg, hogy rápillantottam a TV-jükre és kékesnek tűnt a képe. Rátoltam egy YT 10 órás fehér videót 2 percre és nem voltam boldog, furán kékes mindenhol a kép. A telefon élénk módban fényképez, nyilván itt most nagyon kontrasztosan látszik:

A TV képbeállításait megnéztem nem volt változtatás ahhoz képest, ahogy tavaly előtt beállítottam. Reseteltem és SW frissítettem is, az eredmény ugyanaz volt. Van ötletetek, hogy mi ez a kékesedés? Lehet ezt javítani? Egyáltalán érdemes, vagy nagyon drága? A TV Típusa: LG 43LJ594V. 2017.12.18-án vettem boltból.

[ Szerkesztve ]

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#12010) ElektrikusDE válasza Energie X (#12009) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Szerintem egyszerű oka van, "bekékültek" a háttérvilágító LED-dek.

Néha sikerül is meglesni, a hátlap szellőző nyilasain keresztül. (vagy levett hátlappal, mert úgy könnyebb)

De ha nem is látod a háttérvilágítás elszíneződését, akkor is ez a legvalószínűbb hiba.

Így a megoldás a hattárvilágítás felújítása, vagyis a LED-deket le kell cserélni.

[Miért van mindennek kék árnyalata?]

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#12011) lala666 válasza Energie X (#12009) üzenetére


lala666
senior tag

Sajnos húgomék LG tévéjüket ez miatt raktuk kukába....szép kék kép. :Y
Inkább új lett véve nem érte meg nekik komplet háttér vilàgítást cserélni. Ráadásul jobb alul a panel is meg égett már kicsit.

[ Szerkesztve ]

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#12012) Dr. Szilikát válasza ElektrikusDE (#12010) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Érdekes, hogy a linken a Vestelt szidja valaki, ezzel szemben én LG típushibaként ismerem csak.

Apró LED-chipeket biggyesztenek a LED-sávra, azon van egy kis foszfor, ami idővel lehullik. Egyébként (a megfelelő hatásfok érdekében) minden fehér LED így működik, van egy ibolya tartományban világító chip (nem UV, esetleg részben UV felé hajló), ami a sárga foszfort gerjeszti, illetve utóbbi összetételével állítják be a színhőmérsékletet.

Csak az LG megoldotta, hogy bizonyos szériáknál a foszfor különösen hatékonyan pattogjon le a helyéről, így csak az ibolya LED marad hátra. Előbbi képen a foltok indikálják, hol maradt még egy kis foszfor is véletlenül.

[ Szerkesztve ]

(#12013) lala666 válasza Dr. Szilikát (#12012) üzenetére


lala666
senior tag

Én is kiművelődtem belőle, LG hiba valóban egy pár szériában.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#12014) Energie X válasza lala666 (#12011) üzenetére


Energie X
őstag

Írtam az LG-nek. Patikák, 20 percen belül válaszoltak. Adtak egy telefonszámot, hogy ott jelentsem be a hibát és a szervízes egyeztetni fog velem. (Gondolom kijön és megnézi mi a hiba). Előzetes ajánlatot fogok kapni a javításra, és eldönthetem, hogy megér-e nekem annyit vagy sem, az ajánlat ingyenes és nem jár kötelezettséggel. De ha valakinek van már előzetes infója, hogy kb mennyi egy ilyen javítása azt szívesen venném.

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#12015) lala666 válasza Energie X (#12014) üzenetére


lala666
senior tag

35 körül lett volna a komplett világítás +szerelés.
40 colos tv.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#12016) ElektrikusDE válasza lala666 (#12015) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Kínából hozatva és saját kezűleg megcsinálva, jóval olcsóbban jön ki! :)

Pár éve majdnem vettem magamnak itt a HA-n háttérvilágitás javításra szoruló smart TV-t viszonylag olcsón, erre a Black Fridayos új TV-t nem szállítottak le időben az eladónak, így inkább megtartotta a régit! :W

#12012Dr. Szilikát:

"Érdekes, hogy a linken a Vestelt szidja valaki, ezzel szemben én LG típushibaként ismerem csak."

Mivel a Vestel gyártja a háttérvilágítást az LG-nek!

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#12017) ElektrikusDE válasza ElektrikusDE (#12016) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

A linkelt oldalról Google fordítóval:

"A 2015. évi fogyasztói jogi törvény alternatív megoldást kínálhat Önnek. A TV-nek a vásárlás dátumától számított 6 évig alkalmasnak kell lennie a rendeltetésére, ellenkező esetben az Ön által vásárolt cég felel."

UK vagy USA?

Kár hogy nálunk nincs ilyen törvény!

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#12018) Dr. Szilikát válasza ElektrikusDE (#12016) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Pedig semmi nem utal arra, hogy a nálunk látott LG és Vestel háttérvilágításokban bármi közös vonás, hasonlóság lenne. Amikor valamit egy gyárban gyártanak, egy gyártósor / tervezés, azért általában látszik több-kevesebb rokonság, "gyanús jelek".

De ezeknél semmi. Tehát itt a teljes háttérre gondolok, LED-sávok, lemezek, minden. A jellegzetes, fekete pontokkal tarkított belső fehér fényvisszaverő is LG szokás, Vestelnél nincs ilyen. Továbbá soha nem láttunk Vestel kijelzőben homorú lencséket, ami szintén az LG egyes szériáinak jellemzője.

A LCD más dolog, Vestel kijelzőkben lehetett találkozni kiváló minőségű LG LCD-vel, amihez a Vestel épített háttérvilágítást. De a Vestel felhasznál kínai LCD-ket is.

[ Szerkesztve ]

(#12019) AMD1975


AMD1975
tag

Sziasztok, a hiba a következő: Távrol nem kapcsol be a TV, viszont a készüléken lévő gombbal igen de azt is csak 30 szoros ki be dugaszolás után a 220ba. Blaupunkt készülék. Valaki 5let?

(#12020) ElektrikusDE válasza AMD1975 (#12019) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Gyenge a tápegység (főleg a készenléti köre), általában kondenzátor cserékkel is javítható.

Külső tápegység esetén pedig tápegység csere vagy javítás.

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#12021) kisskd válasza kisskd (#11984) üzenetére


kisskd
tag

Ezekre választ nem kaptam azóta sem, se itt, se másik fórumban, viszont úgy néz ki, alaplapcsere megoldott a kérdést (54 EUR mindenestől, ebay), tartós teszt még jövő héten jön.

(#12022) AMD1975 válasza ElektrikusDE (#12020) üzenetére


AMD1975
tag

Ok köszi, kedd du szétszedem s meglesem a kondikat.

(#12023) petata


petata
őstag

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy a TV-n időnként megakad a hang 1 másodpercre, aztán megy tovább. Van, hogy egyáltalán nem csinálja órákig, de van, hogy szinte tíz másodpercenként előjön. Sima jackkel van rádugva a TV-re a hangcucc, de megnéztem, és a TV beépített hangszórójával is ugyanez a jelenség fennáll. Viszont, ha a TV laptopra van rákötve, akkor hibátlanul működik a hang, nyoma sincs a problémának. A típus LG 65SK8100PLA.

Előre is köszi, ha bárki bármit hozzá tud szólni a témához, mert már nagyon idegesítő a dolog.

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#12024) Dr. Szilikát válasza petata (#12023) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Ha DVB-vételről van szó (TV antennabemenet), akkor jelszint, illetve jelminőségi probléma is okozhatja. Nem feltétlenül egyformán, a különböző adókon.

Sőt, elvileg a set top boxból is származhat, ugyanezen okból (ha van).

(#12025) petata válasza Dr. Szilikát (#12024) üzenetére


petata
őstag

Nem nézek TV adást, ez a TV smart rendszerén belül van (Youtube, Netflix, külső HDD-ről való lejátszás, stb.)

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#12026) Dr. Szilikát válasza petata (#12025) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Mindig ilyen volt, vagy csak később jelentkezett? Gyári visszaállítás, szoftverfrissítés?

(#12027) petata válasza Dr. Szilikát (#12026) üzenetére


petata
őstag

Nem volt ilyen, csak pár hete csinálja. Visszaállítást nem próbáltam még, de szoftverből a legújabb van fent. Kikapcsoltam most a Quick Start+ funkciót, hátha az segít valamit, egy netes leírásban olvastam, hogy az okozhat problémákat.

[ Szerkesztve ]

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#12028) mjanoshu válasza mjanoshu (#12007) üzenetére


mjanoshu
csendes tag

Sziasztok,

senkinek sincs ötlete!?

Vagy esetleg hogy hol tudnának segíteni!?

THX

Jani

(#12029) Dr. Szilikát válasza mjanoshu (#12028) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Nem találkoztam ilyennel, esetleg rákérdezhetsz itt is:

https://elektronline.hu/wwwboard/

Itt előfordul több kolléga, hátha valaki összefutott hasonlóval.

(#12030) Angel2014 válasza mjanoshu (#12028) üzenetére


Angel2014
addikt

Szerintem ez komplett panel hiba lesz.

LG betegség

Szóval az egész kijelzőt cserélni kellene.

Okozhatja oxidáció, szalagkábel, Kijelző fólia törés, beázás, stb stb.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#12031) pupu222


pupu222
friss újonc

sziasztok,kérdezni szeretnék
panasonic plazma ,már 11 éves,a plexi és a kijelző között beporosodott,gondoltam szétszedem kicsavartam a csavarokat de nem akar a keret a plexivel leválni vagy egybe van a kijelző és nincs plexi védő előtte?Gondoltam kérdezek nem akarom feszegetni :W

(#12032) Dr. Szilikát válasza pupu222 (#12031) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Létezik résmentes Panasonic, ha jól tudom, talán az enyém is olyan (55VT30), de ilyet nem bontottam még szét. Zseblámpával bevilágítva nem látok rést, illetve port sem.

LG-t bontottam többet is, de a plazmákon komoly üveglap van, mögötte a kijelző és némi légrés is van közötte. Ezt lehet látni zseblámpával is, ha jól emlékszem, az esetleges porréteget is.

Az üveglap belső oldala átlátszó vezető réteggel bevont és szélein földelt. Vezetés műszerrel is kimutatható. A vezető réteg feladata az elektromágneses sugárzás árnyékolása. Ilyen réteg kimutatható volt egyébként a képcsöves monitorok felületén is.

(#12033) pupu222 válasza Dr. Szilikát (#12032) üzenetére


pupu222
friss újonc

köszi :Y boncolom tovább idegesit

(#12034) modern


modern
aktív tag

Sziasztok!
Van egy Thomson 55ud6336 tv-m aminek pár napja az a hibája, hogy nincs kép de hang az van.
Csak olyan kérdésem lenne, hogy szerintetek reális ár a 65000Ft-os javitás vagy csak szerintem lehúzás? (ennyit irt az egyik tv szerelő)

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

(#12035) Angel2014 válasza modern (#12034) üzenetére


Angel2014
addikt

Következtess [link] Postával 10 ből meglenne.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#12036) Dr. Szilikát válasza modern (#12034) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Soha nem javítottam ekkora összegért, noha semmi nem tiltja, amennyiben előzetes megegyezésen alapul (nem lehet utólag kényszerhelyzet elé állítani az ügyfelet).

Megegyezés esetén viszont ott válik érdekessé a dolog, amikor felhívsz több szerelőt is a környéken (ha vannak még) és többen azt mondják, hogy nem vállalják, mert 55" már kockázatos(abb), törékeny, sérülékeny, rossz tapasztalata van egy adott típussal, nincs kedve hozzá, vagy bármi oka van.

Tegyük fel, előáll egy olyan helyzet, hogy senki nem vállalja. Vagy igen, de csak 65 ezerért. Választás a tiéd. Nem azt mondom, hogy pártolom ezt a magas árat, de ha ő így áll hozzá, ő tudja.

[ Szerkesztve ]

(#12037) modern válasza Angel2014 (#12035) üzenetére


modern
aktív tag

Igen ezt láttam ezért is sokallom a 65 ezret. Én tudom, hogy a munkát meg kell fizetni ezzel nincs is baj. Láttam róla videót, hogy hogyan csinálják de azért szerintem a munkadij nem lenne 55000Ft (főleg h saját költségen vinném és hoznám)

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

(#12038) modern válasza Dr. Szilikát (#12036) üzenetére


modern
aktív tag

Igen ez igaz. Párat felhivtam, volt ez a 65 ezres, volt egyik 40ért vállalná, két másik nem is vállalná (okot nem mondtak), plussz van egy ami a legközelebb lenne az meg nem tud biztosat. Úgy se akarok járni, hogy odaviszem ő nem tud pontos árat majd két nap múlva felhiv hogy 60 ezer..

Csak mivel én még ilyet sose csináltam, nem igazán merek belevágni itthon.
Főleg, hogy ez egy 55-ös tv, ha még egy 32es lenne azt mondom talán, az annyira nem hatha talán meg ha eltörik a kijelző vagy valami de ennél azért igen.

[ Szerkesztve ]

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

(#12039) Angel2014 válasza modern (#12037) üzenetére


Angel2014
addikt

Megvettem a ledeket igaz Axel nem javasolta a kinai ledeket mert a hűtés alatt nagyon fontos a hőelvezetés.

Lementem hozzá kb 20 perc volt és kért 5 forintot.

Minden szerszám nála megvan Led teszter, kiemelő LG tappancs mert az sem mindegy mivel emeled ki a képernyőt, mert ha túl erős a szívóhatás berepeszti a képernyőt. Szétszedő szerszámok stb stb stb..

Szóval aki kínából rendel ledeket annak érdemes ezt a hőelvezető szalagot is alátenni.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#12040) modern válasza Angel2014 (#12039) üzenetére


modern
aktív tag

Axel?

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

(#12041) Angel2014 válasza modern (#12040) üzenetére


Angel2014
addikt

Így van! [link] [link]

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#12042) modern válasza Angel2014 (#12041) üzenetére


modern
aktív tag

:R

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

(#12043) sunci_02


sunci_02
aktív tag

Sziasztok!

EH40ES6200 tv ezt produkálja. Ha hideg környezetben van akkor még elviselhető, ahol bemelegszik az elektronika, szellemképes lesz és ugrál. Valamikor benne marad a menu képe, illetve szellemkép az előző csatornáról. Menthető vagy adjam el egy tábla csokiért valakinek alkatrészekért?

(#12044) 8


8
senior tag

szerintetek ez javítható értelmes pénzügyi határokon belül?

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#12045) Lackooo84 válasza 8 (#12044) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ha van cserekijelződ a spájzban, vagy COF varrógéped akkor igen. :)

The Truth is out there...

(#12046) laca500


laca500
aktív tag

Sziasztok!
A szüleimnek van egy LG 42LF5800 LED tv-jük!
Többször előfordult már, hogy egyszerűen elflejti a beállított csatornákat.
A napokban is ez történt, ezért tegnap megint beállítottam mindet! Végig ellenőríztem az egészet, szépen sorban volt mindegyik! Ma hívott anyukám, hogy megint össze vissza van minden! Az 1-2-es csatorna megmaradt, a 3-ból lett 2 is. Pl. ha egyesével lépteti a csatornákat, akkor a 3-on van a TV2, léptet egyet és megint 3-ast ír ki, de ott már az RTL van A 4-es megmaradt, de az 5-ből megint van 4 db, különböző adókkal! A 10-es teljesen eltűnt, tehát a 9-es után a 11-es jön! A többi is össze vissza van! Mi a fene lehet a probléma? Szoftver vagy valami memória probléma? Vagy valamit át kellene állítani, tehát beállítási probléma? Valakinek valami ötlete volna?

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#12047) Angel2014 válasza laca500 (#12046) üzenetére


Angel2014
addikt

Két dolog lehet..

Mint a samsungoknál készenlétben automatikusan hangol. Es ezt törölni kellene.

A másik anyukád nyom el valamit és rosszul van programozva a tv..

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#12048) Dr. Szilikát válasza laca500 (#12046) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

LG betegség, szoftverfrissítéssel, gyári visszaállítással átrendezheted a memóriáját, amitől több-kevesebb ideig működhet, később a NAND Flash memória cseréje lehet szükséges.

Tehát a probléma nem a szoftver, szerintem.

Esetleg még megemlítem a biztonság kedvéért, hogy DVB-C vételnél az egyes multiplex csatornák jelszintjének túlzott csökkenése okozhat olyan problémát, hogy törlődik a programsorból, illetve kavarodás is lehet belőle, de pontosan már nem emlékszem, melyik típus hajlamos ilyenre.

[ Szerkesztve ]

(#12049) thotzoltan


thotzoltan
tag

Sziasztok! Saba LD22DV134 tv-ét gyári beállításokra állítottam,mert nagyon nyögve nyelősen ment...azóta nem működik rajta a HDMI . Hogy tudnék belépni a szervízmódba,hogy a HDMI-t engedélyezzem?

(#12050) Angel2014


Angel2014
addikt

Felhívtam Axelt és hozott egy vadonatúj Diffuzort NU szériához nekem.

Mindjárt más lett a gyerek fekvése jobb mintha új lenne..

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.