Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1971) adika4444 válasza King Unique (#1970) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

A rögzítést úgy oldottam meg igen, hogy belüülre ragasztottam, egyet a tetejére, egyet az aljára, majd még a szivacs mögé is hogy hátrafelé se tudjon elmászni, most így meg sem mozdul.

vásárolni akkor az IB-253U3 házat fogom.
A rögzítés csak azért fontos, mert sokat szállítom, viszont ha ezzel az én támasztom ki belülről a vinyót módszerrel lehet más házikókban rögzíteni, akkor még kérnék ötletet, ha van olyan ami jobb választás ennél, esetleg gyorsabb.
Viszont ha ez jelenleg a lehető legjobb a céljaimra max. 5-6 ezer Ft-os kategóriában, akkor nincs több kérdésem!:)
Köszi az eddigi és ha még szükséges ezutáni segítséget is!

üdv, adika4444

(#2005) adika4444


adika4444
addikt

Sziasztok!

Meglett a Raidsonic - 2,5 SATA USB3.0, Fehér-ezüst (Slim HDD számára -7mm-) - IB-253U3 típusú külső HDD tartóm, benne is van a vinyó, azonban van egy kis problémám.
Beletettem ugye a keretbe amiben a SATA csati is van, de nem tudom az alu házba beletolni. Van ott valami szilikon, de egyszerűen nem megy...
továbbá pontosan milyen kábele van? szeretnék venni egy kicsit hosszabbat, mert ez finoman szólva se eléggé hosszú...
Egyébként bár az alu tok nélkül, de gyönyörűen hasít a másolás, olvasás 100--115 között ugrál egy Acer TMB115M gépen TC-vel, írás 95-110, am ez 4 gb-os iso file volt.
Úgyhogy a kütyü már látom hogy jó, csak ezeket az apróságokat kellene megoldani.:)
Válaszokért köszi előre is!

üdv, adika4444

(#2069) adika4444


adika4444
addikt

Sziasztok!

Van egy kis problémám!
Itt ajánlott Raidsonic IB-253U3 típusú házzal van az eset.
Tegnap eldobta a netbookom reggel, tehát használtam, majd megszakadt a kapcsolat. Nem tulajdonítottam neki nagy jelentősséget, előfordul az ilyesmi. Viszont estig 2x szakadt meg, ma további 3x, tehát a házzal lesz a baj.
A hibajelenség:
Megy minden gond nélkül. Megszakad a kapcsolat. Ekkor a ház bármilyen laptop 3.0-ás portjában nem megy, 2.0-ban nagy nehezen esetleg felismeri, de az is nyögvenyelős.
Eltelik néhány perc, akár 5-10, aztán ha bedugom, akkor magához tér, és minden gond nélkül hasít tovább, ki tudja meddig.
Vinyót már formáztam, a kötetet újra létrehoztam, de másik ugyan 2.0-ás házban nincs gond.
Mit tehetnék a hibaelhárítás érdekében? Gariztatni majd csak leghamarabb hétfőn tudom, de félek attól, hogy elhajtanak, elvégre kétlem hogy egésznap tesztelni fogják...
Szóval mit tudok tenni?
Köszi!

üdv, adika4444

(#2089) adika4444


adika4444
addikt

sziasztok!

Tesztelgettem, hasnáltam az IB-253U3 külső 3.0-ás slim házikómat, amiről írtam kedden, hogy szakad.
Na most szerdán úgy tűnt, normalizálódott, viszont tegnap arra ébredtem, hogy már megint le volt válva.
ráakasztottam nagynehezen, majd most dél körülig nem volt probléma..
Viszont hallottam megint a kihúzós hangot, és valszeg teljesen behalt.
3.0-ás port: Nem ismeri fel, de áramot kap, vinyó pörög
2.0-ák: Az USB eszköz nem ismerhető fel.
Úgyhogy ez már szerintem biztos garis.
Ja még egy dolgot megpróbáltam, háthahátha alapon. Kikaptam a vinyót, és üresen próbáltam a házat, de úgy is csak a fenti jelenségeket mutatta.
Mi romolhatott el benne? Gondolom itt már nem is kérdés, hogy garira kerül a sor, igaz?
Saját kábelt használok már hétfő óta amikor eldobta magát, hogy nehogy az utángyártott Equip legyen a hibás, de nem az volt.
Közben egy másik Acerrel is kipróbáltuk, így 4 azon gépek listája amiken ilyenkor meg van dögölve, és amikor megy mindegyiken megy.
A4Team-nál mennyit szöszölnek a gariztatással? Mert ha sokat, akkor inkább megmondom hogy adják vissza a pénzt, igaz a 14 nap lejárt, de hátha, aztán valahonann máshonnan megrendelem, vagy egy másikat rendleek.
bár igazság szerint nagyon jó házikó, szal rendelnék én akár ugyanilyet is.

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#2206) adika4444


adika4444
addikt

Sziasztok!

Kálváriám a végefelé tart.
Előzmény:
alany: IB-253U3
tehát augusztusban szertettem egy ilyen csodára, de megadta magát. Dobálta a gép, aztán már nem is ismerte fel 4 laptop sem.
Irány a szervíz, ahol kb. 35-40 nap alatt kész is lett, öröm, bódottsá.
Viszont amikor este bontom ki a dobozát, majd veszem ki a ketyerét, megdöbbenve tapasztalom:
Ez a drága szilikontok el van szakadva. Nem lehet igaz! Most, hogy funkcionálisan végre normálisnak tűnik, most a tokja rossz.
Úgyhogy holnap majd még egy út a boltba, ahol a tok problémát remélem szépen gyorsan letudják, mert a házra nekem szükségem van, úgyhogy azt nem adnám megint oda egy hónapra...
Az új masinához jópont hogy hosszabb kábelt adtak pár cm-mel, de a saját Equip-pel teljes még is csak az élmény, mert így a gépet tudom mozdítani a vinyó nélkül. Másolás megy rendesen, ha reggelig sem dobja le a gép akkor elmondhatom hogy a probléma megoldva!

üdv, adika4444

(#3170) adika4444 válasza King Unique (#3143) üzenetére


adika4444
addikt

Köszi a részletes listát!
És batagy-nak is, viszont eBay és külföldi beszerzés most nem játszik.
Csak Budapesti beszerzés játszik, és lehetőleg a Compker-ből venném...
Ami még fontos, hogy MicroB-t elkerülném, borzalmas mindig azthiszem h kitörik, persze a látszat csal, azért ennél masszívabb, de zavaró hogy ilyen ijesztgetős...
Viszont találtam egyet, ami a MicroB ellenére nagyon jó. Igen, van már RaidSonic házam ami egyszer ugyan volt vagy egy hónapig gariban, de azóta teljességgel hibátlanul megy, és elégedett vagyok vele. Így a következő háznak is csak örülök ha RaidSonic. Ezt néztem ki:
IB-250StU3+BH15
Csavaros rögzítés ok, van egy jó hosszú MicroB kábelem (még a másikhoz vettem amit most is használok), compkerben kapható, 6000 Huf-fért megérős. Csak az Asmedia chip-től félek kicsit, hogy az Intel-lel fog-e működni. Az a J-Micron nagyon jól ment, ezért az IB-273StU3 is versenyben van, csak azt sajnálom hogy nem adnak mellé csavarokat. Ha a Compker-ben tudok hozzá venni akkor játszik ez is, ha viszont nem akkor marad az előbb említett.

Úgyhogy ha meglesz a HDD, bepróbálkozok ezzel a házzal, nekem erősen megérősnek tűnik:).
Esetleg ha van még olyan RaidSonic mint a ICY BOX IB-253U3 csak 9,5 mm-esben az is érdekel, tetszik ez a sima belecsúsztatós megoldás nagyon. Ha még RaidSonic is, az plusz öröm:)

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.