Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) axlrose32 válasza Markovics18 (#848) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Max. jósolni tudok.
Írj privátot, ingyen bevizsg. és okosabbak leszünk.

06703896891

(#852) #68587264


#68587264
törölt tag

Sziasztok!
Van egy kb 5 éves LG LCD tv-k.
Tegnap este bekapcsoltuk, de csak hang volt, kép nem. Fekete volt a képernyő.
Mi lehet a baj???
Javítható?

Köszi a segítséget előre is.
Üdv,
Szbokore

(#853) axlrose32 válasza #68587264 (#852) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Vagy inverter vagy t-con (vagy kijelző) hiba, a legjellemzőbbek.
Ha full fekete akkor az első, ha dereng a háttér, akkor második, de javítható olyan 90% eséllyel az biztos.

06703896891

(#854) #68587264 válasza axlrose32 (#853) üzenetére


#68587264
törölt tag

Szia,

Köszönöm a választ.

(#855) Franky2Ster


Franky2Ster
senior tag

Olyan kérdésem lenne,hogy ennél a típusnál Samsung PS51E530 milyen panel cserével lehet megoldani azt,hogy tudja a 3D-t? :R

(#856) axlrose32 válasza Franky2Ster (#855) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Szerintem ne bonyolódj bele.Ez egy plazma, nem olyan egyszerű, mint egy lcd-nél.

06703896891

(#857) Franky2Ster válasza axlrose32 (#856) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

ok

(#858) DocHollywood válasza axlrose32 (#850) üzenetére


DocHollywood
csendes tag

Szia!
Küldtem mailen fényképeket, átment?

(#859) axlrose32 válasza DocHollywood (#858) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Igen, írtam privit.

06703896891

(#860) #65071360


#65071360
törölt tag

Szia!

Van egy samsung plazma tv-nk. A bal oldalán megjelent egy függőleges csík, amitől jobbra és balra vékonyabb csíkok is vannak egyenlő távolságra. Mellékelem a képet is. Lehet ezt javítani?
Köszönöm!

(#861) Ghandi


Ghandi
aktív tag

Szisztok!

Vettem itt a hardveraprón egy kis 7colos LCD TVt.Az eladó szerint működik rendesen,csak nem tudott egy adót sem fogni vele,gondoltam mivel a TVben csak analóg tuner van azért nem.Elég olcsó volt,gondoltam nekem ugyis csak monitornak kellene,igy a TV része nem érdekel.Megjött a cucc,kiprobáltam.TV adót én sem találtam vele a saját antennájával,de rákötöttem kábel TVt és azzal sem talált egy adót sem! Na ok akkor ennek a tunere szar,de sebaj,mert nekem az annyira ugysem kell.Rákötöttem a HDD-s media playeremet az av bemeneteére és kééész.Iszonyat rossz a kép,oyen mintha egy TV adó nagyon rosszul lenne beállitva.szemcsés,nagyon pixeles stb.Hiába állitottam PAL vagy NTSCre akkor vagy internal és progressiv-re a media playert akkor sem javult a kép egy fikarcnyit sem.Kiprobáltam egy DVD lejátszóval is,ugyan az az eredmény.Rákötöttem a digitális fényképezőgépemet,van RCA-s video kimenete,hát az volt a legrosszabb.Látszik a kép,de tele van fehér csikokkal,annyial hogy szinte nem látszik semmi a képből,több a fehér csík mint a kép.
Ekkor vettem észre hogy amikor be van kapcsolva a TV akkor halk sipoló hangot ad,kb olyat mint régebben a képcsöves TVk. Én már látom hogy ugyem fogja visszavenni az eladó,szóval ez már igy rajtam marad.

Ezekből a tünetekből lehet mondani valami konkrétat?

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#862) #62329344


#62329344
törölt tag

Sziasztok!

Nekem az a problémám, hogy van egy 4-5 éves samsung LE-37r72b tv-m, amit másik készülék vásárlása miatt kb. két hónapja nem használtam és ma bekapcsolás után az összes adó képe "mákos".Az adók újrahangolása sem segít.
Állás közben elromolhatott benne valami?

A választ előre is köszönöm!

(#863) axlrose32 válasza #62329344 (#862) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
A színek rendben vannak?
Az arcok nem foltosak?

06703896891

(#864) axlrose32 válasza Ghandi (#861) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Ha elhozod megnézem.

06703896891

(#865) axlrose32 válasza #65071360 (#860) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Elméletileg lehet

06703896891

(#866) #62329344 válasza axlrose32 (#863) üzenetére


#62329344
törölt tag

Szia!

Pontosítok: Színekkel nincs gond, arcok normálisan jelennek meg, viszont nincs éles kép.
Ha átdugom a kábelt az új tv-be, ugyan annak az adónak tűéles képe van.
Mielőtt lecseréltem volna ennek is igen jó képe volt.
Nem vittem át másik helységbe, mozgatva sem volt.

(#867) axlrose32 válasza #62329344 (#866) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Akkor most gondolatolvasok:
Vettél egy fullHd-s új tévét, ami feltehetőleg már led hátteres.
Ezt akarod összehasonlítani a régi kb. 5 éves,1366x768 felbontású, valószínűleg a legsilányabb Auo kijelzővel szerelt tévével.
Az auo kijelzőkön mindig fos a kép, akkor miről beszélünk.

....
Vagy tegyél fel egy fotót megmondom normális-e.

06703896891

(#868) tomi.79


tomi.79
csendes tag

Sziasztok.
milyen led tv-t érdemes manapság venni?
46", full hd, 3d-be?
a hz adatok mennyire valósak?

(#869) tomi.79


tomi.79
csendes tag

ja azt elfelejtettem odaírni hogy 220e-ig.

(#870) axlrose32 válasza tomi.79 (#869) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Mondjuk ezt:
http://www.arukereso.hu/crt-lcd-plazma-tv-c3164/samsung/ue46es6100-p80009209/

06703896891

(#871) tomi.79 válasza axlrose32 (#870) üzenetére


tomi.79
csendes tag

Már több helyen érdeklődtem és mindenhol mást mondanak, valahol a samsungot fikázzák és a panát meg a philipset nyomják, de volt ahol a samsungot. most akkor mi a jó?
mi a különbség a 2 között?
Samsung UE46ES6100
Samsung UE46ES6300

[ Szerkesztve ]

(#872) Ádám_ka


Ádám_ka
tag

Ismerősöm tévéjénél az alábbi jelenség vehető észre(samu6100)
A TV alján lévő ledek (7db) igen erősen bevilágítanak főleg a középső. Nem csak fekete képnél.
Az ilyen mértékű felhősödés normálisnak számít-e? Mindegyik kép normál módban lámpafénynél készült.

(#873) #62329344 válasza axlrose32 (#867) üzenetére


#62329344
törölt tag

Szia!

Gondolatolvasásból írhatnám, hogy jeles, de a samsung lcd-met az anyám tizen x éves goldstar crt-jével hasonlítom össze és ahhoz képest fos a kép. Pedig előtte ez fordítva volt.
Meg sem próbálom összehasonlítani az új tv-vel.

A tv-t azért vettem elő, hogy eladjam. Mivel nálunk most állítgatják a kábeltévét nem tökéletes a vétel, én legalább is ennek tudtam be a rossz minőségű képet. Viszont a vevő elvitte haza és nála is ugyan ez a hiba.
Tehát a készülék tényleg nem jó.

Ezért gondoltam hátha van valami típushiba, ami ilyen jelenséget okoz.
Mit tudom Én pl. eloxidálódik az antennacsatlakozó, elhagyja magát a forrasztás valahol stb...
Mindezt úgy, hogy nincs bedugva a hálózatba, nincs mozgatva, nem áztam be,nem nedves a lakás, nem sütötte a nap.

Fotó lesz, ahogy a vevő visszahozta a tv-t.

(#874) #12352512


#12352512
törölt tag

Üdv
Olyan problémám lenne, hogy egy nem tudom hány éves PHILIPS FLAT Hd ready tv slc7.1ela számú ami elméletileg 43" nagy szürkés folt van középen ami első ránézésre nem is nagyon látszik, de ha már nézne valamit rajta az ember nagyon zavaró idegesítő. Lehet, hogy szállításnál nyomtuk meg.
Előre is köszönöm a segítséget.
próbálok képet is felrakni[L:/dl/upc/2013-02/20/429491_wpkcq2oaf7szb0mr_vik_telo2_008.jpg](IMG:/dl/upc/2013-02/20/429491_wpkcq2oaf7szb0mr_vik_telo2_008.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

(#875) axlrose32 válasza #12352512 (#874) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Sajnos a lehet, kép alapján szinte biztos.
Nem gyógyítható csak cserével, annyit meg nem ér az egész. :(

06703896891

(#876) axlrose32 válasza #62329344 (#873) üzenetére


axlrose32
őstag

Hát a goldstárnál, főleg ha gyenge benne a cső, mindenképp nagy előrelépés lehet ez a számzúg, de ismétlem igen gyenge képet produkált mind. Egy toshiba csöves 94 centis crt tévém volt és "elkövettem azt a hibát" hogy mellé tettem a vevőre váró 37" os hd-ready samsungot... a vevő sokkot kapott...elfelejtette már milyen jó a kép egy minőségi crt-n.
Ha meglesz a fotó okosabbak leszünk.
Meg kellene nézni más bemeneten, pl scarton, ha ott jó (erős túlzás) a kép, akkor lehet tunerhiba is pl.

06703896891

(#877) axlrose32 válasza Ádám_ka (#872) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Ponytos típus?
Miazhogy...nagyonis. Ilyenek...
Én nem akartam a múltkor hinni a szememnek, "origi " csomagból bontottuk ki, ennyire inhomogén háttérvilágítást még nem láttam.
Fekete háttérnél még szembetűnőbb, nézzétek meg.
Aztán kibontottunk még egyet.Asszem UE46ES valami volt.
A gond a következő lehet a háttér előtt lévő színszűrő és polarizátor fóliák deformálódása hő és más fizikai hatás, részben a biliacél keret és a 3.14nahajszál vékony kijelzőknek köszönhetően, ráadásul a merevítést már csak a fém hátlap biztosítja szinte. Régen egy ccfl hátteres kijelzőben a csövek előtt 0.4-0.8 cm vastag plexi, majd ezután következtek a fóliák és a lcd lap. A komplett kijelző 5-6 cm vastag volt, mögötte pedig fém merevítések tömkelege.Van egy 52"-s lcd tévé nálam, súlya 70kg,ez sokat elárul.
Ma kb. egy centi egy kijelző tokkal-vonóval....

06703896891

(#878) Ádám_ka válasza axlrose32 (#877) üzenetére


Ádám_ka
tag

Szia!

40" samsung ES6100 van szó.
Azóta becseréltettük egy másikra, aminél nincs fehéredési probléma.
Viszont ez olyat prudukál mintha egy sávban függőlegesen nem világítana be a LED rendesen és az a sáv sötétebnek látszik, főleg pl focit nézve gyors mozgásnál(homogén zöld minden). Kamera képe megy csík meg marad:S. Filmeknél nem látszik.
Ez is kissé idegesítő dolog, asszem vissza is viszem megint.

(#879) axlrose32 válasza Ádám_ka (#878) üzenetére


axlrose32
őstag

Mit mondjak?
Talán ha egy Panasonic plazmát veszel, akkor elégedettebb leszel.

06703896891

(#880) Lokhi


Lokhi
csendes tag

Helló!

Sajnos lett nekem is egy beteg samsung PS 42C6H 106cm plazma tévém.
A hiba jelenség, menet közben kikapcsolt és azóta villog az elején a kék led és ütemesen kattog de nem egyszerre. Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv
Krisztián
lokhi@freemail.hu

[ Szerkesztve ]

(#881) axlrose32 válasza Lokhi (#880) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Jellemzően tápegység és /vagy y-main hiba.
Keress meg privátban.

06703896891

(#882) zorzy4 válasza axlrose32 (#879) üzenetére


zorzy4
őstag

Nem olvastál még bele ebbe topikba. Mást nem ismernek csak samsungot.

[ Szerkesztve ]

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#883) axlrose32 válasza zorzy4 (#882) üzenetére


axlrose32
őstag

Igen, a magyar csak a Lucky Goldstart (LG, leánykori néven Goldstar, falun Lakatos Géza), meg a szarsungot isteníti.
Bevallom őszintén a szakma ennek örül, ha mindenki Panasonic-ot venne, sok kolléga éhen halna.

Most majd jön valakitől, hogy nekem Sony-m van, arról mi a véleményed...
Annyi hogy vettél kb. + 30-ért négy betűt. :-)

06703896891

(#884) at3ssz válasza axlrose32 (#727) üzenetére


at3ssz
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a mai gyors javítást, nagyon korrekt áron!!!

Még egyszer Köszönöm!!!

SAMSUNG LE26S81B

(#885) axlrose32 válasza at3ssz (#884) üzenetére


axlrose32
őstag

Szívesen, mondanám hogy máskor is, de reméljük sokáig nem lesz gondod vele.

06703896891

(#886) zorzy4 válasza axlrose32 (#883) üzenetére


zorzy4
őstag

Én is nagy panás vagyok, de sajnos arra nem volt pénz (bluray lejátszó vásárlásnál megy nagyon elvesztették a renoméjukat előttem), így lett az orion tv, ami szerintem van annyira jó mint a samu. Mondjuk idáig nagyon vagyok elégedve vele. A fekete, fekete, sehol egy felhősödés, a kép gyönyörű. Egyedül a márkás tvkhez mérten nagyobb max fogyasztás zavar. Bár mi egy nap max 2 órát tvzünk.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#887) Ádám_ka válasza axlrose32 (#879) üzenetére


Ádám_ka
tag

Végül visszavittem...bevették.
Eladó szerint azért volt sávosan csíkos mert az én antenna jelem szennyezett amit kicsit furcsálok mert mindig ugyan ott látom a csíkot. Létezik h a rossz minőségű digitális adás ilyen hibát produkál? (digi kábel set top box nélkül).

Plazmát nem szeretnék...
Panasonic LED tv el mi a helyzet?, ott is jellemző a felhősödés?

(#888) Steve 53 válasza Ádám_ka (#887) üzenetére


Steve 53
csendes tag

Szia!

Több szélsőséges eset együttállása esetén elképzelhető! Erősítős akkor főleg, de szerintem ez csak kifogás volt.

Steve 53

(#889) ElGi42PT81


ElGi42PT81
csendes tag

Sziasztok!

Meghibásodott az LG 42 plazmám. Bevittem egy szervizbe 100 000 Ft.-ért tudták volna megjavítani. Szerencsére rátaláltam erre az oldalra és felvettem a kapcsolatot axlrose32-al. Segített! A töredékéért sikerült megjavítani. Köszönöm!! Mindenkinek csak ajánlani tudom kiváló szakember.

(Nem akarok általánosítani, de minden szerviz kontárok gyülekezete, vagy átverésre szakosodtak??)

(#890) zorzy4 válasza ElGi42PT81 (#889) üzenetére


zorzy4
őstag

Vagy leginkább a lehúzásra. Anno bevittem egy új korában 60000ftos lg házimozi egységet, hogy menyiért javítják meg. Bevizsgálták, majd közölték 40000ft. Mondom kösz nem kell. Erre az volta válasz hogy xezer ft bevizsgálási díjat kell kell fizetnem. Közöltem velük hogy akkor dugják fel a készüléket valahova és kifordultam. Adtak volna olyan árat ami elfogadható.

[ Szerkesztve ]

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#891) axlrose32 válasza ElGi42PT81 (#889) üzenetére


axlrose32
őstag

Köszönöm, használjátok egészséggel sokáig!

06703896891

(#892) Grobelar


Grobelar
csendes tag

Szia!

A TV típusa: Samsung LE32R84B
Táp: BN44-00191
Mainboard: BN41-00839E
Kijelző: LTF32OAA01
T-CON: V315B1-C01

Hibajelenség: Működés közben a kijelző vízszintesen vibrálni kezd. Ezek nagyon vékony fehér csíkok a teljes képernyőn, valamennyire elkülönülve három vízszintes sávban.
Időszakosan csinálja, nagyjából 1-5 percenként 5 másodpercig. Olyankor az egész kép világosabb, illetve inkább amikor nem vibrál, akkor sötétebb az egész a kelleténél.
A hátlapját lekaptam, elkókat átnéztem, púpos, zárlatos nincs.
Ennyi az "időszakos vibrálás", amit a képen látsz, csak épp nem volt műsor az adott adón. Amúgy nem túl zavaró a mértéke, de azért semmi keresnivalója nincs.
A jelenség amúgy csak pár másodpercig tart, alig tudtam lekapni a mobillal.
Tovább megyek...
Amióta hozzám került a TV, fél-egy órát ment folyamatosan ezzel a hibával.
Ma reggel óta be van kapcsolva és jelenleg egyáltalán nem tudom 'előhozni' a jelenséget.
Hidegindítás után ismét csinálj pár órán keresztül bizonyos időközönként.

Van rá ötleted, javaslatod?

Kép

(#893) Kernel válasza ElGi42PT81 (#889) üzenetére


Kernel
nagyúr

Olyan is van, hogy például egy Samsung márkaszervizben ők csak komplett cserélhetik az LCD-kijelzőt, inverterrel együtt, vagyis még az invertert sem javíthatják hivatalosan, fénycsövet sem cserélhetnek. Ennek pedig van egy ára, amit persze nem vagy köteles bevállalni.

Másik dolog, amikor egy szervizben 100 ezer forintot mondanak, azzal szerintem nem átverni akarnak, hiszen ők is tudják, hogy annyiért úgysem kéred. Tehát ezt csak pártatlan kívülállóként jegyezném meg, hogy nézzük logikusan a dolgokat.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#894) axlrose32 válasza Kernel (#893) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Ez badarság, ilyen nincs, nem tudom honnan vetted.
Az inverternek és a t-connak is van külön rendelési száma, külön is beszerezhető bármelyik nagyobb alkatrész kereskedésben.
Sőt, a ccfl vs. eefl csövek is beszerezhetők a háttérvilágításhoz.

Nem bántani akarlak, de ahhoz képest, hogy pártatlan kívülállóként írtad, elég jól képben vagy az lcd kijelző felépítésével...
Abban igazad van, hogy garanciaidőn belül nem cserélhetik, de olyan pontosan ki van számítva az élettartam
(mérnökök százai dolgoznak rajta), hogy ezek a problémák általában a garanciaidő után pár hónappal jelentkezzenek.
Utána az ügyfél a pénzéért, elméletileg olyan javítást kérhet(ne), amilyet akar, pl. egy ccfl hiba esetén akár egy cső cseréjét is.
Persze azt az üf.-nek is tudomásul kell vennie, ha egy bekrepált akkor hamarosan a további 15-19 is problémás lehet.

Gondolj bele , van egy Mercid, garban beáll a motor, nem fogják javítani, a gyár szempontjából az az ideális, ha leszállítanak egy újat.
De ha lejárt, nem kötelezhetnek, hogy 5 milláért újat rendelj, amikor a főtengely csak 337e és munkadíjjal is megvan a tizedéből.

06703896891

(#895) axlrose32 válasza Grobelar (#892) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Van, ez vagy egy teszt, vagy valamit nagyon elírtál...
A V315B1-L01 t-con-nak semmi keresnivalója nincs az LTF320 kijelzőn, mert azon gyárilag 320AA05C2LVx.x-nek kellene lennie.
Fizikailag sem működik a dolog.
Persze, ha ez amolyan összekókányolt készülék, elképzelhető hogy a háttérre amiről a kijelző számot olvastad ráfaragtak egy CMO-s lapot...láttam már csodát...

De induljunk ki abból, hogy szét sem szedted és a dezinformációt csak valahol a neten olvastad, ellenben tényleg az eredeti LTF320AA01 van benne.
Ez esetben kijelzőhiba, amiket javítok. A héten is volt vagy kettő ezzel a problémával.
Jelensége függőlegesen duplázza (sokszorozza) a képtartalmat.
Ha igen, írj privátot.

06703896891

(#896) Kernel válasza axlrose32 (#894) üzenetére


Kernel
nagyúr

Egy Samsung-márkaszervizben mondták (ha nem is nekem személyesen), hogy kijelzőt ők csak komplett cserélhetnek, fénycsövekkel, inverterrel együtt.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#897) Grobelar válasza axlrose32 (#895) üzenetére


Grobelar
csendes tag

Szétszedtem, sőt, azóta össze se raktam, az adatok pontosak, ment PM :R

(#898) Grobelar


Grobelar
csendes tag

Utánanéztem az adatoknak és ott a pont!
Ezek szerint ebben cserélve lett a kijelző CMO-s része, valamint az újhoz tartozó T-CON került bele.
Pláne, hogy az eredeti T-CON panel egy szalagkábeles az LCD felé, a mostaniból pedig kettő megy fel.

(#899) axlrose32 válasza Grobelar (#898) üzenetére


axlrose32
őstag

Na ugye, hogy ugye:-)

[ Szerkesztve ]

06703896891

(#900) Kernel válasza Kernel (#896) üzenetére


Kernel
nagyúr

Egyébként fizetős javítás lett volna (hiszen épp azért panaszkodott az illető, egy inverterhiba miatt), továbbá mivel én nem vagyok semmilyen márkaszervizes és a másik fórumozó ellen szólni sem áll érdekemben --> pártatlan kívülálló vagyok, így értettem.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.