Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8217) King Unique válasza Ocarina (#8216) üzenetére


King Unique
titán

Hát ez így nem túl bő infó... :F
Pontosan milyen kéne,kicsi hordozható usb tápos 2,5",v nagy asztali külön tápadapteres 3,5" kéne? (gondolom 2,5")
Most az thaiföldi áradások miatt pont megemelkedtek hdd árak,ami 500-as 1,5-2 hónapja 15k volt,az most 25-30k...
Amúgy usb-t írtál,de ma már érdemes inkább usb 3.0 -ásat venni,mert alig drágább,gyorsabb,visszafelé is kompatibilis (megy 2.0-ba is).
Van itt a topicaban csomó ajánlás link,de én most nem érek rá mindet visszakeresni,olvass vissza...jó általánosan pl.2,5"-ben WD My Passport,Samsung S2 v M2,ADATA (kivétel SH93,CH94) Buffalo MiniStation,Segate Goflex Portable,Transcend 25xx cuccai,Maxell,Toshiba Store E.-Store Art4-Store Alu2S,Silicon Power cuccai,Lacie is nagyon jó,csak drága stb.,még akár LG ( pl.XD5,XD7) is elmegy,ha nem kell különösebb extra. 2,5"-esek szinte hangtalanok,3,5"-nek van vmi minimális,de annyi belefér.Webshopokban böngészd át a kínálatot,melyik tetszene ezek alapján: Ipon,Electrobox, Chipnet, Aqua stb.
Vagy mostanság sokan olcsóbb árak miatt,inkább bevásárló központokban vesznek külső hdd-t "külső célra",v kiveszik belőle a hdd-t és bepakolják gépbe.Pl. Aldi,Cora,MMarkt (bár MM pont nem olcsó) és társai,Aldiba Tevion van WD belsővel,többibe pl. Maxellek,v Sparban dobálnak 500 GB-os sima usb2-Maxell p500 egész olcsón,belseje Hitachi,de amúgy nem nagy szám,bár 1-nek elmegy.

Nagy a választék sajna,de ha vmi komolyabb kell (jó progi,ütés-vízálló kivitel,usb3-as),akkor érdemes körülnézni,ha olcsóbban kéne usb3-as,akkor Aldiba a WD belsős Tevion se rossz,ha ezek nem fontosak,egy egyszerű kis cucc kéne,akkor pl. bemész InterSparba azt veszel Maxell p500-ast.(10 pár k). :K

[ Szerkesztve ]

(#9019) King Unique válasza TeeJay (#9018) üzenetére


King Unique
titán

Ja nem tűnik rossznak,én már korábban is nézegettem,ajánlgattam előre :K ,csak kicsit bumfordi,meg marhára vonzza a port,ill.ebben a gumiburkolatban vsz melegedhet egy idő után... A 47k árat kicsit sokkalom érte,igaz nem ütésálló,de az elegáns aluházas - abban is vsz samu M8 hdd van - NH13 manapság 30k-ért nem rossz vétel.
H710 :F az még a honlapjukon sincs fent .én is kíváncsi vagyok rá.
Én nemrég Buffalo Ministation-okat nézegettem - gazdag szoftveres körítés:hw-es titkosítás,turbo driver,+ ütésálló (igaz nem vízálló is egyben),kábel számára külön rekesz stb. azok se rosszak,csak még nemigen kapható,ill. az is picit drága...

[ Szerkesztve ]

(#9600) King Unique válasza Mittu88 (#9599) üzenetére


King Unique
titán

Nem tudom,te (gondolom nem),v más volt-e az,akinek SH93-at kellett többször is gariztatnia,mert behalt benne a vinyó,úgyhogy inkább azt ne... :N (a javított usb3-as HD710 meg még nem kapható)
Mennyit szánna rá haverod,ill van-e vmi spec kívánság (tikosítás,ütésálló,stb.),mert ez is lényeges :F
látom 20-21k körül van,amit néztél,jó ár,többi ált drágább...fémházas NH13 jobb lenne,v ütés-vízálló SH94, (esetleg régi favorit ütés-vízálló SP A80) ,ütésálló Transcend 25M3 is ajánlott, aluházas Toshibák esztétikusak és jók, Buffalo Ministation ütésálló és nagyon jól felszerelt, Plus / Extreme , csak drága,bár 1 TB-os jobban megéri,ahogy korábban említettekből is néha,új Iomega Ego portable is ütésálló és szoftveres körítés is kemelkedő,a fémházas Prestige még talán jobb is. Továbba WD-k még mindig ajánlottak felszereltség,megbízhatóság terén.
Bőséges a kínálat,ahogy láthatod. :)

[ Szerkesztve ]

(#10035) King Unique válasza rayoliviero (#10031) üzenetére


King Unique
titán

Igen az :K ,azt ki tudja mi van benne... :F ,pl.az új 1 TB-os is 18mm vastag,mint az első generációs (régi) my passport,akkor vsz régi kék skorpió...Amit linkeltem,az natúr 500-as új WD egy mobilrackben,nem új Passport,azért más a kódja,de a vinyó a lényeg benne most.

(#10029) Kezdő vagyok: hol írták,h max 3 eszközt kezel,nem is tudtam :F ,amúgy Smartware természetesen újakat is kezeli,azokhoz is járm,de adnak külön progit,ami végülis a egy "szétdarabolt Smartware" ,külön drive utility,secure stb.
#9957 - (+ADATA HD710 )TV-s dolgok,ajánlások. + 2,5" kiegészítve: 1 TB-osnál nagyobb gyári kompaktba van jelenleg, 2 TB-osba WD gyárt (LG XD7 is talán,de hitvány cucc...), 1,5 TB:Seagate Goflex portable,Buffalo Ministation,Iomega Prestige (fém), Freecom MG, Lacie Rugged Mini
,legolcsóbb ebbe a méretve a WD,de érdemes még várni vele...jobb lett volna aluházzal....(Iponban megtalálsz párat,nem mindet,azért nem onnan...)
Másikra: lehet hozzá egy 3,5" alu mobilrack (pl.)+hdd megoldás,3D-hez jól jöhet esata,felvevős dolgot nem próbáltam :N ,meg kell nézni mit tud,kezel (filerendszer stb.), vsz rá lehet dugni usb2-n és felismeri,rögzít rá,ha tudja NTFS-t,de dvd felvevőnél korábban másnál egész külső vinyót vmi védett,kódolt partícióvá alakította és PC-n nem lehetett látni tartalmát,oda kell erre is figyelni,tiednél máshogy van lehet...

[ Szerkesztve ]

(#10126) King Unique válasza 5000watt (#10125) üzenetére


King Unique
titán

Akkor nincs ötletem... :N ,vsz benne lévő noname vezérlő az oka,támogatási listában sincs benne,sokat nem lehet vele kezdeni,max Merevlemez felügyelet SMART (S.M.A.R.T.) segítségével - www.hdsentinel.com topicjában is érdeklődj,hátha a fejlesztő tud vmit,v más progit javasolni...

(#10120) phaseOne: előzőhöz annyi kiegészítés,h pl. WD-re is telepítve van előre progi,de ezek,ill. hardweres titkosítás használata is csak opcionális,külön el kell indítani,nem auto kezd el telepítgetni :N ,amúgy meg ugyanúgy csak rádugod-használod,mint egy pendrive-ot. Automatikusan max egy drivert (SES) rak fel,de azt észre se venni. Korábban volt a Virtual CD partíció,de az is eltávolítható volt,vmint újakon (enyémen) nem volt,csak akkor,ha titkosítást aktiváltam.
Iomegából,amit linkeltél,az az 1. generációs usb3-as,nekem - illetve a boltokban - az újabb van,előbbi Seagate (vsz azért krepálhattak be), utóbbiak Toshiba belsősek,ami nálam tökéletesen megy. :K Ezekre is van előre egy vitual CD partíció telepítve,de csatlakozáskor,azon kívül,h megjelenik és felkínálja a titkosító progi telepítését,mást nem csinál,utólag eltávolítható,ha zavarna.
Adata-ban ütés-vízálló még az SH14 is,de eléggé koszolódik.rajta lévő burkolat is fura...
Jók,tetszetősek nagyon a LACIE külső vinyói is, a Rugged Mini jó választás lehet,részben fém,ami előnyösebb hőelvezetés miatt,mint a műanyag-gumi,ami a többi ütésállónál van,csak drágább is vmivel...( a 3 interface-es Triple meg jóval)
Buffalo Ministation Plus, Extreme is ütésálló,minőségi japán cuccok,extra progival,pl. usb turbo driver,ára se rossz többihez képest.bár műanyag burkolat nem a legelőnyösebb itt se ,feketébe kényes is
Precíz német minőség a Freecom , talán ők (v SP) gyártottak először 2,5" ütésálló cuccokat.a Tough Drive 3.0 jó választás,csak ez is drágább az átlagnál...de most pont lejjebb ment ára :)
Kb. ez a kínálat stapabíró modellekből,ha van rá keret,akár utóbbi cuccokból is érdemes választani,ill. talán amcsi,német, ázsiaiból japán gyártókat előnyben részesíteni.

[ Szerkesztve ]

(#12033) King Unique válasza DeathAdder (#12031) üzenetére


King Unique
titán

Youtube-ot hagyd a franba... :DD
Ez alapján 90 MB/s körül tud usb 3.0-án, vsz 3 tányéros vinyó lehet benne (3x334 GB), ennél gyorsabbak 2,5"-be csak az 500 GB- os tányérokkal szereltek - újabb db, pl. lentebb említett ADATA cuccai HD710, SP, Transcend stb., vmint mobilrackbe veszel pl. új 2x500 tányéros WD, Toshiba stb. vinyót, ill nagyobb 1-5-2 TB-os modelleé (WD, új Toshibák), apropó 1,5 TB- os Basic elég jó áron van... :Y
Ezek az újak kb.max 100-120 Mb/s-es szekvenciális írás-olvasást tudnak (natúr hdd teszt).
300 GB-ban nincs. 500 GB-ása tkell venned. ha elég annyi (az alatt nem érdemes) :K

(#12032) D5: Azt tudtam, h Adata-khoz adják a HDDtoGo progit, de azzal is jó sokáig eltart, az csak lekódolja, v újra is formázza az adott részt, mert akkor passzolós...?
Ilyen célra jók a hw-es titkosítással megáldott kütyük - WD My Passport, Iomega Ego Portable, Buffalo Ministation - ezeknél külön saját kis progijával egyszerre aktiválható jelszavas zár (bár ehhez telepíteni kell másik gépre is, de az csak részletkérdés) , anélkül nem is látszik rendszerben, sőt WD-nél tetszés szerint ki is kapcsolható utólag adott rész törlése nélkül, h más eszközökön - TV, médialejátszó - is lehessen használni.
Ha ez kellett volna, mért nem kerestél rá, kérdeztél itt előtte :F
Másik mód, h újraformáz egy titkosított partíciót, erre win7/8 felsőbb kategóriás kiadásaiban is ott a Bitlocker (adatokat ilyenkor nemtom törli-e...?), nekem is van Ultimatbe, de én a TrueCrypt-ot használom (leírás). azt még FBI sem tudta feltörni (link), nem olyan könnyű úgy látszik, mint NCIS sorozat laborjában... :DDD Tehát elején kellett volna egy meglépni, útólag nemtom.., vhova át kéne menteni cuccokat addig, v google-ba találni xyz jelszavas zár progikat, de azok nemtom mennyire megbízhatóak,+ a jobbak meg ált. fizetősek.

Lehet kábelhossz az oka egy kis sebességeséshez :K , de pontosan milyen hosszú és mennyit tud azon?

[ Szerkesztve ]

(#13322) King Unique válasza bb0t (#13321) üzenetére


King Unique
titán

Jók Adata (HD710, HE720,NH13), ütésálló Buffalo Ministation-ok, Freecom nagyon jó, csak drága, Silicon Power, Toshibák és WD My Passportok mind ajánlhatók.
Ahogy látom 17-20k körül vannak itt 500-asok, de inkább 1 TB lenne érdemesebb, 22-23k körül már kaphatóak azok is, de ha külön veszed vinyót+házat úgy pár ezressel olcsóbb is lehet és az is tökéletes megoldás, korábban itt össze lett gyűjtve néhány alternatíva.

(#16468) King Unique válasza xtevo (#16467) üzenetére


King Unique
titán

250 GB-os külső már nincs, max, ha külön vesz vki ekkora HDD-t és hozzá házat. 2,5 colos méretben érdemes gondolkodni, ahol 500 GB - 2 TB a jellemző tárhelyméret a legtöbb gyártónál.
Lejelszavazást meg lehet oldani Windows alatt a Bitlocker segítségével, illetve az előző linkben lévő program utódjával, ami VeraCrypt néven fut. Viszont ezeknek egy-néhány óra kell a művelethez, ami így elég hosszadalmas —►szoftveres titkosítás.
Ha olyan kell, amelyik hardveresen titkosít, real time lejelszavazza a külső vinyót, akkor a WD My Passport Ultrák [teszt] és Samsung M3 Portable [teszt] jöhet szóba. Illetve hardveres titkosítás van még az ütésálló Buffalo MiniStation Plus és Extreme modelleknél is.

Vannak komolyabb AES XTS és társai megoldásokkal ellátott külső merevlemezek, de azok elég drágák [link], [link], [link]...

[ Szerkesztve ]

(#17490) King Unique válasza makoss (#17488) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Nem tudom milyen eszközről beszélsz és ilyet én külső merevlemezekre se nagyon ismerek... :N
Korábban pl. a Freecom csinált, kulcskártyás, RFID titkosítású külső vinyókat [Freecom 1 TB Mobile Drive Secure], de hogy x méterről automatikusan lezárja / feloldja, szerintem annál se működik, mert hozzá kellett érinteni a kártyát.

Eleve 2 nagy lehetőség van külső vinyó titkosítására:

a.) Adott operációs rendszerben, a beépített titkosítást (BitLocker, LUKS, FileVault) használni, vagy vmi külső programmal (VeraCrypt, TrueCrypt) megoldani.

b.) Hardveres titkosítási módok, AES-256 bites eljárással. Pl. ilyen van 2,5" méretben a Buffalo MiniStation Extreme, WD My Passport sorozatnál és Samsung M3 Portable modellnél is.
Illetve akadnak ennél komolyabb technológiát használó, AES-XTS, AES-CBC, FIPS, RFID technológián alapuló megoldások is: Apricorn, DataLocker, Digittrade, Rocstor.

Például egy My Passportnál, ha élesítve van a jelszókérés, akkor újracsatlakoztatás, kijelentkezés, de talán gép zárolása (Win+L) - feloldása esetén is lezárja a külső meghajtót és csak jelszó ellenében lehet hozzáférni. Az nem elég :F

[ Szerkesztve ]

(#17640) King Unique válasza whited (#17639) üzenetére


King Unique
titán

Előbb leírtam, hogy ha érezhető különbséget akarsz, akkor lemezenkénti adatsűrűség és fordulatszám számít.
A cache ezeknél eleve kicsi, így nagyobb fájlok mozgatásánál másodlagos tényező. Inkább oprendszer és programfuttatásnál jöhet jól. A cache mérete, akkor tud nagyot gyorsítani, ha eleve nagy, pl. 1 GB, mint a Buffalo MiniStation DDR esetében. Valamint sok külső merevlemez alapból gyors eltávolításra van optimalizálva és az írási gyorsítótárazás nincs is bekapcsolva. Persze be lehet külön. Nem tudom OS X ilyen téren hogyan kezeli?
Illetve, ha már az OS X, az M3 NTFS fájlrendszerű, amit max olvasni tud, írni csak külső driverrel, de végülis max átformázod HFS+J fájlrendszerre.

Másrészt kész röhej és nevetséges, hogy sok webshop alapvető infókkal nincs tisztában, mindegyik M3-ra 16 MB-ot írnak....holott az 1 TB-osban ST1000LM024 van, ami 8 MB, a 2 TB-os verzió meg ST2000LM003 belsős, ami 32 MB.

Eddig szinte egyik Mac user sem vett innen spec, "for Mac" külső vinyót, mert arra már sokallták a zsét, de volt, aki legalább dizájn terén igazította hozzá. Nem viszed túlzásba te sem. :N

[ Szerkesztve ]

(#17676) King Unique válasza gubolaa (#17672) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

TV használat: áramellátásra is kell figyelni (HDD USB-port), valamint a készülék topikjában érdemes érdeklődni, hogy a többiek mit használnak hozzá. Bár vannak kifejezetten ilyen célra gyártott külső merevlemezek: Adata HC500.

Router használat: ott is fontos a stabil tápellátás, illetve érdemes router topikokban érdeklődni. Valamint, ha külső firmware van rajta, pl. OpenWrt, akkor lehet néha probléma, mert bizonyos USB 3.0 vezérlőket nem kezel jól [link].

Cache: 16 MB vs. 8 MB nagyméretű fájlok adattárolásánál és másolásánál nem sokat számít, max akkor jöhet jól a nagyobb, ha oprendszert, programokat futtatsz a külső merevlemezről. Illetve akkor ad némi pluszt a nagyobb gyorsítótár, ha egészen nagy, pl. Buffalo MiniStation DDR

Fejparkolás: topikja. Akkor problémás, ha naponta > 1000 db, illetve pár hónap alatt belerak x 10.000 / 100.000 db-ot, mert akkor viszonylag hamar elérheti a gyári 600.000-es limitet. Ráadásul TV és egyéb multimédia eszközökön szaporábban parkolnak, mint PC és desktop OS párosításnál. Parkolni nagyon a Hitachi notivinyók szoktak, de igazából a többi 2,5" is, talán a 2,5" Red kevésbé. WD-k esetében állítható a wdidle3 programmal.

Vétel: általánosan EZEK ajánlottak. Az M3 Portable valóban nagyon jó ár-érték arányú, de az integrált USB aljzat és műanyag ház miatt, azért nem is a best of modell. Szoftveres kínálat kiemelkedő, de ha ezek nem kellenek, akkor jobb külön megvenni a merevlemezt és hozzá a külső házat. Egy jó aluháznál a hőelvezetés is ok = kevésbé melegszik a HDD, valamint egy 2,5" Red a strapát is jobban bírja. 2,5" rack topik összefoglalóban akad példa ilyen összeállításokra is. Illetve ezen szempontok alapján érdemes mérlegelni.
Tehát, ha fontos a minőség és belefér a + x ezer, akkor adottak a lehetőségek. Amúgy megfelel a célra természetesen az M3 Portable is, ha nem akarod nagyon ragozni dolgot.

(#17754) King Unique válasza SAMG3 (#17752) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Na igen Mac...eddig, akinek ilyen géphez kellett külső vinyó, külső ház, senki nem akart felárat fizetni és inkább az olcsóbb, "vindózos" modelleket vették. :D Szerintem Thunderboltra te sem akarsz költeni, mert rohadt drága:

• Egy 3,5" My Book Thunderbolt Duo 4 TB (kisebb nincs) ennyi, míg ennek árából egy 8 TB-os My Book Duo USB 3.0 is kijön [link] A Lacie termékei még drágábbak.
• 2,5" méretben is irreálisan túl vannak árazva: LaCie Rugged Thunderbolt 2TB, Buffalo MiniStation Thunderbolt 1 TB
• 2,5" külső házak szintén, egy Delock 42510, egy USB3-as 42475, valamint 4 in 1 interfészes 42488 és 42492 árai között is elég irreális különbségek vannak a TB-vel összevetve...

Tehát tök mindegy mit veszel, Thunderbolt kompakt külső vinyó / külső ház / dokkoló, 30k-ból biztos nem fog kijönni. :N A legtöbb gyártó szép lassan ki is hátrál a Thunderbolt mögül, mert egyszerűen nem tudják eladni a termékeiket... A Seagate pl. kategorikusan kijelentette, hogy a jövőben az USB 3.0/ 3.1 megoldásokra koncentrálnak és a TB-s megoldások maradnak a francia Lacie kínálatában, amiben résztulajdonuk van, vagy már fel is vásárolták talán. A legtöbb gyártó szintén a 3.0/ 3.1 interfészre koncentrál inkább.

"abban nem vagyok biztos, h ha megrendelem hozni fogja a várt teljesítményt "
Sima HDD-k nem feszegetik az USB 3.0 határait sem. Egy közelmúltban publikált PH!-s tesztben, SSD-vel ~ 450 MB/s adatátvitelt mértek. Egy 2,5" 5400-as HDD meg tud ~120, a 3,5" meg ~ 150 körül. Egy HDD Thunderbolton sem lesz gyorsabb, mert eleve az adattár teljesítmény a szűk keresztmetszet.

"thunderbolt csatlakozós nem lenne gyorsabb(na meg abból van 2 kihasználatlan csatim"
Ha csak ez a gond, akkor létezik Thunderbolt to eSATA + USB 3.0 adapter, persze az ára az elég húzós...A SimpleDock szintén nem olcsó, ahogy az Express Dock sem. Esetleg itteni Mac topikokban kérdezz rá, van-e vmi olcsóbb adapter?

[ Szerkesztve ]

(#18112) King Unique


King Unique
titán

=========================================================
2,5" 1 TB KÜLSŐ MEREVLEMEZ VÁSÁRLÁSI TANÁCSOK
(adott kiválasztási szempontok & max 20 - 30k anyagi keret)
=========================================================

A.) Ha a legmegbízhatóbb megoldásra törekednék, akkor azt nem tudnám pontosan eldönteni. Illetve ilyen nincs is igazán, mert még a legjobb márkáknál is előfordulhatnak gyengébben sikerült és selejtes termékek. Tehát a 100%-os megbízhatóság nem garantálható. Illetve a megfelelő használaton is nagyon sok múlik [link]. Azért, ha biztosra akarnék menni, akkor kiválasztásnál, a nevesebb, e területen kiforrottabb gyártókat, esetlegesen előnyösebb műszaki kivitelezést (2,5" külső mobil rack) és a minél hosszabb garanciaidőt mindenképpen szem előtt tartanám.

B.) Ha csak a minél kedvezőbb ár lenne a szempont és nem akarnám nagyon bonyolítani a dolgot, akkor a gyári külső kivitelűekből, egy Hitachi Touro Mobile MX3 ; Samsung M3 Portable ; Toshiba Canvio Basics ; Verbatim Store 'n' Go közül választanék.
Árak: [link], [link], [link], [link]

C.) Ha fontos lenne a márkanév és gyári külső modellek egyik előnyeként számon tartott szoftveres extrák (gyári backup program, titkosítás, alvó mód állítás, meghajtó diagnosztika stb.), akkor Samsung M3 Portable és WD My Passport Ultra közül venném valamelyiket. Esetleg a tetszetősebb, fémházas My Passport Ultra Metal is szóba jöhetne.
Árak: [link], [link], [link]

D.) Ha nem lenne szükségem sokoldalú szoftvercsomagra, de mindenképpen egy átlagosnál komolyabb, további extrákat nyújtó gyári külső merevlemezt akarnék venni, akkor egy fémházas Asus Zendisk AS400 lenne a befutó [teszt]. Esetleg a szintén fémházas Adata HC500, illetve Toshiba Stor.E/ Canvio Slim és Canvio Alu modelleket is megfontolnám. De akár, egy exkluzív, fémházas megoldás keretében, lehet elgondolkodnék a Lacie Porsche Design P'9220 és P'9223 külső merevlemezeken is, amik még éppen beleférhetnek a felső határként megjelölt anyagi keretbe.
Ha olyan gyári extrára lenne szükségem, mint pl. az ütés és vízálló kivitel, akkor a Silicon Power Armor A80, vagy más, hasonló SP Armor sorozatú külső merevlemezre esne a választásom. Esetleg Adata HD710 is szóba jöhet. Ha elég lenne csupán az ütésállóság, akkor biztosan a Transcend 25M3 / 25H3 közül venném valamelyiket.
Árak: [link] , [link] ; [link] ; [link] ; [link] ; [link] ; [link] ; [link] ; [link] ; [link]

E.) Ha az integrált USB-vel beültetnék a bogarat a fülembe [link], akkor a C. pontot és egyéb ilyen integrált megoldásokat elvetném. Illetve, ha fontos lenne a szerelhetőség és a fémházas kivitel, akkor mindenképpen a 2,5" külső ház + notebook HDD = 2,5" külső merevlemez megoldást választanám. 1 TB méretben, egy olcsó ST1000LM024 / MQ01ABD100 / WD10JPVX merevlemezt vennék. Ha fontos lenne a strapabíróság, akkor egy 24/7-es üzemre tervezett WD10JFCX lenne a befutó. De, ha a minél nagyobb tárolókapacitás és ehhez viszonyított kedvező ár lenne az elsődleges, akkor az 1,75 TB-os ST1750LM000 merevlemezt választanám.
Majd egy jobb 2,5" USB 3.0 külső házat, amibe beleteszem: Külső 2,5'' mobil rack összefoglaló.
Azokat a külső házakat részesíteném előnyben, amelyek leválasztáskor leállítják a HDD-t, megfelelő a belső és külső rögzítés, valamint minél nagyobb mértékben fémből készültek. Az ASMedia vezérlős megoldások közül pedig a PID: 55AA típusokat preferálnám.

F.) Ha TV-s használathoz kellene választanom, akkor akár megfelelhetne bármelyik, a fentebb említettek közül. Legtöbben általában a WD My Passport, Samsung M3 Portable és Toshiba Canvio Basics modelleket veszik ezen célra. De, azért előtte az adott TV topikjában mindenképpen érdeklődnék. Továbbá ha igazán biztosra akarnék menni, a maximális kompatibilitásra törekedni, akkor Adata HC500 és WD My Passport AV-TV közül választanék. Illetve 4K UHD filmekhez és készülékekhez, a WD My Passport Cinema is szóba jöhetne. Ezeket a gyártók kifejezetten ilyen használatra ajánlják. Továbbá a TV kapcsán, már előtte megnézném, hogy milyen USB port van rajta. Ugyanis a HDD jelzésű (1 - 1,2 A) ajánlott 2,5" külső merevlemezekhez. A sima USB jelölésű (0,5 A), nem biztos, hogy stabilan meghajtja.
Árak: [link], [link]

G.) Ha játékkonzolhoz (pl. Xbox, Playstation) kellene külső merevlemezt vásárolnom, akkor az előbbi TV-s esethez hasonlóan, gyakorlatilag a legtöbb megfelel(het) a célra. De, ha szeretnék kompatibilitás terén biztosra menni, akkor mindenképpen először a megfelelő topikban érdeklődnék (Xbox 360 | Xbox One | PlayStation 3), hogy ott mit használ ilyen célra a többség.
Továbbá léteznek, speciális "gamer külső HDD-k" is, mint pl. a WD My Passport X, Seagate Game Drive. Viszont az ilyen gyári megoldások eleve elég drágák, van amelyikből 2 TB-osnál kisebb nem is kapható. Mivel, általában megteszi egy normál, olcsóbb modell is, így lehet inkább ezt a megoldást választanám.
Árak: [link]

H.) Ha Apple termékekhez és Mac OS X rendszerhez szeretnék külső merevlemezt vásárolni, akkor léteznek külön, "for Mac" jelölésű termékek is. Pl. a Buffalo ; G-Technology ; Lacie ; Seagate ; Toshiba ; Verbatim ; Western Digital kínálatában. Ezen külső merevlemezek általában dizájn, hozzáadott szoftverek, gyári HFS+J fájlrendszer, FireWire / Thunderbolt interfész tekintetében passzolnak leginkább az adott Mac modellekhez. Viszont általában jelentős felárral bírnak. Ennyi pénzt nem biztos, hogy ráköltenék, így ha van a gépemen USB 3.0 port, akkor megfelelne egy normál külső merevlemez is. Amit maximum átformáznék NTFS-ről HFS+J fájlrendszerre, illetve olyat vennék, ami dizájn terén is jobban passzol a hardveremhez.
Sőt, a fentebb szereplő E. kategória alapján, némi felár ellenében, lehet egy full alumínium külső házat vennék és abba egy merevlemezt [teszt 1], [teszt 2].
Árak: [link], [link], [link], [link], [link] | [link]

I.) Ha 7200 RPM-es külső merevlemezt akarnék venni, a valamivel nagyobb adatátviteli sebesség miatt, akkor nem feltétlen a gyári kompakt megoldások közül választanék. Ugyan megtalálható több gyártó kínálatában is gyorsabb modell, pl. Freecom Tough Drive, Hitachi Touro S, de ezek 1 TB méretben kicsit túl vannak árazva. A legtöbb belsejében általában HGST Travelstar 7K1000 merevlemez van, amihez a E. pontban feltüntetett külső házas megoldást választva, jelentősen olcsóbban jönnék ki.
Fontos szempont lenne, a minél jobb hőelvezető képességű, alumínium külső rack és az USB 3.0 porton való használat, a stabil tápellátás miatt. Illetve nem feltétlen muszáj a nagyobb fordulatszám mellett dönteni, sebességnövekedés nagyobb adatsűrűségű tányérokkal is elérhető [teszt]
Árak: [link], [link], [link], [link]

J.) Ha olyan külső merevlemezre lenne szükségem, ami Wi-Fi képes, akkor nagyjából az alábbi termékek közül tudnék válogatni: Adata AE400 ; Buffalo MiniStation Air ; Lacie Fuel ; Samsung Wireless ; Seagate Wireless Mobile Storage ; Silicon Power SkyShare H10 ; WD My Passport Wireless. Valószínűleg az utóbbi, My Passport Wireless megoldást választanám. Viszont ezek gyári kiszerelésben eléggé drágák. Így a fentebb említett E. kategória alapján, lehet inkább vennék egy Zalman ZM-WE450 külső házat és abba egy merevlemezt, amivel összességében olcsóbban jövök ki.
Árak: [link], [link], [link], [link], [link], [link] + [link] / [link]

K.) Ha egyéb, speciális igényem lenne, pl. nagyon aggasztana a fejparkolás, akkor WD merevlemezt vennék, aminél a gépben, SATA csatlakozóra kötve átállítható és kikapcsolható a parkolás. Ehhez az E. pontban említett külső mobil rack megoldást alapul véve választanék külső házat.
Ha a lehető leghalkabb, zajtalan működés lenne a szempont, akkor törekednék a minél kevesebb tányért és olvasófejet tartalmazó megoldásra. A 1 tányéros megoldások ilyen téren kedvezőbbek lehetnek, viszont ezzel a kiszereléssel 2,5" méretben, jelenleg csak az 500 GB-os megoldások érhetőek el. Ha mégis 1 TB-os kellene, akkor egyes információk alapján a 2 db tányért tartalmazó, 7 mm magas WD10SPCX is jóformán zajtalan. Ehhez egy megfelelő, 7 mm-es HDD-re szabott, 2,5" külső házat vennék. Azonban ekkora felárat nem feltétlenül fizetnék ki érte, így valószínűleg kisebb tárolókapacitású merevlemezt vásárolnák. Persze ezt az egészet csak akkor, ha valóban annyira fontos lenne számomra a minél zajtalanabb működés.

=========================================================

Nagy tárolókapacitású (2-4 TB) 2,5" külső merevlemezek

=========================================================

Ezen lista természetesen nem "szentírás", nem kötelező az itt feltüntetett megoldásokat választani! Pusztán egy javaslat, amelyben szerepet kapott az egyéni ízlés is. Ezt mindenki szíveskedjen figyelembe venni!

[ Szerkesztve ]

(#18649) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,

ma reggel sajna az adata h710-es külső vinyóm megadta magát. Szerencsére még garancia van rá, vissza is vittem a boltba ahol vettem. Azt mondta a srác, hogy valószínűleg ki fogják cserélni. (4-szer használtam kb és lötyögött a csatlakozó)
Ha cseréli a gyártó akkor már nem ezt a típust szeretném venni, többet is kinéztem és szeretném kérni a segítségeteket, hogy melyiket válasszam.
elolvastam az összefoglalót amit itt korábban linkeltetek, abból ezeket vettem ki:

-Western Digital My Passport Ultra Metal 1TB
-LaCie Porsche Design P'9220 1TB 1TB
-Buffalo Ministation Portable 2.5" 1TB
-Toshiba Canvio Alu 2.5" 3 1TB USB 3.0
-Buffalo MiniStation Safe 1TB HD

igazából ezek tetszenek. Ti melyiket ajánlanátok leginkább? a LaCie eléggé prémium minőségnek néz ki. Tudtok róla mondani tapasztalatokat?
köszönöm :R

(#18797) King Unique válasza Frod (#18795) üzenetére


King Unique
titán

Nem könnyű így sem ajánlani egyet... :N Max például B., C., esetleg D. csoportra lehet szűkíteni a kört. Megbízhatóság és hibamentesség pedig eleve nem garantálható egyiknél sem, de a hosszabb garanciaidőt mindenképpen érdemes előnyben részesíteni.

Ha nem akarsz nagyon belemélyedni, akkor a WD My Passport Ultra / Samsung M3 Portable jó választás lehet és 3 év garancia van rájuk hivatalosan. De nem minden helyen adnak annyit, tehát erre is figyelni kell vásárláskor. Valamint ezt a két típust általában sokan veszik és többnyire pozitívak a tapasztalatok. Igaz mindkettő integrált USB aljzatos, ami kontra, de nem feltétlenül szokott emiatt probléma lenni. Ha esetleg utóbbi mégis elbizonytalanít, akkor a D. kategóriát is érdemes megfontolni a Toshibák kivitelével, mert azoknál szintén integrált USB van. Amúgy nem hülyeség ám az ütésálló sem, mert elég ezeknek már egy kis esés ahhoz, hogy tönkremenjenek [link].

A puffer mérete ilyen külső adattáraknál főleg adattárolási célra eleve másodlagos. A sebességet úgyis a merevlemez fordulatszáma és adatsűrűsége határozza meg, valamint maga a külső interfész (USB 3.0). A nagyobb cache max oprendszer | programok futtatásánál számít. Továbbá másolásnál akkor gyorsít számottevően, ha eleve nagy —► Buffalo MiniStation DDR.

(#18796) Surda-: a Transcendek jónak számítanak, de ha másfajta is érdekel, akkor olvasgasd az összefoglalót. Amúgy ilyen ütésállókba még pl. az SP is jónak mondható, de azok drágábbak. Az Adata, ami leginkább olcsó és azokra is 3 év garancia van.

[ Szerkesztve ]

(#18853) King Unique válasza smallmer (#18852) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Minőség terén maga a kivitelezés, burkolat anyaga stb. is meghatározó, viszont az átlagnál jobbat meg kell fizetni, főleg a gyári kompakt kivitelű megoldásoknál. Illetve pont ilyen prémium kategóriás és minőségi cuccokat például a Lacie készít. A sebesség leginkább a benne lévő merevlemeztől, illetve annak fordulatszámától és adatsűrűségétől függ. Viszont ilyen téren a legtöbb 2,5" típus általában megegyezik, mivel a többségük 5400 RPM | 500 GB / lemez. Ennél valamivel gyorsabbak csak a 7200 RPM | DDR cache | 667 - 800 GB / lemez adatsűrűségű modellek lehetnek. A korábban említett ST2000LM003 már 667 GB-os tányérokat tartalmaz, ezért kicsit gyorsabb az átlagnál (teszt).

1. Samsung M3 Portable (1 TB) —► topik teszt | Cdrinfo teszt | topik információk

2. WD My Passport Ultra (1 TB) —► topik teszt | TechPowerUp tesztek | topik információk

3. WD My Passport Ultra Metal Edition (1 TB) —► TechPowerUp tesztek | topik információk | Szinte ugyanaz, mint a My Passport Ultra, csak a burkolata fém. Pontosabban csak a teteje és az oldala, az alja már műanyag. Viszont a hővezető képessége nem igazán jobb, mint a műanyagházasnak [link], [link].

4. Asus Zendisk AS400 (1 TB) —► logout teszt | topik információk | Előfordul ST1000LM024 belsővel is: [link].

5. Toshiba Canvio Slim (1 TB) —► TechPowerUp tesztek | topik információk | új modellek

6. Toshiba Canvio Alu (1 TB) —► TechPowerUp tesztek | topik információk | új modellek

7. Buffalo MiniStation Safe (1 TB) —► DailyReviews teszt | TechPowerUp tesztek | topik információk | Egyéb ütésálló termékek: [link].

8. Lacie Porsche Design (1 TB) —► TechPowerUp tesztek | topik információk

9. 2,5" külső mobil rack + merevlemez —► Kínálat szűkítése: [link]. | Egyéb, olcsóbb 2,5" merevlemezek: [link].

+ Mellékelt szoftverek funkciói, használata:
Tessék elolvasni a gyártói oldalakon lévő információkat és felhasználói útmutatókat!

Pl.: Buffalo Tools | Lacie Privat Public | Samsung Drive Manager | NTI Backup Now EZ (Toshiba) | WD SmartWare / WD Backup, WD Drive Utilities, WD Security, WD Quick View

1, 2, 3, 5, 6 —► Ezeknél jellemző az integrált USB aljzat [link]. Azonban nem feltétlen jelent problémát, maximum akkor, ha az USB aljzat letörik a PCB-ről, vagy elszáll az USB chip / - áramkör. Előbbihez általában erős feszegetés (user error) kell, utóbbi pedig nem törvényszerű. Például a népszerű WD My Passport modellek is sokaknál beváltak és korántsem mindenki fut bele ilyen problémába. Ettől függetlenül persze még lehet vele számolni.
Hogy pontosan melyiket kellene választani, azt a fenti információk és az összefoglalóban taglalt vásárlási szempontok, azok alapján felállított kategóriák, valamint egyéni igények alapján el lehet dönteni. Viszont ezeket már mindenkinek magának kell elolvasni, mérlegelni és meghozni a döntést. :)

[ Szerkesztve ]

(#18858) smallmer válasza King Unique (#18857) üzenetére


smallmer
őstag

remek :)
már csak 3 között vacilálok :)
Silicon Power Armor A85 - ez ma esett be a képbe. Nagyon megtetszett, 3 év a garancia, de semmit nem tudok a gyártóról, mennyire megbízható,miőségi?
WD MyPassport Ultra metal - nagyon jó teszteket olvastam, nem is haboznék, ha nem lenne integrált az usb.
Buffalo ministation safe - itt sincsen integrált usb ahogy láttam viszont csak 2 év a gari.

itt kérhetnék tanácsot/érvet? sebességbeli különbség lehet közöttük?

(#19164) King Unique válasza Jarod1 (#19160) üzenetére


King Unique
titán

Igen, a gyártó oldalán, illetve a termék dobozán | adatlapján | felhasználói útmutatójában sem említik. Viszont annyira nem is fontos, úgyis minimális méretű + ott a gyors eltávolításra való optimalizálás. Illetve azt azért ki lehet következtetni, hogy ha már WD, akkor nagy valószínűséggel 2,5" | 5400 RPM | Blue lehet benne, azoknak pedig ismertek a paraméterei. Illetve a TechPowerUp oldalán is van egy rakás teszt külső merevlemezekről.

Továbbá, ha valaki annyira rá van pörögve a cache méretére, akkor vegyen Buffalo MiniStation DDR külső HDD-t... ;] Amúgy meg a normál pufferméretű modelleknél az adatátviteli sebességet eleve inkább a lemez fordulatszáma | lemez adatsűrűsége | interfész (USB 2.0/3.0) paraméterek határozzák meg hardveres oldalról.

[ Szerkesztve ]

(#19516) TBMC


TBMC
addikt

sziasztok!

kis segítséget szeretnék kérni.
OSX környezet az adott.

szeretnék egy 2TB HDDt az SSDk mellé.
örülnék ha nem vmi lassúcska lenne.

a kiszemeltek:
- BUFFALO MiniStation Safe 2TB 5400rpm 32MB
- 2TB 2.5" ADATA HD710
- 2TB 2.5" ADATA HD720

A buffalo durván 10 ropival drágább, nem tudom megéri-e a felárat.
Illetve, TI melyiket választanátok a 3 közül? vagy esetleg + alternatíva?

előre is hálás köszi!

markbellus.hu 

(#19838) King Unique válasza choco01 (#19836) üzenetére


King Unique
titán

OK, értem. Illetve, ha fontos és nehezen pótolható adatokról van szó, akkor eleve a biztonsági másolatok készítése a legjobb módszer, ami korábban már említve volt.

Amúgy az egyes paramétereket illetően mindig a gyártó oldala, illetve maga a belső HDD gyártói specifikációja a mérvadó. Az itt lévő adatoknál például a legelső esetében a fordulatszám sem stimmel, mert az eleve 5400 RPM. Valamint jellemző szokott lenni a cache méretének elírása is. Egyébként a sebességet alapvetően a HDD fordulatszáma és adatsűrűsége határozza meg. Illetve ezeknél a puffer mérete eleve kicsi és max. apróbb fájlok mozgatásánál, vagy OS futtatásánál lehet némi előnye. Bár a Windowsban az USB-s külső merevlemezek rendszerint gyors eltávolításra vannak optimalizálva. Ha valaki mégis annyira rá van pörögve a cache méretére, akkor ott van például a Buffalo MiniStation DDR, amelyben 1 GB van. ;]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.