Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10973) #76500480 válasza King Unique (#10972) üzenetére


#76500480
törölt tag

Iponon még kapható M3: SAMSUNG M3 Portable 1000GB Fekete HX-M101TCB/G

Tudom, hogy nem kell túlreagálnom a parkolás ügyet, de pont asus k52je notim van, ami a szériahibáról volt híres. 2alaplapot és 2 seagatet fogyasztott el :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11271) XtremLor válasza @matthew@ (#11270) üzenetére


XtremLor
őstag

Hi

500-as kulso hdd erdekelne engem is.
2,5", es usb3 csatlakozos, Samsung m3 Portable-t neztem ki....vagy ti mit ajanlanatok?

"Legen...Wait for it...Dary"

(#12716) King Unique válasza KingBradley (#12714) üzenetére


King Unique
titán

Ez úgy néz ki kuka, ha hinni lehet Sentinelnek, Smart is jó lett volna, de ez alapján is egyértelmű...esetleg fent linketl tesztek vmelyikét, v manuális másolást, írás-olvasást próbálgass, mert ilyenkor vinyó tönkremenetelének tipikus jele a belassulás.
Amúgy mi ez, Samsung M3 Portable 500 GB :F Miután Seagate felvásárolta Samsungot, van amelyikbe átcímkézett samu vinyót (az a jobb), van, h sajátját teszi bele , notivinyóiba is van , ami nagyon jó, de akad sok olyan, ami újan néhány nap alatt leamortizálódik, mint én notimban lévő...
Szerintem vidd vissza gariba és, ha van rá mód esetleg másikra cseréltesd, pl. WD-re.

[ Szerkesztve ]

(#13646) LanyUs válasza King Unique (#13637) üzenetére


LanyUs
senior tag

Oké. Szeretném egy helyről rendelni, hogy ne legyen dupla a postaköltség. Elolvastam a linked a fejparkolásról. Azt a következtetést vontam le, hogy mindenképpen 3 év garral veszek vinyót :) Hardverker valóban jó, de nincs garanciafutár. Ezért a jó "öreg" boltnál néztem körül, mik azok a termékek ahol 3 év garanciát kapok és ha gond van nem kell postázgassak saját költségemre össze-vissza. Szóval ezek vannak:

SAMSUNG M3 Portable 1TB Fekete HX-M101TCB/G [link] ( műanyag 23-ért, de 3 év gar. !)

TRANSCEND StoreJet 25D3 1TB [link] ( ütésálló, 2 év gar., ez is műanyag )

TOSHIBA Stor.E Alu 2S 2.5" 1TB Fekete 2 év gar.

Nehéz eldönteni, mert szidták itt eléggé a WD-t is. írták, hogy soha többet. Hmmm. Lehet M3 lesz a 3 év miatt, csak jobban örültem volna ha az is alu.

(#13669) dudi6


dudi6
senior tag

Sziasztok! Korábban (kb. 1,5 hete) írtam. Elolvasgattam pár hozzászólást stb. és végül a Adata NH13 1TB mellett döntöttem, viszont nem nagyon kapható már sehol. Így újra keresgélni kezdtem, ezek közül melyik lenne a legjobb választás adatok tárolására, filmek laptopon és TV-n való lejátszásra?
Seagate Backup plus bár itt csak sima backup van írva, a kód alapján backup plus
Samsung M3 portable
Store.E Basics
Platinum 1TB MyDrive Colour
Seagate
WD Elements Portable SE
Adata
Seagate backupról olvastam sok jót, így elsőkörben ő a kiszemelt, de jó még a platinum is a 3 év gar. miatt.
Melyiket vegyem? Esetleg valami mást?
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#13699) Cavalera


Cavalera
tag

"Samsung M3 Portable 500GB HX-M500TCB" típusról valami vélemény? Nagyon jó áron van és nekem tényleg csak adatok tárolására kellene, esetleg a médialejátszóval/konzollal kötném még össze esetleg.

(#14101) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Sziasztok!

Kaptam ma egy Samsung M3 Portable 1TB-os HDD-t, mennyire megbízhatóak ezek? Illetve a hozzá kapott Samsung Drive Manager-rel ugye lehet neki jelszót beállítani, ez mennyire használható jól hosszútávon? Értem ezt az alatt hogy nincsenek hibái a programnak, azaz ha telepakolom, majd beállítok neki egy jelszót nem jellemzőek a búgok, hogy eltűnnek róla az adatok vagy hasonló dolgok?

Válaszokat előre is köszönöm!

(#14639) Bigemperor válasza menyoronc (#14637) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Jobb lehet ez, mint a Samsung M3 Portable?A cache mérete a Wd-nél 8Mb, ha jól tudom?

(#14773) Sareth


Sareth
senior tag

Srácok!

Szerintetek melyik külső HDD-t válasszam? Multimédiás szerepet töltene be azaz (egy SAMSUNG UE32F6400 TV-re lenne rákötve és szinte csak filmeket néznék róla). Mindenképpen egy terrás kellene és szeretnék a 20-22 000 Ft-os határon belül maradni. Ezt a hármat találtam de ha van más alternatíva akkor azt is szívesen veszem:

- WD 1TB Elements Portable
- SAMSUNG M3 Portable
- TOSHIBA Stor.E Basics

Előre is köszönöm a választ.

-S-

(#14811) Hoqspok


Hoqspok
tag

Sziasztok !
HELP HELP

Bővítés miatt a régi külső HDD lecseréltem egy nagyobb USB3 500 GB SAMSUNG M3 Portable STSHX-M500TCB típusra.
Egy asztali gépen és egy Lenovo R61 laptop ( Intel Core2 T5750 2.Ghz. / 2 GB RAM ) használnám mindkét gépen XP fut.

Az a bajom, hogy HDD-hez kapott Samsung Drive Maneger nevű progi miatt lefagy a gép, ( mindkét gépen másképpen )
sajnos ezért nem tudom ezt a programot használni. Pedig direkt a Secret Zone miatt vettem újra samsungot.
Laptop el se indul ez a program , nem is látja a saját külső HDD: pedig saját gépből én tudom használni jol működik ..( Progit már 3x újra telepítettem BIOS frissítés és Hardwer frissítés a Lenovo oldlaról napra kész )
:W
Az asztalin elindul Drive Maneger jól használható csak esetenként fagy ha sokáig nem használom a gépet és hibernálna vagy távoli asztalról nyúzom, és akkor se vészes sötét képernyő után rövid gondolkodás után helyre áll

KÖszi a segítséget ötleteket előre is És kelleme Húsvéti ünnepeket !

(#14878) zazahoho


zazahoho
őstag

Sziasztok!
Külső merevlemezt keresek legfőképpen adatmentésre, és fényképek tárolására. Heti 1x lenne kb 1-2 órát használatban.
WD My Passport Ultra (1TB)
Samsung M3 Portable 2,5" 1TB USB3.0
Ezeket néztem ki, mi a véleményetek illetve más készüléket ajánlotok-e?

[ Szerkesztve ]

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#14993) donceleger8


donceleger8
őstag

Hali!

Vettem egy Samsung M3 Portable 1TB-os külső HDD-t 3.0-ás képességekkel.
Van egy laptopom is, amin van 3.0 USB kettő is. Driver fel van rakva, bár Win 8.1 miatt nem is enged felrakni drivert, azt írja a Lenovo support, hogy ez része a rendszernek!
A HDD dobozán USB 2.0 esetén 60 MB/s, USB 3.0 esetén meg 640 MB/s sebesség van feltüntetve.
Persze ez csak elméleti sebesség, de a problémám az, hogy nálam többnyire 50 MB/s főlé nem megy a másolási sebesség USB 3.0-án, leginkább 10-20 között mozog. Ez eléggé gyengusz, mivel ezt majdnem tudja egy 2.0-ás pendrive is.........
Lehet ezzel valamit kezdeni?

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#15226) King Unique válasza G@ben (#15225) üzenetére


King Unique
titán

Egyrészt nem minden 2,5" külsőt gyártónál van 1,5 TB-os (hanem 1 / 2 TB), másrészt amelyiknél van, ott általában nem sokkal olcsóbb a 2 TB-osnál, tehát utóbbit érdemes.
Viszont, ha olcsó 1,5 TB-os kell, akkor Toshiba Stor.E Basics (fapados xar..) és Samsung M3 Portable (ajánlott) jöhet szóba. Utóbbi ár-érték aránya elég jó, a 2 TB már kicsit drágább [link].
WD My Passportok is jók, akad nála drágább is ekkora méretben, márkanévhez képest, ennek se rossz az ára.
Ha keretbe belefér, érdemes meglesni Silicon Power és Trancend termékeit is.

Külön rack és HDD megoldáshoz, ott a Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja, viszont HDD és ez a megoldás nem olcsóbbak annyival, pl. : (+ 3-5k az USB3 rack)

>1,5 TB:
Hitachi Travelstar 5k1500 [link]
Toshiba MQ01ABB150 [N/A]...
WD15NPVT [link]

>2 TB:
WD20NPVX [link]
WD20NPVT [link] - ifutó széria, azért drágább
Toshiba MQ01ABB200 [link]

Legtöbb simán megy PC-n (hátlapi port ajánlott), notebookon 1 db USB2 portban is, max esetleg USB Y tápkábel kellhet, de ez erősen gépház és alaplap függő is.

[ Szerkesztve ]

(#15362) csucsotke


csucsotke
aktív tag

Sziasztok!

WD My Passport Ultra, 1TB
Samsung M3 Portable 1TB

Külső HDD-k közül melyik az ütésállóbb, masszívabb modell? My Passportot vennék,csak a képek alapján olyan gyöngécskének, sérülékenynek tűnik, mint egy tábla csoki. Nem akarom falhoz vagdosni, meg akváriumba lógatni, de jó lenne ha ilyen esetenkénti inzultusokat, minthogy leesik az asztalról a szőnyegre, vagy véletlen ráülök, zokszó nélkül elviselne, nem hajolna el mint a kávéskanál, vagy törne darabjaira. A Samsungot egy kicsit masszívabbnak látom, csak a Passport sokkal jobban néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#15365) King Unique válasza csucsotke (#15364) üzenetére


King Unique
titán

Minden műanyag házas melegszik, főleg most nyári hónapokban, nem csak a gumírozott, szilikon védőborítású ütésállók, de azért nem szokott olyan vészes lenni. 2,5"-oknál eleve a zárt burkolat miatt is van ez, pl. a 3,5" WD My Book is műanyag, de azon legalább vannak szellőzőrácsok. Ha hőelvezetés a lényeg, akkor eleve jobb az alumínium házas.
Igen, gyári kompakt külsőkbe van, amelyiken NYÁK-ra integrált USB csatlakozó van és nem külön SATA-USB átalakító egység, ilyen az elsőnek említett My Passport és Samsung M3 portable is...viszont eleve csak úgy nem szokott tönkremenni egyik se, de ha vki ettől tart, akkor alapból érdemes külön venni a házat és hozzá a HDD-t.
Mert a gyári megoldások szétszedése nem mindig egyszerű, alapból garanciavesztéssel és adott esetben a burkolat roncsolásával járhat.

A felsorolt háromból egy aluházas Toshiba (Stor.E Slim/ Alu 2S) nem lenne rossz választás. Az NH13-nak csak a fedlapja fém, a Seagate Backup Plus Sim viszont elvileg már aluházas.
Egyébként mind3 külön SATA-USB átalakítós, legalábbis hosszméretekből mindenképpen ez következik.

[ Szerkesztve ]

(#15390) King Unique válasza TBMC (#15389) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Ezen link 2,5" részét tudnám ajánlani
Mint másik topikban mondtam, a WD My Passportoknál és Samsung M3 Portable modelleknél ezt lehet állítani, illetve talán még pár gyártó mellékel ilyen programot, de a legtöbb gyári külsőnél alapból be van kapcsolva a "sleep mode", kb. 10 percre állítva.
Másik megoldás, külön venni a házat és a HDD-t, ahhoz Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja-ban találsz választ. Amelyik rack ASMedia chipes, annál lehet firmware frissítés/ flashelés előtt az MP Tool-ban ezt állítani [link]. Viszont nem is biztos, h kéne, mert újabban sok ilyen racknél ki is van kapcsolva gyárilag. :)
az utolsó oldalt megpörgetve, meg találsz teszteket és erre vonatkozó infókat.

Ugye csak akkor áll le, ha nincs aktív, írás olvasás a lemezen, így letöltést is ott lehet hagyni több órára, mivel ott van, ha meg nem használja az ember és pl. noti akksiról megy, akkor nagyon is jól jöhet a leállítás.
Nem hiba, ez a HDD standby funkció, normális működés, de ha, vmi olyan munka folyik arról a külső vinyóról, aminél probléma a leállás, akkor nyilván érthető a kérésed. Illetve ott van pluszba a HDS-módszer is.

(#15499) King Unique válasza ClioRS (#15497) üzenetére


King Unique
titán

Ha azt nézzük, akkor egy My Passport Ultra durván 35k, egy WD20NPVX 36k + hozzá egy Raidsnic IB-250StU3+BH15 6k körül. Így 35 vs 42-re jön ki, ami valóban több, de azért nem annyival, mint írtad.
Pont ebben a 2,5" 2 TB kategóriában jobb még a kompaktok ára, de pl. 1 TB-os kivitelben már nem: My Passport Ultra 1 TB durván 23k, Samsung M3 Portable 1 TB 20-21k vs. WD10JPVX 16k / Hitachi Travelstar 5k1000 15k + LC-Power 25U3 Becrux 4k.

Amúgy rackes megoldás a fenti okok miatt műszakilag előnyösebb :K, "más" téren inkább a kompakt jobb.
osztani meg nem kéne...

[ Szerkesztve ]

(#15549) King Unique válasza adika4444 (#15547) üzenetére


King Unique
titán

Nem baj az, ha részletesen körülíród, jó is, de néhány dolog kivitelezése valóban körülményes...
Kicsit pörgess vissza, találsz linkeket bőven, de általánosan a WD My Passport Ultra , ami ajánlott gyári külsőkbe, olcsóbb kategóriában Samsung M3 Portable se rossz.
Rackes megoldás is jó, Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja-ban találsz infókat, teszteket, pl. a Becrux ajánlott vétel.
2 TB meg 25k-ból nem jön ki :N , az 35k körül van.
40°C fölé ne melegedjen....ehhez egy aluházas lenne ideális, de nyáron, v intenzív terhelés hatására abban is felmehet 40 fölé, bár jobb nyilván ilyen téren, mint a műanyag ház.

(#15565) King Unique válasza TBMC (#15563) üzenetére


King Unique
titán

Szinte mindegyik alkalmas folytonos munkára, ha olyat keresel, aminél az üresjárati tétlenségi időt, kikapcsolást (normális) lehet állítani, akkor pl. a My Passport Ultra és Samsung M3 Portable modellekhez adnak ilyen programot. Rackeknél az ASMedia chipeseknél lehet ezt állítani, de igazán a 1051 chipnél van erre lehetőség, mivel a 1053-hoz még kevésbé van firmware...
Látom Mac tulaj vagy, ahhoz vannak külön arra tervezett külső vinyók is [link], igaz drágábban...
Milyen Toshiba külső vinyód van pontosan?

(#15564) adika4444: 50-50 melyik mennyire megbízható, de nyilván egy 3,5" eleve gyorsabb.
Samsung M3 Portbale és a 2,5" Seagate külső vinyók is Samsung belsősek. ;)

2,5"
• WD Elements Portable 500 GB [link]
• WD My Passport Ultra 1 TB [link]*
• RaidSonic ICY BOX IB-268StU3-B + Hitachi Travelstar 5K1000 1 TB [link]

* Ultra is van olyan gyors, mint az Elements, csak az ő gépén volt lassabb...

3,5"
• WD My Book 2 TB [link]
• Sharkoon Rapid-Case USB 3.0 + WD Red 2 TB [link]

[ Szerkesztve ]

(#15623) King Unique válasza Hunork (#15620) üzenetére


King Unique
titán

Samsung M3 Portable 500 GB ---> HN-M500MBB/ ST500LM012 specifikáció, HDS1 / HDS2
Hitachi Touro Mobile 500 GB ---> Travelstar Z5K500 aszem* specifikáció, HDS
* lehet a régebbi 9,5 mm-es van benne, de annak is uilyenek az áramigényei
Gigabyte Pure Classic 500GB ---> passz, nem ismerem....de fentiekhez hasonló ilyen téren.

Tehát optimális áramigény 500 - 1000 mA között van, indításnál a legmagasabb, tehát kb. olyan 700-900 mA körüli az optimális, ennyi van megadva legtöbb gyártónál is, illetve lemezekre címkézve. 5 V meg adott, de mint a leírás is mutatja némi ingadozás belefér.
Szervizes véleményekkel kapcsolatban azt, azért hozzáfűzném, h ez nem feltétlenül igaz minden egyes Samsung TV-re, valamint amelyiken direkt megnövelt áramú HDD IN 1 A port van, annál nem nagyon szokott gond lenni ilyen téren. :N Ha tieden csak sima USB IN 0,5 A van, illetve csak 1 db (tehát Y kábel kizárva), az a necces eset, a vagy/ vagy kategória.
Ha utóbbi, akkor valóban egy 3,5" külső tápos megoldás célszerűbb ilyen téren.

..

[ Szerkesztve ]

(#15684) King Unique válasza Kleroo (#15682) üzenetére


King Unique
titán

Azt el kéne dönteni, h mobil 2,5", v asztali 3,5" kéne, mert pl. 2 TB van mind2 méretkategóriában és ráadásul nincs is közte akkor árkülönbség :F
2,5": WD My Passport Ultra, Samsung M3 Portable, Transcend 25M3 /-25H3 stb....
3,5": WD My Book / Sharkoon Rapid-Case + WD Red/ Purple stb...

Ezek jók, de van még egy rakás más is, mind2 méretkategórában. nagyon olcsót meg nem érdemes venni, mert minőség, megbízhatóság is sokszor árával egyenesen arányos....olcsó húsnak...

(#15683) Ferenczi Áko: mivel zsír újan, normális helyen megvéve sem sokkal drágább [link] és ott megadják rá a 3 év garit, szerintem felejtős erről az oldalról megvenni, még bináris prefixumokkal sincs tisztában az eladója.... :D Ráadásul akadnak jobbak Adata kínálatában is, de a fentebb említett 4 db 2,5" is jobb nála szerintem.
Sima 0,5 A-es USB-port TV-n meg mindig, vagy/ vagy kategória megfelelő áramellátás terén..
.

[ Szerkesztve ]

(#15692) Attila444


Attila444
aktív tag

Sziasztok.

Szeretnék venni egy 1TB-os külső vinyót.
Tv-re rádugva filmezésre használnám és xbox játékokhoz.

Ezt a 3 fajtát néztem ki:
SAMSUNG M3 Portable
WD Elements Portable
WD My Passport Ultra

A 3 közül melyik a legjobb és miért? Esetleg ha más gyártótól van jobb, az is jöhet.
Összehasonlító tesztet nem találtam.

(#15743) inkommenzurá


inkommenzurá
csendes tag

Sziasztok, külső vincsesztert szeretnék filmek tárolására és szállítására meg dokumentumok képek szóval ilyen casual, torrentezni sem torrenteznék rajta, hanem a gépről másolnám át. Én nem értek ehhez szóval ezért kérdezem olyan 34000 forint lenne a top amit kiadnék, azért ennyi, mert "Samsung M3 Portable 2,5" 2TB USB3.0/2.0 külső merevlemez, fekete (Seagate)" Extreme Digitalnál ennyiért van ez ránézésre jó, de ha ez nem jó akkor nem ezt veszem nyilván, jelzem nem értek ehhez. Jó lenne ha 2TB lenne a tárhely, mert általában 1080p-ben töltöm le a filmeket.

(#15814) King Unique válasza q13579 (#15812) üzenetére


King Unique
titán

Esetleg bekavarhat elégtelen tápellátás is, de ha már felpörgött rendesen és TV is felismerte, akkor más lehet a gond. Milyen fájlrendszerű, ha NTFS, a TV kezeli? Illetve PC/notebookon megvan minden adat rajta, egy HD Sentinel mit mond az állapotáról??
Kiegészítő tápellátáshoz lehet USB Y kábelt használni, ha több port van a TV-n, v veszel egy aktív USB hubot.

(#15813) Räzul: neked is azt tudom félig-meddig javasolni, amit fentebb másnak egy hasonló kérdésre [link]. De vsz egy 2,5" 1 TB megoldás lenne a legpraktikusabb. Pl. WD My Passport Ultra, v egy Samsung M3 Portable a sok alternatíva közül.

(#15818) King Unique válasza werszomjas (#15817) üzenetére


King Unique
titán

ADATA-ból egyértelműen az új üdvöske, a HC500 a nyerő, szinte full aluház, G-szenzor, szoftverek, kiemelkedő TV-s kompatibilitás stb.
WD-ket fentebb kiveséztem, esetleg a Metal sorozatot is érdemes számításba venni, ha keret engedi.
3 év garanciát adnak a Silicon Power külsőire is. SP hasonlóan a Transcend is gyárt ütésálló külső vinyókat, minőségi db a 25M3 és 25H3 is.
Na és persze ki ne hagyd a sorból, az ugyancsak 3 év garis és szinte legkedvezőbb árú Samsung M3 Portable modellt se.

Külső mobil rackes megoldás se elvetendő, de ahhoz sok esetben megfelelő (15 mm vastag HDD-t kezelő, bár Samsung M9T már 9,5 mm) rack kell, illetve összköltsége több [link].

[ Szerkesztve ]

(#15918) King Unique válasza pendre54 (#15915) üzenetére


King Unique
titán

Én annyira nem preferálom gyártóknál az ilyen alap, fapados modelleket, mert egyrészt semmi extra révén ennyi erővel meg lehetne venni külön a HDD-t és hozzá a házat. Másrészt ezeknél néha kicsit nagyobb a selejt kockázata, de Expansion Portable esetében pozitívum, h nem Seagate, hanem Samsung vinyó van benne, ami megbízhatóbb [Spinpoint M8/ ST1000LM014]
Tehát ennyi pénzért akár meg lehet venni ezt is, a célnak megfelel. :K
Azonban, kicsit drágábban egy aluházas Seagate Backup Plus Slim, valamint My Passport Ultra és Samsung M3 Portable is szóba jöhet, utóbbira mindenhol megadják a 3 év garit.

(#15916) zsero: hivatalosan 3 év garancia jár rá, dobozán és WD oldalán is a táblázatban annyi van feltüntetve a sima Ultra és a Metal esetében is [link]. Korábban voltak "sima" My Passportok, azokra volt 2 év gari, amikor megjelent az Ultra, ami prémium terméknek számított, már akkor is 3 évvel kínálták.
Az, h adott bolt/ webshop honnan szerzi be, a nagyker épp mennyi garanciát biztosít hozzá, v adott helyen épp csak bolti garanciát adnak, az más kérdés.... :U, de hivatalosan 3 év járna rá.
Illetve, ha bolt nem is adja meg, de WD mindenképpen, gyártói oldalon regisztrálva is leellenőrizhető, illetve szükség esetén, egy RMA ügyintézésnél mindenképpen a 3 éves időtartam számít.

(#15928) King Unique válasza oleee (#15925) üzenetére


King Unique
titán

A 2,5" vs 3,5" kérdést eleve előre el kell dönteni. Utóbbi nagyobb, külön külső tápot igényel. A 2,5" kisebb mérete lévén praktikusabb lehet bizonyos helyzetekben, de az USB tápellátás meg instabil néha, 3.0 javasolt a stabil áramellátáshoz. Persze 2.0-ban is elmennek az 5400-asok, de ott előfordulhat bizonyos gépeken, h 1 port nem, hanem 2 kell a stabil működéshez —►USB DV/ Y kábel használata.

Alapvetően kétféle (2,5") megoldás közül lehet választani: kiválasztási szempontok

a.) kompakt gyári külső merevlemez:
WD My Passport Ultra, esetleg fémházas Ultra Metal, Samsung M3 Portable, Transcend 25M3/ 25H3 stb., amik szóba jöhetnek.
Samsung elég olcsó, viszonylag jó is, de egy WD kiforrottabb, Transcendek ütésállóak stb., az alapján célszerű választani, milyen funkciók megléte a fontos, garancia és egyebek. Adaták is még elég olcsón vannak, 3 év garival, a legújabb HC500-as fémháza és full TV-s kompatibilitása miatt lehet jó választás.

b.) külön külső rack + HDD:
15 mm: IB-250StU3+BH15/ Delock 42477 + WD20NPVX / MQ01ABB200
9,5 mm: LC-25U3 Becrux / Delock 42486 / Raidsonic IB 268StU3 B / IB-273StU3 + ST2000LM003

[ Szerkesztve ]

(#15972) ZsoZso78


ZsoZso78
tag

Sziasztok!Média lejátszómhoz szeretnék egy 2.5es külső HDD-t vásárolni.Kérdésem az lenne milyet vegyek márkába?Kiindulásnak ezt néztem ki Samsung M3 Portable 1.5 TB.20 ezer lenne plusz a posta.Jó fajta ez vagy nézelődjek más irányba.Nem nagyon vagyok jártas ebbe a témába kérlek segítsetek.

(#15975) King Unique válasza Something_ (#15971) üzenetére


King Unique
titán

A legkisebbek az 1,8"-os típusok, viszont azoknál 250/320 GB a max tárhely és több modellt már nem gyártanak [link], [link].
A normál 2,5" kategóriában a nagy átlagnál vmivel kisebbek, főleg hosszméretben, a fenti linkben is szereplő WD My Passport Ultra és Samsung M3 Portable külső vinyók. Vékony, de hosszabb kialakítású még az Adata HE720, Seagate Backup Plus Slim, Toshiba Canvio Slim külső merevlemezei. Esetleg Asus is szóba jöhet még.

Ajándékba lesz vkinek, csajnak, h fontos a kicsi & slim méret?

(#15974) ZsoZso78: akkor igen csak jó ár érte, ha megadják 3 év garit is, akkor mehet.

[ Szerkesztve ]

(#16017) zsoca875


zsoca875
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a Samsung D3 Station jó vétel? Van olyan jó, mint mondjuk a gyakrabban ajánlott Samsung M3 Portable? Ha ez esetleg számít, 2 TB-os verziót vennék.

A segítséget előre is köszönöm! :)

(#16041) King Unique válasza Dinter (#16039) üzenetére


King Unique
titán

Samsung M3 Portable

• USB 3.0 Micro-B csatlakozó
• műanyag burkolat
• Seagate ST1000LM024 belső vinyó (átcímkézett Samsung HN-M101MBB) —► visszafogottabb fejparkolás [link]
• speciális HDD, NYÁK-ra integrált USB csatlakozó
• szoftveres extrák: Drive Manager (backup, jelszavas zár, üresjárati kikapcsolási időhossz állítás stb.)
• 3 év garancia

Toshiba Canvio Plus

• USB 3.0 Micro-B csatlakozó
• műanyag burkolat
• Toshiba MQ01ABD100 belső vinyó —►intenzívebb fejpakolás
• SATA HDD + SATA-USB átalakító
• szoftveres extrák: -
• 2 év garancia
inkább az Alu/ Slim modellek az igazán jók [link]

A célnak megfelel mind a kettő, paraméterek alapján el lehet dönteni, kinek mi a fontos.

[ Szerkesztve ]

(#16048) 1stVikman


1stVikman
senior tag

Sziasztok!
Én is ajándékba vennék egy 1TB-os WD-t asszonynak. Szerintem ritkán lenne használva, fényképeit, zenéit meg filmeket tárolna rajta. 500GB is elég lenne, de nem sokkal kerül többe a "dupla" tárhely, emiatt a nagyobb van tervben. Utánaolvasva a dolognak a Samsung M3 portable, WD Elements, és WD My passport ultra van még az opciók között. WD felé húz a szívem, de bizonytalan vagyok, melyiket vegyem.
Szoftveres extrák nem kellenek, titkosítani biztosan nem fog, emaitt az Elements inkább a befutó.
Amennyire én látom mindegyikben ugyanaz a WD Scorpio Blue van, a My passport csak az extra szoftverek és a hardveres titkosítás miatt kerül többe (ezek meg nem kellenek).
Találtam egy érdekes sebesség tesztet is: [link]
A kérdésem: van-e ténylegesen valami bizonyítható előnye a My passportnak az Elements-szel szemben, ami miatt megérné +2EFt-tal többet költeni rá?

(#16075) G@ben


G@ben
addikt

A gépemben USB2.0 van csak, de van egy Samsung M3 Portable 2TB winchesterem, ami USB3-as. Főleg kis fájlokat másolok rá, olyan 20-30MB-osokat, de abból jó sokat. Jelenleg 20MB/s körül másol, nagyobb fájlokat akár 60-nal is. Kérdés, hogy egy USB3-as kártyával érezhetően gyorsabban másolná-e a kis fájlokat, mondjuk minimum dupla sebességgel?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#16082) King Unique válasza beloadjoker (#16077) üzenetére


King Unique
titán

Üresjáratban kikapcsolás=alvó mód és biztonságos leválasztás utáni HDD leállítás, főként USB vezérlőchip és firmware függő. Külső vinyóknál ez a gyári beállítás, h kb. 5-15 perc után alvóba megy, de csak inaktív állapotban, ha nincs írás/ olvasás.
Ezen módosítani kizárólag firmware flasheléssel/ frissítéssel lehet, vagy ha a gyártó ad ennek állításához külön kis programot, mint pl. a Samsung M3 Portable és WD My Passportok esetében. Ennél a Maxell külső vinyónál nem látok semmi ilyesmit a gyártó oldalán és úgy tudom nem is nagyon mellékelnek hozzájuk semmi extra programot.
Esetleg meg lehet nézni HDS progival, h mi a VID/ PID azonosítója [link] és az alapján beazonosítani a chipet. Ha ASMedia, akkor a ASM1051-esnél lehet állítani az Idle Timer értékét [link].
Illetve lehet próbálkozni vezérlőpult energiagazdálkodásnál az USB szelektív felfüggesztés beállítása, esetleg BIOS beállításoknál, de nem sokat ér, mert alapvetően a külső vinyó vezérlése + OS együttműködése határozza ezt meg.
Tehát ilyen igény esetén, előbb kellett volna mérlegelni, kérdezni, mint vásárolni.

(#16079) kripo: mind3 rendszer totál új, partícionálatlan meghajtót lát, HDD felpörög :F
Windows alatt még RAW esetén fizetős adatmentő progikkal ki lehet menteni a tartalmát, de ha a meglévő partíciót sem ismeri fel valamilyen formában, az cinkes...
Ha utóbbi eset és/ vagy HDD el sem indul, akkor marad a szakember.
HDD probléma (nem adatmentés) és Adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez topikokat tudom még ajánlani.

[ Szerkesztve ]

(#16224) King Unique válasza Azurooandrew (#16220) üzenetére


King Unique
titán

Maxell valóban kevésbé ajánlott. Toru Mobile még elmegy, Samsung M3 Portable jó db, szoftveres pakk is jó hozzá. Milyen Toshiba, mert van többféle [link] ? Esetleg még ebben a hsz-ben is akad pár alternatíva.

(#16217) Gergő170: filmnézésre végülis jó, a fentebb említettek java. Ha TV-re van dugva, akkor megfontolandó a 2,5" vs 3,5" méret, mivel előbbi esetében a sima 0,5 A-es port nem biztos, h elegendő áramot biztosít neki.
10-16k eleve karcsú keret, abból kb. egy 500 GB-os jön ki, azt meg inkább 2,5" méretben érdemes venni.

(#16221) jjozsef: ha 2.0-án megy és mivel új lehet, vsz nincs vele nagy baj, ha csak nem gyári hibás. Ha 3.0-ra dugod, LED nem világít, de fel sem pörög benne a HDD?? Mivel 3.0 port, USB áramellátással sem kéne, h gond legyen, ezért is furcsa... Esetleg eszközkezelőt kéne megnézni, ott megjelenik, meg a lemezkezelőben? Ha eszközkezelőben sárga felkiáltójel van, v ismeretlen eszközként szerepel, akkor onnan, v gépház/ gép és eszközök/ eszközök alól manuálisan eltávolítani, majd restart után újra rádugni.
Mivel ez az újfajta USB3-as Elements és kompatibilis 8.1-el is, ami nativan kezeli 3.0-át is, így alap esetben nem kéne, h ilyen hiba előforduljon vele...

[ Szerkesztve ]

(#16269) King Unique válasza gaston63 (#16267) üzenetére


King Unique
titán

USB 3.0-t tudó kapcsán a fenti linkben is van kettő, de a 3,5" rack topikban is vannak alternatívák. Ebay és társairól akkor érdemes rendelni, ha vmi egész olcsó, de amúgy a helyi garancia ügyintézés miatt, a belföldi rendelésnek is van létjogosultsága.

(#16268) ricsiii01: >>itt<< találsz mind2 méretkategóriában alternatívákat, v ha éppen visszaolvasol néhány hsz-t.
Keret éppen szűkös, de talán 2,5" 1 TB méretben egy Samsung M3 Portable kijön, v külön rackes megoldás.
TV-nél meg arra kell figyelni, h olyan USB-portja legyen, ami meghajt egy 2,5" külső vinyót (HDD jelzésű 1 A). Mert a sima 0,5 A-es, az vagy/ vagy kategória.

[ Szerkesztve ]

(#16368) bajaki


bajaki
őstag

Ma megérkezett a Samsung M3 Portable 1TB külső winchesterünk.

Eddig jónak tűnik. :)

Ilyenkor, használatba vétel előtt milyen tesztet érdemes lefuttatni rajta ami végignézni a merevlemez egész területét?

(#16383) King Unique válasza Pirostank (#16378) üzenetére


King Unique
titán

Volt rá példa, h a Samsung Smart TV nem kezelte a Samsung M3 Portable külső vinyót, szal előfordulnak furcsaságok....
Ha felveszel rá, akkor Windows lemezkezelő mit mutat, sima elsődleges partíciót (screenshot)??

(#16379) kimista: 3,5" HDD-hez kell külön táp. Ha te vmi ilyesmit vettél [link], [link], az csak 2,5 coloshoz jó...3,5 coloshoz olyan kell, amihez adnak tápot is [link].

(#16381) Kvardlipot: M-TECH MT-2526 külső rackben USB 3.0 mini-B aljzat van és olyan csatlakozó is kell hozzá [link]. Amit te néztél, az micro-B, az nem jó hozzá.
Fényképező kábelét, ha miniUSB az is, elvileg bele lehet erőszakolni 3.0 aljzatba is, de csak 2.0 sebességen fog működni.

(#16436) bajaki


bajaki
őstag

Sziasztok!

Az alábbiakban néhány sorban és kép kíséretével megosztanám a tapasztalataimat a Samsung M3 1TB-os külső merevlemezről.

Samsung M3 Portable 1TB STSHX-M101TCB/G

Csomagolás, külső:

Egyszerű csomagolásban találjuk a HDD-t. Maga a merevlemez műanyag házat kapott, az alján négy kis csúszásgátló talppal. Egy kék visszajelző LED is helyet kapott az USB csatlakozó mellett.
A műanyag ház ellenére kellően minőségi érzetet kelt az emberben a termék, nem recseg-ropog, szépen össze van rakva.

http://logout.hu/dl/upc/2015-01/28/266746_g7wb02pyhoxawdyx_20150124_112243.thumb.jpg

Teszt:

Tesztplatform: Dell Inspiron 3537 laptop

- Alaplapi lapkakészlet: Intel® HM76 Express

- Processzor: Intel® Core™ i7 4500U (Haswell), 1800-3000 MHz

- RAM: 8GB DDR3 1600MHz

- Elsődleges meghajtó: Samsung 840 EVO 120GB SSD

- Operációs rendszer: Windows 8.1

- Csatolófelület: USB 3.0 port

Egyes teszteknél csináltam sebességméréseket üres állapotában is, illetve 600GB rajta tárolt adat esetén is.

CrystalDiskMark

- Üres merevlemezzel

- 600GB adat mellett

ATTO Disk Benchmark

- Üres merevlemezzel

- 600GB adat mellett

HD Tune

HD Tune File Benchmark

HD Tune Random Acces

HDSentinel - Információk

Windows fájlmásolás

- az üres merevlemezre

- a merevlemezről

- kb. 30-60 MB-os fájlok másolása az üres merevlemezre (összesen ~100GB)

És végül néhány kép a merevlemez kezelésére szolgáló programról

Innen a Diagnostic menüpont alatt végezhetünk gyors vagy akár teljes lemezvizsgálatot is.

A Disk Management fül alatt formázhatjuk a merevlemezt.

A Power Settings gombot megnyomva pedig beállíthatjuk, hogy mennyi idő elteltével kapcsoljon ki a merevlemez tétlenség esetén. Ez a funkció is rendben működik, szépen kikapcsol a merevlemez a megadott időtartam elérésekor.

Természetesen a Drive Manager program telepítése nélkül is tökéletesen működik a winchester, ezzel a segédprogrammal viszont a fenti funkciókat is könnyen beállíthatjuk.

Fontos megemlíteni azt is, hogy a biztonságos eltávolítás is rendben működik a Windows alól.
A tálcán a "Hardver biztonságos eltávolítása" ikonra kattintva majd a Samsung M3-mat kiválasztva a rendszer rendben leválasztja a winchestert ami szépen ki is kapcsol. Ezt a led kialvása is jelzi nekünk.

Összességében elégedett vagyok a HDD-vel. Általános felhasználásra tökéletesen megfelel, a sebesség is bőven kielégítő.Mi családi felvételek tárolására vásároltuk, tökéletesen megfelel a célra.
Szerencsére nagyon halk a merevlemez, a gép mellett szinte nem is hallani, csak ha nagyon közel hajolunk hozzá.
A hőfokokkal sincsenek különösebb problémák, igaz az egész délutános folyamatos fájlmásolás közben azért felkúszott 44 fok környékére, de normál használattal 30-35 fok környékén marad.

Külön szeretnék köszönetet mondani King Unique fórumtársnak akkor tanácsaival mind a merevlemez kiválasztásában mind e teszt megírásában nagyon sokat segített.

(#16468) King Unique válasza xtevo (#16467) üzenetére


King Unique
titán

250 GB-os külső már nincs, max, ha külön vesz vki ekkora HDD-t és hozzá házat. 2,5 colos méretben érdemes gondolkodni, ahol 500 GB - 2 TB a jellemző tárhelyméret a legtöbb gyártónál.
Lejelszavazást meg lehet oldani Windows alatt a Bitlocker segítségével, illetve az előző linkben lévő program utódjával, ami VeraCrypt néven fut. Viszont ezeknek egy-néhány óra kell a művelethez, ami így elég hosszadalmas —►szoftveres titkosítás.
Ha olyan kell, amelyik hardveresen titkosít, real time lejelszavazza a külső vinyót, akkor a WD My Passport Ultrák [teszt] és Samsung M3 Portable [teszt] jöhet szóba. Illetve hardveres titkosítás van még az ütésálló Buffalo MiniStation Plus és Extreme modelleknél is.

Vannak komolyabb AES XTS és társai megoldásokkal ellátott külső merevlemezek, de azok elég drágák [link], [link], [link]...

[ Szerkesztve ]

(#16494) King Unique válasza Azurooandrew (#16493) üzenetére


King Unique
titán

Ebben a topikban a mit érdemes venni kérdésre adnak választ, a honnan már más dolog, más topik.
Samsung M3 Portable alapból 3 év garis, több bolt meg is adja rá. Ahol csak kettőt adnak, ott a vsz csak 2 év garival kapják a nagykerből és azzal tudják továbbadni, vagy csak a kötelező 12 hónapot vállalják + 12 hónap szavatosság.
Ha meg olyan helyről rendeled, ahol csak 2 évet adnak rá, attól még a 3 éves gyártói gari érdemes rá, de akkor szükség esetén magadnak kell állni az RMA ügyintézés költségét.

[ Szerkesztve ]

(#16506) King Unique válasza sz.j (#16505) üzenetére


King Unique
titán

Ezek szerint 2,5" méretben gondolkodunk. Én részemről az általam összeszedett dolgokat tudom továbbra is ajánlani, ebben vannak tesztek is, hogy szemléletesebb legyen [link], [link]. + a linkben is szereplő Samsung M3 portable modellről is készült nemrég teszt.
Ezek természetesen mind elérhetőek 500 GB, 1 TB méretben is.

Láthatod, hogy kétféle megoldás van, gyári kompakt külső vinyó/ külső rack + HDD kombó. Utóbbinak is megvannak a maga előnyei és hátrányai (kiválasztási szempontok). Linkekben vannak ezekre is alternatívák, illetve van külön topikja is, ahol az alábbi modellek kiemeltek és ajánlottak: [link], [link], [link], [link].

Tudom, a bőség zavara....de azt mindenkinek magának kell eldönteni, hogy mi a fontos neki. Dizájn, szoftveres körítés és xy funkciók támogatása, vezérlőchip frissíthetősége, alumínium ház, vagy épp a benne lévő HDD strapabírósága?
Ha azt mondtad megbízhatóság, akkor azt lehet úgy is nézni, hogy nagy múltú, kiforott gyártó terméke (pl. WD My Passport), vagy egy eleve jó hővezető aluház + NAS HDD (2,5" WD Red), utóbbiról tesztet is linkeltem.

[ Szerkesztve ]

(#16586) King Unique válasza leroyclub (#16585) üzenetére


King Unique
titán

Ha PC-n, médialejátszón gond nélkül üzemel és programok se jeleznek rá hibát, akkor az a TV lesz a szűk keresztmetszet...
Láttam topikban adtak többiek, Toshiba és Samsung M3 Portable tippeket, hogy azokkal megy gond nélkül.
Utóbbi nem rossz, teszt is készült róla nemrég, ahogy láthatod.

(#16702) King Unique válasza zoli03 (#16701) üzenetére


King Unique
titán

WD-kre is 3 év garanciát adnak, csak sok nagyker, kis bolt szereti "lenyelni"...megfelelő helyen kell megvenni, ahol megadják rá, de ha nem, attól még a 3 éves gyártói garancia érvényes rá. Ott van a szintén ajánlott Samsung M3 Portable, ami ugyancsak 3 év garis, de van amelyik üzlet csak 1-2 évet ad rá...
Ez az olcsóbb dolog is, általában 1-2 ezer Ft, tehát annyival a többi sem. Ezekben a hsz-ekben [link], [link] vannak alternatívák.

(#16727) King Unique válasza Kacsa75 (#16721) üzenetére


King Unique
titán

Pedig teszteltük ezt is a topikban, csak egyet kellett volna "visszalapozni", de topik kereső is kidobja akár [Samsung M3 Portable teszt]. :)
USB 2.0-án a szokásos, többiek által is mondott értékek, 3.0-án akár 100+ MB/s is összejön nagy fájloknál, de ez előbbin túl, gép és OS, fájlrendszer, valamint 3.0 chiptől függő is lehet.

Egyébként TechPowerUp oldalán rengeteg teszt található összegyűjtve, ha érdekel, de akár másokat is.

[ Szerkesztve ]

(#16849) Santosh


Santosh
tag

Sziasztok!

Feleségemnek van egy 1 terrás Samsung M3 külső winyója. Sokszori noszogatásomra sem mentette le az adatait máshová, és most probléma adódott. Nem látják a számítógépek. Volt már, hogy kiírta egy pillanatra az egyik linuxos gép, hogy Samsung M3 portable, de a partíciót nem láttam. 2 db kábellel próbáltam már. Amikor feldugom a gépre, akkor másodpercenként kb. 2-szer hangot ad, de pár másodperc múlva abbahagyja a hangadást. Mi ilyenkor a teendő? Szeretnénk visszanyerni az adatokat, de nincs több százezrünk erre a műveletre.

(#16855) Santosh válasza King Unique (#16854) üzenetére


Santosh
tag

Köszi!

Azért nem írtam, hogy RAW-e, mert nem tudtam, hogy mit jelent. Most utána néztem. Viszont sehol sem írja az Eszközkezelőben. A következőt írja: Samsung M3 Portable USB Device

Eszköz típusa: Lemezmeghajtó
Hely: USB háttértár
Kötetek fül alatt minden infó ki van húzva egy vonalkával.

Most már biztos vagyok benne, nem pörög fel, csak ad néhány kerregő hangot. Tehát leírásod alapján gondolom én, hogy tápellátás hiba van. Ezt hogyan lehet orvosolni? Vegyek egy Y kábelt?
Másik normál usb3-as kábellel már próbáltam, nem használt az sem.

(#16955) King Unique válasza Sleed (#16953) üzenetére


King Unique
titán

Ez így jó megoldás :K , külön fizikai adattár is jó ötlet a fájltitkosító vírusok ellen, mert állítólag ha bekapod, átmászik másik partícióra, hálózatra, de akár felhős tárhelyre is, ha jól hallottam.
Amúgy megvetted már az Expansiont, vagy csak tervezed?? Mert egész jó backup programot adnak gyárilag a My Passporthoz, Samsung M3 Portable modellekhez, amiben automatizálható a mentés és több minden beállítható benne.
Windows beépített backupja, fájlelőzmény szolgáltatása is akár megteszi, illetve régebben több topikban a Cobian backup volt ajánlott, de a jobb szoftverek fizetősek.
Program promó topikban is érdemes nézelődni ez ügyben.

[ Szerkesztve ]

(#17003) MikaVejneGI


MikaVejneGI
aktív tag
LOGOUT blog

Sziasztok!
TV-hez,Médialejátszóhoz,Pc-hez keresek külső usb-es, táp nélküli.
3 típus jöhet szóba.

Seagate Backup Plus Slim
WD My Passport Ultra
Samsung M3 Portable

2 Tb verziók.

Melyiket válasszam?
Köszönöm.

Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

(#17004) King Unique válasza MikaVejneGI (#17003) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Mind a három megfelel a célra.
WD-k mellett talán a "bejáratottság" és szoftveres pakk szól, Samsung szintén kelendő és programkínálata is ok, illetve a Seagate se rossz, utóbbinak ráadásul (részben) alumínium háza van. Valamint a Seagate és a Samsung belső merevlemez tekintetében is egyforma (ST2000LM003), így a teljesítményük is kb. azonos.

A döntés rajtad áll, melyik felel meg leginkább igényeidnek. Néhány teszt segítségül:

- Seagate Backup Plus Slim 2 TB [link]
- Seagate Backup Plus Slim vs WD My Passport Ultra 2 TB [link]
- Samsung M3 Portable 1 TB [link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.